Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » čtv bře 21, 2013 14:39

Skialp prechod Piz Bernina (4 dni)

Obrázek

Zoznam veci bez jedla (zlava hore, priblizne po stlpcoch):
Kód: Vybrat vše
Buff Salomon
Ciapka Montura Light Pile Cap
Ciapka Arc'Teryx Molly & Moe Toque
SoftShell bunda Rab VR Lite Alpine Jacket
Izolovana bunda Arc'Teryx Atom SV Hoody
Nepremokava bunda Rab Stretch Neo Jacket

Triko Under Armour Compression Longsleeve Mock
Triko SmartWool Lightweight Tee
Triko SmartWool Midweight Crew
Nohavice Patagonia Backcountry Guide Pants

Spodne pradlo SmartWool Microweight Boxer Briefs (2x)
Ponozky Bridgedale Ultra Fit Socks
Ponozky Bridgedale Control Fit Socks
Ponozky Bridgedale Coolmax Liner

Sonda BCA Stealth 270
Lopata Mammut Alugator Light
Pasy Colltex 65/35 Mohair/Nylon
Harsajzny Dynafit

Rukavice Arc'Teryx Rivet AR Gloves
Rukavice Rab Latok Ice Gauntlets
Sedak Black Diamond Couloir Harness

Termoska Esbit 0.5L
Flasa Pepsi 0.5L (2x)

Lyziarske bryle Dainese D-Safety Goggles
Slnecne bryle Julbo Bivouac Chameleon

Kompas Silva Ranger 3
Celovka Princeton Tec Remix

HMS karabiny, smycky, prusiky, atd.

Pipak Mammut Element Barryvox
GPS Garmin GPSMAP 62st
Hodinky Suunto Core Limited Red
Papierove vreckovky Zewa Softis (2x)
Lekarnicka Adventure Medical Kits Watertight .3
Spacak Sea to Summit Silk Travel Liner
Zubna kefka, zubna pasta, opalovaci krem, labello.
Uterak Sea to Summit Dry Lite Towel Medium

Mobil Nokia 6300i
Penazenka, doklady, peniaze, kluce.
Nahradne baterky do pipaku, celovky, GPS, hodiniek.

Noz Fallkniven TK4
Zapalovac Cricket
Pistalka AMK Rescue Howler

Prezuvky na chatu Tesco
Macky Grivel G14 New-Matic
Cepin Grivel AirTech Evolution

Batoh Mountain Hardwear Via Rapida 35

Lyze Volkl Nanuq*
Boty Scarpa Maestrale*
Palice Black Diamond Traverse*

*Nie je na fotke :)


A vsetko zbalene...

Obrázek


Zoznam veci s hmotnostami
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod zoul » čtv bře 21, 2013 15:11

grco píše:Prezuvky na chatu Tesco


:-D V kombinaci s těmi ostatními značkami je to skvělý kontrast.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » čtv bře 21, 2013 16:36

@zoul: Njn, ked vsetky "znackove" su tazsie :) Crocsy maju 518g, Tesco slapky 124g...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod deu » čtv dub 11, 2013 19:41

Třídenní jarní výlet

Obrázek

Odshora vlevo:spacák Cumulus Prime 400 v obalu Ultrasil Dry Sack 13l(940g),jsou v něm i fusekle na spaní.Samonafukovačka Yate 120*50*3,8cm.Bunda Tilak Storm.Ultrasil Dry sack 2l a v něm lékárna+čelovka Zebra H600,Aquamira,zapalovač 2* atd.Platypus 2l a gatě Pinguin Gelanots XP.Lahev 1l.Karimatka na sezení u ohně a pod nohy ve stanu 50*60*1cm.Igeliťák sanitární cca 80l do batohu.Tyvek podlážka 2*3m.Alu ešus 0,75l a poklicí z gril.tácku,Vařič liháč naraženej na 0,3l lahvi s 96% lihem.Ručník mini.China Gorilla pod.Mapník+mapy.Kolíky,2* Buff,nafukovací polštářek,Stan a na něm závětří.Lžíce titan,rukavice do děště palčáky,Pertex větrovka v ziplocku,batoh Osprey Exos 58 vel.l bez horního víka(těsně nad kilo).Na fotce chybí spodky na spaní,rolák Devold Active,zrcadlovka.Váha 7,6kg včetně paliva a foťáku.Jídlo na tři dny +litr vody 2,7kg.Na sobě lehké softshel gatě,návleky běžecké,botky Roclite 295.triko Devold kr.rukáv + powerstretch bunda s kapucou a hole Black Diamod.Takže letos konečně opravdu nalehko(oproti loňsku pár kg dolů).Ještě jsou tam rezervy - hlavně karimatka a foťák,ale už se to dá :)
Naposledy upravil deu dne čtv dub 18, 2013 10:20, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » čtv dub 11, 2013 20:16

deu pěkný, a kam se chystáš, co bereš k jídlu ?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » čtv dub 11, 2013 20:40

@deu
Ti nevim, příteli.
Jitra jsou chladná a meze vlhké.
V triku s krátkym, triku s dlouhym (Active nejni žádnej porádnej rolák) a PWS mikče, v tenkejch SS gatích a v nouzi jedněch spodkách kerý sou na spaní a s jedněma rezervníma fuseklema kerý sou taky na spaní, zvláš dyž mám jen kecky na běhání, notabene bez membrány....
No prostě mi to přinde, teď, dyž je v noci kolem 2 - 7°Celsiových, zatroleně málo.
Váha je pěkná, ale já bych si asi uhnal rýmičku.
Zvlášť při zmiňovanym večerním posedávání (i u vohýnku)
Todle kombo bych tak viděl na výlet po silnici, abych sobě neumokřil botky, chladnej večer v putyce, noc v poho, páč spacák je gut a ráno do cukrárny na kafíčko.
Ale tetelit se v mokrejch plátěnkách, mezi zbytkama sněhu někde ve hvozdu, enem v jedný mikince u lihovýho vaříku?
No nevim.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Deuter Aircontact 45+10 a Aircontact Lite 45+10

Příspěvekod Eloherd » ned dub 14, 2013 10:59

Tak sem udelal "jarni" revizi pripravenosti ... je fakt ze ani nepamatuju kdybych nekam sel sam, takze pocitam primarne s tim ze v batohu toho druheho "do paru" zbyva spousta mista na jidlo, kdyz ja mam v baglu vareni, stan, lekarnu a vsechny takove hovadinky. V pripade ze bych ty spolecne veci hodil napul, tak mam v batohu o 1,9 kilo min.
Celkova vaha nize vypsanych veci je 10,7 kg.

To volne misto bych zaplnil vodou a prihodil jidlo, takze V ZAKLADU do parovky se do 13 kilo vpoho vejdu i s jidlem a vodou .... problem u mne zustava s tim, ze radsi taham vic nez min (pripravenost je posedlost, viz 0.6kg lekarna), no a plus fotak ze, takze v pripade nejakyho nocniho foceni a tak pripocitavam 3,0kg za fotak a 2,3kg za stativ a malickosti :D no a uz mame "maly" vylet s "krasnyma" 17kg :DDD ale to uz je muj boj.

NA SOBE
BOTY scarpa triolet - 1980g
PONOZKY noname, KALHOTY chillaz, TRIKO marmot, SPODKY - 686g

SPANI
STAN marmot aura 2p - 2078g
SPACAK marmot never summer - 1770g (na leto zbytecne teply, ale alternativu nevlastnim)
KARIMATKA thermarest prolite plus - 724g
5 koliku ke stanu - 74g

OBLECENI v batohu
BUNDA marmor super mica - 230g
MIKINA tilak serak - 258g
SALA - 52g
PONOZKY - 42g

VARENI
CAMELBAG source 3l - 172g
NALGENKA 1l - 202g
HRNEC MSR 2l + poklice - 310g
PLYN kartuse 250 - 266g
VARIC var 2 + sirky - 116g
HRNEK polycarbon skladaci GSI - 204g
LZICKA sea to summit - 16g

NEZBYTNOSTI
CELOVKA fenix HP11 - 298g
BATERKA fenix PD30 - 92g
NUZ zaviraci - 146g
MOBIL sgs3 - 164g
oranzovy pytlik (papiraky, pomada, igelitak, 8m provazek, stahovaci popruhy STS ..) - 136g

LEKARNICKA - 656g (nemoc z povolani)
DLAHA samsplit - 170g (pouzivam na sezeni, pripadne na dlahovani zlomenin :D)
HOLE leki khumbu - 616g

BATOH Deuter Guide 35+ - 1800g

ALL AND ALL ... 10,7kg (mereno na zadech a velke vaze, nescital sem to po jednom)

Hodne se to lisi podle ocekavaneho pocasi a rocniho obdobi.
V lete do nizkych hor bych si vzal lehci boty,
Na malou fatru zase neberu stan a tolik vody ani jidla,
V zimne rozhodne prihazuju perovku, cepici, zimni rukavice, termosku, vic cajovych sacku, bryle, nahradni teple ponozky, spodky a GTX gate.

Nekdy na foceni beru radsi navic perovou bundu, alumatku, rukavice, cepici a nahradni baterky ... Pak z toho guida delam krapet vanocni stromecek (venku alumatka, hole, statv, termoska, treba i lekarna ... a jelikoz plastenku na batoh pouzivam tu z Deutera 65+10, tak muzu naveset ven co chci a stejne to zakryju. Pak se hodi stahovaci pasky v pripade silneho vetru, aby plastenka tesnila.

V zakladu komplet vodeodolnej nejsem :) ale kdyz uz se jde na vic nez 2 dny a beru i fotak a musim byt sobestacnej, tak se s tim neseru, a beru tu 65 (s vanocnim stromeckem se ve vlaku vzdycky nekde zachytavam a i klestim se blbe prodira) takhle clovek nemusi nic moc skladat, narve i fotak dovnitr, termosku taky, jidla mrte, a jestli mam na zadech malej batuzek kterej musim pokazde pechovat aby se to veslo jen proto, ze ma 1,8kg, a nebo tahnu velkej batoh o 3,2kg do kteryho dam vsechno uplne napohodu a nemusim vse preskladavat kvuli jedne malickosti, tak volim radsi tezsi batoh a pohodlne cestovani.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » ned dub 14, 2013 18:35

moc pěkný, jestli chceš ušetřit váhu, tak já bych zredukoval položku vaření, 1286g je docela dost, mě vaření váží cca 600g, ale dost by se dalo ušetřit i na batohu, spacáku a nafukovačce, ušetřených cca 2100g by zato stálo, a o zbytečných 616g ani nemluvě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pavproch » ned dub 14, 2013 19:26

dudy píše:@deu
Ti nevim, příteli.
Jitra jsou chladná a meze vlhké.
V triku s krátkym, triku s dlouhym (Active nejni žádnej porádnej rolák) a PWS mikče, v tenkejch SS gatích a v nouzi jedněch spodkách kerý sou na spaní a s jedněma rezervníma fuseklema kerý sou taky na spaní, zvláš dyž mám jen kecky na běhání, notabene bez membrány....
No prostě mi to přinde, teď, dyž je v noci kolem 2 - 7°Celsiových, zatroleně málo.
Váha je pěkná, ale já bych si asi uhnal rýmičku.
Zvlášť při zmiňovanym večerním posedávání (i u vohýnku)
Todle kombo bych tak viděl na výlet po silnici, abych sobě neumokřil botky, chladnej večer v putyce, noc v poho, páč spacák je gut a ráno do cukrárny na kafíčko.
Ale tetelit se v mokrejch plátěnkách, mezi zbytkama sněhu někde ve hvozdu, enem v jedný mikince u lihovýho vaříku?
No nevim.


=D> =D> =D>
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod deu » ned dub 14, 2013 19:29

dudy píše:@deu
Ti nevim, příteli.
Jitra jsou chladná a meze vlhké.
Todle kombo bych tak viděl na výlet po silnici, abych sobě neumokřil botky, chladnej večer v putyce, noc v poho, páč spacák je gut a ráno do cukrárny na kafíčko.
Ale tetelit se v mokrejch plátěnkách, mezi zbytkama sněhu někde ve hvozdu, enem v jedný mikince u lihovýho vaříku?
No nevim.


@dudy - "milý příteli" nechci zpochybňovat tvoje zkušenosti,ale udělal jsem si krásný třídenní výlet přes 70km po kopečkách a i přes občasné nástrahy počasí jsem si to užil a to prosím pěkně bez hladovění,mrznutí apod.Do hospody jsem nemusel a kafe jsem si uvařil na liháči.Když nebudu počítat vesnice,tak první a poslední den jsem nepotkal nikoho a v sobotu jen pár turistů na Helfenburku a Tisícového kamene,zato zvěře jsem viděl dost(výhoda cestování osamotě),takže asi tak.Když si počkáš budu mít na blogu report se spoustou fotek.Pa 8)
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod euphoria » pon dub 15, 2013 11:09

Stejně pořád nechápu, jak jste schopni se sbalit na několik dní do tak malého batohu (viz třeba Eloherd do Deuteru Guide 35+) včetně stanu, spacáku, karimatky, vaření, jídla.... někde asi dělám chybu :lol: ](*,) :lol:
Já se do Futury 32 sbalím tak akorát na celodenní výlet :((
euphoria
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 9, 2013 10:39

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pon dub 15, 2013 11:48

tak 100% to tkví ve 2 věcech:

- lehké a málo objemné minimalistické vybavení
- jen nejnutnější věci

Co jsem koukal tak např. deu tam má pidivařič na líh, pidivětrovku OMM a pidistan Mark III. Funguje, stačí a je to minimalistické.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pavproch » pon dub 15, 2013 11:57

budo píše:
Co jsem koukal tak např. deu tam má pidivařič na líh, pidivětrovku OMM a pidistan Mark III. Funguje, stačí a je to minimalistické.



mno ehm, fčíl ano, ale bude to fungovat i po pár/více/mnoha outdoorově drsnějších použitích?? ... nebude, to vím (skoro) jistě... a stačí to enem, když se náhodou udělá hezky.... když sa udělá fekál, tak nestačí.... a to už i fčíl, dyž to ešče funguje...


souhlas, ale to je tak asi všechno...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pon dub 15, 2013 12:06

Je to podle mého otázka zkušeností a odhadu každého uživatele. Taky otázka náročnosti na komfort a tak. Je jasný, že pobíhat v -15 po hřebeni hor ve vánici v keckách, s jednovrstvým ultralite stanem bez podlážky, kterej stavíš na trekovou hůl, v tričku a pertex bundičce, nikdo nehodlá. Každej samozřejmě volí skladbu vybavení s ohledem na plánovanou destinaci a očekávané povětrnostní podmínky plus pravděpodobnost jejich změny. Pavproch žije na horách a furt běhá někam na hřeben nebo courá na lyžích a to je jiná situace, než když člověk začátkem dubna vyrazí na třídenní vejšlap po Vysočině. Teploty můžou být pořád nízký, ale s vánicí na hřebeni se to jistě srovnat nedá a člověk má více možností výběru bezpečnýho noclehu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pon dub 15, 2013 12:14

@deu
@eloherd (Ty jdeš ještě dál: jenom triko a Serak, ani spodky.....)

Tak to Vám musím vyseknout poklonu za otužilost.
Já se v pátek večer zapomněl ve venkovní restauraci, měl sem na sobě kalhoty Tilak Crux Schoeller, boty Lowa Renegade, tlustý fusky, triko dl.r. Craft pro Zero, Mikinu PWS MHW, Primalofku DA Flake, napařenou kapucu od mikiny a okolo 21tý hodiny už mi byla kosa. Odhadem bylo +6 až +8°C a vyvíjel jsem víc činnosti, než např. při večerním vaření u stanu.
Ráno sem byl číhat na srnčí, se svou oblíbenou zbraní Sigma 50-500, na sobě spodky Craft pro Zero, kalhoty Crux Sch. dvoje fusky, Lowa Ranger, stejný triko jako předtím, mikinu Polartec ThermalPro plus teplejší Primaloft Tilak Svalbard I, tenký rukavice a čapku Icebreaker, PTP kapuci na hlavě a vedro, to fakt vypadá jinak. Ale v tomhle případě se nedá zahřát pohybem......
Bylo cca +3°C.
Pokud v těhle teplotách přežíváte jenom v PWS mikině, máte můj obdiv.
Naposledy upravil dudy dne pon dub 15, 2013 12:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pavproch » pon dub 15, 2013 12:23

@budo: aji Vysočina sa to v dubnu může přes noc změnit na sibiř... ale souhlas, každý svého štěstí strůjcem... takže už mlčím a nebudu vám do tych UL krámů dál pochybovačně ščourat

@dudy: to mám podobně, jaxa zastavim, tak bybych měl na sobě tři kožuchy z ledního mevěda, tam mi bude kosa...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon dub 15, 2013 15:28

euphoria@ je to dost o penězích, a pak o vychytání drobnosti, jinak v tom nic zvláštního není

dudy@ chce to dvoje silné vlněné ponožky, spodky nejlépe PWS, a místo Primaloft bundy péřovku, a teplo ti taky bude, já jsem tedy zmrzlina, ale i při cca -20°C když nefouká velký vítr, nebo není vánice, tak mi při chůzi stačí dvoje vlněné ponožky, nezateplené celokožené boty B/C nebo C, coolmax boxerky, PWS spodky, membránové kalhoty, coolmax nátělník, coolmax triko s dlouhým rukávem, PWS mikina s kapucí, PWS rukavice, pouze když dlouho stojím, nebo večer či ráno ve stanu či okolo něj nasazuji péřovku s 125 g peří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pavproch » pon dub 15, 2013 15:41

vfos: coolmax na zahřátí? dovol, abych se (ironicky) zasmál.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » pon dub 15, 2013 15:52

No tiez mi to pride, ze ani jeden z nich nema so sebou perovku/primaloftku... No ale co ja o tom mozem vediet, ja po ceskych kopcoch nechodim :)

Na druhu stranu ma zas celkom prekvapuje, jak vsetci nosite spodky...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon dub 15, 2013 16:01

Protoze nemaji zateplene kalhoty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pon dub 15, 2013 16:03

@fps
Díky za radu.
Zvlášť ta ohledně PWS spodků mi přijde dobrá, obzvláště ve světle naší, něco přes dva měsíce starý debaty:
dudy píše:
fps píše:na sobě ponožky Warmpeace, spodky Devold Active, nátělník Coolmax, triko dlouhý rukáv coolmax, Tilak Femund, silná Merino čepici.

Jak sem písal f tom samom tématu ("Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)"), dokonce dvakrát:
"Možná dos dělaj ty spodky Active vs. PWS, ty Active mi nepřijdou úplně teplý."
"Ale furt tam máš jen jedny spodky Devold Active které jsou poměrně tenké a svým složením jsou určené spíš pro aktivní pohyb, než statické ležení v pytli, viz citace z webu: "ideální pro podzimní a zimní sporty (lyže, kolo), turistiku a jiné aktivity v chladných dnech při teplotách -20 °C až +10 °C"
Všichni ostatní tady zmiňujeme spodky PWS které jsou o řád jinde. A vony ty chlazený kejty dokážou vychladit celýho čolověka."
Ty Sereraky jsou asi vhodnějšejší.

:D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » pon dub 15, 2013 16:10

@mike: \:D/

Oni to asi ale maju do spacaku skor, by som tipoval...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » pon dub 15, 2013 16:10

fps píše:euphoria@ je to dost o penězích, a pak o vychytání drobnosti, jinak v tom nic zvláštního není

O peniazoch ani náhodou. Je to LEN o správnom výbere. Väčšina mojich ľahkých vecí je lacnejšia (občas dokonca rádovo) ako veci, ktoré som kupoval v neznalosti.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod zoul » pon dub 15, 2013 16:16

Tak třeba finanční rozdíl mezi péřovým (lehkým) a syntetickým (těžkým) spacákem je podstatný. Navíc UL věci často nemají takovou výdrž, případně je snazší je poškodit.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » pon dub 15, 2013 16:27

Hm. Frajerkin skvelý páperový spacák na zimu váži 1350 gramov a stál 85 eur. Syntetiku, čo kupovala predtým (Treksport Polar), stál 90. Komfort a váha neporovnateľné.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon dub 15, 2013 16:32

na tři dny při cca -20°C mam v batohu Osprey Kestrel 58 tohle

spaní:
péřak Sir Joseph Koteka 850
nafukovačka Therm A Rest NeoAir Xtherm
stan pro jednoho MSR Hubba

na sebe v batohu:
PWS mikina Tilak Serak
péřová bunda Sir Joseph Apron
membránová bunda Tilak Storm, podle toho jak fouká nebo sněží nasazuji
péřové papuče Sir Joseph
ponožky na spaní Thermolite Warmpeace
PWS a membránové rukavice Mammut, nebo Sir Joseph péřové rukavice, rukavice beru sebou podle toho jaká má být zima
PWS čepice Tilak
PWS tunel Warmpeace
PWS kukla Direct Alpine

vaření a pití:
vařič Jetboil Flash s 100g kartuší, a náhradní 100g kartuš
lžíce Jetboil
Wenger Classic 02
termoska Primus 1L s čajem

jídlo na tři dny, dvě sladká a dvě slaná na den, cca 500g a cca 2500 cal na den

ostatní:
klíče, doklady, peněženka, čelovka, telefon s navigací, videokamera, náhradní baterie do čelovky a do telefonu s navigací, mapa, různé lepení na stan a nafukovačku, plynový zapalovač, sluneční brýle, krém na opalování, ručník, navlhčené ubrousky, ibuprofen, imodium, žvýkačky na čištění zubů, toaleťák, kapesník, něco na praní

- batoh na zimu váží cca 11 500g
- batoh na jaro a podzim váží cca 9 000g, mam tří sezonní spacák, nemam termosku, nemam péřovou bundu, nemam zimní rukavice, nemam náhradní kartuš kvůli rozehřívání vody ze sněhu
- batoh na léto váží cca 8 000g, mam letní spacák, nemam spodky, rukavice, čepici, kuklu, tunel

na sobě mam:
buďto B/C nebo C celokožené nezateplené boty, a na nich sněžnice
ponožky Bridgedale WoolFusion Trekker a Bridgedale WoolFusion Summit
návleky Sea to Summit Alpine eVent
coolmax boxerky Canard nebo Sensor
PWS spodky Tilak Serak, popřípadě podle teploty Devold Active
membránové kalhoty High Point Free Fall Pro
coolmax nátělník Canard
coolmax triko s krátkym rukávem Canard
coolmax triko s dlouhým rukávem Craft
PWS mikinu s kapucí Tilak Femund
PWS rukavice Mammut
Suunto Core
Naposledy upravil fps dne pát pro 6, 2013 16:17, celkově upraveno 12
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pon dub 15, 2013 16:36

Ahoj w.
Jaky spacák to prosím Tě má?
Poohlížím se po nějakém lehkém letním levném sbalitelném :-)

Díky, b.
Naposledy upravil šíp dne pon dub 15, 2013 16:42, celkově upraveno 1
Důvod: Zrušena zbytečná citace celého předchozího příspěvku. Je jasné, na co reaguješ. šipka
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod šíp » pon dub 15, 2013 16:42

Pokud se nepletu, tak si ho kupovala někde v Nepálu. To je trochu z ruky :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » pon dub 15, 2013 17:20

Jo, je z Nepálu, ale to je predsa jedno. Každý má a využíva iné príležitosti.

Podstatné je, že pri výbere sa treba opýtať: je to dosť malé a ľahké, aby som to vláčil? Nie sú iné, ľahšie a/alebo lepšie možnosti? Naozaj potrebujem protitankovú odolnosť, alebo mi stačí nižšia, ale zato lacnejšia a ľahšia alternatíva? Na 90 percent sa taká nájsť dá.

Na to, aby sa tak človek vedel opýtať, nepotrebuje viac peňazí, ale skúsenosti a pomerne jasne utriedené priority. Iste, dá sa na to ísť aj peniazmi a jednoducho kúpiť ten najväčší (a najdrahší) hightech, čo trh ponúka, ale nie je to jediná cesta.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » pon dub 15, 2013 17:25

@wawrik: ale niektore veci, ktore su lahsie, bez penazi proste nekupis, lebo su v zasade drahsie... perie, titan, karbon...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Batohy