Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte zář 19, 2017 11:38

Quido píše:kde zase dělám chybu?

Ze sem hned nedas seznam veci, ktere potahnes. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » úte zář 19, 2017 11:53

Takže cca 7kg výbavy bez jídla a pití včetně batohu. To není tak hrozný, ne?
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte zář 19, 2017 12:50

booze píše:Ze sem hned nedas seznam veci, ktere potahnes. :wink:

bo jsem to psal jen na papír a nechtělo se mi to tu opisovat, ale ukecals mne.... :|
(je to takova maximální výbava, ještě zvážím dle aktuálního počasí, co vyhodím)

vec /vaha (g)
----------------
batoh 42l / 1 600
hůlky / 490
osobní věci / 360
mapa / 80
nůž/ 127
KPZ+lekárnička/ 205
powerbanka/ 60
čelovka / 116
láhev / 65
termoska / 334
plaskačka / 98
hajzlpapír / 50
hygiena (mytí, zuby, ručník) / 185
vaření + palivo / 220
inst. kafe / 50
hajzlpapír / 50
spacák / 935
žďárák / 434
1. vrstva (triko) / 212
2. vrstva (ss) / 497
3. vrstva (HS) 550
kalhoty / 371
spoďáry / 75
čepice / 58
rukavice / 68
šátek / 50
ponožky (záložní) / 70
fc. triko dl. rukáv (záložní) / 197
p. vesta / 260
kalhoty převlekové / 450
návleky 188

PaKo píše:Takže cca 7kg výbavy bez jídla a pití včetně batohu. To není tak hrozný, ne?

jo jo - jídla a pití je 1 730g, ostatní je 7 358g, celkem tedy 9 088g, ezli dobře počítám... hm, myslel jsem si, že to bude lepčí :wink: :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » úte zář 19, 2017 13:05

dej pryc hajzlpapir, mas ho tam 2x. hned to bude lepsi:)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » úte zář 19, 2017 13:16

Batoh mi přijde zbytečně těžký na "nalehko", půl kila by šlo dolů s nějakým UL batohem. Jinak jsem to nesčítal, ale tys započítávals do váhy batohu i hůlky? Pokud je nenosíš víc na zádech jak v rukou, tak je nepočítej a máš půl kila dolů. Jinak tam máš třeba termosku, tj. už to není "letní" set, já myslím že to je pěkný. Kde bys chtěl ušetřit? To už by bylo dost znát na komfortu, ne?
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte zář 19, 2017 13:38

jasněže - není to UL batoh, ale takový střed, na turistiku akorát - dobře se balí a nosí (Vaude Asymmetric 42+8) a málokdy ho mám doplna...
(většinou dobrý záda batohu znamenají vyšší váhu, UL batohy se blbě nosí, aspoň co jsem měl možnost zkusit, a já nikam nelezu, jen se budu procházet)
:t:t
máš pravdu, že hůlky nosím více v ruce...
:wink:
termoska pochopitelně podle počasí, nicméně, není nad to, si dát teplý čaj s rumem při malé přestávce někde na hřebenu a kochat se vyhlídkou
:roll:
asi máš recht
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte zář 19, 2017 13:42

skutrjohny píše:dej pryc hajzlpapir, mas ho tam 2x. hned to bude lepsi:)


:mrgreen: no jo, ale porad budu pres 9kg :mrgreen:
a hajzlpapiru neni nikdy dost :wink:

edit: ted koukam, ze ho ma ale pocitany jen jednou... :-#
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod GreyMouse » úte zář 19, 2017 13:56

Počítáš do toho všechno oblečení, tj. i to, co budeš mít na sobě? Pokud jo, tak ho odečti a váha batohu bude OK ;-)

Jsem slepá nebo tam nemáš karimatku? :-k

Půl kila jídla ti na víkend stačí nebo počítáš s jídlem v hospodě?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte zář 19, 2017 14:13

@Greymouse:
takže popořádku
- vypsal jsem sice vše, i to co mám na sobě, ale do váhy s batohem je nesčítám (a nemám tam uvedené boty, jelikož ještě nevím jaké, ty volím taky až těsně před cestou podle počasí a nálady), čili jsem nezapočítal 1. a 2. vrstvu (i když při pěkném počasí půjde SS do batohu), kalhoty, boty a ponožky...
- nemám tam karimatku, na 1 noc není třeba a v našich lesích spím vesměs v krmelci nebo v nějakém přístřešku, kde mi stačí seno, či nějaké to chvojí, někdy ani žďárák nevytáhnu, ale beru ho pro jistotu...
- jídlo vesměs instantní, nějaké suchary, to se do 1/2 kila vejde spolehlivě i s čokoládou, a pochopitelně, je možno se najíst i v hospodě (v případě plánovaného tripu je po cestě hotel Kohútka), ale nespoléhám na to... snídaně 1. den a večeře 2. druhý den není započítána, tu mám ještě/už doma
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod GreyMouse » úte zář 19, 2017 14:48

To se někdo má, my alergici bysme se na seně moc nevyspali :-D

To jídlo bych měla taktak, domů bych asi přijížděla nervní z hladu :((. Zjistila jsem, že tak 450 g sušeného na den mi stačí, abych hlady netrpěla. Ale musím si to šetřit a nesežrat všechno hned dopoledne :-D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte zář 19, 2017 15:47

@quido co mas v seznamu plus co popisujes, tak to neni zadna hruza. Nejtezsi mas ten batoh.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte zář 19, 2017 17:43

asi mas pravdu, jsem uz nejaky rozmazleny... :wink:

no, tak kdyz nebudu brat spacak (muzu prespat treba ve srubu na Kohutce) tak vezmu BD a usetrim jeste 800g :-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte zář 19, 2017 18:03

booze píše:Ze sem hned nedas seznam veci, ktere potahnes. :wink:

Zvlast kdyz vis, ze se na nej booze obratem zepta :twisted: (cekal jsem to hned, jak jsem ten dotaz uvidel 8))

@Quido: 9 kilo na vikend je ti moc? Ja mam asi 8 kilo na jednodenni akce bez spani a neresim to. Protoze je to porad pod limitem, kde zacne vaha vadit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte zář 19, 2017 18:37

Quido píše:a bohužel se nemůžu dostat pod 9 kilo (včetně jídla a pití, což je cca 1,8 kg, z toho 1300g vody), kde zase dělám chybu? :((

dle mě nikde, tohle je už slušná váha na jaro a podzim na těžko, mě se UL vybavení moc neosvědčilo (batoh, stan, spacák, vaření, komplet membránová záloha na sebe), raději volím zlatou střední cestu co do poměru váha vs. komfort a odolnost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte zář 19, 2017 18:39

Tak na BPL je myslim vlakno, kde napises svuj gear list a lidi ti ho okomentuji.
Dotaz: "Mam tezky batoh? " je jak "Jsem asi tehotna?"
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte zář 19, 2017 18:42

@mike:
taky cekal, ale potaji doufal, ze si toho nevsimne :mrgreen:

@fps:
mam uz taky podobne zkusenosti ...

chlapi, uklidnili jste mne - jednou se to muselo stat, ze se dostanu k limitu, kdy uz neni co resit :-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte zář 19, 2017 18:56

ale přeci jenom by se dala ušetřit ňáká váha:

Quido píše:batoh 42l / 1 600

Osprey Exos 48, - 500g

Quido píše:hůlky / 490

nepoužívám, -490g

Quido píše:nůž/ 127

Wenger Classic 02, -64g


Quido píše:KPZ+lekárnička/ 205

nenosím, -205g

Quido píše:láhev / 65

GSI Soft Sided Water 1L, - 40g

Quido píše:plaskačka / 98


nenosím, -98g
Quido píše:inst. kafe / 50


nepiji, -50g


celkově úspora na váze je slušných -1447g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte zář 19, 2017 19:48

jj, vim ze na batohu by se dalo usetrit, ale zde preferuju zada, co mi sedi, proti honbe za hmotnosti, Ospreye mi moc nesedi a taky nesnasim ty jejich serepeticky...

hulky mohu odecist, kdyz je mam prevaznou cast doby v ruce - mne vyhovuji, ale nutne nejsou

Victorinox Forester nebudu menit

KPZ se mi uz nekolikrat vyplatila...

a samozrejme kafe a Jagger je vec komfortu, tam muzu, ale nechci ustoupit,
to spise termosku bych nemusel brat a vodu na caj si vzdy ohrat...
:drinkers:

Ale dik za inspiraci
:prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 19, 2017 20:23

myslim, ze to mas OK.

ohledne baglu sem.dosla k nazoru ze radsi nosit perfektne padnouci bagl i za cenu cca pul kila navic, nez mit lehci ale s vyhradama. samozrejme asi existuje bagl bez vyhrad ale zas treba 5t invetovat do srazeni pul kila je dle me extrem, pokud uz jde "jen o to jedno"

jakoze tuplem to resit na vikendy, kdy se ti to ani moc nepronese...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte zář 19, 2017 20:27

@fps: na tu chybejici lekarnicku jednou dojedes... a nepis, zes ji 30 let nepotreboval. Staci jednou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte zář 19, 2017 20:52

můžeš to o té lékárničce rozvést, v čem dojedu? v mojí lékárničce je jen něco na průjem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte zář 19, 2017 20:56

Quido píše:jj, vim ze na batohu by se dalo usetrit, ale zde preferuju zada, co mi sedi, proti honbe za hmotnosti, Ospreye mi moc nesedi a taky nesnasim ty jejich serepeticky...

jasně že jde hlavně o to zda ti batoh sedí, Exos má nejpohodlnější a nejlépe odvětraný záda, bederák, ramenní popruhy co jsme kdy za cca 30 let u batohu měl, a moc rozdíl v tom že by měl víc serepetiček než Vaude Asymmetric 42+8 nevidím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte zář 19, 2017 21:32

Infekce nebo sok. Chybi ti desinfekce, kdyz se poranis a dostane se ti tam nejaka hnusna bakterie, tak muzes mit behem par dni, nez se dostanes do civilizace, slusny problem (systemova infekce, otrava krve...). Chybi ti neco proti zanetu a bolesti. Kdyz jsem se posledne potloukl na snehu, tak jsem si okamzite bral Aulin a v nemocnici mi to pochvalili. Pomaha proti srazeni krve (a tedy i riziku embolie), proti bolesti (a tedy moznosti sokoveho stavu) a zanetu (totez). U zlomeneho kotniku to same, nevim, jestli bych bez Aulinu dokazal sejit. Tam ale asi vic hrozila embolie, jak jsem pozdeji zjistil, noha mela krasne cervenomodrou barvu a kdyz to doktor uvidel, okamzite sahal po injekci s heparinem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte zář 19, 2017 21:43

Jeste jsem zapomnel na horecku a bolest hlavy. Kdyz te to chytne nekde nahore, tak budes mit problem sejit. Leky to sice jen prechodne potlacis, ale muze to stacit, aby ses dostal dolu a nekde nespadnul.

Pred casem jsem tu psal, jak jsem se jednou na ledovci zapomnel namazat proti slunci a naskakaly mi nejhorsi opary v zivote. Jako bonus k tomu byla slusna horecka, odhadem 39 - 40. Mel jsem v tom stavu docela problem si dojit 50 m k prameni pro vodu, do udoli bych nesesel ani po znacene stezce.

Bolest hlavy zas z vysky (a unavy), to muze byt taky zazitek. Bez prasku se nevyspis a druhy den jsi polomrtvy. Kdyz si das na spani dva paraleny, jsi rano v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte zář 19, 2017 21:44

@fps:
zkousel jsem nekolik ospreju, zadny mi moc nesedl, i kdyz jsou to kvalitni bagly,
a ty serepeticky (nekdo tomu rika vychytavky), i to, jak jsou nevkusne nazdobene :wink: bych jinak resil jako posledni, nebo neresil...
edit: sitku snesu tak na kolo ci u batohu max do 20l, ne u vetsich baglu, tohle mam vyzkousene (asi jsem nejakej diunej)

k te KPZ - tak na tento trip prakticky v civilizaci bych ji brat nemusel, nebo v nejake ocesane verzi, nicmene stajovaci pasky, snurky mebo izolepa se hodi, kdyz se nedejboze na vystroji neco vyse€€
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 20, 2017 6:45

mike
vetsina lidi se bez duvodu k nicemu na predpis nedostane... i kdyz zrejme.asi i kdybys vzal jen brufen melo by to stejnej efekt?

quido
s tou sitkou te chapu, me se exos treba libi hodne, ale kvuli vyhrbenejm zadum nedam dovnitr karimatku... me zas vubec nepasoval deuter na zada, pritom to i je taky nr.1, proste dobre ze si muzem vybrat, spis jde o to ze pokid chces jeste srazit vahu, v baglu mas pul kila rezervu.

jako laka me zkusit neco od GG, ale to by se mi musel rozpadnout kestrel a gen se zatim nechysta

jinak treba strasne moc zvazuju nejakej stan pro jednoho. Jo, vim, ze celta je lehci ale rikam si, zda nema clovek pak vetsi pocit bezpeci kdyz je vlastne ze vsech stran uzavrenej... coz proste v obdelnikovy celte neni... (pokud ma.nejaky uchyty navic tak mozna je, ale nemam uchyty). jak se bojim spat sama v lese ale zacinam mit fakt problemy s tim ze nemam s kym jezdit, jestli by to psychologicky nepomohlo - ale predpokladam, ze s tim nikdo zadny zkusenosti nema, takze nevi, co ..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř zář 20, 2017 8:10

no jo, dojtry jsem mel dva, velky a mensi se sitkou, v dobe, kdy na trhu nebylo dostupneho nic tak kvalitniho, nebo s obtizema dostupneho, tak jsem to povazoval za to nejlepsi, co muzu mit, ale popravde mi na zada vice sedel starsi pinguin explorer, nez dojtr, ale dojtr je fakt hodne kvalitni, hlavne nmaterialem - je to tank.... no nic to je minulost, ted je velky vyber a technologie se stale zlepsuji.... clovek si tohle asi musi projit a vyzkouset hodne veci, nez prijde na to, co opravdu sedne

k tem osprejum - taky jsem o nem uvazoval, ale proste mne to nesedlo, hlavne teziste mne tam prijde takove moc od zad a dole, staci porovnat - viz ilustrace

V vs O.jpg


vaude je uzsi, takze se lepe macha rukama, zejmena pri chuzi s hulkama atp., a taky se pekne prituli na zada a stane se soucasti tela, pritom se ne/poti uplne stejne, jako jine...
a jeste mi prijde vaude kompaktnejsi, osprej umi udelat takovy neforemny pytel, to u vaude prkakticky moc nejde.... :D

vaude backpack.jpg
osprey backpack.jpg


tim nechci rict, ze je osprej horsi nez vaude, kazdemu halt sedne neco jineho, jen rikam sve postrehy z posledniho zkouseni a vyberu batohu - kdysi mi sedly karrimory, ale v tech jeho slavnych dobach, kdy byl kvalitni - jeste mam jeden velky doma schovany :wink:
Naposledy upravil Quido dne stř zář 20, 2017 17:30, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod GreyMouse » stř zář 20, 2017 12:36

@Mawenzi: Já myslela, že jsi zvažovala koupi stanu kvůli lepší ochraně před nepřízní počasí. Myslíš, že když budeš v zavřeném stanu a neuvidíš ven, tak tě to uklidní? Pokud stan koupíš, nezapomeň mít v noci po ruce nůž, aby sis případně mohla udělat východ na libovolném místě jako členové Djatlovovy výpravy :twisted:

Ale vážně, nepomohlo by ti kdybys vzala psa (odháněč lesní zvěře) a zkusila přespat v lese někde blízko domova? A kdyby to opravdu nešlo, tak bys to zabalila a došla s čelovkou domů.


@Quido: Taky bych velký batoh se síťkou nechtěla. Máme doma dva menší (tak 25 - 30 l), lepší větrání oproti jiným nepoznám, ale těžiště dál od těla jo (nejhorší to je, když popoběhnu a obsah batohu začne skákat nahoru a dolu). "Přiléhavé" batohy na mě psychologicky působí mnohem líp a tudíž se mi líp nosí :-D.

BTW, ten modrý Osprey vpravo dole vypadá hrozně. Doufám, že fotka trochu zkresluje a ve skutečnosti to není stolitrový neforemný pytel :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř zář 20, 2017 13:42

Mawenzi píše:jinak treba strasne moc zvazuju nejakej stan pro jednoho..... jak se bojim spat sama v lese ale zacinam mit fakt problemy s tim ze nemam s kym jezdit, jestli by to psychologicky nepomohlo - ...


ja jsem po vsech tech zkusenostech zjistil, ze v horach je realativne nejbezpecneji, mnohem bezpecneji, nez v nejakem mestskem parku nebo u hriste na dedine, to bych se bal i ja, ale v lese na horach se bojim nejmene - ano, je tam dost zvuku, ktere clovek moc nezna, ale vetsina zvirat (krome medveda) se boji, vice, nez my.... a po par nocich v tropicke dzungli, kde je kraval vetsi, nez pres den, nakonec clovek zjisti, jake je u nas vlastne ticho....
:wink:
ale chapu ten tvuj strach - urcite by pomohlo jezdit s nekym, pak se clovek otrka a uz se tolik neboji, protoze zjisti na vlastni kuzi, ze nema ceho...
stan pro jednoho nic nevyresi, budes mit porad nahnano z tech zvuku...


GreyMouse píše:BTW, ten modrý Osprey vpravo dole vypadá hrozně. Doufám, že fotka trochu zkresluje a ve skutečnosti to není stolitrový neforemný pytel :?


nevim, ja to nefotil :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 20, 2017 13:45

pode ten oslrey je hodne prasacky zbalena velka litrz. samozrejme mekci batoh lze snaz sbalit jako prqse coz nejakej tuhej uzkej vak tezko, ale to je asi o zvyku

greymouse: zvazuju to z obou stran, jedna vec stan kvuli stanu, tu ukrajinu bych s celtou nedala (mozna s tarpem jo) ale jde mi pak o koupi stanu pro 2 a ja budu zajistovatel na podobnych akcich, nebo neceho pro me jen, kdy si proste sama budu resit svuj stan nezavisle na komkoli.

a protoze nemam za co, tak nic nekupuju a jen furt polemizuju, a rozhoduju se co by bylo nejlepsi. stan by mel asi i vyhodu krz psa, ze by z nej neodesel. ale zas ta vaha navic...a vozit jen tropiko ala tarp vetsinou to je pak lepsi rovnou ten tarp...

no cleny dlatjavovy vypravy by me fakt zajimalo, co se tam stalo.

edit: quido nojo to je blby ty zvuky me taky moc neuklidnujou :D
Naposledy upravil Mawenzi dne stř zář 20, 2017 14:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy