Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte led 26, 2016 13:55

me to jedno neni, protoze kdyz me koleno boli jak svina kdyz nosi me a malej batuzek na sobotni vylet, tak 10 versus 12kg poznam jak svina predevsim tim, ze mam mensi dojezdnost a vic me boli noha:( a nemam s tim zkusenosti prave, tak zas nechci zbytecne tahat moc veci, co sou uz predem oznacitelny jako hovadina. navic pokud su bezne na 12kg na 3dny tak na 7 to asi 12 nebude... fakt obdivuju vsechny, co dokazou s 15kg batohem nebo i tezsim jeste vubec chodit. sem jednou mela asi 15kg bagl a jen ho dostat do vlaku byl nadlidskej ukol:D

to se ale asi da "naposilovat"? nosenim takovyho nakladu treba do prace?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod S4TYR » úte led 26, 2016 14:34

Mawenzi píše:... fakt obdivuju vsechny, co dokazou s 15kg batohem nebo i tezsim jeste vubec chodit. sem jednou mela asi 15kg bagl a jen ho dostat do vlaku byl nadlidskej ukol:D

chodit jde v pohode i s 20kg batohem, ale po 15 kilometrech te to prestava bavit tahat a premyslis, jak si ulevit.. :D pripadne, koho priste vzit na vetsi rozlozeni vahy
Mawenzi píše:to se ale asi da "naposilovat"? nosenim takovyho nakladu treba do prace?

obehni nejblizsi sousedy, nabidni jim, ze jim udelas nakup a mas to naposilovane behem mesice :D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte led 26, 2016 14:41

ja su rada, kdyz se mi muj nakup vleze do baglu :D natoz od sousedu:D

navic ja neznam nikoho, kdo by mi ochotne a dobrovolne nosil treba vodu:D tak nic, no, budu muset napocitat spis ty ponozky:D (3mesicni nucenej relax se psem taky asi nepomaha, ale zas su aspon uz zakulacena do toho bederaku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod S4TYR » úte led 26, 2016 14:47

:D :D :D mno, tak to muzes za devet mesicu shodit
Ja ted uvazuju, jestli ma na 2-3 dny vubec smysl tahat hydrapack od Source? Nejak nejsem sto, presvedcit se o vyhodach hydrapacku na vlastni kuzi. Ale zalibil se mi 3l, ale kdyz si spocitam, ze behem cesty narazim na XY zdroju, tak 2l musi stacit.. pak voda na vareni. Mno musim se nad tim zamyslet, protoze mi vodu taky nikdo nenosi :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte led 26, 2016 14:50

S4TYR ja bych radsi driv :oops: :D
ja hydrapack zkousela ale dosla sem k zaveru, ze asi je to obcas fajn, ale asi ne pro me:D nicmene pri turistice to je urcite neco jinyho nez pri jinych sportech. Mela bych se ho zbavit, at nemam doma zakramovano:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod S4TYR » úte led 26, 2016 15:14

ted te tety nejak nechapu..
Mawenzi píše: nicmene pri turistice to je urcite neco jinyho nez pri jinych sportech..

abys mi lepe rozumela, tak na turnaj v sachu, speedminton a par dalsich sportu :shock: by me hydrapack brat nenapadlo. :D behem treninku v sachovych klubovnach by obsah al. v podavanych davkach ten hydrapack rotopil, pri raketovych hrach nepiju a behem plavani vyplachuju peroralne casto :D
Ja o hydrapacku premyslel jako o doplnku na horske treky, turistiku, mozna skialp (i kdyz nelyzuju)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte led 26, 2016 15:19

myslela sem to spis tak, ze na vylete mi necini potiz sahnout do bocni kapsy a vzit si vodu bez sundavani baglu, zatimco treba na kole kazdy zstaveni muze byt vetsi opruz. ja s tim ale mnohem min piju protoze nemsm tak dobrej prehled coz je pri mym nedostatecnym prijmu potiz.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod S4TYR » úte led 26, 2016 15:27

:oops: ted jak nad tim premyslim, tak jsem to tve zakulaceni asi (ne)pochopil
:D :D :D inu, pitny rezim je treba si nacvicit nanecisto si ho otukat, poupravit a zazit :drinkers: Na kole piju asi az po migraci do dalsi vsi. Tam nevim, jestli by to melo u me smysl, ale horsi je, ze fakt nevidim nic co by ty hydrapacky mohlo vyzvednout oproti 'HiTech flasce'. 2x 2l a mam klid
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte led 26, 2016 15:33

ono zakulaceni mi teda nekteri doporucovali ale hlidaci pooperacni psi rezim zajistil jiny zakulaceni, se kterym neni nutno omezovat cas a finance do vyletovani:D aneb su jeste moc mlada a ten spravny pud se u me nevyvinul:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod S4TYR » úte led 26, 2016 15:40

mno nahodou.. ja jsem skoro dokoncil pubertu (pocitove) a deti mam dve, neoficialne jich vic moc byt nemuze, ale na 30+ se taky necitim :D teda byt obcas citim sakra v kostech, ze uz kopec nevybehnu az tak zprudka, ale to mozna delaji cigara
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte led 26, 2016 19:11

Simi píše:Já právě nepoužívám speciální ponožky na spaní, ale točím dvoje rovnocenné.

A to ja zas jo. Mam na spani PWS, jsou teplejsi, volnejsi a prijemnejsi, nez trekove. A navic jsou vzdycky suche a nejsou prosolene od potu. Vazi 45 g.

Jinak vy co resite jeden par ponozek navic... nekteri z nas nosi dvoje ;-) Na 3 dny nebo na 10 dni si vzdycky beru 2 - 3 pary vnitrnich a dva pary vnejsich, takze celkem 4 - 5. Vnitrni mi vydrzi maximalne 4 dny, pak uz se zacinaji lamat, vnejsi by vydrzely dyl, ale nechutne smrdi a je lepsi je vymenit. Do 3 dnu by sice stacil 1 + 1, ale je lepsi mit zalohu pro necekane situace tj. uplne promocene boty a ponozky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ita » úte led 26, 2016 19:25

Mawenzi píše:ono zakulaceni mi teda nekteri doporucovali ale hlidaci pooperacni psi rezim zajistil jiny zakulaceni, se kterym neni nutno omezovat cas a finance do vyletovani:D aneb su jeste moc mlada a ten spravny pud se u me nevyvinul:D


U mě je ten správný pud s přibývajícím věkem čím spíš dál slabší :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte led 26, 2016 20:02

Simi píše:
fps píše:... v zimě nevozím náhradní spodní prádlo, ani ponožky.

Já teda v zimě do hor (a nejen tam) považuju náhradní ponožky za nutnost. Když mi navlhnou, tak to smrdí omrzlinama. Vždycky se večer převlíknu do suchých ponožek a ty vlhké nebo mokré nechám sušit pod bundou nebo případně i pod tričkem. Na noc mám suché nohy a jsou v teple...

já se cca 30 let v zimě držím pravidla polárníků zpotíš se, promokneš, umřeš, takže mam věci vždy jenom lehce navlhlé, a to i po celodenním chození na těžko po horách, než se utábořím, tak mam vše suché, a to i když je -20°C, na spaní mam samozřejmě PWS ponožky a péřové papuče
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte led 26, 2016 20:22

Mawenzi píše:fakt obdivuju vsechny, co dokazou s 15kg batohem nebo i tezsim jeste vubec chodit. sem jednou mela asi 15kg bagl a jen ho dostat do vlaku byl nadlidskej ukol:D

přesně tohle jsem si říkal tenhle víkend když jsem na zádech měl cca 15kg ráno při cestě na vlak, cca základ 9,5kg, jídlo 1,5kg, 1kg čaj v termosce, 1kg pití na cestu, 2 kg sněžnice, pití na cestu vypiji, sněžnice dam na nohy, a 12kg už jde, a když během dne upíjím čaj v termosce, a ujídám jídlo, tak se pomalu dostávám na cca 10kg, což je na zimu pohoda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte led 26, 2016 20:33

fps píše:takže mam věci vždy jenom lehce navlhlé

Nechapu, jak to delas. Ted v nedeli jsem mel na konci dvoje promocene PWS rukavice, mokre boty, ponozky uvnitr docela vlhke a spodek kalhot (membranovych!) uplne zmrzly a promoceny. Bunda byla mokra jen na povrchu a tricko vlhke, oboji by na mne uschlo, ale ty kalhoty a boty ne. Bylo to samozrejme tim bojem v hlubokem snehu, ale to se prece obcas stane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte led 26, 2016 21:07

@fps jake nosis jidlo?
Me v tech pws ponozkach byva zima. Davam si je jen na spani a citim vlhko pod prsty na nohach.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » stř led 27, 2016 6:46

wawrik píše:...Po troch dňoch je zmena vlastností nepostrehnuteľná, po piatich sú už od potu tvrdšie, po desiatich prestávajú správne fungovať a treba ich preprať, ale stále nesmrdia....

To mě nesmrděj ponožky ani po měsíci.
Ale nohy už druhej den.
:mrgreen:
Naposledy upravil dudy dne stř led 27, 2016 6:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » stř led 27, 2016 6:51

S4TYR píše:...chodit jde v pohode i s 20kg batohem, ale po 15 kilometrech te to prestava bavit tahat a premyslis, jak si ulevit...

Řikáš Ty.
Je stejného názoru i Tvůj ortopéd?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » stř led 27, 2016 7:03

Já teda nosím rezervní fusekle furt.
Já už totiž i zahučel do potoka, nabral si do bot vrchem, propad se ledem do vody co nebyla pro sníh vidět, šláp do bažniny....
Mě přijde, že v zimě to může bejt docela průser a za "cca třicet let co jezdím do přírody" se mi to stalo mockrát.
Ale já sem opatrnickej blb, já dokonce vozím i lékárničku.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » stř led 27, 2016 13:55

mike píše:
fps píše:takže mam věci vždy jenom lehce navlhlé

Nechapu, jak to delas. Ted v nedeli jsem mel na konci dvoje promocene PWS rukavice, mokre boty, ponozky uvnitr docela vlhke a spodek kalhot (membranovych!) uplne zmrzly a promoceny. Bunda byla mokra jen na povrchu a tricko vlhke, oboji by na mne uschlo, ale ty kalhoty a boty ne. Bylo to samozrejme tim bojem v hlubokem snehu, ale to se prece obcas stane.

Jak jsem na těžko, tak chodím tak abych se moc nezpotil, a nebo abych stačil do večera než budu tábořit uschnul. Rukavice jsou jediný problém, ale ostatní bez problému, nosil jsem návleky na boty, takže kalhoty byli dole suché, maximálně byli pod návleky ňáké zmrazky které se oklepou, a v současnosti mam La Sportiva Trango Ice Cube které mají integrovaný návlek, a ponožky a boty uvnitř jsou skoro úplně suché, a jediná lehčí vlhkost, či zmrazky jsou pod integrovaným návlekem, to se ale otře, nebo oklepe.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » stř led 27, 2016 16:06

fps píše:....v současnosti mam La Sportiva Trango Ice Cube...


:shock:
Kam v to jezdíš?
Pokud Tě dobře chápu, tak nelezeš, Alpám taky moc nedáš, kór v zimě...
Tohle je bota do mordwandu...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » stř led 27, 2016 18:26

dudy píše:Já už totiž i zahučel do potoka, nabral si do bot vrchem, propad se ledem do vody co nebyla pro sníh vidět, šláp do bažniny....
...
Ale já sem opatrnickej blb, já dokonce vozím i lékárničku.

Taky tak ;-)

fps píše:Jak jsem na těžko, tak chodím tak abych se moc nezpotil...

Divne, ja kdyz jsem natezko, tak se potim jeste vic, nez normalne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod S4TYR » čtv led 28, 2016 3:39

divne! Ja se potim i 'normalne' vic nez normalne.. a uprimne, kdybych to (na kotnicich) zvladal v pohode, urcite nechodim po krpalech v pohorkach, ale bos
:) s tim, ze do spacaku bych si ponozky bral stejne
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » čtv led 28, 2016 11:27

dudy píše:
fps píše:....v současnosti mam La Sportiva Trango Ice Cube...


:shock:
Kam v to jezdíš?
Pokud Tě dobře chápu, tak nelezeš, Alpám taky moc nedáš, kór v zimě...
Tohle je bota do mordwandu...

Kolik si v nich nachodil že se ti zdají na chození u nás v zimě nadimenzované? Doporuč tedy jiné B/C boty trochu zateplené a zcela bez kůže které jsou pro tebe na chození u nás v zimě přijatelné.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » čtv led 28, 2016 11:36

@fps: preco musia byt bez kuze?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » čtv led 28, 2016 11:45

viewtopic.php?f=6&t=17881

dalsi diskuse presunuta do vlakna vyse. mike
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mol » ned úno 7, 2016 21:00

Ahoj všichni, byl by někdo ochotný pomoci radou?
V létě se chystáme s přítelkyní na přechody s ferratama po chatách v alpách,cca na 2-3 noci. Krom toho i přechody na stejnou dobu po Malé Fatře,možná Tatry. Spaní tedy na chatách a jídlo pravděpodobně taky. Ještě zvažuji na chatě snídani a oběd/večeri si uvařit.
Jsem ve fází vybírání batohu,dávám dokupy seznam věcí co s sebou a pak vyrazím do obchodu odzkoušenou vhodnou litráž. S přechodem po chatách zkušenost nemám, proto budu moc rád když se na seznam mrknete a okomentujete :)

V batohu:
Nepromokavá bunda
Nepromokavé kalhoty marmot preecip full-zip
PWS mikina
Moira x-compact triko s dlouhym rukávem
Kraťasy
Tenké spodky na spaní
Vlněné ponožky na spaní
Náhr. ponožky icebreaker hike
Náhr. spodní prádlo
Pokrývka hlavy
PWS čepice
PWS rukavice
Buff tunel/fleece tunel
Bivakovací vak pro dva
Vložka do spacáku
PET flaška 1-2l/Nalgene 1l
+jídlo

Výbava na ferraty: tlumič párací SR tofana,sedák SR top,prsák, helma,smycka na provázání, odsedka s karabinou,kožené rukavice
Hygiena: cestovní ručník,kartáček,pasta,opalovací krém,tyčka na rty,mýdlo,vlhčené ubrousky,kapesník,toaleťák
Doplňky: lékárnička,čelovka+náhr.baterie,mapa,průvodce,buzola,píšťalka,fotoaparát,sluneční brýle,nůž,slivovice
Na sobě: botky,ponožky icebreaker hike,lehké syntetické kalhoty,trenky,tričko sencor doubleface, lehká fleece mikina, pertex větrovka

Přemýšlím nad přídáním:
Set na vaření - pinguin solo,VAR 2,kartuše 250g,příbor,koření,zapalovač,houbička
Dodatečná výbava,spíše jako nouzovka - 15m 9,1mm lana, pár HMS,smyček,prusíků.

Adept je pinguin boulder 38 (http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/boulder-38/p-41). Objemově mi ale přijde na tohle velký, myslím že bych se do něj vešel i se spacákem. Jinak se poohlížím po menších.

PS: možná mi tam něco chybí, píšu ten seznam po třetí když jsem si celý seznam už dvakrát vlastní blbostí vymazal ](*,)
mol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 20, 2014 18:47

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mitau » ned úno 7, 2016 21:38

Ten seznam vypadá dost rozumně. Podle počasí by šel trošku zkrátit (kraťasy, fleece mikina když už bereš PWS...), ale je jasné, že člověk to trochu přizpůsobí. Když nad výbavou takto přemýšlíš, tak myslím, že je 38l až až. S podobnou výbavou, bez dodatečné lezecké výbavy, s vařením a jídlem na 5 dní a spacákem jsem se vešel do 44l, takže ty by ses měl vejít i do menšího batohu.

Jestli ale nevíš přesně, kam a jak se vlastně budeš chtít vydávat a teprv uvidíš, co tě baví, tak je možná lepší vzít třeba nějaký 38l batoh, který půjde dobře stáhnout - na změnu objemu jsem slyšel velkou chválu u Osprey Mutant, nevím, jak je na tom ten Pinguin.

Když si děláš seznam vybavení, nebál bych se, že by sis kvůli moc velkému batohu vzal zbytečnosti navíc. Pokud ten batoh půjde dobře stáhnout, poslouží dobře i s míň nákladem, ale využiješ ho i jindy. Mě přijde, že právě 44l batoh u mě nahradil na naprostou většinu akcí velkou krosnu a přijde mi to jako nejuniverzálnější velikost. Záleží tedy na tom, jaké máš další batohy.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod remy77 » ned úno 7, 2016 21:51

Na toto vsetko ti bude ten boulder maly :)
Ak mas skusenosti s prechodmi so spanim mimo chat, vyhod co nepotrebujes na spanie vonku, zvysok by si mal mal zauzivany.
Vyhoda spania na chate je, ze nevlacis spanie a jedlo.
Obedovat na chate? skor ranajky a vecera. A ak chces usetrit a varit tak skor rano a vecer, ale musis mimo chat, chatari to nemusia :)
500 g plynu na 2-3 noci? trosku dost.

Naco ti je 15 m 9,1 lana na ferratu? A prusik, par sluciek a hms?
Vyznam bivakovacieho vaku pri ferratovych turach alebo v MF?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » ned úno 7, 2016 22:05

remy77 píše:Naco ti je 15 m 9,1 lana na ferratu? A prusik, par sluciek a hms?
Vyznam bivakovacieho vaku pri ferratovych turach alebo v MF?

Doporucena vybava na ferratu. Pokud silove nemuzes prusikujes po ocelovem lane. Lano je pro pripad zachrany, vytvoreni kladkostroje v kombinaci s HMS. Propojeni smycek s botami a prilbou...
V pripade zmeny pocasi na vrcholech se doporucuje vzdy bivakovaci vak. Je tam psane VAR 2 (to je varic) a plynu ma 250g.

@mol napis si tam vahy, bude se ti se seznamem lip pracovat. Vse co popsal mitau, tak souhlasim. Umis pracovat s buzolou? Vse narvu do Deuter Guide.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Batohy