Armadni batohy a modularni systemy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod S4TYR » stř dub 20, 2016 9:36

a co ti brani si jej usit?!?
Ja tuhle army debatu vazne nechapu - musel bych byt na hlavu padly z jahody, aby me nekdo presvedcil o tom, ze mam chodit s army baglem :D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod ptrupek » stř dub 20, 2016 9:42

qwerty14 píše:nechci za to tolik utratit, takovou cenu batohy nemaji, výrobní cena je kolem 500 Kč.


Tak nakup latky a usij si ho sam.

Nebo si primarne ujasni, co chces:
- vojensky/maskacovy batoh s molle
- pohodlny batoh na turistiku

Oboji moc dohromady za malo penez nepujde.
ptrupek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 5, 2016 7:29

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod dudy » stř dub 20, 2016 11:19

qwerty14 píše:nechci za to tolik utratit, takovou cenu batohy nemaji, výrobní cena je kolem 500 Kč.


Ti nevim.
Metr čtvereční Cordury 230,- velkoobchod, nitě, popruhy, přezky, práce, energie...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Quido » stř dub 20, 2016 11:37

no presne tak - to je zase penkny blabol, ze vyrobni naklady jsou 500 Kc / batoh - a to pocitam ze velkonakup materialu i know-how je nizsi, nez kdyz si to bude zuzlit doma sam... :roll:

a to nemluvim o tom, ze potrebujes specialni stroj, aby utahl siti na neprustelnem nylonu ci corudure - to nepujde zadnou Veritaskou :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod booze » stř dub 20, 2016 11:46

@qwerty14 bylo by dobre, kdyby sis konecne vytahl hlavu ze zadni casti tveho lepsiho ja a uz konecne napsal sumar, co presne od batohu ocekavas.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod grco » stř dub 20, 2016 12:28

Vsak to napisal uz X krat, vy vobec necitate.

Chce molle, aby na to mohol navesat veci.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Quido » stř dub 20, 2016 13:14

jasneze to napsal - jasne, spravne a pochopitelne, ale napsal to na spatne forum, kde asi priznivce stejneho druhu vystroje nenajde a nejak furt nemuze rozdychat a pochopit, ze je na to rozhodovani, jestli molle A, nebo molle B, tady sam...
arm1
cekal podporu a necekal, ze ho od jeho zameru budeme odrazovat - takovych lidi je spusty, co se nedokazi smirit s tim, kdyz jejich ocekavani jsou zcela pohrbena
O:)
no tak ho uz nechte, je to jeho boj
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: dragon egg VS maxpeition pygmy

Příspěvekod S4TYR » stř dub 20, 2016 13:22

@qwerty14:
mike píše:Jak ti psal dudy na zacatku, bylo by lepsi se jit poradit na nejake military forum, tady je trochu jiny druh lidi..
..my uz si na vojaky nehrajem.

:prayer:
qwerty14 píše:..uvažuju za nekoupit ghost popř 25l batoh od spm liberec nebo batoh od wisport a na to si ověsit ozdoby.

Uz si nejaky army model vyber. Nechce se ti platit, na rady mistnich uzivatelu z vysoka seres a meles si donekonecna svou.. tak si laskave nastuduj na internetu podle ilustracnich fotek model, ktery se ti zda byt OK, prekresli si jeho strih a zacni premyslet o uzpusobeni pro sve idealni ucely a zacni po vecerech sit. :)
A abys byl cool a army friendly, doporucuju to siti pri svicce, popr. zapalene petrolejce a hlavne rucne. K tomuto ucelu si porid i naprstek ;) sam nepatrim mezi zdatne v siti, ale usil jsem si toho celkem dost v ramci oprav a propichanym prstum se asi nevyhnes.
qwerty14 píše:spm liberec záový systém nemá, ale wisport jo
Kód: Vybrat vše
SAS = Semi Adjustable System
Nosný systém SAS® je komfortní nosný systém umožňující částečné nastavení.
Tento systém se skládá z popruhů a pásů vyrobených ze speciální odolné hliníkové slitiny, integrovaných v tuhé zadní části batohu přiléhající k zádům uživatele, a z bederního pásu unikátního designu.

Pro potreby SAS sil hodne douho i Karrimor, ktery se jinak venuje turistickemu sortimentu. V CR najdes podobnou obdobu u Jurka, ktery sveho casu delal stany pro ACR (jestli to tak funguje dodnes, nevim).
V kazdem pripade, nespolehej na to, ze by to byly veci strizene na komfort.
Cena takovych veci se zkracuje na minimum, tim roste vaha, a navic tebou preferovane Molle/Pal systemy nejcasteji vypovidaji sluzbu. Jednoduse to jsou nejnamahanejsi casti a parou se. Mel bys podstatne jednodussi 'zivot' s klasickym turistyckym baglem, ktery by sis dozdobil nejakymi EDC sumkami. Netrpel bys jako idiot pri neseni tezsich veci, diky nefunkcnimu zadovemu systemu army modelu. Pokud bys prestal trvat na nesmyslech, mohl bys najit spousty modelu v tematech o baglech do litraze, jakou hledas primo tady na OF.
...atd atd ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod FelixFelicis » pon kvě 23, 2016 23:15

Čauec, určitě nedoporučuji žádné batohy od Miltecu. To je katastrofa. Ani bych nebral žádné Condor, to jsou prostě batohy pro amíky jak už bylo řečeno, hodí batoh na záda, jdou k autu a batoh skončí v kufru. :D Nicméně být tebou mrknu se Tactical pro, Wisport a pak trošku jinačí cenová kategorie FJÄLLRÄVEN. Možná ještě SPM Liberec. A pak už takový ty Osprey, Yukon atd..

Je třeba hledat, řeším podobný problém. Nějak mi nesedí rainbow turistický styl. Červený batoh, oranžová bunda, zelené hole, modrá čepka apod..

Je to podle chuti, jinak sem vždy používal Horsefeathers snb batoh, který mi vydržel asi 5 let a to jsem na něm smýkal připnuté prkno, lopatky a veškeré serepetičky do prašanu.

Teď hledám taky něco nebarevného na hory, na prkno, kam se vlezu s vybavením a foťákem.

A ještě, mám kamaráda vojáka a na jejich pochody, přesuny, které mají leckdy i 30 km používají pořád vojenské batohy a žádné bágly od Pinguinu apod. :lol: A pořád mají všichni záda a věřím tomu, že i mít budou. =D>
FelixFelicis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 23, 2016 21:47

Vojenský batoh

Příspěvekod TonyD » ned čer 26, 2016 10:15

Dobrý den,
mám dilema. Chci si pořídit nějaký batoh okolo 30l a podmínkou je, aby měl vzor BW (flecktarn). Nedokážu se rozhodnout mezi variantami od Branditu a klasický Mil Tec. Nechci, aby se mi hnedka rozpadl. Zkrátka nevím, který je kvalitně lepší. Jsem student, takže si moc drahé batohy nemůžu dovolit. Díky.


Brandit: http://branditvintage.cz/batoh-brandit- ... flecktarn/

Mil Tec: http://www.alfatactical.cz/mil-tec-bato ... ktarn.html
TonyD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 26, 2016 10:04

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod pavproch » ned čer 26, 2016 10:27

jakodyby tady rozsáhlé thema na army-bágle už nebylo....

sloučeno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod dudy » ned čer 26, 2016 10:28

PP smi to smáz, tak eště adín raz:

Musí to mít molle?
Proti zombíkům?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod pavproch » ned čer 26, 2016 10:30

sorry, woe, Tvoje odeslání sa muselo trefit zrovna do okamžiku, gdy sem to šiboval.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Michal.P » úte črc 5, 2016 20:07

Zdravím. Tak přičšel čas na výměnu mé 25 let staré gemmy. V plánu mám Corazon rock 75. Píše se tu na něj jen samá chvála. Teď jsem ale narazil na toto vlákno, a tak se chci zeptat na zkušenosti s tímto batohem https://www.frogtac.cz/Takticka-vystroj ... 75l-Coyote . Přeci jen mám raději ty vojenské vychytávky jako je množství kapsiček na povrchu, různých oček a poutek pro přichycení kdečeho, než se hrabat k vůli kde jaké blbosti v batohu. Dík.
Michal.P
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon dub 30, 2007 16:11

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod fps » stř črc 6, 2016 6:52

za takové peníze koupíš batoh od nejlepších výrobců jako jsou Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude, a mají víc a lepších výchytávek než ten na který odkazuješ, mně by ani nenapadlo nosit na zádech takovou hrůzu jako je Wisport® Reindeer
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod Michal.P » stř črc 6, 2016 7:25

Můj cenový limit je do 4000,-. Do tohoto limitu se vlezu i s tím Corazonem, nebo Pinguinem. Dle recenzí také dobré, obzvlášť ten Corazon. U tohoto jsem ochoten připlatit,neboď je to styl batohu co se mi líbí. Píšeš hrůzu. V jakém smyslu. Za 1. že se ti nelíbí, nebo za 2. že je uživatelsky špatný? Dávat tam 6000,- za batoh, jen abych se ukázal že mám něco in nebudu. Srnkám v lese je to srdečně jedno. Moje otázka zněla jestli má někdo zkušenost a ne jestli se někomu líbí či ne.
Michal.P
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon dub 30, 2007 16:11

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » stř zář 28, 2016 14:15

Tak nakonec jsem si vybral pinguin integral 30l černý (do města), ale ještě sháním kolem 45l, rozhodl jsem se pro tacticalpro - tenhle http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/ba ... cal-45-ii/?
Líbí se mi ten šedý - ale ten je jako jediná z cordury 500D, všechny ostatní jsou z cordury 1000D - má o 30% lepší vlastnosti, ale spousta výrobců přestupuje k 500D pro skoro stejné vlastnosti a nižší váhu. Jaký by jste mi doporučili? Uvažoval jsem o tom černým nebo šedivým, maskáčové se mi moc nelíbí.
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod fps » stř zář 28, 2016 14:42

ani jeden z nich
fps píše:za cca takové peníze koupíš batoh od nejlepších výrobců jako jsou Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude, a mají víc a lepších výchytávek než ten na který odkazuješ

500D úplně stačí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » stř zář 28, 2016 15:23

fps píše:ani jeden z nich
fps píše:za cca takové peníze koupíš batoh od nejlepších výrobců jako jsou Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude, a mají víc a lepších výchytávek než ten na který odkazuješ



ptáčkovat umíš, díval jsem se na ty značky a kromě toho že je to drahý sem tam nenašel nic v šem by byli lepší nebo výmečné. Oprav mě jestli se mílím, uakž mi aspoň jeden a řekni v čem je lepší.


500D úplně stačí

opravdu?
Naposledy upravil qwerty14 dne stř zář 28, 2016 16:05, celkově upraveno 1
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » stř zář 28, 2016 15:29

jaké jsou vlastnosti 1000D a 500D?
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod _Andy_ » stř zář 28, 2016 22:15

D je jednotka denier, přičemž 1 denier = 1 gram na 9000 m vlákna, ze kterého je materiál utkán. Tzn. Cordura 500D je z materiálu, kdy 9000 m vlákna váží 500 g.

Jak píšou kolegové výše, 500D bohatě stačí, z 1000D cordury se vyrábějí opravdu bombproof batohy. Pro 95 % normálních lidí je to zbytečná váha navíc.
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » čtv zář 29, 2016 12:35

a kolik váží metr čtvereční 500 a 1000D? Čet sem že ještě dřív než se protrhne tkanina se urvou švy (u zipů, spojů,...) Otázka je co z tech dvou bude džet lépe.
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod pickard » pon říj 17, 2016 18:17

Potkal jsem tudle v metru dva fanoušky ergonomicky vyspělých modulárních systémů. Omlouvám se za foto, kde je bohužel vidět jen asi třetina sumek.

Obrázek
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2016 19:07

Bal ses, ze te umlati sumkama, kdyby si vsimli, ze je fotis, co? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod pickard » pon říj 17, 2016 19:21

Vypadali značně boje neschopně :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2016 19:23

Jen jestli v tom modrem igelitu nema brokovnici ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod booze » pon říj 17, 2016 20:02

Super =D>
V Krakonosich jsem potkaval polske "turisty" s modularni ledvinkou objemu cca 20l. Jsem zvedav, kdy to dorazi sem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod PaKo » úte říj 18, 2016 8:59

qwerty14 píše:ptáčkovat umíš, díval jsem se na ty značky a kromě toho že je to drahý sem tam nenašel nic v šem by byli lepší nebo výmečné. Oprav mě jestli se mílím, uakž mi aspoň jeden a řekni v čem je lepší.

Ehm, to si vážně myslíš, že ty batohy stojí tolik, abys byl "in před srnkama" jak říkáš? Já bych řekl, že naopak to je případ těch tvých "taktických" vychytávek, ale proti gustu... Ale abys nebyl pak "armyretardultracool" jako ti dva houbaři výše...
Naposledy upravil mike dne úte říj 18, 2016 15:02, celkově upraveno 1
Důvod: nebud pako a zkracuj citace
PaKo
 

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod qwerty14 » stř lis 9, 2016 17:02

dragon egg mk2 je super batoh, chystám se ho koupit, zádový systém má moc pěkný a vypadá také moc pěkně a nejlepší je na tom to logo - je vyšívané ve stejné barvě takže nechodím po ulici jak kokot s nápisem přes celej batoh alá značka nike. A před kym chceš být in ty s nápisem NIKE? viděl sem na ulici dva takové batohy a zvednul se mi kýbl.
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Armadni batohy a modularni systemy

Příspěvekod slezacekm » stř lis 9, 2016 20:20

a k cemu jsou ti ty super cool molle vychytavky ve meste? budes si pripadat IN s taktickym batohem? za 3500 mestsky batoh? navic jsi ted kupoval Pinguin Integral ne?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy