Armadni batohy a modularni systemy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod mike » pon bře 28, 2016 0:04

High tech batoh od Husky? :shock: Prichazis z paralelniho vesmiru?

K tomu, co psali panove vyse, dodam, ze batoh oveseny jako vanocni stromecek se jednak blbe nese a jednak je to velmi neprakticke. Zachytava se to, muzes neco ztratit, v desti to namokne a pod plastenku se nevejde... da se to jako nouzovka, ale kdyz kupujes novy batoh, tak je lepsi planovat rozumne. Jednim batohem vsechno nepokryjes, ale dva uz muzou stacit (30 - 40 a 60 - 70).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod dudy » pon bře 28, 2016 6:37

@qwerty14

Tipuju, že jsi tuze mlád. S ohledem k Tvému přístupu nezbývá, než Ti popřát, aby obligátní kolečko, kterým si nás prošla spousta, od nesmyslů, přes experimenty, po prozření a realismus trvalo co nejkratší dobu a stálo Tě co nejmíň peněz.
8)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod dudy » pon bře 28, 2016 6:53

mike píše:High tech batoh od Husky? :shock: Prichazis z paralelniho vesmiru?...


To by ale znamenalo, že přírodní zákony, tak jak je známe, platí pouze v našem vesmíru a v paralelních světech mohou nastat jevy, které my, s našimi vědomostmi, považujeme za vyloučené.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod qwerty14 » pon bře 28, 2016 13:24

nechápu.... na dragon egg slyším jenom samou chválu a na pygmy falcon II, také. A stima molle nemáš pravdu, viz koukni na tohle https://youtu.be/jDh-4sKPbPI
tam jsou také molle a má to pěkně vyřešené.

Edit: a jakej batoh by jsi mi doporucil ty?
Naposledy upravil mike dne pon bře 28, 2016 15:07, celkově upraveno 1
Důvod: upraven odkaz
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod mike » pon bře 28, 2016 15:24

Kde na nej slysis samou chvalu? Tady evidentne ne, protoze to asi nikdo nezna. Jak ti psal dudy na zacatku, bylo by lepsi se jit poradit na nejake military forum, tady je trochu jiny druh lidi. Na video koukat nehodlam, ale kdyz vidim toho borce na zacatku, tak to je opravdu nekde jinde, my uz si na vojaky nehrajem. A ten batoh je presne to, co jsem myslel vanocnim stromeckem, tohle bych si na ven nikdy nevzal. Protoze pro turistu, zvlast horskeho, to nema zadny smysl, jen nevyhody. To same maskace a kanady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod fps » pon bře 28, 2016 18:23

já jsem od něj viděl dost videi, a jsou celkem zajímavá, třeba o Sawyer Mini, ale dneska bych skoro nic co on používá sám nepoužíval, to co on používá není na HT nebo VHT
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod booze » pon bře 28, 2016 19:41

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod qwerty14 » pon bře 28, 2016 20:21

45l batoh nosit nehodlám.... a jo, videl sem hodne recenzí na youtube
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod dudy » pon bře 28, 2016 20:29

Tak si to shrňme.
Začínal jsem s USárnou a teletem, páč tenkrát žádný mólefičury nebyly.
Když sem začal lízt, byl in kletr (VHV), ale na turisťáku zas meldovali krosnu (Metasport).
Po revoluci se začaly objevovat normální bágly.
Z počátku hlavně tuzemští výrobci.
Měl sem např. Dernera, kterej na danou dobu měl spoustu vychytávek, ale nedal se nosit.
Pak se začaly objevovat zahraniční výrobci.
Nicméně i na domácím trhu se objevili opravdu kvalitní hráči. Český ALP, nebo slovenský TrekSport.
Následovalo krátké období kdy ALP začal dělat pro armádu a v armyshopech se daly sehnat pingly od Salewy či Berghausu určené pro armádu.
Začínají se objevovat i outdorové batohy firem Karrimor (tehdy špička s doživotní zárukou, ne jako dnes) nebo Deuter (Hudeček).
Na přelomu století se objevila firma Rockpoint, která měla zastoupení Osprey a Lowe Alpine.
Vzhledem k tehdejší dostupnosti internetu a tím i recenzí a informací to nebylo lehké, ale člověk najednou zjistil, že tyhle firmy hrají, na poli báglů, ve světě prim už desítky let.
Pak kartami zamíchala ještě firma Alpsport s jejich zastoupením Gregory.
Takže suma sumárum jsem měl v pořadí:
USárna
tele
VHV kletr
Derner
ALP
Berghaus
TrekSport
Karrimor
Lowe Alpine
Deuter
Millet
Osprey
Gregory
a pár píčovinek
S lehkým srdcem můžu říct, že dneska, když si mám koupit univerzální bágl, tak bych vybíral jen ze značek Lowe Alpine, Berghaus, Deuter, Gregory a Osprey s důrazem na poslední tři jmenované.
Momentálně používám Lowe Alpine Cerro Tore 70:90, Osprey Talon 44, Osprey Stratos 34, Osprey Exos 58 a Gregory Z40 (vlastním jich ještě mnohem víc), takže si dovolím tvrdit, že mám, na poli batohů poměrně přehled.
Dospět do tohoto stadia mě stálo, krom neuvěřitelnejch peněz i zničený záda a spoustu nervů.
Rada byla myšlena tak, aby sis tohle martyrium a prachy ušetřil.
Nadto to jak píšeš:
qwerty14 píše:...a na ty popruhy se daj upnout různé sumky to je místo navíc, než abych kupoval 65L batoh tak koupím 25-30 a podle potřeby tam něco připnu.

To je píčovina jako barák. Zvětšovat bágl na víc jak dvojnásobek jeho objemu, jakýmkoli způsobem, je zkrátka průser.
A když se ptáš co bych Ti dopručil?
Tak za mě Osprey Kestrel 48 popř. |Kestrel 58.
Obé se dělá v neutrální, téměř army zelené, všechno máš vevnitř a jsou to vskutku prověřené držáky.
Na menší objem jdou vcelku obstojně zkompresovat a do 48 litrů se sbalíš na tejden (pokud teda nemáš i ostatní věci ve stylu army, pak si kup stolitrovej autobus).
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod booze » pon bře 28, 2016 20:43

dudy píše:Tak si to shrňme.

Pekne si to shrnul. :prayer: Souhlas se vsim. :smt023


qwerty14 píše:45l batoh nosit nehodlám.... a jo, videl sem hodne recenzí na youtube
batoh budu pouzivat uplne na všechno :ú

Tak se vyprdni na molle a podobne nesmysly. Je to uplne na prd.
Nosim 50tku i kdyz v ni mam vodu, ponozky a perovku. Batoh se da stahnout na minimum a vetsi objem neprekazi. Naopak pokud potrebuji neco prilozit, tak mam vic prostoru, batoh se lip bali a lip se v nem hleda.
Podivej se na nejake lepsi recenze. Ten pan jde do lesa a bere si celtu, plachtu, bivak, nafukovacku, spacak, dva esusy, dvoje vareni a tri noze.
Nezda se mi jako nejlepsi napad brat jeho vybaveni za vzor.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod Quido » pon bře 28, 2016 21:03

qwerty14 píše:45l batoh nosit nehodlám.... a jo, videl sem hodne recenzí na youtube


podle vseho mas uz vybrano, tak proc se ptas....? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod dudy » pon bře 28, 2016 21:09

Jen dodatek k tomu videu.
Jako pěkný na pět dní.
Ale já pět dní o deseti dekách čabaqjky, špeku, jednom vejci a oplatce nevydržím. Tam bych viděl zádrhel číslo jedna. Další je jedna čutora o objemu 1l. To se v noci dvakrát napiješ, ráno si uděláš kafe a čínskou polívku a si na suchu. A co hlavně. Nevidim tam žádný rezervní hadry. Já teda nosím minimálně, krom hadrů na spaní, nepromok kalhoty a nějakou izolaci na večer (péřovej svetr), protože když, obzvlášť na jaře či v jeseni, večer dřepim, tak i to, v čem sem celej den šlapal nestačí, nebo naopak, pokud šlapu v tom, v čem mi nebude večer zima, tak se uvařim.
Ale zas nenosim, tuplem do lesa, dva vařiče a tři!, slovy tři, nože.
Ba ani ešus, pítko a skládací hrneček najednou.
Plus co třeba baterky do tý čelovky? Pět dní je na Tikku dost.
Lékárnička?
Jako jo. Někomu to vyhovovat může. Ale vzor bych si z toho fakt nedělal.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod mike » pon bře 28, 2016 21:14

dudy píše:Ale já pět dní o deseti dekách čabaqjky, špeku, jednom vejci a oplatce nevydržím.

Od ceho myslis, ze ma tri noze? Neco si ulovi, ne? :twisted:

booze píše:Batoh se da stahnout na minimum a vetsi objem neprekazi.

Tohle je pro spoustu lidi vyssi divci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod dudy » pon bře 28, 2016 21:16

qwerty14 píše:batoh budu pouzivat uplne na všechno :ú

qwerty14 píše:...než abych kupoval 65L batoh tak koupím 25-30 a podle potřeby tam něco připnu

qwerty14 píše:45l batoh nosit nehodlám...

](*,)
Upřímně?
Kup si co chceš, jen nechápu, proč a nač se vlastně ptáš.
Chceš radu?
Dostaneš jí a je to blbě?
Tak se neptej.

P.S.: Teď koukám, že všechno co sem chtěl říct, už bylo řečeno.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod booze » úte bře 29, 2016 7:18

mike píše:Od ceho myslis, ze ma tri noze? Neco si ulovi, ne? :twisted:

Kdyby byl lovec, tak chapu dva noze, ale to by si netahl pristresek, celtu, nafukovacku... :-.. Spis je to o tom, byt viden na YT, mit nejaky shop a tam prezentovat, co vsechno nosim a ty si to kup. :D

mike píše:Tohle je pro spoustu lidi vyssi divci ;-)

Posledni dobou po nocich brecim do polstare a pisi si denicek. :-k

dudy píše:Chceš radu?
Dostaneš jí a je to blbě?

Protoze dostava rady od starych, nezkusenych zabednencu. :mrgreen: To co mu pises neni pravda, protoze nemas dudy kanal na YT, kde bys rozdaval moudra. :P
btw jednu dobu byl velkym hitem batoh vz.60 a pro nejvetsi borce lamac patere vz.85 :vom:

BTW mozna bych zmenil i nazev vlakna, aby si to mohl kazdy vyhledat a precist *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod Quido » úte bře 29, 2016 7:35

mike píše:Tohle je pro spoustu lidi vyssi divci ;-)


tos mi val z klavesnice... :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod Quido » úte bře 29, 2016 8:17

@dudy:
ano, bylo receno paticky vse k veci, ale mne se to jevi tak, ze qwerty14 nepotrebuje poradit, spise potvrdit svuj vyber :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod qwerty14 » úte bře 29, 2016 10:26

rozhodne nejsou delane tak, aby byly pohodlne a usnadnovaly zivot uzivateli ve smyslu, ze s nim pujde v kuse desitky kilometru...

opravdu? takže voják nepotřebuje batoh s kterým by ušel desítky killometrů, voják stojí na místě nebo se veze autem, vid? :t:t zzzz

Upřímně?
Kup si co chceš, jen nechápu, proč a nač se vlastně ptáš.

neumíš číst? tebe to ještě nenaučili? :mrgreen:
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod pickard » úte bře 29, 2016 11:32

qwerty14 píše:takže voják nepotřebuje batoh s kterým by ušel desítky killometrů, voják stojí na místě nebo se veze autem, vid? :t:t zzzz


Ono to není tak jednoduché. Samozřejmě, i voják jistě uvítá batoh, který se dobře nosí a dá se s ním pohodlně ujít mnoho kilometrů s velkou zátěží. To je jistě pravda.

Problém je ovšem v tom, že zatímco u civilního turistického batohu je to nejvýznamnější, prakticky "jediné", kriterium, u batohu vojenského je to jen jedno kriterium z mnoha.

Vojenský batoh musí mít řadu dalších vlastností, které jsou v civilním nasazení málo důležité nebo dokonce nevýhodné. Tyto požadavky pak často jdou proti pohodlí při samotném nošení. Jen namátkou:

1) Vojenský batoh musí být levný. Stejně jako ostatní proviant, ani batoh pro nasazení v armádě nemůže v žádném případě stát tolik, co dá outdoorový nadšenec za svůj vysněný kousek. To se projevuje na konstrukci i materiálech.
2) Musí být z dostupných materiálů, aby šlo snadno vyrábět velké objemy a plnit další návazné objednávky. Ačkoli to může znít divně, v outdooru existuje řada fantastických materiálů, které jsou globálně nedostupné ve větším objemu.
3) Musí být dobře použitelný v bojové situaci, což zde kolegové již ráčili rozebrat.

Vojenský batoh není dělaný proto, aby se dobře nosil. Je dělaný proto, aby dobře fungoval pro vojenské účely a ještě se dal jakž takž nést.

To jsou důvody, proč zde obvykle vojenský metriál všeho druhu na outdoorové aktivity nedoporučujeme. Bývá těžký, objemný, z horších materiálů, jednodušších a zastaralejších konstrukcí. Neplatí jen pro bágly, ale i boty nebo oblečení a další vybavení.
Kup si co chceš, ale názory, které tu zazněly, jsou odůvodněné a logické.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod GreyMouse » úte bře 29, 2016 14:39

qwerty14 píše: dragon eg, ten má ten zádový systém moc dobře udělaný
Pokud to srovnáváš s Pygmy Falcon-II, tak určitě. Od pohledu bych řekla, že Dragon Egg má zádový systém asi jako průměrný školní batoh (i když i u těch bývá bederák polstrovaný, pokud tam je), zatímco Pygmy Falcon-II asi jako batoh od Vietnamců, co s ním naš mladej jezdil na tréninky (dovnitř hodil kopačky a láhev s pitím a vzhledem k tomu, že byl na kole za 5 minut na hřišti, tak jeho nároky na pohodlí byly nulové). Takže pro podobné účely se budou hodit oba. Ale protože jsi dal svůj dotaz na outdoorforum, tak se tu tak nějak předpokládá, že chceš batoh na víc dní do přírody a všichni se ti snaží říct, že podle nich není ani jeden z těch dvou batohů dobrá volba a pokusili se ti i vysvětlit proč (pokud už tě naučili číst, tak bys to z toho měl pochopit :mrgreen: ). Pokud ti ale jde vyloženě o to zažít nepohodlí, abys pak ocenil libovolný větší batoh s lepším zádovým systémem, tak si kup kterýkoli z těch dvou. V opačném případě si zkus všechny příspěvky přečíst ještě jednou a vzít na zřetel hlavně tohle:
dudy píše:Rada byla myšlena tak, aby sis tohle martyrium a prachy ušetřil.

Taky můžeš koupit levný batoh u Vietnamců nebo v Decathlonu (třeba tenhle), nacpat do něj několik láhví s vodou a přidělat i něco zvenku a celý den s ním chodit. Pak uvidíš.

qwerty14 píše:takže voják nepotřebuje batoh s kterým by ušel desítky killometrů, voják stojí na místě nebo se veze autem, vid?
Tedy, na vojně jsem nebyla, ale předpokládám, že voják musí hlavně držet hubu a krok a na pohodlí se ho nikdo neptá (zatímco ty možnost volby máš). Jo, a kdysi mi jeden z vojny psal, že je poslali na nějakej pochoďák s plnou polní a nemalá část do cíle vůbec nedorazila a skončila ve špitále. Předpokládám, že tebe vojna minula, takže si to dost idealizuješ :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod dudy » úte bře 29, 2016 16:13

qwerty14 píše:neumíš číst? tebe to ještě nenaučili? :mrgreen:

Nebuď drzej, synku.
:evil:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod mike » úte bře 29, 2016 17:05

booze píše:BTW mozna bych zmenil i nazev vlakna, aby si to mohl kazdy vyhledat a precist *

Jo, puvodne jsem to chtel s necim sloucit, ale nic vhodneho mne nenapadlo. Prejmenovani asi bude lepsi, nejake navrhy? Malo jsem dnes spal a napada mne akorat Proc nekupovat vojenske batohy ;-)

@pickard: :smt023 plus bych jeste dodal, ze jde o velke zakazky, kde je zajmem vyrobce srazit vyrobni cenu na minimum a na druhe strane nejsou primo uzivatele, jako u outdoorovych veci, ale lidi, jejichz rozhodovani se muze vyrobce snazit ovlivnovat taky.

GreyMouse píše:Předpokládám, že tebe vojna minula, takže si to dost idealizuješ

Jj, jedna z mala vyhod povinne vojny byla, ze se vetsina chlapu s temi vojenskymi nesmysly dukladne seznamila a dobre vi, proc se jim vyhybat.

GreyMouse píše:Jo, a kdysi mi jeden z vojny psal, že je poslali na nějakej pochoďák s plnou polní a nemalá část do cíle vůbec nedorazila a skončila ve špitále.

To jsem slysel taky. Asi 50 km pochod a jely za nima nakladaky, ktere sbiraly padle :) Tech byla nakonec vetsina, obvykle dojeli na boty, ale mizerne batohy se na tom taky podepsaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod pickard » úte bře 29, 2016 17:17

Ano. Podobne hruzostrasne historky o materiálu mam tez z první ruky od pilota Luftwaffe. Ani bratr Nemec nedá vojsku poradny boty.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod booze » úte bře 29, 2016 17:54

qwerty14 píše:opravdu? takže voják nepotřebuje batoh s kterým by ušel desítky killometrů, voják stojí na místě nebo se veze autem, vid?

Pokud se na netu podivas, co nosi vojaci v batohu na kolik je to km/dni, tak urcite to bude 80l batoh. A je blbost nest na 5 dni 150km batoh, ktery ma teziste uplne mimo.
Zkus pls napsat, co si poneses na 5 dni. Diky

mike píše: Prejmenovani asi bude lepsi, nejake navrhy?

Bych tam supl TOTO a TOTO s nazvem Armadni modularni systemy batohu... molle, alice atd. se poper sam :mrgreen:

pickard píše:Je dělaný proto, aby dobře fungoval pro vojenské účely a ještě se dal jakž takž nést.

:smt023 A proto jsou zada a ramenni popruhy s minimem polstrovani, zadne volne casti, minimum plastovych spon, tluste zipy...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod mike » úte bře 29, 2016 18:09

OK, poslucovano. Nazev muzu zmenit, kdyby mel nekdo namitky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Quido » úte bře 29, 2016 18:18

@qwerty14:
nejen ze stylu argumentace, ale i ze zpusobu vyjadrovani usuzuji, ze jsi pekne "zelena guma" a pritom se vsadim, zes k vojne ani necuchnul... :-s
Naposledy upravil Quido dne stř bře 30, 2016 7:22, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod booze » úte bře 29, 2016 18:20

to je reakce na mikeho? :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod mike » úte bře 29, 2016 18:25

Doufam, ze ne ;-) Jsem zasadne proti zbytecnym citacim a aktivne je potiram, ale jsou pripady, kdy fakt neni od veci aspon napsat, na koho je reakce. Predpokladam, ze na qwerty14.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » úte bře 29, 2016 23:24

pygmy falcon 2 je z balistického nylonu - kordury a ragon egg z kordury 500D - to neni kvalitní? já bych řekl že jo, bud je kordura nebo ripstop kterej bude k ničemu až se na batohu udělá trhlina.

v outdooru existuje řada fantastických materiálů, které jsou globálně nedostupné ve větším objemu.

mohl bys mi dát příklad takové látky?

.. navíc když už sme u toho tak direct action co vyrábí dragon egg, se specializuje i na vybavení pro armádu.

v jedné recenzi sem četl,...
Kód: Vybrat vše
Zádový systém je u tohoto batohu řešený poměrně zajímavě. Nazývá se Combat Vent System a skládá se ze dvou kusů tvarované pěny. Pěna má vlnitý povrch a ještě jsou v ní vyřezané kanálky pro lepší proudění vzduchu. Nosí se to velmi pohodlně a záda opravdu větrají. Většina batohů této velikosti tak propracovaný systém polstrování zad nemá, za to má u mě Direct Action plus.
Kód: Vybrat vše
http://vybaven.cz/zavazadla/batohy/recenze-batoh-direct-action-dragon-egg/


a za další...
, ze jsi pekne "zelena guma"

neuhodl jsi, já nemám rád vojenské batohy, mě se nelíbí, voják nejsem, ale ten dragin egg je hezky a mám low profel molle, a ten pygmy má mole ale jako vojenský nevypadá... ted si akorát honíš ego a shazuješ na mě špínu
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod booze » stř bře 30, 2016 6:37

qwerty14 píše:pygmy falcon 2 je z balistického nylonu - kordury a ragon egg z kordury 500D - to neni kvalitní?

pokud myslis Corduru, tak ta je kvalitni, ale davno prekonana ted jsou lepsi matrose jako Dyneema X Gridstop
tim jsem odpovedel i na druhou otazku. :wink:

qwerty14 píše:.. navíc když už sme u toho tak direct action co vyrábí dragon egg, se specializuje i na vybavení pro armádu.

jiste, ale origo armadni maji malokdy sitku na zadech, aby se do toho nechytal bordel.
Kup ho a napis recenzi, vcetne fotek. :smt023

qwerty14 píše:ted si akorát honíš ego a shazuješ na mě špínu

To jako mike? Neverim. :P
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Batohy