nepromokave obaly do batohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » sob pro 3, 2016 17:13

Nevim, jak to delas, ale mne vetsinou vydrzi pytel na odpadky v pohode nejakych 10 dni venku. Mozna tak v jednom z 10 pripadu se mi stalo, ze jsem ho trhnul a musel pouzit nahradni. Je podstatne slabsi, nez taska z Billy, o tu bych se nebal vubec.

Jinak jsem srovnaval s temi eVENTovymi vaky, ty jsou hodne tezke, 40 g uz by se asi dalo. Jen ta otrava s balenim...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » stř říj 3, 2018 0:25

Kdybyste nekdo shaneli ziplocy, ty prave Toppits Zipper, tak jsem je ted kupoval v Rakousku. Litrove v baleni po 12 kusech a meli je v Bille (Mallnitz) i Intersparu (Linz). V obou pripadech za 1.99 Eura baleni. Trilitrove bohuzel nemeli, ale treba nekde jinde jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » pon říj 8, 2018 19:33

Objevil jsem dneska nahodou v DM 3 litrove ziplocy: https://www.dm.cz/primapack-viceucelove ... 80487.html. Proti originalnim Toppits jsou o neco tenci, vazi 10 g proti 13 g, ale jinak vypadaji pouzitelne. Uvidim, kolik vydrzi v praxi. Maji tam i litrove, ale ty jsem nebral, tech mam ted dost: https://www.dm.cz/primapack-viceucelove ... 80463.html

Jeste jsem ted nasel v Tescu kombinaci 1l a 3l (jestli to spravne chapu): https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ ... 1020198278

Jinak by se mi docela hodila sada malych sacku se zaviranim (bez zipu), co jsem kdysi koupil a uz mi dosla. Sacky ruznych velikosti, nejmensi tak 5x8 cm (odhadem). Nevite nekdo o necem takovem?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod apuka » pon říj 8, 2018 22:26

Vim. Tady by sis vybral. Maji tam napr. 60 x 80 mm. Ja jsem si koupil baleni takovych, ze se do sacku vleze akurat (stara) obcanka plus jine doklady (ridicak, kreditka, AV karticka) a do jednoho vetsiho davam mobil, kdyz jej nosim v naprsni kapse (kupodivu, dorykovy displej funguje pres folii). Blbe je, ze na doklady pouzivam uz pul roku jeden sacek (naucil jsem se je takto nosit furt i ve meste), zbylych 99 mi furt pada ze skrine :lol:.
Jen se TI asi neoplati zaplatit postovne pri te cene, takze se spise podivej po podobnem velko-/maloobchodu papirem v Praze. Jinak nejake kombinace jsem tam moc nevidel - ale ty vetsi se daji kopit i po jednom.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » pon říj 8, 2018 23:24

Jo, vybral, ale co bych pak delal s peti nebo sesti sty sacky? Plus to postovne. Libilo se mi to, co jsem mel, krabice s namichanymi velikostmi, dohromady jich bylo min, nez 100 a vystacila mi na spoustu let. Koupil jsem to nekde v drogerii, proto se ptam, jestli nekdo neco podobneho nevidel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » úte říj 9, 2018 7:02

IKEA má 6 velikosti v krabici po dvou velikostech, teď nevím kolik mají ty nejmenší ale to dohledas
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » úte říj 9, 2018 15:48

Myslis tohle? Mensi jsem nenasel a tohle je jeste moc velke.

Libilo by se mi to, co odkazoval apuka, akorat namichat 5 - 6 nejmensich velikosti po 15 - 20.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod FrantaKrajta » úte říj 9, 2018 18:56

Zeptal bych se u nejakeho dealera, kde to kupuji :D

Jinak ty trilitrove ikeacke jsme s uspechem nosili (skoro) plne vody i nasekaneho ledu z ledovce (jen par km ke spani), kupodivu to vydrzely, i kdyz jeden zacal prosakovat nekde v rohu, nejspis jsem ho predtim drbnul. Silnejsi by byly lepsi, ale co...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » úte říj 9, 2018 20:07

Trochu jsem zagooglil a nasel tohle. Maji prodejnu kousek od Pavlaku, tam mam obcas cestu, takze asi objednam 2 - 3 velikosti a stavim se tam. Akorat si budu muset vzit nejakou masku, aby mne nikdo nepoznal, kdyz polezu do takove prodejny :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » čtv říj 11, 2018 11:33

tyhle sáčky mají snad v každém papírnictví, já je kupuji třeba tady, a mají tam i ty robustnější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv říj 11, 2018 20:30

V kazdem urcite ne, v par uz jsem se ptal. Nemaji je ani v drogeriich.

Ty AluFix sacky jsou jednak moc velke a jednak uz jsem je mel a jsou mizerne, proti originalu uplne jinde. Moc tenke, trhaji se a zipy se rozjizdeji. Ty male tam ale maji taky, prodejna je ve Slezske, to by slo. Diky za tip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Etheric » sob srp 8, 2020 9:16

Máte někdo tip na kvalitní a lehký liner do batohu à40l? V Nalehko maj https://www.nalehko.com/produkt/gossame ... iner-2-ks/ což mi přijde jako předražený pevný igelitový pytel, ale zkušenosti s tím nemám
Dík za tipy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod apuka » sob srp 8, 2020 9:37

Kdyz se Ti to zda predrazene, kup si 60l sacky do kose na odpadky :-). Predpokladam, ze to neni obycejny igelit, asi bude mit nejakou odolnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Etheric » sob srp 8, 2020 9:45

To je obyčejný, nekvalitní igelit, místy slabý. Nic moc. Pak jsou pevný, zato však těžký sáčky do koše... Spíš bych radši něco z nějaký látky, ikdyž to bude těžší než ten igelit, ale odolností úplně někde jinde. Nebudu jich muset brát na delší výlet několik..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 8, 2020 9:53

sea to summit dela odlehceny linery ale cena je dost desna. mam doma tusim ten 70l uz par let a celkem je zatim v pohode.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Etheric » sob srp 8, 2020 10:20

Myslíš ty ultra sil? Jestli to je jako drysacky, odolnost též nic moc :|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 8, 2020 10:51

jj, ty ultra sil. No tak ja to v krovi nevalim, takze s odolnosti problem nemam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Etheric » sob srp 8, 2020 11:19

Já mám problém s tím, že šup věc dovnitř, šup ven, drysack se vošoupe rychle... Za ty prachy už vyjde nastejno to od Gossamer Gear, jelikož jsou 2ks a ještě je to lehčí ...
Spíš sháním něco trvanlivýho, byť za cenu vyšší váhy. Ty STS sacky bohužel odolnost nízká, to už kupovat nebudu, v žádný velikosti, dost mě to zklamalo :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Dudko » stř kvě 17, 2023 11:23

Zdravím, pozeral som toto vlákno, niečo málo sa dozvedel.
Nakoľko je to skoro 3 roky staré (posledný príspevok) tak by ma zaujímalo, či doba nejak pokročila, či máte nejaké nové skúsenosti a tak...
Hľadám nejaký drybag do batohu (60+10l) na ochranu vecí pred vlhkosťou. Origo pláštenke až tak neverím, doteraz čo som mal k batohom tak každá po nie až tak dlhom čase premokla. Čiže aspoň niečo potrebujem na ochranu esenciálnych vecí vnútri. Oplatí sa vôbec investovať do tých drybagov, sú nejaké s dobrým pomerom cena/výkon alebo poslúži pevnejšie vrece na smeti? Len tie vrecia aspoň čo mám skúsenosti niektoré majú svoj zápach a sa bojím, či z toho nenapáchnu veci. Hlavne aby to niečo vydržalo a nebolo moc ťažké. A radšej viac menších, alebo jeden veľký na všetko? (Toto bude ale asi skôr o preferenciách jednotlivcov).

Ďakujem
Dudko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv led 12, 2023 12:48

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod bonatius » čtv kvě 18, 2023 8:51

@Dudko:
ja pouzivam niekolko malych 2, 3 a 5 l drybagov z alliexpresu. Mam v nich saty, jedlo a dalsie veci. Pouzivam ich uz niekolko rokov a bez problemov. Skusal som aj igelitove vrece, ale to sa po par dnoch vzdy natrhlo.

Akurat na spacak pouzivam drybag od SEA TO SUMMIT, ale budem ho musiet vymenit, lebo sa za tie styri roky na nom zacali odlepovat pasky, ktore prekryvaju spoje.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » pát čer 2, 2023 11:51

Nema prosim nekdo zkusenosti se ziplockama od firmy XupZip?

Zasoba USA Johnson, vytahla po letech, ze zasob pro pouziti v nedostatku, je KO :smt022 :smt022
Umrel ten barevny plast pod jezdcem, takze mam dve krabice sacku, ktere jsou uplne na nic, protoze se uz rozpada plast. :smt022 :smt022 :smt022 :smt022

Se asi rozbrecim. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » pát čer 2, 2023 14:27

Vyzkousej a napis, jak to dopadlo. Mne na prvni pohled pripadaji stejne jako Primapacky apod, prijde mi, ze to snad delaji vsechno v jedne fabrice a jen meni barvy a potisk. A bohuzel je to vsechno stejny shit :evil: Zipy se rozpadaji a sacky trhaji uz pri prvnim pouziti...

Jak dlouho jsi je mel doma? Ze by tam bylo neco z PU?

Moje stara zasoba puvodnich Toppits Zipper je stale jeste v pohode a je to uplne jiny level, nez ty dnesni. Vydrzi mi klidne nekolik let noseni v batohu, nez se uplne osoupou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » pát čer 2, 2023 16:47

5let a ppod. nejsou UV stabilní.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » pát čer 2, 2023 19:48

Co je to ppod? Kde je skladujes, ze tam mas UV zareni?

Moje zasoba je stara aspon 10 let a je naprosto v poradku. Skladovana ve tme ve skrini.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » pát čer 2, 2023 21:16

Má někdo smd-pack-liner-50l? zkušenosti? Neruplo to už někomu? Je to lepší než pytel na odpadky? :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod ntz » sob čer 3, 2023 23:31

@oodow - ten vypada dobre, navic za ty prachy a pri 80g ... bud prvni a podel se o zkusenosti .. mam nekolik UL drysacku od absolutne nerenomovanejch firem z lehouckeho materialu a drzi uplne vsechny .. myslim, ze bude skvelej ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » ned čer 4, 2023 9:25

mike píše:Co je to ppod?

Pravděpodobně
mike píše:Kde je skladujes, ze tam mas UV zareni?

V dílně. Dělal jsem nějaký UV sterilizátor a občas se tam vystřídají různé frekvence...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » ned čer 4, 2023 9:34

oodoow píše:Má někdo smd-pack-liner-50l? zkušenosti? Neruplo to už někomu? Je to lepší než pytel na odpadky? :D

Nemám. Pokud ti nejde o to logo SMD, tak už jen to, že je vnitřní strana PU zátěr je u mě blbost. Všechny nase pytle s PU lepí tzn ze PU je ve stádiu rozpadu. Co funguje dobře je silnylon dry sac buď od StS nebo z Číny za asi 7 USD. Jsou lehké a neznicitelne. U jednoho praskl popruh teda, ale ani jsem to nezasival, protože mají ripstop úpravu, takže se to dal nepare.

https://m.aliexpress.com/item/330474781 ... bd819f009e
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod bonatius » ned čer 4, 2023 11:27

mam drybag od StS a po troch rokoch prilezitostneho pouzivania sa vo vnutri zacala odlepovat paska, ktora prekryva spoje.

mam drybagy z aliku, vobec ich nesetrim a funguju vynikajuco, ziadne poskodenie som za pat rokov pouzivania nezaznamenal
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » ned čer 4, 2023 21:08

Ano to jsou ty s PU zátěrem a páskou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Batohy