Dětská sedačka - která je nejlepší?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod brhel » sob čer 1, 2013 15:08

Od 31.5. do 3.6. má Rockpoint slevy pro děti.

Zaujala mě v akci tato sedačka OSPREY Poco.
Máte s ní někdo nějaké zkušenosti?
Nebo si raději našetřit na toto?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod kropt » sob čer 1, 2013 19:20

Ten Osprey je super, tuhle jsem ho obdivoval v RP a kdybych už neměl Koalu tak bych o ní asi uvažoval - super jsou ty třmeny na nohy, jejich absence je asi to jediný, co bych vytknul Salewě. S Deutrem chybu určitě neuděláš - ale obě tyhle krosny mají jeden nedostatek - nemají stříšku a pláštěnku - což jsou věci bez kterých se neobejdeš (pokud to s tím nošením myslíš trochu vážně). Takže k ceně si připočítej ještě další náklady na jejich nákup a nevím jak u Ospreye ale u Deutru to není zrovna málo. Salewa má oboje v základu.

Tu Salewu ti můžu s čistým svědomím doporučit, sloužila nám dobře a dlouho - naposledy jsem v ní mladýho vytáhl na Gemeindealpe loni v létě a to mu byly tři roky a už když měl 13 měsíců vydržel v ní výšlap který měl cca 6 hodin.

Jinak co se týče všeho kolem krosniček, je tady někde na foru dost obsáhlé vlákno. Doporučuji pročíst.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod Trafikant » sob čer 1, 2013 19:28

Salewa Koala Kid byla poslední tři sezóny naší nejprodávanější dětskou sedačku, reklamace žádné. Vlivem cenové války eshopů šla svého času sehnat opravdu levně. Tak či tak ji mohu doporučit.

Teď prodáváme hlavně Poco Plus, to má narozdíl od Poca v základu i stříšku, nu a pláštěnka s ním vyjde na čtyři stovky.

A ke klasickému Poco tu pláštěnku a stříšku dáváme gratis, jen si teď nejsem jistý, zda ty stříšky jsou k mání, loni s nimi byl problém. Pláštěnky jsou.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod TimTaylor » sob čer 1, 2013 21:50

ahoj, před pár lety jsem měl od známých na jednu dovolenou půjčenou Salewa Koala a dobrý, v Krkonoších se nám osvědčila, dceři byl tehdy asi rok a půl a neměl jsem výhrady. Sám jsem ale pak v nějaké akci koupil Deuter Kid Komfort II + stříšku a při delších trasách byla lepší (pohodlnější) než ta Salewa. Salewa měla ale líp udělanou stříšku, Deuter zase popruhy + polstrování (líp řešené i dělané). V akci mě stála 3500,-Kč + tuším 500Kč stříška. Sloužila mi asi rok a půl dobře, pak už byla dcera moc velká a tak jsem zase krosnu přes net střelil, tratil jsem na ní asi 800Kč, což ujde. Doporučuju vzít sebou dítě a vyzkoušet (krosny jsou ruzně vysoké/malé). Taky bych sám u krosny ocenil nějaké "popruhy" na vložení/opření nohou dítěte, když třeba usne, tak pak nožičky jinak volně visí dolů...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod Lipon » sob čer 1, 2013 22:48

Deuter Kid Comfort (model III) stříšku má zabudovanou, skládatelnou, můžu vřele doporučit - hlavně dobrý nosný systém a systém uchycení/upevnění dítěte, má kam složit hlavu, když si chrupne (před hlavou je tkaový polštářek, o který se to naše obvykle opřelo a spalo)
spousta kapes na nezbytnosti, pod sedačkou malý batůžek

s jinými zkušenost nemám - před koupí jsem měl půjčeno od kolegy z práce a po prvním dni nošení jsem měl o modelu jasno
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod tuso » ned čer 2, 2013 21:17

Máme Kidcomfort III od Deutra a je to skvělá sedačka. Jediné, co mi vadí je, že nejvyšší model by měl mít pláštěnku v ceně. Stojí nějakých 350Kč. Stříška je integrovaná, skládací. Tato krosna jinak v podstatě nemá negativa. (teda funkční. Cena je vyšší, ale co už).
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod brhel » pon čer 3, 2013 19:06

Díky.
Já mám zatím jen Manducu, ale ta moc na dluohé výlety do hor není :wink:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod tata_FIDO » úte čer 4, 2013 7:08

a zkoušel někdo Corazon sedačky ?
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod PavlisBoHus » ned pro 15, 2013 22:28

Jak to řešíte s dětskou krosničkou do letadla?
Do batohu se nevleze (je moc široká) a jako příruční zavazadlo nesplňuje rozměry.
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod terkad » pon pro 16, 2013 11:27

a nesla by slozit "naplacato" a pribalit zvenku na zavazadlo k odbaveni? Pripevnit nejakymi popruhy a cele zabalit do folie?
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod šíp » pon pro 16, 2013 11:32

A co ji nechat odbavit jak kočárek? To by dle mého mínění jít mělo.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod budo » pon bře 17, 2014 18:34

Máme Deuter KID Comfort III, Manducu a dnešní nápad z čistýho nebe :supz:
http://youtu.be/OOKSiXxM_hc
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54


Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod budo » pon bře 17, 2014 20:59

Jeste si ho musime nechat, protoze ten mensi by v tyhle vychytavce sedet neumel. Casem ho asi prodame, ale predpokladam, ze na to asi cekat nebudes ... :wink: Kazdopadne dik za nabidku.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod rezna » čtv říj 16, 2014 13:19

tak a muj dotaz :) - dostal jsem nabidku na Deuter Kid Comfort Plus - cenove odpovida Kid Comfort I (pani trvdi ze to stalo 3.490,-) nicmene ani web deuteru - http://www.deuter.com/us/us/kid-carrier-125.html - ani web hudy - http://www.hudy.cz/search/?fulltext=deuter+kid&submit=  - se k tomuto modelu neznaji a jediny kdo ho nabizi je decathlon - http://www.decathlon.co.uk/kid-comfort- ... 90161.html

a tudiz se nabizi otazka, patri Kid Comfort Plus do bezne Deuter serie sedacek Kid Comfort a nebo je to nejaka special verze pro obchody a la Decathlon/Hervis?

na koupi uplne netrvam, s manducou jsem spokojen a chodime v podstate porad ve dvou, takze ten druhy ma batoh. do deutera bych sel, ale radej koupim Kid Comfort I nez nejaky Plus, ktery by melo byt osulenym modelem pro supermarkety.
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod pedro73 » čtv říj 16, 2014 13:32

Stejný dilema výběru mám i já. Jenže , nevím proč, nechci Deutera . Pro malýho jsme měli před léty od Ferrina typ Koala nebo tak nějak, ale tu jsem neprozřetelně střelil na Aukru. No a pak přišla na svět dcerka... Teď jsem objevil značku Lifemarque LittleLife . Parádní věci. Ale ty ceny ! 6000 za nosičku, to si dělaj...Nemáte někdo typ co kromě Deuteru ještě zaslouží pozornost ? Salewa ? Myslím jestli to opravdu někdo máte vyzkoušený na dětech.
pedro73
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 8, 2014 9:46

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod wawrik » čtv říj 16, 2014 13:38

Napríklad Tatonka, má viac modelov. Mám Deuter a príšerne mi lezie na nervy tá váha samotného nosiča.

Edit: Salewa mi tiež prišla komfortnejšia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod Miras » čtv říj 16, 2014 13:53

Nám při srovnávání Deuterů, Salewy a Vaude vyšlo nejlíp v poměru cena/výkon Vaude Jolly Comfort.
Ale už se nedělá, takže k sehnání moc není. Ty nový modely jsem naživo neviděl.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod vonkreuz » čtv říj 16, 2014 15:02

rezna píše:a tudiz se nabizi otazka, patri Kid Comfort Plus do bezne Deuter serie sedacek Kid Comfort a nebo je to nejaka special verze pro obchody a la Decathlon/Hervis?

Je to tzv. SMU (specila market unit) mimo oficiciální nabídku.
Podle fotek co má Decthlon je to vlastně KidComfort I ve starší variantě a v jiné barvě než je normálně nabízeno.

Sedačky dělá ještě Kohla, ale co jsem držel v ruce, tak zpracování, detaily a polstrování nejen pro nosiče, ale i pro dítě je dost tragický.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod komin » čtv říj 16, 2014 17:17

Mam salewu koalu2 nejake km mi trvalo kym som si ju nastavil aby mi sedela ako uliata ale od vtydy sme snou spokojny ani mala sa nestazuje. Aj odkladacieho priestoru je vnej viac ako dost plus je knej aj strieska a plastenka.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod Maato » čtv říj 16, 2014 18:06

Máme Vaude Jolly comfort a jsme spokojeni. Pouze nám loni ruplo uchycení rameních popruhů, nicméně to drželo na těch přitahovacích popruzích, takže se s tím dalo dojít dolů na vlak. Opraveno v rámci reklamace. Jedinou výtku bych měl k pláštěnce a to, že nezakryje i nohy dítěte.
Maato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 23, 2013 8:43

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod Romily » pát srp 14, 2015 9:48

Ahoj, moc prosím o radu. Máme dvě děti, 2 roky a 5 měsíců. Menší je v manduce, větší v corazon panda. Jenže, s nimi je potřeba toliko materiálu, že do corazonu+mojí coleman ledvinky se sbalíme tak na ten víkend. Nemáte nějaký tip na batoh, který by se dal "nějak" přidělat na popruhy manducy? Díky moc!
Romily
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 14, 2015 9:43

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod budo » pát srp 14, 2015 11:18

Batoh co pridelas na manducu stejne moc nenaplnis, protoze by to tlacilo a tahlo tebe a hlavne i dite. My mame manducu a Deuter Kid Komfort III. Ale ten D treba mne nesedi a nosi se mi blbe. To je ale jako u vsech batohu otazka toho, jak ti kterej zadovej system sedne a kazdymu sedne jinak. Zkousel jsem kdysi v obchode nalozit syna do Osprey Poco a to bylo mnohem lepsi na zada. Ten D je ale jinak hodne dobre vybavenej, pro pohodli decka ma vysoky zada, proti slunci ma vtegrovanych jejich obrube pod zipem skvelou skladaci strisku a cely to jeste muzes pri desti zadeklovat plastenkou, takze dite tam sedi dobre. K tomu ma dalsi ulozny prostory formou integrovanyho batohu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod Romily » pát srp 14, 2015 11:36

Já nemyslela na dítě, ale dítě v manduce na břiše+něco na záda, ale nechci normální batoh, tam mi, teda spíš dítku, vadí popruhy. Tak jsem právě myslela nějakou kapsu, co by se chytla na popruhy. Ona panda má taky úložný prostor, ale jak říkám, max na dvoudenní cestu a je to dost na knap. Ale už jsem našla http://mujvozik.cz/voziky/prislusenstvi/batoh-na-vozik/, tak to by možná šlo. Díky.
Romily
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 14, 2015 9:43

Příspěvekod budo » pát srp 14, 2015 11:42

Aha. My nosime manducu na zadech. Mame nekspis starsi dite nez vy. Tak me nenapadlo, jak to myslis.

tapatalked ; případné překlepy prosím omluvte
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod Quido » čtv úno 4, 2016 13:07

taky to teď řeším pro vnučku - myslím, že kromě komfortu je dost podstatný parametr hmotnost:

Deuter KK II 3,250 kg
Deuter KK III 3,500 kg
Carazon Panda 2,850 kg
Salewa Koala 2,750 kg
Ferrino Caribou ??
OSPREY Poco Plus 2,950 kg - 3,150 kg (zajímavý rozptyl parametrů)
OSPREY Poco Premium 3,450 kg

Myslím, že v dnešní době "light" technologií není důvod, aby sedačka měla přes 3 kila...
:roll:
No, zatím semi jeví jako nejlepší kompromis Salewa, která je z těch lehčích a má, mimo jiné, stříšku i pláštěnku jako komplet a nemusím nic dokupovat či shánět 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Příspěvekod komin » čtv úno 4, 2016 14:09

Mam Salewu a odporucam aj ked v tom deuter kk3 ma dieta urcite vacsi komfort je tam toho poltrovania viac a urcite by som si dokupil ku tej Salewe ten set s vankusikom a oporami nôh.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod Quido » čtv úno 4, 2016 14:47

Dojtr je skoro o kilo tezsi a ptal jsem se sam sebe, jestli tem "komfort" v KK III není uz jen samoucelny, prohlizel jsem to na krame a v podstatných zalezitostech jsem vyhody nevidel; navic, otevrenejsi konstrukce salewy se mi zamlouva vice... :roll:
jo, ten polštářek zvazuju, ale mame i jine samostatne, tak uvidíme...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dětská sedačka - která je nejlepší?

Příspěvekod budo » čtv úno 4, 2016 22:31

DKK III máme. Mně teda vůbec nesedí dobře. A vůbec si neumím představit, že bych byl fotřík, co má 190-200cm a 120kg. To bych ho na sebe ani nedostal, už teď je to s délkou popruhů celkem na hraně. Když dítě usne, kácí se na stranu a nejde s tím nic dělat. Čekal bych, že je na tak moc polstrovaném nosítku tohle nějak ošetřený / vychytaný. Jinak má dítě v něm ale skvělej posez, neškrtí se mu třísla a tak ... Nicméně Osprey Poco je podle mého lepší volbou.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54


Zpět na Batohy