Batoh zhruba 20l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 11, 2023 15:21

quido
jo, tatonka vypadala dobre. Vidim to tak, ze za mesic stejne konci sezona a kdyz sem stihla letos 2 maly letni vylety, tak to neni uplne horky tema:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 13, 2023 7:41

etheric
ten hagloloft LIM 25 coz odkazoval ma zada 44cm, ptala sem se v tom obchode.

takze tobe by moh sedet? kolik mas zada?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » ned srp 13, 2023 8:15

43 mám, ale 44 vpoho. Sedět však nebude - síť. Nepřizpůsobí se tvarům těla. Taky tam bude průvan, to já nerad. A kvůli prohnutí se do něj pořádně nezabalim. Kdyby neměl tu síť, byl by to pro mě perfektní batoh
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » úte srp 15, 2023 7:33

Behaci batoh 20L jedobry napad i ty kapsy na bederaku a popruzich jsou dobre.
Kdyz jsem nad tim driv spekuloval, tak jsem zjistil, ze ty popruhy pri vetsi zatezi pruzi a batoh skace na zadech.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 6:32

booze
takze to je dobry nebo nedobry napad?

vyzkousela jsem si LA airzone 28
https://www.kamzik.cz/lowe-alpine-airzone-trek-28.html

zada dobry, kapsy na bederaku dost velky, batoh vypadal lehkej a v pohode. prodavac mel taky olympus, tak sme pokecali spis o tom, deuter a ten jinej batoh, co si nevzpomenu, vyradili a zustal tento LA.

- uchyceni /system bederaku a spodni strany zad me tlaci do zadku/na bedrech, ale to je asi o zvyku, ackoli sem na to nidky driv nenarazila. hrudni popruhy jsou na sirsi ramena, takze je nemam pred ramenem ale pres rameno.

toto by mozna vyresilo pouzivani prsniho popruhu, jenze... nechat si nekolik hodin denne mackat prsa, to bych fakt nedala.

ta litraz 28l mi pripadala spis mensi v porovnani s osprey stratos 34l, neprislo mi to jako rozdil "jen 6l", + teda ten batoh nema viko, coz je nesikovny treba pri nejake mikine navic, kdyby byla potreba pribalit.

asi zustanu na vsechny jednodenni vylety nosit cvicnou zatez na dne te 34l, aby lahve byli vejs...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » čtv srp 17, 2023 6:53

Mawenzi píše:uchyceni /system bederaku a spodni strany zad me tlaci do zadku/na bedrech, ale to je asi o zvyku, ackoli sem na to nidky driv nenarazila.

hrudni popruhy jsou na sirsi ramena, takze je nemam pred ramenem ale pres rameno.
toto by mozna vyresilo pouzivani prsniho popruhu

Co tlačí od prvních sekund, bude tlačit při nošení víc a víc. Jistě, nemusí, ale je velice pravděpodobné, že to tlačit bude. Zvykat si na tlačící batoh, to raději batoh, co netlačí.

Široký popruhy, můj nejčastější problém. Tohle sepnutí prsní sponou neřeší. Jak nesedí popruhy, nic s tím neuděláš.

Stejně, čím si chceš pomoct? Otrochu menším a lehčím batohem, do kterýho dáš svou heavy nálož? Nebo co od toho vůbec čekáš? Airzone 28l má téměř 1,3kg :shock:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 8:07

zrovna ten, co uvádíš, se mi konstrukčně vůbec nepozdává - jde hodně od zad a mít těžiště 10-20 cm od těla, nevím nevím... :-k
trochu tě sice chápu, dizajnobvě je poněkud bpodobný některým osprey, ale za sebe musím říct, že do LA bych po tom, co jsem si je omatal loni na podzim, bych nešel (kvalita zpracování šla dolů a i ty materiály se mi zdají jako nějaký low-end)


Mawenzi píše:booze
takze to je dobry nebo nedobry napad?

věř mi, že pružné popruhy nechceš... :wink:

Mawenzi píše:b
asi zustanu na vsechny jednodenni vylety nosit cvicnou zatez na dne te 34l, aby lahve byli vejs...

...a dojtr futura 24 SL by ti nevyhoval? za mne je skvělý a promyšlený batoh, jen ta síťka, co tobě sedí, mně nevyhovuje... jinak jsem dlouho uvažoval o dojtru Trail 22, ale pro tebe tam zase chybí ta síťka a kapsy na bederáku

....neboMillet Ubic 20? nemá sice síťku, ale má taková žebra, něco jako semi-síťka, zajimave řešení víka (mikinu připneš klidně těma dalšíma popruhama) :wink:

...anebo zkus i BD Bolt 24, náramně kvalitní materiál a dobře se nosí...!
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Lipon » čtv srp 17, 2023 8:46

A co Ducan 24 od Mammutu?
Má teda širší popruhy, nejde na to moc přidělat držák foťáku (zkoušel jsem na Ducan Spine 28-35), ale zase ty širší popruhy mi dobře seděly na ramenou, prsák tak nestahuje jako páskový, přitom pořád drží popruhy u sebe
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 8:54

ethwric
jen pisu dojmy, kupovat ho nebudu.

chci batoh tak na 1,5l lahev, svacinku, vetrovku, plastenku a fotak. nicmene bud skvelej, nebo zadnej.

quido
nejde mi o design, ale aby ten batoh nebyl uplna nesedici pohroma. tenhle byl zatim to nej ohledne zad + popruhu (zada perfekt, popruhy tak 60% spokojenost).

to byla reakce na booze kterej pise v jedne vete ze je dobrej a ve druhe tu vetu rozporuje tema pruzima.popruhama takze nechapu, k ceku se nakonec vysledne priklonil

damsky deutery ani nema smysl zkouset, to ma zada na dite:D

(potrebuju zada pro chlapa 180cm+ ale popruhy na uzky damsky hrudniky:D

kluci, diky, mrknu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 9:23

Lipon píše:A co Ducan 24 od Mammutu?
Má teda širší popruhy, nejde na to moc přidělat držák foťáku (zkoušel jsem na Ducan Spine 28-35), ale zase ty širší popruhy mi dobře seděly na ramenou, prsák tak nestahuje jako páskový, přitom pořád drží popruhy u sebe


na ten jsem taky koukal: zajimave reseni, lehoucky, na druhou stranu velky, odpovida velikosti tak 30-35 l, ale za mne hlavne - chteji za to nesmysl... :-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 9:45

Mawenzi píše:....
damsky deutery ani nema smysl zkouset, to ma zada na dite:D
(potrebuju zada pro chlapa 180cm+ ale popruhy na uzky damsky hrudniky:D
...


opravdu, to jsi zkoušela všechny? Je to divné, protože některé - a to právě ty se zády se sítkou - mají nastavitelné rozpětí pomocí balančních popruhů, podobně, jak to má Ortovox ...
:-k
kolik potřebuješ, aby měla ta záda?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 10:11

vsechny jsem urcite nezkousela, ale potrebuju zada tak 50 cm.

a damsky batohy malokdy maj tak dlouhy zada, zrovna deuter sem nikdy damskej nezkousela takovej, aby mi sedel:D

a kratky zada noseny bez bederaku se sice daji na lahev a svacu, ale pak to pretahuje fotak a je to nekomfortni nosit, takovej batoh sem mela a dala pryc...

hlavne prednost toho mammut batohu jsou "kratsi zada" :D v hudy jsem ale nebyla jeste, zajedu tam v pondeli a omrknu, co maji.

pokud nenajdu nic, nic si nekoupim:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 11:16

ps
ten millet ubic vypada moc hezky, asi skoda, ze sem hudac nestihla omrknout dneska :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Lipon » čtv srp 17, 2023 12:01

Mammuty má cenu si vyčekat, bejvaj vobčas s pěknou slevou v Hudáči, já kupoval ten můj 25% minus, jinde levnější nebyl
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 12:33

Mawenzi píše:vsechny jsem urcite nezkousela, ale potrebuju zada tak 50 cm.
...

Fakt jo? to nemám ani já a mám 185 cm :-s

dneska nebo zítra jdu do Hudáče s vratkou, tak se můžu kouknout a poměřit, teřba ten Ubic atd. :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 13:04

quido
proc myslis, ze mam takovej problem sehnat batoh ? :D driv sem kupovala ospreye pansky M/Lka a do nich sem si shanela na vymenu popuhy za popruhy z S/M zad :D nez predelali kolekci :D

jee, ten ubic bys byl hodnej! ten vypada fakt paradne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 13:13

Mawenzi píše:
proc myslis, ze mam takovej problem sehnat batoh ?

nevim, kvuli barve...?
:D (joke)

Mawenzi píše:
jee, ten ubic bys byl hodnej! ten vypada fakt paradne.

Ok, kouknu - kazdopadne je zajimavy... a znacce Millet bych dost veril
:wink:
muzu zmerit i ten dojtr futura SL, ci neSL... nebo je to zbytecne a tu znacku proste nesneses?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » čtv srp 17, 2023 13:52

@Mawenzi: Co tento Deuter, AC Lite 25 EL s prodlouzenymi zady? Vyrobce pise, ze ma zada 48-58 cm (a je na vysku postavy 185-205cm).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 14:05

quido
deuter je zbytecny, damskej ultra kratkej a panskej by byl leda jinej nez deuter furuta 27l (zada nesedeli, zdaly se mi o fous kratsi, nez bych chtela + monstr popruhy ramenni:(
https://www.hanibal.cz/deuter-futura-27_z31291/

apuka
diky, ale ten batoh nema skoro nic, co chci a to radsi budu tahat tu 34 plnou balastu :D navic ten zasadni problem je, ze kdyz jsou zada dost dlouhy, ramenni popruhy sou moc od sebe (nebo moc od sebe a jeste moc dlouhy), takze pokud je na takhle obri chlapy, tak ten problem s popruhama muze byt spis vyrazne vetsi, nez u tech standartnich panskych kusu.

navic nechci nic objednavat na zkousku domu, takze idealne co se bude dat vyzkouset.

omrknu jeste hudy pristi tyden a pak to zas odlozim na nejakej rok :D (nebo se podivam do decathlonu, treba by me prekvapil, i kdyz obecne ma zada taky spis kratky na turisticky batohy).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » čtv srp 17, 2023 15:04

Mawenzi píše:ten zasadni problem je, ze kdyz jsou zada dost dlouhy, ramenni popruhy sou moc od sebe (nebo moc od sebe a jeste moc dlouhy)
Ano, s tim nejspise musis pocitat.

Proste tezko sezenes vyrobce, ktery bude delat batohy pro utle holky se zadama dvoumetroveho kulturisty, ale s popruhami na sirku pro tintitka a na delku pro ty utle male holky. Nezavidim Ti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 17:02

@mawenzi
to by mne zajímalo, jak ta záda na batohu měříš, jestli od spodu bederáku tam, až kam se dají "vyšponovat" ramenní popruhy, nebo jinak - jak? já to měřil od spodní hrany bederáku po místo, kam nejvýše sahají ramenní popruhy, než se "ohnou" dopředu přes záda...
Mně, s výškou postavy sedí záda o délce min. 48 cm po cca 54 cm, ale hodně záleží, jak je to celé koncipované a jak je dizajnovaný bederák...

Měřil jsem teda ten Ubic - je malý, záda má cca 44 cm, jsou i poměrně úzká, mně neseděl, každopádně má ty záda zajímavě řešené a celý je dost vymakaný - kdyby byl delší, šel bych asi časem (ve slevě) do něj; ježe nesedí, takže šel z kola ven...
Co jsem teď měřil, tak k 50 cm se blížil Futura 24 (43-48cm) a Futura 26 SL (44 - 51 cm), vetší jsem neměřil, ty šly už k 30 litrům...

Fakt je, že u těch zádových systémů se síťkou hodně záleží i na dalších okolnostech - u dojtru se tam dá opravdu hodně doštelovat těmi balančními popruhy, takže proto uvádím rozsah délky zad. Ale to se fakt musí vyzkoušet.

Obecně se ale dá hodně měnit délkou ramenních popruhů - když chci použít bederák, popruhy popustím, když jdu bez bederáku, popruhy stáhnu a batoh povytáhnu nahoru, nicméně, nosit batoh se sítkou bez bederáku mi smysl nedává, to pak batoh na zádech hodně poskakuje, jek sítka pruží (mám vyzkoušeno)...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 17:49

...a to bych nesměl mít tu svou batohovou úchylku, abych si při té příležitosti v hudáči neprohlídl i další batohy - zajímal mne ten dojtr Trail 22 už dříve, coby menší alternitiva pro BD Nitro, jak jsme psal v jiném vlákně, ale tehdy stál bezmála trojku (někde stojí dodnes i přes 3 tis. korun), a to bych nedal... nyní byl ve slevě za 17 stovek a ještě jsem uplatnil svůj Everest voucher, tož mne vyšel na 7 stovek - no nekupte to 8)
(tak mám teď 3 batohy v rozmezí skutečných velikostí 20 až 30+ l, každý jiné kocepce a hlavně s jinými zády)
jednoduchý, zato vychytaný batůžek na cokoli; perfektní nápad s jednoduchými a nenápadnými kompresními šňůrkami ve spodní části batohu, které se dají stahovat i za chůze s batohem na zádech, čelní přístup do komory (ne nepodobný tomu co má Ortovox), očka na čele batohu, na bederáku i na ramenních popruzích vítám, přístup do kapsy na víku shora je příjemná změna a taky dobrý nápad, rychlo-stahovačka vrchlíku je u dnešních batohů s víkem už samozřejmost, zastrkávací bederák u malého batohu tak vítám a absence kapsičky na bederáku mne tolik netrápí, záda - přestože měřením mají 46 cm - se dají seštelovat na moje delší záda docela pohodlně... důkaz, že jen samotné měření zádového systému nestačí; jedinou výtku k batohu mám, a to je váha lehce přes kilo, to je ale "nemoc" téměř všech dojtrů a je to daň za opravdu robustní materiál a betelnou konstrukci...
Naposledy upravil Quido dne pát srp 18, 2023 8:15, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 17:56

quido
ja zada na batohu nijak nemerim, a vetsinou bud zkousim, nebo se orientuju podle delky zad, co uvadeji vyrobci. jenze vyrobci se moc neobtezuji s uvadenim delky zad :D zmerit to na batohu bych rekla neni uplne snadny, ale +/- asi k horni hrane "sitky" a ukotveni popruhu nekde v tech mistech - presne jak pises, na maximu, kam se daji vysponovat od spodni hrany toho bederaku... kdyz je to treba 44cm, tak budu mit uchyceni popruhu na lopatkach a to je moc nizko, bud to dre nebo celej batoh sedi zvlastne, proste ho mas od beder po lopatky...

ted sem zkusila zmerit od spodni hrany bederaku po ukotveni popruhu na mym batohu a je to 49, pokud merim az do mista zlomu popruhu na ramenou, tak je to 54cm.

tak to tu futuru asi budu muset fakt vyzkouset! ja zkousela ten panskej a ten byl o fous kratsi, nez bych chtela - sedel nejak zvlastne.

nicmene ja s tema batohama mam vetsinou problem, ze kdyz jsou kratky (to bych mozna jeste nejak snesla), ze pak to uchyceni nebo celej ten system me skrabe a tlaci do lopatek, protoze se ceka, ze bude az vys-na ramenou.

mivala sem nejakej malej asi 18l batuzek kdysi se sitkou a vubec nepruzil a bylo to v pohode (mel kratky zada, ale bederak mekkej a tak sem ho vubec nenosila, protoze sel snadno omotat kolem batohu zezadu a celej batoh sem mela docela vysoko (na lopatkach). na noseni malyho batohu to bylo super, vyhovovlao mi i teziste, ale to sem jeste hodne vozivala kompakt a velkej fotak mi to pretahuje bez bederaku cely dopredu a dolu a to mi hodne vadilo.

si musim sehnat nejakou dobre stavenou krabicku na namazany toustovy chleby, ze by lahve vzdycky staly az na ni a tim se posunulo to teziste hezky nahoru bez vycpavani blbostma

tak to sis koupil za paradni penize, tak doufam, ze bude slouzit a uzijes si ho.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 19:10

Jednoznačně si to každý musí sám vyzkoušet ...
zkus i AC lite, má trochu delší záda a jinak řešené ty sítky - manželka ho má a je s ním spokojená...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » čtv srp 17, 2023 21:19

Mawenzi píše:booze
takze to je dobry nebo nedobry napad?

urcite napad je to dobry, ale pred koupenim vyzkousej, jak moc pruzi popruhy pri vetsi vaze. Me to vadi a dost me to i boli.

Ten Deuter je dobry, LA Trek nebrat. Nedrzi na tom systemu prsni popruh, v lete vyjizdi z te buzirky ven, asi jak je ten plast teplotne nestabilni. Popruhy se ozmolkuji a tlaci. Jak konci uzasna sitka airzone, tak taky tlaci.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 18, 2023 4:25

booze
jo, dole u beder me to tlacilo neprijemne docela a to byl jen na zadech bez zateze + popruhy mi nesedeli jak bych chtela, coz odpustim batohu za 500 ale ne 3000
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » pát srp 18, 2023 7:17

mela si moznost jak psal quido vyzkouset ten Montane Trailblazer 24?
Quido píše: anebo co tenhle Montane,.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát srp 18, 2023 7:26

Mawenzi píše:chci batoh tak na 1,5l lahev, svacinku, vetrovku, plastenku a fotak.

Nevim, co za foťák tam chceš dávat, ale na tohle by stačilo 12, maximálně 15 litrů. Jenže tyhle batohy nemaj bederák, nosí se výš než krosny a uchycení foťáku na popruhu asi pohodlný nebude..

@booze: Mawe chce síť v zádech.
Já zkoušel zmíněné batohy a ty vestoidní popruhy mi vůbec neseděly. Ani dámská, ani pánská verze
Naposledy upravil Etheric dne pát srp 18, 2023 7:28, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » pát srp 18, 2023 7:28

Proto maji strih vesty a bederak nepotrebujes.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát srp 18, 2023 7:31

Jenže vesty nesedí každýmu a já to nesnesu. Co je to kua za debilní módu dělat téměř všechny malý batohy ve stylu vest :nasranost:
Já chcu batoh o velikosti 15-20l s popruhy jako batoh. A s takovou tou výztuhou z pěny v zádech. Prostě klasickej batoh. Dřív se to normálně vyrábělo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy