Batoh zhruba 20l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 8:13

Etheric píše:Já chcu batoh o velikosti 15-20l s popruhy jako batoh. A s takovou tou výztuhou z pěny v zádech. Prostě klasickej batoh. Dřív se to normálně vyrábělo...

presne to je napriklad ten Trail, co jsem o nem ted psal...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Lipon » pát srp 18, 2023 9:44

Quido - jak se ti povedlo uplatnit Everest voucher u batohu za 1700, kdyz to jde az od neslevnene ceny zbozi 2000? Nebo jsi bral jeste neco, ze ses dostal pres 2 litry?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 9:51

Teď mi přišel newsletter od Montbellu s jejich souhrnem batohů tak třeba tam někoho něco zaujme. 2023 Montbell Backpack Guide.

Mně se začíná delaminovat Gorilla a pořád pokukuju po batohu od Francouze co šije v Japonsku. Kámoška tam asi ještě pojede tak si možná nechám přivézt.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » pát srp 18, 2023 9:56

Etheric píše:Jenže vesty nesedí každýmu a já to nesnesu

A mas jeste ten Yocton? Vloni mi dosel posledni a nenasel jsem nahradu.

oodoow píše:Mně se začíná delaminovat Gorilla

Byly by fotky prosim. Diky za odkaz ten Montbell je parada
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 10:20

Lipon píše:Quido - jak se ti povedlo uplatnit Everest voucher u batohu za 1700, kdyz to jde az od neslevnene ceny zbozi 2000? Nebo jsi bral jeste neco, ze ses dostal pres 2 litry?

jojo, bral jsem jeste nejake drobnosti - nakup za 2350
nicmene, vzal bych ho i za tech 17 stovek - ale za 3 lity ne :wink:

ted pojedu do dolomitu, tak si zkusim porovnat vsechny ty male batohy mezi sebou: BD Nitro (realne 30 l), Tatonka (realne 22 l) a ten novy Trail (realne 25 l), ktery jsem vecer zkousel svym polstarovym testem O:)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 10:37

booze píše:Byly by fotky prosim.

https://imgur.com/a/OksS13s
Stalo se to po vyprání na 30C. Předtím to bylo v pohodě. Pral jsem to párkrát i předtím a nic se nestalo. Novější Gorilla od přítelkyně byla takto praná zároveň s tou mojí a taky se jí nic nestalo. Materiál je myslím stejný na obou verzích, nějakej ten Robic Nylon, takže si myslím, že to bude prostě stářím. Ta moje je z roku 2016.
Takže být tebou, tak to peru pro jistotu jenom v chladné vodě s mýdlem.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2023 11:16

oodoow píše:být tebou, tak to peru pro jistotu jenom v chladné vodě s mýdlem
...cimz to mozna oddalis na par tydnu/mesicu. Ale spise bych cekal, ze i ta studena voda to dokaze udelat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 12:21

apuka píše:i ta studena voda to dokaze udelat

To už by to pak udělal i obyčejný déšť, tím pádem tím nic nepokazíš a máš aspoň čistej batoh.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 18, 2023 12:36

booze
nezkousela prootze na ten popruh neupnu peak design drzak, takze je mi to k nicemu

etheric
vzhledem k tomu ze muj fotak si nekolikat videl, tak ten.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » pát srp 18, 2023 13:45

@oodoow tvl to si delas pr.el tak ten batoh ma PU uplne KO. :shock:
Asi ho prodam :twisted: Jsem tak v soku, ze pujdu asi na pivo. :|
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 14:52

Tak je to cca 7 let, to prostě PU nedá. Ten KS Ultralight má na výběr milion materiálů, ale nevím, který je bez PU a vydrží déle.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2023 15:14

oodoow píše:To už by to pak udělal i obyčejný déšť
Ne, v desti se Ti ta PU vrstva nenamaci primo a delsi dobu, jen pres vnejsi matros - a ten nepusti vodu tak, aby na PU vrstve stala. Plus pokud se to bude trochu cistit, ohybat, otacet, atd., je to jine nez mit pouze na zadech.
Jde o to, ze kdyz ten PU je uz "nacaty", tak namoceni bude jenom posledni kapka, ktera "protece" a zacne odlaminovani/odlepovani. 30 st. teplota je malo na akceleraci lepidla. Proto jsem psal, ze studena voda to oddali jen nepatrny kousek - pokud vubec.

@booze: vzdyt na PU vrstvy, jejich delaminaci nadavame uz roky. At uz to bylo u nepromokavych veci nebo u (ne-nepromokavych) batohu zevnitr. Jen oodoow ma snad prvenstvi v zniceni v nepromokavem batohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát srp 18, 2023 16:52

Quido píše:presne to je napriklad ten Trail, co jsem o nem ted psal...

Nj, jenže Trail má 22l dojtráckejch = už moc a hlavně přes kilo hmotnosti, uf, tolik neváží ani můj 40l batoh s pevnými zády... Ale především, kámoš teď vybíral batoh cca 20l a ten Trail měl mj doma, společně s Walker, Futura a jinými. Walker a Trail by velikostně seděly, ale ty ramenní popruhy mi vůbec nesedí, tohle jsem měl u Deuteru vždy - tvar, materiál výplně (tuhá výplň překrytá hrubou síťkou) a ty záda co měl, jak se dají natvarovat taky nic moc ..... Moje Montura Pila 25 je má 1000x lépe padnoucí (na moje tělo).
Taky to řešení Deuter Trail, Walker,... mi pro batoh co hledám (15-20l) nepasuje.

booze píše:A mas jeste ten Yocton?

Yocton byl bohužel druhá verze s úplně jinými popruhy = neseděl, řešili jsme to tu, posílal jsem fotky rozdílu. Takže šel dál. Nicméně to byl 35l. Tu řešíme cca 20. Já konkrétně 15 - 20, víc ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2023 19:44

oodoow píše:Stalo se to po vyprání na 30C.

To jako zes ho pral v pracce? :shock: Tys necetl mou zkusenost s rozpadem batohu ve vane a reakci vyrobce, co se fakt s PU nema delat? Skodi mu kombinace vody a detergentu a cim delsi namoceni, tim hur. Pohyb v pracce tomu samozrejme taky pomuze. Samozrejme, ze PU po 7 letech uz ma na kahanku i normalne, ale tys mu docela pomohl. Ted uz jedine vzit masazni sprchu s horkou vodou a odstranit zbytky.

Teda, ja jsem si pak pripadal docela blbe, ze mne to nenapadlo, ale tohle je vyssi level :twisted:

oodoow píše:Teď mi přišel newsletter od Montbellu s jejich souhrnem batohů tak třeba tam někoho něco zaujme

Mne se libi Cha-Cha Pack 30 8-[ Akorat zrovna batoh je nutne vyzkouset a do Svycarska kvuli tomu nepojedu. Nebo uz se to da nekde bliz?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 21:11

Etheric píše:Nj, jenže Trail má 22l dojtráckejch = už moc a hlavně přes kilo hmotnosti,

jojo, je to realne 25 litru dle mehho polstaroveho testu a ten je +- 2 litry presny, nicmene, ty stahovaci ficurky vespod prave resi to, ze i kdyz je Trail zpola plny, stahnes ho dole i nahore a furt vypada temer jako naplneny a teziste je tam, kde ma byt - to si pochvaluju hodne... neco takoveho jsem hledal

Etheric píše:uf, tolik neváží ani můj 40l batoh s pevnými zády...

to je pravda, to je jeho hadikep - mne to vyvazuje jen to, ze mi naopak sedi pomerne slusne na tak maly batoh male nuance mu odpustim, jelikoz tam netahnu 10 kilo... a moznost schovani bederaku taky ocenuju

Etheric píše:ty ramenní popruhy mi vůbec nesedí, tohle jsem měl u Deuteru vždy - tvar, materiál výplně (tuhá výplň překrytá hrubou síťkou) a ty záda co měl, jak se dají natvarovat taky nic moc ..... Moje Montura Pila 25 je má 1000x lépe padnoucí (na moje tělo).
...Taky to řešení Deuter Trail, Walker,... mi pro batoh co hledám (15-20l) nepasuje.

to je prave to hodne individualni, ze kazdy ma jine proporce, jine drzeni tela, jine potreby, naroky a ocekavani - mne Trail zase sedi fakt dobre, narozdil od futury, tam mi ty sitky nevyhovuji...
(Walker se mi libi tim retro vzhledem, je lehky, ale to je batoh spise do mesta, nebo na vychazky, nema bederak, a takovy nepotrebuju - to uz mam) :wink:
...ty silne vyplne zad a ramennich popruhu mi taky vyhovuji, jelikoz saji pot a dobre vetraji, i kdyz vzhledove to vypada nevhodne, zvlaste na malem batohu, tak v realu ty polstry delaji dobrou praci ...
cela koncepce dojtur je jako tuhy batoh a mne to vyhovuje
:-..
podle toho, co narokujes, by ti mohly spise sednout male batohy BD nebo Gergory (Miiwok 18 - uz ty byl zmineny)
Naposledy upravil Quido dne sob srp 19, 2023 11:42, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 21:24

@mike: Jj, normálně v pračce xkrát a nikdy se mu nic nestalo až teďka. O tvém batohu jsem četl, ale tys měl nějaký úplně jiný a celkově nepromokavý, ne? Já u toho svého ani netušil, že tam nějaké PU je, protože nepromokavý nikdy nebyl a vždycky jsem v něm nosil drybag.
Takže vlatně ani nevím, proč to tam bylo, prostě to strhám a bude to, aspoň to bude míň vážit.
Montbell asi blíž nikde není, takže leda poslat si to a pak poslat zase zpátky, ale to bys ho musel chtít fakt hodně, aby ti to za to stálo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2023 21:35

oodoow píše:Jj, normálně v pračce xkrát a nikdy se mu nic nestalo až teďka.

Presne takhle se to chova. Kazde prani PU narusi a pak to najednou odejde cele.

oodoow píše:O tvém batohu jsem četl, ale tys měl nějaký úplně jiný a celkově nepromokavý, ne?

To sice jo, ale princip je uplne stejny. Mne neodesel zater, ale svy, ktere drzi na PU. Taky jsem ho stejnym zpusobem pral vickrat a pak to vsechno odeslo najednou. Tohle se proste PU delat nesmi.

oodoow píše:Já u toho svého ani netušil, že tam nějaké PU je, protože nepromokavý nikdy nebyl a vždycky jsem v něm nosil drybag.

Je to zater proti promoknuti latky a je to bezne u vetsiny batohu uz aspon 20 let. Taky je bezne, ze odejde, ale normalne se zacne olupovat postupne (a je z nej hnusny bordel). Tos jeste nikdy nevidel?

oodoow píše:Takže vlatně ani nevím, proč to tam bylo, prostě to strhám a bude to, aspoň to bude míň vážit.

Na vaze to nepoznas, ale jinak jo, presne tohle jsem udelal se starym Deuterem a dal slouzi (jako prepravni). Jak jsem psal, nejucinnejsi je masazni sprcha a horka voda. Kdyz to teda po tomhle nepujde samo :)

oodoow píše:Montbell asi blíž nikde není, takže leda poslat si to a pak poslat zase zpátky, ale to bys ho musel chtít fakt hodně, aby ti to za to stálo.

Prave. Tohle ne, perovku bych risknul, kdybych uz jednu od nich nemel :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 22:00

mike píše:Mne neodesel zater, ale svy, ktere drzi na PU. Taky jsem ho stejnym zpusobem pral vickrat a pak to vsechno odeslo najednou. Tohle se proste PU delat nesmi.

Jo, co si tak matně vzpomínám, tak tys ho nějak ve vaně rozpustil tak, že se celej rozpadl, ne? :D Takže jsem si říkal, že máš nějakej speciální.
Jinak já teda batoh, co se nedá prát nechci. Sice odolávám hodně dlouho, ale nakonec se nějak vyprat musí.

mike píše:Je to zater proti promoknuti latky a je to bezne u vetsiny batohu uz aspon 20 let. Taky je bezne, ze odejde, ale normalne se zacne olupovat postupne (a je z nej hnusny bordel). Tos jeste nikdy nevidel?

Viděl na svém starém GoLite batohu, i ten byl ale v dešti durch, přijde mi to dost zbytečný. U některých UL batohů se právě chlubí nepromokavostí látky (bez švů), ale u toho svého jsem to nikde napsaný neviděl.

mike píše:Na vaze to nepoznas, ale jinak jo
Jak jinak? Jako že teď proteče rychleji?

Jsem na ten materiál teď koukal a píšou tam, že na to je fakt nastříkaná PU vrstva, která ale nepromokavost nezajistí a nakonec se odloupe, takže asi žádný překvapení. https://sectionhiker.com/what-is-robic/
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2023 22:10

oodoow píše:Jo, co si tak matně vzpomínám, tak tys ho nějak ve vaně rozpustil tak, že se celej rozpadl, ne?

Rozpadly se svarovane svy, pricemz to "svarovani" je spis neco jako lepeni PU lepidlem. Batoh jsem ovsem nechal sesit a ted ho spokojene nosi pritelkyne. Akorat je o neco min nepromokavy, coz hodlam vyresit pretrenim tech svu PU lepidlem :)

oodoow píše:Jinak já teda batoh, co se nedá prát nechci. Sice odolávám hodně dlouho, ale nakonec se nějak vyprat musí.

Jo, ale proc v pracce? Uplne staci namocit do vlazne vody, promachnout a ususit. Koukni se na navod, rekl bych, ze v pracce se nesmi prat skoro zadny batoh. Mozna ty bezecke napul vesty.

oodoow píše:Jak jinak? Jako že teď proteče rychleji?

Jinak jo se vztahovalo k tomu, ze se batoh da po odstraneni bordelu dal pouzivat, ale jinak jo, protece rychleji ;-)

oodoow píše:Jsem na ten materiál teď koukal a píšou tam, že na to je fakt nastříkaná PU vrstva, která ale nepromokavost nezajistí a nakonec se odloupe, takže asi žádný překvapení. https://sectionhiker.com/what-is-robic/

Jj, v podstate to tam mas vsechno napsane. Nepromokavy batoh musi mit podlepene nebo svarovane svy a nejak vyreseno protekani pres zada. Tohle samo o sobe nestaci, ale prece jen to nejaky rozdil udela. Neni uplne jedno, jestli mas v batohu trochu vody na dne nebo bazen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 22:37

apuka píše:nenamaci primo a delsi dobu, jen pres vnejsi matros - a ten nepusti vodu tak, aby na PU vrstve stala.

mike píše:Skodi mu kombinace vody a detergentu a cim delsi namoceni, tim hur.

Tak nevím, koukl jsem na stránky a výrobce doporučuje to dát na x hodin do vody.
"Soak your pack in the tub with some Revivex Odor Eliminator for a few hours and then let it air-dry (detailed instructions will be on the package)."
https://www.gossamergear.com/pages/frequently-asked-questions
Takže akorát ta pračka byla navíc, ale zas to byl nějakej gentle spin nebo tak něco.

Schválně s tím zkusím jít ven jak zas bude průtrž mračen, jestli to bude poznat, že je to najednou víc mokrý.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2023 23:31

Podle vyrobce meho batohu skodi kombinace vody a detergentu. Co do te pracky davas? Teplota vody samozrejme taky hraje vliv.

Jj, vyzkousej a dej vedet, rozdil bych ovsem cekal spis v deletrvajicim mirnem desti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » sob srp 19, 2023 4:21

Quido píše:male batohy BD nebo Gergory (Miiwok 18 - uz ty byl zmineny)

Malé BD opět široký popruhy a dlouhý záda. Miwok vypadá, že má ty popruhy taky moc široký a zakroucený, ale třeba by mohly sedět. Akorát není nikde možnost najít délku zad. Batoh měří 50cm a popruhy jsou našity až nahoře, tj bude moc velkej. Ale můžu zkusit poslat dotaz
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » sob srp 19, 2023 9:17

Byl jsem si prohlidnout vnitrek batohu a ten PU zater zacina na par mistech belat. Dalsi stadium je zloutnuti a pak rozpad... :smt022 :smt022 :smt022

U starsich batohu Deuter, Gema se to nedeje. Proc? Od letoska jsou zakazane pridavat UV stabilizatory do plastu, tak jedine, co me napada, ze driv davali ty UV stabilizatory i do PU. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » sob srp 19, 2023 9:36

Etheric píše:Malé BD opět široký popruhy a dlouhý záda. Miwok vypadá, že má ty popruhy taky moc široký a zakroucený, ale třeba by mohly sedět. Akorát není nikde možnost najít délku zad. Batoh měří 50cm a popruhy jsou našity až nahoře, tj bude moc velkej. Ale můžu zkusit poslat dotaz


BD ze ma popruhy siroke? Uzsi, nez na BD, na zadnem batohu nemam... :roll:
Jasne, z batohu musi byt celkkove dobry pocit, a to ma kazdy jinak, ale nezjistis to, dokud batoh osobne nezkousis.
Ono asi bude leposi se zvednout a ztajit se na ty batohy podivat, mereni samo o sobe nemuze stacit...
Naposledy upravil mike dne ned srp 20, 2023 21:10, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna vnorena citace
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » sob srp 19, 2023 10:25

BD ma popruhy uzke
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » sob srp 19, 2023 19:21

Jo, ale u těch horolezeckých, pytle bez kapes. Nechcu.
A třeba tenhle BD je má široký až až https://8a.cz/turisticky-batoh-black-di ... et-16-azul

Millet Ubic 20l má 820g a chcu spíš menší, než 20.
Gregory Miwok 18l má 803g
Gregory Miko 15l má 880g
To bych si moc nepomoh...

Ale padlo mi do oka toto, normální batoh, 470g váhy, 15l. Kua, tenhle jestli sedne, mám vybráno
https://8a.cz/turisticky-batoh-norrona- ... digo-night
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » sob srp 19, 2023 20:16

to, co postujes je jeden z mnoha, ten bych taky nechtel, ale z toho je zrejme, zes ty BD nazivo nevidel...
...a vychazet jen z fotek je blahove
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 20, 2023 3:56

etheric
vypada, ze ma na siroko nasazeny popruhy, ale zkus.

ja zitra obehnu to hudy, a ozkousim, co tam budou mit. v hanibalu sem taky byla mega zpocena po vylete tak mi to nebylo ani komfortni si to tam zkouset, akorat to jejich "podrzime 4 pracovni dny" je "vcetne dne, kdy to prislo na prodejnu" :D tak sem se musela hecnout
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » ned srp 20, 2023 4:31

BD jsem nenašel nic, co by vyhovovalo zpracováním. Ale třeba jsem jen špatně hledal, zkusím kouknout ještě, na různých stránkách. Pak bych si objednal třeba 5 batohů na zkoušku dom.

Mawenzi píše:vypada, ze ma na siroko nasazeny popruhy, ale zkus

To je právě ta záludnost fotek. Popruhy jsou úzký, ale vypadají daleko od sebe. Jenže to je maličkej batoh, takže to ve finále daleko být nemusí. Chce to zkusit. Jen zrovna z 8a se mi nechce objednávat na zkoušku třeba 5 batohů. Vrací se na českou adresu, ztama to pošlou do Polska a až to dojde tam, za 14 dní vrátí peníze. 3 týdny od odeslání zboží jim trvalo vrácení peněz.

Právě chodim teď s ani ne do půlky plnou 25kou. Flaška s vodou a filtr, mikina či Torrid, jídlo na skoro celej den, lékárna a několik málo drobností. Jako nese se to v něm luxusně, ne že ne, byl by nesmysl kupovat o 5-7l menší a jen o cca 100g lehčí batoh, bych si moc nepomohl. Ten od Norrona (tu značku vůbec neznám) s 15l by stačil úplně v pohodě a ještě by místo zbylo, tyhle malý batohy se většinou nesou úplně nahovno, když jsou napěchovaný. Okleštil bych ještě trochu svou výbavu na celodenní výlety a nějakých 600-700g bude dole hned. V tom by mi ta Norrona pomohla. UL batoh á 15l bez zad mi nepomůže, je to sice lehký, ale nese se mi to naprd i s malou zátěží. Norrona však vypadá použitelně. Objednám, zkusím, zjistím.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » ned srp 20, 2023 9:37

Přes hodinu jsem hledal, prolezl jsem vše v ČR dostupné a nic, co by vyhovovalo lépe než Norrona, jsem nenašel. Buď je to těžký, nebo zbytečně velký (případně obojí) nebo to má síť, případně to nemá záda vůbec. Hlavně chcu bederák s kapsama, Norrona má jen jednu, jako by nemohli našít i druhou, ale což... objednal jsem ju za 1989Kč včetně dopravy. Moc takových batohů v kategorii okolo 15l není, tohle je takovej jednorožec .. Su zvědav na ten zázrak
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy