Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » čtv srp 31, 2023 7:37

@ntz: já třeba "bezcílně" jezdím krajinou a plýtvám baterií, cíl je ta jízda sama.
S chůzí to mám obdobně, ale tam si dávám motivační body typu na nějakým vrcholu si dám panáka, o kus dál zas něco nasbírám, pak se na nějakým pěkným místě zastavím na jídlo, to stejný později na západ slunce, pak na ubytko, umýt, spát, ráno pokračovat a druhej den to samý.. Jak osvobozující, nemuset vláčet všechny ty krámy na spaní. To se přiznám mě fakt přestalo bavit a dávat smysl, tak jsem z těžkobatožných výletů přešel na lehkobatožný a plná spokojenost :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » čtv srp 31, 2023 8:21

@Mawe - ja jsem taky rad v lese ... tak si tam lehnu na palouk :) .. myslel jsem spis to, ze nekdo se koukne na mapu a naplanuje trasu 50km a obejde mista zajmu poi svejch .. ja radsi sednu do auta, prijedu tam, tam si to prohlednu, pozevluju a jedu zpet .. chtel jsem tim rict, ze me strasne bavi bejt v prirode venku, jako ale nutny zlo k tomu beru to chozeni - zvlaste kdyz to je nadmerne chozeni (alespon pro me nadmerne) ..

Myslim ale, ze by me ten @Ethericuv pristup nominalne urcite bavil vice nez cokoliv jineho .. Kdyz nejdu obtezkan kramama, tak me prochazka 20km nevadi ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » čtv srp 31, 2023 10:22

edit: ted jsem o tom premyslel v aute, kdyz jsem jel do prace .. ono mi totiz to chozeni pripada jako ztracenej cas .. kdyz mam volno, tak rad nekde fotim, nebo lezu po skalach, nebo prohlizim stary hrad, nebo se prochazim nejakym krasnym mistem v prirode, nebo pozoruju boj mladych orlu s kamziky a svisti na vrcholku nejake vysoke hory, ty prechody mezi bodem a a bodem b me ale ne uplne bavi ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv srp 31, 2023 11:25

ntz píše:ja chozeni (zbuhdarma s batohem) v podstate povazuju za naprosto zbytecnou a nepochopitelnou aktivitu .. velkou cast svyho zivota jsem stravil lezenim a jedine chozeni co pro me melo smysl bylo s kletrem do skal a nebo pod stenu .. pak jsem laso, expresky a sedak vymenil za stativ a fotak ... uprimne si ale moc neumim predstavit, ze bych si jen tak sbalil batoh a sel se nekam plahocit :P ... na jednodenni vylet me jit bavi, i me bavi jet do Skotska treba a jit tam 90 km cundr po horach, bavi me planovat pristi jaro kam pojedu (mam neco v hlave okolo Narviku), neumim si ale predstavit, ze bych to delal jen tak zbuhdarma :P ... na druhou stranu si umim predstavit, ze budu tedka v nadchazejicich letech chodit strasne moc nezbuhdarma do prirody i na hiky kvuli detem .. chci, aby byly (jako ja - ja byl takovy odreny a vecne spinavy dite popelici se nekde v adru a nebo na prachove pod skalama) co nejvic venku v prirode ..


No a pak se divis, ze lidi co jsou furt venku s batohem se s tebou prou skrz tvoje rady, co se tyce spacaku varice. Pekne si to napsal.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 31, 2023 11:37

ntz
chapu, tobe prijde chozeni "mezi cily" asi tak prapodivna aktivita, jako ja nechapu, proc by mel nekdo hrat tenis.

takze uz chapu, jak to myslis.

akorat je vlastne zajimavy, ze na putdoor foru vetsina lidi asi rada chodi :D a ty spis jdes po zajimavych cilech a chuze je jen mutny zlo jak se mezi jiki premystit, pokud ti nejde jinak.

znam takovych lidi asi dost:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » čtv srp 31, 2023 11:53

@booze - ja ale prave stravil dnu a noci v prirode se spacakem, karimatkou a varicem strasne moc .. akorat jsem u toho nechodil :P ... treba od 20ti do 25ti jsem si vedl lezeckej denicek a striktne jsem mel spodni hranici 100 dnu za rok ve skalach, to pisu protoze jsem limit splnil 5 let v rade .. mozna kdyby se tu pocitala nejaka absolutni cisla, kdo si kolikrat varil na varici a kdo kolikrat spal ve spacaku, tak tu budu za jednoho z rekordmanu ... lezl jsem intenzivne od 19ti do nejakejch 29 (to vim presne :) - v roce 1999 jsem maturoval a v 2009 jsem nastoupil "do prvni poradne prace"), pak jsem do asi 33 "dolejzal" a pak prisel uplnej blackout a zacal jsem strasne makat a tedka se zase posledni asi 4-5 let vracim zase pravidelne do prirody diky foceni (ted teda letos je to negativne ovlivneno tehotenstvim) .. loni a predloni jsem mel prumer asi cca 30 noci ve spacaku za rok ... letos mam asi jen 3 nebo 4, mel jsem ale v unoru zraneni, ze jsem scratchnul SKotsko, kam jsem mel uz letenku a v lete nefotim .. moje hlavni obdobi je podzim a jaro tak do dubna, myslim ale, ze 30 noci letos nedohonim vzhledem k tomu, ze za 2 mesice rodime
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » čtv srp 31, 2023 13:32

ntz píše:ja ale prave stravil dnu a noci v prirode se spacakem, karimatkou a varicem strasne moc .. akorat jsem u toho nechodil

Kemping a hiking jsou dvě naprosto rozdílný disciplíny, na oboje se taky hodí jiný vybavení..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv srp 31, 2023 13:48

@ntz no vidis a tedka se vysvetluje milion veci...

Tak si vyzkousej zabalit batuzek a jdi tyden pres nejaky lesik je to jina zkusenost. Da se i u nas vyhnout velkym mestum a pak zjistis ze resis uplne jine veci a potrebujes fungovat uplne jinak.

Ano taky jsem lezl sice jen sedmicky, ale stacilo. A u me je rozdil jet na fotovylet na Island, prechod Svedska, SNP, Via Czechia a na vikend na skaly.

Je rozdil zevlit den pod skalou dat dva quaky na rybare a vecer 9piv a spekacek, den jit do bivaku, den lezt a pak den schazet se trema tycinkama Snickers a 20 kg lezeckeho matrose.

Myslim si ze zacinas chapat rozdily a zacinas mit nadhled, tak si to neposer. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv srp 31, 2023 13:52

Vloni jsem cetl, ze v USA vzrusta obliba opaku k UL chozeni. Dalkove stezky v USA chodi lide stejne, jak se chodilo pred 100lety.

Na internetu se daji najit perfektni seznamy 30kg vybaveni.

U nas jsem potkal u Berouna tri kovboje. Parada, uplne jsem jim to zavidel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » čtv srp 31, 2023 14:24

@booze - sak jsem tady abych se priucil o tom pachani strasneho zla a sice chozeni s batohem :P ... Kdyz jdu nekam s fotakem, tak nominalne musim vic chodit a nuti me to bo vic prespavat na ruznejch debilnich nehostinnejch a vetrnejch mistech, abych tam mohl fotit zapad a pak vychod :P ...

ps. psal jsem i driv ... my meli na vejsce takovou partu, se kterou jsme jezdili kazdej rok na trek nekam ... byli jsme mozna 10-12x, na tezko s baglama, vzdy nekolik dni a nejakej horskejch prechod a mista typu rumunsko, ukrajina, slovensko, pozdeji norsko, svedsko, atd ... tam jsem ale tenkrat jezdil kvuli samicim ... tohle zlo s batohem (mel jsem Gemmu, pak Alpinus Woodpacker 85L kterej mi ukradli a pak zas Gemmu) a v pohorkach jsem na sobe pachal skutecne pachal pouze a jen s vidinou, ze se budu moct "parit se samicema" :P, kdyz jim dokazu odhodlani a statecnost ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 31, 2023 17:33

booze
a rikaj si nejak ? na to bych ze zvedavosti koukla .

taky sem v zakarpatsky rusi potkala skupinu co nosili 30kg batohy a fakt meli kotlik a chodili 10km denne, s detma, vzdy nekde udellai tabor a decka si hraly kolem...

je to zas jiny.

ja myslim, ze je i dobry, ze clovek vi co chce a vi co zvladne a nejak podle toho pak mixuje svoje volno, protoze travit cas tim, co me nebavi, je docela blby, kdyz muze byt hromada veci, co me bavi.

ja se jednu dobu snazila byt UL a mit fakt i s fotakem tak tech 7-8kg max, ale zjistila jsem, ze kdyz mam 8-9, citim se mnohem komfortneji a to kilo navic mi za to stoji. tim, ze jsem i na DT potrebovala udelat maximum pro 2x 45km po sobe ta vaha mela smysl drzet na minimu, ted mi staci 30 a muzu operovat i s tou vahou zase.

ale narazim na to, ze moji kamaradi to neujdou neho ne 2 dny po sobe:D

potrebuju nejak nakopnout ten strach z prespavani venku o samote. protoze to by mi dalo obri svobodu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv srp 31, 2023 18:07

Bud Skauti nebo Pionyri. Narazil jsem na to na BPL foruba uz nemuzu najit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Batohy