Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 18, 2023 4:22

shrnula bych to tak

- na zaklade jinych diskuzi je quido medved, takze dokaze zvladnout siroky rozsah teplot asi jen v triku a kratasich/kalhotech bez toho, ze by si potreboval vzit neco dalsiho na obleceni
- ponozky a trenky na 2-3dny staci 1, v ramci vlakna, na tyden uz by mi to prislo malo
- zuby si evidentne dost lidi na vikend necisti, takze ani quido
- jist pres den nemusi, pokud dostane snidani, tak vydrzi klidne nekolik hodin hladovy do navratu vecer zpet, pokud podnik vari vecere (coz ubytovani rozhodne neznamena stravovani), pripadne mozna neco potka cestou
- piti s sebou mit bude
- plastenku taky
- penize taky

- mobil zrejme nepotrebuje, nebo povazuje za takovy zaklad, ze ani nezminuje, vydrzi mu v pohode 3 dny bez nabijeni, protoze nabijecka se bezne s mobilem v kapse nenosi

- lekarnicku nepotrebuje, vetsinou tezky zraneni stejne vetsina lidi v terenu nedokaze osetrit a vyndat kliste jde asi i bez ni, naplasti, nejake zakladni leky to asi clovek prezije, treba kdyz bude mit prujem z vody nebo alergickou reakci na neco, co nezna, proste to nejak zvladne (a znam hodne lidi, co nemaj ani zakladni lekarnicku, pac ja ji prece mam, ze jo:D a kdyz dou beze me... tak ji nepotreujou:D

- v ubytovani spi nahy nebo v zapocenem triku a na spolecne snidane chodi ve zpocenem tricku a v zablacenych botach anebo bosy nebo v nosenych zpocenych ponozkach bez pantofli

technicky si dovedu predstavit, ze clovek, co nepotrebuje v sirokem rozsahu teplot zadne vymenitelne vrstvy, ciste spaci / ubytovaci obleceni,a vydrzi treba 8 hodin bez jidla pri nejakcyh 25-30 km, mozna vic a mobil mu v pohode zvladne 3 dny, ze mu to staci.

pak snad nezbyva rict, ze bych mohla i zavidet, ale pri detailnejsim rozboru verim tomu, ze takovy lide muzou byt, ale vetsinou pokud, tak mezi muzi, predevsim kvuli tem vrstvam k obleceni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát srp 18, 2023 5:04

Dromedaro píše:Takový výlety se neplánují. To tě jeden den napadne a druhý den jedeš.

Se stanem / spaní v přístřeškách budiž, ale s ubytkem to plánujeme. Chřiby máme skoro 4 hodiny cesty. A nechceme hledat kde je zrovna volný ubytko, chceme mít booking tam, kde nám to co do trasy vyhovuje.

Quido píše:
Etheric píše:Celodenní výlet je celodenní výlet a v průběhu rána, dne a večera je potřeba to samý, co na výletě se stanem...

nesmysl...

Není to tak dlouhou, cos mi napsal
Quido píše:já se taky dokážu nemejt 3 dny, když nebude zbytí, ale že bych to dělal programově, tak to ne, to už by asi o něčem svědčilo :roll:

Zuby si taky 3 dny nemyješ?
:vom:

Quido píše:
booze píše:Pokud bych sel z ubytovani na ubytovani, tak mi staci penize, plastenka, lahev s vodou asi.

presne tak :supz:
beru si jeste nějakou mirne teplejsi mikinu, kdyby studene fouklo... :wink:

A teď ti najednou stačí stupid light a absence kartáčku aj nevadí?
3 dny neumytý zuby, 3 dny jedny ponožky :vom:, nic potřebné pro případ průseru,....?

oodoow píše:Ale pořád jsi nevysvětlil, proč je to nesmysl, že v průběhu od rána do večera je potřeba to samý, co na výletě se stanem.

Prostě jen trollí, nic víc, nic míň.
Samozřejmě, že je potřeba to stejný, když jsi 3 dny po sobě od rána do večera pryč
A je fuk, jestli spíš ve stanu nebo ubytku. Na ubytku odpadne akorát nošení věcí na spaní, což je velká výhoda. Ale přes den potřebuješ to samý, co na výletě se stanem. Bavím se o ubytku typu večer přijdeš, vyspíš se a v 5-6 ráno vypadneš, ne o hotelu se vším všudy, na kterým jsi celou dobu a ze kterýho chodíš vycházky po okolí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát srp 18, 2023 7:09

V Tatrach po chatach jsme sli s jednim Britem, mel mokasiny, kufrik, el. holici strojek, sustakovku, svetr, hlinikovou lahev na vodu, fotak, blok a pero v kozenych deskach. Sel kazdy den s nama a zil jen z jidla na chatach. Kazde rano se holil a prezil s nama tyden chlastat. nemel nahradni ponozky ani spodni pradlo, byl na Slovensku na sluzebni ceste a vysel si projit na den Tatry, ze to trvalo tyden neresil. Presel Priecne sedlo, Prielom.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 7:17

oodoow píše: Ale vlastně moc nechápu, proč tu vůbec něco točíš o jednodenním výletě.

já...?
:roll:

mně nedává zase smysl to, co píšeš ty... popravdě, vůbec nerozumím, na co se ptáš - jestli se teda ptáš, anebo jen "ryješ"...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 7:20

Mawenzi píše:shrnula bych to tak
....

:mrgreen:
jak jsi na to prisla? precti si muj gearlist, kolik nesmyslu taham...
:-s
Naposledy upravil Quido dne pát srp 18, 2023 9:19, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » pát srp 18, 2023 7:44

ja jsem vcera smazal rozepsanej prispevek ... nechtel jsem prilevat olej do ohynku, pri-podryvat, sundavat z hlavy, atd ... dneska uz mi to neda

Etheric píše:Prostě jen trollí (Quido), nic víc, nic míň.


bavite se tu s Quidem, jako kdyby to melo mit nejakou hlavu a patu, ale jeho vcerejsi ~nesmysl reakce byla skutecne hnana pouze a jen tim ~protoze @Etheric ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 7:49

@Etheric
Má vůbec smysl na to nějak odpovídat? Má smysl reagovat, když někdo napíše, že modrá je totéž co zelená?
Nemá...
:-..
Kdybys nebral všechno tak urputně vážně, jako bereš sebe, třeba by ti něco došlo...
...a víš co, mně je to jedno - vem si na své celodenní výlety co chceš a buď v pohodě - já si určitě na takové výlety vezmu něco jiného, než na třídenní stanování, ok? A je to...
:wink:

@ntz
...když myslíš
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 9:39

Quido píše:já...?

A kdo jinej? Téma je 2-3 dny.
Etheric píše:Prostě jen trollí (Quido), nic víc, nic míň.

ntz píše:jeho vcerejsi ~nesmysl reakce byla skutecne hnana pouze a jen tim ~protoze @Etheric ..

Souhlas, prostě zase zkouší provokovat, jak malý děcko. :roll:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 9:49

booze píše:V Tatrach po chatach jsme sli s jednim Britem, mel mokasiny, kufrik, el. holici strojek, sustakovku, svetr, hlinikovou lahev na vodu, fotak, blok a pero v kozenych deskach. Sel kazdy den s nama a zil jen z jidla na chatach. Kazde rano se holil a prezil s nama tyden chlastat. nemel nahradni ponozky ani spodni pradlo, byl na Slovensku na sluzebni ceste a vysel si projit na den Tatry, ze to trvalo tyden neresil. Presel Priecne sedlo, Prielom.

To jste asi ale nevyšli brzo ráno a nedošli na nějakou chatu někdy večer ne? Jinak by byl teda dobrej, jestli dal celej den bez jídla. Možná mu ale bylo každej celej den blbě z alkoholu a neměl hlad. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 10:01

oodoow píše:
Quido píše:já...?

A kdo jinej? Téma je 2-3 dny.
....


tak to jsi asi něco přehlídl - nebo chtěl přehlídnout...?
....třeba to, na co jsem reagoval;
tak po lopatě: dotazoval ses mne, jaký význam má to moje "nesmysl", což byla reakce na tvrzení, že na celodenku potřebuju totéž, jako na 2-3 dny pod stanem... každý člověk, který jen trochu přemýšlí nad významem napsaného pochopí, že jsem tím vyjádřil nesouhlas s takovým tvrzením... ergo, já o celodence nezačal...

Předtím jsi se mne dotazoval, jaký význam / hodnotu má mé vyjádření "nesmysl".... a tak se ptám já - jaký význam má tady toto tvé / vaše "staraní" se o mne? Každý by si měl nejprve zamést před svým prahem, potažmo i vyleštit zrcadlo
:wink:

koukej, plácej(te) se ve svých konstrukcích jak chcete, můj pohled na běh světa tím nezměníte...
=;
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 10:04

oodoow píše:To jste asi ale nevyšli brzo ráno a nedošli na nějakou chatu někdy večer ne? Jinak by byl teda dobrej, jestli dal celej den bez jídla. Možná mu ale bylo každej celej den blbě z alkoholu a neměl hlad. :twisted:

aha, uz je mi to jasne, ty ses pridal k te partice, co pri cteni nechape vyznam napsaneho...
](*,)
booze píše:..... a zil jen z jidla na chatach. ....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát srp 18, 2023 10:07

Brncalka, Zamkovskeho, Teryho, Zbojnicka...az na Rysy.
Vychazime max v 9.00 a byl to posledni tyden otevrenych chat v sezone a pomahali jsme jim vychlastat zasoby. Bylo krasne babi leto. Pamatuju si to jako vcera, jen to bylo pred 20 lety. :mrgreen:
To byly casy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 10:16

booze píše:Brncalka, Zamkovskeho, Teryho, Zbojnicka...az na Rysy.
Vychazime max v 9.00 a byl to posledni tyden otevrenych chat v sezone a pomahali jsme jim vychlastat zasoby. Bylo krasne babi leto. Pamatuju si to jako vcera, jen to bylo pred 20 lety. :mrgreen:
To byly casy.


taky rad vzpominam na dobu, kdy mobily byly v plenkach :lol: polovinu veci, co ted, jsme vubec neresili... 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 10:27

Quido píše:na celodenku potřebuju totéž, jako na 2-3 dny pod stanem

Aha, ty jsi asi nepochopil, že když jdeš na více dní bez stanu s ubytkem, tak se to dá chápat jako x celodenních výletů. Zároveň to ale není jednodenní výlet, protože jsi pryč z domova na více dní. Dohromady to můžou být právě ty 2-3 dny na které se musíš sbalit. Jediný rozdíl je, že máš právě to ubytko na noc.
Význam napsaného jsi si popletl ty - celodenní neznamená to samé co jednodenní.
Jednodenní znamená že jdeš jen na jeden den a o tom jsi tu právě nepochopitelně začal točit jako první.
Celodenní oproti tomu znamená, že jsi celý den venku. Pak můžeš jít na ubytko a další den jsi zase celý den venku a pokračuješ ve výletu.

Uff, tak snad už to chápeš. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 11:29

ne, moc nechápu, co tím myslíš... já jen tvrdím, že na celodenku s ubytkem neberu nemlich to stejné, jako na akci se stanem... navíc nebylo řečeno, jestli s jídlem, nebo je po cestě jídlo atp, ale to je fuk, jak jsem psal, když jdu pod stan, tak počítám, že jsem 2 nebo více dní mimo dosah "civilizace" a tím pádem je to jiný výlet, než když se každý den vracím do civilizace; a ještě nezáleží, jestli na totéž ubytko, odkud jsem ráno vycházel, nebo na jiné ubytko ... problém bude v tom, že každý máme asi jinou představu o průběhu, trase a dalších atributech dané akce...
asi by se pak mohly probírat jednotlivosti té které akce, ale např: na ubytku můžu počítat s tím, že ponožky či triko si na ubytku v případě potřeby přeperu, to pod stanem na 2-3 dny nedělám, nebo na ubytko beru třeba i nějaké sandále či trepky, ale zase třeba nemusím brát čelovku, stačí mobil, případně záložní mikročelovka, co mám v KPZce, třeba i jídlo budu koncipovat jinak, podle toho jaké možnosti na ubytku jsou, anebo při vyhlídce na pěkné počasí s ubytkem nemusím brát nepromok. věci, jelikož se v ubytku v nejhorším usuším (ještě jsem nezažil, že by to nešlo), kdežto pod stan vždy beru nepromok věci, atp.... toto jsou jen příklady - prostě já se na celodenku s ubytkem balím poněkud jinak, než pod stan - to je celé.. a pokud budu chtít byt doslovný a přesný, tak jednoduše s výrokem "Celodenní výlet je celodenní výlet a v průběhu rána, dne a večera je potřeba to samý, co na výletě se stanem..." (navíc to píše v obecné rovině, čili to generalizuje na všechny) nesouhlasím a tvrdím, že "Celodenní výlet je celodenní výlet a v průběhu rána, dne a večera není potřeba to samý, co na výletě se stanem..." - tečka, nechápu ten cirkus kolem toho :-s
a už bych se na to vykálel...
Naposledy upravil Quido dne pát srp 18, 2023 17:22, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát srp 18, 2023 13:49

Takove souveti a slovni obraaty bych nedal ani po mesici premysleni. Parada.

@quido co mas v KPZ?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Zdéňa » pát srp 18, 2023 14:04

Když srovnám chození po chatách v Alpách (tzn to myslíte pod pojmem jednodenní výlety?) vs pod stan/širák. Tak rozdílů tam vidím víc:
Pod stan/širák navíc:
- Vaření, čaj, nějaké dehydrované jidlo, kaše k snídani. Celkově více jídla.
- Spacák, karimatka a případně stan. To je jasný.
- Většnou větší powerbanku
- Malinko víc oblečení protože není většinou jak a kde sušit.

Když bych myslel jen jednodenní výlety z domova / penzionu a pod. Tak tam si toho beru úplný minimum.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 18, 2023 14:15

a ja vetsinou potrebuju jist i pri prechodech z ubytka nebo vyletech z ubytka, takze rada vozim vareni i caj a dehydro a jidlo s sebou, a ych se mohla najist:D ale taky 3dny dam jen o syudenym, neni to jic tragickyho ale radsi mam teply jidlo


a dostkrat jsem zazila, ze na ubytku promoceny veci do druhyho dne pres noc taky neuschnou...

ale kazdy soudruh dle sveho uvazeni

quido
chtela sem jen ukazat ze kdyz se na "voda, plastenka a debetni karta" clovek podiva na 2-3 dny v ramci topiveho chlapa, ktery nepotrebuje kazdy 2h do neceho kousnout a ozeli myti zubu, tak to neni tak nerealny, a dovedu si predstacit, ze nekdo je s tim v pohode a nic mu nechybi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 14:23

booze píše:...
@quido co mas v KPZ?


nepsal jsem to uz nekde...?

mam dve verze KPZ podle typu akce... v gear listu mam uvedeno 200g, ale popravde, to je jen oreintacne...
Pokud jdu natezko a na nekolik dni - typicky treba tydeni hrebenovka v Karpatech, nebo tak neco, mam KPZ a EDC spojeno a mam to v jedne spolecne brasnicce ktera se da pripnout na pasek (neco jako mole system)- v takovem pripade tam je: nuz, nouzova celovka + nahradni baterie, dezinfekce, folie, trojcipy satek, stahovaci pasky, zapalovac, naplasti, obvaz, pistalka, tkanicka, pevne nite, przervativ, nejake sicherky a jehla, nejake leky proti prujmu a bolesti... snad jsem nic nezapomnel, to vazi vetsinou cca 220 -250 g;
mensi verzi pak pouzivam na kratsi akce - tam je rozdil ten, ze tam je jen mensi nozik a mikro svitilna, zapalovac, neni tam trojcipy satek, jinak asi stejne, vaha pod 200 g;
no a kdyz jdu s vnuckou, coz jsou vetsinou nenarocne vylety, tak beru vlastne jen dezinfekci a naplaste, obvaz a pro ni fenistil a repelent, celovku a nuz mam zvlast a ona ma taky svou verzi noziku a celovky a ucim ji, jak se s tim zachazi... to vlastne ani neni KPZ...

u mne je to jako s pojistenim - je tam vic veci, nez obecne potrebuju, ale mam tak pocit jisteho zabezpeceni, prestoze se mi to hodilo zatim jen jednou, kdyz mi uplaval batoh (to se ta KPZ fakt vyplatila a vyplatilo se ji mit u sebe, ne v batohu...)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2023 15:22

Zdéňa píše:chození po chatách v Alpách (tzn to myslíte pod pojmem jednodenní výlety?)
Ne uplne...
Myslim, ze oodoow to napsal pomerne srozumitelne.

Jednodenni - vsechno mas a nechavas na ubytku. Beres sebou na vylet pouze veci na ten jeden den, tj. zadne spaci nebo nahradni obleceni, jidlo, piti na dalsi dny, atd. Jinak receno uplne stejne, jako bys vysel na vylet rano z domu a vecer se vracel domu.

Celodenni - jakykoliv vylet trvajici od rana do vecera, nezavisle na tom, jestli mas ubytovani nekde nebo jej tahas na zadech. Toto je vice-mene jenom terminus technicus, odlisujici tento typ vyletu napr. od puldenniho. Na tydennim prechodu z bodu A do bodu B mas 7 celodennich vyletu.

Stan/sirak/bivak - vsechno neses sebou, spani, vareni, jidlo, piti, nahradni a spaci obleceni, atd. I kdybys pres den mel jen puldenni vylet, nebo napr. spal dve noci na stejnem miste a jen vyslapal na kopec "nad Tebou", jinak se cely zbytek dne "flakal".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 17:25

a to si tu ted budeme kazdy vymyslet nejake definice pojmu celodenni a jednodenni...?
:rolleyes:

https://www.youtube.com/watch?v=tY711Pn6qRw
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2023 17:37

To ne, jen prave Vy dva s oodoowem jste docela nazorne ukazali, ze je docela dulezite vedet, kdo o cem mluvi, jinak pod tim samym pojmem si kazdy predstavi neco jineho :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 20:43

to se stava, hlavne v psanem projevu ...
jenze tu v zasade nejde o definice jednodenky, nebo celodenky, ale o to, jestli beres na takovou jednodenni / celodenni akci s ubytkem totez, co na akci se stanem :wink:
spise by se melo vyjasnit to ubytko :-k
Naposledy upravil Quido dne sob srp 19, 2023 12:55, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » pát srp 18, 2023 21:26

apuka píše:To ne, jen prave Vy dva s oodoowem jste docela nazorne ukazali, ze je docela dulezite vedet, kdo o cem mluvi, jinak pod tim samym pojmem si kazdy predstavi neco jineho :wink:

Tak asi všichni věděli o čem Etheric psal, že jde o vícedenní trip, kdy jsi celý den venku, ale pak jenom zalezeš někam na přespání do ubytka. On to věděl i Quido akorát chtěl zase trolit, no. :)

Dalsi diskuse o trolleni presunuta sem. mike
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » sob srp 19, 2023 9:03

Quido píše:[ v takovem pripade tam je: nuz, nouzova celovka + nahradni baterie, dezinfekce, folie, trojcipy satek, stahovaci pasky, zapalovac, naplasti, obvaz, pistalka, tkanicka, pevne nite, przervativ, nejake sicherky a jehla, nejake leky proti prujmu a bolesti... snad jsem nic nezapomnel, to vazi vetsinou cca 220 -250 g;
mensi verzi pak pouzivam na kratsi akce - tam je rozdil ten, ze tam je jen mensi nozik a mikro svitilna, zapalovac, neni tam trojcipy satek, jinak asi stejne, vaha pod 200 g;
no a kdyz jdu s vnuckou, coz jsou vetsinou nenarocne vylety, tak beru vlastne jen dezinfekci a naplaste, obvaz a pro ni fenistil a repelent, celovku a nuz mam zvlast a ona ma taky svou verzi noziku a celovky a ucim ji, jak se s tim zachazi... to vlastne ani neni KPZ...
)

Ja mam dezinfekci soucasti lekarnicky, zapalovac nenosim, pistalku mam 120dB proti znasilneni ;) pridelanou na batohu, naplaste je celkem u nas problem koupit nejake dobre, co vydrzi xy let v lekarnicce. Takze to mam vyresene spulkou naplasti, ktera by mela drzet na vsem.
Jehlu a nit mam v lekarnicce a musim je obnovit. Jehla je tupa a nit je strasne krehka starim. Driv byvala dobra nit na vysivani. Nevim jak se jmenovala perla nebo nejak podobne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » sob srp 19, 2023 9:40

@booze
lekarnicku samostatne nemam, mam to zahrnuto v te KPZ - je to takova kombinace veci z lekarny, KPZ a EDC..
Naplaste menim kazde 2 roky (mam 3 velikosti vzdy po dvou); jeste jsem zapomnel - mam tam pruznou izalacni pasku na civce, ta se mi uz hodila nekolikrat pri opravach ruznych veci... lupu vlastne taky mam, takovou platovou velikosti kreditky; mam tam jeste nejaky lecivy krem na popraskane rty, tuzku, dve tenka pruzna lanka, zaplatu z opravne sady,; nite mam taky z opravne sady a nestarnou...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » sob srp 19, 2023 12:54

Mozna by nekoho zajimalo, jestli jsem neco z toho pouzil...
Temer komplet KPZ jsem pouzil, jak jsem uz psal, v Dolomitech, kdy jsem sel pomoct partakovi, co sjel po suti kameni; nechal jsem batoh na stezce, vzal tu KPZ, jelikoz to mam s lekarnickou dokupy, a sel mu pomoct, mel narazenou nohu a neco s kotnikem, pak jak jsem se snim skarbal nahporu a byli jsme skoro na stezce, partak, jak ho to zabolelo, machl rukou a zachytil se meho batohu, namisto vetve kere vedle, a batoh letel dolu do strze, az do divoke vody... nohu jsem mu zafixoval a pak jsme sli dva dny dolu - meli jsme tedy jen jeho veci a ja pouzival pak temer vse z te KPZ, nebot ta mi zustala. Stat se halt muze vsechno.
Asi dvakrat jsem pouzil ta pruzna lanka na rozbitou botu, jednou sobe - to jsem tu nekde uz ukazoval, jak jsem si spravil "zraloka", a dosel dolu, potom na neco podobneho jinemu partakovi... stahovaci pasky a izolacku jsem nekolikrat pouzil na opravu stanu, leky bezne - spise rozdavam (boleni hlavy, bricha, patere aj); balzam na rty asi dvakrat v zimne, zapalovac a nuz opakovane prilezitostne, kdyz nekdo neco nemuze najit, mini celovku asi 3x - prvne v tech Dolomitech, jednou jsme zapikolovali a museli jit par km potme po silnici, tak kvuli bezpecnosti a jednou jsme s tim cervenym svetlem vecer zastavovali vlak. Naplaste pouziju obcas na drobnosti. Obvaz a trojcipy statek, ani folii jsem nastesti jeste nepotreboval.
Vim, ze nektere veci by se daly vypustit, ze zivot nezacharani, ale to jsou vetsinou ty nejlehci veci...
8)
Nikdy nevim, kdy kterou z tech ptakovin budu potrebovat, tak je taham s sebou. A mam pocit takove vetsi nezavislosti. Verim, ze spousta lidi KPZ povazuje za zbytecnost, ale je se domnivam, ze to jsou ti, co spolehaji na druhe, na ty, co tyto veci tahaji... Ja proste nerad spoleham na druhe, nekolikrat semi to vymstilo...
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 19, 2023 13:42

Taky nosím KPZ. Takovou tu, jak se teď prodává- KPZ. Je tam plno serepetiček, až žasnu, co se do toho vejde a zbytečnosti to nejsou. A váží to jen 110g.

Něco z toho se může v nouzi nebo nečekaných situacích hodit a je lepší to mít.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » sob srp 19, 2023 16:20

Quido píše:Ja proste nerad spoleham na druhe, nekolikrat semi to vymstilo...

Tak to mam taky.

Folii jsem pouzil asi 3x dest, zima, slunko.
Promokl jsem uplne durch a potreboval ujit jeste asi 20km udelal jsem si z folie ponco s rukavama a nohavicema, oblekl jsem na to mokre obleceni a usel zbytek. Bylo mi krasne teplo, jen to sustilo.

V zime pod skalou byla do rana mlha s destem, tak jsem si udelal spacak do spacaku a bylo opet fajn.

V lete kdyz jsem spal v aute a bylo vedro, tak jsem namazal okna mydlem a nalepil na ne folii.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » sob srp 19, 2023 19:21

tu folii jsem mel/mam (v kpz) taky, v ramci odlehcovani ji ale nenosim ... vidim, ze se hodila (viz @booze), asi ji znovu zaradim, nic to nevazi
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Batohy