Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 24, 2015 9:58

a ja hlasim novej varic na tuhej lih (esbit titan takova lehka konstrukce - 11.5g + alb 0.5l hrnek 50g) takze usetrim 150g proti puvodnimu predpokladu. takhle stahnuty 3 veci a uz je to pul kilca jen to lupne. jeste, ze takovy silenosti absolvuju max jednou rocne a na obyc vandr si vemu co potrebuju, tam pri ty kilometrazi ta vaha nastesti me nijak vyrazne neomezuje

jj, smecta je sice hnus ale i bezne se treba zelenej jil pouziva na procisteni tela od skodlivin i u zdravyho cloveka pokud ma tu potrebu a to moc rozdilny od smecty nebude
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pacocz » úte úno 24, 2015 16:40

Koukal jsem, jak tu každý píše, že na 2-3 dny táhne 8-12 kg... Za jak velkého macochistu/vola, mě tu budete mít, když vám řeknu, že jsem se snad nikdy nesbalil pod 20 kg? :D
"Nevěřte na zázraky, spoléhejte na ně."
(Honza Kopka)
pacocz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 28, 2013 22:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte úno 24, 2015 16:42

Mawenzi píše:a ja hlasim novej varic na tuhej lih (esbit titan takova lehka konstrukce - 11.5g + alb 0.5l hrnek 50g)

A zavetri? Koupila jsi ten TI hrnek? Muzes napsat odkaz na ty vase zavody se psem? Zvladne takove zavody i bezny souseduv ,,Slovensky obranar" ? Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte úno 24, 2015 16:45

pacocz píše: když vám řeknu, že jsem se snad nikdy nesbalil pod 20 kg? :D

pokud beres karton plechu, 5l vina a litr svestek, merunek, tak je to normalni baleni. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte úno 24, 2015 16:49

@pacocz: fakt to chces vedet? :twisted:

20 kilo nosim akorat kdyz si do baglu hodim dva baliky mineralek a k tomu nejaky dalsi nakup ;-) Maximalni vaha, co jsem kdy mel outdoorore bylo neco asi 18 kilo a to bylo strasne. Byly v tom 3 litry vody, plna bivakovaci vybava, macky, cepin a jidlo na 10 dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pacocz » úte úno 24, 2015 16:52

Na svou obranu musím říct, že hodně piju a že v té váze je vždy min. 3,5 L vody a že se běžně stává, že lidem opravuji rozbité brýle, či urvané popruhy od batohu :D
"Nevěřte na zázraky, spoléhejte na ně."
(Honza Kopka)
pacocz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 28, 2013 22:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte úno 24, 2015 16:57

To ja taky, proto nosim dve 1.5 litrove flasky, ale snazim se ridit podle aktualnich moznosti a pokud mozno netahat celou zasobu, kdyz behem dne pujde dobrat. Litr mam ale (skoro) vzdycky a nekdy i ty tri.

Znamena to, ze s sebou nosis brasnu s naradim? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod budo » úte úno 24, 2015 17:13

Pacocz: kolik nosis je tva vec a odsuzovat te tu snad nikdo nebude. Kdyz nekdy budes chtit odlehcit, odlehcis. Kdyz ne, tak ne.

~tapatalked~
Naposledy upravil budo dne úte úno 24, 2015 19:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pacocz » úte úno 24, 2015 17:19

Jak to tu tak čtu, tak jsem si dal závazek odlehčit o 5 kg.
"Nevěřte na zázraky, spoléhejte na ně."
(Honza Kopka)
pacocz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 28, 2013 22:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 24, 2015 18:11

ja v tech 12 kg mam taky 3,5 l vody, v zime min ale to dozenu druhym spacakem:(

booze
jj, ten ti hrnek. krasne pasuje do nozek varice, ten hranatej nebyl na hrnek stabilni kdyz byly ty nozky vic zklopeny. zavetri kus alobalu, zatim vzdy stacil.

dogtrekking.info je seznam zavodu a pravidla. pes musi byt celou dobu na voditku. pes to zvladne, pokud nema zdravotni problemy a je dospelej, ale lepsi, kdyz konkretniho psa znas jak se chova na 20ti km. problemy s klouby by nemel mit. kdyz ti bude nadhazovat nohu na jednodennim vylete tak to nebude vhodny, ale nekdy lidi psi pujcujou nebo muzes jit jako nexavodni doprovod zavodnika.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte úno 24, 2015 22:30

Cetl jsem ty propozice Slapanicky vlk. Proc musi mit pes boty? Proc musi mit spacak min. 600g, kdyz mas mit izotermickou folii? Proc resis vodu kdyz ... Alespoň na jednom kontrolním bodu bude „živá kontrola“, v tomto místě bude možno doplnit zásoby vody....

Diskuse o dogtrekkingu presunuta do jineho kotce. mike
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 30, 2015 15:05

tak se mi to podarilo stahnout na 10,5 kg cely bagl s vodou jen 2l s tim, ze vim, ze mam moznost doplnit. spokojenost. ten bagl mi prisel ze ho ani necitim, ty 2 kg sou fakt u me pocitove ohromnej rozdil a ani nemam odreny klicni kosti tentokrat *
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pon bře 30, 2015 16:46

Nebylas na Toulavci?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon bře 30, 2015 18:29

taky se mi podařilo odlehčit, sice to není 2kg jako u Mawenzi, ale je to už poněkolikáté, takže jsem se dostal pro vybavení na podzim a jaro na cca 8200g bez jídla a vody, jídlo na den 500g, a vody sebou 0,5l
výměna PET láhve 4x hranaté zelené 0,5l 154g za láhve skládací 1l GSI 2x 46g = úspora 108g
výměna vodní filtr Katadyn Hiker Pro 343g za vodní filtr Sawyer Mini 100g = úspora 243g
výměna videokamera Panasonic + odolné pouzdro 454g za odolnou videokameru JVC GZ-R10 286g = úspora 168g
výměna vařič Jetboil Flash PCS 449g za Jetboil Sol Titanium 250g = úspora 199g
výměna peněženka 30g za polypropylenové pouzdro s drukem 4g = úspora 26g
výměna ručník Boll M 88g za Sea to Summit Pocket Towel S 65g = úspora 23g
výměna karabiny klasické 2x 94g za plastové Black Diamond JiveWire 2x 20g = úspora 74g
dohromady krásná úspora váhy 841g

a už my zbývá jenom sehnat UL péřovou bundu s kapucí v decentní barvě, s cca 100g 800 cuin peřím, na teploty max do -3°C, jako zálohu, ne na nošení, nejlépe aby mělo XL cca 300g, což snad nebude problém?
horší je ale sehnat cca 50l slušně odolný batoh s pevným bederákem, s pevnými ramenními popruhy, aby měl kapsy na bederáku, a strečové kapsy na boku a čele, aby vážil cca 1kg, aby seděl 193cm postavě, jsem zkoušel Osprey Talon 44, ale ten je až moc UL
a pak je taky problém sehnat cca 1kg dvou plášťový částečně samonosný stan pro jednoho, který bude cca konstrukce jako MSR Hubba, a nebo bude aspoň s jedním křížením dvou prutů, tedy bude víc stabilní, vchod z boku, předsíňku kam se vejde batoh, a dá se v ní i uvařit, zelená barvy, a aby se do něj vešla cca 193cm postava, tady jsem si naběhl se stanem Nordisk Telemark, takže podobnou konstrukci stanu už nechci
jestli někdo máte typ na mé poslední tři věci co sháním, tak budu rád za každou rádu
Naposledy upravil fps dne pon bře 30, 2015 19:04, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon bře 30, 2015 18:43

fps píše:výměna PET láhve 4x hranaté zelené 0,5l 154g za láhve skládací 1l GSI 2x 46g = úspora 108g

:shock: 1.5 litrova PETka od Dobre vody nebo Mattonky vazi 36 gramu.

fps píše:výměna videokamera Panasonic + odolné pouzdro 454g za odolnou videokameru JVC GZ-R10 286g = úspora 168g

Kdybys nebral zadnou tak usetris 168 gramu a psychiku nahodnych divaku :twisted:

fps píše:výměna vařič Jetboil Flash PCS 449g za Jetboil Sol Titanium 250g = úspora 199g

Uz ho mas? Na kolik te prisel?

fps píše:výměna karabiny klasické 2x 94g za plastové Black Diamond JiveWire 2x 20g = úspora 74g

K cemu je to dobre? Karabiny nosim akorat na ledovce, kdyz nejdu sam. Kvuli navazani apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 30, 2015 19:01

budo jojo, byla. ale tu nejkratsi trat jenom, nejsu sebevrah :)

fps co ty plastovy karabiny? udrzelo by to v poho snuru se psem? (kdyz je moooc sirokej strom kolem kteryho nejde voditko, musim snuru s karabinou...)

jinak ja na fotak ani pouzdro nemam, kdyz prsi schovam pod bundu nebo do baglu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon bře 30, 2015 19:46

mike píše:
fps píše:výměna PET láhve 4x hranaté zelené 0,5l 154g za láhve skládací 1l GSI 2x 46g = úspora 108g

:shock: 1.5 litrova PETka od Dobe vody nebo Mattonky vazi 36 gramu.

PETky jsou od OKF Aloe Vera https://www.google.cz/search?q=aloe+ver ... 349%3B1016, jsou odolnější než normální PETky, ale taky víc váži, když jsem je vážil, tak jsem taky koukal, skládací láhve mají výhodu v tom že jsou skvěla skladné, a neničí se jejich skládáním

mike píše:
fps píše:výměna videokamera Panasonic + odolné pouzdro 454g za odolnou videokameru JVC GZ-R10 286g = úspora 168g

Kdybys nebral zadnou tak usetris 168 gramu a psychiku nahodnych divaku :twisted:

to je můj cca 30 letý koníček, lidí nenatáčím, mě zajímá příroda, tedy kromě toho když někdo chce natočit třeba svatbu či pohřeb

mike píše:
fps píše:výměna vařič Jetboil Flash PCS 449g za Jetboil Sol Titanium 250g = úspora 199g

Uz ho mas? Na kolik te prisel?

ještě ne, ale naštěstí je ještě mají, a bude stát cca 3700kč

mike píše:K cemu je to dobre? Karabiny nosim akorat na ledovce, kdyz nejdu sam. Kvuli navazani apod.

k úplně jiným věcem než ty, třeba na zavěšení čelovky ve stanu, k pověšení věci na usušení, k zajištění věci aby neulétli když hodně fouká, atd.

Mawenzi píše:fps co ty plastovy karabiny? udrzelo by to v poho snuru se psem?

tak k tomu nejsou určený, jsou určený k zavěšení lehkých věcí, ale zatím se jeví dost odolně

Mawenzi píše:jinak ja na fotak ani pouzdro nemam, kdyz prsi schovam pod bundu nebo do baglu :D

já se o své věci dost starám, a nejsem prase, ale už se mi několikrát stalo že se na videokameře něco pokazilo, a to i když jsem jí měl v odolné pouzdře, třeba když jsem víc dní na těžko, a je vysoká vlhkost, tak se mi už několikrát stalo že se zevnitř zamlžila čočka, a trvalo to i den v suchu než čočka zevnitř uschla, a nebo stačí když kápne třeba jenom jedna kapka na čočku, tak se to pak hodně špatně čistí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon bře 30, 2015 20:02

fps píše:PETky jsou od OKF Aloe Vera https://www.google.cz/search?q=aloe+ver ... 349%3B1016, jsou odolnější než normální PETky, ale taky víc váži, když jsem je vážil, tak jsem taky koukal, skládací láhve mají výhodu v tom že jsou skvěla skladné, a neničí se jejich skládáním

To jo, ale zas se z nich blbe pije. Myslis tyhle?

Jeste se mi nestalo, aby PETka od Dobre vody neprezila 10 denni trek v horach a ze jim obcas davam zabrat. Maximalne jsem ji ztratil a proto (mimo jine) s sebou jeste nosim skladaci 2l Platypus. PETky jsou praktictejsi na denni pouzivani, Platypus se hodi, kdyz potrebuju vody vic a jako zaloha.

fps píše:to je můj cca 30 letý koníček

Chapu, konicek za trochu vahy stoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » pon bře 30, 2015 20:32

Jo, taky je podle me lepsi kombinace PETka+skladaci lahev. Nemluve o tom, ze z pohledu hmotnosti to vyjde nastejno. A k odolnejsi PETce nez je ta "klasicka" nevidim duvod.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod axi12 » pon bře 30, 2015 20:40

Jeden relevantnější pro někoho bych viděl - ekologické hledisko. Tyhle skládací ti vydrží desítky výletů, to ty klasické od dobré vody možná ne.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon bře 30, 2015 20:43

Uvazujes i recyklaci a vodu + energii nutnou k vymyti skladaci lahve? :twisted:

PETky po navratu z vyletu samozrejme vyhazuju. Do spravneho kontejneru stejne jako ty, co spotrebuju doma. Coz je asi tak jedna mineralka za dva dny, takze na vicedennim vylete jich vlastne spotrebuju min ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pon bře 30, 2015 21:17

Karabiny - fps na nich nosí na ramenním popruhu dole u bederáku zavěšený pouzdro s kamerou ---- obšlehnul jsem to a nosím tam zrcadlovku, když ji beru a je to velmi dobrý řešení

Mawe - manželka tam byla taky, šla těch 45km bez minuty za 9h a ještě u toho stihla fotit ... je hustá ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 31, 2015 6:47

budo - tak to je hodne husta, to klobouk dolu, ja bych tech 44km za 9h nikdy nestihla, ale tak ja se znam, ze chodim pomalu. my dorazili do cile nekdy s poslednima, na nejkratsi trase tesne pod 38h, holt my sme pomaly a jeste dlouho spime :D

fps: tak je pravda, ze ja mam na tyhle ucely nizko nakladovy veci vetsinou z druhy ruky, ale tak ono to jiny bude na 2 dny u nas kdyz je hezky a jiny nekde do hor treba, kde to urcite muze byt horsi. ale tak je fakt, ze kdyz mam jednou za 5let vymenit bazarovej fotak za 800, tak to neni tak hrozny jako nejaky drahy velky zrcadlo, to asi by clovek taky zvazoval jinak.


aha, tak ja asi vim jaky myslis karabiny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » úte bře 31, 2015 7:53

mike píše:
fps píše:výměna videokamera Panasonic + odolné pouzdro 454g za odolnou videokameru JVC GZ-R10 286g = úspora 168g
Kdybys nebral zadnou tak usetris 168 gramu a psychiku nahodnych divaku :twisted:
Chyba výpočtu, ušetril by ďalších 286 g. A decentná poznámka ostala nepochopená :-D

mike píše:
fps píše:výměna karabiny klasické 2x 94g za plastové Black Diamond JiveWire 2x 20g = úspora 74g
K cemu je to dobre? Karabiny nosim akorat na ledovce, kdyz nejdu sam. Kvuli navazani apod.
Ja nosím univerzálnejšie Camp Nano, váži len o dva gramy viac a ak treba, dá sa použiť ako normálna lezecká karabína. Mám na nich zavesený foťák a raz som ich už na Mera Peaku vymotával z popruhu, lebo som zabudol v stane expresku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte bře 31, 2015 9:07

mike píše:To jo, ale zas se z nich blbe pije.

jde o zvyk, používám je od listopadu, a už jsem si zvyk, i když je fakt že ze začátku mi to docela vadilo

mike píše:Myslis tyhle?

to jsou ony
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte bře 31, 2015 9:20

wawrik píše:Ja nosím univerzálnejšie Camp Nano, váži len o dva gramy viac a ak treba, dá sa použiť ako normálna lezecká karabína.

uvidim jak bude ta palstová Black Diamond JiveWire L odolná, když tak bych je vyměnil třeba za tu Camp Nano, ale Black Diamond JiveWire L váži jedna 10g, vozím dvě, a převážil jsem jí, ta Camp Nano váží 22g?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » úte bře 31, 2015 9:27

Aha, ja som čítal 2× 20 g ako jeden údaj, čiže dokopy 40 g :-) Camp nano je 22 g kus, čo mne osobne nevadí, lebo je to univerzálny kus výbavy. Ale už to oproti tej plastovej tak výhodne nevyzerá :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » úte bře 31, 2015 10:46

20150331_112015.jpg
fps píše:...výměna karabiny klasické 2x 94g za plastové Black Diamond JiveWire 2x 20g = úspora 74g
...

fps píše:
mike píše:K cemu je to dobre? Karabiny nosim akorat na ledovce...

k úplně jiným věcem než ty, třeba na zavěšení čelovky ve stanu, k pověšení věci na usušení, k zajištění věci aby neulétli když hodně fouká, atd...

budo píše:Karabiny - fps na nich nosí na ramenním popruhu dole u bederáku zavěšený pouzdro s kamerou....

Při fšecký vouctě.
A nejni vono jednodušší koupit v ňákom Řempu hlinikový karabinky? Váha od tří gramů, unese to stejný prd, jako plastovka, na ňáký sušení hadrů, pověšení čelovky..... to stačí až až a jedna stojí šest kaček.
Á propos, cos to měl za karabiny, jedna 94g?
Třiadevadesát gramů váží superodolná óbr HMSka s bajonetem, co jí mám do práce na grigri (ve skutečnosti váží míň, páč je na ní x gramů barvy, malty a všelikého bordelu).
Přílohy
20150331_105827 (1).jpg
20150331_112046.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod axi12 » úte bře 31, 2015 10:51

A nebo ty StS malé karabiny, když to má být outdór?

Tady ty za kilčo máš tři. Za chvíli ti je zvážím, jestli chceš.

EDIT/13:08/: Takže jedna tahle karabina od StS má celé 2g!
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » úte bře 31, 2015 13:34

dudy píše:Á propos, cos to měl za karabiny, jedna 94g?

dvě váží 94g
dudy píše:A nejni vono jednodušší koupit v ňákom Řempu hlinikový karabinky?

zkoušel jsem neznačkové, ale u nich za krátko přestane fungovat zámek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy