Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 20, 2023 4:26

booze píše:Promokl jsem uplne durch a potreboval ujit jeste asi 20km udelal jsem si z folie ponco s rukavama a nohavicema, oblekl jsem na to mokre obleceni a usel zbytek. Bylo mi krasne teplo, jen to sustilo.


To je dobrý tip na případné použití fólie.
Jen mi není jasné, co máš na mysli, že to mělo rukávy a nohavice. To sis nějak slepil páskou? Ta moje folie je jen plachta.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned srp 20, 2023 6:06

Slepit se to dá náplastí z lékárny. Už jsem to taky takhle použil. Na 100 způsobů, nikdy však k účelu, ke kterýmu je ta fólie určená.

Včera jsem potkal borce, co šel na 3 noci na těžko a vzpomněl jsem si na ntz :D Borec se mě ptal, jestli náhodou nebydlím někde blízko, že by nutně potřeboval žlicu, páč svou zapomněl 25 km zpět. O víkendu maj otevřeno jen hypermarkety a tam jednu nemaj, jen sady... Měl kliku, že jsem byl na koloběžce, takže to domů bylo "blízko". Dostal žlicu nerezovou, pořádnej bagr. Vzhledem k tomu, že měl batoh Osprey nějakých 55l (bez síťky v zádech), úplně narvanej k prasknutí, zvenku obří syntetickej spacák a pěnovou karimatku, jsem usoudil, že váha lžíce mu bude zcela u zadele :)
Ještě jsem mu dal trochu zeleniny ze zahrady a vysvětlil mu, že kudy chce jít, je naprosto debilní nápad. Asfalt a mokřiny, miliardy krvežíznivých potvor, strašně moc prasat a přes den moc lidí. Ukázal jsem mu trasu, kudy tam chodim já, kde se dá po cestě napít, kde se dá nerušeně přespat..
Jeho batoh měl hrubě přes 20kg (a to vzhledem k předpovědi neměl stan), jídlo nesl na 3 dny. Bochník chleba, konzervy fazolí, arašídový máslo ve skle atd,.... Spousta zbytečností co nepoužije,... Ale co, začátečník, každej ze začátku tahal krámů...
Co mě však dostalo, že frajerovi se na batohu houpaly barefootky a s tím těžkým batohem šel bos po rozpálený cyklostezce, a že byla fest rozpálená, schválně jsem na ňu šahal..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 20, 2023 19:15

no vidis, a nijak mu to nebranilo v zazitku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 20, 2023 20:11

Já mám ještě z odolné termofólie nouzový spacák. Ten by šel na toto asi použít lépe.

Nosím ho hlavně, když jdu někam jen na jeden den, odkud mám v plánu jet až posledním spojem a beru si jen pití a jídlo, tak kdybych ho nestihl, abych někde mohl přinejhorším nouzově přespat. Párkrát se mi stalo, že jsem zabloudil a na poslední chvíli jsem doběhl na opuštěnou zastávku v lesích, polích atd, odkud mi jel poslední noční spoj.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned srp 20, 2023 20:13

@Mawe: nadšení začátečníka je velký. Chudák se pod tím hrbil, pohodlný to nemohlo bejt ani ve snu. Mně by ta almara zkazila celej výlet. Ale jako začátečníkovi mi to taky nějak extra nevadilo bo jsem ani nevěděl, že to jde jinak a byl rád, že vůbec můžu ven. Ani jsem vlastně neměl pořádnou výbavu. Teď už bych takhle nešel ani kdyby mi za to platili
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » ned srp 20, 2023 21:17

Dromedaro píše:To sis nějak slepil páskou?

Staci to seskladat pod obleceni. Namaluju ti cca strih. Mam to ukradene z nejake prirucky.
Dromedaro píše:Já mám ještě z odolné termofólie nouzový spacák. Ten by šel na toto asi použít lépe.

Dela se i svarene Acko, nemam zkusenosti. Ten pytel znam a je dobry. Ma byt na vic pouziti, ale po vybaleni zvetsi ojem a je to kus plastoveho hadru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » ned srp 20, 2023 21:19

Etheric píše:@Mawe: nadšení začátečníka je velký. Chudák se pod tím hrbil, pohodlný to nemohlo bejt ani ve snu. Mně by ta almara zkazila celej výlet. Ale jako začátečníkovi mi to taky nějak extra nevadilo bo jsem ani nevěděl, že to jde jinak a byl rád, že vůbec můžu ven. Ani jsem vlastně neměl pořádnou výbavu. Teď už bych takhle nešel ani kdyby mi za to platili

Definuj prosim zacatecnika, pokrocily a profi master. Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon srp 21, 2023 6:33

@booze: pokusím se vysvětlit, jak to chápu já:

Začátečník
Koukal na videa, filmy, případně četl knihy o hikingu, nebo to někde přes někoho objevil. Většinou bývá těžce zapálen pro věc, ostatně jako jiní začátečníci v jiných koníčcích. O vybavení nemá páru. Respektive ví, že potřebuje stan, spacák, karimatku, batoh, boty, nůž, mikinu, pláštěnku,... Ale nezná materiály, neví pořádně podle čeho vybírat a tak jde zpravidla do armyshopu (je to přece spešl obchod s věcmi do přírody) a vybaví se tam.
Nemá vychytaný co s sebou brát na jídlo, co rychle a efektivně vařit, o možnostech úpravy vody též moc neví, tzn nese zbytečně těžký jídlo a zbytečně moc tekutin.
Nosí hromadu věcí "co kdyby". Batoh má obrovskej a těžkej jako prase, ale zápal začátečníka to přebije. Však když nevíš, že existuje lepší řešení, jsi spokojen s tím horším :)

Pak je občas nějaký začátečník, kterého si vezme pod křídlo někdo zkušený, to nemá smysl dál rozebírat.


Pokročilý
Relativně nedávno byl začátečníkem. S narůstajícím počtem absolvovaných výletů už si začíná všímat, co z jeho vybavení mu (ne)vyhovuje a proč. Cestou potká mnoho různých hikerů, u kterých najde inspiraci, vyzkouší nový věci, tak nějak zjišťuje, co mu vyhovuje a poznává různé druhy materiálů a jejich vlastnosti. Jak přibývá zkušeností, ubývá "co kdyby" věcí.

Master
Byl nejprve začátečníkem, poté pokročilým. Už má za sebou opravdu hodně výletů a tak přesně ví, co potřebuje. Má přehled o všech materiálech a jejich vlastnostech. Už má vyladěný systém oblékání, vaření, spaní, má batoh, čelovku a vše ostatní přesně podle svých potřeb.

Ultra Master
Fanatik. Byl nejdříve začátečníkem, poté pokročilým a pak masterem. Jenže ho to opravdu baví, tak hledá, jak odlehčit a zefektivnit už tak maximálně lehké a efektivní. Už má tolik zkušeností a tak vyladěnou výbavu, že žádný "co kdyby" věci nepotřebuje.

Uf, snažil jsem se. Je to srozumitelný?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 21, 2023 6:51

Tak to potkávám teda samé padesátileté začátečníky...
Ale pochybuji, že sledují videa na youtube a čtou knihy o hikingu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 7:04

ja treba videa a knihy ctu poslednich treba 5 let a navic knihy, kterh ctu, jsou vic o zazitcich nez vybave:D

nikdy sem zadnyho hikera nepotkala navic a cim dyl jezdim, tim vic toho potrebuju:D

kde mam kategorii? ja chci taky nejakou:D

a master toho hodne odchodil, zacatecnik toho nemuze mit hodne odchozenyho?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon srp 21, 2023 7:22

@Dromedaro: není tu žádná korelace s věkem, ba ani s potřebou se zlepšovat. Někdo se stane začátečníkem a nemá touhu svůj koníček rozvíjet dál. To je u všech zálib. Někoho to bere víc, někoho míň.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon srp 21, 2023 7:31

Mawenzi píše:ja treba videa a knihy ctu poslednich treba 5 let a navic knihy, kterh ctu, jsou vic o zazitcich nez vybave:D

Čteš OF a přicházíš do styku se vším okolo hikingu, takže přehled máš a novinky ti neunikaj.

Mawenzi píše:nikdy sem zadnyho hikera nepotkala

Co já a všichni se kterými jsi kdy šla / byla na chatě atd?

Mawenzi píše:kde mam kategorii? ja chci taky nejakou:D

OK.
Ultra Master salámista
Disponuje všemi znalostmi a dovednostmi jako ultra master, ale má to na klobáse a váhu batohu neřeší.
Nebo si nějakou podkategorii vymysli :D

Mawenzi píše:a master toho hodne odchodil, zacatecnik toho nemuze mit hodne odchozenyho?

Začátečník se množstvím odchozených výletu stává pokročilým a tak dále.. Nebo ještě je ta možnost, že se zasekne, přestane se o věci okolo hikingu zajímat, ale chodí dál. Furt je to však začátečník s malými znalostmi a dovednostmi.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 8:40

cist OF sem zacala az par let po tom, co sem jezdila, protoze mi vrtalo hlavou, jestli je normalni mit bederak na pupku, kde sem ho nemohla nosit:D

ok beru kategorii
ultraheavy salamista
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod eimles » pon srp 21, 2023 9:01

přidal bych kategorii Senior
- má sice spešl výbavu ale ta mu pomalu dosluhuje a občas z ní něco zapomene doma (třeba čelovku)
- občas nebo i dlouhodobě ho něco bolí
- hory zná jak vlastní boty, dokáže každou pojmenovat
- na hory chodí s dětmi
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod irem » pon srp 21, 2023 9:31

Kde je kategorie Pohodlna stara lemra? :shock:
- spesl vybavu koupila tak kvalitni, ze se ji nechce rozpadnout a utracet za lepsi, kdyz stare funguje, nebude
- prehled o materialech a novych vychytavkach doplnuje jen, kdyz neco zrovna shani, jinak tim neztraci cas
- zkusila UL a dospela k nazoru, ze pohodli je dulezitejsi
- vi, co chce, protoze to kdysi mela a stezuje si, ze uz se to nevyrabi
- deti odrostly, nejvetsi odlehceni vybavy bylo vyrazeni detskych "co kdyby" a "to jeste neunesou"
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 9:35

irem
tvoje pohodlna vybava je vuc UL nez od nekterych lidi, co se o ni smazi, takze tvoje "pohodli" ti mohu jen nepokryte zavidet:)

ale treba u me s vekem prijde i to prozreni:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pon srp 21, 2023 9:45

Etheric píše:booze: pokusím se vysvětlit, jak to chápu já:

Krasne =D>
A i pravdive. :D
Dromedaro píše:Tak to potkávám teda samé padesátileté začátečníky...
Ale pochybuji, že sledují videa na youtube a čtou knihy o hikingu.

Ano to jsou vetsinou divky a chlapci, kteri driv byli opecburti, pak je prestlo bavit chlastani po hospodach a ranni kocoviny souputniku. Rekordni trasy za vikend i 8km... tak se osamostatnili a chodi sami, potkavam je taky.
eimles píše:přidal bych kategorii Senior
- má sice spešl výbavu ale ta mu pomalu dosluhuje a občas z ní něco zapomene doma (třeba čelovku)
- občas nebo i dlouhodobě ho něco bolí
- hory zná jak vlastní boty, dokáže každou pojmenovat
- na hory chodí s dětmi

Jestli mas misto v kategorii tak se hlasim.
irem píše:- zkusila UL a dospela k nazoru, ze pohodli je dulezitejsi

Amen O:)
 
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 21, 2023 9:58

Etheric: Takže když zítra vezmu půl mega a nakoupím to nejlepší vybavení a půjdu s tim ven, tak už je ze mě ultra mastet hiker?

Ty to rozděluješ podle vybavení. Podle mě hiker a tramp neni o vybavení, ale o stavu ducha.

Quido: Ano ty také potkávám, ale ty jsem úplně nemyslel. Potkávám dost starších lidí v amerických maskáčích, s krosnama, pánvema, ešusama, čutorama, kanadama. A nejsou to výpitkové, ikdyž si pivo a kořalu určitě dají a taky jim batohy zacinkají. Ano, žadné km nelámou, většinou někam na pohodu dojdou, udělají oheň, přespí a jdou dál svých 10-15km. Proč ne? Ja v tom problém nevidím. Jsou to většinou fajn lidi a pohodáři.

Někdo prostě nemá potřebu to nějak extra řešit a vrážet do toho celé výplaty, protože mu to takto třeba stáčí. Já si taky třeba rád zaplavu, ale nechodím na žadné tréninky, nepočítám vzdálenosti, mám na koupáni staré kraťasy a stačí mi to tak. Je to o té radosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 10:03

ps: pokud je etheric hiker tak znam presne 1 hikera a 2x sem potkala petra koska to je taky hiker.

ji ak zadny hikery ve svym okoli nemam a pokud sem nejakyho kdy potkala, nikdy se k hukerovani nepriznal v kratkem hovoru.

ale potkavam hodne turistu, vyletniku, vandrovniku, trampu, kochacu a prochazkaru
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon srp 21, 2023 10:12

irem píše:- zkusila UL a dospela k nazoru, ze pohodli je dulezitejsi

Pro mě UL skýtá pohodlí v tom, že mě netíží přes den :)

Dromedaro píše:Etheric: Takže když zítra vezmu půl mega a nakoupím to nejlepší vybavení a půjdu s tim ven, tak už je ze mě ultra mastet hiker?

Ty to rozděluješ podle vybavení.

Pokud nevíš, co kupuješ, proč kupuješ, jaký to má vlastnosti atd, pak budeš jen trubka s batohem plným superhyper vybavení, který s velkou pravděpodobností nebude pro tvoje použití vhodný a nebo to ani nebudeš umět používat....
Nerozděluju podle vybavení (ač to taky hraje roli), ale podle znalostí. Kdybys pozorně četl, píšu to..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod irem » pon srp 21, 2023 10:28

@Etheric Pro me je to v nejake rovnovaze mezi tim, ze netaham prilis tezky batoh a pritom mam dost pohodli pres den i vecer/rano okolo chozeni.

@Mawenzi To uz je asi otazka toho, jak ortodoxni UL clovek je :-D a pak o schopnosti poucit se z vlastnich zkusenosti, z toho se obcas prozre expres rekomando.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pon srp 21, 2023 10:39

Dromedaro píše:Etheric: Takže když zítra vezmu půl mega a nakoupím to nejlepší vybavení a půjdu s tim ven, tak už je ze mě ultra mastet hiker?

Ano, pak zjistis, ze to je opak raje a vybaveni prodas. Pak se vratis opet do kavarny v kostkovane kosilce, fejkovych pohorkach ala drevorubec. Po te chripkove epidemii vykvetlo hodne UL nadsencu a pak se dobre nakupovalo. :mrgreen:
Je to zas jen o poze, ale na nektere divky se dobre diva, protoze mi nekam odesly behny. :ú
Dromedaro píše:Potkávám dost starších lidí v amerických maskáčích, s krosnama, pánvema, ešusama, čutorama, kanadama. A nejsou to výpitkové, ikdyž si pivo a kořalu určitě dají a taky jim batohy zacinkají

Jo ale to jsou opecburti, to je spis o setkavani lidi nekde venku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod milarepa » pon srp 21, 2023 11:11

Dromedaro - ty nemáš absolutně cit pro jemnější nuance života, furt jen černá anebo bílá
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 30, 2023 17:10

Dromedaro píše:Taky nosím KPZ. Takovou tu, jak se teď prodává- KPZ. Je tam plno serepetiček, až žasnu, co se do toho vejde a zbytečnosti to nejsou. A váží to jen 110g.

Něco z toho se může v nouzi nebo nečekaných situacích hodit a je lepší to mít.


taky jsem koukal na ty hotový - některý jsou žertovný, jiný jsou braný vážně... já ale v této věco moc pro UL nejsem - to jsou vesměs věci, který mají zachránit život anebo zdraví v situacích, kdy ti není hej... a viděl jsem typky s UL KPZ, kdy ve stresu či zimě se tak třepali, že vysypali obsah KPZ, sotva ji otevřeli...
Proto o těchto věcech obecně tvrdím, že by zase tak moc drobné a titěrné být neměly...



booze píše:
Etheric píše:@Mawe: nadšení začátečníka je velký. Chudák se pod tím hrbil, pohodlný to nemohlo bejt ani ve snu. Mně by ta almara zkazila celej výlet. Ale jako začátečníkovi mi to taky nějak extra nevadilo bo jsem ani nevěděl, že to jde jinak a byl rád, že vůbec můžu ven. Ani jsem vlastně neměl pořádnou výbavu. Teď už bych takhle nešel ani kdyby mi za to platili

Definuj prosim zacatecnika, pokrocily a profi master. Dekuji

:mrgreen:
....znám lidi, kteří takto chodí celý život a pořádně si to užívají...
(jo, fazole se bez lžíce dají jíst, ale není to ono) :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 30, 2023 17:34

eimles píše:přidal bych kategorii Senior
- má sice spešl výbavu ale ta mu pomalu dosluhuje a občas z ní něco zapomene doma (třeba čelovku)
- občas nebo i dlouhodobě ho něco bolí
- hory zná jak vlastní boty, dokáže každou pojmenovat
- na hory chodí s dětmi

to je přesné - ale ještě bych přidal kategorii Senior+ :wink:
tam bych jen pozměnil:
- hory zná jak vlastní boty, dokáže každou pojmenovat, když si vzpomene :roll:
- na hory chodí s dětmi (vnoučaty) :-..

(BTW, to s tou čelovkou mi připomnělo nedávný můj "průšvih" - jsem si teď na dovči chtěl jeden den přivstat, že vyběhnu na hřeben, abych viděl východ slunce, vzal jsem jen větrovku a čelovku, mělo to být asi 3 kilásky nahoru, nejdřív to šlo bez světla, jelikož krásně svítil měsíc, ale jek jsem vlezl mezi stromy a do kleče, už to chtěli přisvítit, vytáhnu čelovku, zapnu a nic, zdála se mi nějak lehká, otevřu ji a baterky nikde... tak jsem se musel vrátit a východ jsem prošvihl - já, co jsem tak akurátní na všechny tyto věci - KPZ, nůž, čelovka atd. a stále si to kontorluju, aby tam nebyla nefunkční náplast, aby byl nůž nabroušený, aby .... ) ](*,)
Naposledy upravil Quido dne stř srp 30, 2023 21:37, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » stř srp 30, 2023 17:57

Quido píše:....znám lidi, kteří takto chodí celý život a pořádně si to užívají...

Však jo, jak jsem psal, jako u každýho jinýho koníčku - někomu stačí takto a nemá potřebu se rozvíjet dál. To stejný např u akvaristiky. Někdo pořídí rájovce a už u nich celej život zůstane, jinýho to chytne a začne chovat mořský klauny... Takto je to s každým koníčkem a není na tom nic špatnýho ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 30, 2023 18:14

Etheric píše:...Takto je to s každým koníčkem a není na tom nic špatnýho ;)

no právě, není - může mít zkušeností více než my dohromady...
...tak asi není třeba kategorizovat a nazývat někoho takového začátečníkem :roll:

Etheric píše:...
Ale co, začátečník, každej ze začátku tahal krámů...

Etheric píše:@Mawe: nadšení začátečníka je velký. Chudák se pod tím hrbil, pohodlný to nemohlo bejt ani ve snu. Mně by ta almara zkazila celej výlet. Ale jako začátečníkovi mi to taky nějak extra nevadilo bo jsem ani nevěděl, že to jde jinak a byl rád, že vůbec můžu ven. Ani jsem vlastně neměl pořádnou výbavu. Teď už bych takhle nešel ani kdyby mi za to platili
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » stř srp 30, 2023 20:28

ja chozeni (zbuhdarma s batohem) v podstate povazuju za naprosto zbytecnou a nepochopitelnou aktivitu .. velkou cast svyho zivota jsem stravil lezenim a jedine chozeni co pro me melo smysl bylo s kletrem do skal a nebo pod stenu .. pak jsem laso, expresky a sedak vymenil za stativ a fotak ... uprimne si ale moc neumim predstavit, ze bych si jen tak sbalil batoh a sel se nekam plahocit :P ... na jednodenni vylet me jit bavi, i me bavi jet do Skotska treba a jit tam 90 km cundr po horach, bavi me planovat pristi jaro kam pojedu (mam neco v hlave okolo Narviku), neumim si ale predstavit, ze bych to delal jen tak zbuhdarma :P ... na druhou stranu si umim predstavit, ze budu tedka v nadchazejicich letech chodit strasne moc nezbuhdarma do prirody i na hiky kvuli detem .. chci, aby byly (jako ja - ja byl takovy odreny a vecne spinavy dite popelici se nekde v adru a nebo na prachove pod skalama) co nejvic venku v prirode ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 30, 2023 20:41

to mas tak, pro kazdeho je "zbuhdarma" neco jineho - nekdo za zbuhdarma muze povazovat treba foceni, cili si uziva chozeni i bez foceni... atp.

"i cesta muze byt cil"
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 31, 2023 6:55

ntz
a co je to zbuhdarma? ja do lesa chodim, protoze su rada v lese :D nebo na vylety rada chodim, protoze rada chodim krajinou, me staci kdyz u toho muzu chodit :D ty asi potrebujes zas ten cil neco treba moct vyfotit :)

jakoze... kdybych nekde do ciziny zapomela treba baterku do fotaku, tak me to chozeni bude bavit stejne, ale neprivezu si domu vzpominky a to me bude mrzet :D ale kdyz si zapomenu baterku kde sem byla 1000x tak si toho mozna ani nevsimnu, az doma :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Batohy