pitny vak

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pitny vak

Příspěvekod candy » sob dub 7, 2012 17:27

OK. :) dakujem este raz.
P.S. nakoniec som na offic strankach nasla rozmery v palcoch. ;)
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod grco » sob dub 7, 2012 21:03

Tak som prave pomocou velmi teplej vody narval naustok z Osprey (Nalgene) na hadicku zo Source (Platypus je rovnako siroky, takze to pojde aj tam). Velmi ma to potesilo a rovno som si objednal 2 samostatne Osprey (Nalgene) naustky s magnetom a narvem ich vsade. :)

Ak by niekto chcel tiez http://www.facewest.co.uk/Nalgene-Bite-Valve.html
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pitny vak

Příspěvekod candy » sob dub 7, 2012 22:15

:D skoda ze sa tu nedaju prispevky olajkovat :D:D:D super vyriesenie problemu =D> som sa pobavila
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod maximo » pon dub 9, 2012 11:06

Ahoj mam dva uplne nove vaky na vodu 3L Source nikdy sem je nepouzil byl to spatny dar.Jsou koupeny 27.2.2012.
Nechcete nekdo?Staly 1180kc oba.Zkuste neco nabidnout
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: pitny vak

Příspěvekod xgeorgeas » stř dub 11, 2012 16:26

Zdarec. Možná trochu OT, ale po neúspěšných pokusech v hledání odpovědi se ptám tady. Uvažuju o pitným vaku, dosud jsem používal vždycky jenom petky, ale hlodají mi v hlavě myšlenky, a nevím jestli jsou správné, že při použití vaku: a) ušetřím místo v batohu, protože vak přijde do special kapsy (mám Deuter Aircontact 55+10).
b) zlepší se vyvážení batohu, protože vak je v těsné blízkosti zad

Prosím zkušené uživatele vodních vaků o jejich názor a pak bych měl ještě jeden dotázek a to, který ventil je lepší, abych mohl třeba z vaku napustit vodu do ešusu, nebo třeba opláchnout pracky? Díky za rady a krásné jaro všem Jirka *
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: pitny vak

Příspěvekod Chmeld4 » pát dub 13, 2012 10:17

xgeorgeas píše: a) ušetřím místo v batohu, protože vak přijde do special kapsy (mám Deuter Aircontact 55+10).
b) zlepší se vyvážení batohu, protože vak je v těsné blízkosti zad

.... který ventil je lepší, abych mohl třeba z vaku napustit vodu do ešusu, nebo třeba opláchnout pracky? *



Hoj,
ad a) Tím samozřejmě zabere nějaké místo v batohu také. Ta voda se přeci nezmáčkne nikam :wink:
Já při odpití petku postupně mačkám, takže si tím přidávám trochu místa.
ad b) Vyvážení se tím samozřejmě o něco zlepší, nicméně to můžeš kompenzovat vyvážením věcí v batohu :wink:
Hodně lidí nosí dvě petky na bocích batohu a upijí z nich na střídačku.

Ventil bych být tebou nehrotil. Pokud se nemýlím tak musíš v každém případě držet náustek lehce zmáčknutý jako když piješ, takže to bude spíš o šikovnosti uživatele.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: pitny vak

Příspěvekod Perrund » pát dub 27, 2012 23:43

grco píše:1) Magnetka u Ospreya je ultimatna vec, nic lepsie neexistuje.


Ja len doplním, že magnetku nemá len Osprey, ale aj Hydrapak. Dá sa to upevniť na hrudný popruh a kamkoľvek na hadičku. Volá sa to Quantum Clip a stojí to 6 dolárov. Video: http://www.youtube.com/watch?v=Cl0fOS0UpZs

Hydrapak používa tento systém už dávnejšie, len predtým to bolo so suchým zipsom, v roku 2010 prešli na magnet.
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: pitny vak

Příspěvekod Kniga » stř kvě 2, 2012 19:43

A co takhle nejaky pitny vak bez ftalatu a BPA ci tak? proste nejaky z nehoz se neuvolnuje svinstvo? to asi moc neni co?
Kniga
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned pro 20, 2009 16:20

Re: pitny vak

Příspěvekod Perrund » stř kvě 2, 2012 20:26

Tak napríklad Hydrapak tvrdí, že v žiadnej súčiastke ich pitných systémov nie je PVC, ftaláty ani BPA. Majú to napísaná aj na niektorých vakoch:
http://www.outdoortrends.de/out/picture ... 001_z1.jpg
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: pitny vak

Příspěvekod Kniga » čtv kvě 3, 2012 19:55

diky za info :) to jsme rada, tak uz vim co chci k vanocum :) jsem si dneska bohuzel koupila asi nejakej s ftalatama a tak,ale spichala jsem, zitra odjizdim.. tak kvalitnejsi holt bude pozdeji :(

Edit: Jéé tak to vypada, ze tak spatne jsme nekoupila :) pokud teda to fakt splnuji vsechny vaky http://sourceoutdoor.com/hiking-gear/7- ... technology
Konkretne mam tenhle, ale jen 1.5 http://source-vagabond.com/water-bladde ... depac.html ale zase ja se toulam jen tu u nas to se vzdycky da v hospudce nebo u dobrych lidi naplnit :)
Kniga
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned pro 20, 2009 16:20

Re: pitny vak

Příspěvekod Trafikant » čtv kvě 3, 2012 21:43

Source, Platypus i Osprey (Nalgene) jsou BPA-Free, není se čeho bát.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: pitny vak

Příspěvekod Perrund » pát kvě 4, 2012 0:32

V posledných rokoch vyrobené by už mali byť v poriadku, ale napr. Nalgene vyrábalo fľaše s BPA ešte v roku 2008.
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: pitny vak

Příspěvekod Leštěnka » pát kvě 4, 2012 8:16

Tak jsem se ke své radosti stala taky majitelkou vaku - Source. Sušení díky sponě paráda, ale jak usušit hadici? Nějaké tipy prosím?
Uživatelský avatar
Leštěnka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: pon říj 11, 2010 19:43

Re: pitny vak

Příspěvekod kropt » pát kvě 4, 2012 8:27

Leštěnka píše:Tak jsem se ke své radosti stala taky majitelkou vaku - Source.

Gratuluji.
Leštěnka píše:Sušení díky sponě paráda, ale jak usušit hadici? Nějaké tipy prosím?


To bych neřešil, hadici jen vylij ať v ní nezůstane větší množství vody a vyschne velice rychle sama od sebe - dělám to tak už 4 roky a nevšiml jsem si nikdy, že by se v ní dělo něco nekalého...
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: pitny vak

Příspěvekod Kniga » pát kvě 4, 2012 14:42

A co davate jen vodu? Uvazuju, ze vyzkousim nejaky ten iontak ci jak se tomu nadava... myslite ze to tma muz dat?
Kniga
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned pro 20, 2009 16:20

Re: pitny vak

Příspěvekod šíp » pát kvě 4, 2012 14:45

Klidně, já tam dávám buď ionťák, nebo čaj s šumivých hořčíkem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: pitny vak

Příspěvekod Trafikant » pát kvě 4, 2012 15:34

Ad ty ionťáky - mě se třebas u Platypuse stalo, že při použití práškového ionťáku (napřed ušejkovaného v láhvi) se vak částečně obarvil - na funkci to nemělo vliv, ale drží to a nepomohly ani čistící tablety. Těžko říct, zda to dělá jen Platypus, nebo to byla výjimka celkově.

Tekuté ionťáky jsou v pohodě.

Lešťěnka: Source je IMHO jedna z nejlepších možností a v podstatě vždy doporučuji vaky vybírat z té "svaté trojice" - Source, Platypus (a s ním v rámci Cascade Designs i MSR) a Nalgene (Osprey).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: pitny vak

Příspěvekod šíp » pát kvě 4, 2012 15:45

Barvu neřeším, čaje totiž mají barvící schopnost velkou. A alespoň není vidět plíseň :-..
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: pitny vak

Příspěvekod Perrund » pát kvě 4, 2012 18:12

Jarilo píše:Lešťěnka: Source je IMHO jedna z nejlepších možností a v podstatě vždy doporučuji vaky vybírat z té "svaté trojice" - Source, Platypus (a s ním v rámci Cascade Designs i MSR) a Nalgene (Osprey).


A ja by som dal do svätej trojice Hydrapak miesto Nalgene. Už len kvôli tomu, že sa dá úplne obrátiť naruby a pekne umyť aj zvnútra a vysušiť. Nalgene by som bral len s batohom Osprey.
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: pitny vak

Příspěvekod Buca » pát kvě 4, 2012 19:09

No, já jsem před 6ti lety koupil v UK za pár babek (10GBP???) nějaký noname (Gelert) picí batůžek i s vakem a po návratu jsem viděl ten samý s jiným názvem za 800 po slevě v Makru. Nicméně po několika letech užívání jsem na něj zanevřel, protože nemám kapsu na vak s pitím na/v krosně a v provizorním řešení (nadstavovací kapsa pro Patogonii od Trek sportu-bohužel jen jedna, tak visela na batohu uprostřed mezi popruhy) se kroutil a nebylo to ono. Ale časem jsme s přítelkyní zjistili, že to tak nějak není ono ani na jejím Deuter AirContactu, co má na vak připravené kapsy po stranách.
Moje osobní resumé:vak je super kamkoli do civilizace, kde jsou umyvadla a zázemí. Do míst, kde je třeba nabírat vodu za studen/studánek/pramenů a pak ji večer lít třebas do ešusu a pod, je vak podle mě handicap. A když se při nepotřebě složí bokem, tak je třeba se o něj pořád starat a kontrolovat, jestli neutrpěl poškození.
Na doporučení kámoše a osobní zkušenosti po OTOBu 2011 jsem si pořídil ConverTube od Source a nechápu, jak jsem bez tohohle vynálezu mohl tak dlouho žít :D . Našroubuju na flašku, když dojde voda, naplním flašku nebo v případě, že jsem někde ve vyprahlých končinách a táhnu vodu s sebou, přešroubuju a jedem dál. Flašky zůstanou (origo špunty samozřejmě schovávám), hodí se na nošení vody na delší vzdálenosti a tak, k čemuž je vak docela nevhodný. A hlavně, pokud ji nepotřebuju, jen ji zamotám a strčím kamkoli do batohu, o choulostivý vak se nestarám.
...let the good times roll...
Uživatelský avatar
Buca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát dub 20, 2012 16:13
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pitny vak

Příspěvekod zajcev » čtv čer 7, 2012 8:06

Lidicky neviete kde sa da v nasich koncinach zohnat novy model od Hydrapaku oznacovany ako Elite?
http://www.hydrapak.com/store-2/#ecwid:category=632576&mode=product&product=6779086

Obrázek

Vsade co som na internete nasiel maju len ten starsi model (bez prepazky) oznacovany ako Classic :((
(naco kupovat stary, ked uz je pol roka von novy vylepseny..)
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: pitny vak

Příspěvekod candy » stř črc 4, 2012 21:50

Takze... konecne pred mesiacom - dvomi dorazil nas novy pitny vak kt. som tak dlho vyberala. Len pre zopakovanie nakoniec padla volba na HYDRAPAK 3L shape-shift tzn ten novy s prepazkou. :D

Zatial sme ho mali moznost vyskusat na troch cyklo dnoch a niekolkych celodennych vyletoch do prirody.
- plnenie az primitivne, jednoduchy uzaver, da sa dat lahko dole a cely obsah vyprazdnit behom sekundy,
- bala som sa ze bude nejak presakovat popri tom sklade navrchu - je tam taka kolajnicka ale je to paradne utesnene a nevytiekla ani kvapka...
- hadica sa nacvakava - manipulacia jednoducha
- cistenie skvele - da sa cely obratit naruby a umyt, vycvaknem hadicu a po stlaceni naustku cely obsah krasne vytecie zostane tam par kvapiek kt. vyschnu
- to delenie v strede je super vymysel pretoze vak ma pomerne velky objem a takto si drzi tvar plochy takze zabera v batohu vo vysledku prekvapivo malo miesta - myslela som si povodne ze ked tam dam ten vak tak do batohu uz nic nenarvem a bola som pripravena zmierit sa s tym :D ale nejakym zazrakom sa tam vojde vsetko to co aj predtym
- naustok je jemny do ust prijemny netreba ho nijak zvlast skusnut - aspon moj pocit nemam ho s cim porovnat, prietok dostatocny
- je uzatvaratelny takze to nevyteka nahodne a ma magnet kt. ako sa ukazal je naozaj strasne genialny vymysel.

celkovo si myslim ze sa hydrapaku podarilo spojit vsetky klady kt. ste mi predtym vymenovali. pouzivame ho s priatelom spolu pretoze on vacsinou nosi batoh na mensich vyletoch a obsah 3 L nam obom staci na cely den... ziadnu nevyhodu sme nenasli. ak sa budeme rozhodovat co kupit znova volba je jasna. Az mi je luto ze druhy sa zatial zda zbytocny. :) dufam ze nam dlho vydrzi.
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod Indy » stř črc 4, 2012 23:11

proc ze svate trojice vypadl Kamiluv vak? je o tolik horsi nez jine mechy? porizovacka do 300 u pouzitych armadnich je celkem prijatelna, ne?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: pitny vak

Příspěvekod ozzi » čtv srp 30, 2012 20:53

Ahoj,
mám stejný pitný vak a jsem s ním spokojen až na jednu maličkost. Tou je uzavírání náústku otočením o 180 stupňů...přijde mi, že to jde dost ztěžka (zdá se, že někdy lépe, jindy hůře) a občas to bylo až dost nepříjemné...

Jsi na tom s tímto stejně, nebo jde uzávěrem otáčet lehce?

Díky. Ondra

candy píše:Takze... konecne pred mesiacom - dvomi dorazil nas novy pitny vak kt. som tak dlho vyberala. Len pre zopakovanie nakoniec padla volba na HYDRAPAK 3L shape-shift tzn ten novy s prepazkou. :D

Zatial sme ho mali moznost vyskusat na troch cyklo dnoch a niekolkych celodennych vyletoch do prirody.
- plnenie az primitivne, jednoduchy uzaver, da sa dat lahko dole a cely obsah vyprazdnit behom sekundy,
- bala som sa ze bude nejak presakovat popri tom sklade navrchu - je tam taka kolajnicka ale je to paradne utesnene a nevytiekla ani kvapka...
- hadica sa nacvakava - manipulacia jednoducha
- cistenie skvele - da sa cely obratit naruby a umyt, vycvaknem hadicu a po stlaceni naustku cely obsah krasne vytecie zostane tam par kvapiek kt. vyschnu
- to delenie v strede je super vymysel pretoze vak ma pomerne velky objem a takto si drzi tvar plochy takze zabera v batohu vo vysledku prekvapivo malo miesta - myslela som si povodne ze ked tam dam ten vak tak do batohu uz nic nenarvem a bola som pripravena zmierit sa s tym :D ale nejakym zazrakom sa tam vojde vsetko to co aj predtym
- naustok je jemny do ust prijemny netreba ho nijak zvlast skusnut - aspon moj pocit nemam ho s cim porovnat, prietok dostatocny
- je uzatvaratelny takze to nevyteka nahodne a ma magnet kt. ako sa ukazal je naozaj strasne genialny vymysel.

celkovo si myslim ze sa hydrapaku podarilo spojit vsetky klady kt. ste mi predtym vymenovali. pouzivame ho s priatelom spolu pretoze on vacsinou nosi batoh na mensich vyletoch a obsah 3 L nam obom staci na cely den... ziadnu nevyhodu sme nenasli. ak sa budeme rozhodovat co kupit znova volba je jasna. Az mi je luto ze druhy sa zatial zda zbytocny. :) dufam ze nam dlho vydrzi.
ozzi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 30, 2012 20:48

Re: pitny vak

Příspěvekod candy » stř zář 19, 2012 19:25

Ondra: no moc lahko to nejde.. ak by sme za lahkost povazovali otocenie jednej ruke iba prstami tak to je prakticky nemozne .. ale dvomi to ide v pohode. rozhodne to nijak neviazne - ide to plynule. ale proste jednou sa to neda. :)
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod Tymrcha » čtv zář 20, 2012 20:58

Dobrý den,
Je bych se chtěl krátce zastat hydrovaků s uzávěrem na závit. Mám tento Camelbak http://www.camelbak.com/Military-Tactic ... 575&mw=441 a s plnícím uzávěremn jsem spokojen.
Uzávěr je dost široký pro prostrčení ruky, takže mytí není žádný problém.
To že při vylévání zůstane malá kapka vody mě netrápí, když ho používám často, je to problém zanedbatelný a když ho chci na delší dobu uložit tak vnitřek vytírám suchým hadrem nebo papírovým ubrouskem do sucha.
Největší výhodu vidím při nabírání vody někde v terénu. Používám tento batoh: http://www.camelbak.com/Military-Tactic ... &bc=1D1F20 z něhož nemusím vak vůbec vyndavat. Stačí rozepnout 2zipy, odšroubovat uzávěr a jsem ve vaku.
Tymrcha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 20, 2012 20:29

Re: pitny vak

Příspěvekod Chmeld4 » čtv pro 20, 2012 22:02

Ehmmm ... Dnes sem po 49 dnech ( jo sem prase :roll: ) vylil asi půl litru vody načerpané ze studánky v Píseckejch horách z Camelbaku. Voda ani vak nijak nesmrděli, ale ve skleničce byl ve vodě vidět lehký zákal. Samozřejmě sem se nenapil, ale na to že voda byla bez jakékoliv úpravy tak musim klukum z Camelbaku vyseknout poklonu :smt023
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: pitny vak

Příspěvekod mmaass » čtv pro 20, 2012 22:19

Chmeld4 píše:.....Samozřejmě sem se nenapil....

Klidne jsi mohl..procistil by jsi streva pred svatky, takze by se do tebe pak veslo vic rizku a cukrovi :D

P.S. kam ja na ten cerny humor chodim :(( :twisted:
Hlavně s úsměvem :-)
Uživatelský avatar
mmaass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř lis 21, 2012 20:11

Re: pitny vak

Příspěvekod Indy » čtv pro 20, 2012 23:38

v lete jsem tam mel vodu ze studanky mesic.

a protoze nejsem prase, klidne jsem se napil. a vypil jsem ji vsechnu.

a hadejte co? no spravne, nic. uplne v pohode.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: pitny vak

Příspěvekod Chmeld4 » pát pro 21, 2012 7:21

Indy píše:... a hadejte co? no spravne, ...

Od té doby máš ten divnej tik pod levým okem? :lol:


No ... dobře pro tebe :) Asi jsi měl opravdu Žízeň.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

PředchozíDalší

Zpět na Batohy