nepromokave obaly do batohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 21:40

Prohledl jsem vsechny pouzivane sacky a na nekterych ta ryha je. Vetsinou slaba a jen na jedne strane a neni tak hluboka, aby se to podel ni ohybalo. Asi teda zalezi na vyrobni toleranci a u tebe se jim to rozjelo...

Pridavam fotku jednoho roztrzeneho, co jsem zapomnel vyhodit. Nema uz ani jezdce a ma dve diry tam, kde se obvykle delaji, kdyz uz je hodne jety. Ryhu ma taky, nejvetsi z tech mych. Logicky, asi se pouzival nejdyl. Myslim, ze jsem v nem nekolik let nosil toaletak tj. byl v batohu aspon 100x, ale spis 150 - 200x.
sacek.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » čtv čer 23, 2016 22:18

Tak tam se mi díra nikdy neudělala, takhle jako skrz ten materiál. Tam věřím, že to vydrží dlouho. Tu je ještě fotka, celého sáčku 3L, ať víš, co nekupovat. :twisted: http://imgur.com/RsglTWL
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 22:30

Asi nestihla, kdyz ti to driv prorizne jezdec :?

Diky, vypada uplne jinak, nez ty, co mam. Asi nova, "vylepsena" verze. Chjo, asi jsem si mel udelat zasobu jeste vetsi, ale uz tak na mne v Datartu divne koukali, kdyz jsem toho mel plny vozik 8)

Kolik jsi toho koupil? Mas i litrove a delaji to taky? Jde mi o to, jestli to dela jedna krabice nebo to zmrsili vsechno. Mne se to fakt nestalo jeste ani jednou a pouzivam je docela dlouho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » pát čer 24, 2016 9:23

Jo tie dobre sacky maju napis Toppits, ale taky tam maju velkym Zipper.

A je zaujimave, ze napriklad v Irsku su sice Zipper, ale nie Toppits, ale GLAD. Inak su ale uplne stejne, vidim to len na iny branding.

Problem je ale, ze to fakt sa neda zohnat uz skoro nikde. :(
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » pát čer 24, 2016 9:37

Zatim jsem ty vase 'originalni' Ziplocky nenasel, ale jak vidim, stejne jsem o moc neprisel.
Na instantni jidlo to zatim vypada nejlip s temi sacky na mliko, co doporucuje i wawrik a zbytek ozelim. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » pát čer 24, 2016 14:44

S4TYR píše:Rucniky predpokladam nenosite na hory vubec a vystacite si s 30x30 uterkou z mikrovlakna, ne? Ale i kdybyste se uz museli ponizit k tomu, ze si ten rucnik s sebou prece jen vezmete, tak ho mate v igelit./ziplock sacku?!?

já používám tento ručník Boll, je i z obalem

S4TYR píše:myslim, ze moje toaletni taska s 80g je oproti tomu opruzu s rozhazenyma vecma v baglu uplne sedme nebe ;)

ještě se mi nikdy nestalo že bych měl v batohu něco rozházený
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » sob čer 25, 2016 11:24

@mike: Mám jeden balíček těch 3L a jeden 1L, dělaj to oba. Taky mám pak ještě nějaký menší a ty jsou supr, protože nemaj žádný jezdce.
Ok teda, jestli někde někdo uvidíte ještě ty s nápisem Zipper, tak napište, zkusím to znova. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » ned čer 26, 2016 0:11

Bojim se, ze ty, co mas, jsou nova verze a ty puvodni uz nesezenes... Takhle vypadaji moje stare zasoby:
ziploc.jpg


Spocital jsem, ze mam jeste 40 trilitrovych a 60 litrovych, to by mi na par let jeste mohlo vystacit :)

oodoow píše:Taky mám pak ještě nějaký menší a ty jsou supr, protože nemaj žádný jezdce.

Jenze ty jezdce jsou prave hlavni plus... Sacky bez nich se blbe zaviraji a casto se mi rozjizdely, protoze jsem to nekde nedomackl. Jinak si samozrejme muzes jezdce sundat i z techto a pouzivat jako ty bez nej. Nekdy to delam, kdyz mi jezdec sjede.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » úte lis 29, 2016 20:39

- po cca třech letech mi odešla membrán na Sea to Summit eVENT Compression Dry Sack, ne že by protékala, ale měl jsem lehce navlhlý spacák v místě co je membrána
- uvažuji nad Lowe Alpine Airstream Lite Comp Sac, ale když vidím tu váhu, tak ten asi vydrží ještě kratší dobu?
- možná bych na spacák zkusil Sea to Summit Dry Sack? ten nemá membránu, takže by měl vydržet o hodně déle? ale mám dva Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack, a ty moc dlouho nevydrželi úplně vodotěsný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » úte lis 29, 2016 20:50

@fps: mrkni treba i na konkurenci ;) celkem solidni jsou i SEALLINE Storm Sack, jak dlouho vydrzi ale netusim.. zatim vsak po cca dvou letech nepustilo vodu nikde
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2016 21:01

@fps: bud proteka nebo to musela byt voda zevnitr... Zkusil bych naplnit vak vodou a koukat, jestli dnem netece, pripadne trochu nahore utahovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » stř lis 30, 2016 13:35

tak jsem nalil pár litrů vodu do Sea to Summit eVENT Compression Dry Sack, nejdřív jsem je tedy obrátil naruby, cca 3 roky starý velikost M protéká voda přes membránu jak přes cedník, viz. první foto, ale přes boky voda neprotéká, přes cca 2 roky starý velikost L voda vůbec neprotéká, ani přes membránu, viz. druhé foto
Přílohy
M2.jpg
L2.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod apuka » stř lis 30, 2016 14:41

Pokud Ti proteka na presne zjistitelnych par mistech, muzes to taky zalepit opravni paskou na membranove obleceni a bude Ti to drzet jeste nejaky ten rok. Ale pokud to mas jako cednik - sama dira -, tak to bude chtit novy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod slezacekm » stř lis 30, 2016 14:47

@fps: podle toho co čtu tvoje zkušenosti, tak Ultra-Sil Dry Sack nevydrží moc dlouho nepromokavý a eVENT zase po nějaké době proteče. V tom případě fakt asi zbývá jen StS Dry Sack, který ale zase nepůjde tak dobře vyfouknout.
Pak je tady ještě eVENT ultrasil, který ale možná bude spojovat obě nevýhody výše uvedené.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » stř lis 30, 2016 14:47

- protéká po celé ploše, koupím asi Sea to Summit Dry Sack
- tady je návod jak se vyfoukává vzduch viewtopic.php?p=370757#p370757, já to ale dělám tak, že konec ohnu, a ze shora stlačím co to jde, pak roluji, a je to
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » stř lis 30, 2016 19:22

@fps: no to je teda sila :(( Tusis, jak se to stalo? Je latka zvenku odrena, zamastena, nasasakla necim apod? Cekal bych, ze pri tomhle pouzivani to musi vydrzet 30 let a ne 3 roky... V cem se lisi tve M a L a jak se lisilo pouzivani?

Mozna by to mohla udelat mastnota. Kdyz se dostane az na membranu, tak snizi povrchove napeti teflonu a voda zacne protekat skrz pory. To se pry delo v nejstarsich verzich GTX, proto pak pridali ochrannou PU vrstvu. U eVENTu je to resene jinak a mozna to nestaci.

Az budes prat membranovku, tak zkus vak prihodit do pracky, jestli mu to nahodou nepomuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » čtv pro 1, 2016 10:19

- oba vypadají úplně stejně, žádná špína nebo odření, vypadají jako nový
- velikost M používám na jarní/podzimní, a letní péřák, použitý cca 90x, velikost L na zimní péřák, použitý cca 30x
- o tom že když se první GTX zamastil, tak že začal protékat jsem taky slyšel, už je to hodně dlouho
- jestli si na to vzpomenu, tak Sea to Summit eVENT Compression Dry Sack zkusím vyprat, i když nevím z čeho by byl špinavý, zamaštěný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv pro 1, 2016 18:34

Zamasteny by mohl byt od spacaku. Peri prijima mastnotu z tela a kdyz spacak stlacis proti te membrane, tak by se tam z nej mohla dostat. Ktery konec spacaku jsi tam daval prvni?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » pát pro 2, 2016 12:10

dávám tam spacák od nohou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » pát pro 2, 2016 12:26

to vyprani nepomuze je po membrane, je to tim, ze je na ni vyvijen exremni tlak vyfukovanim vzduchu ven, pak se to doyebe. 3 roky casteho pouzivani je maximum.
Podivej se po saccich Lowe Alpine s eventem. Pokud bys mel zajem tak mam doma novy nepouzity StS 8l dry sac. Chtel jsem ultrasil a v obale byl normalni, uz mi ho nevymenili, protoze jsem ustrihl vysacky na sacku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod wawrik » pát pro 2, 2016 12:32

Prečo vlastne tie hifi sáčky používate? Proti premoknutiu alebo keď sa niečo vyleje v bágli odjakživa používam pevnejšie sáčky typu Billa a zatiaľ mi to vždy stačilo. Aj keď bol batoh kompletne premočený po asi troch dňoch v poriadnej prietrži, prípadne bol v člne ponorený asi na 20 cm...

Jo, keby bágel padol do vody, po chvíli voda zatečie všade, ale na bežných trekoch? :-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » pát pro 2, 2016 12:53

mam vic mista v batohu
lip se mi skladaji veci do batohu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » pát pro 2, 2016 16:13

přesně tak, je to prostě komfortnější při manipulaci, různé igelitové pytle jsem taky kdysi používal, když jsem byl venku na víc dní, tak jsem ho vždy někde i třeba jenom lehce trhnu, obzvlášť když jsem spacák cpal do batohu na fest, a tahat dva a nebo silnější igelity už je zase zbytečná váha
booze píše:Podivej se po saccich Lowe Alpine s eventem.

koukal jsem, ale ty už jsou hodně UL, těm bych už vůbec nevěřil že vydrží déle, si raději koupím Sea to Summit Dry Sack bez membrány
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod wawrik » pát pro 2, 2016 17:32

Tak mi napadlo, či by ten drysack nemohol nahradiť chýbajúcu spodnú komoru na novom bágli... Napchal by som tam spacák pomerne voľne, a ten vzduch by bránil zvyšným veciam, aby postláčali spacák do tehličky :D

Šlo by to? Vydržia drysacky taký tlak?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » pát pro 2, 2016 18:08

booze píše:je po membrane, je to tim, ze je na ni vyvijen exremni tlak vyfukovanim vzduchu ven, pak se to doyebe.

To jako fakt? Mas na to nejaky zdroj? Nechce se mi tomu verit, ten tlak prece neni tak velky a navic ho drzi hlavne vnejsi latka. Fakt by mne to zajimalo. Ty membrany prece maji vydrzet nejakych 30 - 40 m vodniho sloupce a takovy tlak rukama pri pechovani spacaku neudelas ani nahodou. Sice je to nejspis proti pevne podlozce, ale zas se protlacuje skrz pory voda, ktera je na rozdil od vzduchu temer nestlacitelna.

fps píše:tahat dva a nebo silnější igelity už je zase zbytečná váha

Zvazil jsem silnejsi pytel na odpadky, jaky s sebou vozim. 60 litru a ma 14 g. Tvuj eVENTovy ma Mko 148 g a Lko 165 g. Takze bys jich musel mit 10, aby se to srovnalo. Ja vozim 2 - 3, v jednom je spacak a druhy nahradni. Navic se hodi na bivakovani venku, davam do nich spinave veci, co jsem mel na sobe, a boty, aby mi do nich nenaprselo. Pripadne, kdyz si chci vybehnout nekam na kopec, tak do nich nacpu vetsinu veci z batohu, strcim je nekam pod kamen a jdu na vrchol nalehko. Cimz chci rict, ze maji proti obalu jeste dalsi pouziti, kvuli kterym bych je stejne vozil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » sob pro 3, 2016 10:53

když jsem já přecházel od různých igelitových pytlů (třeba na spacák jsem používal dva silný) na nepromokavé vaky a obaly, tak jsem je všechny zvážil, rozdíl si už upamatuji, ale nebylo to nic velkého, jinak bych do toho nešel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod wawrik » sob pro 3, 2016 14:35

No neviem... Pevnejšie igelitky majú 15-25 g, napríklad klasická žltá Billa má 20 g. A do tej 25-gramovej sa mi pohodlne zmestí zimný spacák.

Drysacky bez membrány nosievam na rafty a vždy ma štve, keď to neviem postláčať a musím to znova prebaľovať .
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » sob pro 3, 2016 14:42

tak to pak váha cca může sedět, já požíval na spacák dvě, a silnější než je současná igelitka z Billy, Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack 13L váží 40g který je několika násobně odolnější než dvě igelitky z Billy, ten jsem požival ze začátku, než jsem přešel na Sea to Summit eVENT Compression Dry Sack
fps píše:tady je návod jak se vyfoukává vzduch viewtopic.php?p=370757#p370757, já to ale dělám tak, že konec ohnu, a ze shora stlačím co to jde, pak roluji, a je to

když to udělš podle těchto návodů, tak nebude problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod wawrik » sob pro 3, 2016 15:11

Ale jo, ja verím, že to ide, len mi to príde strašný (a hlavne zbytočný) opruz... Navyše si veci alebo spacák v igelitke môžem voľne popresúvať a preformovať podľa toho, kde mám v ruksaku voľné miesto, a urobiť (napríklad) namiesto kvádra slíž.

A dve igelitky na spacák? Načo?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » sob pro 3, 2016 16:23

jak jsem už psal, "když jsem byl venku na víc dní, tak jsem ho vždy někde i třeba jenom lehce trhnu, obzvlášť když jsem spacák cpal do batohu na fest", tak proto raději dva, a to byli igelity silnější než současný igelitky z Billy, těm bych nevěřil ani třem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy