Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod sobb » pát srp 11, 2023 14:15

Quido píše:Nevraživost?
Ano. Pokud spolu nejste schopni či ochotni normálně diskutovat, tak na sebe opravdu raději nereagujte. Ostatně už vám to psal i mike. To se tady na fóru už opravdu nedokážeme bavit normálně?

Quido píše:O přehnané hygieně jsem nepsal nic.
Byla to obecná poznámka.

Quido píše:PS: přečti si prosím, o jakém typu akce se tu bavíme, zde není důvod ani omezení, které uvádíš jako příklad
Právě to jen ten rozdíl v našem pojetí - pro Tebe není důvod ani omezení, pro mě zas není důvod se na tu dobu tahat se "zubením". Anebo přemýšlet nad tím, jestli se budu mejt nebo ne. Když se mi bude chtít a bude vhodná příležitost, tak se někde ošpláchnu, když nebude, tak se prostě mýt nebudu :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pát srp 11, 2023 15:14

sobb píše:Právě to jen ten rozdíl v našem pojetí - pro Tebe není důvod ani omezení, pro mě zas není důvod se na tu dobu tahat se "zubením". Anebo přemýšlet nad tím, jestli se budu mejt nebo ne. Když se mi bude chtít a bude vhodná příležitost, tak se někde ošpláchnu, když nebude, tak se prostě mýt nebudu :D

Přesně tak, ale přesto se nehádáme...
O:)
Na druhou stranu, vyjádřit to jako "tahat" se ozubením, čítajícího 2 věci s vahou cca 25g je taky trochu nadsázka...
pochopím to (ale nesdílím), když jdu někam na měsíční akci a zvažuju každý gram, ale v žádném případě to nepovažuju za standardní :-s
OK, já bych 3 dny bez čištění zubů nevydržel už kvůli sobě... s tím dalším mytím je to diskutabilní
Naposledy upravil Quido dne pát srp 11, 2023 23:09, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 11, 2023 16:49

tohle ma kazdej jinak, no... casto su na vandru jedina, kdo dodrzuje myti zubu 2x denne :D:D vetsinou takovy nazory jako vyplach slivovickou (tedy spis proplach) zaludku staci a 1x denne je jeste... dobry :D

zuby 2x denne, pres to nejede vlak, ale klidne se tyden neumyt, to je v pohode :D (navic nesnasim studenou vodu, brrr, se zasadne venku nekoupu a do rybnika bych nevlezla :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9427
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát srp 11, 2023 20:16

Ja si teda vetsinou venku 2x denne zuby cistim, ale jen normalnim kartackem. Moje zubni hygienicka ovsem tvrdila, ze je nutne pouzivat mezizubni kartacky i venku a ona to pry dela. Tak to teda vazne delat nebudu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 11, 2023 20:47

apuka píše:S tim cizim jazykem... Tvoje papirky nejsou spatne, ale ja bych si v takovych pripadech radeji zaplatil doma cestovni pojisteni. Kdyz nechodis vysoko mimo znacek a nelezes, tak staci zakladni. V tom vetsinou jsou zahrnute i asistencni sluzby - a jednym z nich je i tlumoceni v pripade nutnosti. Coz volani pomoci nebo jednani s policii je. Muze to usetrit spoustu nedorozumeni.


Tak já bych bez cestovního pojištění do zahraničí nejel. Hrozba placení zásahu horské služby nebo letu vrtulníkem z vlastní kapsy je dostatečná motivace si to pojištění zajistit. Zatím mi vždy stačilo základní pojištění. Že tam je nějaká služba tlumočníka ani nevím. Já si hlídám hlavně ten zásah horské služby a případný převoz ostatků, aby za mě nemusel nikdo nic platit kdyžtak.
Ale ten tlumočník platí jen pro pobyt v nemocnici nebo třeba na tu policii atd ne? Si nedovedu představit, jak by to fungovalo, kdybych z hor volal na horskou službu nebo prostě telefonicky obecně.

Ten lístek pro policii mám hlavně kvůli tomu, že se mi v ČR víckrát stalo, že mě ráno budila policie a ptala se mě, co tam dělám, odkud jsem atd. Už jsem jim i ukazoval, co mám v batohu, jestli tam nemám spreje. To když mě budili u garáží, kde to bylo okolo vše posprejované graffiti. To bych musel být hodně "inteligentní", kdybych to tam počmáral a pak si tam ustlal. Asi je tam na mě vždy zavolal nějaký kolemjdoucí. Jednou mě budili u nějaké školky. V noci jsem nevěděl, co je za tím plotem na druhé straně a před tou školkou byl taková plocha se stromy a keři. Já třeba, když v noci dojdu do města a už nic odsud nejede, tak přespím někde na méně frekventovaném místě a ráno jdu na vlak nebo autobus. Záleží, jak je to město velké. Když je velké, tak se mi nechce trmácet někam na periferii. No a právě kvůli tomu mám ten lístek pro policii, kdyby se mi něco takového stalo v cizině, ale ještě se mi to tam nestalo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4498
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod milarepa » pát srp 11, 2023 21:02

v takových situacích zásadně spím na nějakém místním hřbitově, tam tě nikdo neotravuje, je tam klid a také voda, často i nějaký přístřešek proti dešti, ráno je dobré si přivstat, než dorazí nějací pozůstalí
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 847
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 11, 2023 21:22

Tam bych se bál.
A nepřijde mi to vhodné. Přeci jen je to místo pro mnoho lidí citlivé kvůli pietě, což chápu a mohl bych tím někoho nasrat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4498
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod tsunami » sob srp 12, 2023 7:53

Nesmíš spát na hrobu. Ono to stejně akorát tak tlačí. Ale přístřešek, odemčená márnice apod se hodí :-) Hřbitov vnímám jako park, teda krom židovského.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 12, 2023 9:09

Tak třeba zrovna na tom židovském hřbitově bych asi neměl problém spát, ty působí přivětivěji.

Čistě racionálně je fakt, že ty hřbitovy budu o dost bezpečnější, než spát někde v ulicích nebo v parku. Mě ten hřbitov nikdy nenapadlo takto využít.
Ale ono v dnešní době jsem si všiml, že na těch městských hřbitovech už bývají kamery. Nevím jestli jsou se záznamem nebo je to pod přímým dohledem. Taky často byvají zamčené na noc a zdi vysoké.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4498
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod milarepa » sob srp 12, 2023 9:24

a čeho se na tom hřbitově jako bojíš?

když si nelehneš vyloženě na hrob, tak je to každému putna.....

za tmy tam vejdeš, a po rozbřesku odejdeš........fakt nerozumím tvým komplikovaným mentálním konstrukcím, které si furt u všeho tvoříš a blbě se ti pak celkově funguje

nebavíme se o velkých městských hřbitovech v krajských městech, co bych tam taky na treku dělal, případně je tam spousta levných penzionů, bavíme se o vesnických hřbitovech, nebo hřbitovech v malých městech, kam občas navečer dojedeš, dojdeš a dále se ti už nechce pokračovat, případně se v daném městečku trochu navečer zdržíš v hospodě u večeře a nechce se ti komplikovaně hledat bezpečné místo na spaní, případně ještě leje..........tak si jen dojdeš k místnímu kostelu a boční brankou vejdeš na hřbitov a tam máš vše, co potřebuješ na pohodovou a klidnou noc..........nejkrásnější hřbitov, na kterém jsem kdy spal, byl lesní hřbitov v Písku, doporučuju :-)

P.S. pokud ale na treku více piješ nebo bereš nějaké svinstvo tak hřbitovy je samozřejmě lepší vynechat, bo jak máš ten bordel v hlavě, tak ti tam z toho může hrábnout a lidi určitě nemají dobrý pocit, když se jim tam válejí mezi hroby ožralci, navíc v kocovině tam můžeš udělat i nějakou hloupou škodu
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 847
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod tsunami » sob srp 12, 2023 11:45

"Tak třeba zrovna na tom židovském hřbitově bych asi neměl problém spát, ty působí přivětivěji."

Přívětivěji možná, ale pokud si pamatuji, tak na židovském hřbitově bys jako chlap měl nosit pokrývku hlavy.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » sob srp 12, 2023 13:20

tsunami píše:Hřbitov vnímám jako park
Hm, a jsi si jisty, ze to tak vnimaji i bezni lide? :twisted:

Vem to tak, ze hrbitov je neco jako "dustojne (i pietni) misto posledniho neruseneho odpocinku", tak se docela logicky ocekava, ze se ta dustojnost bude dodrzovat. Spani tam - mimo vyhrazena mista, pokud jsou,mysleno napr. domek spravce hrbitova pokud je primo na miste - tomu pozadavku neodpovida. A nechlacholej se, ze ty tu dustojnost spanim neporusujes - v ocich vetsiny lidi je to poruseni.

Navic vetsina hrbitovu (mel by to mit kazdy) ma svuj provozni rad - a v nem ma byt i doba, kdy je hrbitov otevrena pro verejnost v noci to byva malokdy.

Jo, posledni vec - na hrbitovech, hlavne mestskych se casto krade (nejenom proste kvety, vence ale i nahrobni kameny, vyzdoba :shock:), proto je casto navstevuji (resp. projizdeji kolem) policajti, at uz meststi nebo statni. Takze s castymi kontrolami se tam da pocitat.

To, ze Ty "vnimas hrbitov jako park" je pouze Tvuj pohled, ktery ale skutecnosti vubec neodpovida a je hodne k zamyselni, jestli je pro ostatni lidi (a provozovatele, r hrbitova) prijatelne prespavani tam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16744
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 12, 2023 17:59

mike
ja se obcas hecnu i na mezizubni, no ale kazdej den nee :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9427
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod ntz » sob srp 12, 2023 21:39

tak vratil jsem se z brutal assaultu kde jsem zlomil dalsi lzicku ... :P .. to jen kdyby jste se ptali, proc vozim vzdy 2 (kdyz vlastne jedna navic rovna se +10g)

abych se priznal, zadnou titanovou nemam a mam ty plastove, pac s nima mohu michat na teflonove NS (non-stick) panvicce ... v poslednich 2-3 letech jsem z cca 8 kusu techlech lzicek udelal (od kazdy jsem si koupil 4) ze tahle mi zbejva jedna a z tehlech uz nemam zadnou

mam doma mnozstvi ruznejch "outdoor/camping" lzicek, vsechny tyhle "moderni" ale vzaly za sve .. u tech starejch lzic je zase casto problem, ze nezvladnou vysoke teploty ... z tech vyse uvedenejch lzicek je podle me lepsi a pohodlnejsi a praktictejsi ta skladaci od primusu (akorat se ji urve zoubek na zacvakavani) .. ta light-my-fire je naprosto zoufala .. ta jakmile se trochu nahreje, tak ji zlomite snadno (treba michanim dehydro jidra v pytliku po zaliti horkou vodou)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod sobb » sob srp 12, 2023 23:34

apuka píše:Hm, a jsi si jisty, ze to tak vnimaji i bezni lide? :twisted:
Ne, nevnímají. Obzvláště v zemích, které jsou více věřící. Taky občas hřbitov využijeme jako azyl v nouzi, ať už pěšo, nebo autem. Snažíme se být nevidět, přijet či přijít pozdě večer a pokud je ráno na hřbitově "provoz", tak velmi brzo vypadnout anebo se aspoň tvářit úplně nenápadně. Ale jinak mají kluci pravdu, že hřbitov nebo jeho blízké okolí (na hřbitově jsme tedy nikdy nespali, vedle hřbitovní zdi ano) je velmi často taková malá oáza klidu a relativního bezpečí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod sobb » sob srp 12, 2023 23:36

ntz píše:... kde jsem zlomil dalsi lzicku ... :P ..
A není čas se nad sebou zamyslet? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod milarepa » ned srp 13, 2023 7:45

hm, a máme tady další díl nekonečného seriálu "pohled do apukova šíleného vesmíru"

jeho představa, že jeho extremistické a upjaté myšlení je možné naroubovat na běžnou populaci je jen součást té jeho šílené spirály, ve které se rychleji a rychleji pohybuje a soudnost tam už nemá žádné místo
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 847
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 13, 2023 8:16

Přečetl jsem si večer před spaním přispěvek od ntz a zdálo se mi o mé plastové lžičce, koupene v alpsportu, kterou mám už mraky let. Prohlížel jsem si ji a říkal si, že toto je fakt dobrá lžička. :)

Jestli má ntz příbory jako kamarádka, která je koupila v Hanibalu, tak se nedivím. Vidličko-lžička se jí normalně zlomila mícháním dehydrovaného jídla během vaření...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4498
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod sobb » ned srp 13, 2023 22:09

milarepa píše:že jeho extremistické a upjaté myšlení je možné naroubovat na běžnou populaci
Zrovna v tomto případě se domnívám, že běžná populace by považovala za extremistické právě ono přespávání na hřbitově :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pon srp 14, 2023 7:39

@"hrbitovni navstevnici":
hm... teda nevim, jake akce v outdooru podnikate - jasne, je to kazdeho vec, ale pozastavuju se nad tim... mne to prijde jako potulovani, nez jako nejaky outdoor trip, ale budiz, neni to halt muj pripad...

... za sveho kratkeho (cca 40-leteho) cundrackeho zivota jsem vlastne nikdy nenarazil na hrbitov v situaci, kdy jsem potreboval bivakovat... hrbitovy jsou vesmes u mest ci vesnic, u kostelu, a tam jsem vzdy dosel za bileho dne a zastavil se spise za zvedavosti (pokud narazim na kostel, temer vzdycky se rad podivam, nekdy i na hrbitov), takze na misto k bivaku dorazim v 99% nekde v lese, v sedle, na uboci, potazmo upati nejakych kotaru, jen vyjimecne v "civilizaci", a to kdyz hledam cilene nejakou obec, kde bych se najed, doplnil zasoby a pokud je prilezitost, tak umyl a prespal v zarizeni k tomu urcenem, a nebo pri presunu, cili spise prespim na nadrazi, zastavce, letisti ci pristavu, nez na hrbotove... jinak jsem od obci a mest spise co nejdal...
:t:t
obecne bych prilezitost k prespani na hrbitove asi nezavrhoval, ale jen pokud by nebylo zbyti, jinak k tomu nemam vubec zadny duvod... nicmene, neni to misto k tomu urcene - a jak pise apuka, mejme trochu ohled na ostatní obcanstvo, ktere tuto vec muze vnimat - a vsadim se, ze i vnima - jako jisty druh urazky a znevazovani...

milarepa píše:hm, a máme tady další díl nekonečného seriálu "pohled do apukova šíleného vesmíru"
.....
jeho představa, že jeho extremistické a upjaté myšlení je možné naroubovat na běžnou populaci...

tak zrovna v tomto pripade bych povazoval za diskuatbilni, ci mysleni je extremisticke, nebo spise extremni - pokud bych vubec toho pojmu pouzil... :-s

:sorac:
kazdopadne, vazeni - uz jsme zase ponekud OT
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » pon srp 14, 2023 8:32

milarepa píše:hm, a máme tady další díl nekonečného seriálu "pohled do apukova šíleného vesmíru"

jeho představa, že jeho extremistické a upjaté myšlení je možné naroubovat na běžnou populaci je jen součást té jeho šílené spirály, ve které se rychleji a rychleji pohybuje a soudnost tam už nemá žádné místo
Hm...

Jen tak mimochodem, vis o tom, ze za poruseni ("navstevniky hrbitova") provozniho radu hrbitova se muze ulozit pokuta do 10.000 Kc?
Vis o tom, ze kdyz - jak jsi to psal - vejdes na hrbitov vedle kostele,t ak to ve vetsine neni "obecny hrbitov" ale soukromy (cirkevny) a pokud Ty tam jdes v case, kdy to neni podle provozniho radu otevrene, tak vlastne neopravnene vnikas na soukromy pozemek? Cirkevni pozemek neni obecne verejne pristupny, pravidla si tam stanovuje cirkev - plati to i na zidovske hrbitovy, tam si myslim, ze se bude brat prespavani danou komunitou jako jeste horsi ruseni klidu zemrelych.

Myslim si, ze Tvoje predstavy o "bezne populaci" jsou hodne daleke od skutecnosti. Ale tomu se neda divit, kdyz ji Ti vnimas jako mravce v dalce.. :twisted:

Ale jo, je to tady OT, takze si tuto oblast kazdy proberte se svym vlastnim svedomim, ne se mnou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16744
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod tsunami » pon srp 14, 2023 16:46

@Quido: “obecne bych prilezitost k prespani na hrbitove asi nezavrhoval, ale jen pokud by nebylo zbyti”

Vsak ja to take zrovna nevyhledavam, ale uz jsem spal v marnici na hrbitove, v kostele, jen tak u hrbitovni zdi z venku ale i zevnitr. Stejne jako jsem vzal za vdek auto usovou zastavkou nebo treba turistickym pristreskem. Nekdy to tak vyslo a osklive pocasi si vynutilo improvizaci.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 14, 2023 18:52

Ještě k tomu co psal Milarepa a Quido.
V malém městě nebo vesnici nemám důvod spát někde na ulici nebo hřbitově, protože za chvilku dojdu někam za obydlenou oblast a vyspím se raději tam někde na poli nebo tak něco.

Quido: Tak třeba dojedu do města v 22hod večer a další vlak mi jede až třeba v 6 ráno. Nádraží se taky často zavírají a stejně bych tam nespal. Stačí mi ty existence co vidím v Brně na nádraží. Na Slovensku to samé. Takový existenčni bizár se jen tak nevidí.

Jinak já souhlasím s tvým a apukovým pohledem na věc. Navíc má Apuka pravdu v tom, že se za to vlastně může dát i pokuta. Druhá věc je ta, že lézt v noci přes bránu nebo zeď na hřbitov, tak když mě u toho někdo uvidí, tak policajty volá hned. Nepodceňoval bych lidi, že nečumí z oken, co se kde děje. A lidi na venkově, hlsvně starší, na tohle bývají citlivý. Babky od nás, ještě ani nekokrhají kohouti a než začne vedro, tak už okopovávají hroby. Některý tam chodí snad každý druhý den. Pro ně je to pietní místo, kde by se nějaká pieta zachovávat měla. A mně by se to taky nelíbilo, kdybych přišel u nás na dědině na hřbitov a někdo tam spal. A kdybych někoho našel spát na našem hrobě, jak to tu někteří naznačovali, tak budu taky sprostý.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4498
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pon srp 14, 2023 21:17

tsunami píše:Stejne jako jsem vzal za vdek auto usovou zastavkou nebo treba turistickym pristreskem. Nekdy to tak vyslo a osklive pocasi si vynutilo improvizaci.


to je snad neco docela jineho... ale jit na hrbitov se vyspat u mne nema zadne opodstatneni
:-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte srp 15, 2023 7:20

Nechcete sepsat sve seznamy vybaveni?

By me zajimalo, co kdo nosi a jak se mu to nosi. Treba i nejake funkcni napady, kdy jedna vec se da pouzit na vic ruznych veci. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » úte srp 15, 2023 7:45

Ty seznamy jsou, ale ztratily se mezi hřbitovy a hygienou, musíš hledat o dost výše
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8257
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » úte srp 15, 2023 7:52

Nasel jsem mawenzi a ntz.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod irem » úte srp 15, 2023 8:30

Mam seznam na variantu 2-3 dny (az 5) s ubytovanim a jidlem. Jine balici varianty nemam zvazene, ke skode svych zad asi nejsem dost velky UL nadsenec #-o

batoh bud jeden nebo druhy
Solomon Agile 12 330
UD Fastpackher 20 560

mapa papirova (nezvazeno)
doklady (nezvazeno)
penize (nezvazeno)
nuz 42
telefon 116
celovka + nahradni baterie 158
podsedak 19

toaletni papir 20
zubni kartacek + pasta 25
myci prostredek universal 35
hreben + gumicka 19
jeleni luj maly 5
rucnik 52

dl triko Warmpeace Mab 120
kr triko 62
sada spodniho pradla 70
ponozky 25
sukne 112
(vetrovka 110 ?)
nepromok bunda 150
nepromok kalhoty 120

lekarnicka mini 50

2 x 500ml softflask 76
1x 1l platypus 25

neurcite mnozstvi tycinek a orechu k svacine

v zime a chladnejsi casti podzimu / jara jeste take:
podvlekacky 131
rukavice 26
cepice 16
perovka / zatepl. bunda max. 310
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 290
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » úte srp 15, 2023 8:48

irem píše:Mam seznam na variantu 2-3 dny (az 5) s ubytovanim a jidlem.

Jak to mas - jdes ze stejneho mista, kde spis, na den nekam a zpet, anebo jdes trasu a po ceste mas ubytovani a jidlo?

irem píše:.... asi nejsem dost velky UL nadsenec #-o
....
batoh bud jeden nebo druhy
Solomon Agile 12 330
UD Fastpackher 20 560
....
dl triko Warmpeace Mab 120
kr triko 62
sada spodniho pradla 70
ponozky 25
sukne 112
(vetrovka 110 ?)
nepromok bunda 150
nepromok kalhoty 120
.....
perovka / zatepl. bunda max. 310

to ze neni UL?
:-..

booze píše:Nasel jsem mawenzi a ntz.

moje jsi nenasel (ale jsem asi nejtezsi)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod irem » úte srp 15, 2023 9:13

@Quido Cesta od ubytovani k ubytovani (se snidani a moznosti doplneni zasob / vecere cestou). Tedy v mem pripade cesty po CR.

Asi zalezi na definci UL :-D nejsem v tom extremista, chci pohodli. Jak pohodli ve fungovani, tak pohodli v nenoseni prilis tezkych veci. Seznam na pripady, kdy jdu normalne natezko bez ubytovani nemam s vahou jednotlivych polozek. Dost se meni podle situace a jsem na to moc lina a malo UL ... a mam na to papir s nadpisem Balici seznam a ne online gearlist (citim se stare :lol: )
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 290
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

PředchozíDalší

Zpět na Batohy