Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » čtv zář 21, 2017 20:51

Tak na noc mám věci na spaní a quilty. Jak jsem psal výše, těch -13°C je limit setu na spaní a pokud je v noci těch -10 nebo -13, tak přes den je támhle pod nulou či -5... a to je skoro hic :)

edit: Každý to má samozřejmě jinak, já s tím přežil minulou zimu, nechodil jsem s tím samo po horách hřebenovky, ale pohyboval se po lesích támhle 400-750m cácá. Ale kolegyně třeba v práci klepe kosu, dokud nemáme v kanclu 24°C při kterých naopak já přestávám fungovat, protože se začínám přehřívat - pro mne je ideál v místnosti 18-20 max (tričko a kraťase) kdy ostatní kolem mě mají svetry :P
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » čtv zář 21, 2017 22:33

:shock: budu muset prevazit co nosim v zime. Toho mas nejak malo, ne?
By me zajimalo spani v hamace v nejake kose -10º by stacilo. Si myslim, ze bys asi dost vykosl, kdyz budes viset nekde v pruvanu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 0:55

booze píše:Jeste me dost serou s fotopastmi, ktere jsou okolo cele dediny. Na co jim to v takovem mnozstvi ku.va je?

To tam maji behny. Kvuli tobe. Davaji tve snimky na Facebook a komentuji tvuj outfit. Leginy naostro zpusobily mensi poprask :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » pát zář 22, 2017 6:07

booze píše::shock: budu muset prevazit co nosim v zime. Toho mas nejak malo, ne?
By me zajimalo spani v hamace v nejake kose -10º by stacilo. Si myslim, ze bys asi dost vykosl, kdyz budes viset nekde v pruvanu.

V hamace jsem spal minulou zimu několikrát, v největší zimě nicméně kolem -7°C. Ale to jsem měl underquilt pouze do -5°C (nyní do -13°C) a spací pytel do -6°C (nyní do -13°C). Absolutně bez problému. A co se týče větru, bez problému - k tomu stačí použít hlavu a nestavět to na něm, zároveň použít tarp a v neposlední řadě - k hamace jsou třeba stromy, takže v drtivé většině spím uprostřed lesů, kde ten vítr rovněž není problém ;)

Ještě jednou to tedy zopakuji - výše uvedené věci nejsou něco, co se chystám letos otestovat, ale něco, co jsem minulou zimu vesele používal a neměl jsem s nimi žádné problémy.
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 7:01

Tak můj setík na zimu vypadá následovně:

Spacák Malachowski Guide Pro 1600g
Karimatka T&R NA Xtherm R s nafukovacím obalem a lepením 530g
Stan Camp Minima 2 SL 1300g
Péřovka Ternua 352g
Mikina PWS 248g
Větrovka OMM 63g
Zateplené kalhoty Haglofs Barier 430g
Kukla PWS 65g
Náhradní rukavice PWS 62g
Fusekle PWS na spaní 66g
Membránovka Marmot AS 352g
Membránové kalhoty Ternua 238g
Triko s dlouhým Craft 120g
Spodky Craft 114g
Náhradní fusky 80g
Lékárna + hyena cca 180g
Čelovka, nůž etc. 200g
Bágl Osprey Exos 1050g
Termoska 540g

Takže cca 7,5 kilo bez vaření a žrádla...
A to si myslím, že mám docela výbavu na úrovni.
Teplý věci beru bezpodmínečně, protože je brzo tma a já neumím zalézt v šest do spacáku, takže na večerní posedávání, vaření... (stejně jako ranní) se péřovka a teplý kalhoty hoděj a navíc se rád večer převlíknu do suchýho (proto ty Crafty, fusky...).
Naposledy upravil dudy dne pát zář 22, 2017 7:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 7:12

PaKo píše:
booze píše:....V hamace jsem spal minulou zimu několikrát, v největší zimě nicméně kolem -7°C. Ale to jsem měl underquilt pouze do -5°C (nyní do -13°C) a spací pytel do -6°C (nyní do -13°C). Absolutně bez problému. .....
výše uvedené věci nejsou něco, co se chystám letos otestovat, ale něco, co jsem minulou zimu vesele používal a neměl jsem s nimi žádné problémy.


a přdtím na můj dotaz, zda v tom přečkáš zimu -13°C píšeš

PaKo píše:Mno, papírově ano, v reálu jsem ještě neměl možnost vyzkoušet :)


Takže teď jsem dost zmaten opravdu nevím, jak to myslíš... :roll:
(edit: a ještě jedna věc -7°C proti -13°C je téměř polovina, přitom snášení teplot pod nulou není u člověka lineární... chápu, že snášíš zimu líp, mám to podobně a manželka má na sobě vždy proti mně dvojnásobný počet vrstev, než já; a mám kamaráda, co taky převléká kraťasy za dlouhé katě, až když my všichni už jsme v zateplených, ale i tak, to se týká situace v pohybu, ne při bivaku, bez pohybu už je to jiné, a jak píše dudy, nejdu hnedle po zastavení do spacáku....

BTW: co z tvého seznamu je spacák do -13°C "bez problémů"...? :roll:


@dudy:
máš to dost UL a bez vaření a jídla uvěřitelné - akorát co je to za větrovku, že má 63g...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 7:24

Přílohy
OBRZ2541.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 8:27

hm ... paráda, pro mne škoda, že opět anorak
:wink:
a funguje dobře?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát zář 22, 2017 8:39

mike píše:Leginy naostro zpusobily mensi poprask

Myslis ty tygrovane s blejzry? :twisted:
PaKo píše:kde ten vítr rovněž není problém

Jo to je pravda, ale vzduch okolo proudi rychleji, nez ve stanu.
dudy píše:Tak můj setík na zimu

Pekny setik. =D> chodis s tim do Alp?
Quido píše:pro mne škoda, že opět anorak

Taky nemam rad anoraky, ale obe vetrovky mam anorak. ](*,) Naucil jsem se s tim fungovat docela rychle. Vetrovku od Humi mam povysenou na pracovni a pri vetsim pracovnim nasazeni mi to vyhovuje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát zář 22, 2017 8:42

Quido píše:stan odvahu nedoda, ver mi.... :roll:

Doda
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » pát zář 22, 2017 8:56

Quido píše:BTW: co z tvého seznamu je spacák do -13°C "bez problémů"...? :roll:


Topquilt a underquilt. Jinak jak píšeš - těch -13°C uvádím na noc. Pokud by bylo přes den -13°C, tak v noci bude hůř a to už by mi nestačilo ani spaní. Těžko říct o kolik méně, v zimě jsem chodil v max -10°C a v pořádku (tedy oblečení min. do této teploty). Jinak já chodím i za svítání a za stmívání v zimě - tzn potmě s čelovkou, takže u mne zase nehrozí nějaké prostoje před spaním a po vstávání, kde bych mohl vyzmrzat.

@booze - o tom samozřejmě žádná, tak jak se uvádí, že máš ve stanu třeba o 5°C tepleji jak venku, to samo u hamaky neexistuje.
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 10:28

booze píše:
Quido píše:stan odvahu nedoda, ver mi.... :roll:

Doda



NE... na tom, trvam 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 22, 2017 10:29

ten omm sonic smock neni spatnej, nosivala sem ho kdyz fakt fucelo nebo jako horni vrstvu v zime na mikinu tlustou.

ze je anorak mi vadilo ale vymenila sem ho letos za rab lunar. omm byl super ul vetrovka na noseni v baglu, nevadil mi na holy ruce, ale anorak bez kapuce pro me nebyl ideal. lunar nosim furt misto 150g merina s dlouhym + obcas na to omm.... takze rabku nosim furt na sobe a obcas v baglu, ale jako zaloha treba na leto byl omm skvelej a fakt i do kapsy od kalhot skoro... ale mit doma vse nejde, za vse novy musi neco staryho z domu

asi mam atesti ze v 6 klidne zapadnu a spim az do 6h rano....
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 10:37

@PaKo:
tak samo ty musíš vědět, jak to máš...
:supz:
já spal i v - 20°C a vím, že to není prdel, i když těch -20°C je třeba jen 1-2 hodiny...
a je rozdíl jít někde na hřebeni, či po traverzu v -10 až -15 °C, nahoře plech, dole vrže sníh, vše jiskří a slunko do toho pere, bezvětří (#) - pohoda, paráda... ale pak se zastavit v lese či pod převisem ve stínu, nebo po setmění a řešit jídlo a spaní - mno s tou tvou výbavou (teď nechci řešit hamaku) bych se trochu bál...
:zimnioutdoor:
(#) tady hraje vítr obrovskou roli, více než rozdíl teplot 5-10°C, ale to tady asi všichni víme
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 22, 2017 10:41

takze na stan pro jednoho asi zatim pecu a budu secdal marne snazit sehnat nekoho, kdo by byl ochotnej se mnou jezdit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 11:46

Ad ten under a top.
-13 je limitní teplota a i výrobce jej uvádí jako trisezonni.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 12:37

já doufal, že ten můj dotaz pochopí... :roll:

Quido píše:BTW: co z tvého seznamu je spacák do -13°C "bez problémů"...? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » pát zář 22, 2017 12:47

Všeobecně se uvádí, že komfortní teplota je určení pro "běžnou" ženu a limitní pro "běžného muže". Samozřejmě znám muže, kterým je zima už při komfortní teplotě, ale já zase mám u několika spacáků odzkoušeno, že se vyspím v "teple" (pro mne) i lehce pod limitem. Extrémní teploty udávané u spacáků (někdy neudávané, protože to je stejně píčovina) už jsou jen o přežití. A napíšu to po několikáté - toto si necucám z prstu ve stylu "Kéž v tomhle letošní zimu přežiju" a nepíšu vám to sem ve stylu "Kluci a holky, nebude mi takto zima?", ale píšu vám to sem, s čím chodím a s čím mi NENÍ zima. Mě osobně. Franta z Tramtárie by třeba první den zhebl zimou, mě to ale takto vyhovuje. Jednu zimu jsem přežil v podobných mrazech s horším vybavením, takže buďte v klidu. Znám lidi, co si berou vybavení s komfortkou o 10°C vyšší, aby nezmrzali. Pokud jste stejný typ, nesuďte podle sebe ostatní...

Quido píše:já doufal, že ten můj dotaz pochopí... :roll:

Quido píše:BTW: co z tvého seznamu je spacák do -13°C "bez problémů"...? :roll:

Očividně tu má problém pochopit psaný text někdo jiný ;)

#dudy - a komfortní je -6°C. Pokud je tedy toto komfort, a -13°C limit, tak je mi směle u prdele, jak je označen či neoznačen. Jasně jsem napsal, že s tím chodím po lesích v ČR a neženu se s tím v zimě do hor a že vyšší mrazy v noci jsou v místech, kde se pohybuji, tak maximálně týden v roce. Zkus napsat lidem, co používají stany od MSR, že jsou Elixir a Hubba NX taky třísezonní, schválně co ti na to poví ;)

Quido píše:já spal i v - 20°C a vím, že to není prdel, i když těch -20°C je třeba jen 1-2 hodiny...
a je rozdíl jít někde na hřebeni, či po traverzu v -10 až -15 °C

Já v -20°C nešel, nehodlám chodit s touto výbavou a ani neplánuji s tím chodit po horách. Napsal jsem to snad už 3x.
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 13:28

nerozčiluj se, beztak ti tu otužilost všichni závidíme
:mrgreen:

PaKo píše:Já v -20°C nešel, nehodlám chodit s touto výbavou a ani neplánuji s tím chodit po horách. Napsal jsem to snad už 3x.

jak můžeš dopředu vědět, jaká bude teplota, kor když jdeš den - dva....
:roll:

opravdu nevím kudy chodíš, outdoor je o tom, že jsem tak trochu připraven na to nejhorší reálné, co mne může potkat - nějakou rezervu si rozumný člověk přece dává, nemůžu vědět dopředu, když jdu cestou necestou polem nepolem, jaká bude v daném místě teplota :roll:
klidně můžu jít v denní teplotě kolem - 7-8°C a zajdu k večeru do údolí a tam je těch -10 až-13°C (a nejednou jsem něco podobného zažil), anebo na stráni, kde budu nocovat, začne foukat, a to při -5 °C stačí 25-30 km/h, aby z toho bylo těch -12 až -13°C (a není to žádný vichr, tomu se říká čerstvý vítr, v zimě je docela běžný) - jistěže se proti větru dá částečně bránit, ale co když se otočí atp.
:roll:
k těm teplotám u spacáku - nevím odkud máš tu svou verzi, já vždy vycházel z toho, že limitní teplota je ta, ve které bych v tom daném spacáku s jistou dávkou tolerance nezmrzl, ale žádné v pohodě či v klidu to není... nicméně výrobci spacáků často uvádějí naprosté "hausnumera", i tak je stanovení teplot u spacáku ještě větší problém a má ještě větší nepřesnosti, než stanovení parametrů voděodolnosti či prodyšnosti u membrán... strašně záleží na tom, jak se oblečeš / neoblečeš a pochopitelně na individuálním pocitu
*
no nic, já ti tvé přesvědčení neberu a přeji ti, abys nezmrznul... osobně bych se na zimní treky vybavil poněkud jinak, s trochu větší rezervou...
Naposledy upravil Quido dne pát zář 22, 2017 13:34, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 13:30

Kdo chce kam...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » pát zář 22, 2017 13:35

Však v pohodě - já vím, že každý je stavěný jinak a proto svoje vybavení v první řadě nikomu necpu a neříkám, že to je to pravé. Pro mne a pro mé účely je ale zcela dostačující. Změny počasí v zimě nepřicházejí tak rychle (tím myslím, že když v lese bude jednu noc -10°C a předpoved bude na další noc -10°C ve stejném lese, těžko bude najednou -20°C), stačí sledovat počasí a hlavně - opět, již jsem to psal - chodím s tím v zimě na víkendovky. Takže neřeším, jak se asi vyvrbí počasí za týden, ale stačí mi vědět jak bude druhý den.

To, že se sejřím je proto, že mi přijde, jako byste se mě snažili přesvědčit, že mi bude kosa, že mi to nebude v zimě stačit, že na horách je tak či onak atd. Zaprvé jsem to sem nepsal s dotazem, zda je to v pohodě (už jen proto, co píšu v první větě) a za druhé - už jsem takto chodil jednu zimu, vím kdy a jak mi je zima nebo ne, takže vím, co mi stačí či nestačí. Proto mě udivuje, že se mě tu někdo snaží přesvědčit, že mi bude zima, nebo že to mám na hraně. U mě osobně je to i s rezervou ;)

PS. Zrovna teď máme v práci cácá 22°C a přijde mi to, jako bych seděl v předpeklí :P

#dudy - bez komentáře ;)
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 13:49

PaKo píše:...už jsem takto chodil jednu zimu, vím kdy a jak mi je zima nebo ne, takže vím, co mi stačí či nestačí....


bude to právě o tom, že jsi šel jednu zimu...
já šel už asi 10 nebo více zim a vím, co se může právě v zimě stát (v létě taky, ale to je 1/2 bídy)

PaKo píše: Změny počasí v zimě nepřicházejí tak rychle (tím myslím, že když v lese bude jednu noc -10°C a předpoved bude na další noc -10°C ve stejném lese, těžko bude najednou -20°C),


a to jsi vzal kde? pravý opak je pravdou...
btw, když někam jdeš, jak můžeš být druhý den v tom samým lese, to putuješ tajgou?
:roll:

nikdo ti nic netlačí, kde to čteš?
píšu/me v tom smyslu, že bychom to v tvém vybavení nedali a že je to na hraně...
kdo se už jednou dostal do prekérní situace, tak už podruhé na hranu nejde a dává si rezervu - je to o zkušenostech, které ty zjevně nemáš, resp. málo, ale ty jsou nepřenositelné...

takže parafráze dudyho platí - komu není rady ... :smt100
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 22, 2017 14:23

na druhou stranu kdyby blba situace prisla - jak casto tu lidi pisou ze maj spacak s komfortem treba -3 a navleceny napr. v pws co meli pres den v poho spijou i v -10... takze zrejme jeste nikdi tady neumrel na to ze se ochladilo nebo se jim na to nevyplati kupovt dalsi spacak, kdyz vi, ze takhle to zvladnou...

jako myslim, ze predpoved pocasi na dalsi den je uz vcelku presna, navic ma.skoro kilovou bundu a kdyby se fakt ochladilo diky vetru nebo tak pod ocekavani tak noc prezije i kdyby nebyla moc pohodlna, kdyz na sebe vse navlece a pokud je hlavne v lese a na vikend tak vetsinou asi pouzitelne dostupnej silnici... ale to je pohled laika, ale asi by mel noc max neprijemnou, ne?

pro me je tohle zajimavy, protoze ja v zime nejezdim, ale mozna to letos zkusim, ale co dejmeztomu jinyho nez lepsi spacak tomu vytknout z toho vaseho pohledu? kvuli ty rezerve
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 14:34

Mawenzi píše:....navic ma.skoro kilovou bundu ...


kde vidis skorokilovou bundu? jsem slepy?
btw: hmotnost bundy hnedle nevypovida o jejich vlastnostech

nikdo mu nevytyka - ja jen pisu, ze v tomhle bych se bal na zimu jit...
(jedine, co bych mozna vytknul, je takoveto zonglovani s pojmy - limit spacaku -13°C neznamena, ze je to spacak urceny na pohodu do -13°C, kdyby se tady chtel pak nekdo inspisrovat)

na predpovedi ja uz nekolik let neverim, krom toho na netu jeden zdroj klidne tvrdi naprosty opak jineho zdroje, takze je to 50/50
:roll:
radsi se podivam z okna, kouknu jak se chovaji ptaci, zkusim kvalitu snehu a jdu ... :wink: :t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 22, 2017 14:41

ok tak 700g bundu.

ok tak slovickareni - proste co krom lepsiho spacaku teoreticky na tom seznamu vytunit, aby to po cr na 2dny spis do lesa, ne do hor, bylo ok? jakize v pohode ok kdyz budem predpokladat den 0 a noc cca -10?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 14:56

nechci nikomu tunit seznam...

edit: to neni slovickareni - to je jako bych nekomu predstavoval auto, ktere ma maximalku 185 km/h a tvrdil, ze s tim bezne jezdim 185 km/h... asi tak :wink:

tady mas prispevek zkuseneho... :supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 15:23

moje zima bez jídla a sněžnic...

batoh s plastenkou / 1 627
osobní věci / 380
mapa s obalem / 120
nůž / 126
KPZ+ lékárnička / 285
čelovka větší / 205
powerbanka větší / 150
toaletní papír a sáčky / 85
šátek / 50
láhev na vodu / 23
termoska /334
žďarák / 434
spacák / 1 160
karimatka / 460
hygiena / 185
vaření (sada) / 765
triko dl. rukáv /197
termo-kamaše / 330
rukavice tenké / 35
rukavice náhradní /137
náhr. ponožky a spoďáry / 375
peřová vesta /260
nepromokavá bunda / 750
návleky /188
nesmeky v obalu /300

---------------------------------
celkem 8 476g

neni to moc, ale muze to byt min, kdyz si poridim lehci veci - otzka financi 8)
Naposledy upravil Quido dne pát zář 22, 2017 20:09, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 22, 2017 16:05

a treba spacak je jakej a do jakych cca teplot s tim jezdis?

Me treba tej PaKuv seznam prisel na jednu noc venku v tech teplotach co uvadi celkem ok, akorat ja bych potrebovala lepsi spacak, ale zase v tvym seznamu teda nevidim vyraznej rozdil, mas navic rukavice nahradni a perovku...

jakoze kdyby mi preskocilo a chtela bych jet v zime, tak nevidim uplne moc rozdil mezi tema dvema seznamama, az na to ze pako uvedl komfort spacaku, a ty mas teda navic rukavice a perovku. Ja vozim perovku celorocne, takze tu bych pribalila taky, ale zas treba kupovat novej spacak abych mela +10 vic v komfortu kvuli teoretickymu ochlazeni, ktery mozna nikdy neprijde za predpokladu ze bych jela taky do lesa jen na jednu noc mi neprijde jako nutnost. Ale zrejme to je taky jen tou nezkusenosti... ale kdybych fakt letos jela, coz nejaky rysky se objevujou, tak abych to prezila :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pát zář 22, 2017 18:24

mike píše:Infekce nebo sok.

na desinfekci mi vždy stačilo pomočení, ale poslední roky vozím vlhčené ubrousky s aloe véra, a proti šoku je nejlepší předcházet zraněním, a ne ňáká lékárnička, pro ty kdo chodí na těžko sami je nejdůležitější jít do všeho s velikou rozvahou, a ne jezdit v Alpách po zadku

mike píše:Jeste jsem zapomnel na horecku a bolest hlavy.

tak na tohle naneštěstí netrpím, horečku mívám jen lehce zvýšenou o pár desetin, a bolest hlavy jsem snad nikdy neměl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pát zář 22, 2017 18:29

Quido píše:
k te KPZ - tak na tento trip prakticky v civilizaci bych ji brat nemusel, nebo v nejake ocesane verzi, nicmene stajovaci pasky, snurky mebo izolepa se hodi, kdyz se nedejboze na vystroji neco vyse€€

já vozím lepení na stan a nafukovačku, kus stříbrné hadrové pásky a kus vlasce, ale KPZ to nenazývám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy