Batoh Tasmanian Tiger

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Milous » čtv kvě 29, 2014 9:07

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli tu někdo nemá zkušenosti s Pathfinderem. Už mám od TT typ Trooper a jsem s ním velmi spokojen zatím jsem neměl nic lepšího na zádech. Nosím v něm cca 30 kg a batoh je stále pohodlný. Ještě nedávno jsem měl Deuter ACT Lite 60+10 EL, který byl pohodlný, ale cca do 20 kg. Srovnání Deuter je mercedes a Tasmanian Tiger Ferrari :) Tak tu hledám človíčka, který bude mít třeba s Pathfinderem zkušenosti, protože se pořád rozhoduji Pathfinder vs Field Pack. Předem děkuji
Uživatelský avatar
Milous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 11, 2012 17:06
Bydliště: Západní Čechy

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Semo » čtv kvě 29, 2014 10:04

Dokonale OffT: Ak hovoris o pohodli a Ferrari v jednej vete, tak si v nom este asi nesedel. Niezeby ja ano, ale nie je problem citat, vidiet a pochopit, ze to auto je navrhnute k niecomu inemu ako pohodliu. Na dlhe cestovanie bude ten Mercedes daleko lepsou volbou.

OnT: Trooper =45L a 2.7kg. Dakujem, tehly do batoha si mozem nahadzat aj lacnejsie. Pathfinder = 85L a 4.0kg !!!
Uz som pochopil, co to znamena "tactical backpack" - z pancieroveho plechu. Varim z vody, ale podla vyberu batohov usudzujem, ze podobne pristupujes aj ku vyberu zvysneho vybavenia. Keby si zmenil pristup, tak by si zistil, ze netreba hladat batoh pohodlny pri 30kg, pretoze sa da zbalit aj pri polovicnej vahe.
Vymenou ziskas daleko vacsi vyber pohodlnych batohov, usetris prachy za batoh a znacne vylepsis buduce vyhliadky svojich klbov.

Nehovoriac o tom, ze tie batohy su hnusne jak prdel a vyzeraju, ze ignoruju poslednych 15 rokov vyvoja vo vybaveni. Niezeby batoh stary 15 rokov sa nedal nosit alebo nefungoval. Aj vtedy sa robili dobre a funkcne batohy, ale nechapem, preco sa vykaslat na pokrok 15 rokov a najma radikalne znizenie vahy (vdaka materialom), ku ktoremu za tu dobu doslo. A hlavne za tie prachy.
Naposledy upravil Semo dne čtv kvě 29, 2014 10:13, celkově upraveno 2
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 29, 2014 10:06

Volvo? :D
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst


Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 29, 2014 10:11

wawrik: To bylo na mě nebo na Sema?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 29, 2014 10:14

Na teba :-)

Inak by ma zaujímalo, aký typ trekov Milous prevádzkuje, keď potrebuje batoh na 30 kg... Čím nerýpem, ono sa pár výnimiek na takú hmotnosť nájsť dá, len ma to zaujíma.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 29, 2014 10:16

Tušil jsem to, můj příspěvek byl mnohem hodnotnější.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Milous » čtv kvě 29, 2014 12:06

To srovnání je možná zcestné. Jen jsem chtěl říci, že je to nesrovnatelné. Chápu, že každý batoh je na něco jiného. A Deuter neni ani dělaný na takovou zátež. Když jsem v něm měl 15 kg tak pohoda parádní batoh, ale spíš preferuji military styl. U TT se mi nestalo, že bych měl odřená ramena a bolavá záda. Ale taky Deuter má asi max doporučené zatížení 25 kg a já v něm tahal i přes 30 kg. Tak co bych čekal :) Tak většinu věcí co jsem kupoval jsem hodně koukal na váhu a nešetřil, ale nejsem ultrabalič a ani být nechci :) Spíš by mě zajímalo jestli s tím batohem někdo nemá zkušenosti. Chodím většinou jen po ČR spíš bych se přirovnal k čundrákům co si toho hodně berou sebou, hlavně jídlo :)
Uživatelský avatar
Milous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 11, 2012 17:06
Bydliště: Západní Čechy

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Milous » čtv kvě 29, 2014 12:53

Semo píše:Nehovoriac o tom, ze tie batohy su hnusne jak prdel a vyzeraju, ze ignoruju poslednych 15 rokov vyvoja vo vybaveni. Niezeby batoh stary 15 rokov sa nedal nosit alebo nefungoval. Aj vtedy sa robili dobre a funkcne batohy, ale nechapem, preco sa vykaslat na pokrok 15 rokov a najma radikalne znizenie vahy (vdaka materialom), ku ktoremu za tu dobu doslo. A hlavne za tie prachy.


Já tě chápu, každý máme jiný styl. Taky bych tě neoblékal do maskáčů a nechtěl po tobě se s takovou váhou tahat :) A tyhle batohy taky mají vývoj :) Váží 4 kg protože je dělaný z condury na úplně jiné zacházení a na úplně jinou zátěž :)
Naposledy upravil mike dne čtv kvě 29, 2014 16:41, celkově upraveno 1
Důvod: zkracene uplna a dlouha citace
Uživatelský avatar
Milous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 11, 2012 17:06
Bydliště: Západní Čechy

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod dudy » čtv kvě 29, 2014 16:39

Já bych řek, že to nebudou úplný sračky, vzhledem k tomu, že se jedná a výrobce pro Bundeswehr a jiné ozbrojené složky a je to divize německý Tatonky.
http://www.tasmaniantiger.tatonka.com/E ... -tiger.htm
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 29, 2014 16:58

Milous píše:U TT se mi nestalo, že bych měl odřená ramena a bolavá záda. Ale taky Deuter má asi max doporučené zatížení 25 kg a já v něm tahal i přes 30 kg. Tak co bych čekal :)

Ne každý batoh je kopatibilní s každými zády. Že ti nesedí a ubližuje ti, neznamená, že je špatný. Ale spíše, že si anatomicky nesedíte.
Milous píše:A tyhle batohy taky mají vývoj :) Váží 4 kg protože je dělaný z condury na úplně jiné zacházení a na úplně jinou zátěž :)

Tenhle Millet se taky dělá z Cordury. :twisted: A při 80 litrech má 1500g. :lol:
Proč si lidi myslí, že když je něco z Cordury, že to musí být nutně těžké a když to nebude těžké jak sviňa, že to bude i méně odolné... :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod mike » čtv kvě 29, 2014 17:02

vonkreuz píše:Proč si lidi myslí, že když je něco z Cordury, že to musí být nutně těžké a když to nebude těžké jak sviňa, že to bude i méně odolné... :-k

Protoze mentalne zamrzli v minulem tisicileti ;-) To Cordura opravdu tlusta a tezka byla, ale vyvoj se nezastavil a dneska je mnohem tenci a lehci a delaji se z ni i UL batohy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Indy » čtv kvě 29, 2014 17:37

je tam trochu jiny urceni. armada a kontraktori. muzete byt ultralajti jak chcete dobri, ale kdyz mate nest mimo jine 3 šupy do 80ky minometu a dve šály do mgecka po 200ran tak to neco vazit bude. navic armada ry bagly neustale vyklada a naklada a vubec se k nim nechova nejlip. v miru maji taky vydrzet nekolik turnusu. ta hmotnost moc odrbat nejde a verte mi ze se resi jestli je unosny vojaka do tyhle miry zatezovat....
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin


Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod mike » čtv kvě 29, 2014 17:50

@Indy: jasne, ale tady na foru obvykle minomety nenosime ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Reccol » čtv kvě 29, 2014 18:28

Na military použití je pathfinder v pohodě, pohodlnej bágl, TT umí. Ale je prostě fakt těžkej a tahat s sebou 30 kilo je na civilním vejšlapu, zvlášť po Čechách, blbost. I v armádě to zas tak často dělat nemusíš, pokud to fakt není něco mission specific jako šišky do RPG a podobný lahůdky. Takže s batohem jako takovým chybu neuděláš, ale zvaž, jestli není náhodou lepší mít bágl na zelenou a bágl na civil. Dává to mnohem větší smysl.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Batoh Tasmanian Tiger

Příspěvekod Milous » čtv kvě 29, 2014 18:43

vonkreuz píše:Ne každý batoh je kopatibilní s každými zády. Že ti nesedí a ubližuje ti, neznamená, že je špatný. Ale spíše, že si anatomicky nesedíte.
...
Proč si lidi myslí, že když je něco z Cordury, že to musí být nutně těžké a když to nebude těžké jak sviňa, že to bude i méně odolné... :-k

To jsem neřekl, je to parádní batoh a do určité zátěže pohodlný, jen pro mě nepraktický. Proto jsem si pořídil něco jiného, hlavně mi víc sedí batohy co mají modulární systém. Ta cordura u Milletu nic moc :-) Ale na to na co je batoh vyroben určitě dostačující. Ještě mě napadá USMC ILBE Main Pack, ale ten jsem na zádech neměl. Má tu někdo zkušenost?
Naposledy upravil mike dne čtv kvě 29, 2014 18:51, celkově upraveno 1
Důvod: zruseny vnorene citace
Uživatelský avatar
Milous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 11, 2012 17:06
Bydliště: Západní Čechy


Zpět na Batohy