corazon creek 65 nebo eiger 55??

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

corazon creek 65 nebo eiger 55??

Příspěvekod rad0 » pát črc 7, 2006 15:19

shanim batoh na vicedenni tury a mozna 10 denni pobyty...
...nevim jesi 55 staci a nebo vzit uz 65...
...prosim nemate nekdo zkusenosti s corazon creek/em/ 65...?
..thx..
Uživatelský avatar
rad0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát črc 7, 2006 15:11
Bydliště: tyra

Příspěvekod krtenek » pát črc 7, 2006 16:55

Jasně že ten větší. Řekl bych, že Corazon je už tak dlouho zavedená značka, že chybu neuděláš. Pokud ale budeš mít možnost, tak si ho vyzkoušej naloženej.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: corazon creek 65 nebo eiger 55??

Příspěvekod Rujir » pát črc 7, 2006 17:15

rad0 píše:shanim batoh na vicedenni tury a mozna 10 denni pobyty...
...nevim jesi 55 staci a nebo vzit uz 65...


Jednoznacne vacsi. Nikdy nevies, kedy budes potrebovat toho trochu viac (napr. stravu na desat dni) a vzdy je lepsie mat vsetko pekne vnutri v batohu, nez vselijak poprichytavane zvonku. :wink:

Corazon tu vsetci ospevuju, takze ak ti sedi, tak to asi bude v pohode. Minimalne pan P. ti to bude tvrdit. :mrgreen: Aj ked ten je teraz uz asi v Rusku...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: corazon creek 65 nebo eiger 55??

Příspěvekod krtenek » pát črc 7, 2006 18:00

rad0 píše:shanim batoh na vicedenni tury a mozna 10 denni pobyty...
Mňo :(( ...jestli plánuješ až 10ti denní výpravy, tak bych vzal ještě větší. Já jsme maximalista - mám 80 Plus (ale zase máme velkej stan).
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

iiihaaaa

Příspěvekod rad0 » pát črc 7, 2006 18:28

to krtenek:::to s temi 10 dny sem myslel ve smyslu--ze bych nebral sebou jidlo/jelikoz by asi bylo nejak jinak zajisteno/ :mrgreen: ...tak jestli by to stacilo na veci...a treba nekolika denni tury.. :((

...let´s the sun shine... *
Uživatelský avatar
rad0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát črc 7, 2006 15:11
Bydliště: tyra

Re: iiihaaaa

Příspěvekod Rujir » pát črc 7, 2006 18:38

rad0 píše:to krtenek:::to s temi 10 dny sem myslel ve smyslu--ze bych nebral sebou jidlo/jelikoz by asi bylo nejak jinak zajisteno/ :mrgreen: ...tak jestli by to stacilo na veci...a treba nekolika denni tury.. :((

...let´s the sun shine... *


Uprimne povedane tych 65l je podla mna ideal na kazdy pad. Na 10dnovu turu sa balis aj tak rovnako ako na 5dnovu (odhliadnuc od jedla) a cokolvek vacsie ako 65l ta nuti neustale bojovat so syndromom "velkeho batohu" (tj. cim vacsi batoh, tym viac zbytocnosti). Na druhu stranu je 65l podla mna zaroven dolna hranica flexibilnosti - hlavne na dlhsie tury toho proste potrebujes viac... *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

thx

Příspěvekod rad0 » pát črc 7, 2006 18:48

to Rujir::: thanx so much
Uživatelský avatar
rad0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát črc 7, 2006 15:11
Bydliště: tyra

Re: iiihaaaa

Příspěvekod krtenek » pát črc 7, 2006 19:03

Rujir píše:a cokolvek vacsie ako 65l ta nuti neustale bojovat so syndromom "velkeho batohu"
To zas ne. Beru vždycky to samé, ale mám holt spacák a stan o větším objemu. :?
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: iiihaaaa

Příspěvekod Rujir » pát črc 7, 2006 19:24

krtenek píše:To zas ne. Beru vždycky to samé, ale mám holt spacák a stan o větším objemu. :?


Tak spacak ma asi kazdy. :wink: A stan o vacsom objeme znamena, ze sa v nom vyspi viac ludi tj. mas k dispozicii viac ludi na jeho nosenie, nie? :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: iiihaaaa

Příspěvekod krtenek » pát črc 7, 2006 19:30

Rujir píše:Tak spacak ma asi kazdy. :wink: A stan o vacsom objeme znamena, ze sa v nom vyspi viac ludi tj. mas k dispozicii viac ludi na jeho nosenie, nie? :mrgreen:
Já mám objemnější spacák (bohužel či bohudík?). No a přítelkyně nosit 3kg stan nebude...
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

is it my final solution or not?

Příspěvekod rad0 » pát črc 7, 2006 19:32

takze asi jdu do toho creek/u/65
Uživatelský avatar
rad0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát črc 7, 2006 15:11
Bydliště: tyra

Re: iiihaaaa

Příspěvekod Rujir » pát črc 7, 2006 19:33

krtenek píše:Já mám objemnější spacák (bohužel či bohudík?). No a přítelkyně nosit 3kg stan nebude...


Jasne ze nebude nosit 3kg stan. Ale tych 1.5kg by zobrat mohla. Ved sme predsa vsetci za emancipaciu, nie? :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: iiihaaaa

Příspěvekod krtenek » pát črc 7, 2006 19:42

Rujir píše:Jasne ze nebude nosit 3kg stan. Ale tych 1.5kg by zobrat mohla. Ved sme predsa vsetci za emancipaciu, nie? :wink:
Bez komentáře. :twisted: A vraťme se radši k tématu, je-li ještě co napsat.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod Kometa » úte črc 11, 2006 17:05

Mam Corazon Creek a teď jsem ho byla na 14 dní provětrat. Nosila jsem v něm 15-20 kg (ale většinou spíš na spodní hranici).

Poznatky: široké ramení popruhy - původně jsem je považovala za plus, po pár dnech jsem je proklínala. Sice mam dost široká ramena, ale opíraly se mi jen o tu nejvystouplejší část - o ramení klouby, které z toho fakt nebyly nadšené. Takže jsem pak chodila tak, že jsem si pod ty popruhy vsunula ruce(dlaně jsem si položila pod klíční kosti) a tak si tu váhu rozkládala i jinam. Jenže potom se mi zas začaly kluby na prstech od těch popruhů odírat a navíc jsem s těma založenejma rukama vypadala jak když si hraju na kuře.

zadruhé - na rovince ok, ale při zdolávání kopců sem objevila další nešvar - člověk má tendenci se při lezení do kopce předklonit a nahrbit, což ovšem tento batoh poněkud znemožňuje. Prostě nemam mezi ním a svými zády dost prostoru pro požadovaný předklon (a předklánět se s rovnými zády je proti přírodě).

zatřetí - má nekvalitní zatahovací šňůrky, i tkaničky z bot od vietnamců by snad byly lepší. Zřejmě odejdou jako první. Což ale zas tak nevadí, vyměnit šňůrku je to nejmenší.

začtvrté - vypadá poněkud nekompaktně (v porovnání s přítelovo Deutrem Eclipse)

zapáté - malá drobnost, ale rozčílila mě - poutka, na kterými jsem chtěla přichytit karimatku (zvenku na spodní komoře) jsou nesmysleně krátká. Možná jsou ale k něčemu jinému, to nevím.

Ale jinak ho hodnotím pozitivně. Přemýšlím, jestli bych si ho koupila znovu, když bych měla tyhle poznatky. Asi ano. Prokázal mi dobrou službu (např.v dešti nepromokl, bederák nese velký podíl hmotnosti, seděl mi na zádech ze všech zkoušených nejlépe, ...). Jen musím nějak vyřešit ty ramení popruhy, i kdyby to mělo znamenat nosit s sebou 2 molitanové houby a dycky si je tam šoupnout.
další plus - dostatečně veliká spodní komora, kam se vejde i můj jumbo spacák Prima Trek.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Příspěvekod rad0 » stř črc 12, 2006 8:38

Kometa píše:
začtvrté - vypadá poněkud nekompaktně (v porovnání s přítelovo Deutrem Eclipse)

zapáté - malá drobnost, ale rozčílila mě - poutka, na kterými jsem chtěla přichytit karimatku (zvenku na spodní komoře) jsou nesmysleně krátká. Možná jsou ale k něčemu jinému, to nevím.


ad4. mozna porovnavat tyto 2 bagly neni zrovna to prave orechove,ale kdyz uz tak i cenove :D

ad5. a da se karimatku dat nejak shora???
Uživatelský avatar
rad0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát črc 7, 2006 15:11
Bydliště: tyra

Příspěvekod Kometa » stř črc 12, 2006 15:51

ad4. schválně píšu, s čím to porovnávám, prostě aby bylo jasno.
Nicméně si ale myslím, že hrubé rysy designu nejsou závislé na ceně. Třeba takový Husky vypadaj moc pěkně.

ad5. záleží, jakou máš karimatku. Pokud pěnovku, tak ta dolu půjde, ale ja si vzala jen alumatku, která je zbalená dost krátká, takže mi vypadávala z místa, kam jsem ji dala (pod popruhy s přezkama na spodní komoře).
Nahoru na víko by taky šla dál, jsou tam 2 poměrně hodně dlouhé popruhy (dá se za ně batoh pohodlně vzít a přenést, jsou), ale cokoli na víku, či těžká váha v něm zhoršuje manipulaci při otvárání a zavírání, takže proto jsem tam nechtěla mít karimatku.

Dál by šla zasunout třeba za boční popruhy.

Boční kapsy mi nechyběly, ale to bude asi tim, že pití nosil přítel.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Příspěvekod Kometa » ned črc 30, 2006 13:56

Ještě bych dodala, že u Corazonu je super, že lze uplně odepnout "víko", je to fakt dobré a užitečné. Ještě by bylo geniální, kdyby se z toho víka dal udělat provizorní batůžek, ale to bych toho po batohu za 2500 chtěla moc. Takže si to asi nějak přizpůsobím sama (tráky z jinýho batohu, co by šly přidělat+ mobilní výstuž, kterou bych měla běžně zastrčenou v krosně a pro případ potřeby malého bytůžku bych ji tam jen vložila).

Co na to říkáte? Zkoušeli jste to už někdo?
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Příspěvekod uplne jinej martin » ned črc 30, 2006 15:52

Kometa píše:Ještě bych dodala, že u Corazonu je super, že lze uplně odepnout "víko", je to fakt dobré a užitečné. Ještě by bylo geniální, kdyby se z toho víka dal udělat provizorní batůžek, ale to bych toho po batohu za 2500 chtěla moc. Takže si to asi nějak přizpůsobím sama (tráky z jinýho batohu, co by šly přidělat+ mobilní výstuž, kterou bych měla běžně zastrčenou v krosně a pro případ potřeby malého bytůžku bych ji tam jen vložila).

Co na to říkáte? Zkoušeli jste to už někdo?


Dyť stačí kus popruhu z galantérky a dva trojzubce odtamtéž a máš popruhy jak vyšitý. A pevný záda u baťůžku třicet na třicet používaného příležitostně bych neřešil. Jinak zajímavý nápad, určitě to realizuju.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Kometa » ned črc 30, 2006 16:38

stačí, ale když mam doma dost batůžků, u kterých něco ruplo, tak radši využiju popruhy z nich, přeci jen to bude pohodlnější a estetičtější.

Víš, bylo by super kdyby to napadlo i nějakýho výrobce, že by to víko mělo k tomuto užití vhodnější tvar... ale jasně, jde to i tak.
heh, tak to můžeme realizovat a pak se tu pochlubit výsledkama, jak jsme byli úspěšní :ú
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Příspěvekod uplne jinej martin » ned črc 30, 2006 18:56

Kometa píše:stačí, ale když mam doma dost batůžků, u kterých něco ruplo, tak radši využiju popruhy z nich, přeci jen to bude pohodlnější a estetičtější.

Víš, bylo by super kdyby to napadlo i nějakýho výrobce, že by to víko mělo k tomuto užití vhodnější tvar... ale jasně, jde to i tak.
heh, tak to můžeme realizovat a pak se tu pochlubit výsledkama, jak jsme byli úspěšní :ú

no podle mě v první řadě víko od batohu má mít nejlepší užití jako víko od batohu. To máš jako když chceš do mobilu narvat foťák - taky to pořádně nejde. Buď to bude blbě fotit, nebo to nebude mít velikost a váhu mobilu a nebo to bude na hovno celý. Víko buď nebude dobrý víko, nebo to bude špatnej baťůžek anebo to bude rovnou nahovno všechno.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl


Zpět na Batohy