Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát čer 18, 2021 11:28

Podprdelník jsem vynechal, je to zbytečný v tomhle hicu.
Ponožky mám dvoje náhradní, ale jedny by stačily, teď uschnou rychle.
Zrcátko se mi často hodí, když spadne něco do oka, nebo se přisaje klíště do patřičných míst..
Teploměr 27g je zbytečnost navíc, ale hodinky nemám, telefon teplotu neměří a mě ten údaj zajímá.
Kapesníky jsou místo hajzlpapíru.
Lékárničku si netroufnu nechat doma, vozím ju vždycky, a stejně jako u pepřáku doufám, že to nepoužiju. Ideální je to s sebou několik let nosit a po expiraci vyhodit nepoužitý a koupit nový..
Deštník je úplně navíc, ale fakt peče a moct si vytvořit stín je fajn. Ale je to v tomhle počasí věc navíc.

Akorát jsem vyměnil bundu za mikinu, to bude stačit, je fakt teplo.
Krásně se to vlezlo do 25l batohu. Za 20 minut su v cíli, počkám 2h na spoluputujícího a jde se :t:t
My dva spolu vypadáme celkem komicky, jeden v typicky trampskym s Gemou 65l, druhej celej v modrým styl La Sportiva a s modrým 25l batohem :lol:
Ale to ničemu nevadí, i tak se spolu můžeme normálně bavit, ačkoliv máme k pojetí výbavy protikladnej přístup
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pát čer 18, 2021 12:08

- chodím cca 35 let do přírody na těžko, a nikdy jsem nepotřeboval sebou nosit něco na co bych si sedl, dle mně zbytečná váha v jakýmkoli ročním období
- to samé co jsem napsal o podprdelníku, platí i o zrcátku, nikdy bych ho nepoužil
- to samé co jsem napsal o podprdelníku, platí i o lékárničce a pepřáku
- já teploměr docela používám, abych věděl co si mám obleknout na spaní, a nebo v zimně na chůzi, abych se moc nepotil, v tomto se na pocity nedá spoléhat, chce to znát teplotu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Lipon » pát čer 18, 2021 12:30

Když už máte s sebou tydlifon, tak stačí použít na teplotu ten, ne?
Appka počasí si vezme data z nejbližší stanice, předpověď taky. Pár stupňů plus mínus proti aktuálnímu místu přece nehraje roli.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát čer 18, 2021 12:43

Nejbližší stanice může být daleko. Teploty by se rozcházely klidně o 5 stupňů i více. Tady na kopci nebo dole u vody bude jinak, než v nejbližší stanici. Chci znát přesnou teplotu, například abych věděl, jak mi bylo ve spacáku, když bylo xy stupňů.

@fps: asi jsi fakt lucker. Já mám štěstí na úrazy, nepřátelský psy a lidi... Bez lékárny a něčeho na obranu nechodím ani na jednodenní akce.
Například poslední výlet jsem byl secsafra rád za zrcátko, když mi spadla řasa do oka. Bez něj bych ju ven nedostal. A taková blbůstka v oku dokáže zkazit výlet spolehlivě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » pát čer 18, 2021 12:56

fps píše:chodím cca 35 let do přírody na těžko, a nikdy jsem nepotřeboval sebou nosit ... platí i o lékárničce
Hm, ... jak se to rika - tak dlouho se chodi s dzbanem na vodu, az se ucho utrhne... Proste toto je vec, kterou - jak psal etheric - vzdy doufas, ze nebudes muset pouzivat (a na konci treku jsi stastny, zes opravdu nemusel), ale pravdepodobnost pouziti neni dulezita, protoze pokud jednou potrebovat budes a nebudes ji mit, tak muzes byt v peknem prusvihu. Zrovna Ty, si myslim, chodis dost i mimo telefonni signal, takze si pomoc nezavolas.
Druha vec je, kdyz se dostanes do situace, ze nekdo jiny potrebuje pomoc a Ty mu nemas cim pomoci.

Rikam to ja, kdo taky malokdy nosi plne vybavenou lekarnicku, ale zakladem pro mne neni Endiaron a ibalgin, ale poradny elasticky obvaz a naplasty mam sebou vzdy, k tomu (bo alergie) lek proti alergii, protialergicke kapky do oci (nahradi i bezne) a Paralen (ktery si ale nenosim kvuli bolestem, ale napr. pri nabezich na upal a pod.) a ted jeste tekuta dezinfekce na ruce (da se pouzit i do rany, kdyz je nutne). Vse ostatni (mozna krome nuzek, bo nuz nenosim) se da nahradit necim, co najdu v okoli nebo mam anebo cehoz pouziti neznam, takze bych spise uskodil.

Jako me opravdu u Tebe prekvapuje, ze nenosis lekarnicku (tudiz asi napr. ten elasticky obvaz), kdyz sam jsi nekolikrat psal, ze nosis poradne pohorky kvuli tezkemu urazu kotniku v minulosti. To bys totiz potom mel dobre vedet, ze ani pohorky pred vsim vzdy neochrani a taktez se muze neco podobneho stat napr. s kolenem nebo s rukou.
fps píše:já teploměr docela používám, abych věděl co si mám obleknout na spaní, a nebo v zimně na chůzi, abych se moc nepotil, v tomto se na pocity nedá spoléhat, chce to znát teplotu
:-k To bys nas mohl naucit, jak na zaklade teploty rano vis, kolik bude stupnu pres den (ze bude tepleji max. o 10, 20 nebo nekdy i o 25 stupnu) a uplne stejne podle teploty vecer, kolik bude asi stupnu nadranem (a ze teplota nespadne o 15-20 stupnu)...

Toto totiz neni zadna linearni (ani nelinearni) zavislost i kdybys znal prubeh teploty cely den.
Lipon píše:Appka počasí si vezme data z nejbližší stanice, předpověď taky. Pár stupňů plus mínus proti aktuálnímu místu přece nehraje roli.
No... zavisi, co to je za appku, kde jsi, jestli mas pripojeni, atd. Ja uz po svych zkusenostech s vice appkami se na ne moc nespoleham, max. vecer nebo rano si zkontroluji modely predpovedi, pokud mohu ale stejne se vice ridim nakonec tim, co vidim. Uznavam ale, ze toto si mohu dovolit nekde ve vyssich horach, kde vidim do dalky - a nedokazu odhadovat rano na cely den.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát čer 18, 2021 13:39

Si pamatuju, jak jsem před dvěma lety psal, že nechávám stan doma, protože předpověď je ok a fps na to psal, že nemůžeme vědět, jak se předpověď změní a že by stan doma nenechával.. Mně teda přijde větší riziko nechat doma lékárničku, než nechat doma stan.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát čer 18, 2021 16:28

fps píše:teploměr, mám ho v hodinkách

Teplomer v hodinkach je na dve veci. Mam. Schvalne jsem se dneska venku kouknul a ukazoval 36 stupnu. Sice bylo vedro, ale takove ne, bylo okolo 30. Aby ukazal neco pouzitelneho, je potreba hodinky sundat z ruky a nechat aspon ctvrt hodiny vychladnout. Kdyz mrzne, tak to neprospeje baterce, muze i chcipnout. Stalo se mi.

fps píše:lékárnu, vozím jen něco na průjem a ibalgin

Jo, to se hodi, kdyz si nekde v horach zlomis nohu a nebude signal, aby ses z toho neposral :twisted: Lekarnicka je povinna vybava a mne uz parkrat docela pomohla. Treba kdyz jsem si zlomil tu nohu a musel sestoupit tam, kde byl signal. Nevim, jestli bych to bez Aulinu dal, Ibalgin by rozhodne nestacil. No a hlavne desinfekce, mensim zranenim se clovek uplne nevyhne. Hodi se i na klistata.

Stejne tak nosim po zkusenosti zrcatko a nuzky na nehty, oboji v lekarnicce. Spatne zkusenosti. Zrcatko se dost hodi v horach, kdyz se treba spali nos a/nebo udelaji opary, to je nad 3000 hned. Nuzky mi chybely, kdyz mi jednou zarostl nehet na prste, ostra spicka, zacalo to hnisat a nedokazal jsem s tim vubec nic udelat. Bolelo to obcas tak, ze mne to v noci budilo ze spani a po navratu byl prst jeste par tydnu napuchly. Pritom by to vyresilo jedno cvaknuti nuzkama, ktere jsem si dole koupil jako prvni a od te doby je nosim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát čer 18, 2021 16:34

Etheric píše:Například poslední výlet jsem byl secsafra rád za zrcátko, když mi spadla řasa do oka. Bez něj bych ju ven nedostal. A taková blbůstka v oku dokáže zkazit výlet spolehlivě

To jo, ale na tohle staci ocni kapky. Poradne proplachnout. Mne uz by zrcatko nepomohlo, jak blbe vidim do blizka a kdyz mas neco v oku, tak se nedaji pouzit bryle... Nosim s sebou OcuFlash, lahvicka vazi 10 g a muzes toho nalit do oka kolik chces.

Etheric píše:Bez lékárny a něčeho na obranu nechodím ani na jednodenní akce.

Uz jsi ten peprak nekdy realne pouzil? Ja jsem tedy konflikt nekde venku jeste nemel, to jedine parkrat v Praze v MHD, kdyz tam nalezl nejaky white thrash.

Lipon píše:Když už máte s sebou tydlifon, tak stačí použít na teplotu ten, ne?

Krome toho, co uz bylo receno, na to potrebujes signal a jeste datovy. U nas to mozna funguje, ale v Alpach ani nahodou, tam navic uz meni teplotu podstatne i nadmorska vyska.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » pát čer 18, 2021 16:52

mike píše:To jo, ale na tohle staci ocni kapky. Poradne proplachnout.
Bohuzel, zdaleka ne vzdy. Dokaze zalezt na mista, odkud se to jen tak kapkama nevyplachne. Nebo to boli tak hodne, ze nedokazes vicka otevrit ani na nakapani. Na brigade z VS se presne toto stalo spoluzakovi - normalne musel k zavodnimu doktorovi (nastesti za socaku jeste ve velkych fabrikach byvala zavodni ordinace) a tam ho sestricka s dvema chlapama z cekarny (:-)) musela chytit a doktor mu tam rvoucimu vyplachoval nejakym zarizenim s hodne velkym mnozstvim vody. I tak to trvalo relativne dlouho. Ale vratil se odpocinout si do nasi vyhloubene stavebni jamy cely rozradostneny.

No a mne se parkrat taky stalo, ze jsem si kapkama ani vyplachovanim nedostal ven - musel jsem si ve zrcadle horko-tezko snazit kapesnikem zachytit a vzdy kousicek vice vytahnout az kym to neslo "setrit". Pravda, tehdy jsem jeste do blizka videl dobre :twisted: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát čer 18, 2021 17:03

Taky jsem to tak driv delal, ale uz to fakt nevidim. Jedine nekdo jiny. Kapky nastesti vetsinou staci, kdyz ne, tak je to stejne na vylet k ocnimu. Se mi stalo pred lety, ze mne nejaky kamikaze hmyzak trefil do oka a rozletel se na kusy. Ocni mi pak vytahovala jeho zbytky a pry jeste vypustil nejake kyseliny, ktere oko lehce poleptaji a par dni to pali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 18, 2021 17:19

jeste mi nespadla rasa tak aby nesla kapkama nebo se casem sama nejak nevyplavila a po kapkach aspon se uklidi a nevadi tolik...

jinak ted sem kamosovi asi 5x musela vyndavat kliste/pujcovat mu hacek na klistata/ protoze sam nema vubec zadnou lekarnicku. Nemam problem s tim pomoct, ale uz zacina byt unavny, ze lidi nedokazou u sebe mit casto ani tu naplast...

s teplomerem v hodinkach mam stejnou zkusenost, i kdyz se teda jedna jen o levnejsi casia... uz je ani nenosim, ale hodinky se musely nechat tak 10 minut nez se srovnaly a neovlivnovalo je teplo ruky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát čer 18, 2021 20:09

mike píše:Uz jsi ten peprak nekdy realne pouzil?

Ano, ale ne na lidi.
S white thrash jsem nikdy problém neměl, zato problémy s hnědočechy bych nespočítal..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon čer 21, 2021 13:28

mike píše:
fps píše:teploměr, mám ho v hodinkách

Teplomer v hodinkach je na dve veci. Mam. Schvalne jsem se dneska venku kouknul a ukazoval 36 stupnu. Sice bylo vedro, ale takove ne, bylo okolo 30. Aby ukazal neco pouzitelneho, je potreba hodinky sundat z ruky a nechat aspon ctvrt hodiny vychladnout. Kdyz mrzne, tak to neprospeje baterce, muze i chcipnout. Stalo se mi.

kdyby sis přečetl kdy a k čemu teploměr používám, tak by si nemusel psát co je snad každému jasné, a navíc nenosím hodinky na ruce, mam je na ramenním popruhu batohu, jsem to tady kdysi řešil, jak je upevnit na ramenní popruh, já dávám novou baterii do Suunto Core před zimou, cca ke konci listopadu (baterka vydrží do dalšího listopadu), a ještě se mi nastalo že by baterie odešla i v cca -30°C, jen při takovéto teplotě není moc čitelný displej, tedy po noci kdy jsou stále na ramenním popruhu batohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon čer 21, 2021 14:45

apuka píše:
fps píše:já teploměr docela používám, abych věděl co si mám obleknout na spaní, a nebo v zimně na chůzi, abych se moc nepotil, v tomto se na pocity nedá spoléhat, chce to znát teplotu
:-k To bys nas mohl naucit, jak na zaklade teploty rano vis, kolik bude stupnu pres den (ze bude tepleji max. o 10, 20 nebo nekdy i o 25 stupnu) a uplne stejne podle teploty vecer, kolik bude asi stupnu nadranem (a ze teplota nespadne o 15-20 stupnu)...

- dost nerad se tady rozepisuji, nesmyslně tady pitváte každé slovíčko, a kolikrát a nichž by jste si to pořádně třeba i několikrát přečetly, jako příklad stačí co tady napsal mike před tímto mim příspěvkem, také teoretizování tady dost frčí
- za celou dobu co jezdím v zimě do přírody, a používám teploměr (zkus a pak nemusíš teoretizovat), se mi stalo pouze jednou, že bylo v noci cca -25°C a ráno 0°C, ale to jsem věděl už předtím že se to stane, když se před spaním obleknu na teplotu která je, tak jen výjimečně se probudím že mi je horko nebo zima, rozdílné teploty jsou v zimě v drtivé většině do cca 5°C, když jsem kdysi nepoužíval teploměr, a dal jsem na pocity, tak jsem se dost často budil že mi je horko nebo zima, třeba v létě jsou rozdílné teploty v noci větší, cca 15°C, v letě to ale moc neřeším, když mi je teplo, tak se spacákém moc nepřikrývám, a když je zima, tak se do spacáku zapnu, funkční prádlo mám stále, tady se toho nedá moc vymyslet
- v zimě na chůzi je to prakticky stejné, jak u spaní, za celou dobu co jezdím v zimě do přírody, a používám teploměr (zkus a pak nemusíš teoretizovat), se mi stalo pouze několikrát, že se teplota změnila přes den víc jak o cca 5°C (nepíši o pocitové, v zimě vycházím v cca 10h, večer jsem na místě v cca 17h), třeba v létě jsou rozdílné teploty větší, až cca 25°C, v letě to ale moc neřeším, stačí sundat nebo nandat větrovku, tady se toho nedá moc vymyslet
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » pon čer 21, 2021 15:48

@fps: Ja jsem se fakt neptal kvuli pitvani slovicek, ale kvuli vlastnim zkusenostem. Sice mozna ne se primym spanim v prirode, zato primymi zkusenostmi s hodne vyraznymi zmenami teplot ve meste, i v prirode kolem mesta ale i primo na horach. Prave v zime.

Nechci ted dohledavat roky, ale v Novem Jicine, nekdy, myslim, to bylo uprostred ledna, pres den bylo kolem +13-15, k veceru kolem 20:00 jeste o dost nad nulou. Rano v osm bylo asi -23. Toto jsem ja mel na okennim teplomeru na sidlisti na predmesti, hned u poli. Po nekolika letech mi vypravel ostatnym ridic naseho autobusu o stejnem dni, co jsme byli nekde v zahranici, jak vezl nejake volejbalistky do hotelu v NJ, ze mel na teplomeru v autobuse vecer v devet neco nad nulou, rano v sest sel pripravit autobus, ktery byl totalne zamrzly, ani dovnitr se nemohl nejdrive dostat a kdyz uz, tak tam bylo pod -25 a pres den se oteplilo jen o par nizsich jednotek stupnu, taky tam museli zustat dalsi den, protoze autobus nerozchodili (ono ani mistnich moc nejezdilo).
Jiny rok na Silvestra jsem s malym synem vyjeli do Klimkovic k laznim, bo tam mas pred sebou krasnou panoramu celych Beskyd a podBeskydske kotliny, kdyz se delaji ohnostroje, je to tam moc pekny pohled. Byli jsme tam asi v pul dvanacte, kdyz jsme vyjeli asi v 11 z domu, meli jsem na teplomeru -15, kdyz jsem dorazili do lazni, tam bylo (mistni teplomer) -18. Koukali jsme se tam na ohnostroje, dokonce (jedinykrat v zivote) jsme nechali malemu bezpecne "odstrelit" dve "pukaci" palicky, co streli asi do 10-ti metru. Celou dobu jsem citili, jak se ochlazuje, za chvili zacalo doslova praskat, doopravdy "jen tak" praskal snih a stromky a kriky z mrazu. Asi ve 3/4 na jednu uz nam byla fakt kosa, to bylo na teplomeru -27 (! za hodinyu a ctvrt o 9 stupnu dolu), pry jeste chvili klesala teplota o dalsi necela dva stupne.

Napr. v Polskych Tatrach za 2 hodky slapani a ani ne 200 vyskovych metru zmena o 7-8 stupnu (a to jeste nepocitam, kdy se veslo do celodenniho stinu vedle zamrzleho plesa) se stalo nekolikrat, stejne tak i v slovenske casti Tater, ale i v Beskydech. O zmene, kdyz vyslapes nejakych 800-1000 (nebo 1500) vyskovych metru ani nepisu, to je ale neco jineho.

Zazil jsem i opacne extremy, z -10 rano klidne na +7-8 stupnu - samozrejme, v cca podobne vysce. Kdyz se vystoupalo trochu vys, tak se to menilo a meni obcas docela pekne nahoru i dolu, vetsinou podle inverze nebo normalniho proudeni. Proste 10-15 stupnu rozdilu jak mezi vecerem a ranem, tak mezi ranem a max. teplotou pres den je normalni. Pocasi je nepredvidatelny previt.

No a v podbeskydi na trase Frenstat pod Radhostem - Celadna - Frydek-Mistek - Ostrava , co jsem jezdil 10 let kazdy den obcasne pekne kolisani teploty: Frenstat +2, Celadna -6, FM -11, OV 0... Tj za cca 42 km a asi 40-45-ti minutach jizdy. Rozdil v nadmorskych vyskach 438 az 230 m, teplomer v aute, meril dobre, overeno... O rozdilech rano/po poledni pri ceste do prace a odpoledne/vecer z prace radeji ani nepisu...

To jsem psal jen o zime. Ne o pocitove ale skutecne teplote. Kde neni spomenuty teplomer "na miste", je to obcas potvrzene externim teplomerem ke Garminu eTrex kym se pouzival. Ten je ve vrchni kapse batohu.

Z techto zkusenosti mi prislo to Tvoje tvrzeni zvlastni, tak jsem se ptal, jestli mas nejaky algortimus odhadu. Bo to by, nejenom mne docela zajimalo.

V lete je, hlavne na horach opravdu beznejsi velky rozdil, to neni tak zajimave.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod milarepa » čtv čer 24, 2021 21:32

jsem se teď v tom hicu prošel po Jižních Čechách, 3 dny na poctivém treku se vším všudy a pak 3 dny venku v Těnovicích na jedné akci
https://mapy.cz/s/navavufuhu

tohle mi stačilo mít s sebou.....

batoh - Lowe alpine aeon 27 - 850
spacák - Cumulus lite line 200 – 495
karimatka - Therma rest prolite regular – 510
Tyvek malý– 110

Rab forge dlouhé triko – 150
Rab forge spodky – 130
triko Sensor coolmax fresh krátký rukáv – 120
kratasy High point rum – 220
treková košile Millet Arpi - 105
Jurek pončo Duo UL - 300
větrovka High Point Helium Pertex - 130
Sensor coolmax fresh boxerky 2 krát
Čelovka Fenix - 40
ponožky
nůž Kershaw Bareknuckle Sub-Frame Lock
petka na vodu - 1 litr
lékarna - pár náplastí a provázek
opalovací krém, kartáček na zuby a zbytek zubní pasty,
mobil, peněženka
Source gobi sandály
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 25, 2021 6:02

milarepa
pekny

ja se ted nejakou dobu na 2-3 dny ani nechystam, ale dpufam ze po tech 24 dnech s monstrem budu mit tech mit standartnich letnich 7kg jako pericko.

a koupila sem si ultrazoom, takze pokud se osvedci, tak bych v nekterych pripadech mohla usetrit 800g na fotaku... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 19, 2022 7:05

tak muj ultra heavy batoh ma 16.5kg, nekomu by tady mohla rupnout cevka:D a to je na MOZNA jednu noc :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » sob úno 19, 2022 7:16

Ser na něčí cévku, spíš aby neruplo něco v tvém pohybovém aparátu :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 19, 2022 8:25

muj aparat neni z cukru
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod sobb » sob úno 19, 2022 10:03

No jo, však taky potřebuješ zátěž, aby Tě to neodfouklo :D A ta motorová pila na prořezávání padlých stromů taky něco váží :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » sob úno 19, 2022 10:21

Můj aparát asi z cukru je, s 16,5kg by měl dost problém, v tomhle tě obdivuju, já bych si výlet s takovou obludností na zádech neužil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 19, 2022 16:46

tezkej batoh snizuje km ale je to taky trenink.

ale sneznice muzou mit kilo a pul klido + hole takze vetsinu cesty vlastne mel jen kolem 14:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » sob úno 19, 2022 18:27

Sneznice maji dve kila. Na nohach jsou ovsem tezsi, nez na zadech ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 12, 2022 7:46

cim su starsi tim min se umim zabalit:D

ale rozhodla sem se, ze spacak taky parkrat prezije, kdyz do nej vlezu v tom, co mam na sobe (teda usetrim mrzkych 300g za spaci obleceni)

su hodne hakliva na to do spacaku lezt vzdy v cistym, aby vydrzel veky... ale asi podle situace to delat nebudu, nebo max vezmu podvlikacky (zavahneny/mokry nohavice) ale ne vrsek, tam proste musi stacit co mam na sobe (zabahneni nepredpokladam)

nejak mi to tezkne a tezkne:D

taky sem ziskala 300g navrch tim, ze sem vymenila mountainsmith LT za SMD lunar duo (ale zas sitka proti hmyzu a bocni vlez, kterej sem chtela vic)

ale nejak me stve, ze v tomhle hranicne jarnim pocasi nikdy nevim, jakej spacak (teplej a tezkej nebo lehkej a dost na hrane:D vlastne mam radsi kdyz je vic zima nebo vic teplo, protoze je jasny, jak to mam nabalit a neni tam ta nutnost obleceni na chlad i na otepleni... protoze skoky mezi 2st a 10st sou dost velky pro me a u cca 4 st se u me lame hranice kdy lze pouzit zateplenou bundu a kdy vetrovku a neco pod ni...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » úte dub 12, 2022 9:30

Mawenzi píše:ale rozhodla sem se, ze spacak taky parkrat prezije, kdyz do nej vlezu v tom, co mam na sobe (teda usetrim mrzkych 300g za spaci obleceni)


mam do spacaku vlozku z takoveho satenoveho materialu (jako damske nocni kosilky), nechal jsem si ji delat na miru ke spacaku .. Sbalena je miniaturni a vazi podle me tak 100-150g .. Mam ji kvuli tomu, ze jsem zvyklej vzdy spat v trenyrkach a nemam rad, kdyz se trosku spotim a lepi se na me ten spacak ..

vyroba vlozky probehla tady u nas kousek u pani co sije, material jsem si koupil sam stalo to v radu stokorun
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » úte dub 12, 2022 9:43

Mawenzi píše:koky mezi 2st a 10st sou dost velky pro me a u cca 4 st se u me lame hranice kdy lze pouzit zateplenou bundu a kdy vetrovku a neco pod ni...
Tak to bud rada, ze nedelas vicedenni tury nekde ve VHT ledovcovych oblastech, kdy uprostred leta mas klidne na jednom miste (konkretne chata ve vysce 2755 mnm a blizke okoli, kde se jeste da postavit stan odpoledne v pet hodin ve stinu 27 stupnu, do vecera klesne na 20 (bo okolite tmave plochy /takova jemnejsi sut po odtati ledovcu/ pekne naakumuluji teplo ze slunka a drzi ho dlouho), nadranem klesne nekde na +10, ale par sto metru vedle klidne pod nulu, podle polohy. Dalsi den na stejnych mistech muze klidne byt pres den kdyz se zatahne, zmeni smer vetru) max. 3-4 stupne, v noci pod -5. No a kdyz prejdes kopec a usidlis se v podobne vysce, tak tam sice budes mit za slunecna podvecer i +20, zato po setmeni klesne teplota k nebo pod nulu a rano se vzbudis do -10. A podobne vykyvy se Ti mohou stridat.

To se potom fajne bali, co si vzit :-). Ja to nedelal, jsem takove cesty mel jen od chaty k chate a to jeste teplotne v pomerne slusnem pocasi (teda v Zillertalu vzhledem na mistni pomery, nepocitam do "slusnosti" pocasi, ze jsem prisli par dnu po velkych destich zpusobicich v horach pekne sesuvy a zaplavy a nas se dotkly jenom "dozvuky"), ale jak tam chodime kazdy rok, tak je to pomerne casta stiznost lidi, co to delaji. Jeden den je stretnes se "skoro prazdnym" ruksakem, protoze jak jsou z noci promrzli, maji na sobe vsechno obleceni, druhy den durch promocene od potu v lehkem tricku a s "napechovanym" ruksakem.
Pry se nemohou vubec spolehat ani na predpovedi, protoze jsou hodne velke rozdily mezi jednotlivymi udolimi/hrebeny, atd. A to nemyslim udoli jako v Italii, ale mensi, spise jako v Tatrach. Tam je planovani a baleni fakt pekne umeni, oplati se ptat a dat na rady mistnich vodcovskych center...
To v nasich podminkach je to v pohode - teda pokud nezahrnes v lete spani v Sumavskych mrazovych kotlinach i proslunenych mist.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » úte dub 12, 2022 9:47

ntz píše:mam do spacaku vlozku z takoveho satenoveho materialu (jako damske nocni kosilky) .. Sbalena je miniaturni a vazi podle me tak 100-150g
To jsem psal uz nekolikrat - da se koupit i ciste hedvabni matros v ruznych tlustkach a pevnostech. Vybrat, co vyhovuje a da se to usit i doma (jen se s nim kvuli jemnosti blbe pracuje a je dobre mit "kompatibilni" nite, neni to ale podminka).

Neni ale treba udelat "na miru spacaku", rozumnejsi je si koupit/nechat udelat, so mne vyhovuje a bude dobre do vsech mych spacaku nez si kupovat do kazdeho zvlast.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 12, 2022 10:04

apuka
jiste, nemit koleno v riti, tak treba jezdim i do hor ale protoze mam koleno v riti tak to nedelam. a proste sem si jen posteskla ze to je pro me takova blba hranice toto, ze mam radsi vetsi zimu nebo stabilne nad 5st pres den.

nejak to musim rozsekmout dnes, zitra mam rehabku a uz mam jen cas to pak nahazwt do batohu, natoz nad tim dumat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » úte dub 12, 2022 11:18

apuka píše:Neni ale treba udelat "na miru spacaku" ...

nechal jsem to delat na ty Patizony (mame dve, samozrejme i pro moji drahou polovicku) protoze maj krasne nestandardni tvar :) ... Nahore jsou fakt skvele prostorny .. asi by to na miru nebyla potreba, myslim ale, ze kdyz si to uz delas sam (nebo si ji nechavas delat), tak tim urcite nic nezkazis ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Batohy