Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 27, 2023 18:34

dik, rekla bych, ze neco mas tak podobne... ja nosim k lanshanu jeste druhy vak kvuli promoknuti do batohu a podlazku (kvuli bahnu a hnusu zespod tarpu).

koliky mas jen 2?

a varic?

jinak cca na 7kg (bez fotaku) bych to asi na 2 noci dala, ale ted jak sem byla vlastne 2x na 10 a 1x na 5 tak to bylo spis tech 8kg (+nepropro kalhoty, vetrovka).

musim kouknout na spodky rab, to me zajima. a teda sandale to uz by se me nosit nechtelo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » čtv črc 27, 2023 19:46

booze píše:UL UTĚRKA Kula Pee Cloth 13


i ty ??? :D .. kristova noho :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » čtv črc 27, 2023 19:52

@booze: to mi připadá jako gearlist na Camino, ne na 2-3 dny..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv črc 27, 2023 20:24

Jo to mam tak od kvetna do rijna.
Jakou mas podlazku k Lanshanu?
Ten silnylon kdyz zmokne tak je to hadr a nosim ho na batohu.
Sandale jsem mel kvuli problemum se slachama a hodne mi to pomohlo.
Koliky mam jehly a Vecka Ti 2 a 2 ks.
Spodky jsou boozi, ale v lete zbytecne.
Varic mam system nesmrtelny APG, ale nemam tam napsanou misku s uzaverem z Decathlon. Tu jsem zacal pouzivat na vsechno.

Tak 2-3dny je u me stejne jako mesic. Asi
Jinak to mam na chozeni v horach, ale jsem rad, ze to co mam muzu pouzivat univerzalne.

Ano po poblemech, co jsem mel, jsem presel na ten vytistny bidet a tu uterku na holcici curani. Je to boozi a pres den si nekdy proplachnu trisla a prdel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 20:36

Ehm.... jakych problemech a co s tim progrca delas? :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv črc 27, 2023 20:45

Ehm... sak jsem mel nejaky hnus v trislech a na stehnech. Jsem to psal ve stiznostech. Ted uz nic ale pomohlo to vysusovat trisla a prdel. Nezabiral na to zadny krem ani mast ani kapky...nic
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 21:00

Hlavne ze je to pryc. Priste muzes zkusit konopnou mask s CBD a/nebo CBD olej. Mne to s kuzi udelalo docela zazraky.

Jinak na kozni infekce funguje propolis. Ne hned, ale v radu tydnu se jich zbavis natrvalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv črc 27, 2023 21:06

Ano tati.
Propolis i CBD i TeaTree apod jsem zkousel. Bylo to zrejme zevnitr orgasmu a tak jsem to resil vnitrne a zadarilo se.
Souhlasim s tebou, z ten CBD olej je gut. Funguje na vse mozne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 21:11

Vnitrne jak? Vypil jsi zasoby lihu na 10 let? ;-)

Mne se diky tomu tak vylepsila kuze na nohach, ze kdyz jsme ted nachodili za 6 dni 10 vyskovych km ve slusnem vedru (vnitrni ponozky mokre), tak zadne puchyre, jen sem tam lehce rozmocena kuze nad patou. Driv jsem musel v takovych podminkach nohy denne osetrovat, ted vubec, jen jsem obcas maznul ty paty konopnou masti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 28, 2023 4:55

booze
ti staci 4 koliky? zbytek klacky a kameni?

ja mam koliku 9+1 nahradni a ted sem.jednu TI vecko zlomila a jednu TI jehlu ja hlupak zapomela vim kde ale vracet se nebudu (krusny hory).

ja mam navic tepelnou vrstvu vetsinou, na nohy i vrsek, ale jak sem psala, chlapi maj jinou termoregulaci - teda hlavne na vic dnu.

bych s holejma nohama do spacaku nevlezla a zas nerada v kalhotach do spacaku chodim treba kdyz je na cestavh bahno po desti a zima (mam vsechno bahno na lytkach).

podlazku mam origo od lanshanu z ali, a na batohu kdyz chcije nebo se jdu prodirat lesem nebo do vlaku to je naprd. ale jinak asi dobry reseni.

super, ze ti sandale pomohly, nekdy to asi je nutny.

mike
pokud nemas na cbd alergii jak kamoska ktera si to koupila na vyrazku s dost se ji zhorsila:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát črc 28, 2023 15:47

Alergie na CBD zni docela divne. Nebylo to spis na nejakou jinou slozku kremu nebo co to mela?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 28, 2023 16:56

vyzkousela i domaci jen sadlo a leciva latka a reakce horsi nez z te kupovane:D takze asi v extrembich pripadech se to stat muze. sadlo muze zevne i vnitrne:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » pát črc 28, 2023 18:09

na veskere kozni problemy i male ranky funguje fantasticky odvar (a nebo vyluh) z chlopice ... chlopice roste docela hojne po cesku ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát črc 28, 2023 23:29

@ntz: netusim, co je to chlopice a Google taky ne.

@Mawenzi: njn, obcas ma nekdo holt smulu. Otazka teda je, jestli ta reakce nahodou nebyla zacatek leciveho procesu, obcas se neco zpocatku zhorsit muze a je to spravne. Zazil jsem (ne u kuze).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 29, 2023 6:39

asi jako kdyz sem si ibalginobou masti koupenou po ceste na vylete natrela bolavej nart a mela sem ho horkej, palivej, svedivej a plnej puchyrku?

jestli lecivej porces vypada takhle, tak rafsi at mi noha upadne:D

ona to mela nejak podobne, svediva a paliva vyrazka...

takze idealne doma nezapominat aulinovou mast:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » sob črc 29, 2023 6:52

Nosím s sebou třezalkovej olej, v takový tý plastový "mikro zkumavce". Jedno z nejsilnějších přírodních antiseptik, super na spálení, bodnutí hmyzem, jakýkoliv zranění, dokonce to funguje i na puchýře, naraženiny, bolavý svaly... Je to malej univerzální zázrak, výborně se to osvědčilo. Jen zavadlý květy třezalky vylouhovaný v oleji, nejlépe lněným a udělá to lepší službu, než preparáty na předpis
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » sob črc 29, 2023 8:20

mike píše:Vnitrne jak?

Homeopatika a naopak doktorka mi zakazala chlast. :tonqe: po tydnu to zabralo a zbavil jsem se vseho.
Mawenzi píše:staci 4 koliky?

Je tam chyba. Mam zo kopirovane z excelove vychytane tabulky. Mam jich 6. Mam radeji Lanshan 2 Pro.
Mawenzi píše:bych s holejma nohama do spacaku nevlezla a zas nerada v kalhotach do spacaku chodim treba kdyz je na cestavh bahno po desti a zima (mam vsechno bahno na lytkach).

To me je jedno. Vecer se vzdy snazim provest nejakou hygienu cca 700ml vody a prave ten curaci ubrousek je na to dobry.
mike píše:@ntz: netusim, co je to chlopice a Google taky ne.

@Mawenzi: njn, obcas ma nekdo holt smulu. Otazka teda je, jestli ta reakce nahodou nebyla zacatek leciveho procesu, obcas se neco zpocatku zhorsit muze a je to spravne. Zazil jsem (ne u kuze).

Chlopici mas v gatich (25cm) roste vsude (v gatich) :wink:
A pekne si popsat to zhorseni pri zacatku leciveho procesu. Mnoho lidi to nevi a nchce ani vedet. Nektere potvory se brani a zhorsuji stav, nez zdechnou.

Puchyrky apod u ibalginu muzou byt pokud se potis. Na zvyseni ucinku se dava igelit a obvaz.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 29, 2023 16:16

booze
ja to mela pod obvazem. jestli to, ze mam natazenou slachu nebo skriplej nerv nebo co se leci tim, ze mi "hori kuze" tak fakt nevim... navic pres noc na spanek...

nereknu vyrazku, na kterou neco nanesu, ale s tim ibacem to spis byla alergicka reakce, kuzi mam dost citlivou a bezna kosmetika by me sezrala.

su rada ze na aulin reakci nemam. a to sem ibalginovou mast pouzila asi po treti v zivote, po nekolika letech... mozna 10...

mas ho radsi kvuli mistu? i kdyz jedes sam?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » sob črc 29, 2023 20:34

Ano misto, suseni a vareni uvnitr. Obcas mega kondenzace uvnitr, ale je to lenosti hledat misto.

Ted jsem zjistil ze strasne potrebuju DURSTON X MID 1 A 2 https://durstongear.com/product/x-mid-1p
Zase se bojim o garazovou kvalitu nebot jsem 2x reklamoval Deschutes vzdy tak po roce a vymeneny za novy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » ned črc 30, 2023 1:04

booze píše:naopak doktorka mi zakazala chlast.

Tak to aby sis zmenil nick :twisted:

Mawenzi píše:s tim ibacem to spis byla alergicka reakce

Klidne muze byt, tyhle protizanetlive masti to obcas delaji. Driv jsem pouzival Fastum gel, ktery ovsem zpusoboval fotosenzitivitu, a tak uz je jen na predpis. Nastesti je Aulin gel stejne ucinny a nic takoveho nedela. Akorat barvi ponozky do zluta 8-[

Mawenzi píše:ona to mela nejak podobne, svediva a paliva vyrazka...

Mozna by mohla zkusit spis CBD kapky, vnitrne. Mne prijde, ze se mi kuze vylepsila hlavne po nich, po celem tele. I tam, kde jsem to masti vubec nemazal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » ned črc 30, 2023 2:10

aha, tak ona se "chlopice" nazyva "chlapice" - https://cs.wikipedia.org/wiki/Tu%C5%BEe ... lmov%C3%BD

sorry, u nas v rodine tomu vzdy rikame chlopice .. vyzkouseno milionkrat .. je to zazracna kytka .. kdybych vam vykladal, co vsechno dokazala, tak me budete mit za blazna ... proletl jsem ted wiki a dalsi clanky ... zjevne ma i "dalsi" lecebne ucinky .. my ji pouzivame na jakekoliv kozni problemy (a zraneni) .. na nic jineho
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod bonatius » ned črc 30, 2023 8:34

@"ntz: ako pripravuje vyvar / odvar z chlapice?
u nas sa to vola Túžobník brestový
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned črc 30, 2023 10:34

Lepší je tinktura, rozpustí se víc látek. Hodíš to do lihu 60%, 3 týdny necháš, zcedíš a je hotovo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 30, 2023 15:09

booze
bahno s kuze smejes ale co bahno ze spodnich nohavic spacich kalhot:D takze ja je moc jako nouzove chodici poyizvat nemuzu:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » ned črc 30, 2023 17:31

Mawenzi píše:s tim ibacem to spis byla alergicka reakce
Co jsi popisovala je typicky projev alergie, rozhodne ne zacatek lecebneho procesu : :evil:. Spravne jsi to okamzite prestala pouzivat.

mike píše:Alergie na CBD zni docela divne
Proc? Ze to pisou stranky, co jsou na CBD (a /nebo konopi vseobecne) specializovane? Pisou, ze "CBD v nejcistci forme nezpusobuje kozni alergie". Ja bych si toto nedovolil napsat.
Alergii muze zpusobit naprosto cokoliv, dokonce (zda se, ze) ina obycejnou vodu.. Ne u "kazdeho", ale u nekoho ano. Dokonce i primo antihistaminika (zazil jsem). No a s alergiemi na veci, ktere se oznacuji za "nezpusobujici alergie" jeste vice - konec-koncu, mam dojem, ze se takova zkusenost se obcas objevila i tady na OF.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » ned črc 30, 2023 20:44

Mawenzi píše:booze
bahno s kuze smejes ale co bahno ze spodnich nohavic spacich kalhot:D takze ja je moc jako nouzove chodici poyizvat nemuzu:D

prisaham ze jsem nic nepil, :---) nekouril ani nesnupal, ale nechapu to. #-o


Jake bahno? Jako blato na hristi? :shock: To mam jeste cas a asi me to ceka za par let. :x
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » ned črc 30, 2023 23:36

apuka píše:Proc? Ze to pisou stranky...

Ne, to jsem ani necetl. Za mne proto, jak to funguje, endokanabioidni system mame v sobe a jeho vyznam je presne opacny tj. stabilizace.

apuka píše:Alergii muze zpusobit naprosto cokoliv

Nepsal jsem nemozne, ale divne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 31, 2023 5:36

booze
ze mi nestaci jen jedny spaci spodky/dlouhy kalhoty, protoze kdyz je chladno a po desti, tak mi vsechno bahno z cesty naskace na lytka (kdyz mam dlouhe kalhoty tak na latku), a pak to znamena mit spaci spodky od bahna a zapraseny a v tom se do perovyho spacacku neleze. s holejma nohama taky ne:D

takze v parnym lete mi staci na sobe kratasy + spaci, kdyz je chladno tak na sobe dlouhy + spaci a kdyz je neco mezi kdyz je par dni nebonrano chladno ale pak zas teplo tak musim nosit dvoje spodky, jedny do spacaku a jedny na zatepleni, kdyz to neni na kratasy...

nikdo kolem me to bahno na lytkach nema, nechapu to:D asi nejak divne chodim...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod tsunami » pon črc 31, 2023 6:09

Nejsi v tom sama - nosím do spacáku spací oblečení, které mám jen a jen na spaní nebo jako nouzové, když jde o život. Přítelkyně to samé. :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon črc 31, 2023 7:50

Já to vždycky dělal taky, to spací jsem občasně používal i přes den, když bylo chladno. Ty podvlíkačky se pod kalhotama nijak nezasraly a když je chladno = nepotim se, takže jsem je mohl používat bez obav, že by přestaly být vhodný k původnímu účelu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy