pitny vak

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

pitny vak

Příspěvekod candy » stř dub 4, 2012 11:54

Ahoj, riesim kupu nejakeho pitneho vaku. Batoh do kt. je urceny je Trimm Factory 28L / Trecksport tatran 60L - pochodila som po obchodoch ale nic ma samotnu nejak nezaujalo lebo sa v tom nevyznam - a predavaci moc ustretovy neboli. Chcela by som 3L - dobre plnitelny, dobre cistitelny - z toho co som videla ma zaujalo:
1) Camelbag Vaude Aquarius 3,0 - ale celkovo sa bojim o ten system prelozenia navrchu, ci to nepreteka, neunika...
2) Camelbag - hydrapak-vnitřní vak Easy Clean 3l
3) SOURCE Widepac 3 l
zaujamalo by ma ci mate niekto s nimi skusenosti - ci niektory nedoporucujete.
Pripadne vseobecne na co si dat pozor pri vybere - napr. naustok (ukapavanie, sposob pitia) upevnenie hadice dole ake ma byt. Po akej dobe nebolo vo vode citit plast. Napr. pri vaku od osprey som videla, ze sa hadicka prichytava pomocou magnetu a to mi neprislo moc prakticke. Niekde som citala o vakoch od Boll, velmi si ich chvalili ale neviem ich najst - uz sa nevyrabaju? Nebude urceny na nic ine ako na cistu vodu. Dakujem
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod Indy » stř dub 4, 2012 12:05

od Kamila mam Omegu 3l, vojenskou, s tema sponama na hadici, je prefektni.

Vaude osobne neznam ale maji uroven takze by nemeli pustit ven neco nedomysleneho

magnetka na tom osprey je divna, ale na silnicnim kole bude asi fungovat dobre. verim ze to clovek na sebe vyladi aj pri jinem pouziti. zrejme to nekomu sedne nekomu ne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: pitny vak

Příspěvekod grco » stř dub 4, 2012 12:12

Co ti na magnetke pride neprakticke? Je to najlepsi vymysel od krajaneho chleba.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pitny vak

Příspěvekod kaarkull » stř dub 4, 2012 12:29

Doporucujem dat si pozor na ten spodny sposob uchytu hadicky k vaku - napr. na Ospreyi co mame (neviem presne typ) nejde oddelit vak od hadicky bez toho, aby z vaku veselo nevytekala voda. Takze ked chces vyliat alebo dobrat do vaku vodu, musis bud vzdy vyvliect aj hadicku cez tie dierky, ktorymi ide von na ramena, alebo ist s celym batohom rovno pod vodovod ](*,)
Prakticke mi naopak pride, ked sa ta cast s naustkom musi otocit o 90° aby si mohla pit, vtedy tak lahko nehrozi, ze ti bude vytekat voda, ked nieco nechtiac stlaci naustok (v kufri auta, ked si na batoh sadnes atd).
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: pitny vak

Příspěvekod grco » stř dub 4, 2012 12:31

Takze co sa tyka roznych vakov, mam Osprey Hydraform, Platypus Big Zip SL, Source Widepac a moje skusenosti su nasledovne.

1) Magnetka u Ospreya je ultimatna vec, nic lepsie neexistuje.

2) Naberanie a vylievanie vody (takisto aj umyvanie a susenie vaku) je ovela lepsie u vakov tohto typu:

Obrázek

v porovnani s tymto typom (Osprey):

Obrázek

Zatial som neprisiel na vyhodu toho otocneho uzaveru...

3) U Source a takisto aj Platypusu sa da odpojit hadicka od vaku aj ked je vak plny vody, nevytecie to. Osprey nema na vaku ventil, ktory sa uzavrie, ked odpojis hadicku, takze ked mas pretiahnutu hadicku do batohu a potrebujes nabrat vodu do vaku, musis to cele vybrat alebo ist naberat vodu s celym batohom. Nestaci odpojit hadicku a vybrat len vak a napustit don vodu, pretoze ti to bude tym ventilom vytekat az kym tam nenapojis hadicku.

4) Pititko co sa strka do ust ma zas podla mna najlepsie Osprey. Ma 2 polohy. Kolmo na hadicku, pijes. Rovnobezne s hadickou, nepijes. Samozrejme aj ked je kolmo, musis to stlacit zubami, ale ked je to rovnobezne, tak je to chranene proti vyliatiu, ked ten batoh napriklad prepravujes. Platypus nema ziadne taketo uzatvaranie, takze ked nahodou pritlacis niecim na pititko, tak sa ti z toho veselo leje voda v kufri auta. Source sa tiez uzatvara, ale pootocenim, lepsie ako nic, ale horsie ako Osprey.

Nahovno je to, ze maju rozne sirky hadiciek, takze sa to neda nakombinovat ako by clovek chcel. Keby ano, tak si predstavujem idealny vak Platypus/Source + hadicka a pititko Osprey s magnetkou. :)

PS: Inak ten Osprey je este vystuzeny zozadu. Moze sa hodit do niektorych batohov, ktore nemaju vystuzene zada, inak je to ale len zbytocna vaha navyse.

PS2: Vsetky tie vaky maju antibakterialnu upravu, takze su citit len minimalne. Aj 3 dnova voda je v pohode pititelna. Pochybne lacne vaky z Tesca a podobne by som nekupoval.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pitny vak

Příspěvekod Dr4k3 » stř dub 4, 2012 12:59

mám Source Widepack 3l, nabídnu pár svých poznámek:

Otvírání přes celou horní hranu je super úplně ve všem, krom jedné maličkosti: jednou jsem v batohu vak přichytil za středové oko té zelené zavírací lišty a pak při nějakém přehrabování jsem nedopatřením pohnul vakem do strany tak, že se mi otevřel a asi půl deci vody vyteklo do batohu. Jde to proti nechtěnému otevření pojistit (na tom zeleném uzávěru je očko pro vlasec) a když člověk používá ten bílý plast na vaku samotném, tak to nehrozí.

Ventil u připojování hadičky k vaku je naprosto geniální zlepšení, komfort plnění a vylévání je o řád jinde. Hadička může zůstat trvale provléknutá, připnutá atd..

Ovšem kamarád to už 2x reklamoval - jednou kvůli netěsnostem v tom ventilu a jednou byl problém v nalisování celého vývodu na vak. Snad měl jenom smůlu.

ad přichytávání magnetem to jde dobastlit růčo (Nd magnety se dneska dají koupit všude), čili tím se stává Source opravdu ultimátní volbou.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: pitny vak

Příspěvekod candy » stř dub 4, 2012 14:14

Boze, strasne pekne vam dakujem. toto je presne to co som hladala.
Mojej hlavicke vobec nenapadlo ze by som nechala hadicku uchytenu na batohu a doplnala vak zvlast, resp. som si to neuvedomila. Takze ste mi viac menej potvrdili moju domienku ze na tych vakoch s uzatvaranim na sponu neni nic zle a nebezpecne.
Vyzera to tak ze pojdem do niecoho ako ten source. Tu Olmegu som uz pozerala predtym ale moc ma tam nepotesilo to zatvaranie (ale aj tak dakujem). Na naustok si dam pozor.
Nie je ste nahodou niekto kto by mal skusenosti s tym hydrapakom? http://www.bike-eshop.cz/batohy-a-pitne ... lean-3-0-l pride mi to podla popisu ako kombinacia toho dobreho naustku a jednoducheho odpojenia a cistenia.

:) a samozrejme by ma zaujimala vyhoda toho magnetu od ospreyu
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod _Andy_ » stř dub 4, 2012 14:19

http://alp-army.cz/cz/katalog-vyrobku/1 ... atace/8000

Tady maj vojenskou řadu Source, osobně ty vaky používám víc jak 4 roky a ještě jsem neměl problém a to s tím dělám opravdu psí kusy. Můžeš si vybrat zkousavací i otočnej ventilek, hadička je rychloodepínací. Má to dva otvory na plnění, no prostě paráda :-). Jen jsou maličko dražší než ty civilní. Pokud znáš ale nějakýho vojáka, tak u nich mají 30 % slevu.
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: pitny vak

Příspěvekod Indy » stř dub 4, 2012 14:22

armadni omega taky tece kdyz sundas hadicu bo nema ventil na vaku, civilni ma sundavani akorat kousatka, hadica na vaku drzi dost fest (aspon ta co mi prosla rukama).

na cisteni budes potrebovat kartacek na hadicu. samotny vak je vcelku vycistitelny aj kdyz neni na sponu, schne ale dlouho. ta spona ma cosi do sebe.

jinak ta armadni kamilova omega se da poridit komplet pouzita aj s kousatkem (ale casto bez krytky) ya 350-500 CZK na aukru, a v tom spatruju jeji velkou vyhodu.

vycisteny je to za chvilu, dezinfekce savo.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: pitny vak

Příspěvekod geralt » stř dub 4, 2012 14:33

candy píše:Nie je ste nahodou niekto kto by mal skusenosti s tym hydrapakom? http://www.bike-eshop.cz/batohy-a-pitne ... lean-3-0-l pride mi to podla popisu ako kombinacia toho dobreho naustku a jednoducheho odpojenia a cistenia.

:) a samozrejme by ma zaujimala vyhoda toho magnetu od ospreyu


ano je:)
Hydrapak mam doma uz peknych par let (staricky batoh Delta), nedavno jsem koupil ten novejsi typ vaku spolu s batohem Reyes a nemam vyhrad:
- snadne odpojeni hadice, kdy z vaku nic netece
- nehrozi samovolne otevreni vaku
- lehce zahnuty naustek 45° (v odkazu imho neni uplne posledni evoluce)
- velmi pohodlne cisteni a suseni vaku
- prichyceni hadice k batohu na magnet
- existuje i zimni hadice s neoprenovym navlekem a krytem naustku, vhodne nejen do nizsich teplot, ale treba i do bahna

takze za me Hydrapak ano :supz:
geralt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 16, 2012 8:21

Re: pitny vak

Příspěvekod zbuddy » stř dub 4, 2012 15:07

grco píše:Obrázek
v porovnani s tymto typom (Osprey):
Obrázek
Zatial som neprisiel na vyhodu toho otocneho uzaveru...

Oba jsou Source.
Nebyl jsem na NB, jen mobilu, takže jsem nestačil reagovat na základní dotaz ani předřečníky. Doplním později.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: pitny vak

Příspěvekod grco » stř dub 4, 2012 15:11

@zbuddy: Ja vidim, ze su Source, ale maju iny uzaver. Ak ta zmiatol ten Osprey v zatvorkach, tak to bolo myslene tak, ze Osprey ma tiez uzaver tohto typu. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pitny vak

Příspěvekod zbuddy » stř dub 4, 2012 15:13

Tak jsi tam měl dát fotku Osprey Hydraform vaku, když píšeš o Ospreyi, ne?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: pitny vak

Příspěvekod grco » stř dub 4, 2012 15:14

Ja pisem o type uzaveru, ktory je podla mna nanic. Ten typ uzaveru nema len Osprey, ale aj Source, takze je jedno, ktory pouzijem ako priklad.

Napisal som tam

2) Naberanie a vylievanie vody (takisto aj umyvanie a susenie vaku) je ovela lepsie u vakov tohto typu:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pitny vak

Příspěvekod grco » stř dub 4, 2012 15:21

Keby som tam dal fotku Ospreya a napisal, ze Source ma lepsi uzaver, tak sa moze kludne stat, ze si dotycny kupi Source, ale s tym otocnym uzaverom. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pitny vak

Příspěvekod zbuddy » stř dub 4, 2012 15:24

Edit: Ty už to tak překombinováváš a zaplétáš se do toho. Stačí to napsat přesně včetně obrázků třeba obou výrobců a lidem by to bylo jasné, nemysli za ně a nemanévruj je. Na fotce Ospreye by alespoň tazatelka viděla ty magnetky. I když si to může vygooglovat sama...

Šroubovací uzávěr má např., a zejména CamelbaK, a nevím, proč by tento typ uzávěru by měl být na hovno.
Asi proto, že se jich prodaly miliony.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: pitny vak

Příspěvekod grco » stř dub 4, 2012 15:26

Asi proto, preco som napisal uz v tom prvom prispevku.

Za 1. sa z toho zle vylieva voda.
Za 2. sa to zle cisti.
Za 3. sa to zle susi.
Za 4. sa do toho zle nabera voda.

Este nieco?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pitny vak

Příspěvekod zbuddy » stř dub 4, 2012 15:41

grco píše:Asi proto, preco som napisal uz v tom prvom prispevku.
Za 1. sa z toho zle vylieva voda.
Za 2. sa to zle cisti.
Za 3. sa to zle susi.
Za 4. sa do toho zle nabera voda.
Este nieco?


ad 1) souhlas, ale pokud se jedná o vylití na zem, tak je to jedno, stejně to vyliješ, to není takový problém, aby se musel vypichovat
ad 2) hůře než sponové vaky
ad 3) dtto, toto mne štve víc než 2), ale dá se to řešit
ad 4) dobře, zejména tam, kde jsou umyvadla s nízkou armaturou a lahev pod ně nedáš (zažil jsem v NDR v hospodách, mají to tak schválně, aby tam lidi nenabírali bezplatně vodu). Vaky se sponou tam naplníš jen, když mají dole lehce sundavací (šroubovací či nacvakávací) hadici a plníš to tak spodem.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: pitny vak

Příspěvekod grco » stř dub 4, 2012 15:47

@zbuddy: Nenapisal som nikde, ze su tie otocne akoze uplne nahovno. Napisal som len, ze podla mna sa u nich horsie robia tie 4 konkretne veci (nalievanie, vylievanie, umyvanie, susenie) na com sa ako vidim viacmenej zhodneme. A ze som este nenasiel ziadnu konkretnu vyhodu toho otocneho. Ak niekto nejaku vidi, tak nech sa podeli. :)

Co sa tyka toho vylievania, mne ani nevadi, ze by som sa oblial alebo co, ale ze tam vkuse zostava trochu vody a clovek cely ten vak musi pretacat a otacat jak tu hru s gulickami, ktore musis dostat do dierok. :)

Mam oba systemy, sponovy mi pride v 99% praktickejsi.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pitny vak

Příspěvekod zbuddy » stř dub 4, 2012 15:52

Mám starší typy Omegy (rovné i lomené náústky), sponové Markill/Vaude, taktéž starší - měly náústky skoro na hovno.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: pitny vak

Příspěvekod candy » stř dub 4, 2012 15:53

Zbuddy and grco: Ja som pochopila ako to s tymi obrazkami myslel :) v pohode. Ospreya som prave videla v obchode a len sa mi nezdala vyuzitelnost toho magnetu, ale ak je vyuzitelny tak je v poho :) fakt to tak stacilo ;) (tie obrazky) vasa terajsia konverzacia o vyhodach a nevyhodach ma bohuzial presvedcila o vyhodde z hora... jedine ze by ste napisali nejaku brutalnu nevyhodu kt. to ma. :) nehovorim ze je to druhe srobovacie zle nedaj boze.. ale proste tamto je vyhodnejsie no. aspon mi to pride.

Indy: vojak by sa veru nasiel, a o kt. model by sa jednalo ak by sme hovorili o odpojovacej hadici bez vytekania, a s naustkom kt. je lahko otvaratelny a zatvaratelny? resp co znamena skousaci a otocny ventilek? jakoze to o com bolo hovorene vyssie rovno netece a pri natoceni tecie?

Geralt: a prosim aky je ten najnovsi model? neviem aky je nazov. :) nepotrebujem nejaku zimnu upravu je to len na leto.

Dakujem moc krat vsetkym ste strasne zlaty.
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod grco » stř dub 4, 2012 15:58

@candy: Vyhoda toho magnetu je, ze nemusis sa na to sustredit, aby si ten naustok k niecomu pripla, proste tu hadicku len tak "pohodis" smerom k tomu magnetu a ona sa tam prichyti. Ja som ten Osprey vak kupil priamo s batohom na bajk a je to vynikajuca vec. Proste to len chytis, malou silou potiahnes a odopne sa to, napijes sa a len pustis z ruk a ono sa to samo pripne zas spat.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pitny vak

Příspěvekod candy » stř dub 4, 2012 16:44

grco píše:@candy: Vyhoda toho magnetu je, ze nemusis sa na to sustredit, aby si ten naustok k niecomu pripla, proste tu hadicku len tak "pohodis" smerom k tomu magnetu a ona sa tam prichyti. Ja som ten Osprey vak kupil priamo s batohom na bajk a je to vynikajuca vec. Proste to len chytis, malou silou potiahnes a odopne sa to, napijes sa a len pustis z ruk a ono sa to samo pripne zas spat.


aha taktoooo, tak to mi ani vo sne nenapadlo :D myslela som ze to proste len drzi z druhej strany a ze sa to musi tym padom stale odopinat same nejak.. toto je sranda. :D jaka vymozenost.
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod Indy » stř dub 4, 2012 16:57

to Candy:

uplne jsem nepochopil vse na co se ptas.

civilni kamil

http://www.camelbak.com/Sports-Recreation/AntidoteLanding/Main.aspx

Obrázek

ma modry pytelmodrou hadic modre kousatko 90stupnu (do praveho uhlu) s ventilem zlute barvy. na hadici nebyva neopren a nema zadne cvakaci svorky

plnici otvor a spunt jsou u starsich cerne - identicke s vojenskym.

vojensky kamil

http://www.camelbak.com/Military-Tactical/Accessories/Omega-Waterbeastreservoir-100oz.aspx
Obrázek

je cerny komplet, hadica ma neoprenovy izolacni obal cerne, piskove nebo olivove barvy a stejne barvy muze mit aj krytka kousatka.

na hadici jsou dve klikaci spojky. jedna u pytla aby tam sel dat filr kdyz naberes zavadnou vodu, druha u kousatka aby sla hadica pripnout na plynovou masku ktera ma vevnitr brcko.

Obrázek

ty klikaci spojky jsou spolehlive a bezproblemove, a moc nevazi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: pitny vak

Příspěvekod candy » stř dub 4, 2012 19:10

Indy: takto som to presne myslela. ze kt. z tych modelov by bol pre moje pouzitie vhodny.

all: po zvazeni vsetkych pre a proti :D som zatial vybrala asi ten hydrapak :D ale nechcem asi vidiet tu cenu. uvidim/zistim/zvazim - ked to bude pre mna privela pojdem po niecom podobnom. velmi ste mi pomohli. dakujem vam moc krat. sama by som si s tym neporadila a nikto v mojom okoli ich nema :D ale toto je velmi zaujimave videjko:
http://www.youtube.com/watch?v=AdnUpRjC-A8 :D

volba padla na toto: http://bikestar-online.bcec.biz/index.p ... kce=detail
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod geralt » čtv dub 5, 2012 11:28



ten jsem myslel tim novejsim modelem, dobra volba :)
geralt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 16, 2012 8:21

Re: pitny vak

Příspěvekod Perrund » čtv dub 5, 2012 13:01

candy píše:1) Camelbag Vaude Aquarius 3,0 - ale celkovo sa bojim o ten system prelozenia navrchu, ci to nepreteka, neunika...
2) Camelbag - hydrapak-vnitřní vak Easy Clean 3l


Vaude Aquarius je vlastne Hydrapak, pretože Hydrapak ich pre Vaude vyrába:
http://www.hydrapak.com/vaude/

Takto funguje Hydrapak a teda aj Vaude:
http://www.youtube.com/watch?v=vW2piLwSoME
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: pitny vak

Příspěvekod candy » sob dub 7, 2012 16:38

predsa len mam este otazku. :) povazujete za dostacujuci objem 2 litre? alebo je lepsie kupit 3-litrovy a proste ho ked tak menej naplnit.. ono je to cenovy rozdiel 20kc takze mi je to v podstate jedno, len aby to nebolo zbytocne velke. Diky moc.

to geralt: diky moc, nemas ho nahodou? potrebovala by som vediet velkost po napleneni a neviem sa toho nikde dopatrat.
candy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:29

Re: pitny vak

Příspěvekod Dr4k3 » sob dub 7, 2012 16:54

2l vody ve 3l pytli jsou plošší než než 2l vody ve 2l pytli
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: pitny vak

Příspěvekod geralt » sob dub 7, 2012 17:05

candy píše:predsa len mam este otazku. :) povazujete za dostacujuci objem 2 litre? alebo je lepsie kupit 3-litrovy a proste ho ked tak menej naplnit.. ono je to cenovy rozdiel 20kc takze mi je to v podstate jedno, len aby to nebolo zbytocne velke. Diky moc.

to geralt: diky moc, nemas ho nahodou? potrebovala by som vediet velkost po napleneni a neviem sa toho nikde dopatrat.


kup 3l, je to presne jak pise Dr4k3

rozmery ti bohuzel nepovim, pac ho ted nemam u sebe, ale zatim se mi vesel do vsech batohu
geralt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 16, 2012 8:21

Další

Zpět na Batohy