Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 27, 2020 17:11

fps - etheric ma tak o 20st posunutej komfort i proti me, kde ja mam tilko a vetrovku, etheric ma proste "zimni" bundu a je mu dobre... takze sice nema rad zimu ale narozdil ode me snasi v pohode ty letni vedra :D proste uz se prizpusobuje oteplvoani planety ;)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pát bře 27, 2020 17:20

- já tedy nejsem žádný otužilec nebo lední medvěd, ale jak se hýbu, tak toho na sobě nemusím mít tolik ani když je třeba -30°C, ale třeba jak zabivakuji, tak to už je ze mě řádná zmrzlina
- jestli má posunutý teplotní komfort o 20°C, tak je divné že má na spaní jen 450 g peří, to by spíš chtělo 900 g peří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát bře 27, 2020 20:01

@ fps

To mě taky zaujalo.
Ráno sice už nebude mínus deset, ale ve dvou metrech kolem nuly, takže přízemní mrazík, notabene na Vysočině na tuty.
To já dávám tak nějak v Kotece 500 a je to tak akorát.
Ale v primaloftce při plus patnácti přes den (což má být) bych fakt zdechnul. Dneska jsem byl se psem a kraťasy a tenké merino triko s dlouhým a bylo fajn.

Člověk, který má posunutý komfort jako Etheric, by měl teoreticky pří mínus dvou v 450 gramech peří zmrznout...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » sob bře 28, 2020 19:10

Už jsem to tu řešil a nebudu znova. Prostě mám "divnou" termoregulaci, nevadí mi vedra, nesnesu chlad a za chůze topím skoro stejně, jak za stavu nehybnosti. Neřešte to. Vnímám svět jinak, i tu teplotu... ;)

Hlavně... Žďárský Vrchy... Nojo. Hlásí +16? Teplo je jen na slunných stráních, chvíli jdeš v +3 a studeným větru, chvíli v +13 a "ok" větru.. Odhadnul jsem to s oblečením dobře. Znám to tady, jak jsem psal, ještě nic nekvete, teprve začínají sasanky... Většina lesa vypadá takhle
IMG_20200327_163416.jpg

Ještě zamrzlo, komplet, i to blato okolo.

Nebejt korony, jel bych někam, kde je jaro....

Aspoň, že jsou ty slunný svahy, tam je fajn.
Na spaní jsem si našel super místo v závětří na vrcholu
IMG_20200327_174516.jpg
jediný široko daleko, kde nebyl šutr, borůvčí po kolena, nebo bažina.. V noci bylo sucho, bez rosy /aspoň u mě/, v 19:00 +7; 21 +4; 24 +2; 3 +1; 5 +1. Na samým vrchu v závětří. Spal jsem v ponožkách, spodkách a triku. Naprosto ok. Jen o něco níž už ale teplota začala padat a stačilo ujít kousek, aby spadla na - 4 a tý jinovatky všude.... Níž bysem spát fakt nechtěl..
Výři celou noc dělali jak dobytek, jeden seděl chvíli na buku, pod kterým jsem spal. Houkal tak hlasitě, nikdy se mi ještě nepovedlo být pár metrů od něj. Taky tu proběhl pes ve dvě ráno, jinak klid.

Nakonec to bylo 83km..nahoru dolu..
Rád bych si to protáhnul ještě o jednu noc, ale mám za okny desítky sazenic, který by 2 noci bez zalití nedaly
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod malejjarda » sob bře 28, 2020 20:09

Neušlapaly tě ty davy, co dnes vyrazily do lesa? Tolik lidí jsem snad ještě venku neviděl.
Už aby zase otevřeli nákupáky a přesunuli se tam. :)
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » sob bře 28, 2020 20:19

Zvlastni, na kraji Prahy to vypadalo jako standardni vikend, spis slabsi. Zvlast na to, jak bylo pekne. Lidi se boji. Sel jsem po lesni ceste a dvojice, co sla proti mne, zahnula asi 100 m pred setkanim do lesa :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned bře 29, 2020 7:25

Celý Žďárský vrchy jsem potkal jednu pěší rodinku, jednu cyklorodinku, jednoho trampa, kterej akorát vytahoval obří Gemmu z kufru auta stojícího u lesa, jednoho kluka věkem a sbalením to co já /35l batoh, Tyvek na boku/, jednoho běžce a jednoho hajnýho /stihl jsem se poznat s jeho psem a pochytit jeho jméno, to se hodí/. Jinak nikdo. Pravda, půl trasy jsem šel po vedlejších cestách a pěšinách, často v mapě neznačenejch. Teď jak to ještě neni zarostlý, dá se všude. V létě tama už neprojdeš..
Ale cestou zpět, čím víc jsem se blížil k domovu, tím víc lidí bylo. Posledních 5km před začátkem města byla větší šance se nakazit, než na náměstí. Všechno se to přesunulo tam. Ale dál jde málokdo, naštěstí.. To sou civilisti, ne turisti..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » ned bře 29, 2020 17:32

No 83 km, to byla teda pořádná procházka, pěkně. Díky za report ;)
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned bře 29, 2020 17:57

Neni zač ;)
Pátek 23km, sobota rovných 60.
V sobotu jsem vstával ve 4 ráno. /měnil se čas? Pak teda technicky ve 3../ a v 5 už jsem opouštěl nocoviště, akorát svítalo. Takže času bylo, a s tak lehkým batohem se to šlapalo samo :)

Další víkend má prej bejt ještě líp, tak žeby zase Žďárský Vrchy? :mrgreen:

Jo a nelítaly žádný letadla, zato třista tisíc družic. Šílený. Tolik jich nikdy nelítalo, navíc i v řadě za sebou.. Z toho vrcholu bylo vidět opravdu hodně. Taky je to jeden z nejvyšších bodů široko daleko..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 30, 2020 5:54

to sou ty muskovy " vlacky" oni se casem rozprchnou ale jde o stovky druzic na pokryti cele planety netem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 31, 2020 20:26

Jo, taky jsem při jednom loňském bivaku žasl, jaký je v noci na nebi mumraj družic... šílený. Je jen otázkou času než tihle samozvaní egoističtí vizionáři začnou na oběžnou dráhu umisťovat reklamní bilboardy.
V radiu jsem ale zaslechl o něčem podobném debatu a už se začínají ozývat hlasy proti tomu, jak je noční obloha znečištěna družicemi. Myslím, že se jim podařilo dosáhnout toho, že ty novější družice budou mít tmavší povrch,aby na zem neodrážely tolik světla.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » stř dub 1, 2020 6:50

Loni to ještě šlo, ale tohle teď je extrém. Když opomenu teorie, že ty krámy slouží i ke zcela jinejm účelům, než je internetový pokrytí, vadí mi už jen fakt, že je jich pomalu tolik, co hvězd. Dáš si tolik kilometrů a práce abys našel místo bez světelnýho smogu, kde můžeš pozorovat hvězdy a vidíš tohle :roll:
Taky to znečišťuje planetu, už jen toho paliva na jejich vynesení nahoru... Je to fakt nutný?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 1, 2020 7:15

a to nejsi astronom, ty maj temahke vlackama znehodnoceny stovky snimku pozorovani teleskopama
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » stř dub 1, 2020 8:45

Tak presne na ty astronomy jsem myslel taky, kdyz jsem se v sobotu vecer koukal na hvezdy v Beskydech a videl, ze nejak hodne jich se rychle hybe...

No jo, nekterym (viz Musk) jsou tyto veci uplne jedno, hlavne ze "buzines" pujde dobre... :twisted: Bo ze ten smer vyvoje, na co to chteji vyuzit je spravny, o tom ani v nejmensim nejsem presvedceny...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » stř dub 1, 2020 10:16

Njn prostor bez regulaci, neb patri vsem :) Ty muskovky pak pry aspon budou poskytovat data, kdy a kde budou, aby se astronomove mohli aspon najit pro sebe okno :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » stř dub 1, 2020 11:58

No, jak jsem videl rychlost jejich pohybu a mnozstvi, rekl bych, ze ty data astronomum az tak moc nepomohou. Na pozorovani potrebujes co nejidealnejsi podminky a ted jeste do tech podminek musi zkouset vmestnat nejake kratke casove useky, kdy ty druzice a odrazene svetlo z nich nebudou nijak ovlivnovat vysledek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » stř dub 1, 2020 13:19

No to je samozrejme dost mozne
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 1, 2020 14:02

jak psal dromedaro maji dostat nejakej nastrik aby neodrazely... coz by snad mohlo pomoct ale asne idealni to nebude ale pokrok nezastavis
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » stř dub 1, 2020 14:16

obavam se, ze ten specialni nater pohlcujici nejakych 99,9 nebo kolik % viditelneho svetla tam nedaji. Navic by to potrebovalo neodrazet (idealni propoustet dal :-)) nejenom viditelne svetlo, ale i mnoho jinych vlnovych delek.

O tom "pokroku" jsem psal, ze ja osobne zdaleka nejsem presvedceny, ze jde dobrym smerem. Resp. z meho osobniho hlediska rozhodne nejde tam, kam bych pokrok chtel videt smerovat ja.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 21, 2020 19:57

A 23.dubna má být vypuštěna další série satelitů... Ve finále jich tam chce mít 12tisíc :shock: Teď jich tam je jen "pár" stovek. Ten nátěr družic nemá být nějak extra účinný. Prostě jen ta strana směrem k Zemi má být tmavší. Nejen astronomové ale i fotografové už si stěžují. Dělá jim to čáry na fotkách.
Když má člověk prachy,tak si může koupit i oblohu. :vom: Chytám Ethericovi choutky... :axe:

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/jasne-noci-umoznuji-pozorovat-muskovy-hvezdne-vlacky-40321231
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » stř dub 22, 2020 9:09

Opravdu někdo věří, že ty družice jsou jen na pokrytí země internetem?
Si myslím, že budou sledovat komplet všechno, co se na povrchu pohne. Technologie jsou tak vyspělý, že si pohledem z vesmíru přečtou noviny položený na zemi...
Taky silně pochybuju, že to je čistě Muskův projekt. Bohatej je, ale ne tolik, aby si mohl dovolit sám tohle všechno. Takže vláda USA + Musk? Ze vzájemný spolupráce by profitovaly obě strany...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » stř dub 22, 2020 9:36

Uplne staci ten 5G a internet veci. Vzdyt za chvili i hajzl bude online analyzovat tvoje zvyky kdyz si na nej sednes... Mozna bude nejakemu poskokovi primo odesilat i rychlost padani hovna :lol:.
Jako vazne, myslenka internet veci neni apriori spatna, ale to nebezpeci z toho plynouci je tak obrovske (a tak evidentne bagatelizovane, resp. utlacovane mluveni o nem), ze z toho muze byt cloveku az spatne. Ale jsou v tom obrovske prachy, resp. hlavne vyhlidka neskutecnych zisku, tak se to prosadit musi. Otazku jestli to vsichni potrebujeme uz si nikdo ani nepoklada.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod FrantaKrajta » stř dub 22, 2020 9:48

Etheric píše:Opravdu někdo věří, že ty družice jsou jen na pokrytí země internetem? Si myslím, že budou sledovat komplet všechno, co se na povrchu pohne.
Neboj, naštěstí si můžeš od Muskova konkurenta Bezose koupit speciální čepičku, co tě ochrání :D ](*,)
A je i skladná, vejde se i do malého baťohu na 2 - 3 dny, abychom se drželi tématu :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » stř dub 22, 2020 12:06

apuka píše:Otazku jestli to vsichni potrebujeme uz si nikdo ani nepoklada.

Spousta lidí když jedou na víkend pryč potřebujou mít přehled, jakou teplotu maj v lednici a v obýváku, cestou domů se chtěj spojit se svojí pračkou aby bylo vypráno akorát jak se vrátí domů...
Za mě absolutní nesmysly, který nemaj žádnej přínos, ba naopak...
Fakt nepotřebuju mít mikrovlnku propojenou s telefonem, aby se mi na displeji ukazovalo, zda už střed ohřívaný potraviny dosáhl požadovaný teploty... Hodilo by se mít propojenou tu pračku, abych si mohl na výletě cestou vyprat. Jenže dokud internet neprotřídí prádlo, nenahází ho do pračky a pak vypraný nevytáhne, je to jaksi bez významu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 22, 2020 12:42

tak technologicky to v mnoha ohledech je fajn. jedes domu z lyzovacky o tyden driv, tak prijedes do vyhratyho domu protoze sis uz pustil kotel...

dobry sluha, zly pan. je potreba to umet pouzivat. me by se chytra pracka libila, ale nenecham ji prece celej vikend pustenou vodu, ze... ale ono jestli praskne trubka ve zsi nebo hadive k pracce... tak zastavena voda me od trubky stejne nezachrani, ze... tak proc se pak brajit ty pracce...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » stř dub 22, 2020 14:13

Mawenzi píše:dobry sluha, zly pan
Ja bych to nazval spravnym jmenem - dost jsme zleniveli a zpohodlneli :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 22, 2020 15:22

apuka píše:Ja bych to nazval spravnym jmenem - dost jsme zleniveli a zpohodlneli :wink:


Souhlas.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 22, 2020 15:45

jasne, zijeme v 21.stoleti, takze kdyz se vracim necekane o tyden z hor v zime driv, je nejvetsi zlocin si pres IOT zapnout topeni, aby clovek mel doba prijemne uz zatopeno kdyz bude vymrzlej po dlouhe ceste a treba nahratej bojler na dlouhou vanu :D

ono asi tezko od sebe odpareme napr. pokrok v elektronice a technologiich bez toho, abysme na vandry jezdili s kusem pytle s popruhama v bavlnenejch trickach a tezkejch bavlnenejch maskacich, ze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » stř dub 22, 2020 17:04

A takhle vznikaji konspiracni teorie ;-)
Etheric píše:Si myslím, že budou sledovat komplet všechno, co se na povrchu pohne. Technologie jsou tak vyspělý, že si pohledem z vesmíru přečtou noviny položený na zemi...

To sice ano, ale to jsou technologie pouzivane ve spionaznich druzicich a extremne drahe. Nedava zadny smysl je pouzit ve 12 tisicich druzicich, to by nikdo nezaplatil a k cemu by to bylo, kdyz to same pokryje nekolik spionaznich druzic? Navic jsou ty druzice mineny presne opacne, jako male a levne.

Etheric píše:Taky silně pochybuju, že to je čistě Muskův projekt. Bohatej je, ale ne tolik, aby si mohl dovolit sám tohle všechno. Takže vláda USA + Musk? Ze vzájemný spolupráce by profitovaly obě strany...

Tohle uz neni podlozene vubec nicim, jen dojmem a to zrejme nespravnym. Musk ma vlastni rakety, kde se mu podarilo radove snizit cenu a tech druzic muze najednou vypustit hromadu. Protoze jsou male a levne. Takze to ve finale az tak drahe byt nemusi.

Tady souhlas s Frantou, jestli si to fakt myslis, tak to bude chtit alobalovou cepicku ;-)

K tem vlackum. Kdy jsou videt? Myslel jsem, ze druzice jsou videt jen kdyz je slunce nizko pod obzorem tj. po setmeni a k ranu. Protoze druzice nesviti, ale odrazeji slunecni svetlo a kdyz nemaji co odrazet, nejsou videt. Bliz jsem to nezkoumal, jak to teda je?

K technologiim: prozivame technologickou revoluci a v takove dobe se objevuje spousta veci a projektu, z nich nektere prezijou a jine zaniknou. Zrovna tohle mi neprijde jako az tak spatny napad. Mozna to tak nevypada, ale pokryti sveta Internetem a mobilnim signalem obecne neni nijak skvele. Az si jednou v Alpach zlomite kotnik, jako ja, tak vam mozna Muskovy druzice budou dobre. Usetrite si celonocni sestup rychlosti kilometr za tri hodiny ;-)

BTW, sobb & spol. jsou na severu Svedska a za poslednich 14 dni se jim podarilo dorucit jedinou SMS asi z 10. Ostatni se mi po 4 dnech vraceji. Coz neni uplne dobre, kdyz se blizi snehova boure a lavinovka 4... Koukal jsem na pokryti a signal tam fakt neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » stř dub 22, 2020 17:44

mike píše:K tem vlackum. Kdy jsou videt? Myslel jsem, ze druzice jsou videt jen kdyz je slunce nizko pod obzorem tj. po setmeni a k ranu. Protoze druzice nesviti, ale odrazeji slunecni svetlo a kdyz nemaji co odrazet, nejsou videt.
Presne Ti to nereknu, na to odbornikem nejsem ale jeste pred Muskem byl ISS a asi i nektere satelity videt klidne i po pulnoci (rozhodne to bylo vice pohybujicich se objektu).
Pro astronomy to je pohroma uz ted (viz fotky z linkovaneho clanku). Pro ne to bude pohroma cšlou noc, protoze i odraz "zemskeho" svetla bude videt v dalekohledec, tam se zkoumaji i hvezdy a jine objekty i nasobne slabsi. Navic i kdyby neodrazely, tak budou stinovat, proleti pred necim a zakryjou, stinem zdeformujou obraz, atd.
Vsak se mi zda, ze nekdy Musk vyhlasil, ze drahy jeho druzic jsou zname a at atronomove foti mista a casy, kdyz tamvnejsou, zemon v tom nevidi problem... ](*,) ](*,) ](*,)

Uz jsem to nasel: Tady se muzes dostat k casum "viditelnosti" jednotlivych umelych objektu na obloze. Ze jich ale je...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy