Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pát zář 22, 2017 18:42

Mawenzi píše:jinak treba strasne moc zvazuju nejakej stan pro jednoho. Jo, vim, ze celta je lehci ale rikam si, zda nema clovek pak vetsi pocit bezpeci kdyz je vlastne ze vsech stran uzavrenej... coz proste v obdelnikovy celte neni... (pokud ma.nejaky uchyty navic tak mozna je, ale nemam uchyty). jak se bojim spat sama v lese ale zacinam mit fakt problemy s tim ze nemam s kym jezdit, jestli by to psychologicky nepomohlo - ale predpokladam, ze s tim nikdo zadny zkusenosti nema, takze nevi, co ..

mám toho naspáno v přírodě pod vším možným docela dost, ale je to spíš o věku, a o chtění jezdit do přírody i třeba sám když není nikdo kdo by jel se mnou, než o tom pod čím spím, ale stan můžeš zkusit, třeba ti to v tom pomůže? ve dvouplášťovým stanu je to o hodně větší komfort než pod celtou nebo žďárákem, už ňákou dobu to mám tak, že bych už ani nemohl jet s někým na těžko i třeba do Alp
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » pát zář 22, 2017 18:51

Mawenzi píše:zda nema clovek pak vetsi pocit bezpeci kdyz je vlastne ze vsech stran uzavrenej...
Má. Často sa mi trebárs pred prichádzajúcou búrkou stáva, že som z nej nervózny, ale keď rozložím stan a zaleziem do neho, opadne to. Ilúzia, ale dokážem si v ňom oddýchnuť. Pod celtou ani náhodou, to človek stále pozerá okolo seba, kalkuluje, odhaduje... Kamarát to má podobne so zvieratami - pod celtou oka nezažmúril, ale v stane mú steny dávajú istotu vlastného priestoru.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 18:57

@mawenzi:
znova - jde o to, ze netvrdim, ze jdu se spacakem s limitem -13°C do mrazu -13°C
a potom - jeste mam na sobe Devolt merino rolak, DreB2 mikinu a zimni SS atp.

ja jsem podobne horkorevny jako Pako, ale nic neprehanim, porotoze vim, jake prekvapeni dokaze zima pripravit....

zimni spacak CRITERION Traveller 650 - kdysi, kdyz jsem sel VHT zimni prechody, mel jsem pujceny Sir Josef do nejakych -40°C
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 19:04

@wawrik:
mam to presne naopak, ve stanu furt slysim nejake zvuky, ale nevidim nic, kdezto ve zdaraku, tedy kdyz nespim, co slysim tak i vidim, pochopitelne co tma dovoli, ale mnohdy pri uplnku (nebo v zime) je toho videt dost
to ale neznamena, ze se ve stanu nevyspim...

problem mivam prvni noc, kdy mne vse tlaci a nemuzu se uvelebit, pokud se jde na vice noci, dalsi noci uz je to ok, ale pokud se jde jen na jednu, tak byvam trochu nevyspany
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 22, 2017 19:10

no a prave sou lidi co rikaj, ze se spacakem na limit napr. -3 spi i v -10 a neni jich tu na foru malo, vetsinou v diskuzi o spacaku, kdy prave v pohode spi ve vyrazne nizsich teplotach nez sou cisla s tim, ze se treba prioblecou...

takze PaKo mozna riskuje to, ze se zimou bude vrtet celou noc ale umrznuti asi nee...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 19:12

fps píše:já vozím lepení na stan a nafukovačku, kus stříbrné hadrové pásky a kus vlasce, ale KPZ to nenazývám


to smeruje k definici KPZ, jak to kdo ma - tedy nejake vybave navic, ktera ma eliminovat nesnaze v krizove situci, kdy se do ni clovek pripadne dostane...
:wink:

ja k tomu pocitam i leky a nejaky zdrav. material
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát zář 22, 2017 20:28

fps píše:na desinfekci mi vždy stačilo pomočení,

Uz vidim jak v horach narazis na nekoh zraneho, budes mu chtet pomoct. Vytahnes prut a pomocis ho... nechces pridat nejake pruzne obinadlo? Ma hodne vyuziti. A nejaka betadina taky neni spatna na podebrany prst, oderky ti moč muze uskodit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát zář 22, 2017 20:33

Quido píše:mam to presne naopak, ve stanu furt slysim nejake zvuky, ale nevidim nic, kdezto ve zdaraku, tedy kdyz nespim, co slysim tak i vidim,

Ja to vidim hlavne u fakanu. Pod tarpem lehnou do spacaku a jsou jak peny. Ve stanu radi, jak o dusu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Stani » pát zář 22, 2017 20:51

Mawenzi píše:jinak treba strasne moc zvazuju nejakej stan pro jednoho. Jo, vim, ze celta je lehci ale rikam si, zda nema clovek pak vetsi pocit bezpeci kdyz je vlastne ze vsech stran uzavrenej... jak se bojim spat sama v lese ale zacinam mit fakt problemy s tim ze nemam s kym jezdit, jestli by to psychologicky nepomohlo - ale predpokladam, ze s tim nikdo zadny zkusenosti nema, takze nevi, co ..

Máme odjakživa dané hľadať/stavať si tie "štyri steny" kvôli bezpečiu.

Chodím sám, zvykneš si. Sem tam sa to prestrieda s civilizáciou, ale potom zase chceš byť sám. To sú aj najlepšie terapie. Moja prvá noc bola len o mikrospánkoch, pri absolútne krásnom úplnku, ktorý mi "kreslil" na steny stanu všeljaké tiene stromov, krovia. Fúkalo a k tomu tie zvuky - človek si rád domýšľa bludy (horror vacui). Ale ďalšie noci už boli fajn. A najlepšie noci boli tie, kde som dosť unavený spal ako zabitý. Ide fakt len o zvyk.

A dnes sú tie jednomiestne stany ľahké, variabilné, lepší komfort.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 22:06

fps píše:...proti šoku je nejlepší předcházet zraněním, a ne ňáká lékárnička, pro ty kdo chodí na těžko sami je nejdůležitější jít do všeho s velikou rozvahou, a ne jezdit v Alpách po zadku...



Ty voe!!!
](*,)
Já měl kamaráda, většího přizdisráče v horách sem neviděl... Je na pravdě bóží (nebo booží? :wink: ), dostal v pětapadesáti v Alpách šutrem a bylo...
Kámoš, 65 let, na kole sme mu vždycky dávali na prdel a on jezdil sjezdy s rozvahou. V Chorvatsku bodnul před blbou zatáčkou a je v pánu.
Soused 60 roků, jezdil autem, jak kdyby vez vajíčka... usnul a napasoval to do stromu a už půl roku se belhá vo berlích...
Kámoš když sem se rozkašil tvrdil, že neumim padat, že jemu by se to nestalo. Že stačí dávat bacha a nemůže se ti nikdy nic stát. Skoro v padesáti ho při potápění přejel motorák. Dost to přehodnotil...
Samý zralý chlapi, žadný mladý zbrkla.
Dva mrtvý, dva budou asi na dosmrti pajdat...

Já dělal vejškovky patnáct let. To už sem dvacet let lezl. Školitel. A prd. Na dvakrát páteř, obě ruce, nějaký žebra, otřes orgánů a arytmie.

Ale jak známo, každej si na ty kamna musí šáhnout sám a to, že si někdo nešáh jako dítko, neznamená, že to nemůže dohnat...

Dovolím si prafrázovat rčení o paranoie.
To že se ti nikdy nic nestalo, neznamená, že si šikovnej...
Naposledy upravil dudy dne pát zář 22, 2017 22:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 22:15

:D cekal jsem, ze to nevydrzis. Je to marny, je to marny...

booze píše:Uz vidim jak v horach narazis na nekoh zraneho, budes mu chtet pomoct. Vytahnes prut a pomocis ho...

:lol: a pak pozna sam na sobe, k cemu je potreba lekarnicka ;-)

Ona vubec tahle teorie... na nejake oderky mozna, ale az zakopne a rozsekne si treba koleno...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 22:27

K tý chcapce.
Sem si zadal do googlu "dezinfekční účinky moči" a jako první na mě vyskočilo tohle.
Obzvlště mě zaujal klystýr močí a šňupání moče za účelem zlepšení čichu...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 22:33

P.S.:
Já sem velkej, ale opravdu velkej posera, ale, snad díky tomu, že mám kamna za sebou, rozhodně nebudu tvrdit i navzdory (nebo snad díky :(( ) nabytým zkušenostem, že se mi to nemůže stát znovu.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 22:51

Jj, taky tak a to se mi toho zas tolik nestalo. Prvni vrtulnik jsem videl jako utrzene ucho, o ktere jsem si dlouho koledoval. Rikal jsem si, ze podruhe uz se to stat nesmi a houby, takova blbost... jak ja jsem byl na sebe nasrany... A porad jeste jsem, kdyz si na to vzpomenu. Doufam, ze uz se to nestane, ale jeden nikdy nevi. Moznosti je spousta a ne vsechny muze clovek ovlivnit. A zrovna lekarnicka je vec, ktera muze aspon pomoct s nasledkama a naprosto nechapu, ze ji nekdo nenosi. Aspon zakladni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 23:11

Podle té teorie by nemohli bourat zkušení řidiči, či profesionálové co prochází každoročně školením, nemohli by hynout zkušení horolezci, špičkoví sportovci...
Ale praxe hovoří jinak...
Jak ve světle opatrnosti, matky zdraví vysvětlit smrt třeba Günthera Messnera, Mirka Šmída, Zděndy Hrubýho, Ueli Stecka...
Všicko starý zkušený borci.
Nebo Kurt Albert. Chlapík co lez sólo devítky, takže asi znal své hranice a uměl s tím pracovat a věděl kdy a nač si dát majzla a pak se, s totálními následky, svalil s kinderferraty...
To je, v případě fps, jakož i případech našich, jako zabít se na parkovišti u Lidlu...

P.S.:
fps by ho pochcal...

P.S.P.S.:
A jak to že Gagarin zahynul při rutinním cvičném letu.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 1:12

Vis, co ti na to fps rekne, ze? On by nevlezl ani na tu kinderferatu, a tak se mu nemuze nic stat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » sob zář 23, 2017 1:27

Vím :twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » sob zář 23, 2017 9:19

tak ja tomu rozumim, ze nekdo tyhle veci nenosi a citi se jako velky opatrny frajer, jenze je to vlastne tak trochu alibismus, pac kdyz se uz nedejboze fakt neco vyvrbi, tak spolehaji na ty druhe... mel jsem kolegu, se kterym jsem chodil dost casto a ten taky nikdy z takovych veci nic nenes, ani snurku navic a pokazde jsme mu nekdo z nas lepili nos, zavazovali ruku, dezinfikovali koleno atp, jelikoz jakmile k necemu doslo, on byl prvni, kdo byl v soku, nepouzitelny a vyzadoval peci...
:rolleyes:
...pak sel jednou sam a nasli ho za tri dny, modreho, jen blbe slapnul a trochu to s nim ujelo, narazil si zebra a urval slachu v kotniku s tim, ze si i natrhnul nejake zily a dost krvacel, nemel ani celovku ani pistalku (tehdy mobily nebyly) - ted je na pul tela ochrnutry a uz se na hreben nepodiva leda prostrednictvim dronu

a tech, co jsou opatrni a nepotrebuji zadnou "berlicku" jsou plne spitaly a horska sluzba je miluje :roll:

je fakt, ze dnes jsou mobily a to je velka pomoc, ale muze se clovek dostat do takove situace, kdy nepohne rukama nebo tak neco... dalsi vec, ze ty bezne veci, jako odreniny, lehke pady, prujmy, nahle horecky a tak, kdyz neporesis na miste, tak proste co nejrychleji slezes dolu a je vyreseno - ale treba mne se vetsinou ty delsi akce prerusovat a kazit si vylet nechce - nasadim patricny medikament a muzu pokracovat - je to samo pripad od pripadu :wink:
Naposledy upravil Quido dne sob zář 23, 2017 19:56, celkově upraveno 3
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » sob zář 23, 2017 19:42

když čtu co vše za šílenosti provádíte, tak by jste spíš sebou potřebovali zdravotnický tým, protože na to jak při těch všech šílenostech co provádíte riskujete je vám lékárnička na nic

P.S.
já do přírody nechodím kuli žádnému sportu, a nebo dokonce abych v ní vyhledávat adrenalin, já jsem tremp, turista, chodec
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » sob zář 23, 2017 20:00

@fpa:
... i s turistou se muze utrhnout chodnik ve srazu, muze se ti udelat blbe, nebo se ti muze rozparat nohavice, ci neco prasknout... ale dobre nikdo ti nic nevnucuje, treba mne to, kdyz nic jineho, dela dobre psychicky :wink:
kdo je pripraven, neni prekvapen
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » sob zář 23, 2017 20:41

tak tohle se ti může stát kdekoli i mimo turistiku, ale lékárničku nebo KPZ sebou nenosím, i když jsem tady někde kdysi čet že to někdo nosí i mimo turistiku, "kdo je pripraven, neni prekvapen" nebo "doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší" se já řídím, ale ne co do materiálního smyslu těchto pouček
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 20:49

Odpoved podle ocekavani :) No nic, to nema smysl. Az na to jednou dojde, a je to jen otazka casu, tak ti preju, abys to prezil bez trvalych nasledku a doufam, ze sem pak napises, zes to prehodnotil.

Turistika je sport. A solochozeni po horach je riskantni samo o sobe, s tim nic nenadelas.

Uvazujes jen riziko, podle tebe male, ale spravne je zvazovat riziko versus pripadne nasledky. Na male riziko s potentialne velkymi nasledky je dobre byt pripraven, zvlast kdyz to temer nic "nestoji". Zakladni lekarnicka muze mit do 100 g.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » sob zář 23, 2017 20:52

@fps:
ok, každý to máme jinak...

Takže věcně, zejména pro ty, co se teprve rozhodují či začínají - ať je o čem diskutovat...
:-..
KPZ (nebo-li dnes více používaná zkratka EDC - Every Day Carry)...
...kdo neví, tak zkratka KPZ vznikla už za první republiky z trampského či skautského pojmu Krabička Poslední Záchrany a měla za účel sloužit trempům v případě, že se ve hvozdech ztratí či se dostanou osamoceni do jakékoli nouze ... pochopitelně, mnoho věcí v jejím obsahu se již změnilo, také přístup k potřebám v nouzi se změnil zejména s ohledem na to, že je dnes běžná možnost použít mobil a přivolat pomoc, což tehdy nebylo možné...
Osobně jsem především dávno opustil původní verzi balení v pevné (většinou plechové) krabičce, jak napovídá původní název, ale shledal jsem měkké balení daleko výhodnějším...
:wink:
...a co mám pod pojmem KPZ já a co tam mám zabaleno?
Má KPZ se skládá z malého nouzového balíčku (KPZ ps), který beru na kratší akce (víkendovky, 2-3 dny, nebo na akce v dosažitelnosti civilizace) - jsou to vlastně jen věci pro případ nějaké krátkodobé nepředvídatelné nouze; KPZ per se případně přidávám do větší (KPZ +), kterou nosím pak na větší akce, delší hřebenovky, kdy se několik dní nepředpokládá návrat do civilizace, resp. na akce s dětmi, či tábory aj.;

KPZ ps (aktualizovaná váha 150g):
nouzová (miniaturní) čelovka ve vodotěsném pouzdře, malý kapesní nožík, krém na rty, silné stahovací lanko, provázek, několik gumiček, prezervativ, ploché zápalky, 2 dražé endiaron, 3 dražé ibubrufen, 4 dražé paralen, 4 dražé černé uhlí, coldrex - toto je v měkkém textilním váčku s možností stažení na šnůrku;

KPZ + (aktualizovaná váha 390g):
lístek se jménem, adresou a kontakty pro případě nouze, kousek papíru, tužka, průpiska, svitek pružného lanka, šitíčko s sicherkama, špulky pevných nití, rychlostahovací pásky, náhr. pevné tkaničky, dezinfekce, trojcípý šátek, sterilní přítlačné krytí, obvaz, náplasti na puchýře, krém na klouby, krém NIVEA, pružná izolepa - to vše v silném textilním pouzdře s možností pověšení na krk, nebo připnutí na opasek; do toho pouzdra se přidá váček s KPZ ps, přes zapnuté pouzdro přetáhnu pružnou reflexní pásku a zabalím do nepromokavého obalu.

KPZ00.jpg


KPZ.jpg
Naposledy upravil Quido dne úte lis 14, 2017 10:37, celkově upraveno 4
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » sob zář 23, 2017 20:55

@mike:
dopredu nevymyslis, co se muze stat a mnohdy tomu ani nezabranis, jde o to pripadne nasledky eliminovat, jak jen to jde a hlavne si uplne nezkazit "vylet"...

a potom, proc by se lekarnicky pro turistiku vyrabely a prodavaly?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 21:00

No vsak. Jeste k mobilu: u obou mych vyletu vrtulnikem se to stalo v mistech, kde nebyl signal a nejblizsi byl kilometry daleko. Coz bych aspon v Alpach videl jako standard a na mobil nespolehal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » sob zář 23, 2017 21:01

ani 112? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 21:04

Ani 112. V druhem pripade dokonce dva mobily nejaky signal ukazovaly, ale nefungoval, asi nejake odrazy. Jinak je naprosto bezne, ze neni ani carka a nekolik dni neprojde ani SMS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 23, 2017 21:11

ja ho castecne chapu, protoze dost zraneni je bud takovyho razu, ze se bud az tak moc nestane nebo bez fatalnich nasledku, anebo to cloveka vykoleji tak, ze je mu ta lekarnicka stejne naprd nebo to nakonec neumi spravne pouzit, nebo stejne nema, co by potreboval... takovy pripady, kdy se clovek zmrzaci tak, ze pak uz ma utrum a pritom by ho zachranila vec jako ibac nebo kus obvazu, ty sou fakt asi hodne vyjimecny. Takze urcite neni asi rozumnej napad lekarnicku nemit, ale kdyz se s nim napr utrhne kus svahu, nejak blbe dopadne a bude mu z nohy trcet 10 centaku kosti, tak uz vidim jak se osetruje... i kdyby mel cim, jeslti by to vubec umel a zvladl pouzit? (kdokoli, obecne... myslim, ze vetsina lidi, co beha nekde po vyletech ani netusi, jak osetrit cokoli jinyho nez puchyr nebo prujem)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » sob zář 23, 2017 21:31

KPZ neni jen lekarnicka... ja mu taky rozumim, presto nesouhlasim
:roll:
nemusime hnedle tvorit scenare ke smrtelnym ci vaznym zranenim, i blba odrenina ti bez dezinfekce za den dva muze udelat pekny problem, kezto diky dezinfekci se ne, blby puchyr te muze donutit sejit a vratit se domu, kdezto spravne osetreni (jehla dezinfekce, naplast) ti umozni normalne pokracovat, atd atd ... takovych prikladu se da vyjmenovat stovky
Naposledy upravil Quido dne sob zář 23, 2017 22:10, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 22:03

Asi tak...

@Mawenzi: mne ten Aulin v obou pripadech pomohl a nejspis hodne. V druhem i ex-post, protoze Taliani mi na bolest davali akorat paracetamol (1000 mg), ktery na narazena zebra nefunguje. Aulin je u nich zakazany a ibuprofen asi neradi nebo co. Cesta zpatky byla dost narocna i s Aulinem, bez nej by to bylo peklo. Ibuprofenu bych si musel brat nejvyssi davku, ale taky by pomohl.

Hlavne ale nechapu, proc s sebou neco takoveho nemit. Plato vazi par gramu. A muze se hodit i jinak, kdysi jsem po lyzovani pri vystupovani z lanovky v rozepnute bote blbe zakopl a narazil si palec. Prerazeny nehet, bolelo to priserne, v aute jsem se kroutil. Nastesti jsem ten Brufen mel a pomohl, shanej ho nekde v nedeli vecer v Rakousku... V podstate prkotina, ale jeden prasek mi usetril nekolik velmi neprijemnych hodin.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy