Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 25, 2020 12:44

skutrjohny
me by etheric taky ten prehravac vyhodil z gear listu:D a hlavne prehravac ma hromadu vyhod, ktery telefon nema. skladnej, na jedno nabiti vydrzi tak 10x dyl nez poslech hudby z telefonu a prehravac stcis vsude, coz se treba o 6" telefonu rict neda, budes ho nosit v ruce? nebudes...

etheric
jo vzhledove, to ok. ja myslela, ze to je litrazi spis jakoze 50l :D

takze... ne, nezabalila bych se do toho, ty 2l rozdilu stratose 34se zipem a 36l s vikem sou nebe a dudy. papirove mozna dva l, ohledne baleni ale nesrovnatelnej rozdil. do 36 se vejdu plnohodnotne na 2dny se vsim, i s tim fotakem.

nemam celtu, (ta by sla dat z venku) nemam nepropro veci (ty by se tam nevesli obe, bud bunda nebo gate), mam malo jidla, nemam fotak. Nedostanu to tam, i kdybych to potrebovala :D kdybych potrebovala vic vody, jeste se mi vejde lahev do bocni kapsy. No asi bych to nechtela delat, navic ten zip mi proste na krosnu nevyhovuje.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned dub 26, 2020 3:53

Máte mít telefon s pořádným zvukovým výstupem a pořádnou baterií, v roce 2020 považuji mp3 player za těžkej přežitek ;) Jen to chce ten kvalitní mobil a baterii li-pol min 4000mAh. Ten mobil jako bonus zvládne stejný fotky, co běžnej kompaktní foťák. Přehrávání hudby z telefonu /z paměti, ne z netu/ nežere téměř žádnou baterii, aspoň mně ne. Jsou to za den procenta baterie, nikoliv desítky procent ;)

@Mawe: spíš než zip tam vidím problém ty záda. Přesněji to bude kombinace prohlý záda + zip..
Tak máš batoh na jednodenní akce no :)

@skutrjohny: letos jsem kupoval TaR UberLite, klouzala jak čert, tak jsem Tyvek napatlal silikonem, bylo mi líto matlat tu novou předraženou karimatku. Teď to na rovině neklouže, když vyjde místo který je trochu zkopce, popojedu za noc několikrát o kousek, tak do 20cm, což je vklidu. Opravdu hodně rotuju a házím sebou, takže můžu s klidným svědomím říct, že za pomoci silikonu ta karimatka fakt drží.

Já nesnesu mokro v botech, ani písek, prach,... Existujou nízký, lehký, nepromokavý turistický boty s gtx, který taky rychle schnou a narozdíl od těch křusen vůbec neomezujou v pohybu. Boty bez gtx bysem nechtěl, leda tak na léto do ideálního počasí a ideálního terénu, jinak fakt ne. Co pozoruju ostatní, jak často vysypávaj prach, nandávaj nepromok ponožky, mikrotenový sáčky,.... Mně by to mohlo řiť políbit, mám boty s membránou a tyhle starosti se mě netýkaj :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 26, 2020 8:35

etheric
matematicke okenko
muj samsung 157g, vydrz 3-4dny tzn celej vandr v pohode.
mp3+ sluchatka 37g
celkem 194g

priklad xiami 7a 4000mah
165g + cca 17g sluchatka =182g

takze na usetreni 12g cena 2800. no do toho nejdu. navic mp3 dam.za tricko, do kapsy, vybehnu s ni se psem. co s telefonem? budu ho drzet v ruce zvalst? jak poslepu nahmatam poskakovani po pisnickach? abych nemusela 3 minuty hledat telefon nekde v tasce, rozsvitit ho, preskakat?

ve vlaku si ho budes drzet na kline a az usnes, tak ti ho nekdonakorat ukradne, mp3 nikdo nema potrebu krast.
navic pochybuju ze tech cca 25h prehravani hudny vydrzi tak, aby k tomu dal ty 4 dny jeste.

ale asi by se to dalo nejak vyzkouset, ale fakt ma smysl resit 20g za mp3 kdyz je to neco co clovek ma a chce to z konkretniho duvodu? navic vybita mp3 je maximalne mrtva vaha. vybitej mobil muze byt peknej pruser.

jako chapu, ze to nekomu prijde smesny, ale tak snad nebudeme lyncvat lidi za to, ze maji mp3 zvlast...

ps: ani tvuj fotomobil nefoti jako muj kontakt, a to mas drahej mobil zamerenej na fotky. pokud fotak nosim z 98% na vylety a jen cca 2% maj jiny vyuziti, ta k mobilem nikdy nevyfotim to, co fotakem. (teda ja ne).

ps nasla.sem mobil s 5000mah a 188g + 17g sluchatka, to by asi splnilo vydrz skvele ale vaha celkem 205g takze si prave tim, ze mas dva v jednom s tim, ze to vydrzi plnohodnotne stejne pridal 9g. Hm. kde je ta uspora a vyhoda?

to jen tak v teoreticke rovine.

ps stratos 34 a 36l je prakticky totoznej batoh, ale 36l ma viko a ne zipy a do 36l dam vse, do 34 mi chybi 3 veci (celta, kompakt, nepromok gate) coz ale uplne 2l.nejsou, objemove to sou spis 3-4l.navic. proste to viko dovoluje vetsi tvarovou ruznorodost predmetu. takze spekulovat s tvarem a sitkou lze v porovnani s jinejma batohama, ale ne v porovnani tohoto jednoho ve 2 litrazich
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned dub 26, 2020 10:19

Mawe má mp3 37g, Skutrjohny podstatně víc. Neřeším tu ani tak úsporu váhy. Jde spíš o věc navíc. Byť malou, ale věc navíc. Hudbu hrát umí telefon. Přeskakovat písničky a zesilovat volume jde dnes dotykem sluchátka. Jo, bezdrát sluchátka váží trochu víc, ale ten komfort, telefon nemusíš vytáhnout z batohu, nikde dráty, BT fakt moc nežere. Argument usnutí ve vlaku mi přijde k smíchu :D

Spíš jde o přístup, než o tu empétrojku. Jedna věc k jedný věci, jeden gram k druhýmu,... :)

34l a 36l bych nazval totožnou litráží. Zanedbatelnej rozdíl. Fakt mizivej. Spíš jde o to víko/nevíko.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » ned dub 26, 2020 10:25

Etheric píše:v roce 2020 považuji mp3 player za těžkej přežitek Jen to chce ten kvalitní mobil a baterii li-pol min 4000mAh. Ten mobil jako bonus zvládne stejný fotky, co běžnej kompaktní foťák.
No jo, jedno i druhe plati pro nenarocneho uzivatele. U MP3 nemyslim ani tak kvalitu vystupu jako moznosti ovladani a nastaveni a jak uz bylo psano, taky "mobilita" a flexibilita noseni. Kdyz zapocitas pridanou vahu na vetsi baterii (fyziku neosalis), tak je to uz +-stejne. Ty bys mel tu velkou baterii stejne, takze pro Tebe to neni navic, ale pro nekoho, kdo uz mobil mam a je s jik spokojeny ano. O penezih psala mawe.

A to o stejne kvalite fotek z mobilu a hoc slusnejsiho kompaktu jsi snad nemyslel vazne. Tam taky fyziku na soucasne urovni techniky neosalis. Ano, dobroumfotku dela z 90% clovek a ne technika, ale u stejneho cloveka muze byt rozdil dany technikou hodne velky. Pokud delas dokumentacni fotky, prohlizis je na mobilu nebo tabletu (nebo na monitoru PC), tak moc rozdilu neuvidis. Ale zkus vytisknout napr A2 foto...
Dalsi veci je - zkus neco, co ma mnoho detailu odfotit za sera mobilem kvalitnim kompaktem (o slusne zrcadlovce ani nemluve). Ja jsem jen pro test jednou vecer odfotil zpred vykladu v tmave pasazi v uz zavrene prodejne boty vystavene tak 4 m ode mne. Osvetleni v prodejne hodne slabe, spise nouzove. Olympus OM10 to z ruky (!) na 3200 ISO odfotil tak prekvapive dobre, ze jsem mohl na cenovkach precist i rucne dopisovane velikosti k dispozici zkus udelat podobnou fotku svojim fotomobilem... Uz na ISO 800 jsou z mobilu (a to nekolika ruznych) fotky za vice svetla hrozne zrnite a neostre, tam se neda precist nic, sleva se to. Fotky z prirody dokonce i za bileho dne taky nesrovnatelne, obzvlaste ve vyssich horach s ledovci i tmavymi skalami. Ten dynamicky rozsah ten pidicip nema sanci zvladnout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod tsunami » ned dub 26, 2020 10:30

Etheric píše:Spíš jde o přístup, než o tu empétrojku. Jedna věc k jedný věci, jeden gram k druhýmu,... :)


A přesně o tom to je, o přístupu. Někteří (troufnu si říct většina) nejsou gramhoniči. Neřeší jestli má výbava o 500g víc nebo míň, neřeší jestli mají s sebou 18 ks vybavení nebo 20. Rádi jezdí na výlety a užívají si to.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned dub 26, 2020 11:39

Však ano, ne každej se vyžívá v řešení detailů.
Pro někoho je ladění výbavy a příprava stejná zábava, jako výlet samotnej :)

apuka píše:o stejne kvalite fotek z mobilu a hoc slusnejsiho kompaktu jsi snad nemyslel vazne.

Psal jsem běžnej kompakt, nikoliv slušnější. Kompakt za 20k udělá nesrovnatelně lepší foto, než mobil za 30k, ale když vezmeš standartní kompakt, což považuju ty za cca 4-8k a telefon za 20-30, nijak markantní rozdíl tam neni
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 26, 2020 11:47

etheric
BT sluchatka ale nemaji vydrz cca 25h, s trochou stesti daji tak 10h a pokud ja 2 roky hledam mezi spuntama do 1600 set spunty, ktery nejsou prebasovany a nejrajou zaroven jen vejsky, tak s vyrazne omezenou nabidkou bezdratu si fakt budu moct v BT sluchatkach vybirat... Nerikam, ze su nejakej fajnsmejkr a su napul hlucha, ale musi to ladit mymu uchu.

no prave, dyt to pisu celou dobu, ze ta litraz je v podstate totozna, ale je zajimavy, jak absence vika ale pouziti zipu hrozne meni pouzitelnou velikost batohu.

Ano, obecne jde o princip, ale kdyz muzu mit 1 vec ktera umi neco dobre a neco nahovno (z myho hlediska) nebo muzu mit dve veci a obe odvadi z myho hlediska perfektni praci, tak proste nebudu menit zabehlej system k necemu, co je z myho pohledu vyrazne horsi a jeste navic to stoji investici (protoze k aktualnimu tel by to zas chtelo powerbanku, na ten poslech) jen proto, ze si nekdo mysli, ze to delam blbe. Delam to jinak, ale je na miste se treba podivit, proc mp3, kdyz to umi mobil. Ale melo by pak stacit vysvetleni, ze JA TO TAK CHCI. proste on to tak ma, smitec. ne on to tak ma tak je to idiot co si neumi spravne koupit mobil.

Proste jde o pristup. nekomu staci fotky nahovno protoze je prohlizi na telefonu na kterym je foti, a je to fuk. ale staci se podivat na PC a ta fotka, na telefonu dobra, ztrati na pc tak 50% krasy...

apuka
ja teda netisknu, ale i na tom kompu ten rozdil vidis a je to nebe a dudy. Telefony nektery foti paradne, kdyz je hezky, jasno, a chces nejakou kytku nebo krajinku. Jasne da se argumentovat k telefonu taky nejakyma pridavnyma makro a tele cockama, ale to uz mi prijde lepsi nez mit 2 veci (mobil a cocku) tak mit rovnou mobil a fotak uz sou taky dve veci a rekla bych, ze kazda dela dobre primarne, na co je urcena...

aneb pujdeme na vylet s mobilem a misto ptaka mozna vyfotime akorat pulku vetvi v lese... protoze fakt rada proste jen tak hodinu sedim na miste a cucim do stromu... a to je pro me taky vylet... nekdo by za tu promrhanou hodinu zvladl 5km... pro me promrhana neni...
Přílohy
P4110080-1.JPG
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned dub 26, 2020 13:04

Mawenzi píše:je zajimavy, jak absence vika ale pouziti zipu hrozne meni pouzitelnou velikost batohu.

Protože se mění tvar vršku. Zdánlivě minimální rozdíl a co to udělá...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » ned dub 26, 2020 13:07

Etheric píše:...Ten mobil jako bonus zvládne stejný fotky, co běžnej kompaktní foťák...


](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 26, 2020 13:30

etheric
to je presne, o cem mluvim. zdanlive minimalni rozdil, ale pro pouziti ses najednou v jinym vesmiru :D

dudy
:lol:
ale je pravda, ze nektery ty mobily maji celkem "velkej" snimac, coz me docela prekvapuje, ale asi bych treba 30t za telefon se snimacem velikosti beznyho kompaktu s tim, ze tento kompakt bude stat treba 6000 a vydrzi spis 10-15 let nez narozdil od mobilu 4-6 podle znacky, tak mi to stejne prijde jako naprosto neadekvatni investice, pokud ten mobil nechci i z jinejch duvodu... s tim, ze fotak bude mit zoom uz zabudovanej, vyklopnej displej, pohodlny manualni ovladani a poholnost drzeni v jedny ruce a kdyz priplatim jeste tak 2t tak k tomu budu mit i hledacek... nevim, me proste mobil jako nahrada fotaku rozhodne neprijde, ackoli je pravda, ze me posledni dobou fakt udivuje, ze treba i pes v behu je celkem v pohode a zadna smouha... ale pak asi zalezi na tom, zda chci dat 30t do telefonu za nahradu kompaktu nekde v nizsi tride... kdyz za 30t si muzu koupit zrcadlovku i s nekolika objektivy..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned dub 26, 2020 13:34

Mawenzi píše:etheric
BT sluchatka ale nemaji vydrz cca 25h

Ale jo, mají, sice to nejsou špunty, nejsou tak skladný ba ani lehký, zato poslech hudby je opravdovej požitek, kterej pecky niky nenabídnou. Navíc maj ANC, to se na cestování hodí. Když už si teda chcu jó užít hudbu, tak radši pořádný sluchátka, který stačí propojit s telefonem.. Baterii maj vlastní, telefonu přehrávání hudby ubírá minimum.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 26, 2020 14:14

to by pak ale taky znamenalo tahat vsude s sebou smatrphone coz velmi casto vubec nedelam, mp3 vemu klipem za lem trika a du na 3h ven a nemusim kvuli tomu mit tasku nebo ledvinku na mobil. jako kup si co chces ale nech mam.taky nasi svobodu poslouchat hudbu tak jak.vyhovuje nam a ne tak, jak vyhovuje tobe.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 26, 2020 14:21

navic BT bude mit dost vliv na baterii, o par hodin vydrz telefonu urcite zkrati i kdyby samotny prehravani hudby moc nezralo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » ned dub 26, 2020 15:20

Etheric píše:Navíc maj ANC, to se na cestování hodí.
Teda Ti nevim, ,ale ja bych si na chozeni (ale ani na spani) na treku ANC sluchatka nikdy nedal. Totalne vypnes vnimani vnejsich zvuku, coz je sice z hlediska hudby skvele, ale z hlediska bezpecnosti ponekud nebezpecne.
Mozna v ceskych krajich a Tvych trecich hrozi maloco, ale napr. v horach neuslysis padajici kameni, v lese padajici strom (dobra, toto je mene caste), napr. na Slovensku po zapadu slunce neuslysis divoka zvirata (on takovy meda nekde za zadama, ktereho casto neuslysis ani bez sluchatek jen az je tak blizko, ze funi do usi je docela cool zazitek, az se otocis :lol: ). Aby bylo i neco beznejsiho tak - nejenom v Alpach - neuslysis, cvalajici stado koni nebo hoc i krav/koz. A ze to muze byt docela dulezite slyset, snad nemusim psat...
Jo, neuslysis ani pripadne "Jmenem zakona" :wink:.

Totomplati, pokud jsi nemyslel "cestovanim" vylucne sezeni ve vlaku/busu...

No a kde je Tvuj perfekcionizmus na gramy? Kolik Ti budou vazit BT sluchatka s ANC? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned dub 26, 2020 15:38

@Mawe: progrca, klid, nikdo vám nic nebere, děláš jako by měly bejt mp3 zakázány a každej jejich uživatel za úsvitu zastřelen...
BT moc nežere, když máš dobrý kodeky. Opravdu ne. Ovšem levný sluchátka s horšíma kodekama si vezmou víc. Taky hůř hrajou, efektivita přenosu jde do pryč.

@apuka: myslel jsem čistě to cestování jako dopravní prostředek, eventuálně nudná dlouhá rovina...
Gramy... Sluchátka s výdrží baterie 30h maj necelých 250g. Baterii telefonu díky efektivnímu kodeku nijak moc nezatěžujou, jsou napájený svojí vlastní.
Já to zmínil hlavně proto že padl argument "užít si tu hudbu pořádně", proto si někdo mp3 bere. A k ní pecky sluchátka, s kterejma si tu hudbu prostě pořádně užít nelze. Takže když už potáhnu něco na poslech hudby, budou to kvalitní sluchátka a mobil s pořádnou baterií. Oproti mp3 je to vyšší váha, ale i vyšší komfort a hlavně ten poslech se nedá rovnat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 26, 2020 17:22

to psal skutrjohny, ze ma spesl prehravac, ja mam takovej prehravac, kterej mi vyhovuje, a takovy sluchatka, ktery mi vyhovujou. ja nejsu narocna na poslech, ale proste su narocna na to, aby se to libilo me osobne a nebylo to prevejskovany ani prebasovany a prijde mi, ze je pech najit dneska sluchatka, co hraji tak, jak chci ja. nejakymu zvukovymu fasistovi by se zas nelibily ty moje.

prijde mi vtipny vytahnout BT sluchatka co vazej 250g kdyz moje mp3 i se sluchatkama vazi 1/5 a muzu ji pouzivat tak, jak mi to vyhovuje, coz mi rozhodne mobil nedovoluje pouzivat tak, jak mi to vyhovuje. (no a pak si vzpomenu, ze kolega mel nejaky bt slcuhatka za 3000 a pri cca 20% baterky to kazdych 30 sekund reklo neco jako your battery is low, takze se to proste nedalo poslouchat a vymlacovalo to slusne baterku :D to chces... no jasne, ze je vratil ve 14 denni lhute, ale neni nad kus dratu.
jakoze argument muzu mit dve tezky veci (mobil s velkou baterkou + BT sluchatka) z duvodu, ze mam JEN dve veci a ne 3 veci, i kdyz v souctu vazi ty tri veci min, mi prijde dost srandovni. V kazdym pripade sem si pro jistotu kolem vanoc objednala ten mp3 prehravac jeste jeden, co kdyby mi ho prestali prodavat :finga:

apuka - to je ucel, ze ty prasata neslysis:D :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned dub 26, 2020 17:37

Sorry že se nedokážu pořádně vyjadřovat no :? Zkusím to líp.
Tak jako pokud chci poslouchatelnou hudbu, prostě mi nezbyde než vzít ty sluchátka 250g. Když už teda chci hudbu. Protože mp3 přehrávač a obyč sluchátka rovná se telefon a ty stejný sluchátka. Pak je mp3 přehrávač jen věc navíc bez přínosu. Když to umí telefon, nemusí to umět i jiná věc. O tohle mi jde. Taky neberu třeba 2x vařič
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 26, 2020 18:32

jenze pokud vemu telefon, musim k nemu vzit powerbanku. takze mam dve veci + sluchatka na mapy.cz a poslech hudby. kdyz vemu telefon a mp3, mam dve veci + sluchatka na poslech hudby a mapy.cz aby to melo srovnatelnou vydrz baterie. Takze proste tech veci mam furt stejne. nechapu vubec zadnou usporu. tak vymenim mp3 za powerbanku ale nechapu, v cem to ma jako byt vyhoda?

Nevidim zadnou vec navic. vidim stejnej pocet veci na stejnej pocet cinnosti.

ja bych k mobilu, kterej me nehorazne sere, kdyz z nej musim poslouvaht hudbu, a sere me natolik, ze si ji casto radsi odpustim, musela vzit tu powerbanku. takhle si vemu mp3, ktera mi vyhovuje. mam 2 veci. mela bych 2 veci. furt nechapu, v cem je teda ta vyhoda nemit mp3.

on by to ten telefon musel umet tak, abych ten telefon mohla nosit POHODLNE u sebe. coz nelze. uz jsem psala, ze damsky kalhoty nemaji dost velky kapsy, aby se do nich smartfone vesel, takze ho dost casto s sebou proste nenosim. klipnu mp3 za tricko, klice dam do kapsy, sbalim psa a du na 3h do prdele. kam asi dam mobil? koupim mu tasku? budu ho nosit v ruce? nasrane ho rozsekam po prvnich 10 metrech, protoze az budu chitt poskocit na pisnicku tak misto rychlyho pohubu na klipsnu na tricku a zmacknuti tlacitka to bude znamenat vyndat telefon z kapsy, rozsvitit dosplej a nekde na telefonu preskocit na dalsi skladbu? dost dobrej voser.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » ned dub 26, 2020 18:49

apuka píše:Aby bylo i neco beznejsiho tak - nejenom v Alpach - neuslysis, cvalajici stado koni...

Jj, pred cvalajicim stadem koni uskakuju aspon jednou tydne a neslyset ho zavcas, tak uz jsem davno uslapan :roll: :D

Vasi diskusi ohledne mp3 nijak zvlast nesleduju, tohle jde mimo mne a vlastne nechapu, proc to resite. Kdyz jedu do prirody, tak mj. kvuli klidu a prece si nebudu poustet do usi nejaky hluk. Jeste to chapu na cestu do vlaku nebo busu, tam by se mi obcas ANC sluchatka hodily, kdyz se tam vyskytuje nejaky otravny kokot, co je slyset na cely vagon. Ale za to mi nestoji je shanet a nosit. Jinymi slovy mi prijde mp3 prehravac na outdoor v jakekoliv podobe jako nadbytecna az skodliva vec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » ned dub 26, 2020 20:00

@mike: mne by teda v prirode taky nenapadlo neco poslouchat. Myslim si, ze i tak mam dost zaestnane svoje smysly a hodba v usich by mne jenom rozptylovala a rusila. Takze nenosim MP3, sluchatka sebou nemam a telefon pouzivam venku max jako GPS v Locusu a v pripade potreby se kouknout na mapu, kde to jsem a jestli jdu dobre. Plus sem-tam SMSka.
Ale prislo mi to hodne zvlastne se prat o nevhodnosti MP3, kdyz evidentne je pri zachovani stejne (???) funkcnosti vahove lehci a penezne citelne levnejsi varianta (viz argumentace mawenzi) a nakonec jeste BT sluchatka k tomu od cloveka, u ktereho je jedno z jeho zakladnych kred neco jako "gram ku gramu a uz je to kilo". Nic vic.

S tim ANC - mozna si z toho delas srandu a v mistech, kam jezdis je malo koni, ale napr. V Arlbergu a hlavne Vorarlbergu jich je teda dost a byvaji casto venku bez ohrad jako ovce (nebo na dratem ohradenem pozemku velikosti kilometru ctverecnych). Nejde o to, ze by Te uslapali, to mi hrozilo spise v Madarsku, kdyz prihnali par set koni z pastvy domu a my byli nechtic v jejich ceste. Ale kdyz se objevi necekane, neslysis je, tak se muzes pekne leknout - a toto je na mnoha mistech trochu nebezpecne nebo alespon neprijemne. Ja konkretne jsem se poradne vylekal nad Arlbergpassem. Slapali jsme k chate kolem ples a mocarisk, stezka pres mocal vedla´po kamenech, stoupit vedle znamenalo po kolena ve vode nebo v blate, nekdy spojene dokopy oboje... Byla mlha, ze isme videli tak na dva metry, akurat na nejblizsi krok pred nohy. Za vice nez hodinu jsme se s nikym nesetkali.
Najednou chci udelat dalsi krok a z niceho nic se cca ve vysi me hlavy vynori z mlhy hlava kone zvedave se koukajici na mne (telo videt jeste nebylo :-)), jak uz jsem dokoncil nacaty krok, tak se zjevila druha a predni nohy - samozrejme presne nante stezce. Kurna, jsem malem skocil do :D plesa... Nakonec jsme museli prejit pres stado asi 15-ti koni..
Mimochodem, v tech oblastech je chov koni opravdu rozsireny, dokoce jako perlicka at slouzi, ze v dobe korony se do Rakouska (resp. Vorarlbergu) ze Svycarska prakticky neni mozne dostat a kdyz ano, tak primo do 14-tidenni karanteny. S par vyjimkami dulezitymi pro chod krajiny, jako jsou napr. zachranari, kamioniste, pendleri - a na zaklade nejake mezistatny smlouvy svycarsti vlastnici koni stajených/chovanych ve Vorarlbergu, kteri mohou bez karanteny jit zajizdet sve kone... :roll:

Ale co muze zajimat i Tebe na Tvych mistech je, ze bys neslysel, ze kolem Tebe nebo jeste hur nad Tebou se hrne stado kozorohu. V sutovitem terenu a pres skaly takove stado ma tendenci shazovat docela dost kamenu - a to uz Te muze i zabit. Napr. V Otztalu pod Hangererem takto vedle nas pristal kamen velikosti lidske hlavy - a na skale asi 15 m nad nami vykukovala hlava kamzika. Nastesti to bylo vedle, ale slyseli jsme tam pohyb i uvolneni kamene, takze bychom (mozna) stihli udelat maly ukrok, kdyby bylo treba. V Saastalu zase asi 30+ kozorohu se spustilo sregem dolu pres stezku docela plnou lidi (pouzivana siroka stezkakousek od lanovky zrovna v tom miste jeste rozsirena s lavickami). A pritom spustilo taky par desitek ruzne velkych kamenu, ktere padaly na a pres stezku. Nastesti zvirata byla dobre slyset a zpocatku sly jen vahave a uvolnily jen male kaminoy, tak kazdemu doslo, ze ma ustopit dal amudelat jim misto, takze velke kameny uz padaly mimo lidi. Ale nekteri z toho byli docela v soku, hlavne "zdatni" Asiate :-)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 27, 2020 4:31

mluvim predevsim o ceste + dost casto proste nespim krz zvuky z venku, nebo se vzbudim ve 2 v noci a nemuzu spat, tak nasadim nejakou relaxacni nebo pohadku a pomaha mi to usnout, nebo aspon byt v takovym polospanku, a vic si odpocinout.

Behem dne a za chuze posloucham opravdu vyjimecne. ale pak nekam jedes 5-7h.

jasne, spunty neutlumi vyrazne ale neco odfiltruji, a ozraly pobudy co delaj kraval v kupe vedle, to se mi zas tak casto nestava. Kdyby spunty odtlumily chrapani, je to dokonaly.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon dub 27, 2020 4:42

Powerbanka powerbanka powerbanka....není potřeba. Stokrát a znova, stačí kvalitní telefon s kvalitní baterií a poslech hudby žere procenta, nikoliv desítky procent. Jen to chce dobře vybrat..
To stejný pouštění hudby z telefonu. Mám tam 15 468 skladeb a dokonce se v nich dá pohybovat rychle a přehledně. Telefon mi umožní bleskově najít tu jednu kterou zrovna chci slyšet, pohybovat se mezi albama, interpretama anebo jen složkama tak jak jsem je do telefonu nahrál. Je to pro mě pohodlný pouštět hudbu z mobilu, což se o většině mp3 říct nedá.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 27, 2020 6:44

etheric
pro tebe je pohodlnej mobil, pro nas mp3. proste nechapu, proc mas porad potrebu vsem z jejich gearlistu odebirat tebou nadbytecny veci kdyz pro ty lidi to sou dulezity veci. beru, mas na to svvuj nazor, ale to uz hranicibtrochu s obsesi ta snaha nam to sebrat:D

ja si fakt nebudu kupovat mobil za 6t jen protoze ty si myslis, ze by to bylo lepsi reseni. Kdyz mi ho nekdo koupi, tak nerikam, ze to tak treba pouzivat nebudu, ale investovat nekolik tisic do reseni, ktery nepotrebuju, je zbytecna ztrata penez, ktery se daj uzit lip treba na jezdeji na vylety.

az budu resit novej smartphone za 5, 6 let, tak se zase budu divat na jiny parametry a moznost velke baterky a nahrady za mp3 uz treba bude dulezita, ale rok a pul starej telefon nahrazovat je fakt zbytecnost, kdyz na mapy a internet slouzi skvele, pokud clovek nerozhazuje penezma, tak je to opravdu hodne nevyhodna investice.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon dub 27, 2020 8:15

Nikdo ti nic nebere, pochop to už konečně.
Já jen když vidím v gearlistu dvě věci který umí totéž, zajímá mě to blíž. Spíš chci znát ten důvod, proč to tak dotyčnej má. Není v tom snaha někoho přesvědčit, aby se vzdal toho či onoho, fakt ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon dub 27, 2020 17:13

:lol: tohle mne fakt bavi, protoze rozumim obema i tomu, proc se navzajem nechapete :twisted: A nejspis pochopit nemuzete, vas zpusob uvazovani je od sebe moc daleko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Kjuba » pon dub 27, 2020 17:34

Ne, tohle je oboustranná absence nadhledu.

Normální lidi si vymění svoje názory, každý si k tomu řekne svoje, vyslechne si nazory ostatních a nějak je zpracuje. Tím diskuze končí.

Tyhle dva budou ještě za 5 let diskutovat o ho..ě. Každý opevněný ve svém zákopu, do nekonečna obhajovat svoje postoje.... Bohužel typický znak dnešní doby.

Jako jasný. Jsme na diskuzním fóru, tak diskutujeme. Ale tohle není diskuze, to se na mě nezlobte. Nevím jestli tohle může někoho bavit číst. Možná jo. Ale mě moc ne.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon dub 27, 2020 17:45

Tohle je ale zas jen tvuj pohled na diskusi, ktery ne kazdy sdili ;-)

Pro mne je treba diskuse zpusob, jak se k necemu dobrat, coz nekdy vyzaduje delsi vymenu nazoru, ktera nezucastnene opravdu bavit nemusi. Mozna zvyk z prace, tam se tomu rika brainstorming ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Kjuba » pon dub 27, 2020 18:10

Tak jasně. Já chtěl jen říct, že tohle už není diskuze. To je jen opakování dávno řečeného, které diskuzi nikam neposouvá. Maw i Etheric už dávno vysvětlili svůj pohled na věc včetně toho, proč to tak mají. Nerozumím té touze pořád se v tom šťourat, když nikdo z nich ze svého postoje evidentně neustoupí. Teda jedině snad kromě nudy.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon dub 27, 2020 18:16

OK, zrovna tohle neumim posoudit, protoze jsem cetl jen malou cast, mp3 prehravace mne nezajimaji. Reagoval jsem vlastne jen na posledni dva prispevky, kde je to vzajemne nepochopeni krasne videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron