Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » stř dub 22, 2020 17:50

Hmm, tak jsem se asi pletl, jsou videt celou noc. Njn, budeme vzpominat na hvezdne nebe naseho mladi, kdy se tam skoro nic nehybalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » stř dub 22, 2020 17:52

mike píše:ve finale az tak drahe byt nemusi
Ano, tak. Musk ma dobry nos na budouci ksefty - jednak z tech vypustenych satelitu (vlozene penizemse asi vrati hodne rychle), jednak je to rekkama nanuspesnost jeho raket, ale i satelitu. On klidne preda komukoliv svuj satelit upraveny jak chce a vynese na obeznou drahu, pokud zaplati - a ze se takovi urcite najdou.
Navic pro nej je kazdy let nova zkouska rakety - a protoze NASA svoje momentalne nema, tak si vyvoj necha zaplati vladou (USA). At uz primo nebo neprimo cenou za pouziti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 22, 2020 17:57

https://findstarlink.com/

chtela sem se jit podivat v sobotu meli byt krasne videt, ale bylo zatazeno, jinak na me litaj pozde. Ale vim, ze kamoska pred mesicem byla vypleskla co to je a moc mymu navrhu na vlacky zrovna neverila, ale nakonec se o tom prave zacalo hodne psat v poslednim tydnu kdyz se vypousteli novy druzice, takze nakonec pripustila, ze to ufo nebylo :D

snad sobb bude OK

apuka
nojo, on v tom nevidi problem, ale 12tisic druzic asi neni malo, kdyz treba foti na "delsi" casy tak ty okna mezi snad ani nestihnou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » stř dub 22, 2020 18:07

mike píše:budeme vzpominat na hvezdne nebe naseho mladi, kdy se tam skoro nic nehybalo
Ja na to vzpominam casto.
Kdyz jsme mezi panelaky na sidlisti hravali futbal nebo cokoli jineho dlouho do tmave noci, vzdy jsme se koukali na jasnou Mlecnou drahu plnou hvezd. Uprostred 20000-oveho mesta. Dnes na stejnem miste mohu cist noviny bez baterky a to celou noc. Venku ani na horach jsem Mlecnou drahu nevidel uz vice nez 20 let ani po uplnem zatmeni, hodiny po zapadu slunce. Vlastne syn jej videl jenom v Alpach kdyz byl sam na chate nekdy zacatkem kvetna, tj.hyla tma brzy a mozna, kdyz sestupovali ze Spielmana nekdy az kolem pulnoci...
Mam kolegy, trochu mladsi, kteri si mozna mysli, ze je to vymysl, ze zadna Mlecna draha neexistuje, vzdyt na nebi nikde neni...

@mawe: na mnoho udalosti,,ktere chteji astronomove fotit se ceka na vhodny okamih mktery casto trva jen hodne kratce, navic zapocitej do toho pocasi a zjistis rychle, ze je to v prdeli... Schvalne zkus najit napr.,12 - 20 min. okno, kde neni nikde na casti oblohy uz ted nejaky satelit... No a astrofotografie se exponuji i dele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 22, 2020 18:38

Byl jsem předminulý a minulý rok schválně v oblastech, kde je nejmenší světelné znečištění. Alespoň podle map. A ty družice jsou vidět i v jednu ve dvě ráno. Už tehdy jsem byl překvapený, jaký je na nebi mumraj. To si nedovedu představit až Mlask dokoná své dílo. Ten internet zdůrazňuje, protože na to lidi slyší. Opravdovou katastrofu, nepokoje a vraždění by způsobilo vypnutí internetu. Žádny covid. Bez internetu už plno lidí nedokáže žít, takže chápou, že je nutné kvůli němu zaplevelit celou oblohu. Mně je z toho všeobecně špatně, protože je přeci samozřejmé překrýt nebe satelity, vyasfaltovat cesty, pole vydláždit solárními panely, divočinu proměnit v městské parky, vystřílet všechna nebezpečná zvířata a nechat jen tetřevi atd atd. Vzpomínám na slova z knížky Oty Pavla, že otec s ním trávil většinu času v přírodě hlavně proto, že bulváry a výlohy luxusních obchodů může vidět kdykoliv, ale pstruzi v řekách, že ti tu za chvíli nebudou. Můj sen je odjet do divočiny, kde nebude žádný signál a žádná pomoc. Spolehnout se jen na sebe a přízeň osudu. Buď a nebo. To k tomu patří. Dneska se prohlašuje za dobrodruha každý, kdo jede někam v dosahu internetu a každý den má potřebu na internet přidávat své stupidní zážitky s ještě stupidnějšími fotografiemi.

P.S. Ty zmínky o aluminiové čepičce, ty mě vždy pobaví. :D Ty jsou boží. Jednoznačný průkopník v našich krajinách je ale tento pán: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/strelec-pribram-bmw-halucinace.A200122_191918_domaci_jum#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=idnes&utm_content=main
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 22, 2020 19:01

A to jsem ještě nedávno viděl nějaký dokument o tzv. hvězdných válkách. Jaký poprask v nejvyšších kruzích USA způsobilo, když Čína cvičně úspěšně sestřelila svůj starý satelit. Poté se aktivity NASA v letech do vesmíru navýšily a program "hvězdných válek" dostal další peníze navíc. Spousta těch letů a technologií posílaných do vesmíru jsou samozřejmě maskované jako civilní. Ale už je znám fakt, že tam američani posílají nějaké stroje, které krouží kolem jejich družic a mají údajně sloužit pouze k opravám jednoduchých poškození družic, ale jsou schopné se odpoutat a monitorovat informace tekoucí přes cizí družice a případně ty družice i ničit. Takže, že je někdo paranoidní, ještě neznamená, že jej nesledují.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » stř dub 22, 2020 20:28

apuka píše:Venku ani na horach jsem Mlecnou drahu nevidel uz vice nez 20 let ani po uplnem zatmeni, hodiny po zapadu slunce. Vlastne syn jej videl jenom v Alpach kdyz byl sam na chate nekdy zacatkem kvetna, tj.hyla tma brzy a mozna, kdyz sestupovali ze Spielmana nekdy az kolem pulnoci...

Tak to ja ji vidim na horach kdykoliv, kdyz spim venku. To nespim moc tvrde, budim se a Mlecna draha je videt uplne krasne. Lezim na zadech a koukam na ni. U nas jsem takovou nevidel nikdy, ani v detstvi. Cim vys, tim lip, nejlepsi asi byla, kdyz jsem spal na ledovci v 3400 m a neni to tak davno (5 let?). Bylo jasno, slusne mrzlo a budil jsem se zimou. U nas ale byva videt taky, treba v zime v Jizerkach, kdyz je schovany za kopcem ten priserny polsky blbinec, co sviti az do Liberce. Neni zdaleka tak jasna, jako v Alpach, ale poznat je.

BTW, vsimli jste si, jak je ted jasno, zvlast navecer? Jak nelitaji letadla (a nerozprasuji chemtrails :twisted:), tak je najednou obloha i ve meste jako v horach.

Dromedaro píše:Můj sen je odjet do divočiny, kde nebude žádný signál a žádná pomoc. Spolehnout se jen na sebe a přízeň osudu. Buď a nebo. To k tomu patří.

Nerikej hop, dokud to nezazijes. Nejakou nouzovou situaci. Od klavesnice to vypada jinak, nez kdyz v terenu resis, jak se z toho pruseru dostat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 22, 2020 21:18

mike píše:BTW, vsimli jste si, jak je ted jasno, zvlast navecer? Jak nelitaji letadla (a nerozprasuji chemtrails :twisted:), tak je najednou obloha i ve meste jako v horach.


To je vlastně pravda, to jsem si ani neuvědomil ... na nebi nejsou ty čáry...
Ale s tím chemtrails to prý taky není úplně mimo, protože v Americe v nějakém období studené války prý probíhaly nějaké pokusy, že tam letadly na jedno město tajně rozprašovali nějakou chemii. Nevím už přesně o co šlo. Slyšel jsem to v nějaké debatě s Václavem Cílkem, ale víc jsem po tom nepátral. Prý je to ale dohledatelné info o tom pokusu.

Ano, mléčná dráha je z vyšších poloh vidět. Také se v noci budím a pak v těch horách tu mléčnou dráhu vidím. Vždycky mi to připadá, jako nějaká páteř a že Vesmír je ve skutečnosti živá bytost. Ale pamatuji si, že jsem ji běžně vídal od ohně u nás na zahradě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » stř dub 22, 2020 22:21

Dromedaro píše:Opravdovou katastrofu, nepokoje a vraždění by způsobilo vypnutí internetu. Žádny covid. Bez internetu už plno lidí nedokáže žít... Dneska se prohlašuje za dobrodruha každý, kdo jede někam v dosahu internetu a každý den má potřebu na internet přidávat své stupidní zážitky s ještě stupidnějšími fotografiemi.


Obzvláště pikantní je to tepat na internetovém fóru.

Dromedaro píše:Můj sen je odjet do divočiny, kde nebude žádný signál a žádná pomoc. Spolehnout se jen na sebe a přízeň osudu. Buď a nebo. To k tomu patří.


Počkej až si zlomíš nohu na houbách...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 23, 2020 3:08

dudy píše:Obzvláště pikantní je to tepat na internetovém fóru.


Já se bez internetu obejdu. V mobilu ho nemám a GPS taky nepoužívám. Nepotřebuju ho mít na každém kroku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 23, 2020 5:50

ale je videt, ze provoz na obloze zase zhoustnul. Osobne by mi asi nevadilo, kdyby lidi nelitali jen tak "protoze do rima na vikend za 800" ale aby rim byl jejich celozivotni sen a pak dali treba 5000 za letenky... ten silenej provoz jen proto ze je to levny je docela uz moc...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » čtv dub 23, 2020 8:23

mike píše:Tak to ja ji vidim na horach kdykoliv, kdyz spim venku. To nespim moc tvrde, budim se a Mlecna draha je videt uplne krasne.
Jasne, ja jsem psal o sobe. Nechodim se stanem ani do bivaku, ted uz ani spat na chaty. A hlavne na horach v noci spim :-). Teda, kdyz se stihnu vratit do zatmeni, jinak jeste neco po tme pochodim.


Ja jsem tu poznamku ale myslel hlavne v Beskydech, kde casteji chodime na zapad slunka, samozrejme ne vzdy to vyjde a obcas prijdeme nahoru az po tme. Dole se slape pri celovkach. No a prave napr. jak z Lyse, tak i pri sestupu smerem do Krasne nebo Repconky (kde moc svetelnych zdroju neni) jsem ani 2 hodky po zatmeni nevsiml "klasicky" pohled na Mlecnou drahu. Jo, hvezd je mnohonasobne vic a jsou jasnejsi nez ve meste - ale ta "draha" tam neni. Proste mesta kolem Beskyd az po Ostravu/Karvinou/Havirov maji tak velky svetelny smog, ze to prebije. Fajn to videt, kdyz je jen mirna inverze, vrstva mraku pod nama je docela tenka. Potom videt nahore oblohu s hvezdama - a pod sebou kolem dokola sedou vrstvu mraku a na tom "platne" velke zlatave fleky nad jednotlivymi mesty. Frenstat - Frydlant - Frydek-Mistek - Ostrava - Pribor - Koprivnice - Havirov - Karvina a jine... Zari to docela silne. Nekdy byla fotka z toho stavu na hlavni strance Lyse, bohuzel to uz nenajdu, je tady jen castecny vyhled za bezinverzniho stavu. Tento pohled za beznych okolnosti chybi, to tak jeste dlouhou expozici se da zachytit.
mike píše:BTW, vsimli jste si, jak je ted jasno, zvlast navecer?
Jo, jsem si vsiml, ze i v OV najednou je mnohem vice hvezd a jasneji zari.
Nemusi jit ani o zadny "chemtrails", staci uplne absence vypoustenych odpadnych latek ze spalovani benzinu.
Dromedaro píše:Můj sen je odjet do divočiny, kde nebude žádný signál a žádná pomoc. Spolehnout se jen na sebe a přízeň osudu.
Ano... Manzel (kolem 60) jedne me zname v Madarsku si vysel na prochazku do docela maleho lesiku za vesnici. Neprisel domu, tak ta znama (byvala policajtka, znala mnoho lidi ze sboru, tj. vedli, ze kdyz je kontaktuje, tak se neco deje) ho sla hledat, nenasla, volala policii. Prijeli, ve velkem poctu lidi i se psami prohledali cely les a okoli - nenasli. Za rok ho prohlasili za mrtveho - a za dalsi nahodny kolemjdouci nasel mezi kriky kostru v satech. Byl to on. Nikdy se nezjistilo, co se mu stalo, mobil nemel, ale byl to clovek znaly toho lesa. Zvlastni je, ze kolem toho mista nekolikrat prochazeli pri hledani, dokonce i se psem a nikdo na nej nenarazil.
Toto bys chtel?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mila6032 » čtv dub 23, 2020 13:02

apuka píše:Nemusi jit ani o zadny "chemtrails", staci uplne absence vypoustenych odpadnych latek ze spalovani benzinu

Tahle otázka se teď zase otevřela. Třeba tady: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
Čísla z Prahy jsou v podstatě stejná.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv dub 23, 2020 13:39

@Mila, sorry, ale bez dat, odkazu a metodiky je ten clanek uplne vo nicem. Coz je na Auto.iVcera docela casty, jedou si svoji linku, ale takhle se novinarina preci nedela. Proti kolegum i treba z Technetu nebo datarum z Rozhlasu jsou to dost ubohi zabari az propagandisti. Korelace, kauzualita a statistika jim vubec nic nerikaji. To muze byt klidne uplne stejny pripad, jako tohle z USA pred par lety. Nebo nemusi, ale bez tech podrobnosti je to jenom dalsi vycucany clanek. Takze, velmi predbezne a s principem predbezne opatrnosti, #CallingBullshit (dokud to nebude prokazano lepe) ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mila6032 » čtv dub 23, 2020 14:36

Ale jo, já z toho taky nedělám závěry. Jen jsem to tak před měsícem načítal u prazskejch dat a vycházelo to dost podobně. Znovu už se v tom bordelu vrtat nebudu, ale pokud tě to zajímá, tak něco se dá nasát z TSK, zejména intenzity dopravy, a aktuální data o ovzduší má na webu ČHMÚ. Zpětně se dají stáhnout datové sady a lze se v tom přehrabovat do bezvědomí. Nicméně to, že ten pokles nenastal...to tak zkrátka je. Inspirovala mě tehdy tahle reportáž: https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... deo/761766
A teda o propagandě bych v souvislosti s dopravou moc nemluvil, respektive ne takhle jednostranně. To, jak dokážou s čísly čarovat všichni ti ekopopletové, to je někdy úplně za hranicí fanatizmu. Někdy mám až pocit, že jim nějakej taxikář musí obdělávat ženu.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » čtv dub 23, 2020 14:41

mila6032 píše:Tahle otázka se teď zase otevřela. Třeba tady
Ja jsem ale myslel veskere emise, rekneme tomu "vyfukovych plynu" na nebi, co tam vypoustely letadla. Prece po spaleni toho obrovskeho mnozstvi benzinu tam nahore ve vzduchu neco, (mam na jazyku rict "saze") muselo zustat, vsechno nepadalo hned dolu.
Vubec jsem nemel na mysli nejake oxidy toho ci onoho, co se hlavne meri na zemi. Kdyz uz, tak spise ty prachove castice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 24, 2020 6:54

tak, bude vyzva - jak se sbalit do 34l batohu na jednu noc kdyz sou v noci 2st nad nulou a nemam.svuj spacak :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 7:27

Co je na tom za výzvu? Výzva by to byla na týden, ale na jednu noc v tom 34l musí zbejt místa...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mitau » pát dub 24, 2020 7:50

Mawe - tak napis, co bys mohla mit za spacak (letni, stary nebo jaky) Nebo chces spat uplne bez spacaku?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 24, 2020 7:56

etheric
uvedom si,ze vetsina lidi neni jako ty. navic sem chtela trochu rozbit debatu o.druzicich.

mitau
divam se, ze predpoved rika v sobotu spis 5-6st tak to bych nemusela umrznout :D mam lite line 400 pro me spis tak letni :D ale su zmrzla a radsi vozim v techto teplotach traveler 650 ale ten budu pujcovat muzi, do lite line se nevejde. a tam mam 5-6st na hrane s vestou a buzenim v noci zimou... tak to bude asi fajn.

Jako do 34 bych se mozna s odrenejma.usima vlezla v lete, ted uplne nevim...

ale tesim se konecne ven, akorat kdyz pulku vybaveni pujcim muzi ( za to ze me veme ven):D tak to je jen mala dan :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 8:26

Mawenzi píše:uvedom si,ze vetsina lidi neni jako ty

Toho jsem si plně vědom, ale stejně - je to jen jedna noc, prostě místo zbejt musí. Bude podstatně míň jídla.

Co takhle spojit spacáky a zahřát se navzájem? :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 24, 2020 8:38

fakt nemam rada kapuci pres hlavu misto pod hlavou :D hlavne kdyz je chladno a chci se dobre zachumlat, tak psychologicky mi kapuce nad hlavou vadi, v lete u otocwnyho letnaku tolik ne...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mitau » pát dub 24, 2020 8:43

Kazdy mame tepelny komfort nekde jinde, ja bych ten LL400 povazoval za idelni spacak :)

Zopakuji, co asi vis:
1) hodne dela karimatka. Mam pocit, ze mas TaR Ridgerest Solar. Nevim s cim jesdis ted, ale i za cenu neskladnosti lepsi karimatka zvysi tepelny komfort
2) me kupodivu ke zvyseni tepelneho komfortu funguje prekryti tyvekem (proste pulku velkeho tyveku prelozim pres spacak - ochrana pred rosou, vetrem...) Nevim, jestli to fyzikalne dava tak moc smysl, ale me to pocitove funguje
3) jsem spise pro oblekani se do spacaku, takze teplejsi podvlikacky a termotriko + vesta udelaji taky sluzbu

Vzetim LL400 dokonce nejake misto v batohu usetris. I s vestou a spodni vrstvou navic mi prijde 34 celkem v pohode. Ale ja na kratke vylety ven taky neberu moc "luxusnich" veci navic, YMMV
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 8:47

mitau píše:me kupodivu ke zvyseni tepelneho komfortu funguje prekryti tyvekem (proste pulku velkeho tyveku prelozim pres spacak - ochrana pred rosou, vetrem...)

I mně to tak funguje :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » pát dub 24, 2020 10:03

Etheric píše:je to jen jedna noc, prostě místo zbejt musí

ono je prece jedno, jestli je to 1 noc nebo 5. vybaveni tahnes +- stejne pokud zvolis stejny druh pochodu jako u delsich vyletu (chces si doprat vareni, ciste obleceni na spani), tahnes stan nebo jiny pristresek ci alespon podlozku, spacak, lehatko.. ranni teploty jsou jeste nizke, takze nejaka ta vrstva navic, pripadne neco proti desti, drobnosti, lekarnicka.. Co na 1 noc netahnes, co tahnes na vice noci? Jidlo to je asi tak jedina objemna vec, ve ktere se to lisi
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 24, 2020 10:26

skutrjohny
no prave. do 36l to dostanu, ale ta ma viko, 34l ma zipy a tim teda neni zadna moznost to nejak trochu poresit ala viko neni koc stazeny, vrsek batohu neni koc stazenej... zipy musis zavrit vzdycky.

etheric
mitau
jo ten tyvek asi prubmu, ted mam velkej nove, tak to je fajn napad.

Osobne vim, ze LL400 je pro me s perovou bundou na hrane s par nocnima vzbuzenima kolem 5st, mozna ten tyvek tomu trochu pomuze, to me vubec nenapadlo takhle udelat.

karosku mam klymit insulated sl prave kvuli vetsimu komfortu v zime, coz letos teda blby, pac sem mela dost zdravotnich problemu vlastne od rijna do unora, takze sem zimni sezonu projela a nez sem mohla v breznu naskocit, tak totok...

ale asi ten tyvek to zlepsi mininalne proti vetru a i kdyby to bylo jen placebo, tak za vyzkouseni nic nedam.

diky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 10:39

skutrjohny píše:Co na 1 noc netahnes, co tahnes na vice noci? Jidlo to je asi tak jedina objemna vec, ve ktere se to lisi

Vzhledem k počasí, např teď, když půjdu na jednu noc, zůstane doma nepropro, deštník, tarp, ba i spací oblečení ptž v teplotě co teď panuje se za jeden den fakt nezapotim a neuprasim. Vařit taky nebudu, jeden den bez vaření je super změna... Vemu max skoroprázdnou kartuši co se akorát vejde do Ti hrnku, k tomu malej vařič Robens /ex Fire-Maple/, abych měl ráno teplý kafe. By mi stačil aj 25l batoh :D
Jedna noc jde precizně naplánovat, u víc nocí už musíš počítat "se vším". Tahat na jednu noc to co na týden je podle mě volovina, ale jestli má někdo tu potřebu....

Batohy bez víka se zipem maj svoje výhody a ne zrovna malý, jen to vyžaduje naprosto jinej systém balení
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 24, 2020 10:45

etheric
jakou presne ma batoh se zipem bez vika vyhodu?

ja se teda rozhodne pri pohybu spotim i kdyz je -20 telo se poti protoze sw hejbe a s teplotou jen stoupa mira poceji ale.neni to tak ze s klesajici se prestane potit...

u vetsiny lidi, jen protoze etheric se nepoti, tak my ostatni nemame narok se potit...

o ranni caj se neoberu, maj to byt galeje nebo si mam uzit, ze po 6 tydnech budu spat venku protoze muz svolil ze zajedeme o par vensic dal autem?

a celta je otazka. ted asi necekany bourky nehrozi, tu hodne zvazuju, ze zustane doma. zalezi na predpovedi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát dub 24, 2020 11:13

Batoh bez víka umožňuje jinak se zabalit. Jde o přístup do batohu a organizaci věcí uvnitř. Na krátkým, nebo nějakým akčním výletu je to velký plus. Ale jak říkám, chce to přemýšlet jinak a ne stylem "rvu do batohu co se vejde, chuj s tim, že víko nebude plně dopnutý". Ale tady už se zase dostáváme k tomu, že je to dost individuální a hlavně spousta lidí se prostě balit neumí. Na tom neni nic špatnýho, nemůže jít všechno všem, ale fakt mě dostává, jak lidi občas tvrdí, že batoh bez víka je na hovno. Není. To jen oni se neumí zabalit, neumí vybrat vhodnej batoh pro ten či onen typ výletu. Nebo to řešit nechcou, nechtějí se tim zabejvat, tak prostě vezmou random batoh a nahází to tam... Každýho věc... Mně ale batohy bez víka se zipem vyhovujou.

Jinak já měl za to, že se tělo potí, když se přehřívá a ne když se hejbe. Nechápu, jak se tělo může v tak nízký teplotě jako je teď potit. Vždyť nemá potřebu se ochlazovat.. Jak tak chodim po dílně, máme tu 20st, všichni kalhoty a kr triko, někdo kraťasy a triko. Většina tu má nadváhu a fyzičku nic moc. Ale nikdo se nepotí a to se hejbou dost. Jak teplota vyleze nad 25, už vidim, jak se potěj :D
Naposledy upravil Etheric dne pát dub 24, 2020 11:17, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod malejjarda » pát dub 24, 2020 11:16

Celta je jistota. Taky jsem nějak podle předpovědi nepředpokládal, že bude minulý víkend ze soboty na neděli pršet. A potom mě v noci vzbudil déšť. (Bílé Karpaty). :cry:
Ale v nejhorším případě můžeš použit Tyvek.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

PředchozíDalší

Zpět na Batohy