Batoh zhruba 20l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 20, 2023 16:21

ja jeste muzu sehnat starej osprey straos 26 sice v hnusne barve pro me, ale muzu, takze kdyz nebude zbyti...

ono ne ze bych nemohla nosit 34l poloprazdnou, ale spis mam obavu, ze az bydu za par let shanet batoh, tak splacu nad vydelkem a rafsi skocim po tom stratosu ted.

muj prvni osprey - kroana vydrzel casty pouzivani mozna 8 let, ale taky ne kazdej vikend... pak uz me na sobe dost sramu, takze si nedelam iluze, ze ta zivotnost bude vyrazne pres 10 a asi bych ho teda chtela trochu setrit tim, ze na jednodenky v lete bych ho nemusela nosit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 10:31

damsky deuret - kratky zada
pansky deuter - dobry zada, moc siroko od sebe popruhy
ubic - kratky zada + siroko od sebe popruhy
zkousela sem jeste nehaky dva, uz nevim jaky, problemy viz. vyse

mammut ducan 24l panska verze
- ten batoh mi suprove sedel, popruhy akorat vykrojeny, zada na me...

akorat bohuzel na popruh nepujde dat PD drzak na fotak, je moc sirokej:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » pon srp 21, 2023 12:56

booze píše:U starsich batohu Deuter, Gema se to nedeje. Proc? Od letoska jsou zakazane pridavat UV stabilizatory do plastu, tak jedine, co me napada, ze driv davali ty UV stabilizatory i do PU. :-k
PU je "moda" poslednich cca 15-20 let. Predtim tam byl jiny povlak, silikon, PVC (???),... ktery se tak rychle nerozpadaval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 14:17

mam moznost koupit stratos II 26l, ve velikosti OS, takze zada dlouhy, popruhy na uzsi ramena.

akorat se mi vubec nelibi ta barva:D

rikala sem si, ze je spis cas na inovaci a ne se porad drzet sice osvedcenyho, ale v podstate mrtvyho konceptu, kterej 1) uz nikdy nekoupim 2) ten bagl je zbytecne tezkej
3) je to uplne to samy co mam ve 34l, takze...

jenze jedna 34l nosena furt vydrzi na roky mnohem kratsi dobu, nez stridani s 26l.

a zene me castecne obava, abych za 15 let jeste mela co nosit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » stř srp 23, 2023 9:19

S Norronou mám smůlu. Velikostně batoh sedí naprosto dokonale, i ty popruhy jsou od sebe našitý akorát, ale namísto nahoru a lehce do boku jsou našitý do boku a lehce nahoru. Takže když to sedne na ramena tak jak má, v oblasti kde jsou ty popruhy našitý se krabatí.
Jaká škoda, můžu hledat dále....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 23, 2023 10:06

etheric
a to vadi esteticky nebo nejak funkcne? nebo te to tlaci?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » stř srp 23, 2023 14:03

Jistěže funkčně. Máš zohejbanej popruh v místech, kde je našitej na batoh. Bych musel mít 2x tak široký ramena při stejný výšce postavy a šířce pasu, aby mi tohle sedlo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 23, 2023 15:32

tak si to mohl napsat rovnou srozumitelne, v cem je hacek. podle tvyho prispevku to zni, ze to sedi na ramena jak ma, akorat se to krabati, tedy z toho nejde jasne poznat, ze to ve vysledku nesedi na ramenou.

ja asi budu muset zustat u toho stratose skaredyho modryho nakonec:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod milarepa » čtv srp 24, 2023 6:25

a co nějaký Rab Tensor? Mají to odstupňované po 5 litrech od 5 do 20 litrů, váha dobrá, provedení se zdá, že také

https://rab.equipment/eu/rab-tensor-10l-lightweight-pack?rab_live_eu_products%5Bquery%5D=Rab%20Tensor

případně se podíval i na Montane, jejich Traiblazery jsou v pohodě, jeden 18 l na denní výlety už mám asi 3 roky, včera na výstup na Smrk kámoš došel s tím samým, ještě voněl novotou, byl nadšený, když jsem mu ukázal, jak se na něj dají přidělat hůlky :-)

a pokud někdo preferuje klasický střih, tak jejich řada Azote se též nejeví špatně

https://montane.com/collections/back-packs
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » čtv srp 24, 2023 8:52

Vše už dávno vyřazeno z výběru. Rab mě nezaujal konceptem, chcu bederák.
Montane je vestoidní = showstopper stejně jako síť v zádech.
Azote je ve velikosti, kterou už mám.

... Se na to vyprdnu a budu raději nosit poloprázdnou perfektně padnoucí 25ku....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 26, 2023 6:46

vymekla sem po navsteve vseho, co v brne v centru je a objednala osprey stratos II 26l.

vedela sem, ze to bude jistota, ale chtela sem zkusit neco novyho, protoze ta stara kolekce je uz nesehnatelna a jedinej sehnatelnej kus byl modrej, coz nepreferuju.

a slo mi i o pruzkum trhu s tema myma telesnejma netypickejma proporcema.

pansky osprey stratos 26l II ma totiz velikost zad OS - one size, tedy 46-58cm ale ma uzsi popruhy, ktere se u litraze 34/36/50 davaly na modely zas S/M, ktere mi uplne nesedly zady, a velikost M/L mely uz vetsi a mohutnejsi popruhy - bravala jsem M/L a snazila se pak z osprey vydyndat ty S/M popruhy:D, takze ta OS varianta je pro me nejlepsi reseni. akorat kapsa na bederaku je asi diky par cm mensimu bederaku hodne tesna na muj 5,2" mobil... takze zadnej dalsi tam nedostanu:( zajimavy ale, ze 34 v ML verzi tu kapsu ma o fous vetsi, ale naopak 50l ML verze ji ma taky tesnou a k tomu trochu jinak udelanou, takze tam taky jde blbe.
(aneb kde mimo obdobi, kdy nosim bundu s naprsni kapsou nosit smartphone s mapou at je po ruce?)

nakonec jsem se rozhodla ho koupit i kvuli prodlouzeni zivotnosti te 34l verze, kterou taham velkou vetsinu roku, at ma v lete oddech:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » sob srp 26, 2023 7:21

Mawenzi píše:jedinej sehnatelnej kus byl modrej

kde mimo obdobi, kdy nosim bundu s naprsni kapsou nosit smartphone s mapou at je po ruce?

Budeme hezky ladit :)

Nosim ho v tý boční síťový kapse společně s lékárnou.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 29, 2023 11:28

Etheric
nebojis se, ze ti vypadne? ja teda ted zkousela asi 2x zkusmo si zkroutit ruku a asi bych se tam dostala, ale neprijde mi to uplne bezpecny a hlavne vyndat ho za chuze je jeste slozitejsi :D.

jinak k moji spokojenosti uz ma batuzek za sebou 40km, a udelala sem dobre, ze sem nakonec jeste sahla po osvedceny zadovy velikosti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » úte srp 29, 2023 14:20

Možná se budeš divit, ale jediná věc, co jsem kdy ztratil, byl nůž, když mi bylo asi 12 let. Z volný kapsy bavlněných kalhot bez zipu. A že jsem se toho venku navyváděl :)
Můj mobil + moje kapsa jsou kompatibilní, nevypadlo to ani při psích kusech, nemůže to tedy ani omylem vypadnout běžným používáním. A jde to i vyndat a dát zpět bez nutnosti sundavat batoh, což na každým batohu nejde. Hlavně já mám ty kapsy fajn tvaru a s flexibilní přiléhavou gumou nahoře, ne kapsy jako velký otevřený pytle, tohle řešení jsem už měl a nikdy více.

Můžeš si třeba pořídit nějakou přídavnou kapsu na bederák atp...

Určitě jsi udělala dobře, že jsi ho koupila. Teď už máš stejnou - jedinou - možnost, jako mnozí z nás - hlídat novinky a modlit se, aby někdo vymyslel něco, co ti sedne. Koupí toho Osprey sis vpodstatě koupila čas na hledání náhrady. Rozumný řešení. Já kdybych letos nekoupil novinku od Montury, tak též nemám batoh, co mi sedne. Starý sedící už nejsou k sehnání a nový nesedí, téměř všechno vestoid, síťák, UL úplně bez zad, a co takový neni, má ty záda zas moc dlouhý či prkenný, nebo široko popruhy, ......

Vybírat batoh je horší, než vybírat boty....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Batohy

cron