Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod booze » čtv srp 13, 2015 10:00

:lol:
A: tento nuz je urcen na preziti v nejtezsich podminkach sveta a vydrzi vse
B: radeji ho nosim v pouzdre a nepouzivam, byl drahy a nechci, aby se s nim neco stalo
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Batoh do letadla i na hory (+- 40l)

Příspěvekod Erse » stř úno 24, 2016 3:46

Ahoj. Shanim batoh který bude splňovat po nějakým menším stlaceni podmínky prirucniho zavazadla 55x40x20 a zároveň bude v pohodě na jednodenní i vicedenni tury. Ideálně i delší batuzkarsky cestování. Rad bych kvůli horám nejaky i slušný zadovy systém.
Zatím jsem se díval a libili jsme mi Deuter Futura 38, Guide 35 a ACT lite 40.
A Osprey Kestrel 48. A Miller Peuterey 35+10.
Celkove se bojim jesi 35l uz není malo na ty cesty vždycky jsem jezdil někamprazdnejsi 60tkou.
Navíc jiny deutery či lowealpine se tu moc nedají sehnat (jsem mimo Evropu a je to tu země plna Osprey a Macpac a nechce se mi platit jeste clo)

Ale osobně nevim jak moc se pak dají vzít do letadla.
Vaše rady?
Erse
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon čer 22, 2015 22:53

Příspěvekod Shitttt » stř úno 24, 2016 7:21

Ja osobne jsem si na takove prilezitosti poridil Osprey Mutant 38. Ma to sice byt hlavne lezecky batoh, ale dostal me tim jak je neuveritelne variabilni (napr. horni viko se da bud uplne oddelat, nebo pripnout tak, aby se na batoh vesel jeste hodne objemny spacak). Zatim jsem jen testoval, ale vypada, ze se mi do nej vlezou veci potrebne na nekolikadenni turu vcetne stanu, karimatky, varice a peroveho spacaku. Pokud chces ale cestovat pouze s prirucnim zavazadlem a mit to vsechno sbalene jen v tom batohu, bal bych se ze se do tech povolenych rozmeru nevlezes. My to ted na Island budem delat tak, ze ve 2 lidech povezem jednu velikou krosnu na prevoz a 2 mensi batohy jako prirucni. Krosnu nechame v pujcenem aute a treky budem chodit s temi mensimi batohy.
Uživatelský avatar
Shitttt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 22, 2016 0:20

Re: Batoh do letadla i na hory (+- 40l)

Příspěvekod Soldierboy » čtv bře 10, 2016 10:19

Ahoj,

mám takový malý dotaz. Dejme tomu, že tedy opravdu seženu batoh, který se vejde do rozměrů pro kabinové zavazadlo dle pravidel např.:

easyJet: rozměry – 56x45x25 cm, váhový limit – není
Ryanair: rozměry – 55x40x20 cm, váhový limit – 10kg + druhé zavazadlo také zdarma 35 x 20 x 20 cm
Wizzair: rozměry – 42x32x25 cm, váhový limit – není

Při balení se budu muset k*rva uskromnit a navíc se na mě bude vztahovat i http://www.prg.aero/cs/odbaveni-cestujicich/odbaveni-cestujicich/zasady-a-pravidla-bezpecnostniho-odbaveni/predmety-zakazane-prepravovat-v-kabinovych-zavazadlech/

Jak to tedy řešíte? Já úplně nevím, jestli bych byl schopný cestovat například bez nože (formulací zákazu jsou zakázány prakticky všechny nože). A docela by mě omezil i zákaz turistických holí, či kolíků od stanu. Prakticky se nevejdu ani s tekutým čištěním na vodu. Máte někdo zkušenosti s tím, že jste prošli i tak?

Jde mi hlavně o letní outdoor výlety do evropských destinací, kde pojedu s opravdu lehkým spacákem a stanem, pár věcmi na převlečení a vším ostatním opravdu nutným. S přípravou stravy nepočítám. Kolikrát najde člověk od Wizzu nebo Ryanairu fajn letenku za 800,- Kč, ale přikoupením zavazadla se dostane na 4 000,-
Soldierboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 21, 2015 14:05
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pickard » čtv bře 10, 2016 11:00

Podle me neresitelne, a proto jsem tenhle rezim zavrhl. Vetsinou checkuju i makej batoh, co by se do kabiny vesel, prave kvůli zakazanejm předmětům.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Batoh do letadla i na hory (+- 40l)

Příspěvekod grco » čtv bře 10, 2016 12:43

Ryanair ma priplatok za batozinu nejakych 15-20 eur za jednu cestu, takze dohromady 40 eur, jak si prisiel na 3200 czk?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh do letadla i na hory (+- 40l)

Příspěvekod mike » čtv bře 10, 2016 18:22

Jj, koukal jsem na Wizz a 410 Kc na jednu cestu. Sice to muze byt 50% ceny letenky nahoru, ale porad to neni 500% psanych vyse.

Taky si myslim, ze jine reseni neni. Spolehat na to, ze clovek projde kontrolou, je blbost, to se muze sakra nevyplatit. Je teda jeste moznost dokoupit vsechno zakazane na miste, ale pochybuju, ze se to vyplati.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh do letadla i na hory (+- 40l)

Příspěvekod ita » čtv bře 10, 2016 18:27

A cestuješ sám nebo s někým? Pokud se váhově a rozměrově vlezeš do příručního zavazadla a cestuje vás víc, můžete si jeden z batohů nechat odbavit a naskládat do něj předměty, které by neprošly bezpečnostní kontrolou.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod pavproch » čtv bře 10, 2016 18:29

jak dyby to tuž nebylo. sloučeno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod sobb » pát bře 11, 2016 21:35

Záleží na destinaci a plánovaných aktivitách, ale do "jednodušších" destinací není lítání jen s příručákem až tak neřešitelný problém. Ono i bez toho nože se dá překvapivě přežít. Anebo na místě nějaký levný kousek koupit a pak nechat potřebným :) Trekové hole ale člověk holt musí oželet. Plastové stanové kolíky můžou (a nemusí) projít. Ale stojí pár kaček, risknout se to dá, nebo pořídit náhradu na místě, jsou-li třeba. Lítáme tímto působem hlavně na ostrovy - Kanáry, Kypr apod. , ale byli jsme tak vejletovat třeba i na Srí Lance. Do takovejch Himalájí nebo jinech vyšších hor je to už horší, tam člověk potřebuje už pořádnej stan (je tu i riziko zabavení tyčí) a ty trekový hole se taky docela hodí ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Cipollini » ned říj 23, 2016 18:28

Chcem sa opýtať:
Aké najväčšie batohy sa Vám už podarilo dostať ako príručnú batožinu na palubu?

Začínal som s Karrimorom 30 litrov, potom nejaký poľský šmejd Campus (cca 30) a naposledy Husky Granger 40.
Chcem si kúpiť väčší batoh a keď ho nenaplním celý, používať ho aj ako palubný.
Lietam len chartre z BA alebo Viedne.
Cipollini
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 22, 2016 21:07

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod sobb » pon říj 24, 2016 9:58

záleží na podmínkách letecké společnosti (netuším, co za chartery z uvedených letišť lítá)
nejčastěji brávám jako příruční Millet 60+10, který splňuje asi nejběžnější kritérium výšky do 55 cm
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2016 17:58

ja premyslim zda jet s osprey kestrel 28 s/m protoze mi prijde ze 55x40x20 splnuje dost na hrane a nerada bych pak mela prekvapko, ze to nekde o centak neklapne... (na vysku)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod sobb » pon říj 24, 2016 18:06

Ten můj Millet má přesně 55 cm (vrchlík většinou raděj sundám, když nezapomenu, i když to nijak nenavýší) a nikdy problém nebyl, obecně batohy kontrolují většinou mnohem laxněji než kufry.
Takže pokud Osprey splňuje limit, tak bych z toho strach asi neměla, ale je to na Tobě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2016 19:08

prave, no. vejde to presne kdyz viko hodne pritahnu asi jedine naplnit, zmerit a udelat finalni rozhodnuti. kdyby slo oddelat coz nejde, asi tomu verim bezmezne :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Lipon » pon říj 24, 2016 20:28

Kdyz batoh neni mc velky a od pohledu narvany, tak to moc nekontroluji
Ale zalezi od ajrolinky - "bezne" to moc nekontroluji, low costy vic
Nejvic jsem asi narval Aircontact 40+10 plny, do ramecku jsem mu musel pomoct celou svou vahou a pak sem to nemohl dostat ven, ale rozmery to splnilo :-)

P.S. s Austrian a Lufthansou vetsinou nemam problem ani s narvanym "business" batohem (ntb, drobna elektronika, spousta dokumentu), nikdy po me za x let nechteli zmerit/zvazit, vzdy stacilo letmo ukazat pres jedno rameno prehozeny batoh
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod svacko » pon říj 24, 2016 20:37

Na vacsinu poslednych ciest (Kolumbia, Borneo, Myanmar, ci Taiwan) som bral len Lowe Alpine Cloud Peak 35l - uzky, idealny, lacny, flexibilny batoh, ktory sa vopchal vsade ako prirucna batozina, odporucam ;)
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Zralok » ned lis 20, 2016 13:52

KeyLuke píše:Shanim pro dve deti (slecny 12 a 14 let) batoh, který musí splnovat (i za cenu nejake komprese a nacpani) limity prirucniho zavazadla.
Hlavni vyuziti bude pristi rok pri ceste do Asie.

Vim, ze ho nebudou pouzivat tak casto, proto bych se rad vesel do cca 1600kc za jeden.

Koukal jsem na Doldy Avenger 40, ale na Doldy tady moc pozitivnich reakci neni, tak bych zde pritomne rad poprosil o nejakou alternativu k tomuto batohu.


Zkuste se mrknout na xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx...Já tam koupil a má i jiné využití, než jako příruční zavazadlo do letadla...
Naposledy upravil pavproch dne ned lis 20, 2016 15:14, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: Aleno, tak!
Zralok
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 20, 2016 13:47

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod davvee » pon dub 17, 2017 18:44

Zdravím,

potřeboval bych si zakoupit nový batoh ideálně v ceně okolo 2000 kč. Třeba i z druhé ruky. Hledám něco okolo 40L, tak aby bylo možné do něj dát spacák a pár věcí na vicedenní přechody v horách. Zároven by měl splnovat podmínky pro příruční zavazadlo a také by měl být co nejlehčí a vydržet nějaké šrámoty. Je mi jasné,že v této cenové relaci asi nic ultra neseženu a budu muset najít nějaký kompromis. Dík za info.

Zatím mě nejvíc zaujal batoh od Lowe alpine,ale musel bych přikoupit pláštěnku zvlášt.

https://batohy.heureka.cz/lowe-alpine-peak-attack-black-pumpkin-42l/#section
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Batoh do letadla i na hory (+- 40l)

Příspěvekod FrantaKrajta » úte kvě 9, 2017 19:57

Soldierboy píše:Ahoj,
easyJet: rozměry – 56x45x25 cm, váhový limit – není
Ryanair: rozměry – 55x40x20 cm, váhový limit – 10kg + druhé zavazadlo také zdarma 35 x 20 x 20 cm
Wizzair: rozměry – 42x32x25 cm, váhový limit – není

Jak to tedy řešíte? Já úplně nevím, jestli bych byl schopný cestovat například bez nože (formulací zákazu jsou zakázány prakticky všechny nože). A docela by mě omezil i zákaz turistických holí, či kolíků od stanu. Prakticky se nevejdu ani s tekutým čištěním na vodu. Máte někdo zkušenosti s tím, že jste prošli i tak?


Párkrát jsem to řešil, a dá se to. Malý nůž typu pen-knife s nůžkama přeci mít můžeš (58mm Victorinox na klíče), stejně tak plynový zapalovač. Jen ten stan musíš oželet. Beru lehký žďárák. Vešel jsem se teď do WizzAiru do jejich šíleného limitu s 35l báglem Tasmanian Tiger Trooper Light 35 (nenaplněný až nahoru, jinak má cca 59 x 32 x 17 cm a 1kg), samozřejmě s objemnější péřovkou a mikinou na sobě a pár věcma po kapsách, s vařičem, spacákem, žďárákem, samonafukovačkou, velkou cestovní lékárničkou, nepropro bundou a oblečením na týden do Gruzie (no, dvě košile a dvě merína, pár spodních kousků a co víc...). Bylo to ovšem dost tip top. Větší nůž jsem prostě koupil na místním trhu za pár Lari a pak ho zase někomu daroval.

Buď ani bágl na velikost nekontrolovali (když klasicky WizzAir otevřel gate se zpožděním), nebo na něj rovnou lípli nálepku S. I když jsem si při balení dával hodně pozor, aby se vešel do limitu i tak. Po přistání jsem baťoh zvětšil, doplnil jídlo, vodu a plyn a pohoda. Místo trekových holí je stejně lepší nějaký pěkný klacek, i na odhánění psů :D

Jen by mi vyhovoval ještě trochu lehčí baťoh, bohužel většina lehkých ascent báglů jsou na ty šílené limity moc vysoké a moc úzké/tenké. S tím TT to byl takový kompromis, ale dalo se to.

A bohužel Wizz má některé zajímavé destinace levně, ale check-in bágl za 40E jednu cestu se mi opravdu dávat nechce, když jdu jen chodit a nepotřebuju tolik vybavení.

Asi bych akorát pořešil lékárničku, jestli jí rozdělávat do té průhledné tašky ke kontrole zvlášť (je tam dost lahviček, přeci jen).

Kdybych neletěl s Wizz ale jiným lowcostem, tak je to ještě víc v pohodě.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Spešl batoh do letadla

Příspěvekod Petroit » sob říj 21, 2017 23:35

Ahojte,

sháním batoh do letadla a mám spíše specifické požadavky. Tak bych s Vámi rád prokonzultoval možnosti, protože mi třeba a dost možná nějaký model unikl nebo se na některý aspekt mého výběru dívám špatně a vy mi třebas otevřete oči. :-)

Momentálně vlastním starší model Osprey Aether 70 na veškeré delší výlety a používám ho i na víkendové vandry, kam neletím letadlem.
(Ano 70l je dost, ale karimatka i spacák se pohodlně vejdou do batohu. A když je to místo potřeba, tak ho mám. Např. po cestě z USA jsem batoh mohl napěchovat nakoupenýma suvenírama, jídlem, atd. Zároveň se dá hodně pěkně stáhnout)
https://www.rei.com/product/846410/ospr ... er-70-pack

A na jednodenní výlety, do práce a nákupy v samošce nosím Husky Prossy 30l.
https://www.huskycz.cz/batoh-turistika-prossy-modra

Nyní se dívám po batohu, který by se mnou mohl do letadla a nemusel bych ho odbavovat.
Dívám se na něco, co by se mnou mohlo podniknout krátké i prodloužené víkendovky. (2-5 dnů)

Požadavky:
- Splňovat +/- všeobecné rozměry do letadla. (Ne nutně WizzAir rozměry, které jsou menší než kdekoliv jinde)
- Pořádný bederní pás
- Boční kapsy
- Dále bych rád u batohu vnější úchyt na spacák/karimatku či jiné věci, když na to přijde a nebude dost místa.
- Obecně s sebou neplánuji tahat notebook. Ale rád bych, aby se tam ten 15.6" notebook vešel. Jelikož někdy budu spát v přírodě a někdy to bude na pohodu v hotelu/AirBnB/Couchsurfing.

Zmiňovaný bederák chci aby skutečně byl rozumně vypolstrovaný, pokud to bude víkendovka v přirode a budu celý den chodit se všema věcma na zádech. (Kapsa na bederáku by byla fajn, ale to už výběr hodně omezuje)

Je pro mě dost důležitý zipový přístup do batohu. Přijde mi mnohem rychlejší a obecně použitelnější. Např. i na palubě toho letadla nebo během chůze.

Dále chci aby měl batoh rozumný zádový systém, který bude samozřejmě pohodlný. A pokud bude alespoň rozumně větrat, tak super. (Osprey je v tomto ohledu naprosto prvotřídní luxus. Bohužel jejich 30-50l batohy jsou povětšinou do letadla moc velké, resp. vysoké nebo do nich nenarvu notebook)

Měl jsem spadeno na Osprey Manta 36 AG. (V ČR se ani neprodává)
https://www.rei.com/product/895647/osprey-manta-ag-36-hydration-pack-mens-25-liters
Problém s ním bohužel je ten, že mi je malý. Měřím cca 187cm a tenhle krásný kousek v největší velikosti M/L je pro lidi tak do 180cm max. Jinak je ale perfektní a místo vodního vaku jde krásně hodit notebook. Pohodlnej a vychytanej. Bohužel malej.

Nyní se dívám na Pinguin Vector 35 a přemýšlím kde si ho vyzkouším.
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/vector-35/p-43
Zdá se, že by se tam notebook mohl místo hydrovaku také vejít. Bederní pás vypadá dobře. Sice trochu těžší než bych rád, ale člověk asi nemůže mít všechno.
Bonus je, že je celkem levný. Ale na peníze v tomto případě nekoukám. Chci kvalitu a funkčnost.

Druhý kandidát co mě zaujal je Deuter Trans Alpine 32EL.
http://www.deuter.com/DE/en/bike/trans-alpine-32-el-3205917-black-grey.html
V mnohe ohledech podobný Pinguinu. Na bederním páse jsou navíc kapsy.
Trošku váhám jestli 32l bude stačit. Navíc má horší možnosti uchycení vybavení z venku.

Třetí a poslední kandidát je Osprey Escapist 32l.
https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en/escapist-32
Zdá se, že má dobré featury, laptop se tam údajně taky dobře vejde.
Escapist je o 250g lehčí než konkurence, což je supr.

Prosím o radu, ať už jestli máte zkušenosti s některým z batohů, nebo by jste doporučili něco úplně jiného.

Děkuji za názory a mějte se hezky.

Petr
Naposledy upravil sobb dne ned říj 22, 2017 12:51, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno, nejsi první, kdo tu řeší příručák ;-)
Petroit
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 21, 2017 22:39

Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Michal82 » ned říj 22, 2017 13:00

No ti nevím ale už BD Speed 30 do toho jejich ,,šuplíku,, na zavazadla nenarvu protože při své výšce 186 mám proste delší batohy a překračují povoleny rozměr.
Druhá věc je ze pokud cestujes někam dal tak 30l je enormně málo.
Batoh vždy beru jako zavazadlo do 20-30kg podle toho kolik toho sebou beru.
Zůstal bych u kombinace velký batoh a max malej batuzek co vemes jako příruční zavazadlo a pripnes ho pak ze předu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Michal82 » ned říj 22, 2017 13:04

A druhá věc je pak OD výbava - tyče a kolíky od stanu, nůž a td ti na palubu stejně nevemou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Petroit » ned říj 22, 2017 13:22

Velký batoh na delší výlety určitě ano. Do letadla Osprey Stuff Pack s nutnostma a batoh odbavím. Ale na krátké víkendovky do tepla, když se objeví levná letenka si myslím checknutý 70l batoh není potřeba. (+ to dost zvyšuje cenu letenky)

Navíc mi při poslední cestě batoh ztratili a já na něj musel den čekat. Naštěstí to bylo při cestě domů a ne obráceně.

Co se týče věcí jako kolíky od stanu: Ano, pokud stanovat, tak velký batoh je potřeba, ale když je teplo, tak si vystačím jen s plachtou nebo pončem.

Jediná věc, co mi extrémně chybí je můj švýcarskej nůž, ale to se asi nedá nic dělat.

Z mé zkušenosti tam do toho prostoru na kabinová zavazadla 30l-40l batoh dám v klidu. Pod sedadlo narvu maximálně tak těch 30l.

Takže otázka zůstává stejná. Máte zkušenosti s některým, z mých kandidátů nebo doporučení pro konkrétní model?

Cestovat s odbaveným zavazadlem na 3 dny mi přijde zbytečné.
Petroit
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 21, 2017 22:39

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Dacan » pon led 15, 2018 11:48

Ahoj.

Snadná otázka:

Osprey STRATOS 36 II, nebo Osprey Variant 37?

Případně lepší ekvivalent v ceně kolem 3000 Kč.

Potřebuju zkrátka něco, co splní podmínky low-cost cestování, tzn. i podmínku rozměrů příručního zavazadla.
Zároveň však ideální kompromis objem a pohodlí / rozměry a cena.

Variant se mi líbí víc, odnímatelná vrchní část se zdá taky jako benefit pro rozměrové limity do letadla, ale nevím, jak moc velký rozdíl je v pohodlí u horolezeckého batohu v porovnání s turistickým. Každopádně stejně budu muset vyhledat nejbližší prodejnu, kde si budu moct vyzkoušet oba typy a rozhodnout v praxi.

Spíš mi jde o to, zda existují i jiné alternativy splňující požadavky ve srovnatelné kvalitě a ceně. Samozřejmě se nebráním ani lehce většímu objemu, pokud máte zkušenost s tím, že se dá vměstnat na letišti do kontrolní "klece" pro příruční zavazadla :)

Díky za podněty!
Dacan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 15, 2018 11:38

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 16, 2018 10:38

Dacan píše:Ahoj.

Snadná otázka:

Osprey STRATOS 36 II, nebo Osprey Variant 37?


Stratos ma ty sitovany propnuty zada, ne? To se bude dost blbe rvat do tech kontrolnich bedynek (batoh je cely prohnutejsi, nejde odepnout bederak) nebo se do nej min vejde, pripada mi. I kdyz, zalezi od aerolinky, tuhle jsem videl spolucestovatele s "kabinovym" plne narvanym Deuter Guide 35+ (i s plnym kominkem) a nikdo ani nemrkl :) Da se sbalit i batoh do WizAiru (42cm vyska), ale spis nejaky bez pevnych zad. A u toho Stratose te hodne omezi ten vnejsi dratovy ram batohu.

Striktni rozmery zde: https://www.skyscanner.net/news/cabin-l ... strictions

Ale zase lezecke batohy s mekkymi zady byvaji uzke a vysoke, coz taky neni ideal kdyz se chces vejit do rozmeru.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod oodoow » úte led 16, 2018 21:24

FrantaKrajta píše:Da se sbalit i batoh do WizAiru (42cm vyska)

Wizzair už má 55cm výšku jako normální aerolinky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 17, 2018 12:02

oodoow píše:Wizzair už má 55cm výšku jako normální aerolinky.


Dik za opravu, to je fajn, koukam, ze uz normalnejsi 55x40x23cm, ja s nima letel naposled Gruzii na jare, to byl jeste trochu orisek se do tech 42cm vejit (i kdyz to samozrejme nikde nikdo nekontroloval...).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Dacan » pát led 19, 2018 13:08

Díky za podněty.

Od té doby jsem zas trochu pátral a narazil na Osprey Talon 44.
Sice rozměry katalogově nesplňuje, ale například na webu pod7kilo.cz u něj zmiňujou, že je to reálná a v praxi vyzkoušená varianta (pokud se samozřejmě nenarve na maximum kapacity). Dokonce i hmotnost je příjemná (1040g).

Kód: Vybrat vše
http://shop.pod7kilo.cz/p/batoh-osprey-talon-44-ii-ruzne-barvy-1040-g/#4694


Takže zatím asi drží prim, pokud nenarazím zas na něco zajímavějšího.
Dacan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 15, 2018 11:38

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod davvee » sob úno 3, 2018 14:27

Osprey Tallon používam a zatím bez problému jak Ryan či Wizz. Když ho stáhneš utahovacím popruhem a nenarveš k prasknutí, tak úplna pohoda. Navíc samotný batoh je dost lehký.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

PředchozíDalší

Zpět na Batohy