Armadni batohy a modularni systemy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Quido » stř bře 30, 2016 7:22

booze píše:to je reakce na mikeho? :shock:

uz jsem to doplnil :oops:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Quido » stř bře 30, 2016 7:38

qwerty14 píše:pygmy falcon 2 je z balistického nylonu..... atd

.. navíc když už sme u toho tak direct action co vyrábí dragon egg, se specializuje i na vybavení pro armádu.

v jedné recenzi sem četl,...Zádový systém je u tohoto batohu řešený poměrně zajímavě. Nazývá se Combat Vent System a skládá se ze dvou kusů tvarované pěny. Pěna má vlnitý povrch a ještě jsou v ní vyřezané kanálky pro lepší proudění vzduchu. Nosí se to velmi pohodlně a záda opravdu větrají. ... atd

neuhodl jsi, já nemám rád vojenské batohy, mě se nelíbí, voják nejsem, ale ten dragin egg je hezky a mám low profel molle, a ten pygmy má mole ale jako vojenský nevypadá...


- mám brašnu na ntb z balistického nylonu - znamená to snad, že je určená na dlouhé pobyty a treky v přírodě...?

- ano, je vidět, že se to jen líbí a dál nepřemýšlíš, tvrdošijně obhajuješ to svoje, proto říkám, že ty nechceš radu, ale jen ujištění - až si vezmeš na 10 km trek jeden z těch batohů, co ti zde radí, a potom ten svůj vysněný, a porovnáš, pak asi pochopíš, o čem se tady píše...

- to byla ironie a nadsázka (žes na vojně nebyl je evidentní, protože vůbec netušíš, na jaké priority u vojenského vybavení se dává důraz)... ale já to nehádám, já to vím, jelikož byť nejsi voják, tak přesto jako guma přemýšlíš a obhajuješ to své a nepřipustíš žádnou diskuzi (to není žádná špína a ani nic ve zlém, to je konstatování) - pokud chceš poradit, zamysli se nad tím, co zkušení horalé sdělují, a pokud nechceš poradit, tak sem nepiš, nemá to smysl... a že je něco hezkého, že se to to líbí ještě neznamená, že je to vhodné na účel, ke kterému to hodláš používat...

howhg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » stř bře 30, 2016 8:14

dragon egg má na zádech desku která drží tvar.... tak mi neříkej že si tim oddelám záda
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Quido » stř bře 30, 2016 8:17

je to marný, je to marný, je to marný... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod wawrik » stř bře 30, 2016 8:26

pickard píše:Problém je ovšem v tom, že zatímco u civilního turistického batohu je to nejvýznamnější, prakticky "jediné", kriterium, u batohu vojenského je to jen jedno kriterium z mnoha.
...
Už asi tretíkrát si všímam, že do rozvírenej diskusie typu „ja nie som debil, to ty“ prinesieš naprosto racionálne a polopatisticky vysvetlené argumenty. Dobre sa to číta a rýchlo chápe, žiadne siahodlhé pokusy o pseudofyzikálne teórie zamotané samé do seba :smt023 Vidno, že máš skúsenosti a robíš s mladými, ktorí všade boli a všetko videli :-D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod dudy » stř bře 30, 2016 8:47

@qwerty14

Tak sem přečetl celou tu recenzi a musím konstatovat, že mi z toho ten bágl jako taková bomba nějak nevychází.
Ale nejvíc mě zaujala, ve světle tvých slov:
"...batoh budu pouzivat uplne na všechno......než abych kupoval 65L batoh tak koupím 25-30 a podle potřeby tam něco připnu..."
jedna věta z recenze:
"Svými rozměry a objemem je batoh určený hlavně na nošení po městě, případně kratší výlety do přírody. Pokud využijete různých způsobů na zavěšení výstroje zvenčí a nebudete tahat blbosti, můžete se do něj sbalit i na víkendovou akci, ale primárně je to batoh na EDC."
Z čehož mi plyne, že to není primárně batoh "na všechno" a už vůbec ne na to, aby suploval bágl 65l.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Chmeld4 » stř bře 30, 2016 10:32

Naprosto s klidným svědomím můžu prohlásit že veškeré vojenské vybavení od bot až po pokrývku hlavy stojí proti vybraným turistickým kouskům za pitchu. Sice sem neprošel dvěma světovejma válkama a nebyl na několika zahraničních misích na blízkém východě, ale nikdy sem v ruce neměl jedinej vojenskej výrobek co by byl pohodlnej a chtěl ho nosit delší dobu na sobě. A co se týče přesunu vybavení na delší dobu, tak to ve většině armád zajišťuje nákladní auto, letadlo, čtyřkolka a podobně.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » čtv bře 31, 2016 23:19

s tima 65l sem to přehnal ale myslel sem obecně molle. A ještě jedna otázka - no a co že je to edc? je to na kažodení použití to že je to edc znamená že je svím rozměrem malý. Třebas ghost od direct action má stejný zádový systém a edc to už neni. uvažuju za nekoupit ghost popř 25l batoh od spm liberec nebo batoh od wisport a na to si ověsit ozdoby.
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod dudy » pát dub 1, 2016 6:26

Tak to máš napsat rovnou, že ti jde o to, abys mohl "na to si ověsit ozdoby", což je sice nepraktické a nepohodlné, ale vypadá to drsně.
Zpočátku to totiž vypadalo, že ti jde i o praktickou stránku věci a proto se ti snažila spousta lidí ten nesmysl vymluvit. Dokonce si myslím, že mnoho z nás mluvilo z osobní zkušenosti.
Ale teď když se ukázalo, oč kráčí...
Z těch co zmiňuješ jednoznačně ten od SPM Liberec.
Popř. bych doporučil pozornosti variantně ALP Vario 30.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Quido » pát dub 1, 2016 8:21

jako april je to dobry tip :mrgreen:

- tem Liberec v podstate zadny zadovy system nema, ale treba je neprustrelny :D
- nechapu napriklad, proc bych mel mi PETku zabalenou v nejakem privesku :rolleyes:

ale ok, ja myslim ze mezi rybarema s tim dost zamachrujes :smt044
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod pickard » pát dub 1, 2016 8:48

PETku musíš mít v maskáčovině, aby tě v Krnapu nevyčmuchal zelenej.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod booze » pát dub 1, 2016 12:59

qwerty14 píše:dragon egg má na zádech desku která drží tvar.... tak mi neříkej že si tim oddelám záda

Zada ne, ale prvni co te zacne bolet, budou kycle. A to na 100%
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod mike » pát dub 1, 2016 17:57

@pickard: se divim, ze se nedelaji PETky v maskacovych barvach, zakaznici by se evidentne nasli ;-)

@booze: proc? To jsem nemel z zadneho batohu. Jestli teda nemyslis otlacene konce kycelnich kosti od bederaku, to jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod booze » pát dub 1, 2016 20:43

Neumim to popsat, ale ma to neco spolecneho s tahem ramen dozadu a tlacenim krizove kosti dopredu pri pohybu. Srovnal bych to s tim, kdyz si das na zada velkou desku, ktera te rovna.

Jednou jsem byl na treku se jednim kamosem a mel nejaky batoh, kde zadovy system byla jen neforemna plocha deska. Druhy den ho bolely kycle a nemohl chodit. Dal jsem mu muj batoh a ja jsem vzal jeho, po cca 5km zacaly kycle bolet me. :toimonster:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » sob dub 2, 2016 11:05

spm liberec záový systém nemá, ale wisport jo
Kód: Vybrat vše
SAS = Semi Adjustable System
Nosný systém SAS® je komfortní nosný systém umožňující částečné nastavení.
Tento systém se skládá z popruhů a pásů vyrobených ze speciální odolné hliníkové slitiny, integrovaných v tuhé zadní části batohu přiléhající k zádům uživatele, a z bederního pásu unikátního designu.
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod booze » sob dub 2, 2016 11:11

Tak od nich kup ten Caracal a napis recenzi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod dudy » sob dub 2, 2016 18:17

Co furt máte s tim zádovým systémem?
U 30l báglu nevidím potřebu extra sofistikovaného řešení..
Měl jsem Karrimor Hot Rock, Millet Messner, Osprey Quasar, nebo Osprey Talon a ani jeden z nich nemá kdovíjak řešený záda a nikdy mi to nevadilo.
Jo dvacet lahváčů už je vopruz ale normálně sbalený se to dá, do určité váhy, nosit v pohodě.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Quido » sob dub 2, 2016 19:00

dyť je to jedno, od samého začátku je zřejmé, že se mu batoh tohoto typu líbí a priority má jinde, než my - musí mít ty systémy na přidávání blbostí, musí být neprůstřelný, nesmí být velký... to, že se blbě nosí, je nepohodlný a neergonomický je vedlejší :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod VEPA » sob dub 2, 2016 19:08

přesně to si myslím také, ale "kdo chce kam pomožme mu tam". Ještě tak můžeme popřát šťastnou cestu.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod dudy » sob dub 2, 2016 19:19

Ale já tím chtěl poukázat na fakt, že, u batohů tohoto objemu, neřeší kdovíjak komplikovaný zádovým systém ani renomovaní výrobci outdoorového vybavení.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod mike » sob dub 2, 2016 22:04

Neresi, ale taky nepocitaji s tim, ze si na batoh nekdo navesi metrak blbosti. Maji nosnost do 10 - 12 kilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod dudy » ned dub 3, 2016 7:56

To jo, to sme se, snad, shodli, že je kravina.
Nicméně s tím, že požadavek na vymakanej systém u pětadvacítky, tuplem u městského batohu, je irelevantní, to nesouvisí.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » úte dub 5, 2016 21:44

. to, že se blbě nosí, je nepohodlný a neergonomický je vedlejší

dragon egg nemá neergonomický zádový systém? opravdu? Tak jo, dospěl sem k závěru že na zavěšení 9/6l sumek je lepší válcový batoh, ale i tak se tam dá na přední stranu zavěsit malá sumka a neni to na škodu... so se týká batohu velkého koupím nějakej od pinguin. ale ted se rozhoduju mezi dragon egg a ghost... ten od pygmy sem vyloučil, má jenom 10 cm, i když má jen o 2l méně což je zajímavé....
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Quido » stř dub 6, 2016 19:24

ale jo - dyt je to jedno, ne... :ú :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » stř dub 6, 2016 21:50

nechápu na co ted reaguješ
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod OlaffLudwig » čtv dub 7, 2016 13:48

Qwerty14:
Ahoj, na DA i Maxpedition se vykašli. Cordura neni všechno.
Já mám dost kamarádů mezi airsofťákama (+ mě to dřív samotnýho bralo, tyhle serepetičky) a tam je ten military styl žádanej, takže ti k těm značkám dám menší info.

Direct action je odnož Helikonu a na ty se nadává horem dolem, panuje doměnka, že vytvořili novou značku, protože maj sakra špatnou pověst. Uvidíme, jak to bude časem... Nicméně k dragon egg modelu nemůžu říct nic, protože ho neznám.

Maxpedition je americká značka pro americký spotřebitele, hlavně teda preppers, který očekávaj, že po rozvratu světa / hodnot / společnosti bude každej z nich (až vylezou ze svých bunkrů apod) jako Mad max a samozřejmě platí, že čím víc molle, tím víc Mad max ;-) to dá rozum. Co se týče praktičnosti, tak už je to horší. A abych tu neplkal naprázdno, tak tady přiznám, že jsem si v návalu hlouposti jeden jejich bágl koupil jako EDC, na noťas do práce a pár věcí k tomu. Za měsíc jsem ho dal mladšímu bratranci, kterej si rád hraje na vojáky ;-) (jo a musel jsem hodně rozcvičovat bolavý záda). Ber to tak, že pro amíky znamená EDC to, že vezmou bágl, ujdou 10m k autu a tim to nošení pro ně končí, protože si vezou zadky, pochybuju, že by tohle byl i tvůj případ :-)

Jestli chceš mermomocí něco s molle v army vzezření mrkni na tuhle (asi) českou značku (taky šijou z cordury, co máš tak rád ;-) a mezi kamarády jsou hodně oblíbení )
http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/batohy/

Pokud ti nejde čistě o molle, ale chceš prostě nějakou modularitu, mrkni po military verzích Berghausu, třeba:
http://int.berghaus.com/centurio-30/434646.html

Mno a pokud chceš něco tacticool z jůesej (čti USA), tak můžeš utratit svoje kapesný za Eberlestock. Takovej lepší Maxpedition. Ale nemám s tim zkušenosti.
http://www.eberlestock.com/

Hezký den všem
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 21, 2014 10:17

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod grco » čtv dub 7, 2016 14:10

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod OlaffLudwig » čtv dub 7, 2016 14:40

grco: Mno jo, ale tam nemá molle, jak by na to pak něco navěsil? :D Nezapomeň, že jedna z podmínek byla, aby si tam mohl navěsit dalších 30 litrů v sumkách :D
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 21, 2014 10:17

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod grco » čtv dub 7, 2016 14:50

Ja ani neviem co je molle, mna tie military veci nejak obisli :) Nikdy nepochopim, co na tych maskacoch ludia vidia. :)

Tvoj popis tych batohov sa mi ale pacil :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod OlaffLudwig » čtv dub 7, 2016 15:19

Díky za poklonu :D

Jinak molle je tohle: MOLLE

Díky tomu pak můžeš vypadat cool třeba jako tenhle pán a nebo si obdobně ověsit bágl :D

Obrázek
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 21, 2014 10:17

PředchozíDalší

Zpět na Batohy