Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Trafikant » úte pro 27, 2011 17:38

Talus je alpinistický batoh jednoduchého provedení - jedna komora s plochou kapsou, boční kompresáky a nosiče lyží, uchycení cepínů / hůlek, odepínací víko ze kterého uděláš ledvinku pomocí sundavacího bederáku s poutky na vercajk. Zádový systém je vyjímatelný a můžeš ho použít jako sedátko. Matroš je odolný, zádový systém jednoduchý a pohodlný.

Boulder je taky jednokomorák s bočníma zipovýma kapsama. Taky se o něm píše, že je určen do hor atp, je drobet univerzálnější podle mě.

Zásadní rozdíl kromě ceny, je to, že ač jsou oba vyrobené v Asii, tak výstupní kontrola kvality a celkové zpracování je nejen dle mě rozhodně na vyšší úrovni u Berghause.

Pokud Ti nevadí jednoduchost u Taluse a jeho primární zaměření, jdi do něj, neb vše nasvědčuje tomu, že Ti rozhodně vydrží déle, než ten Pinguin.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod vonkreuz » úte pro 27, 2011 17:43

Talus byl v mém výběru také. Nakonec z něj vypadl jen díky náhodě, že jsem sehnal levný BD Sphynx. Talus jsem zkoušel a seděl velmi dobře i zpracování se mi líbílo.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pát led 6, 2012 19:16

ahojte...potreboval bych poradit...nemate nekdo zkusenosti s batohy Snugpak? padl mi do oka tento http://www.bullarmyshop.cz/zbozi.asp?kod=5674 ;-) jaky je vas nazor na nej? v rozhodovani je jeste tento http://www.gemmasport.cz/expedition-50-cordura diky za rady
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod vonkreuz » pát led 6, 2012 19:21

Snugpak - u takového objemu bych čekal horní dotahy u ramenních popruhů. Jinak značka neznám. Z hlediska trvanlivosti, ale myslím, že ta Gemma bude lepší volba.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Indy » pát led 6, 2012 22:51

ten snugpack je docela odbyty.

vlastne asi o nic lepsi nez ALP TL-30 tlumok pruzkumnika.

je to military styl a nevim zda se jeste dela, co vim tak se dela TL-20 u SPM Liberec, tlumok pruzkumnika 20l. opravdu nema vic, je tim padem z obliga, mene odbyty, docela robustni a bohuzel tezsi.

sehnatelny diky odprodejum od vojaku v camo 95, v olive uplne v pohode u vyrobce ktery s cenama trochu dostal rozum

este bych na to nekde nasel kontakt.

z tech dvou se primlouvam taky za tu gemmu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Tom07 » stř led 11, 2012 14:47

Ahoj, a co HUSKY Sapper 40l? Ma s nim nekdo zkusenosti? Nevypada uplne marne:
http://www.huskycz.cz/batoh-turisticky- ... d1899.html
Tom07
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 11, 2012 14:44

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 10:26

Obzeram momentalne ponuku batohov na lyze s objemom 35-45 litrov. Skor sa ale priklanam k 40-45, chcem to pouzivat aj na viac dnove prechody. Podmienkou je uchytenie lyzi po stranach, aj diagonalne a nejaka ta priehradka na lavinovu vybavu. Musi to byt proste batoh urceny na lyze, nie len pouzitelny...

Zatial mam styroch favoritov:

Ortovox Haute Route 45

+ Pristup od chrbta
+ Objem 45L
- Nie rolltop
- Nema izolaciu na hadicku hydrovaku

Arc'Teryx Silo 40

+ Je to Arc'Teryx
+ Rolltop
- Nema pristup od chrbta
- Nema izolaciu na hadicku

BCA Alp 40

+ Rolltop
+ Pristup od chrbta
+ Izolacia na hadicku
- Ma ho uz zena

Mammut Nirvana Pro 35

+ Pristup od chrbta
+ Izolacia na hadicku
- Objem len 35L
- Nie rolltop
- Vola sa Nirvana

Ten Mammut je uz asi skor vyradeny, lebo je proste maly. Stale mi ale zostavaju 3 moznosti. Ktory by ste uprednostnili a preco? Pripadne ak mate este nejake dalsie tipy, tak sem s nimi, len ziadny Deuter a nic cesko/slovenske. :)

PS: Osprey Kode, Osprey Variant a Black Diamond Revelation AvaLung som uz vyradil.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lhotse » čtv led 19, 2012 10:38

Sportu zdar,

u BCA Alp 40 máš jen jedno mínus a to se dá částečně vyřešit tím, že ho vezmeš v jiné barvě :mrgreen:
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 10:41

@Lhotse: Jo, BCA Alp 40 je vlastne moj vychodzi bod. Je super. Skusam ale, ci nenajdem nieco aspon tak dobre, ale ine. :) Ak nenajdem, tak kupim ten BCA, ale chcem pozriet aj ine moznosti.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Trafikant » čtv led 19, 2012 10:42

Salewa má moc pěkně skialp bágly, ale bohužel většina kolem 35l - Miage II a Pure Pro jsou promakané dost, ale jen 35ky.

Potom mají modely Guide 38 ABS Carbon a 38 PRO - hodně technické batohy i na skialpy. Zase ale asi pro Tebe dost malé.

Obrázek

Na sezónu 12/13 chystají skialp speciály Taos a Taos Pro, ale max. litráž 28ka, takže taky passé.

Tak jsem udělal takovou přehlídku hezkých, ale pro Tebe malých batohů.

Být Tebou si koupím BCA Alp 40 a tvořím s ženou moc hezký sladěný pár skialpinistů :wink: .

Má ostatně nejvíc plus. Nebo pak je hezký teda ten Arcteryx.

Lhotse má pravdu :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 10:46

Ten Ortovox sa Vam nepaci? Ked si odmyslim izolaciu na hadicku, ktora sa da kupit za 250kc, tak su viac menej vyrovnane co sa tyka +/-. Sice to nie je rolltop, ale ma o 5 litrov viac pri rovnakej vahe. Hmmm?

BCA ma ale este jedno plus, a to ze ho mozem vidiet nazivo v Brne, dokonca aj vyskusat. :) Haute Route a Silo som zatial v Brne nenasiel, klasika...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lhotse » čtv led 19, 2012 11:09

Nemožné ihned, zázraky na počkání :wink: Ten Ortovox by jsi chtěl v barvě Brown Chocolate nebo Black Raven? V případě rychlé odpovědi bych ho na pondělí mohl mít na prodejně (BCA mám v obou barvách skladem). Petr
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 11:17

@Lhotse: Cerveny by som chcel, keby som si ho uz vybral :) Ale ja si ho chcem len obzriet zatial, nie som rozhodnuty ci ho budem kupovat este, takze aby ti potom nestal na obchode.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod zajcev » čtv led 19, 2012 11:30

Zdar, tiez chcem kupit nejaky batoh v tomto objeme, na zimne jednodenne vypravy, hlavne aby mal uchyty na sneznice a do buducna eventualne lyze __II

Nema niekto skusenosti s tymto Milletom COULOIR 35+ PRO? Pride mi ako celkom vhodny kompromis vsetkych poziadavkov, objem 35+7l ...

http://www.millet.fr/en/products/fall-winter-2011-2012/hardware-backpacks/couloir-35-pro

Inac ak by chcel niekto malinko mensi typ, tak kamos ma malokde v tomto fore spominany Deuter Cruise 30 a nevie si ho vynachvalit. Uchyty na vsetko co treba a hlavne ma pristup odzadu do hlavneho priestoru, co je velmi prakticke ked mate nalozene lyze alebo sneznice. Ma aj bocne sietove kapsy, co je dobre na leto, i ked niekomu nevyhovuju. Skoda akurat toho relativne maleho objemu 30l.

http://www.deuter.com/en_DE/backpack-details.php?category=41&artnr=33699&title=Cruise%2030
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 12:43

Tak este som nasiel jeden, ktory by mohol byt dobry.

Mountain Hardwear Direttissima 46

+ Mountain Hardwear
+ Objem 46L
+ Uchytenie lana
+ Da sa pouzivat aj bez horneho vika
- Nema pristup od chrbta
- Nema izolaciu na hadicku
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lhotse » čtv led 19, 2012 13:04

Absence přístupu od zad, u mě osobně, batoh na skialpy zcela vylučuje. [-( Ten Ortovox budeš mít nezávazně na podívání. Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 13:08

@Lhotse: Jo vim, bavili sme sa o tom spolu. Suhlasim, ze to ma vyhody. Zas ale rozmyslam ako casto budem mat tie lyze vyslovene na batohu a vytahovat z neho nieco. Skor dufam, ze budem mat lyze viac na nohach. :)

Berem to ako velke +, ale asi nie ako uplnu podmienku, ak by mal ten batoh ine vyhody. Napriklad ten Arc'Teryx sice nema pristup od zad, ale ten rolltop je u neho podla mna celkom pristupny, ked ten batoh lezi na zemi zadami hore. Chcelo by to ale vyskusat nazivo.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod oodoow » čtv led 19, 2012 13:11

Viděli jste někdo ten Mammut Nirvana 35? Šlo by do toho narvat lyžáky? Taky sháním nějaký takový batoh, ale pro cestování potřebuji, aby se do toho vlezly lyžáky. Už jsem byl skoro rozhodnutej koupit víc univerzální Mammut Trion Light 40 v pěkné slevě tady, ale Lhotse mě teď zas nahlodal, že jenom vrchní vstup je na houby. :-k
Jinak izolovaná hadička hydrovaku mi už nepřijde tak důležitá, voda jde po napití zafouknout z hadičky zpátky do vaku. Ona ta izolace stejně nebude nic moc.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 13:14

@oodoow: No do -50 to nebude, ale jak sme boli nedavno v beskydech, mohlo byt tak -5, mozno -7, tak mne bez izolacie voda zmrzla do 2 hodin a uz som dopil. Zena s BCA a izolaciou to mala v pohode cely den. Ono jak na to este fuka, tak to zmrzne hned. Mne skor pride zbytocna izolacia hydrovaku vnutri batohu, tam ta voda tak skoro nezmrzne, clovek to ma blizko zad a este je okolo toho kopa oblecenia a spol, takze je to v pohode. Ale hadicku jak mas nekrytu na ramene a hrudi, tak to je zmrznute hned.

Inac ked do tej 35ky das lyzaky, kde das zvysne veci? :)

Lyzaky mozes nosit takto :)

Obrázek
Naposledy upravil grco dne čtv led 19, 2012 13:23, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lhotse » čtv led 19, 2012 13:17

@grco: Tak jak píšeš - chtělo by to zkusit. To BCA má i rolltop i přístup od zad :mrgreen: Samozřejmě, že jsem ovlivněný tím co tady mám fyzicky na obchodě (ale vybral jsem si to na obchod, protože mi to přišlo nejlepší)
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 13:29

@Lhotse: Jak som uz rikal, BCA sa mi spracovanim velmi paci, ale ja mam rad "nove" veci. Ked ho uz ma zena, nie je to pre mna nove. :) A ten cierny nie je taky pekny ako ten oranzovy, takze by sme mali dva uplne rovnake a potom si ich budeme mylit. :) Preto sa snazim najst nieco ine, ale aby to bolo aspon tak dobre jak ten BCA. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod oodoow » čtv led 19, 2012 13:34

@grco: No, já to viděl loni na Pražské stovce, kde bylo tak max -20. Lidi nadávali, že jim to zamrzlo i když měli izolovanou hadičku a to vůbec nefoukalo. Máš pravdu, že bez izolace to zmrzne hnedka, stalo se mi to minulý týden na běžkách a to ani nebylo moc zima, ale pak jsem to začal po napití foukat zpátky do vaku a fungovalo to skvěle. Další bonus tohoto postupu je ten, že člověk pije méně studenou vodu z vaku a ne tu skoro zmrzlou z hadičky.
Zvyšné věci narvu třeba do lyžáků nebo pověsím seshora, chtěl bych ten batoh spíš na jednodenní túry, někam dojet vlakem/busem a pak si zašlapat na pásech a pak zase zpátky. Ten způsob nošení z obrázku není zrovna moc praktický do mhd nebo do vlaku. S tím by mě tam asi hnali. :)

@lhotse: Ten BCA Alp40 se mi líbí, tam se lyžáky vlezou? :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 13:39

Este som zabudol velke + u BCA Alp, Mammut Nirvana Pro a Ortovox Haute Route a to prichytenie helmy zvonku batohu. BCA a Mammut to ma na 100%, ten Ortovox by to mal mat, ale nikde som to nevidel ani na obrazku. :) Direttissima ani Silo to nemaju.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lhotse » čtv led 19, 2012 13:43

@oodoow: jaké máš lyžáky (typ, velikost) nacpu je tam reálně ať jsem si jistý. Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 19, 2012 13:45

Ortovox má síťku schovanou. Když se dobře podíváš, tak zhruba 10cm od spodu jsou vidět taková 2malá očka. Podobná jsou i na bocích. V místě spodních dvou oček je skrytý zip a v kapse je pak síťka. Má to tak např. i Freerider.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod zbuddy » čtv led 19, 2012 13:47

vonkreuz píše:Ortovox má síťku schovanou. Má to tak např. i Freerider.

Right on.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 13:51

@vonkreuz: Jo no, som pisal, ze by to mal mat, len som marne hladal na celom internete obrazok, kde by to mal vytiahnute. :) Ale diky za uistenie.

No tak uz som to nasiel na tych "prirodnych" obrazkoch rovno na ich webe. :) Google ale nenasiel nic.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod oodoow » čtv led 19, 2012 14:01

@lhotse: Teď mám Garmont Libero, to se vleze všude. Příští rok ale plánuju přejít na NTN, takže nejspíš scarpa tx pro, velikost asi 27.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod aksam » čtv led 19, 2012 14:15

grco....zajdi v Brně do prodejny Summit ride ...ten Ortovox haute route tam mají,zastupují u nás Ortovox tak by neměl být problém...v pondělí jsem tam byl pro pár drobností a batoh viděl...na jejich e-shopu je vedený skladem
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1244
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2012 14:16

aksam: diky
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Batohy