Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 28, 2021 6:53

jasne, ale musis to napred vyfotit, takze kdyz si doma udelas papir a pak s kamosem necekane resis aby neco nezapomel tak k tomu papiru doma nebo k tabulce v pc se vubec nijak nedostanes.

ptam se, jestli nekdo prisel na to, jak to jde radit abecedne/pokud vubec.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned bře 28, 2021 7:02

Tabulky můžeš vytvářet online a mít je ve svým účtu na Googlu přístupný z libovolnýho zařízení a můžeš je přes Google rovnou sdílet, podobně jednoduše, jako trasu na mapě ;)

Nezkoušela jsi napsat vývojáři GG? Třeba by se to dalo nějak vyřešit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 28, 2021 8:50

etheric
podle me vyvojar gg spis davno nezije, nebo je v komatu nebo ma ztratu pameti nebo tak, protoze vsechny jeho profily sou mrtvy, jak kdyby se neco stalo a v tu chvili proste prestal existovat online.

Kdyby te cilene uz projekt stval, spis ho smazes, treba, nez nechas zit...

na lighterpack sem psala taky ale bez odezvy, takze je mozny, ze nebude nikdy nebo nepochopil mou anglictinu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » ned bře 28, 2021 20:29

Zatim to vypada, ze po tvem mailu pachaji vyvojari sebevrazdu. Mimochodem, kde je grco, ten taky neco takoveho spachal. Nepsala jsi mu nahodou? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 29, 2021 5:50

mike
grcovi sem nepsala protoze ta jeho grcovina je dole minimalne rok, ale premyslela sem, jestli mu nenapisu zda by to neozivil. zatim chci pockat co lighterpack
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon bře 29, 2021 17:28

Jestli mam pravdu, tak ti neodpovi a grco prezije :prayer: :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 31, 2021 5:16

napsala sem i grcovi... doufam, ze prijemnci mych mailu nevybuchuji nebo tak neco :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Tomas » stř bře 31, 2021 12:07

No já už nějáký pátek používám Trailpost.com, tehdy mi to připadlo nejlepší a tak jsem u toho zůstal. Jediná nevýhoda může být, že tam není katalog věcí a tak si je člověk musí přidat/zvážit sám.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 31, 2021 13:26

tomas
umi to import csv? az se dostanu na pc tak to asi prubnu, dikt za tip.

edit
tak sem zkusila z mobilu a import to asi nema... zkusim i tak, jestli to jinak bude sikovny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Tomas » stř bře 31, 2021 17:31

Import to nejspíš neumí, budeš to tam muset naklikat/zadat ručně, ale jinak mi to připadne (a tehdy i připadlo) nejlepší z toho co jsem zkoušel.

Já si doma věci navážil a nacpal je tam a používám to už pár let, abych na něco nezapomněl, atd. Koláčový grafy to taky má.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » úte dub 6, 2021 6:32

I takto se lze zabalit, pán je kouzelník, chudák Exos :D
https://m.youtube.com/watch?v=ieuYnO5GSIA
Tohle všechno 14,5kg a píše k tomu "This setup is for a one night with a walk of less than 10 miles total." :lol:
Já bych takovej batoh po pěti kilometrech hodil do propasti a šel dom :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Reccol » pon kvě 3, 2021 19:35

Dneska jsem se vrátil po třech dnech z Rychlebek. V tom počasí, co hlavně v neděli bylo (0-3°C, déšť) a s množstvím sněhu, které jsem při plánování lehounce podcenil (občas po kotník, občas nad koleno) to bylo docela zajímavý.

Gear list s tím, co bylo v báglu (klasika bez vody, jídla a paliva) https://www.geargrams.com/list?id=59883
Celkově lehce přes 6 kilo.

Na sobě lehký kalhoty, power dry tričko s dlouhým rukávem a lehký běžecký kecky (Altra Lone Peak 5). U těch bot jsem si ze začátku nebyl úplně jistej, jestli to byla dobrá volba, ale netrvalo dlouho a každý ve skupině (ať měl trailovky, B, B/C pohory) byl promočený. Těch propadů do skrytých potoků pod sněhem bylo tolik, že to za chvíli nemělo smysl řešit :)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Bruca » pon kvě 3, 2021 20:02

Reccol - koukám, že máš underquilt z ali, který konkrétně, prosím pěkně? :-)
ať ještě rychle objednám, než nám to všechno šmejdi zdraží od dph a clo...
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon kvě 3, 2021 20:11

Jestli se nevlezes do 22 Euro, tak se te zmena netyka. Clo i DPH zustavaji stejne, akorat uz nebude osvobozeni od DPH pod 22 Euro.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Reccol » úte kvě 4, 2021 7:12

Bruca: Byl to tenhle, ale už ho nemají. Ale alternativu určitě najdeš. Je to samozřejmě jen syntetika. https://www.aliexpress.com/item/3290323 ... 4c4diyUYJ2
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte kvě 4, 2021 11:42

Reccol píše:netrvalo dlouho a každý ve skupině (ať měl trailovky, B, B/C pohory) byl promočený
ať si koupí pořádné pohorky, do toho dvoje silné vlněné ponožky, a ať používají návleky nebo membránové kalhoty aby jim do bot nenateklo, já mam ve sněhu nachozeno v pohorkách za cca 35 let kvanta kilometrů, a ještě se mi nestalo že bych měl promočené pohorky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » úte kvě 4, 2021 12:46

fps píše:á mam ve sněhu nachozeno v pohorkách za cca 35 let kvanta kilometrů, a ještě se mi nestalo že bych měl promočené pohorky
Sice neni ve snehu, ale me napadla jedna cesticka, kde Ti po (a v prubehu) nekolikadennich silnych destu zarucene nepomohly zadne pohorky, zadna membrana, ani SnoSeal a uz vubec ne navleky :wink: Zillertal - Rastkogel, myslim, od Geislalmu to "spravnou" stezkou, kde se jim pasou velke stada krav. Prochazis stridave vodou, bahnem, mocuvkou, mocuvkou s vodou, mocuvkou s vodou a bahnem, mocuvkou s vodou a rozmocenym kravskym lejnem, ... a kazdym krokem se otiras o vysoke trsy travy. "Tekutin" mas v prumeru kazdym krokem tak 10 cm, casto zahucis tak do 25 cm (tj. uz dost nad pohorky a opakovane, tj. se "tekutina" pekne natlaci pod navleky, nekdy i po kolena, z deste Ti stece po membranovych kalhotech, atd.... Tam by Ti asi nepomohl ani atombordel (Ty jej asi jeste znas). Pokud bys tam vyvaz s nepromocenyma pohorkama, tak bys je musel mit schovane v ruksaku v nepromokavem vaku.

Takovy "teren" jsem zazil jinde jenom jednou, ale to jen na konci, asi 300 m k vrcholove ruzici. Tady jsem "to" slapali asi 2 hodiny, kym jsme se vyhrabali alespon na rozumny trochu skalnatejsi teren, kde uz kravy nechodi.

Ale pridavam se k tomu, ze ze snehu a "skyrtych potoku pod snehem" by v pripade dobrych pohorek a dobrych (a taky dobre nasazenych) navleku mokro byt nemuselo. Byl jsem kousek vedle v sobotu kolem Vozky a Keprniku, snehu i tech potoku a prepadu podobne, jsem se propadl i az po rozkrok, jen bylo o par jednotek stupnu tepleji, tudiz ale vice se to topilo, slapali jsme v tom skoro 9 hodin. S navlekami v batohu, protoze nebyly moc treba. A kdyz jsem se prezouval u auta, mel jsem suche jak vnitrni tak i vnejsi ponozky. V bote bylo mirne vlhko az kdyz jsem je prinesl domu do tepla do hodne vlhkeho vzduchu (cely den se susilo pradlo), ten se trochu na nich srazil.
Manzelka mela svoje stare Islandy promocene, ale ona si nevsimla, ze ma kalhoty vyhrnute az nad okraj boty (takze se ji tam roztapel snih a sup do boty), navic uz ji asi zatekava nekde podesvi. Jeste donedavna se ji nikdy nepromocily.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Reccol » úte kvě 4, 2021 12:52

fps: Meindl bych řekl, že dělá docela slušný pohorky. Ponožky jsou ti proti téhle vodě k ničemu, membránový kalhoty taky.

Prostě když jdeš po sněhu, co vypadá jako pevná zem a najednou skončíš o půl metru níž ve vodě do půlky lýtka (opakovaně), prostě budeš mokrý. Dá se s tím žít a fungovat docela v pohodě. Prostě to nebylo o nepromokavosti, ale i do pohorek to nateklo horem.

Chvílema by to vyřešili sněžnice, ale určitě natolik, aby mi to stálo za to je s sebou tahat celou dobu.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte kvě 4, 2021 15:15

Membranove kalhoty na tohle pomuzou. Jen musi mit dole hacky, kteryma je prichytis za tkanicky. Pak zafunguji jako navleky a kdyz slapnes do vody, nenatece ti tam. Hned, samozrejme nesmis zustat stat po kolena ve vode :)

Prekvapive docela pomuzou i nemembranove kalhoty, kdyz se daji dole stahnout nebo zachytit. Sice se samy namoci, ale voda do bot (tolik) nenatece.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Reccol » úte kvě 4, 2021 15:43

Jasně, dobré návleky by to oddálily (v těch podmínkách nevěřím, že by tomu zabránily). Ty tahám jen v zimě a ještě občas, teď mi to přišlo při plánování jako zbytečná váha :)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte kvě 4, 2021 15:50

Navleky jsou vzdycky zbytecna vaha ;-) Do mokreho boriveho snehu je potreba nejak zabranit vyhrnovani nohavic. Proto chci mit u trekovych kalhot stahovani dole, velmi uzitecna vec. A na membranovych aspon jeden hacek vepredu, ktery chytis za tkanicky pohorek, umi to udelat hodne velky rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » úte kvě 4, 2021 16:06

mike píše:Membranove kalhoty na tohle pomuzou. Jen musi mit dole hacky, kteryma je prichytis za tkanicky. Pak zafunguji jako navleky a kdyz slapnes do vody, nenatece ti tam. Hned, samozrejme nesmis zustat stat po kolena ve vode
:smt044
Prd Ti to pomuze. Kdyz - jak bylo psano - se propadnes do pul lytek do vody (a to jeste tekouci, bo na tech stezkach je pod snehem tekouci potom), tak Ti za vterinu natece, at mas zahacknute kalhoty nebo ne, at je mas membranove nebo ne.
Mirne pomoci muze, pokud mas navleky (nebo kalhoty) se silnou gumickou dole, ktera dobre obepina boty - ale ta voda se dovnitr dostane i tak.

Klidne si to vyzkousej doma s napustenou vanou vody.

Navic, kdyz se proadnes tak, jak bylo psano, tak zapomen na to ze hned z vody vyskocis. Jsi v dire ve firnovem snehu alespon po kolena. Vetsinou jsi rad, zes tam zapadnul jen tou jednou nohou a stejne vubec netusis, kam muzes slapnout, abys nezapadl znovu (ono to funguje jako snehovy mustek nad trhlinou, az na to, ze netusis, ze je tam trhlina a netusis, kolik je snehu na tom mustku. A obcas se pod Tebou "utrhne" vetsi kus snehu nez jenom slapej a to si sednes pekne na prdel - a tam budes jeste vice rad, ze Te ten "mustek" pod zadkem udrzel. Ale v te vode budes stat, kym se alespon nepostavis a nenajdes bezpecnejsi misto.

Prave ze jsem to zazival kousek odtud v podobne vysce v sobotu, tak presne vim, o cem je rec - jen jsem asi mel stesti, ze potoky pod nohama byly tak max. s 10-ti cm vody, co pohorky v pohode ustaly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte kvě 4, 2021 16:17

Vyzkousel jsem si to vicekrat primo v terenu, jinak bych to nepsal. V Alpach i u nas.

Jednou jsem dokonce na sneznicich presel reku, kde jsem mel obcas do pul lytek. To uz jsem neco z pohorek vyleval, ale docela malo na to, jak dlouho jsem v te vode stravil (nekolik minut).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Bruca » úte kvě 4, 2021 17:14

Reccol píše:Bruca: Byl to tenhle, ale už ho nemají. Ale alternativu určitě najdeš. Je to samozřejmě jen syntetika.


syntetika je jasná, ono by za tu cenu bylo peří docela podezřelé :-)
našel jsem toto: https://www.aliexpress.com/item/4000475 ... web201603_

v podstatě stejné u všech výrobců, jen rozdíl ceny+poštovného, takže 24-28 dolarů za kus.
přemýšlel jsem, že bych si to nechal ušít, ale jen materiál by vyšel na víc, takže volba jasná...

jinak jsi s tím underquiltem spokojený? žádný syndrom studené prdele? a do jaké teploty je to cca použitelné?
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Reccol » úte kvě 4, 2021 18:38

Zkontroluj si délku se svojí hamakou, abys nebyl překvapený, kde ti bude případně underquilt začínat a končit. Já bych to ocenil o něco delší (hamaku mám 320 cm, underquilt teď nezměřím), ale vzhledem k určení to jde. Přidal jsem tenkou gumu na každý z konců, aby to šlo lépe uchytit a mělo to větší rezervu při natažení. Mělo by to pod tebou být zlehka prověšené, izoluje tam ten vzduch, jako u spacáku.

Za ty prachy to v zásadě plní vše, co jsem chtěl. Třísezónně je to použitelné, na tomhle tripu jsem definitivně už testoval limity. Reálně bych řekl, že (pro mne) to má komfort tak cca 6-7°C. Za mě jako zkouška toho, co od underquiltu chceš, ideální.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Bruca » úte kvě 4, 2021 21:05

Koukal jsem, že máš taky hamaku tickettothemoon, takže na tom asi budeme stejně. :)
Každopádně díky moc za info
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Reccol » stř kvě 5, 2021 6:24

Jo, ten jejich single. Docela dobrá :)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » čtv čer 17, 2021 6:44

Tento víkend má bejt vedro, že se budu potit i já. Obzvláště v plánovaných místech na Českobudějovicku. Pečeme se, pečeme se, pekaři jedou * :supz:

Akce na 2 noci, cca 70km.
Vidím to tak, že vzhledem k předpovědi všechno do deště zůstane doma, ale vemu deštník kvůli slunci a jako závětří k vařiči. Teoreticky bych se měl včetně jídla na celej víkend zabalit do batohu 25l, uvidím.. Pomalu budu balit, su zvědav na váhu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » čtv čer 17, 2021 10:21

Tak, povedlo se to zabalit na 4,23kg včetně paliva a všeho, bez vody a jídla. To by šlo.
Vpodstatě beru to stejný, co bych si klidně vzal na měsíc, jen s rozdílem, že tam by přibyla mikina, tarp a nepropro bunda.
IMG_20210617_103852.jpg


edit: po úvaze, že sluneční brýle budou na hlavě od rána do večera, nechávám doma futrál /-43g/. Na noc půjdou do boty.
Taky nechám doma podprdelník, je teplo, sednu si na přeloženej Tyvek /-50g/.
Navíc vezmu teploměr /+28g/. Takže ušetřeno 65g.
Navíc jsem zjistil, že jsem batoh vážil se zrcátkem a lžící, takže -45g.
Váha batohu 4 117g zní líp :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pát čer 18, 2021 11:10

já bych to ještě zredukoval, co já oproti tobě vynechávám:
podprdelník
vozím jen jedny vnitřní ponožky, případně si mohu ty druhé vyprat
zrcátko
teploměr, mám ho v hodinkách
kapesníky, nosím jeden klasický v kapse
lékárnu, vozím jen něco na průjem a ibalgin
brýle, a vše k tomu, sluneční (ledovcové) brýle vozím pouze v zimě, používám pouze když svítí slunce, a odráží se od sněhu, mimo vozím kšiltovka s ochranou krku a uší
pepřák
deštník
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy