Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 1, 2013 7:28

jo to verim, ze sranda byt mohla. S necim takovym ale naprosto nechapu, zes vubec k ty hospode dosel:D

ja budu muset proste poradne posefovat, ceho se vzdat a co si nechat... treba vzdat se camelbacku + spaciho obleceni by mi asi 3/4kila hodila v pohodo... ale zas asi nejsu jeste ve stavu, kdy su ochotna spat ve zpocenejch hadrech:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod šíp » úte říj 1, 2013 7:57

Mawenzi píše:.. treba vzdat se camelbacku + spaciho obleceni by mi asi 3/4kila hodila v pohodo... ale zas asi nejsu jeste ve stavu, kdy su ochotna spat ve zpocenejch hadrech:D

Já se prostě snažím hýbat tak, abych se nezpotila, tedy při lezení do kopce s batohem zvolním, když začínám cítit, se se přehřívám. Místa na spaní se taky snažíme vybírat tak, aby nebyly hned na kopci, tedy aby člověk měl možnost trochu na sobě oblečení vysušit lehčím pochodem, tedy při sestupu do sedla a pod. Podle druhu akce s sebou nenosím buď vůbec nic na převlečení, nebo jen triko s krátkým rukávem, které si pak hodím na sebe coby suchou vrstvu a na to pak zbytek oblečení. Podotýkám, že jsem nepotivý typ.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 1, 2013 8:24

tak to ja su extra potivy typ:( a celkove mi asi neni moc prijemnej vubec ten pocit jit spat v tom, co sem mela cely den na zadech a mam pocit, ze zada mam durch pomalu i behem stani, staci, ze mam ten batoh:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » úte říj 1, 2013 8:27

Ak si extra potivý typ a ešte aj zimomravá, o spánku vo veciach z cesty neuvažuj ani náhodou. Odľahčuj niekde inde, takto sa nevyspíš.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 1, 2013 9:15

ja vim, ale ja mam pocit, ze vsechno nezbytne potrebuju:)
na druhou stranu je pravda, ze mikina (merino 200g cca) mi taky uschla cca behem tech 20ti minut nez sme sly spat, tak by to asi tak desny nebylo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mitau » úte říj 1, 2013 16:03

Ono ani to prádlo na spaní nemusí být mrtvá váha. Mám Craft Active a slouží na spaní a jako záložní vrstva, kdyby bylo více zima. Zima = nebudu se moc potit a nevadí mi v něm spát; Teplo = budu mít prádlo na převlečení
Takový systém mi osobně vyhovuje nejvíc.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte říj 1, 2013 16:06

Presne tak. Spim v tenkem (~150) merino triku s dlouhym rukavem a pouzivam ho jako druhou vrstvu, kdyz se ochladi. Tenke kalhoty na spani zas pouzivam na prevleceni chatach, jelikoz trekove jsou nekdy slusne zaprasene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 1, 2013 17:56

je fakt, ze s tim oblecenim to mam podobne. Spaci slouzi jako nahradni vrstva v lete i v zime jako dalsi... Sice ty 2 trika na sebe sou uz tak jako ze se citim jak medved, no holt budu muset zacit rozumne optimalizovat a zbavit se psa:D to bude skoro kilo hned pryc:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » stř říj 2, 2013 10:10

nejvíc váhy se dá ušetřit na batohu, spacáku, nafukovačce, stanu, na vaření, jídle a vodě, ne na oblečení na spaní nebo co je jako náhradní
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 2, 2013 13:36

bagl sem si koupila myslim 2roky zpatky/rok a pul, to me tak jeste nenapadlo resit, protoze sem predtim par let nemela partaka na vandry a samozrejme sem davno zapomela, jak to bylo tezky (nebo me to tak nestvalo), a zas s nim su docela spokojena ohledne pohodlnosti 100% - osprey kestrel 48, karimatku mam evazotku a vikinga 600... ten bagl asi 1.5kg, evazotka 370g a vikind 1140g ale asi mam moc kramu (jidlo, voda), veci pro psa hodej skoro kilo, vareni jako takvoe netaham vubec, ale zas moc zeru (klidne asi i 7x denne) a vody bezne klidne 3.5 - 4litry... orteza ma taky asi 350g, kdyz sectu vsechny ty kraviny, bez kterych bych se obesla, ale ulehcujou mi zivot (orteza, pes, min vody) tak asi 2kg stahnu hned... s tim, ze hole nosim casto na batohu, to je dalsiho pul kilca... holt proste su neskromna:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod JohnyFK » stř říj 2, 2013 13:57

A co využít ještě něco takového http://www.happypet.cz/pro-psy/tasky-batohy/1394-manmat-taska-nosic-pro-psa-m-40cm/ ?

Minimálně granule si přece může nosit sám ne? :)
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 2, 2013 14:03

jojo, o tom vim:) nicmene pes se pod tim muze snadno i zaparit nebo mit kozni problemy kdyz se i necekane po bricho smoci, navic treba v lete je pes myslim rad, ze je rad i bez "oblecku", ale jako chapu myslenku:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » stř říj 2, 2013 14:26

Mawenzi@
tak to má tvůj základ dobrou váhu, na tom se už moc ušetřit nedá, já mam cca 500g jídla na den, čtyři jídla, cca 2500kcal, a u sebe nosím cca 0,5l až 1l vody, mam tedy vodní filtr, takže můžu nabrat prakticky všude, tady se dá ušetřit dost váhy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » stř říj 2, 2013 14:36

Mawenzi píše:... kraviny, bez kterych bych se obesla, ale ulehcujou mi zivot (orteza, pes, min vody)

Jak ti pes ulehcuje zivot? Nereknu, kdyby ti nosil batoh nebo jsi ho cestou snedla, ale takhle pro nej jeste tahas veci a musis se kvuli nemu omezovat ve spani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 2, 2013 15:04

myslela sem potreby pro psa, jako uvazovej kolik treba.. Je fakt ze pes sam o sobe nic neulehcuje ale muzu jet bud s nim, nebo byt doma a vencit...

Jojo, musim nejak zacit optimalizovat. Treba hole X orteza, ale tezky odhadnout co z toho zvolit a zas mit to furt v pouziti at to clovek nenosi taky moc nejde furt
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » čtv říj 3, 2013 7:15

- Tašky na psa - máme, nepouzivame
- Uvazovy kolik - máme, často nebereme. Z 3-4m prusiku a 2 vypoustecich karabin jsem uvazal dvojvoditko (2psi) variabilní delky. Ukazu o vikendu. Lehoucke, pevne, skladne. Vazu dle moznosti ke keri, stromu, kamenu. V nouzi pouziju stanovy kolik.
- Krmeni - jsem přestal nosit. Hodně váží a ma velký objem. Na výletě krmim spekackama - 1 rano a 1 večer. Podle trasy buď kupuju nebo nesu. Cuba stejně na treku granule nezere, zato za burta jsou vděčni. Maso je maso. Ohledně soli - není to tak často, aby jim to uškodilo a zbytek roku krmim Stonecrick + lososovy olej + rasu, takže psi nadherne prospivaji.
- misku nenosim, pijou z potoka, psi vodu málokdy (dle trasy a období), pak pijou z ruky, igelitky nebo cestovní misky.
- cuba spí na zemi, pes ma 1/2 stare penovky (nízká váha) ale v zime ho stejně neberu
- svou vodu jsem omezil na 1l a doplňuji, + koupím filtr
- camelback mám a nenosím, vadilo mi, ze zabírá vnitřek batohu a při doplňování musím vybalit. Taky sušení je zdlouhavé. Myslím ze je využitelný spis na intenzivni sportovní vykon a na trek/trip jsem volil 2 0,5l lahve od Aloe vera - nápad fps - uživatelsky příjemný rozměr, dobře drží tvar při zasouvani do boční kapsy vně baglu.
(Pardon za úpravu. Pisu z mobilu)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 3, 2013 7:39

2x denne spekackama:D tos me dostal. Ale je fakt, ze ted sme v nejaky obci na Berounsku staveli na kofolu a psi dostali kazdej po klobase od hospodsky zdarma. ale mas pravdu, v pripade moznosti koupit spekon to neni tak zlej napad. Jinak misto druhyho voditka kolem stromu uz taky mam jen provazek s karabinou, tak su zvedava teda, jak to mas ty.

je fakt, ze ty 0.5l petky sou supr do bocnich kapes batohu, taky to tak obcas delam.

a co v pripade nejakyho echt deste? mas zdarak? nebo celtu? kvuli psovi? nebo psovi nevadi kdyz na nej treba pulku noci prsi? tohle totiz nevim, jeslti neni jen muj psychickej blok, ze kdyz je pes bytovej, ze treba v burine ci vydatnym lijaku by mohl byt na suchu v noci...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod deu » pát lis 22, 2013 21:44

Víkendový přechod Lužických hor (listopad,přeháňky,teploty 3-8C)- gear list
Základní váha batohu je 6,77kg.Celkem 11,5kg včetně jídla a 1l vody a na sobě 2kg včetně tr.holí.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » sob lis 23, 2013 1:42

Ty jsi samej vejlet :-)
Pekne!
Co je ta vec vpravo nahore na batohu?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » sob lis 23, 2013 7:04

To bych tipoval na madlo vod šuplete. :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » sob lis 23, 2013 8:50

to mam za to že píšu po cestě od nemocnejch dětí na záchod v půl třetí v noci .... hlava ještě spala
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Chmeld4 » pon lis 25, 2013 14:15

V klidu budo já než sem přečetl další komentáře pod fotkou tak sem na to chvíli taky tázavě koukal :evil:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pavproch » pon lis 25, 2013 16:47

deu píše:gear list


Jen taková malá technická (NEOSOBNÍ!) - dávat odkaz (bez varování) na něco, co si VYNUCUJE instalaci něčeho mi připadá krajně bezohledné.

(btw, odpovědi typu "nejsi gramhonič, tak tam nemáš co lozit!" ňa nakrknou ešče víc....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod deu » pon lis 25, 2013 17:16

O instalaci čehokoliv netuším ,to myslíš nějaký adware nebo přímo stránky geargrams?Já jsem nic neinstaloval,jen jsem se zaregistroval a používám.Autorovi jsem poslal menší dobrovolný obnos na provoz.Když jsem se dřív díval na něčí gearlisty byly to vždy obyčejné html stránky.Možná se mu tam něco nabouralo,fakt netuším.
Edit - zkusil jsem anonymě otevřít mů gear list v několika prohlížečích a nic to nedělá,funguje tak jak má.Není to něco u tebe?
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pavproch » pon lis 25, 2013 17:38

ne, vyžaduje to instalaci nejnovější verze Flash playeru.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod deu » pon lis 25, 2013 17:43

Mě se flash player updatuje automaticky,ale jestli je tohle pro tebe problém tak sorry,já zas tak paranoidní nejsem :)
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pavproch » pon lis 25, 2013 17:46

jj, problém je na straně přijímače, nikoli vysílače.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod jirkas » čtv led 9, 2014 10:16

Někteří z Vás to tu píšou, ale kolik vám zhruba váží ty stany? Jen pro porovnání.
jirkas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 27, 2012 11:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » čtv led 9, 2014 19:04

mě 1451g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod jirkas » čtv led 9, 2014 19:32

To je paradni a co to je za typ?
jirkas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 27, 2012 11:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy