Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod grco » stř srp 6, 2014 10:26

@scinkk: no to ked ho tam dorobim, tak si to vyexportujes a pojdes jinam a pridem o jedineho uzivatele :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 6, 2014 12:20

fps píše: přesně tak, to podepisuji, já si tu tabulku v Excelu udělal hlavně pro sebe, abych...... viděl kolik to vše váži, a kde bych mohl co ušetřit na váze



jo, a v-v-vo tom to je... serepeticky pro presentaci jsou uz k nicemu

ted mne napadlo "skvele vyuziti" takove presentace: studentik technoid to najde na netu, virtualne si odskrta, co si bere s sebou, pak najede na mapu, virtualne si naplanuje peknou trasu na hrebenovku, na google maps nebo wikipedii si stahne pekne fotky z okoli te trasy a v nedeli pred obedem jen vstane a odskrtne si paradni vylet :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » stř srp 6, 2014 13:18

nech na hlave, jsem presvedcenej, ze prave mezi studenty je dneska spousta nadsenejch turistu
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » stř srp 6, 2014 16:03

Tož sem to pochopil tak, že dyž nepoužívám k balení pinglu počítač, tak sem ouplně v řiti.
A dyž obsah svýho batohu nesdílím s půlkou zeměkoule, tak sem zpátečník. :twisted:
Asi sem staromódní jezevec.
Já si vobčas zvážím pingl, párkrát sem si zvážil nějaký drobnostě, sem si to i zapsal (grafitem) a sečet (mě baví počítat, dokonce umim i rozpočítat zvlášť třeba chrápání -po vašimu sleep system, a hadry -po vašimu clothing), ale abych kvůlivá tomu zapínal počítač, a smolil ňáký tabulky, to mě eště nenapadlo.
Holt starýho psa......
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » stř srp 6, 2014 19:20

dudy píše:... ale abych kvůlivá tomu zapínal počítač, a smolil ňáký tabulky, to mě eště nenapadlo.

Mne to napadlo uz davno, kdyz jsem nekolikrat po sobe v horach zjistil, ze mi neco chybi. Protoze hlava derava a protoze se obvykle balim na rychlo na posledni chvili. Neni vyjimkou, ze zacnu ve 3 rano, dobalim, hodim batoh na zada a bezim na vlak. Timhle zpusobem uz v mem veku proste nejde neco nezapomenout.

Takze jsem se jednou nastval a udelal si tabulku v Excelu. Tu si vytisknu, pri baleni hazim veci na hromadu a staromodne si v tabulce odskrtavam. Kdyz je odskrtnuto (nebo preskrtnuto, protoze zrovna nepotrebuju) vsechno, nacpu hromadu do batohu a jedu. Od tech dob, co to takhle delam, jsem jeste nic nezapomnel a tabulku jsem uz X let nemenil (mel bych...). Kdyz vezmu pomer uzitku a prace, ktera s tim byla, tak je uplne skvely.

Jeste jsem se nedokopal k tomu, abych tam dopsal vahy a s nikym to neminim sdilet ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » stř srp 6, 2014 19:29

Quido píše:jasne, bo vubec asi netusis, co vsechno se da takovym hloupym sdilenim - a nejen z toho co sdilis, ale jakym zpusobem sdilis - o tobe zjistit a jak se to da pouzit... nejsem zadny paranoik, ale abych krmil velkeho bratra zamerne dalsima informacema o mem zivote, to zapotrebi taky nemam
:wink:

Rekl bych, ze grco tusi ;-) Zas bych neprehanel. Kdyz pujde nekdo cilene po tobe, da dohromady mnohem vic z toho, co tady nebo jinde pises. Kdyz nepujde, tak seznam vybavy maximalne vytezi nejaky automat pro cilenou reklamu. Coz grcovi nejspis vadit nebude a mozna bude i rad, jen to neprizna ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » stř srp 6, 2014 20:21

@ mike
Ale no tak, příteli, vždyť víš, jak jsem to myslel.
Seznam věcí byl vylepen ve víku kufru již při mé prvé cestě na pionýrský tábor.
Seznam věcí si dodnes běžně dělám i na kratší treky a pak si v něm, stejně jako Ty, odškrtávám.
Pouze já tak činím tužkou a Ty, předpokládám díky profesní deformaci, na počítači.
Ale tady byla řeč o jakémsi obskurním computerovém programu, který za mě bude sčítat jednotlivé položky, uspořádávat je do přehledných tabulek a barevných grafů a nejlépe umožňovat jejich sdílení na síti.
Sdílet tyto informace nemíním, takže forma jejich zápisu je pro mne nepodstatná a proto dávám přednost tužce a papíru, jakožto nejjednodušší cestě.
Pokud se chci o tyto výsledky podělit, tak je mohu vždy přepsat, naskenovat, vyfotografovat....
Nicméně jednotlivé položky zvážit a zapsat, stále zůstává na mé osobě.
Takže na to seru. :twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 6, 2014 20:31

@mike: tak pochopitelne - myslim, ze tady trosku ted prehanime vsichni, o to je to ale zabavnejsi... :lol:

to mas pravdu, moc dobre vim, jak to funguje, zatim je to jen o reklame a o spamech, ale i tak mne to docela s*r*
:| :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod pavproch » stř srp 6, 2014 20:33

dudy píše:@ mike
Ale no tak, příteli, vždyť víš, jak jsem to myslel.
...
Takže na to seru. :twisted:


takytak.... :shitting smiley:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » stř srp 6, 2014 20:34

@dudy: ne ne, taky tuzkou na papire. Profesni deformace je jedna vec a druha je s kazdou polozkou behat k pocitaci, to by bylo uchylne. Mozna by to slo na tabletu, ale i tak by to bylo min pohodlne a nevidim k tomu duvod. Vlastne jeden maly jo, nemam ted doma tiskarnu ;-)

Obskurni programy pouzivat nehodlam, nevidim k tomu zadny duvod. Excel mi na tohle naprosto staci. Jen tam mozna nekdy dopisu vahy, ciste kvuli planovani a abych videl, kde se jeste da usetrit. Ale priorita je nizka. Uzitecnost samotneho seznamu je vysoka, ale tohle uz jsou marginality.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 6, 2014 21:04

budo píše:nech na hlave, jsem presvedcenej, ze prave mezi studenty je dneska spousta nadsenejch turistu



to urcite a zaplat tamtennahore za to [-o<

proto jsem psal studentik technoid, ne turista... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » stř srp 6, 2014 21:07

Nechtělo by to trochu tady uklidit? Už se tu pěkných pár příspěvků diskutuje o nesmrtelnosti brouka a pokud tu bude někdo něco hledat, tyhle filosofický dišputace ho asi zajímat nebudou.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 6, 2014 21:51

jsem pro :wink:
a ve vedlejsim tematu o vetsich batozich taky
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Příspěvekod scinkk » stř srp 6, 2014 21:53

Před nějakým časem jsem tu zakládal přímo vlákno na gearlist tak možno přesunout tam.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » čtv říj 16, 2014 10:35

mel jsem takovou zvlastni SZ s dotazem, tak odpovidam sem pro vsechny s podobnymy problemy:
zasadni rozdil JE mazi balenim se na 1 den a na 2 a vice dni - rozhodujici je prespani, nebo-li nocleh...
Pokud chceme prespat v prirode, pak mezi 2-denni, 3-denni a třeba 5-denni akci uz neni takovy rozdil, snad jen v mnozsvi jidla. Dale je rozhodujici rocni doba a pripadne predpokladane pocasi - cili zda volit stan, ci pristresek, zdarak anebo jen nejakou plachtu (ponco) atd.
ostatni veci jsou vlastne stejne, snad jen 1-2 pary ponozek a jedny-dvoje slipy navic, coz ovsem nejsou rozhodujici položky
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 20:50

tak uz rok a kus zpatky sem to tu psala, ale zas se neco malo zmenilo.

Nejakym zazrakem bych se potrebovala zbavit tak 2kil :D (no a je mozny, ze moje tesco vaha neni taky nejpresnejsi)

- bagl (osprey 48): 1640g
- spacak: 1250g
- pyzamko: 460g (merino podvlikacky + merino s dlouhym rukavem) (sip mi radila, ze kdyz se nezpotim, tohle usetrim ale proste ja se potim pomale i kdyz stojim :-k )
- evazotka: 380
- hygiena: 200g (tohle bych asi nosit nemusela, ale bez nejakych zakladnich hygienickych vydobytku se bohuzel neobejdu)
- eventka bunda: 280g (muzu obcas mit na sobe, koncem toho brezna mozna i budu mit realne na sobe furt)
- lekarnicka: 200g
- orteza: 230 (po delsi dobe chozeni mam nekdy otlaky z tech kovovej kravin, tak je nutny mit na hrbu:(
- lihacek + hrnek: 220g (beru kdyz ma byt kolem nuly aspon na caj), nad 15stupnu prakticky nenosim
- nouzova celta + koliky a snurky: 520g
- kosik pro psa, miska, granule - cca 125g + 200g (jednodenni davka granuli)
- ponozky 3x : 150g
- fotak: 277 g
- baterka, mobil: cca 300g
- podle pocasi perova vesticka: +/- 280g nemam zvazeno

celkem cca 6,7 kg. + cca 3litry vody (proste su srab) a jiiiidlo (pac ja jist proste musim, casto), to je vetsinou asi kilo a pul. Hole mam v ruce, tak nepocitam.

vzhledem k po**** kolenu se potrebuju dostat idealne na 10kg s tim, ze nechci umrit hlady :D (da se asi resit filtrem a treba jen 1.5 l vody). Vzhledem k tomu, ze su bezmozek a chci letos opet pokouset stesti na cca 94km za 48h s povinnou bivakovaci vybavou (a hodlam i fakt bivakovat, takze na tom setrit by byla hloupost), tak moje chaby koleno protestuje i pri mnohem nizsich vzdalenostech a mnohem mensi vaze, kterou musi nest. A nejak maximalizovat schopnost dojezdu do cile by se mi hodilo... no a jeste se muze stat, ze budu muset prihodit ten 300 g kolik na upiry
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » pon led 5, 2015 21:17

Hele to je uplne pohodovy gearlist.
Pokud se nepletu tak mas perak, takze ja bych pyzamko teda nevynechaval. Ja mam merino triko, ale v lete mam plastove spodky, ty jsou 2x lehci. respektive dle zvoleneho spacaku a prepdokaldane teploty v noci beru bud plastove tenke nebo teple merino (ted mam nove PWS, ktery by moly byt lepsi nez ty merino).
Jeste muzes nahradit hedvabnou vlozkou ktera ma rekneme okolo 130 g - ale ja radeji pyzamko, vlozku beru na chaty.

No na tom batohu by taky sla pulka usetrit, ale zalezi zda chces kvuli pulkilu investovat dalsi chechtaky.

V lete taky nosim cca 2,5l az kdyz se ochladi rekneme pod deset tak uz pak beru jen 1,5l. V nejhorsim filtruji :) Dalo by se nosit mene vody s filtrem ale...

94km za 48h - da se ale je to uz - aspon pro - lehce za hranici komfortu :)
S problemy s koleny bych se na to rovnou vykaslal a ubral minimalne 20 kilaku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 21:26

6,7 kg bez vody a pití je dost dobrá váha, stou se už moc hýbat nedá, ale s vodou se dá něco dělat, já vozím vodní filtr, takže není problém napumpovat vodu třeba i z louže, a že se mi to už několikrát stalo, já nosím jenom cca 0,5 vody, a to i v létě, takže by si hned ušetřila cca 2 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 21:27

scinkk píše:Dalo by se nosit mene vody s filtrem ale...

co ale?
scinkk píše:No na tom batohu by taky sla pulka usetrit

tak to já raději ponesu o cca 500 g víc, než UL batoh který má nedostatečně pevný záda, bederák, a ramenní popruhy, a že jsem to zkusil, takže žádné teoretizování
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 21:36

scinkk jj, peri mam, mam to I jako nouzovy obleceni.

prave blby, ze na chechtaky by to byly dost palky za toho pul kila, coz nevim, zda ma moc smysl krz zada:(. ale mas recht, se by stacilo min vody kvuli chladnejsim teplotam.

loni sem uplazila 88 km za 36h moravskym krasem, tak letos snad jednu akci taky zvladnu. klido zas jakovposledn :D

na ty bezny 50 km vandry dvoudeni mi to totiz prijde sice na hrane, ale unositelny, kdyz vsecko snim tak tech 10 kg mi na zadech proste prijde akorat.

no a je fakt, ze kdyz se vyprdnu na DT tak vaha bude na ty vikendy supr

fps ten filtr budu muset teda fakt vyzkuset, s tim baglem me navic tesi, ze to uz nekdo vzkusel, to je vec co by me odrazovala - zada a bederak. do kestrelu dam v poho compakt a je pri ruce furt
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 22:04

zkusil jsem Osprey Talon, a ještě rad jsem se vrátil k Osprey Kestrel, jde taky o životnost, UL tolik nevydrží, já raději ve váze volím zlatou střední cestu, a to platí třeba i u stanu, nebo spacáku, oboje jsem zkusil UL, a není to nic pro mě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pon led 5, 2015 22:13

Usetrit muzes, jak uz padlo, urcite na vode, nenosil bych vic jak litr - dogtrek pujdes v obdobi jaro-brzky podzim - a to bude voda v CR sehnatelna ... pri filtraci se dostatecne napijes ty i pes a pak vezmes jen litr. Taky by se mozna dalo ubrat na hygiene a vzit jen napocitany vlhceny ubrousky, kartacek a pastu. A pak na pyzamu - vzit nejaky lehci, spacak mas jiste dost teplej, tak by stacilo jen nejaky lehci pyzo. Ale zaklad bude voda. Plus - doufam, ze nepujdes v pohorkach, ale treba v tomhle ;-) - to kolenu taky dost ulehci
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » pon led 5, 2015 22:43

Ale jo komu to vyhovuje klidne - me ta voda netrapi, je to vaha, ktera je za chvilku pryc a v prostred leta mi tech 2,5l na zacatku stejnak nestaci. Na leto mam rad vodni vak, muzu prubezne neustale upijet. A nebavi me furt resit, kde kazdou hodinu budu brat vodu a mimo to filtrovani zdrzuje a na to ja nemam cas :)
Samozrejme hodne zalezi an lokalite, ale to jsme uz resili. V zavislosti na te lokalite nebo kdyz uz to tam znam a vim ze bude treba v pulce trasy studanka, tak beru vody min.
Treba se to casem zmeni, ale momentalne nemam problem s batohy co maji mekka zada ba naopak (z jednoho jsem vyhodil vyztuzenou desku a dal tam kus karimatky) a nebavi me resit vodu cestou a chci ji mit dostatek vzdy a vsude :) Filtr je pro me spis takova zaloha, proto mam ten nejmensi a nejlehci, a u prespavacek pro doplneni vody vecer na druhy den kdyz nepotkam hospodu ci hodne lidi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » pon led 5, 2015 23:45

scinkk píše:...A nebavi me furt resit, kde kazdou hodinu budu brat vodu a mimo to filtrovani zdrzuje a na to ja nemam cas :)...


Nojo, my túristi se rádi pokocháme, zatímco ty běháš dvakrát rychlejc :D)))

Jasne, taky beru podle toho, kde vim, ze bude dalsi voda - kdyz to tedy vim.
Jinak ten vak jsem si nedavno rikal, ze zase zacnu pouzivat, precejenom ta moznost pit prubezne po troskach za chuze je holt prima komfort.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte led 6, 2015 6:58

asi tu vodu zvazim a proste se zkusim aspon pro jednou zbavit toho psychologickyho stavu ze musim mit vody dost a dost a dost.

nosivam misto vaku 0.5 petku v bocni kapse, snadno tam dosahnu a ne o moc obtizneji narvu zpatky, u camelbacku me stve, ze nemam prehled, kolik mam vody a tak sem to celkem zavrhla

scinkk- celkem chapu to, ze nosis vody dost, taky se snazim ale pro jednou asi na vysocine muzu udelat vyjimku a zkusit to s minimem vody s tim, ze to nepotahnu celou dobu na hrbu

budo - no zasadne su to ja kdo si stezuje ze uz 4roky nekoupil padnouci boty, a do amputace malicku zatim jeste nejdu. Mam boty aktualne troje - kozeny vyssi lehky tevy po vymene podrazky v restday - jako v tenkych fuskach to de, uplna drticka to neni ale po ty vymene sou proste uzsi a nevim, jestli bych dva dny v kuse dala, pak stolety merrelly nizky, co si po poslednim treku schovavam jeste na letosek ackoli podrazka vypada, ze pro ni bude po jedny akci uz konecna a pak nizky zamberlany s prorezanejma malickama, ty sou tuplem nevhodny pac me zespod trochu tlaci do malicku ty svy tam :D takze az bych si nakrasne koupila ty adidasy treba pozlaceny, tak v mym pripade budu muset zacit brzo chodit bosa :((

a co myslis jeste tim lehcim pyzamkem? umelina bleeee na holy telo a jinak triko s rukavem ma 290g a podvlikacky tusim 170
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod budo » úte led 6, 2015 8:33

Jo, pyzamo jsem mel na mysli tenky umely, ale nevedel jsem, ze umely nechces, beru zpet. Nebo leda pak uz jen hedvabi...

S botama jsem zapomel, ze jsem tu celtl o tvem malicku. Pak by mohlo pomoct boty na miru.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54


Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte led 6, 2015 8:39

no o tech botach uvazuju, ale zatim sem se k tomu neodhodlala, pac neco ala kanadovityho s podrazkou jak sutr, nepohodlnyho a tezkyho uplne nechci a nejsu si jista, jestli by mi nekde svec usil neco jinyho, nez to kanadovityho:D

ale taky si rikam, ze prorezany malicky sou furt OK a mozna by se to dalo nouzove prelepit tou naplasti na gorac, ale za predpokladu, ze nebudu slapat po hrane boty.

bych potrebovala nejak vyresit u tech panskejch bezeckejch 43, ve kterych me dycky boli nohy (pac furt zvedam prsty a "brzdim") jak udelat, aby mi noha nepopojizdela dopredu a drzela, kde mela. 15km je OK ale pak me z toho dycky boli slapky kdyz sem tuhle zkousela jit 45km ve dvou dnech, to uz moc OK nebylo...

wawrik - skvely :D (taky se da koupit hadicka na pet lahev za par kacek nekde univerzal, ale pecu na to. aspon mam dycky vymluvu ze muzu zastavit a dat si oraz :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte led 6, 2015 9:44

@Mawenzi:
to máš naprosto úžasné... nevím, kde bych váhu sundal, já mám na 2 a vice dnů bez stanu kolem 7-8 kilo, páč jsem úchyl, že musím mít vždy náhradní triko a katě, když náhodou promoknu, a naprosto nesmyslně obsáhlou KPZtku, ale zase v lete mám lehčí spacák - a zimní či jarní bágl mám tak kolem 10 kg (těžší spacák a hrubší hadry)... to jídlo a pak i žrádlo pro psa je opruz, takže pokud vím, že aspoň jednou denně půjdu kolem "civilizace", jídlo hodně redukuju...

k té vodě: 3 litry voda, jak se tady asi většina shodnem, je přeháňka - já chápu, že voda je to nejdůležitější, ale zase v naší kotlině není třeba mít takovou zásobu, je všude vody dost a v horách se nemusí ani filtrovat... osobně v horku beru 1,5 l, jinak si vystačím se sedmičkou - a ještě se mi nestalo, že bych na nějaký pramen nebo potůček nenarazil

jinak souhlasím s tím, co píše scinkk
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte led 6, 2015 10:02

Pokud dobre chapu je to vybaveni na zavod. Mas to pekne vychytane.

- bagl (osprey 48): 1640g - za dobre penize z Lidlu. DEU ma nekde popis upravy na UL
- spacak: 1250g
- pyzamko: 460g (merino podvlikacky + merino s dlouhym rukavem) Patagonia Capilene 1 lehke skladne vyborne vlastnosti na spani. Driv smrdi
- evazotka: 380
- hygiena: 200g jak psal budo kartacek, pasta, kapesniky Ja beru malou lahvicku listerinu
- eventka bunda: 280g
- lekarnicka: 200g pruzne obinadlo, naplast, nimesil nebo Vitamin I
- orteza: 230
- lihacek + hrnek: 220g Alb Ti 58gr lihacek nevim jaky mas: tuhy-tekuty?
- nouzova celta + koliky a snurky: 520g myslim uzivatel DEU tady prodaval TARP nevim co presne je nouzova celta.Toto?
- kosik pro psa, miska, granule - cca 125g + 200g (jednodenni davka granuli)
- ponozky 3x : 150g
- fotak: 277 g Pokud mas na mobilu fotak, tak je to zbytecnost. Na zavodech neni cas fotit :mrgreen:
- baterka, mobil: cca 300g
- podle pocasi perova vesticka: +/- 280g nemam zvazeno

voda 1,5 l staci plus filtr. Jinak volit trasu okolo pramene a na noc nabrat 3l (vecere, snidane a 1.5l na dalsi den)
Jake beres jidlo?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Batohy