Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » úte srp 15, 2023 9:18

booze píše:Nasel jsem mawenzi a ntz.

Já svůj psal na straně 61 hned na začátku
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8259
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte srp 15, 2023 13:10

irem píše:@Quido Cesta od ubytovani k ubytovani (se snidani a moznosti doplneni zasob / vecere cestou). Tedy v mem pripade cesty po CR.

Jasně - díky, to je myslím podstatné...

irem píše:Asi zalezi na definci UL :-D nejsem v tom extremista, chci pohodli. Jak pohodli ve fungovani, tak pohodli v nenoseni prilis tezkych veci.

to chcem asi kazdy, jen kazdy vidi pohodli v necem jinem... :wink:

irem píše:Seznam na pripady, kdy jdu normalne natezko bez ubytovani nemam s vahou jednotlivych polozek. Dost se meni podle situace a jsem na to moc lina a malo UL ... a mam na to papir s nadpisem Balici seznam a ne online gearlist (citim se stare :lol: )

Taky jsem míval papír, ale jak jsem "rostl" a poměrně často měnil výbavu, přešel jsem na Excel - gearlist na netu jsem vyplnil až poslední dobou a je to dost nahrubo, spíše ta těžší varianta, jen pro orientaci...
A jak píšeš, každá "výprava" je trochu jiná a podle toho se balím... Zato v tabulce to mám podrobně, každý kus výbavy a oblečení. Tahle úchylka vlastně začala, když jsem lítal přes oceán - tam jsem to do letadla potřeboval mít spočítané. A když přikoupím, přijdu domů, odstřihnu "praporky" a hned zvážím a zapíšu , když prodám, ztratím, roztrhám atd., hned vymažu... (tato důslednost, vypěstovaná roky sebezapření :D se mi nyní vrátila v tom, že s tím není celkem žádná práce)
8)
já se necítím, ale jsem

zzzz
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 15, 2023 15:52

irem
me prijdes dost UL :D co mas za nepromok, ze to ma dohromady ani ne 300g ?

booze
ja vetsinou chodivam z ubytka na ubytko, paradoxne kdyz jedu na ubytko, ze kteryho vyletim, tak si mozna jeste dopreju nejaky blbosti navic :D


me hodne zabiji to jidlo, no... na 2-3dny mam tak kilo a pul + max 3l vody, takze na 2-3 dny mam batoh kolem 14kg a to si uzivam. Dostala bych se s odrenejma usima na 12kg (asi v parnym lete v pohode s tema 3l vody), ale jinak teda fakt nekdy je hodne naprd, ze si musim vsechno jidlo nosit a vyjimecne mam moznost se najist nekde necekane :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte srp 15, 2023 16:08

Jidlo a voda jsou silene kilogramy. Snazim se to resit a nepodarilo se mi to jeste. Vyhoda je chodit v lete, to do sebe dam kasi se studenou vodou a pak veceri.

Myslim, ze dokazu byt UL ale dlouhodobe jsem se naucil a zazil si nektere veci, ktere asi nechci ani resit. System na vareni a miska do ktere to zalivam je tezkotonazni, ale pohodlna.

Miska Decathlon
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod irem » úte srp 15, 2023 16:22

@Mawenzi Salomon Lightning Race WP pant a LaSportiva Run jacket

Kdyz jdu natezko a hrozi delsi spatne pocasi, beru ale tezsi a prodysnejsi varianty nepromoku.

Mam dojem, ze o opravdove UL nadsence by se mohly pokouset mdloby, kdyby si predstavili, ze s sebou nekdo nosi kompletni sadu veci na prevleceni do ubytovani :lol:
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 290
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » úte srp 15, 2023 20:23

Už teď plánujem poslední říjnový víkend Chřiby s ubytováním na 2 noci, tak můžu dát přesný gearlist, ne jen tak vystřelený od boku, jako ten první.

27. - 29.10. Chřiby, nocleh beze stravy na 2 noci

Na sobě: ponožky, boxerky, podvlíkačky, kalhoty, nízký trekovky s GTX, návleky Nalehko, Power dry triko, Torrid nebo bunda Houdini Primaloft Gold 100g/m, čepice, buff, brýle.

Batoh - Montura pila 25 včetně pláštěnky, 981g
PWS rukavice, 38g
Ponožky čistý 2x, 80g
Funkční triko na spaní (bavlnu nesnáším), 100g
Svetr, 450g

Podprdelník, 50g
Nerez zrcátko (na vyndání bordelu z oka, klíštěte z p..), 23g
Lékárna, 120g
Kartáč na chrup, 17g
Technická krabička (dá se říci KPZ), obsah jsem rozebíral ve vlákně EDC, ale není pevnej, v čase se mírně mění, jak jsem přestal chodit se stanem se též obsah změnil, bohužel neumím dát proklik, 41g
Světlo Fenix E16, 41g
Papírový kapesníčky, 20g
Lahev na vodu Evernew, 29g
Špunty do uší, nula celá nic gramu

Lžíce titan, 16g
Nůž Victorinox Swiss Classic, 42g
Pepřák, ale ten je v kapse.
Nářaďový klíč a kapsle s bankovkou, též v kapse.
Doklady a karta taky v kapse na sobě.
Smartphone, 250g (ten je v batohu)

Jídlo koupíme v Brně, máme hodinu na přestup. Koupíme jen na pátek + na sobotu do odpoledne, pak bude znovu možnost nakoupit, to bude stačit koupit zásoby do nedělního poledne. V neděli bude zas možnost před odjezdem nakoupit. Na večeři v pátek a sobotu na ubytku zalejem dehydra. Páč to jsou Chřiby, bude na oběd každý den něco na ohni.
Voda je jednoduchá, v tom období stačí napít se pořádně ráno na ubytku, vzít si litr na cestu a večer bude zas ubytko.
Ručník brát nemusím, koupat se venku nebudu a na ubytku bude.

Celkově jsem tak na krásných 2,298g. Podle předpovědi možná vezmu ještě deštník, to by bylo +200g. Takže se dostanu pod 2,5kg na podzimní výlet s úbytkem na 2 noci, přičemž mám naprosto vše potřebné a ani chuj navíc.
Plus k té váze maximálně litr vody a jídlo na maximálně den. To jest reálně nanejvýše 4kg sakum prdum, naložen jídlem a vodou. To by šlo :)
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8259
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte srp 15, 2023 22:42

irem píše:Mam dojem, ze o opravdove UL nadsence by se mohly pokouset mdloby, kdyby si predstavili, ze s sebou nekdo nosi kompletni sadu veci na prevleceni do ubytovani :lol:


ja naopak, kdyz neberu s sebou pristresi ani jidlo, tak to kilo navic neresim.. pro mne je to pohodli vedet, ze kdyz prijde slota, jsem vybaven a zabezpecen (typicky to tak mam treba v Alpach)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 16, 2023 5:55

etheric
to jedes s ntz? to bych snad aj jela s vama, pokud je patek svatek:D

nebo to mate jinou akci?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » stř srp 16, 2023 6:51

Vyplati se vam chodit z ubytovani na ubytovani? Kolik Kc je v prumeru z noc?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod irem » stř srp 16, 2023 7:02

Financne samozrejme ne, noc se snidani vyjde okolo 400kc (plus minus). Zalezi na tom kdy, kde a na jakem typu vyletu :) obcas se to vyplati spis z logistickeho hlediska.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 290
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » stř srp 16, 2023 7:12

400kc na noc se snidani je hodne dobra cena. Jsem myslel neco kolem 800kc za noc.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř srp 16, 2023 7:16

irem píše:.... noc se snidani vyjde okolo 400kc (plus minus). ...


8-[
...to je nějaký pravěk, ne?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod irem » stř srp 16, 2023 7:22

Takova ubytovani jde urcite najit taky :-D
Kdyz se spokojis i s ubytovnami a netrvas na soukrome sprse v pokoji, docela to jde. Mne jde v zasade o to mit kde prespat, umyt se a dostat rano caj nebo kafe. Ale zdrazuje se vsude :roll: ted jsem pro zajimavost koukla na chatu Luz, kde obcas prespavam a uz chteji 420, pred rokem to bylo jeste tesne pod 400.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 290
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » stř srp 16, 2023 7:26

Naposledy jsem mel ubytovani za 400 Kc na noc v roce 2013 v Beskydech na B7, ale ja jsem na ubytovanich od te doby snad ani nebyl. Bud spim v aute nebo ve stanu. Ubytovani v soukromi atp. vyrostlo za posledni dobu hodne. Kazdy ma penzion nebo dva, takze cena muze byt zajimava v ramci konkurencniho boje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod irem » stř srp 16, 2023 7:37

Auto cloveka vaze na jedno misto. Krom toho mam podezreni, ze k tomu, aby s nim clovek nekam dojel, je potreba ridicak. Takze pokud vyloucim moznost vytluceni okynka a noclehu v cizim aute, tak to pro me moznost neni :-D
Od ubytovani k ubytovani chodim vetsinou, kdyz se chci sbalit tak, abych se mohla pohybovat dost rychle a popobehnout u toho. A to s komplet spaci vybavou nezvladam :-k predpokladam, ze jsou lidi, co to dokazou, ale mne staci i obcasny nocleh v chatce v kempu ( 60 korun za lozni pradlo a pod dverma tahne, zkuste si tam polozit treba batoh, mlada pani)
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 290
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » stř srp 16, 2023 7:53

irem píše:Takze pokud vyloucim moznost vytluceni okynka a noclehu v cizim aute, tak to pro me moznost neni

Nasla si diru na trhu (a v oknech) sdilene auta na jezdeni uz jsou, tak muzes udelat auta na sdilene spani.
Ve Svedsku driv v lese nechavali klice v zapalovani a auto nezamykali, kdyz jsem se ptal proc, tak mi rekli, ze treba to auto bude nekdo potrebovat.

Pokud bych sel z ubytovani na ubytovani, tak mi staci penize, plastenka, lahev s vodou asi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod irem » stř srp 16, 2023 8:01

Kdyby nekdo podnikavy pokryl tuhle diru na trhu, neni treba delat diry v oknech [-X

Jo, to by bylo UL :-D a to bych fakt nedala. Nebo jinak, neumrela bych na to, asi, ale rozhodne bych si to neuzila.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 290
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » stř srp 16, 2023 8:25

Tak jsem se rozhodl jit na Sumavu s komplet UL. Jdu to dat dohromady.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » stř srp 16, 2023 9:42

Mawenzi píše:etheric
to jedes s ntz?

Ne. S jedním kámošem co byl léta pracovně v cizině a teď je tu. Ale přidat se samozřejmě můžeš, on je naprosto klidnej člověk, kterej vyjde s každým a nemá problém s ničím ;)
Svátek je sobota, ale když je to přes 2 měsíce dopředu, není snad problém si na pátek volno zařídit

booze píše:Vyplati se vam chodit z ubytovani na ubytovani? Kolik Kc je v prumeru z noc?

Hele.... Dobrej spacák 12 tisíc, karimatka 6, stan 15? 33 tisíc za spaní, který musím tahat na zádech, navíc stan časem odejde, spacák bude potřeba vyprat,.... Za ty prachy, když počítám ubytko průměrně za 800, mám v ČR 41 nocí, ale bude to více, některá ubytka jsou levnější. Takže za tu cenu mám 50 - 60 nocí mimo domov, kdy můžu chodit s batohem max 2,5kg bez jídla a vody. Vzhledem k tomu, kolik výletů takto za rok dám a že jezdím jen po ČR, se mi to dokonce i finančně vyplatí, respektive vyjde to plus mínus šul nul a jako bonus mi odpadne hodně starostí s vybavením a především nebudu muset tahat všechny ty krámy na spaní. Mně osobně se to vyplatí.

booze píše:Pokud bych sel z ubytovani na ubytovani, tak mi staci penize, plastenka, lahev s vodou asi.

Proměnlivý počasí, za tmy vypadneš z ubytka a jsi celej den v lesích, přijdeš na ubytko až navečer, takhle 3 dny... Bych teda potřeboval víc, pokud nebude jó ideální počasí.
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8259
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 16, 2023 11:15

etheric
aha ja myslela ze patek je svatek, tak to nic. ve zkusebce nebudu drazdit.

irem
ted jsi me dost rozesmala, diky:)

poutni cesta blanik rip brezen 2023 - 10 noci, 6000 celkem (3x snidane v cene myslim). pro 1 je to navic casto drazsi, nez pro 2. (kdy pokoj pro 2 stoji 1200 a pro jednoho 900).

cesky les byl 10 noci ted v cervenci a celkova cena asi 7600, z toho snidane myslim 2x v cene, ale zas jsem fakt mela kazdej den k dispozici minimalne rychlovarku, a 2x plne vybavenou kuchynku.

nejhorsi je ze jet ve 2 tak ta cena bude tak 10 000, takze jezdit v jednom cloveku je v tomto dost nevyhodny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » stř srp 16, 2023 11:38

Jo, lepší je to na ubytka ve dvou
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8259
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 8:37

booze píše: Ve Svedsku driv v lese nechavali klice v zapalovani a auto nezamykali, kdyz jsem se ptal proc, tak mi rekli, ze treba to auto bude nekdo potrebovat.

tam se nezamykaji ani baraky... :wink:

booze píše:Pokud bych sel z ubytovani na ubytovani, tak mi staci penize, plastenka, lahev s vodou asi.

presne tak :supz:
beru si jeste nějakou mirne teplejsi mikinu, kdyby studene fouklo... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 8:46

a na tom ubytku cisty triko na spani nepotrebujete nebo si prepirat ponozky a nechodit v mokrych? a jist? prece ubytko neznamena automaticky ze sezenete jidlo..

ale kazdej to ma jinak, ja si nosim i pantofle protze nesnasim v ponozkach chodit po podlaze bez koberce nebo nekde sejit chodbou na snidani
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » čtv srp 17, 2023 15:20

Ani nůž, čelovku, lékárničku a jiné asi nepotřebují... Celodenní výlet je celodenní výlet a v průběhu rána, dne a večera je potřeba to samý, co na výletě se stanem...
Ale někdo chodí s petkou v ruce, větrovkou okolo pasu a Visou v kapse, taky už jsem takový viděl..
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8259
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 17, 2023 18:39

booze píše:400kc na noc se snidani je hodne dobra cena.

To teda jo. To bych se bál, co mě čeká. Za toto se v Brně vyspíš na ubytovně s cikánama a účastníky reality show Výměna manželek.

Etheric píše:Už teď plánujem poslední říjnový víkend Chřiby s ubytováním na 2 noci

Takový výlety se neplánují. To tě jeden den napadne a druhý den jedeš.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4498
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 18:57

Etheric píše:Celodenní výlet je celodenní výlet a v průběhu rána, dne a večera je potřeba to samý, co na výletě se stanem...

nesmysl...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 19:28

no u me v potrebahc nehraje roli, jestli su vikend se stanem nebo vikend na ubytku, potreby mam porad stejny, jen usetrim za to spani...

ale pokud nekdo ty potreby ma jiny, tak asi jen bonus ze usetri ty kila
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » čtv srp 17, 2023 21:45

Quido píše:nesmysl...

:roll: Jak tenhle příspěvek přispěl? Buď napiš proč si myslíš, že je to nesmysl anebo to tu prosím neplevel.

Pro mě v tom taky není moc rozdíl, kromě věcí na spaní, pokud se jedná o celodenní výlet.

Pokud by to ale bylo ubytko s all you can eat snídaní na kterou bych přišel na devátou a hotel opustil v 11 a ve čtyři odpoledne byl už v dalším, kde bych se ubytoval a šel na večeři a popíjet, tak to by fakt stačila ta petka. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » čtv srp 17, 2023 22:43

oodoow píše: :roll: Jak tenhle příspěvek přispěl? Buď napiš proč si myslíš, že je to nesmysl anebo to tu prosím neplevel.
...

a jak nás obohatil ten tvůj?
je snad každému tady jasné, že pokud dotyčný bude spát v ubytku, nebude potřebovat věci na spaní - tedy přístřešek spacák, karimatku atp., tos ani psát nemusel...
jenže to jsou vedle vaření, jídla a pití ty nejtěžší položky...

Především, jestli jdu pod stan, jdu "mimo civilizaci" (předpokládám, že si tu nikdo nemyslí, že jde pod stan do kempu), a tím pádem to není jednodenní výlet ...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod oodoow » čtv srp 17, 2023 22:57

Quido píše:je snad každému tady jasné, že pokud dotyčný bude spát v ubytku, nebude potřebovat věci na spaní - tedy přístřešek spacák, karimatku atp., tos ani psát nemusel...

Tobě to asi jasné není, když jsi psal, že je to nesmysl.

Ale pořád jsi nevysvětlil, proč je to nesmysl, že v průběhu od rána do večera je potřeba to samý, co na výletě se stanem.

Quido píše:Především, jestli jdu pod stan, jdu "mimo civilizaci" (předpokládám, že si tu nikdo nemyslí, že jde pod stan do kempu), a tím pádem to není jednodenní výlet ...

A tohle už vůbec nedává smysl. To jestli spíš ve stanu mimo civilizaci anebo v kempu nemá vliv na to, jestli jde o nebo nejde o jednodenní výlet. Přece už tím, že někde spíš, tak nejde o jednodenní výlet. Ale vlastně moc nechápu, proč tu vůbec něco točíš o jednodenním výletě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Batohy