nepromokave obaly do batohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod OlaffLudwig » stř dub 27, 2016 8:55

grco: Ty ziplocy prodává DMko (pod vlastní značkou) - maj to v sekci pytlů do koše a různých sáčků apod (nečekaně :D ). Tak zkus mrknout, jestli ti budou vyhovovat (pevnost apod). Pokud už si na ně narazil a nevyhovují, tak se omlouvám za zbytečný post :-)
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 21, 2014 10:17

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » stř dub 27, 2016 9:32

Diky za tip, ale to je prave ten problem. Roznych "ziplockov" je plna prdel, nie je problem kupit sacok so zipem, ale jedine TOPPITS su dobre. :) Ake maju v DM neviem a momentalne mi je DM ukradnute, pretoze v Dubline DM nie je. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » stř dub 27, 2016 9:46

tak StS ma tedy tri druhy, co postoval fps mi ted nejde dohledat, ale prijde mi nepomerne lepsi vzhledem k te nizsi vaze. Pokud se daji srolovat i ty modely bez komrese, tak to je pouzitelne stejne, ne?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Pierre111 » stř dub 27, 2016 10:08

Když se tu píše o nepromokavých obalech, jaký máte názor na nepromokavé/vodě odolné batohy. Funguje nefunguje ? Máte někdo takový ? A nebylo by to lepší než s sebou tahat tolik dalších obalů. Co jsem koukal, tak se nepromokavé batohy docela začínají vyrábět a to už celkem sofistikované (ne jen lodní vak). Vyrábí je například Mountain Hardware, Dynafit, Ortovox.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » stř dub 27, 2016 10:19

Podla mna to lepsie nie je, mne tie sacky vyhovuju hlavne z hladiska organizace, viem co kde mam, lahko to zbalim, potom najdem, vytiahnem, pretoze tie sacky lepsie "klouzou" a tak podobne. Takze pre mna osobne je nepremokavy batoh trochu zbytocnost, lebo asi by som aj tak mal v nom veci v sackoch :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » stř dub 27, 2016 15:49

Nepromokavy batoh mam a funguje. Z vetsi casti. Po hodinach v desti je vevnitr trochu vlhko, zvlast uplne dole, ale o dost min, nez v normalnim batohu s plastenkou. Ziplocy pouzivam dal, pro jistotu a hlavne kvuli organizaci, to same, jak pise grco. Kombinace temer nepromokaveho batohu a sacku mi prijde fajn, protoze nemusim nosit plastenku, coz je opruz maximalni a stejne poradne nefunguje. Ovsem bez ni se neda, normalni batoh nasakne a vevnitr je spousta vody. Takze jeden z mych pozadavku na batoh je, aby byl nepromokavy aspon jako tenhle.

Achillova pata jsou ovsem "vodeodolne" zipy ve viku, ty protecou nejvic. Castecne kvuli expozici, ale hlavne proto, ze proste vodeodolne nejsou. U Lightwave byva ve viku vlhko, u Ferrina, ktere je ma taky a viko ma zevnitr zater, byva vody vic, uz jsem kvuli tomu prisel o mapu.

Dalsi nepromokava moznost jsou batohy Crux, mam v planu si jeden poridit (az ho budu mit kde vyzkouset...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » stř dub 27, 2016 20:21

- pro mně jsou taky lepší nepromokavé obaly už jenom kvůli organizaci věcí, ale i pak když prší nebo sněží při vybalování věci, a nebo balení věci mi nic nenamokne
- já pláštěnku na batoh používám i jako podlážku do části předsíňky ve stanu, když je mokro a nebo sníh, tak se hodí

S4TYR píše:tak StS ma tedy tri druhy, co postoval fps mi ted nejde dohledat, ale prijde mi nepomerne lepsi vzhledem k te nizsi vaze. Pokud se daji srolovat i ty modely bez komrese, tak to je pouzitelne stejne, ne?

- jak nejde dohledat? vždyť jsem ti tam dal i odkazy
- použitelný jsou stejně, ale díky těm popruhům se to jednodušeji kompresuje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Guly » stř dub 27, 2016 23:10

Zatiaľ používam StS z ultrasilu rôzne veľkosti, zatiaľ nepremokli a sú ľahulinké v porovnaní s inými a super pevné. Farebne sú rôzne, takže dobrá rozlíšiteľnosť v batohu pri hľadaní.
Začínam experimentovať z cuben.
https://www.outdoorline.sk/sk/48-ulozne-vrecka
zopár som ich nakúpil, vyzerajú použiteľné a biele sú aj priehľadné. Na 500 g UL spacák používam StS pillow sack S(54g) do ktorého nastrkám prázdne obaly a všeto náhradné oblečenie a používam ako podhlavník. Mám to roky odskúšané a osvedčené. Nemôžem si to vynachváliť!
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » čtv dub 28, 2016 9:52

Guly píše:porovnaní s inými a super pevné

Jsou super, ale dva praskly ve svu, kde konci vrchni paska a je pak trojzubec. Reklamace neuznana, protoze jsem to pry moc cpal. Zbytecne je tam pouzita silna nit a material je sitim znacne oslabeny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Guly » sob dub 30, 2016 5:04

Asi máš ULTRA-SIL® NANO DRY SACKS tie majú roll top a sú z ultrasilu 15D. Ja používam ULTRA-SIL® STUFF SACKS , tie majú len zdrhovadlo a sú z pevnejšieho ultrasilu 30D. Roll top zvyšuje hmotnosť a objemnosť, hoci zvyšuje vodeodolnosť. Zdá sa mi na používanie zložitejší, postačuje mi zdrhovadlo na stuff sacks. Ultrasil 30D je veľmi pevný a odolný. Zatiaľ mi na nich roky nikdy nič nepovolilo.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 8:23

Musim se podelit o prijemnou inovaci ve vybave *

Jak jsme tady resili ty ruzne typy nepropo obalu do baglu, tak jsem si zkusil poridit i neco na hygienu (puvodne hlavne do prace). Nasel jsem na webu HANGING TOILETRY BAG S od STS a ve vysledku jsem vic nez spokojeny.
Hygienicka taska obsahuje uvnitr dve velke kapsy, dve podel vika (nad nejhornejsi je jeste hacek na zaveseni a do prostoru pod nim se vleze taky neco dalsiho a plasticke zrcatko. Na zadni strane je pak jeste jedna vetsi kapsa na zip, kde se vlzou kremy nebo jine serepeticky.
Poridil jsem si tu toaletni tasku v zelene a rovnou pribral jednu fialovou pritulce, aby nezavidela :D Prvni vec je, ze i plna k prasknuti je toaletka dokonale skladna (velikost L uz by byla moc). Dovnitr se mi vleze rucnik, krem na ruce, jeleni luj, zubni pasta + kartacek + sprej na fresh dech, mini manikura, vatove tycinky, hreben ..a je tam stale dost mista. Ty kremy atd. jsou ale v DMka v cestovni verzi - nemam nervy nosit sampon 500ml a pod. ;) Zrcatko uvnitr se zatim jevi jako pouzitelne, ale uz na nem mam nejake cerne skvrny po obvodu.
Po vic jak mesici musim rict, ze koupe nelituji.

+ dokonala organizace
+ temer zadna vaha: 80g v nepromokavem baleni
+ uzasna skladnost
- puvodni zrcatko je pouzitelne, ale asi jej casem vymenim za neco solidnejsiho
- vhlke veci uvnitr neuschnou (na to je potreba myslet a vysusit je pri dlouhodobejsim uskladneni)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » čtv čer 23, 2016 11:46

Mam take kapsicky dve. Zbytocnost. Pouzivam na drogeriu ziplock. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 12:05

Pro me jsou zbytecnosti v jinem levelu :D
Mam tam hygienu, cast lekarnicky a hlavne to temer nic nevazi a je to nepromokave.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 17:17

@grco: asi tak. Mozna nekam do kempu by se to hodilo. Taky na to pouzivam ziploc, jako ostatne na vsechno :)

80 g jsou dve energo tycinky. Ziploc vazi 7 g.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod fps » čtv čer 23, 2016 18:17

taky mi to připadá dobré tak akorát do kempu, a nebo na chatu, těch pár drobnosti co vozím mam taky v pár gramovým igelitovým pytlíku, ne tedy v Ziplocu, ale v obyč rychlouzavíracím igelitovým sáčků
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 18:25

hele UL/Gram-honici :mrgreen: jdete si nadavat do prihodnejsiho tematu.. ja jsem ziplock zkousel jak na hygienicke veci, tak na lekarnicku a potom, co se mi sacky trikrat propichly, me to vrele preslo ;) Radeji budu mit lekarnicku rozdelenou na tu kazdodenni v toaletce vc. hygienickych potreb a druhou 'akutni' nez lovit veci ruzne v baglu!
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 18:34

Pouzivas spatne ziplocy. Ty prave Toppits Zipper vydrzi hodne, nektere mam stale, hazim je do batohu kazdy tyden a vydrzi minimalne rok, spis nekolik. Nikdy se mi z nich nic nevysypalo. Po dlouhe dobe se obcas nektery protrhne pod zipem, ale to uz je obvykle skoro nepruhledny, jak je odreny. Vetsinou odejde driv jezdec u zipu. Trhaji se levne smejdy, klidne pri prvnim pouziti. Zrovna tady se setreni nevyplati.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 19:04

mike píše:Pouzivas spatne ziplocy. Ty prave Toppits Zipper vydrzi hodne..

Tak to je celkem mozne. Ja jsem pouzival ty s jezdcem z drogerky i ty klasicke s dvojitym zipem, ale protrhavaly se obe verze.
Dal jsem za ten ziplock formatu cca A6 asi pajdu a neprislo mi, ze bych na nem nejak setril. Zas mam jasno, ze nema smysl tyhle sacky hledat mezi dealeraky, ktere jsou dobre mozna v dilne na drobny material, co nepotrebujes tak casto, aby se sacek prorval.

Mas nejaky link na ty origos Ziplocky?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 19:09

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 19:14

jj tak v nemecku az tak moc nenakupuju, ale diky ;) snaha a zuby se ceni
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 19:17

:roll: mas Google, ne? Kde se daji u nas koupit nevim, driv byly, pak uz ne. Nastesti jsem si udelal zasoby, kdyz byl vyprodej v Datartu 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » čtv čer 23, 2016 19:55

a já tu musím znova napsat, že tyhle toppits ziplocy nic moc nevydrží, trhá se to přesně pod zipem v půlce toho jako že zpevnění, fotka se mi semka dávat nechce, bo je to opruz
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 19:59

hromadny dotaz pro fps - mike - grco: Rucniky predpokladam nenosite na hory vubec a vystacite si s 30x30 uterkou z mikrovlakna, ne? Ale i kdybyste se uz museli ponizit k tomu, ze si ten rucnik s sebou prece jen vezmete, tak ho mate v igelit./ziplock sacku?!?

@ oodoow: myslim, ze moje toaletni taska s 80g je oproti tomu opruzu s rozhazenyma vecma v baglu uplne sedme nebe ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod grco » čtv čer 23, 2016 20:02

Uterak mam s oblecenim.

Za prve, Ziploc sa mi nikdy nepretrhol.
Za druhe, nechapem co mas Satyr s tym bordelom, nemam tie veci rozhadzane v batohu, mam ich predsa v ziplocku. Vsetko pekne usporiadane.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 20:03

@oodoow: o tom uz jsme se jednou bavili, ne? Nedosli jsme nahodou k tomu, ze je to tim, ze je nacpes k prasknuti? Kdyz ziploc nacpes tak, ze se musi zavirat na silu, tak nejspis praskne a celkem zakonite v mistech, kde pises.

Mne uz se jich tam nekolik prorvalo taky. Ale jak jsem psal, vsechny uz byly hodne jete po dlouhem pouzivani tj. rok nebo vic. Novy nikdy, v batohu nikdy.

@S4TYR: rucnik nosim. Outdoorovy, asi tak 60x40 cm. Mam ho v puvodnim sitovanem obalu, jelikoz v neprodysnem sacku by zasmradnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » čtv čer 23, 2016 20:11

@mike: Nedošli, to jsem sice říkal že je to možná možnost, ale teď už si myslím, že není. Podle mě mám asi nějakou jinou verzi, než máte vy. Nakonec jsem hodil obrázek sem.

@satyr: Opruzem jsem myslel, nahrávat obrázek z mobilu sem na forum, musel bych to různě na xkrát zmenšovat, aby to vyhovovalo velikostně a to se mi fakt nechce. Nechápu, že si to forum neumí zmenšit samo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 20:24

Huh? Tohle jsem jeste nevidel. Myslel jsem, ze ti to praska az pod tim vyztuzenim. Tohle mi spis prijde jako vada materialu, ze by vadna serie? Kdyz se mi neco roztrhne, tak igelit pod tim, kousek pod spodnim okrajem toho vyztuzeni.

V jake situaci se ti to teda trha? Na fotce vypada sacek taky trochu jety, ale ne moc, moje byvaji mnohem vic, nez se roztrhnou.

Obrazky uz jsme resili jinde. Proste neumi. Zas takovy opruz to neni, delam to bezne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » čtv čer 23, 2016 20:43

Nevim, protě se to trhne při používání. Si myslím, že jak se přes to jezdí tím zipem, tak se tam udělá rýha a ta pak při menším ohnutí rupne. Vy tam tu rýhu nemáte? Je tam dobře vidět, přesně tam jak jezdí zip. Při pokrčení se to ohne právě tam. Zkusim to snad ještě nafotit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » čtv čer 23, 2016 21:01

Tak ještě dvě fotky první a druhá proti monitoru, tam je ta rýha, co se udělá dobře vidět. Možná mám jenom nějakou vadnou sérii, mohli byste si je někdo koupit a pak říct. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 21:20

Nemam tam zadnou ryhu ani se to tam neohyba. Ohyba se mi az pod celym tim vyztuzenim. Nejspis neco zmenili a okraj jezdce zipu ti to tam narezava... Muzes jeste nafotit cely sacek? Prijde mi, ze tvuj sacek ma jine potisky, nez maji me.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy