Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » ned led 13, 2013 9:24

DudyTarp UL: Nepromokavá ripstop šusťákovina 74gr/m2 z Řempa, v rozměru 2,3 x 1,5m s našitejma okama. Celkem 280gr vč. obalu a 2x 1m + 2x 2m šňůr se zkracovačkama.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod euphoria » pon úno 25, 2013 14:18

Prosím o radu. Na 2-3 denní výlety mám nový batoh Deuter Aircontact PRO 50+15. Pokud spíme v přírodě v létě, tak není problém: letní spacák (mám http://spacaky.heureka.cz/loap-classic/), karimatka, žďarák a další potřebné věci se mi do batohu v pohodě vejdou. Když je ale na jaře a na podzim v noci chladno tak pro tyto účely mám třísezónní spacák Prima Trek XP, který je ale bohužel tak objemný i po kompresi, že se mi do batohu nevejde.

Vám se syntetický třísezónní spacák do batohu vejde?
Jaký spacák nosíte na jaře a na podzim s sebou vy?
Je nějaký 3 sezónní syntetický spacák, který bude mnohem méně objemný? Peří pro mě bohužel není alternativa z důvodu alergie :(
Je řešením vložka do spacáku + letní spacák? (třeba tato? http://www.hanibal.cz/spacaky-a-karimat ... tor-liner/)

Předem děkuji za rady :)
euphoria
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 9, 2013 10:39

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod kaarkull » pon úno 25, 2013 14:30

Od vlozky do spacaku necakaj zazraky a hlavne nie, ze fakt prida az 8°C. Mam tusim tu z tvojho linku a realne to mozu byt tak 2-3 stupne.

edit: mam dokonca tuto, ktora ma byt este teplejsia a fakt je to dost maly rozdiel. Ale verim tomu, ze v lete ked sa v spacaku varis, tak tych 11°C to prida :D
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod zoul » pon úno 25, 2013 14:45

euphoria píše:Vám se syntetický třísezónní spacák do batohu vejde?


Ne.

euphoria píše:Jaký spacák nosíte na jaře a na podzim s sebou vy?


Péřák, Sir Joseph Koteka 500. Kupoval jsem si ho na základě stejné úvahy.

euphoria píše:Je nějaký 3 sezónní syntetický spacák, který bude mnohem méně objemný?


Není a v dohledné době zřejmě nebude, peří je prostě ve sbalitelnosti jednička.

euphoria píše:Peří pro mě bohužel není alternativa z důvodu alergie :(


Zkoušels/zkoušelas to? Málokdo má s péřáky potíže, myslím tím aj z alergiků.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » pon úno 25, 2013 15:00

Hlásim sa, som jeden z tých alergikov, čo v páperových perinách spať nemôže, ale páperová bunda ani spacák mi nerobia najmenšie problémy.

Tie jemné vložky do spacákov sú naprd, 8 stupňov pridá tak flísová vložka, ktorá má rovnaký objem, ako letný spacák :-) Vyskúšané, odložené.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod TimTaylor » pon úno 25, 2013 19:33

mám 3sezonní spacák z dutého vlákna a je to docela velká objemná kráva. Pokud bych si vzal batoh o objemu cca 40l, zabere mi jen spacák polovinu toho batohu. Většinou ale chodím na těžko (stan/spacák/karimatka/vaření/oblečení/jídlo + voda...), takže i v létě beru batoh 65-75l, kam se nějak se vším vlezu. Není to ani moc težké, jako spíš objemné. Ale můj další 3sezonní spacák bude určitě péřák, buď SJ Rimo 600/Koteka 500 nebo Warmpeace Viking 600, který se dají sbalit na cca 1/2 velikosti mého současného spacáku. Ale ta cena...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod axi12 » pon úno 25, 2013 22:17

Ahoj,

mám Prima Tulák (o trochu menší) a do spodní komory Deuter Guide 45+ ho narvu v klidu, většinou k němu cpu ještě ručník, pastu a kartáček :D využívám jej více méně jako třísezonní a dá se taky docela v pohodě (krajně z jara, pozdně na podzim se trochu přiobleču). Ale do budoucna také uvažuji o letním a zimním péřaku (pravděpodobně Koteka 290 a Viking 900/Rimo 850)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod euphoria » úte úno 26, 2013 13:43

TimTaylor píše:Ale můj další 3sezonní spacák bude určitě péřák, buď SJ Rimo 600/Koteka 500 nebo Warmpeace Viking 600, který se dají sbalit na cca 1/2 velikosti mého současného spacáku.


Je nějaký zásadní rozdíl mezi mezi Sir Joseph Rimo 600 a Koteka 500 kromě hmotnosti a ceny? Koukala jsem, že i po sbalení mají stejný rozměr a tepelný komfort je skoro stejný. Uvažuji, že si Rimo 600 pořídím, teď ho mají v akci za 4300 Kč :) Na naše hory a případné toulky po Evropě od května do října by mi měl tepelný komfort snad stačit v kombinaci se žďarákem/stanem a kvalitní karimatkou.
euphoria
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 9, 2013 10:39

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » úte úno 26, 2013 14:07

jsem rozhodnutý si pořídit spacák Cumulus z webu nalehko.com

je v něm použito kvalitnější peří s vyšší plnivostí 870+. Sice je maličko dražší, ale zas se člověk dostane na skutečně nízkou váhu při skvělém tepelném komfortu. Když pak koukám na SJ spacáky s peřím 600 cuin, připadá mi jejich cena s ohledem právě na kvalitu peří přemrštěná. Navíc když jsem viděl jak blbě je udělaný suchý zip na ramenním límci Erraticu (na obchodě spacák za desítku), přišlo mi to v porovnání s obyč syntetikou Deuter Sphere 850 (která to má řešený moc pěkně) dost ošizený ....

Ber to jako drobný postřeh, kecat ti do výběru nehodlám.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod zoul » úte úno 26, 2013 14:47

euphoria píše:Je nějaký zásadní rozdíl mezi mezi Sir Joseph Rimo 600 a Koteka 500 kromě hmotnosti a ceny?


Rozdíl v hmotnosti je zhruba 400 gramů. Což je hodně, odtud taky ten cenový rozdíl. Pokud ti vyšší hmotnost nevadí, tak je ten levnější spacák svým způsobem lepší, protože ultralight provedení znamená určité (nevyhnutelné?) kompromisy. Osahával jsem Rimo v obchodě a ve srovnání s mou Kotekou se mně víc líbilo technické provedení aj látka. „Horší“ peří s menší plnivostí na mě taky působí víc jako „duchna“ v tom kladném slova smyslu (když srovnávám Koteku 800 cuin s Angel Fire od Marmotu / 650 cuin). No ale 400 gramů bylo 400 gramů; zatím nelituju.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod deu » úte úno 26, 2013 14:54

Budo má pravdu,proč pořád všichni koukáte jen na SJ a Warmpeace?Já už si svůj první péřák od Petra z nalehko.com koupil - konkrétně Prime 400.Peří 870 cuin,váha 920g,Pertex Quantum,komfort -7C.Na mojí postavu 187cm/88 kg je akorát.Sbalitelnost je neskutečná a když ho vyndáte z obalu nafukuje se jak balón.Transportní vak je fakt prcek,já si pořídil Ultrasil Dry sack 13l a do toho ho nacpu a zaroluju aby nebyl extra stlačený.Materiál,šití i zip jsou ok,od Petra mám informaci že získal od Cumulusu na povolení na poskytování doživotní záruky na materiál a zpracování.A pozor,neplést značku s polským Cumulusem,který prodává podobný sortiment,Petr má na stránkách vysvětlení.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » úte úno 26, 2013 14:54

deu píše:Budo má pravdu,proč pořád všichni koukáte jen na SJ a Warmpeace?


Lebo si v CR ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » úte úno 26, 2013 15:09

koupit SJ nebo warmpeace má svoje výhody:
- lepší možnost záruční nebo pozáruční opravy
- warmpeace nabízí výměnu peří
- SJ ti zas péřák vypere, což taky není k zahození
kdyby kdysi nestál alpkit mnohem míň, tak bych taky uvažoval o SJ nebo warmpeace
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » úte úno 26, 2013 15:19

Alpkit jsem chtěl původně. Jenže je vyprodaný, psali mi že bude k mání až v létě a jednak nechci do té doby čekat, jednak si raděj koupím Cumulus od Petra. Utratím peníze u CZ člověka, kterej dělá pěknou podporu pro nás, kteří hledáme jiné cesty než zaběhlé SJ + Jurek a stejně Alpkit zase zdražej, jak to popisuje oodoow.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » úte úno 26, 2013 15:22

deu píše:Sbalitelnost je neskutečná a když ho vyndáte z obalu nafukuje se jak balón...
Bol si s ním aj na nejakom dlhšom (týždeň+) treku? Ja mám dojem, že čím lepšie perie, tým viac sa o to treba starať... Alebo v tom spávaš v tej VBL vložke?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Trafikant » úte úno 26, 2013 15:25

Tak kromě Alpkitu, Cumuluse, Warmpízu a SJ máte plno možností - RAB, WM, PHD, ME, Marmot, TNF,...Je toho kopec.

Ale tak 80-90% uživatelů ta klasika stačí, hmotnost a objem sice už celkem dost lidí řeší, ale jinak to je fakt záležitost nadšenců...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » úte úno 26, 2013 15:29

VALANDRE! Zabudol si na VALANDRE!!! :)

Bloody Mary

Inac ja mam uz dlho v oku Western Mountaineering UltraLite, ale musim uznat, ze ten Cumulus je cenovo vyhodnejsi.
Naposledy upravil grco dne úte úno 26, 2013 15:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod deu » úte úno 26, 2013 15:30

@wawrik - mám ho ani ne měsíc,nebyl čas ho pořádně otestovat,takže zatím ne,na konci roku budu chytřejší.A VBL vložku jsem nezkoušel.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod zoul » úte úno 26, 2013 15:39

deu píše:Budo má pravdu,proč pořád všichni koukáte jen na SJ a Warmpeace?


Konkrétně já jsem koukal na Sira Josepha, protože vyrábí u nás. Nejde mi jen o servis nebo doplňkové služby, ale aj o to, že zboží nemusí cestovat přes půl světa, a místní firma dá práci místním lidem.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Trafikant » úte úno 26, 2013 15:49

grco: :D Jaj, takový prohřešek, nechápu, jak sem na ně zapomněl :oops: . Nechť jsem potrestán :slota: .

Od WM se mi taky pár kusů líbí, ale každopádně vede PHD Design a jejich Hispary...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » úte úno 26, 2013 15:55

zoul: tyhle kriteria bychom meli dle meho krutoprisne nahlizet a dodrzovat hlavne pri beznych nakupech obratkoveho zbozi denni potreby - tam to smysl ma. Ale ten spacos koupis jednou za 7 let (od oka) a bud za svy nemaly prachy dostanes vic nebo min muziky. Celkem by mne zajimalo, recnicka, nicmene podstatna otazka, jak vsichni ti, kdo tu argumentuji domaci vyrobou atd. nakupujou potraviny a beznej kazdodenni spotrebak.

Kupte si mliko, maslo, chleba, nakladany okurky, jar, toaletak, ovoce a zeleninu (!!!) proste cokoli ..... a u vsech tehle kramu, za ktery kazdomesicne utratite 5 tisic a vic si pocive odpovezte na otazku:
"Skutecne si davam tu praci a procitanim etiket a nakupuju jen to, co je vyrobeny z ceskych surovin a materialu ceskyma rukama v Cechach?" Dost silne pochybuju, ze ti, kdo tu argumentujou u jednouzasedmlet nakupu spacaku touhle v dobrym slova smyslu nacionalni volbou, tak ze vsichni tihle lidi si poctive muzou na vyse uvedenou otazku odpovedet ANO. Vlastne to ani neni dost realny pri retezcovem sortimentu ci cenach malych obchodniku. A v tom pripade bych to vubec nehrotil a naopak mi neni hloupy koupit za svy penize kvalitnejsi vec z ciziny a tim tuzemskyho vyrobce aby se zlepsoval. Uz jsem tady uvadel priklad panskych kosil - UK vyrobci T.M.Lewin a C.Tyrwhitt ti prodaji za 100 Liber 4 luxusni kosile (nekolikrat do roka v akci i 5ks). Takze za 3000 plus drobna posta mas super kosile v jednotkovy cene treba 700Kč. Zkus jit k Blazkovi a chtit tam po nich to samy ..... :D
Naposledy upravil budo dne úte úno 26, 2013 17:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » úte úno 26, 2013 15:56

@Jarilo: Co je na nich take dobre? Neznam...

A toto si videl? http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/yeti_passion_one_down_sleeping_bag.html
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Trafikant » úte úno 26, 2013 16:00

Yetti #-o já mám dnes nějaké výpadky paměti :D .

PHD používá taky 900 CUIN peří nejvyšší kvality, dělá kompletní zakázkovku no a proč se mi líbí Hispar? :

http://www.phdesigns.co.uk/product_info ... cts_id=244
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » úte úno 26, 2013 16:05

@Jarilo: Je na nom nieco vynimocne v porovnani s ostatnymi, okrem ceny? :) Snazim sa tam nieco najst ale neviem, ci tam mam nieco vidiet :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Trafikant » úte úno 26, 2013 16:19

Váhově by na tom, co jsem porovnával, měl být lépe, než konkurence.

Mě je hlavně sympatická ta firma, vybereš si zipy, matroš. Potom čistě subjektivně se mi líbí jimi udávaná teplota určení, která mi vyhovuje.

No a taky bych byl asi v ČR jediný, kdo ho má :mrgreen: .

Ale jako drazí sou jak čert, o tom žádná a ten spacák si pravděpodobně nikdy nekoupím, ale zkrátka se mi líbí.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » úte úno 26, 2013 16:26

OK, uz to chapem :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod zoul » úte úno 26, 2013 16:44

Spacák je jedna položka z mnoha a dá rozum, že se snažím české nebo aspoň evropské výrobce preferovat všude (a u jídla dělám výjimky jen zřídka). Vůbec to nemusí být na úkor kvality – třeba proti Tilaku nemůžu říct křivé slovo, a že od nich těch krámů doma máme. Ostatně ani SJ nepovažuju za nějakou druhou ligu, jak to tady v diskuzi skoro vypadá. Teorie o tom, že nakoupíš jinde, abys tlačil místního výrobce ke zlepšování, je zajímavá. Chtěl bych slyšet, co by na ni ten domácí výrobce říkal :-)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte úno 26, 2013 17:21

já když vybíral tří sezonní spacák, tak jsem koukal hlavně na tyto parametry, v žádném případě čína, nejlépe ČR, co nejteplejší, co nejlehčí, co nejmenší po zabalení, a z toho mi vyšel vítěz Sir Joseph Koteka 500, a to i když ho srovnám třeba s Cumulus Prime 400 který je těžší a podle mě i méně teplý, 100g peří navíc u Sir Joseph Koteka 500 bude určitě poznat, takže těch cca 1400 Kč o co stojí Cumulus Prime 400 méně je celkem adekvátní rozdíl, podle mě by se musel srovnávat spíš Cumulus Quantum 450 a Sir Joseph Koteka 500, a pak ta cena i váha je už cca stejná, a tvrzení "ve srovnání s ní používá Cumulus kvalitnější peří, díky vychytané konstrukci komor dosahuje lepších tepelných parametrů a přitom jsou jejich spacáky ještě lehčí!" se mi moc nezdá, mě by zajímali spíš než parametry osobní zkušenosti srovnání Sir Joseph Koteka 500 vs. Cumulus Quantum 450 vs. Cumulus Prime 400
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » úte úno 26, 2013 17:51

fps: treba ja zvazuju Prime 550 .... tedy to bude naplni srovnatelny s tou Kotekou 500, ake taky to bude jinde teplotnim urcenim.... Zkusenosti s Cumulusem uvadi na webu Petr, myslim ze celkem bohate a podrobne. Protoze mam diky kosilim zkusenost, ze zbozi pro UK trh je kvalitnejsi za mene penez, i v pripade spacaku spoleham na to, ze se mi to vyplati. On UK zakaznik je kapku narocnejsi a tamni vyrobci, chteji-li dlouhodobe uspet na trhu (mnohem vice konkurencnim nez je ten nas), skutecne se musi snazit pomerem kvalita/cena.

zoul: jasne ze mas pravdu v tom, ze CZ vyrobce mne casto klidne posle do prdele, pokud budu narocnej v naprosto adekvatni mire vzhledem k tomu, ze si vazim svych vydelanych penez (viz. vlakno o rukavicich a trapny pristup sefa Infitu) - ale to je jen znamkou jeho podnikatelske negramotnosti. On si tu jen pohnojil jmeno. Ja mu zbozi vratil, on jeste predvedl trapny naschval a jedeme dal. Od nej si rukavice po precteni toho pribehu nekdo dalsi koupi po sakra prepeclivym premysleni a kdovi jestli. Casem treba prijde na to, ze by mel neco zmenit, chce-li byt povazovan za dobreho vyrobce rukavic. Ja si vybirat jako zakaznik muzu a taky to delam, navic v dobe internetovych zahranicnich objednavek se to fakt mnohdy hodne vyplati. Samozrejme ze ma uvaha neni zalozena na vychove CZ vyrobce primarne a je to spis doprovodny pozvolny efekt. Je to jako u chleba - koupis hnusnej chleba z retezce a nechutna ti. Tak si priste koupis chleba od pekare a budes spokojenej, ze se za svy prachy lip najis a retezce casem nutne prisly na to, ze holt pro jisy podil zakazniku kvalitni chleba na regale mit musej.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte úno 26, 2013 20:14

teplotní komfort je u Prime 550 oproti Koteka 500 jenom o 3°C lepší, tedy z mého pohledu skoro stejný, cena je cca stejná, Koteka 500 je cca o 200 g lehčí, jestli ho chceš jako zimní, tak já bych bral něco ještě s více peří, třeba Prime 700, ale u těchto spacáku se pohybujeme cca na stejných cenách jako u Sir Joseph, takže já pak nevidím žádné výhody v tom kupovat Cumulus, Koteka 500 pro mě není spacák do velkých mrazu, max cca -5°C, takže pochybuji že bude Prime 550 na tom lépe, 550 g peří je strašně málo do velkých mrazu, až ho zmáčkneš, tak poznáš sám že je to do cca -10°C málo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron