Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Kennedy » úte zář 29, 2020 21:06

Jo, vím, nebyl jsem teď moc online, mám vždycky takový vlny.

No s tou nafukovačkou. Problém je, že já i když nocuju v práci tak spím na dlažbě na takový tlustší karimatce určený jinak pro fitness účely. A to bych mohl mít matraci, cokoli. Venku jsem nedávno upgradoval z klasický evazote na therm-a-rest. Na léto harmoniku a na zbytek roku tu velkou neskladnou rolovací. Ta má tepelnej odpor 2,8 a přemejšlím zda to není málo. Na evazote mi bývala na sněhu občas zima, ale taky je fakt, že jsem jí vždycky měl až do skoro úplnýho slisování. Pod sebe dávám ještě tyvek/plachtu a mohl bych použít i pončo. Možná jsem jenom začal zbytečně plašit, že si nutně musím oddělat ledviny i když jsem nikdy žádnej problém neměl. Ale jak jsem zestárnul tak se kurva nějakej vyskytnout musí i kdybych si ho měl vymyslet :) No každopádně z toho moc nadšenej nejsem. Prachy neřeším, chci brát Neo Air nejspíš. Ale jak říkám, jsem zvyklej na tvrdost. Ještě horší pak je ten proces nafukování, vyfukování, vak na vzduch, balení...pro mě noční můra, nesnáším složitý věci a moc věcí. Normální karimatku odepnu z báglu a hotovo. Neskladnost mi nikdy nevadila.
Díval jsem se na nějaký názory, ale všichni reálně řešej dokola jen pohodlí a to je mě šumák.
Pravdou je, že už na podzim na horách je teplota během noci tak kolem mínus pěti, což je taky nejčastější situace kdy spím venku. Tak pořád nevím zda se mi ta nafukovačka vyplatí a nebo se na to mám vybodnout. Starý chlapi jezdili s normálníma karimatkama celej život a taky přežili. Já jsem teda velkej fanda pokroku, ale zrovna tady bych rád zůstal u klasiky :(
Tohle se tady určitě už řešilo před 100 lety, tak s tím nebudu plevelit.

Ano, sever se určitě zlepšil. Nejen Krušky, ale hlavně Jizerky šly opravdu hodně nahoru. Jenže jak jde nahoru kapitál a infrastruktura tak se rozmáhá masová migrace lidí do míst kam se dřív nehrnuli. Já ještě pamatuju Sněžku kdy se na ní dalo dát jít na relativně normální vandr. A staří pamětníci třebas Modravu. Ten nápor turistů na exponovaný místa je zběsilej a výstavba co postupuje v Krkonoších ... to radši bez komentáře.
Naposledy upravil Kennedy dne úte zář 29, 2020 21:14, celkově upraveno 1
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2020 21:14

To mas jednoduchy. Zajdi si nekam do kramu, nech si ji nafouknout, lehni na ni a uvidis sam, jestli to jde nebo ne. Kdyz ne, tak treba dve klasicky na sobe ;-)

NeoAir je dobra volba a navic je slusny vyber podle tepelne izolace. S nafukovanim a skladanim zas neni takovy problem, jak se zda, mam jeste bez vaku a s normalnim ventilkem a jde to. Nakonec, delas to jen jednou denne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Kennedy » úte zář 29, 2020 21:42

mike: Do krámu nemusím, už jsem zkoušel, kámoši nemaj nic jinýho, jsem jedinej kdo celoročně používá klasiku. Nadšenej jsem z toho nebyl, ale když mi nic jinýho nezbude snesu to. Jsem prostě takovej tvrďák, že bych dokázal vydržet i matraci a postel s nebesy. :D
Dvě pěnovky pod sebe snad zase není potřeba. Současná karimatka má R 2,8. Když pod ní dám tyvek a vzal bych si ještě alumatku mělo by to stačit. Ale je to zase další věc navíc..
Neo Air uvadí hodnotu přes 4, takže to je zase o dost víc. Takže takovej ideál na pozdní podzim a brzký jaro plus v největší zimě (což je u nás v současnosti tak mínus deset) bych vzal alumatku.
Minulej rok jsem spal na sněhu jenom s tyvekem a touhle novou Therm-a-rest a cejtil jsem se OK. Možná prostě jenom zbytečně plaším pod tlakem marketingu a ve skutečnosti nafukovačku nepotřebuju. Nevím, s příchodem zimy se rozhodnu. Jdu stalkovat fóra na netu, něco optimistickýho jako kolik lidí už kvůli pěnovce umřelo a kolik jich má jenom trvalý následky.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2020 21:45

:D

Nemusis stalkovat, pockej, az si to precte apuka, ten jiste nekolik hruzostrasnych story a katastrofickych predpovedi doda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 30, 2020 5:54

me srani s nafukovackou taky stve, a to ze je "jen" jednou denne neni zadna uleva.

treba kdyz chcije a je nutno manipulovat v tarpu atd... ve stanu prostornym mi to tak nevadilo.

paradoxne v lete rada taham slehlou zlite, protoze rozhodim, slozim, je to hned, ale na hranicich sezony uz fakt citim zimu. na druhou stranu pri spani na nafukovacce konecne nemam otlaceny kosti ze spani na boku, i zlite tomu dost pomohla, evazotku sem pouzila presne 2x protoze je tvrda jak broky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » stř zář 30, 2020 9:55

nezapominejte, ze velky vliv na pohodli a tepelny komfort ma i to, jak je clovek obaleny sadlem. tam, kde se tucny vyspi v teple a pohodlne, hubeny noc protrpi.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 30, 2020 11:13

ja su sadlem obalena hodne, 1/3 meho tela je sadlo a rozhodne spim vetsinou hur nez lidi, co maj sadla pulku nez ja. takze to tak uplne asi neplati
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » stř zář 30, 2020 13:19

s termoregulaci souvisi i jine zakony a kazdy to ma trochu jinak, ale da se predpokladat, ze kdyby jsi mela mene nez tu 1/3, tak by to bylo jeste horsi ;) ten dil, co jsem uvedl, souvisi spis s logikou :-)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Kennedy » stř zář 30, 2020 16:31

Jo, já vás chápu - tu pohodlnost. Jsem v tomhle exot. Musel jsem prodat Osprey Atmos, jeden z nejpohodlnějších báglů, protože jsem po něm poprvý v životě zažil bolest zad. Teď mám primitivní věc s výztuhou ve středu a nemůžu si vynachválit jak mi krásně tlačí na páteř.. S karimatkou to mám stejný. Kdyby bylo po mým tak beru jenom evazot.
Ještě jsem našel
https://www.affekt.cz/p/therm-a-rest-ka ... lar-25037/
2 cenťáky, tlustší verze lite. Ale už se nevyrábí, není ani na webu Therm-a-rest. No ještě chvíli budu hledat a když nebude zbytí tak tu Neo nebo Klymit insulated.
Už vás s tím tady nechci otravovat, tohle je jiný téma. 8)
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 2, 2020 17:14

nejede geargrams.com... uaaaaaa! ja uz sem za ty roky jeho pouzivani i zapomnela psat a ztratila sesit, kde se psaly seznamy :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » čtv říj 8, 2020 8:10

Mawenzi
jojo, nejel tehdy a ted mi to uz druhy den pri kopirovani seznamu hlasi chybu a nehnu s tim. vzdavam to a prechazim na LighterPack :-D
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 8, 2020 13:13

musim vychytat kdy jede a zalohovat gear... at to nemusim.znova vazit... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » čtv říj 8, 2020 13:23

ted jede :-D
a ja uz prisel, proc mi to neslo. hromadil jsem seznamy vybaveni na jednotlive vylety (asi jsem cekal, ze se v tom budu v budoucnu machlit a porovnavat :-D ) a tam je omezeny limit. tak alespon mohlo byt to chybove okno konkretnejsi. LighterPack si ale stejne nechavam jako rezervu, kdyz uz jsem to tam pracne prepsal.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 15, 2020 17:19

zkousim lighterpack ale nejde tam ze seznamu odskrtavat, co je zabaleny:( a gg to vyexportoval ve forme, kterou LP ani nezere... takze beru tipy na neco, co umi taky odskrtavat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » čtv říj 15, 2020 17:37

Tužka a papír?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2020 17:38

Jj, tabulka v Excelu, vytisknu si ji a pri baleni odskrtavam. Primitivni, ale ucinne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Lipon » čtv říj 15, 2020 18:25

A co třeba Microsoft Todo?
Microsoft vybrakoval Wunderlist, který předtím koupil a pak hodil do stoupy a vznikl z toho Todo. Wunderlist byl na to dobrý. Multiplatformní. Možnost sharování. Synchronizace mezi platformami.
Jdou udělat různé skupiny (mám např. dlouhé hory, krátké hory, bikování, služebka apod.).

Nejedu v Todo, ale v něčem obdobném.
Princip je stejný - zaškrtávám, co mám na hromadě při balení.
Po návratu nebo někdy třeba v průběhu cesty večer zase zruším zaškrtnutí a seznam je připravený na příště.

Edit : Jo sorry, až teď jsem si všiml, že ještě u toho řešíte gramy - šlo by asi psát váhu každé položce, ale sčítat to Todo asi umět nebude. Je to primárně úkolovník. Četl jsem na telefonu jen pár posledních příspěvků.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 15, 2020 18:41

etheric
nebavi me to furt prepisovat, proto sem od toho upustila

mike
tiskarnu si kvuli tomu kupovat nebudu :D
aktualne podbarvuju aspon:D

jako ten excel, kdyz bych poladila seznam, by byl asi OK ale blby, ze treba nemuzu nekomu poslat treba kdyz su ve meste a prijde na reseni podobnych veci, a doma na pc su hodne malo a nekdy i jednou za par dni a vetsinou kdyz treba chci poslat inspiraci nebo aby dotycnej nic nezapomnel, a tak, tak se mi hodilo jen z netu preposlat

lipon
omrknu, diky

tak me vyhovuje, ze mi to samo napocita, na druhou stranu ono to stejne vazi vetsinou furt stejne, ze :D takze spis neco, v cem muzu snadno vyhazovat nepotrebne...

protoze vim, ze musim jit stylem odmazavani nepotrebneho a ne pridavani potrebneho, protoze nekdy zapomenu pridat :D:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2020 18:54

No, ja to pouzivam uz aspon 10 let a tiskarnu jsem si koupil az letos kvuli home office :) Co ti brani se stavit v nejblizsim papirnictvi nebo necem podobnem, kde si muzes nechat vytisknout treba 10 kopii za par korun? Tak jsem to delal driv.

Excelove dokumenty se prece daji sdilet, dokonce je muzes otevrit i primo z cloudu a v mobilni aplikaci.

Asi to jako programator mam jinak, ale fakt nechapu, proc musi byt na kazdou blbost aplikace, obvykle jeste webova, kdyz Excel je naprosto univerzalni a clovek si to tam muze udelat tak, jak mu to vyhovuje, nemusi se prizpusobovat nekomu jinemu a hlavne na nem nezavisi. Casova investice je v tomhle pripade minimalni, vzdyt je to uplne primitivni seznam, ktery ani nemusi nic umet.

@Lipon: mne teda prijde o dost pohodlnejsi odskrtavat na papire, nez na tabletu, mobilu nebo nedejgrco, na pocitaci ;-) A taky toho na te vytistene A4 podstatne vic najednou vidim, cimz se baleni stava pohodlnejsim. Proste, ac se pocitacum venuju pres 30 let, mi tady prijde papir a tuzka uzitecnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 15, 2020 19:16

mike
nejizsi tiskarnu mam cca 45 minut autobusem a pak jeste asi 20 pesky

a to jeste v centru mesta vetsinu zrusili, driv kopirka na kazdym rohu...

jo, me papir asi vyhovoval nejvic, ale musela sem casto opisovat (to me stvalo), takze ksyz sem.presla.z.papiru, gg asi vyhovoval nejvic.

nicmene aktualne pouzivam excel, ale proste se mi to na mobilu zobrazuje dost nepouzitelne, na tohle mel gg super ten share.

takze spis hledam nejakou bozi nahradu za gg, alternativa "excel", uplne ji nevylucuju, ale neco co i hezky udela nejaky rozdeleni za me mi nevadi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2020 21:21

Netusil jsem, ze jsou v CR jeste takhle zaostale oblasti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » čtv říj 15, 2020 21:55

jojo, prazaci to tak maji, ale nic ve zlem.

Mawenzi: u toho lighterpacku je moznost oznacit hvezdickou jednotlive polozky. ja to prozatim mel jako oznaceni pro to, co mam sbalene (ma to jiny ucel a neni to dost durazne, ale da se to pouzit).
lighterpack necham jako rezervu. v nouzi, je plne dostacujici. geargrams jakztakz funguje, tak to nechavam byt.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Lipon » čtv říj 15, 2020 23:14

mike: pro mě je v tomhle případě podstatně operativnější a rychlejší odškrtávat v mobilu nebo tabletu, než běhat po bytě s vytištěnou excelovou tabulkou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát říj 16, 2020 0:18

Proti gustu... papir je minimalne podsatne lehci, kdyz uz s necim musim behat, ale kazdy, jak mu to vyhovuje :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 16, 2020 5:19

skutrjohny

gg zase nejede... posledni dobou spis jede tak 1 den v tydnu...

u lighterpack tu hvezdicku pouzivam taky tak, ale zatim sem tam nahazela jen cvicne asi 10 ks vybaveni, a nenadchlo me to natolik ten seznam predelavat zrovna tam...

jinak ja nikde nebeham. pokud mam papir, tak na stole u klavesnice, takze stejne si sednu a odskrtam/vyklikam. loznici mam cca 13m2, to si sednu k pc, nakouknu, du do skrine, vyndam z ni co potrebuju na postel, donesu si ze susaku vedle veci na postel a pak to jen z postele, ktera je hned u zidle hazu do batohu, kterej je o postel oprenej... a jak vlozim, jen se otocim k pc/stolu a odskrtnu.

mobil je pro me nepraktickej, vnimam ho jako nutny zlo, kdyz to jinak nejde a navic by stejne byl pohozenej na stole u klavesnice...

v kazdym pripade asi se zda, ze vzhledem k nabizenym alternativam vyjde nejaka vlastni tabulka nejlip
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 16, 2020 5:53

navic lighterpack neumi radit abecedne ale ma to tam nejak chaoticky:(

a nasla sem grcovinu, taky uz nefunkcni zrejme nameless-island-2934.herokuapp.com/gearplanner/list/13/view/
a k tomu i adekvatni vlakno:D seznamy vybaveni kdyby mel.nekdo.potrebu to tam.presujout
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát říj 16, 2020 12:44

Prostě mám stálej seznam, ze kterýho buď něco nevezmu anebo něco přidám, vždy podle počasí, destinace a charakteru výletu. Nedělám gearlist na každou akci zvlášť, to by mi mohlo...
Ani není potřeba odškrtávat, všechno vyrovnám na postel, zkontroluju zda je tam opravdu všechno a zabalim to. Netřeba vymejšlet složitosti, neřešíme zde plánování PCT, ale dvou až třídenní akce :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 16, 2020 13:35

tak me treba system.vse na posteli nefunguje, potrwbuju si to proste odskrtnout.

a s tim pridavanim se mi stava, ze zapomenu, takze potrebuju odebirat.

su chaotik a tohle je jedna z veci, kterou proste potrebuju k pohodlnymu vyletu.

nehlede na to, ze ty mas v batohu treba 10 veci, ja jich mam 30 a tam uz jedna.blba zapomenuta vec dokaze pekne zkazit celej vylet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát říj 16, 2020 14:52

Jo jo, seznamy.
Dodnes pamatuju, jak byl vylepenej ve víku kufru:
Pionýrská košile 1x
Pionýrský šátek 1x
Slipy 8x
Holiny 1x
...
:twisted:

Já si dělal seznam snad naposledy před třiceti lety, před cestou na Kavkaz.
Pak mi na Šeremetěvu zmiznul celej bágl i se seznamem a bylo.

Jako jo, přijel jsem do Tater bez sedáku, zjistil jsem v Rumunsku, že plyňák bez bomby je k prdu, v Alpách že rezervní fusky je lepší brát po párech než po jedný...

Ale úplně nejdál to dotáhl kamarád, co si na desetidenní čundr po Balkáně koupil asi kilo žrádla, protože šel jídlo nakupovat po obědě a jak byl nacpanej, tak mu přišlo, že by to mohlo stačit...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát říj 16, 2020 16:48

dudy píše:Jako jo, přijel jsem do Tater bez sedáku, zjistil jsem v Rumunsku, že plyňák bez bomby je k prdu, v Alpách že rezervní fusky je lepší brát po párech než po jedný...

Po podobnych zazitcich jsem seznam zacal pouzivat. Od jisteho veku se na svou pamet nemuzes spolehnout. Pricemz ten vek bude u kazdeho jiny ;-)

Mawenzi píše:tak me treba system.vse na posteli nefunguje, potrwbuju si to proste odskrtnout.

Ja si to odskrtavam, kdyz to dam na postel ;-)

Etheric píše:Prostě mám stálej seznam, ze kterýho buď něco nevezmu anebo něco přidám, vždy podle počasí, destinace a charakteru výletu. Nedělám gearlist na každou akci zvlášť, to by mi mohlo...

Taky mam jen jeden seznam, kde je vsechno. Rozdelene do sekci, takze muzu celou sekci, jako treba ledovcova vybava, vynechat resp. preskrtnout.

No a jinak proste jedu seznam, co potrebuju, hodim na postel a odskrtnu, co nepotrebuju, vyskrtnu. Na konci jsou vsechny polozky oznacene, veci na posteli a uz je jen nacpu do batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy