nepromokave obaly do batohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: eVENT Compression Dry Sacks

Příspěvekod laca » pon úno 7, 2011 10:50

kde maji tak dobre ceny?! :shock:
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: eVENT Compression Dry Sacks

Příspěvekod m.kremer » pon úno 7, 2011 10:55

Našel jsem to přes zboží.cz
Uživatelský avatar
m.kremer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv pro 16, 2010 21:33
Bydliště: Dobrovice (Mladá Boleslav)

Re: eVENT Compression Dry Sacks

Příspěvekod laca » pon úno 7, 2011 11:06

to mě nenapadlo :-) díky
Škoda, že nemají i nekompresní, udělal bych objednávku. Takhle mě to s poštovným vyjde stejně jako v Hanibalu, takže zůstanu věrný ;-)
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod levap1 » ned lis 4, 2012 19:28

Ahoj,

shanim nejake nepromokave obaly(pytle) do batohu. Vzdycky jsem veci daval do ruznych igelitek, ale jednak se nedaji poradne utesnit a casem jsem je nekde protrhnul. Jednou jsem u nekoho videl neco takoveho:
http://www.denalisport.cz/product/vak-n ... -35l:2335/

Ale vzhledem k tomu ze bych jich rad poridil vice, v ruzne litrazi, mne odrazuje cena. Davat za to petikilo, jen proto ze je na tom napsano sea to summit se mi fakt nechce.

Neporadite nekdo? Nebo co pouzivate?

Diky,

Pavel
levap1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 29, 2011 9:28

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod šíp » ned lis 4, 2012 19:32

Užívám už 6 let tyhle, v litráži od 10 l po 30 l. Spokojenost velká, na rozdíl od Sea to Summit jsou nezničitelné. Pořizovací cena je trochu vyšší, ale s s ohledem na dobu a častost použití je návratnost velká.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Trafikant » ned lis 4, 2012 19:53

Na druhou stranu STS je zase výrazně lehčí a za ty ca 3 roky, co jejich dry sacky používám jsem ani jeden nepoškodil či tak něco.

Jinak okolo pěti kila stojí jen největší velikosti a pak ty samotné vložky do batohu (50, 70 a 90l velikost), pokud chceš například jeden na hadry, tak tam stačí obvykle 8 - 13l velikost, na drobnosti 1 / 2l a užije se i 4ka.

http://www.e-outdoor.cz/produkty/neprom ... a/?filters[mfr]=sea-to-summit

Zrovna ty klasické Ultra-Sil Dry Sacky (ne verze Nano, která je ještě lehčí) máme v akci s 15% slevou.

Pokud chce někdo něco odolnějšího, šáhl bych po eVAC verzi (eVENT dno).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod axi12 » úte čer 11, 2013 21:39

Ahoj,

potřeboval bych vak na stan. Konkrétně na jednotlivé šásti (tropiko a vnitřek zvlášť), velikostně to odpovídá na 4litrák. Zrovna mi přišli od Jarila ty StS Ultra Sil Dry Sacky, akorát se bojím, že když do toho budu cpát stan tři týdny v kuse, tak to nevydrží. Tudíž bych chtěl něco trochu pevnějšího. Zatím je adept ten StTS eVac.

Co používáte vy? Nějaké tipy?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 11, 2013 21:43

STS dělá silnější variantu DryPack - mají bílý vrnitřek.
Nebo zkus českou firmu Hiko - mám od nich malý nezničitelný pytel. Ale zase za vyšši trvanlivost platíš vyšší váhou...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Trafikant » stř čer 12, 2013 13:22

Na tohle Ultra Sil imho stačí, pokud to nosíš v batohu, tak určitě, je to cordura, i když s menší gramáží, vydrží to hodně.

Nad tím je pak ten EVac Dry Sack, ve středu si ho klidně můžeš prohlédnout, máme je na skladě.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mskultet » stř čer 12, 2013 20:41

Ahoj všem, používám ty Ultra Sill od Sea to Summit, akorát mě štve to nafouknutí. V batohu se věci smáčknou a sníží se jejich objem, ale pytel je utěsněný a svůj objem nezmenší. Ale to určitě všichni znáte. Používám jeden, do kterého se mi vejde sbalený spacák i veškeré oblečení a jeden malý na zrcadlovku. Teď bych si chtěl koupit na spacák ten eVent kompresní. Před časem tu někdo psal, že to vyfukování není až tak funkční. Můžete ho teda doporučit, nebo ne?

Jinak můžu potvrdit, že ty Ultra Sill si nechají líbit celkem dost. Nejdřív jsem měl pocit, že to nic nevydrží a když jsem ho poprvé skřípnul do zipu, tak jsem si myslel, že je po něm. Ale vydržel všecko, používám ho i samostatně hozený v lodi a večer u stanu, když ho nafouknu prázdný a zamotám, tak si na něj plnou vahou klidně sednu. A že jsem kus člověka.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod vonkreuz » stř čer 12, 2013 21:20

Řeším to takto: nahážu věci do pytle, pomačkám je v pytli, chytnu pytel jako bych ho chtěl ovázat provázke, takže v jedné ruce drčím část s věcma, v druhé mám krček, o stehno nebo pevnou podložku zmáčknu pytel a tím vymáčknu co nejvíc dalšího vzduchu, udělám jednu na krčku 3-6 otoček, krček stále držím v ruce, zaroluju pytel tak jak se má 2-3, pustím krček, krček se rozšroubuje/rozročí, zaroluju zbytek pytle až kam to jde třeba i 10x a mám tam minimum vzchduchu...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » čtv čer 13, 2013 6:42

mskultet píše:Teď bych si chtěl koupit na spacák ten eVent kompresní. Před časem tu někdo psal, že to vyfukování není až tak funkční. Můžete ho teda doporučit, nebo ne?

mam ho na péřák, a vytlačit vzduch jde celkem normálně, i když pomalu, tady se můžeš kouknou na video jak to jde http://www.svetoutdooru.cz/po-svych/oba ... -dry-sack/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod vonkreuz » čtv čer 13, 2013 7:57

Muj postup...
Přílohy
fotoserial.JPG
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mskultet » čtv čer 13, 2013 9:03

Díky, s tím vzduchem si taky vždycky nějak pořadím. Nepohodlné je to, že mám velký pytel, do kterého se mi vejde jak spacák, tak veškeré oblečení. Celý to pak musím narvat do spodní komory batohu. Když budu mít spacák zvlášť, budu moct líp zabalit batoh. Jdu teda do toho eVent.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod deckardph » čtv čer 13, 2013 11:07

Joo ja to balim stejnĕ jako fon kreutz, puvodne jsem mĕl STS ultra sil 2 kousky a oba sem je roztrhal nakaši, teď mam o nĕco tĕžší s ripstop upravou od deutera a vypadaj bytelnĕjc
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » úte dub 26, 2016 14:14

Jelikoz jsem nic vhodnejsiho neobjevil, tak obnovuji zasle tema :)
Plastenku na bagl jsem vyradil jako vubec prvni vec, kdyz mi AirContact PRO prisel. Rad bych mel veci v kompresnim/NEPROMOKAVEM obalu, a ze jich je celkem dost. Ale po nekolika prispevcich mam dilema.
Casto tady nadavate na nepromokave obaly s tim eVentem (vesmes procitam, ze kvuli vaze), mate nekdo zkusenosti s nepropro obaly z Aliexpressu? Pokud tam vubec neco takoveho lze v dostatecne kvalite najit.. Nebo pridejte jine funkcni alternativy. Sacky na smeti, igelitky atd. me fakt nebavi a hadry se v tom zapari stejne jako bez toho, aby v necem vubec byly. 1 obleceni, 2 elektronika, 3 spacak a veci na spani :) Dik
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » úte dub 26, 2016 14:18

Ja na eventy nenadavam. Som spokojny, pouzivam skoro na vsetko.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » úte dub 26, 2016 14:27

grco a myslis neco jako StS eVENT Compression Dry Sack?!? :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » úte dub 26, 2016 14:35

Ne, ten compression zbytocny, mam tieto, kopu, mozno tak 8ks celkovo, od 3l az po 20l... pouzivam na spacak a oblecenie.

Jedlo mam v tomto, penazenku, mobil v tomto, a nejake drobnosti v tomto.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » úte dub 26, 2016 14:47

Inak, dost ma sere cely svet zas so ziplocmi. Akoze v CR pred X rokmi sa to dalo normalne kupit v globuse, datarte, tie kvalitne, potom to proste zmizlo, nechapem preco a nik to nepredaval.

Prisiel som do Dublinu a v tescu mali. Sice iny branding GLAD Zipper, ale boli to tie dobre pevne kvalitne ziplocy. Kupil som si 2 krabicky, preslo par mesiacov a uz to zas nemaju a maju tam nejake lacine sracky...

TO SA CELY SVET ZBLAZNIL CI CO? ](*,) TO NEMOZU PROSTE NIEKDE NORMALNE KUA PREDAVAT?! :axe:

Nabuduce ked to niekde najdem, tak im to tam skupim vsetko asi...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » úte dub 26, 2016 14:50

- já mam dva Sea to Summit eVENT Compression Dry Sack na spacáky, a já už bych spacák do igelitového pytle nikdy nedával, nejenom že se po pár použitích protrhá, a když se to stane když jsem někde na víc dni na těžko, tak mam spacák mokrý, a taky se v igelitovým pytli spacák nedá zkompresovat
- a je už i odlehčený Sea to Summit eVENT Compression ultrasil
Naposledy upravil fps dne úte dub 26, 2016 15:04, celkově upraveno 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » úte dub 26, 2016 14:56

Diky za tip! :wink: ty eVAC Dry Sack jsem ani nemel tuseni, ze StS dela. Bezne je moc videt nejde.

Nad ZipLock sacky uz delsi dobu nepremyslim - wawrik mi tu nekde postoval sacky na uchovavani mat.mlika a zdaji se Xkrat lepsi volbou na suche i mokre veci k jidlu, navic jsou odolne vuci mrazu.
Co me ale mate, k cemu ti je grco nepromokavy obal na jidlo, kdyz vetsina veci/jidla uz v nejakem obalu byva puvodne?!?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » úte dub 26, 2016 15:20

On neni nepremokavy, mam to kvoli organizacii, to je proste moj "food sacok". Musi v tom byt poradek!

Ono to ma proste velky vstup, takze ked sa to rozopne tak je tam vsetko prehladne a v batohu to samozrejme lahko najdem, vytiahnem. Davam do toho proste travellunche, chlieb, cokolady, slaninu... ziplocky s cestovinami/ryzou a tak. Jedlo tak na 2-3 dni mi tam vojde.

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » úte dub 26, 2016 16:33

grco píše:Nabuduce ked to niekde najdem, tak im to tam skupim vsetko asi...

Jj, presne to jsem udelal, kdyz meli pred lety vyprodej v Datartu. Meli baleni za 27 nebo 29 Kc, a tak jsem jich nakoupil hromadu a jeste porad nejake mam.

grco píše:Musi v tom byt poradek!

Souhlas, ale zas se nic nema prehanet. Zkousel jsi nekdy zvazit vsechny ty sve obaly najednou? Mozna ti to par set gramu hodi... I ty ziplocy se nascitaji, kdyz jich pouzijes moc.

Jinak na jidlo mam jakousi pevnou igelitku, do ktere se mi vejde jidlo na tyden. Pouzivam ji roky a porad se jeste nepotrhala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » úte dub 26, 2016 16:36

Jo urcite par set to bude. Som si vedomy toho, ze to nevazi 0g, ale ja nemam rad bordel. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod VEPA » úte dub 26, 2016 17:13

Pro Grco: jak je ta kabelka velká?
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » úte dub 26, 2016 17:34

Myslim, ze ta moja fialova ma 12L. Ale maju rozne velkosti...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod VEPA » úte dub 26, 2016 17:40

Myslel jsem V x Š x D. Chci to porovnat s hliníkovou krabicí co nosím já. Jestli je ta látková lepší, tak "přezbrojím".
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » úte dub 26, 2016 17:41

30x18x15cm
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod VEPA » úte dub 26, 2016 18:33

Díky. Vyzkouším.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

PředchozíDalší

Zpět na Batohy