Batoh zhruba 20l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawza » pon zář 22, 2014 10:55

Ahoj,

sháním menší batoh o objemu 15-25l (spíše méně než více). Sloužit bude hlavně pro jednodenní výlety do hor, rychlému chození/běhání v beskydech a místy pro delší trailové závody.

Mám trochu problém, že většina, co jsem zkoušel, byly one-size batohy a bederní pás jsem tak měl při své výšce 189cm někde těsně pod žebry/nad pupkem, což asi není úplně ono (např. salomon sky 21).

Jediná ozkoušená varianta, která relativně seděla, byl osprey talon 22 ve velikosti M/L. Rád bych ale slyšel názory někoho, kdo do toho vidí lépe než já a nebudu tak po koupi zbytečně litovat.

Batohy mám možnost zkoušet v Brně a Ostravě. Finanční limit je +-2000 kč.

Díky za případné tipy.
Mawza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 29, 2014 11:57

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Vectrix » sob úno 28, 2015 17:19

Zdravím,
využiji tohoto vlákna, neboť plánuji použít batoh pro totožné (je to až překvapivé, jak totožné jsou mé aktivity :) ) potřeby, jako autor původního příspěvku, akorát mé rozměry se liší. Promyslel jsem si, co bych od batohu chtěl a dospěl jsem k těmto vlastnostem:

1. Chtěl bych batoh o objemu kolem 20 l - pro krátké jednodenní výlety toho moc nepotřebuju - voda, malé jídlo, nepromokavá vrstva a "KPZ", víc nepotřebuju.
2. Chtěl bych, aby měl batoh pláštěnku - chodím bez ohledu na počasí.
3. Chtěl bych, aby měl batoh možnost uchycení holí - obecně chodím s holema, ale když jdu po rovince nebo asfaltu, nepoužívám je.
4. Nechtěl bych zádový systém síťku - jednak tento systém deformuje vnitřní prostor a druhak při rychlejším pohybu by to mohlo dělat problém (lítat) - měl jsem takový pocit při zkoušení, když jsem mírně "klusal" po prodejně.
5. Rád bych měl na bederáku nebo na ramenních popruzích nějakou šikovnou kapsičku - na mobil, klíče od auta nebo nějakou malou tyčinku, abych měl tyto věci po ruce.
6. Posledním, ale určitě nezanedbatelný parametr je cena - kolem 2 000 Kč (+ 200 Kč bez problémů) - pokud by to opravdu stálo za to, přidám, ale rád bych se držel kolem této sumy.

Protože už delší dobu chodím po obchodech, zjistil jsem, že splnit všechny tyto parametry zároveň je asi nemožné. Vytvořil jsem si tak užší výběr kandidátů, každý však je v něčem kompromis. Chtěl bych Vás poprosit o napsání Vašich zkušeností či názorů, kterému batohu z výběru byste dali přednost. Dodám už snad jen, že všechny batohy z výběru jsem měl na zádech a pocitově mi seděly.
Můj výběr tedy je:

Gregory Miwok 18:
+ zádový systém
+ oddělená kapsa na vak
+ objem
- nenašel jsem na něm možnost uchycení trekových holí
- pláštěnka není automatickou součástí
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/22 ... ok-18-2014


Gregory Miwok 22:
+ zádový systém
+ boční síťované kapsy
+ cena (i s dokoupením pláštěnky)
- nenašel jsem na něm možnost uchycení trekových holí
- pláštěnka není automatickou součástí
(-) Objem tak na hranici toho, co jsem si představoval
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/22 ... y-miwok-22

Deuter ACT Trail 24:
+ přístup do batohu (víko + přední vstup)
+ pláštěnka
+ zádový systém
- velikost
- absence "praktické kapsičky"
- cena
http://www.hudy.cz/batohy_turisticke/de ... elena.html

Osprey Stratos 24 II
+ systém přidělání trekových holí
+ pláštěnka
- síťka
- velikost
- mimo akci vyšší cena
http://www.rockpoint.cz/batoh-osprey-st ... 12047.html

Děkuji Vám za cenné rady a zkušenosti a omlouvám se za delší příspěvek, ale chtěl jsem být co nejkonkrétnější. Pokud existuje něco, co by vyhovovalo všem parametrům, budu Vám vděčný za odkaz.
S pozdravem
V.
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod dudy » sob úno 28, 2015 21:08

Tak si vyber z těch, co sis vybral.
Ani jedním nešlápneš vedle.
Á propos, co čekáš, že Ti někdo řekne: "Miwok 18 ber!"
A co když Ti druhej řekne: " Ber Miwok 22."
A třetí: já bych volil Stratose."
Co pak?
P.S.:
Při vším respektu k radám zkušených.
Mám pocit, že se tyhle dotazy poslední dobou množí.
Internet (ani osobní rada) neumí nahradit vlastní rozhodnutí.
Nakonec si musí rozhodnout každý jeden jedinec.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Vectrix » sob úno 28, 2015 21:56

Ahoj dudy,
díky! :)
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod dudy » ned bře 1, 2015 8:50

http://www.rockpoint.cz/batoh-osprey-ta ... 62316.html

http://www.rockpoint.cz/batoh-osprey-ma ... 40726.html

A dobrá tedy, za Dudyho.
Bych šel do Talonu, bo Miwoku 22.
Jsou lehké (Deuter váží dvakrát tolik), dobře odvětrané (Miwok asi líp)....
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Vectrix » ned bře 1, 2015 13:19

Díky, Dudy, mnohokrát, hlavně za tu první odpověď, protože jsi mě nakopnul, abych se už rozhodl, co vlastně chci. Takže v průběhu týdne, pokud nevyřeším problém s "odkládáním" holí u Miwoku nějakou alternativní cestou, beru Talon 22 a konec :).
Takže ještě jednou dík za nakopnutí. ;).
V.
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » ned bře 1, 2015 21:20

dudy píše:Při vším respektu k radám zkušených.
Mám pocit, že se tyhle dotazy poslední dobou množí.
Internet (ani osobní rada) neumí nahradit vlastní rozhodnutí.
Nakonec si musí rozhodnout každý jeden jedinec.

Nedavno tady bylo takove nove vlakno s podivnym dotazem na termosku. :twisted:

Takova je doba, kazdy vsechno vi nejlip, ale nedokaze se rozhodnout. :vom:

Vectrix píše: problém s "odkládáním" holí u Miwoku nějakou alternativní cestou

Do postranni kapsy a nahore stahnout popruh?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 27, 2015 14:09

Nemůžu se rozhodnout mezi těmito dvěma batohy:

Vaude Splash 20+5

BD Nitro 22 Pack

použití, jako takový ten malý sympaťák na cokliv - výlety, kolo, kratší cesty kamkoli a kdykoli (jaro, léto, podzim, zima) atp.
8)
Pomůžete mi svými názory?!?
(pochopitelně, ne že chci slyšet, kup si ten a nebo ten, ale rád si přečtu názory na každý z nich a pak mi to třeba pomůže k rozhodnutí)
:prayer:
děkuji předem
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod budo » pát zář 11, 2015 8:07

Sem se to asi nejlíp hodí. Tenhle batůžek vypadá ohromně skvěle, tak se třeba někomu zalíbí taky a udělá mu dobrou službu. Dělají ho i v provedení 30l.
http://www.decathlon.cz/batoh-forclaz-2 ... 32419.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát zář 11, 2015 12:48

jo, už jsem si je "ošahával" - pozitivní je cena,
nicméně, ta 30l verze je kapku sympatičtější, ale neseděl mi ani jeden délkou zad a ty balanční popruhy na ramenních popruzích jsou IMHO nevhodně umístěny;
ten 20 l pro mne nepoužitelný především kvůli absenci bederáku - a ten pásek namísto něj je úplně zbytečný, akorát mně tlačil do břicha, btw sv. modré provedení za mne naprosto nepřijetlné / černý by se už dal...
:roll:
...a netuším, co snesou materiály
Naposledy upravil Quido dne ned zář 13, 2015 18:59, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Stani » pát zář 11, 2015 16:51

Prosím ťa Quido, mne nejde spustiť ich video na webe, tak ten vypuklý driek je kvôli vetraniu? Alebo je to odchýlené na ukrytie popruhov provizórneho bedráku? Skôr pedpokladám prvú možnosť.

Z tých farieb je sranda, oko pritiahne, ale predavača sa spýtame: "A v čiernom alebo sivom by nebolo?" :) Mne sa páčia výraznejšie farby, ale len ako doplnkové, nie na celej ploche báglu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Trnky » pát zář 11, 2015 16:59

Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Stani » pát zář 11, 2015 17:15

Výborne, díky.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » ned zář 13, 2015 19:06

sry, dostal jsem se sem znova az ted, ja predpokladam, ze ucelem je vetrani, jako levna varianta na vylety nemusi byt spatny, ale ja maly batoh pouzivam na vice aktivit, treba i na kolo - na prvy pohled mne batoh zaujal, proto jsem ho peclive zkousel a osahal, a jak uvadim, neoresvedcil mne, jelikoz mi zcela nesedl, a ta mensi verze je pro mne zcela nepouzitelna... ale nekdo jiny muze mit opacny dojem
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod budo » ned zář 13, 2015 19:07

Ta mensi 20l verze - mohla by sedet diteti?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pon zář 14, 2015 9:28

dítě - to je široký pojem :wink:
já mám 185 cm, torzo zad mám změřeno na 55-57 cm, ale to není jediný parametr - mně to prostě nesedělo, ani ramenní popruhy se mi nezdály moc šikovné.... chce to zkusit,
nicméně, mně se ta 20 l verze nezdá vůbec vhodná zejména kvůli absenci bederáku :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Batoh zhruba 20l

Příspěvekod marwek201 » čtv dub 21, 2016 12:17

Ahojte,

Ma niekto skusenosti s batohom Ortovox Traverse 20?
https://www.google.sk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.ortovox.com/uk/shop/backpacks/alpine/traverse-20&ved=0ahUKEwjYzIfMy5_MAhUoJ5oKHad9CFYQFggjMAA&usg=AFQjCNEt_a1bpIIdiqj5JhYgZN5mA67GCw
Dalej rozmyslam nad Deuter Futura 22 a Thule Capstone 22 alebo oba maju sietku ako chrbtovy system.

Mate niekto ine tipy na kvalitny batoh do 22L, lepsie s penovym chrbtovym systemom a integrovanou plastenkou?

Diky:)
marwek201
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 27, 2015 4:48

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod remy77 » čtv dub 21, 2016 15:11

remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 21, 2016 15:29

Nevím na co ten batoh chceš, já mám třeba 20l a je to prostě malé i na běžné nošení. Když si tam chci vzít věci na běhání, tak to tam pěkně rvu. Takže bych doporučoval batoh větší. Využiješ ho na víc věcí a nebudeš tam věci tolik rvát, budou vypadat po vytažení lépe a podobně.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Příspěvekod marwek201 » čtv dub 21, 2016 15:57

Ja neviem, mam Osprey Stratos 32L a na jednodenne tury mi je zbytocne velky, chcel by som nieco mensie no :)
marwek201
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 27, 2015 4:48

Příspěvekod scinkk » čtv dub 21, 2016 16:01

Jasně dvacítka na jednodenni akce v pohodě snad krom zimních.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 21, 2016 17:56

mam osprey miru 18l na jednodenni akce jaro - podzim staci v pohode (turistika), na vodu, svacu, kosik a misku a vetrovku a obcas tam nacpu i bezzrcatko do vlaku jeste, ale kyz ne, nevadi. prijde mi to lepsi nez to lovit na dne 28... ale ono taky zalezi, co kdo nosi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod bezda84 » pon srp 22, 2016 8:06

Ahoj.
Vybírám malý batoh 20-25 l na denní nošení do práce (na kole nebo šalinou), po cestě z práce na nákup a na jednodenní výlety (sváča, pití, mikina, foťák).
Ve finálním výběru mám dva kandidáty, tak bych rád, kdyby se někdo podělil o vlastní zkušenosti.
osprey talon 22 - na mallu.cz nyní akce za 1900
zkoušel jsem ho a na zádech sedí i plný i prázdný, pěkně se stáhne, aby neplandal, když v něm je třeba jen mikina, když jsem ho přecpal a dotáhl bederák, prsák, seděl jako přibitý. nevýhoda je, že nemá pláštěnku a má málo připínacích oček na blbosti jako karimatka, stativ a tak
https://www.mall.cz/turisticke-batohy/o ... -l?src=sug
druhý finalista je lowealpine eclipse 25 - na asolo.cz (myslím že dovozce) za 2200
nejde vyzkoušet....je větší, má dvoje kompresní popruhy, otevírání až do spodu se mi taky líbí, má pláštěnku a spousty oček na připnutí drobností a vybavení ale nemá nastavitelné záda a možnosti uchycení hůlek za chůze (nechce se mi pořád sundávat batoh...)
https://www.mall.cz/turisticke-batohy/l ... anthracite
má tu někdo nějaké zkušenosti?
bezda84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 18, 2014 19:19
Bydliště: Brno

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod bezda84 » čtv srp 25, 2016 8:53

Nevadí odpovím si sám :D
Objednal jsem nakonec oba, ať mám přímé srovnání.
Musím říct, že ikdyž má jeden 22 a druhý 25 litrů, jsou víceméně stejné, vleze se do nich stejně věcí, do "menšího" talonu asi i pohodlněji...Ale cpal jsem tam spacák, karimatku (poskládanou na široko), celtu a mikinu. Jen s oblečením nebo drobnějšími věcmi by to mohlo být jinak.
Osprey má asi (o trošku) pohodlnější záda, jako plus je nastavitelná délka, (o trošku) líp na zádech sedí, pružný bederák je taky příjemný, líp se na něm ukládají věci do kapsiček, má vnitřní síťovanou kapsu na doklady a drobnosti, možnost uchycení holí za chůze je super, kapsa na hydrovak je vně batohu, ale nemá pláštěnku, ani očka na zavěšení, a jen spodní kompresní popruhy.
Lowe alpine má pláštěnku, spoustu oček na kravinky, kompresní stahování dole i nahoře, záda jsou dobré, sedí taky pěkně, kapsička na mobil je lepší jak na talonu. Zip s možností otevření "z boku" a až dolů je super vychytávka, kapsa na hydrovak je uvnitř batohu... Kapsu na doklady uvnitř má, ale není síťovaná (detail), nemá uchycení holí za chůze, ale to se dá vyřešit připevněním pružných provázků na vhodné místo na popruzích. Je celkově takový praktičtější a asi líp vybavený.
Po celkovém sečtení plusů a mínusů si nechám Lowe Alpine, pro svoji lepší využitelnost. Karimatka se dá připevnit z venku, do bočních kapes můžu dvojími kompresními popruhy upevnit stativ, do druhé boční kapsy dám vodu a zbývá mi spoooousta místa uvnitř batohu na spacák, oblečení a jídlo. Dokážu si představit jít s ním na dvoudenní výlet se spaním venku :)
Takže kdyby měl někdo zájem odkoupit Osprey talon 22 v modré za 1900 s předáním v Brně, ať se ozve, vracet ho budu v příštím týdnu. Akce na Mallu už totiž skončila, mají ho zase za 2500... :P
bezda84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 18, 2014 19:19
Bydliště: Brno

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 1, 2016 13:08

nekdo pls zkusenosti s lowe alpine stuff 22 nebo prism 22 koncem roku se budu potrebovat vejit se zavazadlem do 35x20x20 cm a zadnej batoh, kterej mam, se do toho rozmeru proste nevejde. Jde mi o noseni vody, destniku/bundy, svacinky, fotaku...

potrebuju vedet, zda je to nositelny na zadech a kolik kg se v tom da na pohodu nosit a jestli to nejsou vyhozeny prachy a neni lepsi prezit par dni s taskou pres rameno? nebo takovym tim pletenym baglem od cinanu za 200

edit: spis zvazuju nakonev model stuff it, mel by mit jeste venkovni kapsu na lahev (neni na fotkach moc videt, proto sem si prvne nevsimla). maj ho v hanibalu tak se tam asi pujdu podivat, ale porad bych ocenila nejaky zkusenosti s timhle typem batohu pls...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Grent » úte srp 29, 2017 6:52

Ahojte, co hovorite na batohy Forclaz a Forclaz air+ ?, oba 20L.
Vyuzitie bude mat pri turistike typu rano idem a poobede, max navecer som spat. Cize zbalim donho iba vodu, jedlo, mikinu, mozno nieco nepremokave a par drobnosti, preto by som chcel iba nieco mensie a lahsie.(v zime mozno este nejaka nahradna vrstva) Cenu by som rad videl do 40-50€ max. Ten prvy z mnou vybratych ma vahu 700g a ten druhy je uz 1100g, co sa mi zda uz vela na taky batoh aj ked uz ma poriadny bedrovy pas, v cene aj plastenka a paci sa mi ze sa tam da dat aj vodny rezervoar. Batoh by mal mat aj aspon nejake odvetravanie.
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » úte srp 29, 2017 18:14

tezko rict - koukal jsem na ne... tak na nejake to domaci zvykani asi dobre, pokus pocitas, ze si za dva tri roky koupis zase jiny, tak asi jo :roll:
dizajnove pekny, plno oslehnutych napadu od jinych znacek, ale co opravdu ten jejich material vydrzi, netusim...
ja mam k Decathlonu velmi opatrny pristup, tricko, kosili ci krtasy bych se tam asi nebal koupit, ale batoh... no nevim nevim

jinak, ja bych si batoh bez bederaku asi nekoupil, i na kolo mam bederacek, ale je to individualni - nekomu treba nechybi... ta verze "air" se mi libi vice, nicmene, zada toho "ne air" se mi zdaji stabilnejsi...

a hlavne vyzkousej aspon trochu zatizeny, jak ti sedi
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Grent » stř srp 30, 2017 5:30

Materialovo si myslim ze to na tieto moje potreby stacit bude. A asi sa dam skor nahovorit na batoh z decathlonu ako na nejaky Crosroad alebo Loap zo sportisima v rovnakej cene.
Inak aj ten lacnejsi ma bedrovy ale to je iba taky pasik bez toho bocneho vedenia a je za super cenu. Ten drahsi sa zda byt urcite lepsi len neviem ci tych 400g za plnohodnotny bedrovy a nejaky prkotinky nieje vela pri 20L batohu.
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 30, 2017 6:25

ja bych v tyhle litrazi na bederaku netrvala a ten u levnejsiho by mi stacil. 1) tyhle objemove mensi bagly mam bedrak stejne vetsinou v dementni vysce kvuli kratsim zadum ale u decathlonu tezko soudit ten batoh vypafa ze je dlouhej a 2) se hodi vic na kole ze batoh neplanda ze dtrany na stranu. jeste sem na turistiku nemela +- 20l kterej by bederak mel ve spravne vysce a nikfy ho tak nepouzivam
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod mitau » stř srp 30, 2017 9:41

Určitě to chce vyzkoušet - sám uvidíš, jaký ti bude sedět líp. Já bych z těch dvou bral ten Forlaz 20. Je lehčí; u 20l batohu je bederák jen na přidržování batohu na zádech a na to stačí ten tenký popruh. Navíc na těch zádech jako má Forlaz 20 není moc co zkazit (a líbí se mi, protože se podobajíj Osprey Talon), zatímco síťovaná záda přidávají váhu a ubírají vnitřní prostor batohu. Proti propoceným zádům uprostřed léta tě stejně neochrání ani ta síťovaná konstrukce, tak je zbytečné za ni připlácet a vláčet 400g navíc.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Další

Zpět na Batohy