Batoh zhruba 20l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » pát bře 24, 2023 14:20

No, nevim... Samozrejme, muzes mit pravdu, ale podle cca stejnych obrazku u muzu a zen mne to tak neprijde. Ty prsa trochu zkresluji vnimani :wink:. Byt na Tvem miste pokud se mi ten batoh jinak libi, zkusil bych to nekde, az budu mit moznost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 14:51

Jediná možnost jak zkusit je pro mě internet.
Nekoukal jsem na fotky na postavě, ale na foto / video batohu sundanýho... Jsou ty popruhy jiný.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát bře 24, 2023 15:45

z produktovych fotek bych moc nevychzel - casto batoh vypada v realu jinak (a to nemyslim jen ty nafouknuty balonby v batohu, cimz se dosahuje "idealniho" tvaru, ktery batoh nikdy ve skutecnosti nema)

jak jsi psal, objednej jich vice a vyzkousej... :wink:
...a co - postihlka te stejna uchylka, jako mne, ze potrebujes aspon 2 ks batohu od kazde priblizne stejne velikosti ?:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát bře 24, 2023 16:09

Tak, a Tatonka CIMA DI BASSO 22 je doma... okamžitě zkouška objemu a řekl bych, ze to je snad jediný batoh, který mám, co se přiblížil reálně proklamované velikosti :smt023
Batoh má přesně, co je v popisu a jak se prezentuje: malý a lehký horolezecký batoh, s hmotností 680g, s objemem 22 litrů s dobře navrženými prvky, nemá nic navíc, ale nechybí nic, co má svůj smysl. Umístění komprese zajišťuje, že obsah je vždy v požadovaném umístění a poloze. Menší výtka směrem k zádům - tzv. Thermo Mold panel je poměrně měkký, takže je třeba vhodně balit, aby se neprohýbal jinak, než má, ale to je asi vykoupení za tu hmotnost. Při správném sbalení ale poskytuje, co má (například dřívější favorit Gregory Miwok 18 měl ještě mnohem měkkší záda). Bederák je odnímatelný, což je fajn, jelikož je potřeba jen při lezení nebo při průchodu v technicky náročnějších místech, jinak ho zde není třeba. Zdá se, že je to skoro přesně, co jsem hledal - malý, lehký, nenáročný batoh na kratší výlet, ale se vším, co bych mohl potřebovat a s víkem, tím pádem absence čelní pružné kapsy tolik nevadí.
V jednoduchosti je krása!
A ještě subjektivní třešinka na dortu - barva není tak plamenně červená, jak je na produktových fotkách, což by nevadilo, ale je spíše taková cihlová, do skořicova, což se mi líbí o něco více...

...a za poloviční cenu, než je na netu :supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 16:36

Úchylka ne, už loni jsem uvažoval o koupi batohu 15l na léto, kdy je těch 25 zbytečně moc. Jen byly potřeba peníze na jiný věci. Letos ten malej batoh můžu řešit. Samozřejmě, musí být pohodlný i plný, jinak 1000x raději poloprázdnou 25...

Nekoukal jsem na produktový fotky ale fotky uživatelů a tvar batohu jsem na foto nezkoumal - koukal jsem jen na ty popruhy. A dámská verze je má jiný.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Zoidberg » pát bře 24, 2023 16:59

Prosím, jak má ta Tatonka CIMA DI BASSO 22 řešená záda? Podle produktových fotek to vypadá, že zpevnění není až k vrchu, tedy že by se dala výška trochu snížit, třeba jako zavazadlo pod sedadlo letadla. Hledám něco malého jednodenního na pití, svačinu a trochu oblečení na dovolenou…
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát bře 24, 2023 17:33

Ta zada nejsou pevna, daji se ohnout a jsou jen ta seda plocha, ostatni je latka; uvadena vyska batohu 51 cm neznamena cela zada, ta maji na delku 43 cm... popravde s bederakem mam kvuli kratke delce problem, tak jsem ho sundal. Pokud bude treba, tak se da i ta pena ohnout.
Pod sedadlo letadla - jestli myslite normalni dopravni (ne soukrome) , pak je to osemetne, nekdy je tam misto, nekdy ne...

Výstřižek.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Zoidberg » pát bře 24, 2023 19:01

Díky, to jsem přesně potřeboval vědět.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » úte bře 28, 2023 19:21

ted o nadchazejicim vikendu jdu tatonku proverit... jeden den v Beskydech, jeden den v Jesenikach, pak zkusim nezapomenout se podelit o sve dojmy...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » ned dub 2, 2023 18:12

Tož, jak jsem vyhrožoval, že napíšu něco o nově nabytém batohu Tatonka CIMA DI BASSO 22, je to tady ... předesílám, že jsem batoh pořídil za tisícovku. Je to klasický jednoduchý batoh s víkem, ve víku je hodně prostorná kapsa přístupná zvenku na dvoucestný zip. Uvnitř jediné komory je ještě "oddíl" na hydrovak, lze využt i na notebook nebo nějaké ty doklady, anebo na podsedák, kdo ho nosí (já tam nosím tablet). Jinak zde není nic dalšího, kromě mnoha poutek a míst na připnutí hůlek a nějakého vybavení zvenku. Přístup jako do klasického víkového batohu roztažením "komínku" komory shora. Stažený komínek horního vstupu je jištěn ještě popruhem s přezkou, buď ke stažení, nebo k přichycení dalšího vybavení (bundy, lana, celty atp.); a kdyby náhodou praskla spona přesky upevňující víko, je horní vstup tímto stále jištěný. Jinak nehledejme na batohu další "fičůrky", nic dalšího, kromě dvou bočních vnějších kapes, tam není. Přesně tato koncepce mi vyhovuje. Záda v létě asi moc větrat nebudou, ale uvidíme. V létě se zpotím pod každým batohem. Teď je to úplně v pohodě.
Měl jsem ho o víkendu na dva celodenní výlety - v sobotu bylo obstojné počasí, na hřebenu byla do cca 14. hodiny mlha/mrak, jen zrána krápalo, pak již poměrně pěkné počasí teplota mezi 9-13 °C; v batohu jsem měl nepromok. HS, návleky, ponožky, peřovou vestu pro jistotu a náhradní bundu pro vnučku, ve víku dalekohled, čepici, rukavice, doklady a klíče, v bočních kapsách termosku a jídlo... Batoh byl zaplněn tak asi ze 2/3. Nesl se dobře. Mně jsou záda trochu krátká (přivítal bych ještě tak 4 cm navíc), sundal jsem tedy bederní popruh a lehce přitáhl ramenní popruhy, při té malé váze se nese dobře, při stažení kompresáků, ani když batoh není naplněný zcela, nevypadá hloupě pytlovitě.
Druhý den už bylo spíše hnusně, mlha a stálé mrholení, chvílemi i se sněhem, takže v batohu byly jen záložní zateplovací vrstvy (ostatní na sobě) a tím pádem byl poloprázdný, i tak se dal dobře stáhnout a nesl se dobře, ani při absenci bederáku neposkakoval.
Za tu cenu hodně fajn malý, lehký jednoduchý batoh na krátké výlety, či jednodení akcičky.

Na fotkách batoh naplněný ze 2/3, víko také.

T_22 00.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » sob srp 5, 2023 17:56

Třeba někdo pomůže, hledám batoh okolo 20l, rád bych vpodstatě zmenšenou verzi těch velkých UL batohů, např něco jako toto co zmiňoval Booze
booze píše:ULA Circuit


Požadavky: UL; nesmí mít záda neohebná, čili žádné U rámy a předpružené dráty, zároveň ale nesmí být úplně bez výztuhy.
Nesmí mít hodně široké (a daleko od sebe) ramenní popruhy, což bohužel tyto UL batohy často mají. Popruhy batohu musí být jako popruhy batohu, ne běžecké vesty.
Bederák mít může, ale nemusí. Nějaké kapsy jsou nutnost, pytel s popruhy mi bude k ničemu.
Musí být možnost zakoupit v Evropě, protože do USA vracet zboží fakt nechceš a vím, kolik jsem tady v ČR objednal batohů, které se na fotce zdály ok, ale v reálu vůbec neseděly..

Jestli víte někdo o batohu, který splňuje moje požadavky, budu vděčný, díky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » sob srp 5, 2023 19:38

Můžeš zkusit tady, jestli se ti bude něco líbit. https://www.trailpoint.cz/nad-15-litru/
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » sob srp 5, 2023 20:22

Tady jsem už hledal, samý vestoidní batohy, pro mě použitelný by byl Salomon Trailblazer 20, sice to není stylem to, co hledám, ale má 414g na 20l, to je krásný. Vypadá, že záda budou vyztužený tou tvrdou fólií a pěnou, ale jistě to nevím. Ale to je fuk, délka zad je 48cm, to mi sedět nebude ani ve snu. Potřebuju 43cm. A normální popruhy, ne vestoidní, ne ultra široký... Moje 2 nejčastější problémy - délka zad a šířka popruhů...
Cena nerozhoduje, ale musí to být dostupné v Evropě.. Objem potřebuji 15-20l.

Ještě by mohl vyhovovat tento https://www.trailpoint.cz/inov-8-ventur ... #bookmarks ale vůbec nikde nemůžu najít rozměry, zajímá mě hlavně délka zad... Nemáte ho někdo?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » sob srp 5, 2023 21:12

Zkus tam napsat dotaz, myslím že by mohli odpovědět. Případně se jich zeptej na fb.
Já nosím tenhle z dekáče, ale nemá tak dobrou tu zadní síťku, je asi menší než potřebuješ a popruhy jsou taky trochu vesta i když bederák to má jako normální batoh.

S těma popruhama - můžeš zkusit pohledat dámské verze batohů, ty by měly mít popruhy blíž u sebe.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » ned srp 6, 2023 5:52

Dotaz napsat můžu, na fb se ale nezeptám, nemám, nepodporuju
Ten z Decathlonu mi nebude sedět popruhama, bohužel, jinak by velikostně i zpracováním odpovídal.
Dámský verze těch UL batohů jsem nikde moc neviděl, když už, mělo to tak zakroucený popruhy, že se mi budou zařezávat do podpaží..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » úte srp 8, 2023 8:22

Etheric píše:
Požadavky: UL; ...

predpokladal jsem, ze u UL batohu budes mit jako hlavni parametr/pozadavek predevsim vahovy limit na batoh... :-k

jestli nemusi mit bederak, co toto?
anebo toto
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » úte srp 8, 2023 10:02

Hlavní parametr batohu je vždy aby měl padnoucí záda a popruhy. Váha je až na druhým místě. Tudíž výztuha zad (poddajná) je pro mě nutnost. A aspoň nějaký záda, ne holou tkaninu...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » úte srp 8, 2023 10:11

to je pak teze, kdyz mas svou definici UL
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » úte srp 8, 2023 11:24

Dělají se i UL batohy, jaký zmiňuju. Teda aspoň ve velký litráži. Třeba bude i malej. A když nebude UL, tak aspoň L..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 9, 2023 5:54

Prosim nejake tipy na batoh cca 20l na letni jednodenni vylety?
(rozsah 20-25l)

- sitka na zadech
- bederak s kapsama (velikost na smartphone)
- viko
- bocni kapsy
- alespon jedna mala zipem zajistena kapsa na penezenku, klice, atd, jina nez na bederaku.
- zada 50cm (dlouha, spise panska)
- popruhy na damska neosvalena ramena male postavy
- na ramennich popruhach zadne kapsy a jine blbosti, co by zneznily upevnit peak design drzak na kompakt.

osprey: byl by prvni volba, ale psala jsem v jinem vlakne ze loni predelaly zadovej system a velikosti u vsech modelu, kterej je sice mega pohodlnej u tech batohu se sitkou, ale bohuzel damsky maj kratky zada a pansky maj obri popruhy (maji jednu uni velikost ty mensi modely - osprey znaci jako OS). Az ty objemnejsi modely na vicedenni akce maji odliseno S/M a M/L, kde si uz muzu vybrat M/L.

pujdu se mrknout do aplsportu dneska asi i do hanibalu a do green sportu v brne. Neni to nic, co bych nejakej nutne potrebovala, takze se spis jen rozhlidnu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » stř srp 9, 2023 7:24

Mawenzi píše:- bederak s kapsama (velikost na smartphone)
- viko

Dost tvrdý požadavky na batoh této velikosti. Zejména bederák s kapsou na smartphone se obávám, že budeš mít smůlu. Ale třeba takovej batoh je..

Ty malý batohy teď hodně začaly mívat vestoidní a široký popruhy právě... Dáš ten držák foťáku na tenkej, ale širokej popruh? Zajímalo by mě, jestli visící foťák na popruhu takovýho batohu s lehkým nákladem nebude ultra nepohodlnej.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Lipon » stř srp 9, 2023 8:03

Držák na foťák Peak Design na ty tenký široký popruhy přidělat nejde. Vyzkoušeno na Mammutu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » stř srp 9, 2023 8:14

To bude mít Mawe hodně těžký. Normální popruhy u batohů této litráže už aby jeden pohledal.
Třeba Deuter Walker 20 má normální popruhy, délku zad 48cm, víko, ale kapsa na bederáku na smartphone nehrozí. A nemá ani síťku. Ostatně, nebude 20l batoh se síťkou moc malej? Kvůli tomu prohnutí bude mezi tímto a klasickým batohem 20l propastnej rozdíl v použitelnosti.
Se síťkou jsem viděl Vaude, ale neznám délku zad
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 9, 2023 10:20

lipon
mam puvodne v2 a ten je sirsi, takze ho dostanu i na siroky popruhy.

problem bude, pokud budou tenoucky.

dneska sem navstivila hanibal, alpsport, husky a moravia sport.

zada bud maly nebo maly, jeden lowe alpine mel super zada ale uz velky popruhy a byla to myslim 28.

LA airzone active 26 by mi vyhovoval. ale mel kratky zada... tipuju max 46-48cm.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » stř srp 9, 2023 11:01

Tohle má vše zmíněné, i ten smartphone do bederáku by nejspíš šel. Na batoh se sítí má nádhernou váhu. Jen nepíšou délku zad a hledat se mi to nechce. Líbil by se mi taky, nemít síť v zádech.
https://www.koloshop.cz/cs/Haglofs-L.I. ... 4EQAvD_BwE
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 10, 2023 15:08

je mozny, ze nepotrebuju mensi batoh (vadi mi lahve na dne), ale vadi mi zmena teziste, kdy to nejtezsi neni u lopatek ale nad zadkem?

dneska sem si vzala vareni, kafe, mliko, krabicku s dobrotama, cimz se 2,5l vody dostalo mnohem vys (cca tam kde to nosim na vandru)

da se to nejak rozumne resit? (nebo proste nosit "zbytecne" obleceni na vystelku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » čtv srp 10, 2023 15:49

Hm... Nejspise zipem oddelitelna spodni komora, jak ma(resp. mel, nevim, jak ted) napr. Deuter TransAlp 25 - to ale nedoporucuji, neni se sitkou. Ale ne nejaky vysmech na spodni komoru (resp. neco, co je urcene na jine pouziti nez spodni komora), jak ma napr. Osprey Escapist 25.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv srp 10, 2023 22:16

@Mawenzi
divala ses na Gregory?
co treba Miwok, jak jsem uz nekde psal - je sympaticky, mne tam akorat vadila ta mekka zada, ale jinak by ti mohl vyhovovat
Jo pardom - ty chces sitku na zadech a viko, tak to ma myslim dojtr (myslim, že Futura ma sitku), anebo co tenhle Montane, pripadne batohy Vaude maji dost vymakanou sitku s moznosti nastaveni vysky zad, ale zase nemaji viko...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 11, 2023 6:26

quido
nejaky gregory jsem zkousela a prekvapilo me, ze mi sedi zada ale nesedi popruhy (nebo naopak). miwok to nebyl, ale v alpsportu gregory maji normalne na prodejne. Ten montane ma sice super barvu, ale zase ma mega siroky popruhy a nesel by tam nasadit fotak.

deuter mam objednany na prodejnu do brna, nemeli skladem.

vaude sem si rikala, ze bych se na ne mela jit podivat nekam, z fotek vypadaji dobre.

Jenze premyslim - jestli je to, co mi na velkym batohu opravdu vadi to teziste, tak si mensim batohem nijak nepomuzu, protoze teziste zustane dole...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát srp 11, 2023 15:17

@Mawenzi
je to peklo vybrat zrovna v této velikost, sám jsem to nedávno řešil, nakonec jsem měl štěstí, ale trvalo to... přestože každý máme trochu jiné požadavky...
ta Tatonka 22, kdyby měla síťku, kterou já tedy po svých zkušenostech naopak nechci, by byla přesně pro tebe
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Batohy