Taška přes rameno

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod zbuddy » pát lis 9, 2012 13:57

Tak jsem šťastným majitelem Osprey Flap Jack Courier, koupeno tamtéž. Tož abych se zařadil do Osprey sekce :wink:
edit: Správná fotka nového modelu je zde, předtím taška neměla přední kapsičku, jak si trafikant Jarilo všiml.

Nečekal jsem, že bude tak velký, věděl jsem, že 20 L, ale nějak jsem si to nedovedl představit. Vejde se tam 17" noťas, tak to abych si ho do něj přikúpil :mrgreen: Mám tam zelené pásky, vyměním je asi za světle šedé. Nebo modré :(( (Ne zelená, ale modrá planeta :D :twisted: )
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: "taška přes rameno" na notebook

Příspěvekod axi12 » úte říj 8, 2013 20:43

Ahoj,

hledám brašnu /=tašku přes rameno/ na notebook 13" (tzn. 32,5 x 22,7 x 1,7cm). Můj hlavní požadavek je, aby byla na stojato, ne na ležato. Cenově bych se rád vešel do 1 500,- Kromě notebooku bych rád, aby tam bylo ještě místo na nějaký blok, pár věcí, propisky... ale to tam bude.

Dík
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 8, 2013 20:59

Deuter Appear nebo Deuter Roadway. :-k

edit:
Deuter píše:Laptopcase:
24 / 19 / 2 (L / W / D) cm

Takže se nevejde 13 palcová věc.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod axi12 » úte říj 8, 2013 21:02

Jo, jo.. Ta Roadway se mi líbí, ale právě se do toho nevejde ntb :/ Bohužel. Můj první favorit.

Vcelku se mi páčí tato na Alze. Až na tu cenu :roll:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod mike » úte říj 8, 2013 21:06

TVL, to je hnus ta modra ;-) Doporucil bych si kramek, kde maji moc pekne kozene (jednu mam), ale bohuzel za vic nez dvojnasobek tveho limitu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod axi12 » úte říj 8, 2013 21:10

Ano, to modré se mi tam taky moc nelíbí...

... nu a to? Sumu jsem uvedl takovou, jakou bych si představoval investovat. Pokud se najde něco orpavdu zajímavého (což kožená brašna je), tak jsem ochoten uvažovat i o připlacení si.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 8, 2013 21:11

Kukni ještě po Dakine, dělají toho dost, tak se snad najde i něco co ti bude vyhovovat.
A když nic jiného, tak vojenské žebradlo (obal na plynovou masku) to jistí - odchodil jsem s tím druhou pulku stědní a aj vejšku.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 8, 2013 21:14

Tady v Samsonite si nevybereš?
http://www.samdex.sk/crossbody-taska/
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod mike » úte říj 8, 2013 21:18

@axi12: Tady, jestli bydlis v Praze nebo sem mas cestu. Taska, co mam, je trochu vetsi a lip udelana verze tohodle, na fotce ji bohuzel nemaji. Ma obsite cele viko a zavirani na magnety. Popruh je sirsi a latkovy (je to praktictejsi). Urcite jich tam par maji, byl jsem tam nedavno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod grco » úte říj 8, 2013 21:24

Preco musi byt na stojato? Ake to ma vyhody?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 8, 2013 21:27

Lépe se tak nosí lahve vína. :partyman: :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod mike » úte říj 8, 2013 21:29

Da se pohodlne nosit na jednom rameni a nevypadas s tim jako instalater :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod axi12 » úte říj 8, 2013 21:31

mike: jo, na tuhle stránku jsem kdysi narazil. Takže jsi spokojený? Kolik jsi za tu tvou dal? Ta se mi vcelku i zamlouvá, se tam v sobotu možná skočím mrknout.

grco: je to praktičtější, když ji máš na boku. Když máš tu na ležato, tak mi to nevyhovuje, horzně se to klátí a je to také nestabilné. Ale asi je to dost subjektivní.

vK: to nesmí takhle nahlas říkat!! [-X
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod mike » úte říj 8, 2013 21:38

Jsem. Uz si presne nevzpominam, neco okolo 3k, uz ji mam skoro dva roky. Mam pocit, ze ted jsou o neco drazsi, ale majitel je fajn a mozna ukecas slevu. Akorat pise na webu, ze si mas zavolat, jestli ma v sobotu opravdu otevreno.

Nedavno jsem ji mel v oprave, rozbily se mi ty magnety, co drzi viko. Bez reci je vymenili, ani doklad o koupi nechtel. Zbytek naprosto v pohode, solidni kuze i siti. Uvidis sam, jesti tam pujdes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod ita » úte říj 8, 2013 21:48

... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod axi12 » úte říj 8, 2013 21:58

Topgal asi úplně ne. V Dakine nabídce jsem si také moc nenašel, Samsonite je na tom obdobně :/

Nechci nic moc výrazného, jenom brašnu s kapsou na ntb a jednou další volnou, stojatou. Jednobarevnou - max dvoubarevnou - bez nějakých motivů atd...

... ta kůže je taky alternativa, dražší, ale zase kvalitnější + česká produkce + asi vcelku trvanlivá + vzhledná.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod brhel » stř říj 9, 2013 20:43

Docela dost potkávám lidi, co nosí tuhle značku: http://www.crumpler.eu/
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod Quido » čtv říj 10, 2013 15:35

já si oblíbil tuto - ale je fakt, že nosím laptop
http://outdoor.online-sport.cz/batohy/d ... -ii-black/
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod axi12 » ned lis 3, 2013 17:08

Tak jsem nakonec pořídil tuto a zatím spokojenost. Místa je v ní víc než dost, má ještě síťované kapsy na přední straně (zevnitř), vypadá vcelku bytelně, tak uvidíme, zda vydrží :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod polmis » čtv led 9, 2014 16:45

Ahoj všem,
chtěl bych poprosit o vaše názory a zkušenosti s taktickými batohy přes rameno značek Maxpedition, Tasmanian Tiger, Blackhawk. Nebo váš pohled na batohy přes rameno obecně, jestli netrpí záda a tak.

Díky předem za Vaše názory ...
polmis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř srp 24, 2011 19:57
Bydliště: Liberec

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod Dromedaro » sob led 7, 2023 12:35

Máte někdo tip na nějakou tašku přes rameno? Nějakou, do které by se vešlo více věcí a pak malou dokladovku. Ideálně nepromokavé a nějaké civilní.

Díval jsem se zatím na tuto velkou:
Badu II grey - Bushman

A pak na tuto menší:
Azibo grey - Bushman

Od Bushmana už jednu podobnou mám a na rozdíl od oblečení, které stojí úplně za prd ( kalhoty se mi začaly v rozkroku párat do roka a mikina zhrubla jak smirek), tak ta taška je odolná a drží. Blbý je, že jsou bavlněný a snadno navlhnou a blbě schnou. Díval jsem se na nějaké nepromokavé outdoorové, ale ty už byly moc velké nebo se nehodí do města.

Na dokladovku jsem se díval na TAŠTIČKA MALLA 1L - Husky, ta je nepromokavá. Půjdu si ji prohlédnout na pobočku. I ty Bushmeny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod Lipon » ned led 8, 2023 0:07

záleží, jak moc festovní tašku chceš a kolik peněz do toho chceš vrazit
třeba Peak Design Everyday Messenger by to mohla splňovat, je drahá, ale festovně udělaná, s doživotní zárukou, ideálně se podívej na jejich video na Youtube, co všechno to umí
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod Vexo » ned led 8, 2023 21:10

A co neco takoveho Mammut
Lundhags?
I kdyz za me tasky pres rameno maj smysl spis ty okolo formatu A5, jelikoz ty jsou vhodne jako predel mezi zadnym zavazadlem a malym batohem. velka taska pres rameno uz se pronese.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod ntz » ned led 8, 2023 22:58

ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod Vejvar » ned led 8, 2023 23:18

Už 4 roky používám osprey flap jack courier https://www.batohy-online.cz/gallery/851175/ a jsem s ní dost spokojenej.
Není přímo nepromokavá, ale nějakou chvíli v dešti vydrží a vejde se do mí pohodlně NTB, jídlo na celej den, mikina/bunda, 1,5l petka a hromada drobností.
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod Lipon » pon led 9, 2023 8:49

ještě doplním k té Peak Design, pro fotografy - vnitřní prostor se dá skládacími přepážkami na suchý zip přepažit, takže se tam vejde plnohodnotná DSLR s 24-70/2,8 + třeba širokáč a portréťák - na youtube videu je to vidět od 12:10
zvenku na dno se dá přidělat stativ přiloženými popruhy, též na videu demonstrováno
na pouliční focení akorát
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod Dromedaro » pon led 9, 2023 9:51

Díky za tipy. Ale tyhle tašky už jsou asi moc velké. Na podobnou velikost jsem se díval od toho Bushmena a už mi to přišlo moc velké, i když bych do toho dal hodně věcí. Jak píše Vexo, ty větší plné tašky už se pronesou, na více věcí mám batoh. Chci něco, kam bych dal mobil, peněženku, 2 x cigarety. Ideálně ještě půl litrovou láhev, ale tu budu muset asi oželet. Abych kvůli tomu nemusel tahat batoh. Případně to mohl mít na sobě při nějaké činnosti (ping pong v parku) a nemusel to někde odkládat bokem a aby mi to nepřekáželo zase při činnosti.
Objednal jsem ty dvě brašny od Huskyho a buď si nechám oboje nebo tu větší vrátím. Ta malá, do ní se vejde vše, co jsem vyjmenoval, ale v té větší bych měl prostor ještě pro něco dalšího třeba pro nůž, baterku atd. Zkoušel jsem to na prodejně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod ntz » pon led 9, 2023 11:38

@Lipon - peak design krom toho jejich blockbusteru (ty jejich originalni anchors) delaj uplne vse uplne na hovno ... megapredrazeny, polofunkcni a nebo nefunkcni, made in china budget ... napr. ty jejich stativy - to je pro me zahada na urovni chemtrails - nejhorsi stativ sveta za 20k, jejich hnusny sedivy tasky, generic china ze ktery lezou nite za tisice a tak dale a tak podobne ..

myslim si, ze lidi, co si kupujou peak design (mam ty anchors - to je jednina vyjimka) trpi jistym typem stockholmskeho syndromu, jinak si nelze vysvetlit ty oslavne recenze napr., na ten stativ .. videl jsem ho nekolikrat .. jedine, co cloveka pri zkouseni te veci napada je WTF ??? o.O
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

"taška přes rameno"

Příspěvekod Lipon » pon led 9, 2023 12:34

Stativ je úplný úlet, ale tašky i batohy jsou udělané dobře a hlavně funkčně.
Kolik a jak dlouho je používáš, že ti z nich lezou nitě?
Nebo to je zas jedna paní povídala?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: "taška přes rameno"

Příspěvekod ntz » pon led 9, 2023 13:07

jeden muj kamos fotograf je takove trosku princatko a musi mit vse nejlepsi ... on ma vse od peak design, pozoruju opotrebeni na jeho jeho gearu a jeho gear v akci, vidame se docela casto .. ja samozrejme jako fotograf miluju gear taky takze si to kde muzu prohlizim, resim to s dalsima kolegama, ctu diskuse a tak podobne .. myslim si, ze peak design je posh znacka, spis lifestyle nez nejakej skutecnej gear ... mezi fotografama asi neco jako leica (akorat teda ta leica ta ma alespon dobrej ten sensor kdyz uz teda fotak stoji 150k a je na nem vse ostatni na prd)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron