Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » pon črc 31, 2023 9:23

ja taky ... mam pyzamo, coz je jedno dlouhe funkcni pradlo (spodek + vrsek + dedikovane spaci ponozky) a to mam zaroven i jako nouzove pod-obleceni, kdyby se stalo neco strasneho a neocekavaneho ..

resim tedka ale, ze bych mozna to pradlo vymenil bud za nejake skutecne satenove (hedvabne) pyzamo a nebo za hedvabnou vlozku do spacaku ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon črc 31, 2023 10:40

Tu vložku jsem zkoušel a hned to letělo do pryč. Ono už normální mumie není zrovna etalon komfortu a když se v ní motáš ještě ve vložce... Vložka má jedinej účel, na nic jinýho pořádně použít nejde, narozdíl od toho oblečení
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 31, 2023 11:11

etheric
jo pod dlouhy kalhoty je to na zatepleni v pohode ale ke kratasum v lete radsi jeste neco dalsiho na zatepleni...

ntz
no taky nad tim premyslim, ale to obleceni ma.navic jeste nejaky uzitecny funkce narozdil od vlozky...

a treba triko s dlouhym, na tom bahno neulpiva:D, tak to klido nosim i na zatepleni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon črc 31, 2023 11:18

Kraťasy na výlet tak leda na asfalt, do lesa je to blbost už jen kvůli klíšťatům a jiný havěti / vegetaci
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 31, 2023 11:26

klidne v tom polezu i krovim hustym s mladejma smrckama (jako vcera, dodrapana, doslehana, s milionem pupinku, ale se nebudu vracet ne? kdyz je to tam 40 metru...). nez abych se varila...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » pon črc 31, 2023 11:52

@Mawe: prozradim Ti tajemstvi - v dlouhych kalhotech se nebudes varit o nic vice nez v kratkych, dokonce spise naopak. Je to jen otazka spravne zvolenych (dlouhych) kalhot :wink:

Problemem ale je, ze se takove "spravne" dlouhe kalhoty dost tezko sezenou :twisted:. Nebo sezenou - jen jsou absolutne nevhodne zrovna na turistiku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 31, 2023 12:27

apuka
a protoze takove kalhoty nemam, rada stravimeto v kratasech...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod bonatius » pon črc 31, 2023 12:47

nebolo by lepsie pouzit nohavice tohto typu?
https://www.nalehko.com/produkt/panske- ... h-zip-off/

ja mam prvu verziu a co sa tyka vetrania tak su celkom dobre priedusne.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon črc 31, 2023 12:56

Ty zipy umí dřít až do krve, nebo bývají opravdu znát a cítit při chůzi. Samozřejmě záleží konkrétní gatě vs konkrétní člověk, ale já co zkoušel, všechno hrůza děs
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » pon črc 31, 2023 12:58

@Mawe - me se nikdy nestalo, alespon od pulky jara do pulky podzimu, ze jsem to pyzamo potreboval na neco jineho nez pyzamo ... na zacatku v druhe pulce podzimu, zime a na zacatku jara se to nahradni pradlo hodi .. takze tu vlozku bych povazoval jako sezonni zalezitost na teplejsi mesice, co by mozna i ulehcila par gramu a par krychlovejch centimetru v batohu ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon črc 31, 2023 13:08

@ntz: na teplejší měsíce, kdy spíš rozvalenej, přikrytej spacákem? Máš možnost spaní v komfortu, nelimituje tě mumie, když je rozeplá, tak se zavřeš do plátěný kazajky?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 31, 2023 13:23

ntz
na leto pro tebe asi dobry, pokud by byla castecne rozepinaci, nebo ne uplne sesita jak pytel, ze by si ji taky mohl byt jen prikrutej v ultrahicu

ja teda to spaci triko poyzivam hodne v lete na vecer, paradoxne vic nez v zime kdy mi nevadi si sundat bundu jenom a do spacaku vlezt v tom vrsku co mam, protoze uz nejakej mam:D

bonatius
teoreticky jo, ale nesmel bys byt obezni zena se silnymi stehny, kterou vsechny tyto kratasy drou do stehen a brani ji v pohyhu - pokid se teda do nohavic vubec nasouka.

mam jedny prana gate (zipy pod koleny mi vyhovuji), ale jsou silnejsi a teplejsi, vozivam je spis do hor, kde neni takovej hic a pak jeste podobny usiti na miru z neceho tensiho nez ten ss od prany.. ale i tak citim dost rozdil proti sortkam. ty na miru sity kalhoty vetsinou jdou jako kratasy v cr prezit max do pulky kvetna, pak uz se v nich varim.

(ale zase, kdyz jedu vyjimecne do hor, tam jsou oboje skvely).

takze tip na lehoucky kalhoty se zipama tesne pod kolenama (ale ne zas u kotniku) bych brala, ale to se moc nedela... a jeste s gumou v pase idealne bez poklopce protoze vetsinou mi nesedej vrsky a neumim to presit, guma jde i v ruce pobastlit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » pon črc 31, 2023 15:20

@Etheric .. asi mas pravdu ... byl to spis takovej napad, ze by bylo komfortni spat jen v trenyrkach a triku (clovek by nemusel lezt do toho upleho pradla) v te vlozce ... navic kdyz ma clovek rozeplej spacak, tak se mu casto stane, ze se treba pozdeji vzbudi pac mu je zima a zase ho zapina ...

a co se tyce spacaku, tak ja pred dvema lety presedlal na Patizon prave kvuli tomu sirsimu strihu a je to naprosto diametralni rozdil oproti klasicke mumii co se tyce komfortu (srovnavam s Cumulus Panyam)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon črc 31, 2023 17:11

ntz píše:clovek by nemusel lezt do toho upleho pradla

Kdo tě nutí nosit uplý prádlo. Je i oblečení z funkčních materiálů, který není uplý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pon črc 31, 2023 18:14

Mawenzi píše:booze


nikdo kolem me to bahno na lytkach nema, nechapu to:D asi nejak divne chodim...

To ma asi kazdy, kdo chodi rychle.
Na to spani vyzkousim tenke merino trenky. Na chozeni je nemuzu nosit, protoze se v nich muzu zblaznit.
Lehke volne a prijemne je Rab MeCo 120 smes umeliny a merina. Rychle schne a nesmrdi. Kazdy rok se to jmenuje jinak
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » pon črc 31, 2023 18:39

bonatius píše:nebolo by lepsie pouzit nohavice tohto typu?
https://www.nalehko.com/produkt/panske- ... h-zip-off/
ja mam prvu verziu a co sa tyka vetrania tak su celkom dobre priedusne.

Tohle mi taky nikdy nefungovalo, bylo to celý takový neelastický a ty zipy byl opruz pořád rozepínat a zapínat. Nakonec jsem si řekl, že si radši s sebou vemu pohodlný kraťasy a pohodlný gatě i když je to váhově o trochu horší.

Mě hodně příjemně překvapily tyhle gatě z dekáče. Nejsou extra uplý i když je to slim fit. Jsou extrémně prodyšné a strečové, tím pádem hodně pohodlné, važí cca 200g. Spal jsem v nich nakonec skoro celej měsíc, protože i když bylo teplo, tak bylo lepší si vzít gatě a jenom se spacákem napůl přikrýt, než spát jenom v trenkách a lepit na karimatku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 31, 2023 18:45

booze
a ty syncrino spodky nevytahujou se kolena a tak? po vic dnech pouziti? jestli by to slo pouzit i na noseni mezi lidi, aby clobek nebyl jak stara baba:D ve vytahanych teplakach
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod sobb » pon črc 31, 2023 22:39

Mawenzi píše:a v tom se do perovyho spacacku neleze. s holejma nohama taky ne:D
Proč vlastně? to je Ti látka Tvýho spacáku tak děsně nepříjemná? Já jsem naštěstí s materiálem všech svých spacáků v pohodě, takže běžně (= pokud mi není kosa) spím ve spacáku jen ve spodním prádle. Ale je fakt, že podvlíkačky mám stejně skoro vždy s sebou, jako rezervu. Alespoň tedy v horách, u nás bych si je v létě asi nebrala.

Mawenzi píše:apuka
a protoze takove kalhoty nemam, rada stravimeto v kratasech...
Ony ani neexistují. Snad krom pouštních či jiných specifických oblastí to bude vždy pohodlnější v kraťasech než v jakýchkoliv sebelehčích kalhotech. Odzkoušela jsem jich celkem dost, i jsem si koupila na místě takové, co lidi používají v tropech. Ale ve srovnání příjemnosti ve vedru mi vždy vyšly holé nohy lépe. I v těch tropech, když to šlo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 1, 2023 5:32

sobb
bohuzel celkem dost na holy telo... i treba nafukovacka mi vadi na tvar, ale ted sem leto odjezdila s penovkou z dekace, a tam muzu mit ksicht primo na tom materialu:D

takze si mozna objednam ty syncrino az napise booze.
na druhou stranu treba ty odepinaci SS kalhoty vazi asi 300g...
kratasy + 3/4 (leginy) vazi dohromady asi 200g a kratasy + tenky SS salewa vazi dohromady 200g takze technicky se mi nevyplati ani ty odepinaci shanet.

Spis by se mi libilo mit ty salewy jako 3/4 :D ale dat 2300 za gate a 300 svadlene za zkraceni se me asi nechce:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte srp 1, 2023 9:25

Mawenzi píše:booze
a ty syncrino spodky nevytahujou se kolena a tak? po vic dnech pouziti? jestli by to slo pouzit i na noseni mezi lidi, aby clobek nebyl jak stara baba:D ve vytahanych teplakach

Jo vytahuji, ale neni to extrem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod lojzmen » úte srp 1, 2023 23:51

booze píše:
Mawenzi píše:booze - nikdo kolem me to bahno na lytkach nema, nechapu to:D asi nejak divne chodim...

To ma asi kazdy, kdo chodi rychle. ...


Doplním.
Není to vždy jen rychlostí.
Chodím děsně pomalu a dělá mi to jedna noha.
Protože jsem trochu křivý a obě paty se pohybují rozdílně.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » stř srp 2, 2023 12:23

Mawenzi píše:by se mi libilo mit ty salewy jako 3/4 :D ale dat 2300 za gate a 300 svadlene za zkraceni se me asi nechce:D
Co tyto nove(jsi) Salewy, co maji pod kolenem meshovou tkaninu? Mely by byt ty nejprodysnejsi do horkych dnu. Jen by to potrebovalo sehnat nekde dobrou cenu :-).
sobb píše:Ony ani neexistují. Snad krom pouštních či jiných specifických oblastí to bude vždy pohodlnější v kraťasech než v jakýchkoliv sebelehčích kalhotech. Odzkoušela jsem jich celkem dost, i jsem si koupila na místě takové, co lidi používají v tropech. Ale ve srovnání příjemnosti ve vedru mi vždy vyšly holé nohy lépe. I v těch tropech, když to šlo.
Ja jsem psal o tom, ze by se Mawe v dobrych dlouhych nevarila o nic vice nez v kratasech. To neni o pohodlnosti a prijemnosti.
Ze se nemusis ve velkem vedru prehrivat v dlouhych, je pravda. Dokonce se muzes i min nez v kratasech, to zavisi na okolnostech. V mistech, kde je minimalni vlhkost to plati jeste vice - bo v kratasech se ochlazujes tim, ze se odparuje pot a to pusobi chladicim efektem. Na druhe strane ale ta nizka vlhkost a soucasne silne odpareni potu zpusobi nutnost dalsiho poceni, aby se vytvorila pozadovana mikroklima u pokozky. V dobre prodysnych dlouhych se ta mikroklima dokaze uchovat, tj. nemusi se pokozka nadmirne potit, navic tim, ze "je ve stinu", se ani tak moc nezahriva, ze by se musela nutne ochlazovat.

Jsou to (i) vlastni zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 2, 2023 19:11

apuka
ty maj pevnej pas, ja potrebuju s gumou v pase, nic jinyho nosit nemuzu :D to by vyslo jeste draz :D ale diky za tip. obecne se teda ted spis nechystam nic kupovat, ale nejaky gate tesne pod kolena by se mi libily
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » stř srp 2, 2023 21:45

@Mawe - nevim, jestli by ti to pomohlo, ja mam ale na turistiku volne cyklisticke kratasy (myslim ze zn. Endura), ktery maj uplne vse, co potrebujes (maj vyndavaci vnitrni na zadku vystlane "elastaky")

1) jsou strecove
2) jsou z nejake umeliny a rychle schnou
3) maj zevnitr v rozkroku misto latky takovou hustou sitku (neni pres ni videt ;)), aby dejchaly (veci v rozkroku)
4) maj dobrej strih, ze se v nich dobre sedi, nikde netahaj, apod

kdyz se pujdes kouknout do nejakeho cyklo-obchodu, tak tam najdes urcite takovejhle styl volnejch kratasu, co jsou vlastne kratasy + vyndavaci na zadku vystlane vnitrni elastaky
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » čtv srp 3, 2023 9:09

@Mawe: Aha, ja jsem si myslel, ze na tech bocich to jsou gumy, ale nijak moc jsem to nestudoval. Jen me zaujalo, ze pod kolenem je ten "deravy" matros.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 3, 2023 19:42

apuka
na bocich mozna jo, ale co s tim zipem a poklopcem... :D to presit fakt neumim, zatimco guma jde ohnout nebo presit i v ruce takove "svadlence" jako su ja :D

ntz
tak sem koukla na tu znacku a nektery vypadaj fakt paradne. akorat nevyhoda cyklo a bezeckych veci je, ze mivaj vzadu kapsicku a to je trhacka merina a sitek na batozich :D ale dobrej smer, kam se pripadne divat, az to budu aktivne resit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » pát srp 4, 2023 8:20

Mawenzi píše:...ale co s tim zipem a poklopcem... :D
|No pockej, mozna jeste uvidis, jak se Ti budou hodit az nekdy zjistis, ze jsi se vlastne cely zivot trapila v zenskem tele, ze jsi vlastne chlap a budes mit potrebu to "potvrdit" i zmenou pohlavi :wink: :mrgreen:

Jinak jo - nevim, jestli je tam guma, ale zatahuje se to tenkou snurkou, tj. asi nic, co bys chtela.

Jeste jednou opakuji - mne to zaujalo jen tou latkou pod kolena. Pokud by to slavilo trochu uspech, casem mozna Salewu nasleduji i jine znacky a mozna nektera udela i pouze s gumou...

Jinak se koukni na nabidku Lowellpro. Maji tam same kalhoty s vyssim pasem (s moznosti ohnuti, resp. zasiti), nektere s gumou nektere bez gumy s tkanickou - kterou muzes vyndat a misto ni pomerne jednoduse zasit sirsi gumu, coz bys mohla zvladnout udelat i sama). A kdyz to ma (nekde) jeste takovyto popis, tak to urcite nemuzes nemit :smt044 :
Tyto legíny dokáží opticky zeštíhlit postavu a tvarovat ženské křivky.
Váš zadeček pozvednou a mírně vyšpulí, stehna zúží a stáhnou.
...
Budete dokonalá a krásná

Akurat u vyrobce maji fotky jen cernych kalhot, tam toho moc neni videt, podivej se na nektere radeji tady, kde maji v jine barve (fotky sice mizerne...) a obcas maji uvedenou i vahu. Ty 3/4 Rocketas by mohly byt neco, co hledas - po te uprave pasu na gumu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 4, 2023 10:42

apuka
diky na lowel pro se obcas divam, mdyz sme bydllea v BK tam je i prodavali ve sportu a mam od nich kratasy nektery i 15 let:D

objevila sem jedny od gina, tak ty zkusim a jeste mrknu na ty co posilas.

myslim, ze byt chlapem nechci:D a ani proti poklopci nic nemam, ale musel hy byt ve spravne velikosti a ne ze me z toho je zle jak me to tlaci:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » pát srp 4, 2023 11:05

oodoow píše:Můj idol je starší pán co nás teď předběhl. Je mu 61 let a základní váha batohu (spaní + oblečení co nemá na sobě) jsou prej 3kg. Jsme si říkali jak valíme, ale sfouknul nás jak svíčku. :D


Není to sice trek na 2-3 dny, ale pán mi poslal gearlist, tak pro inspiraci postuju.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát srp 4, 2023 11:17

Mawenzi píše:co s tim zipem a poklopcem...

Coby. Třeba tohle
zensky-toaletni-trychtyr.jpg
zensky-toaletni-trychtyr.jpg (27.76 KiB) Zobrazeno 218 krát

:mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy