Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod mmmmichal » ned čer 6, 2010 19:33

ja mam tramp gerlach uz 3 roky a nemenil bych :supz: :smt023
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod bionic3 » pon čer 7, 2010 17:31

To jo, dámská Karrimor COUGAR verze je. Ale abych to neměl jednoduché, tak mladá nesnáší modrou barvu (i když u tohoto báglu je to spíš tyrkysová a stejně tak červená... :(( Prostě koupim ten pánský, líbí se mi ten zelený. Chci to jako dárek, proto "překvápko" :-#
bionic3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 3, 2010 13:48
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod terkad » pon čer 7, 2010 17:37

Kup ho přes e-shop a nech si ho poslat. Tak budeš mít jistotu, že když se drahé polovičce nebude líbit (sedět na zádech), můžeš ho do 14 dnů vrátit a vyberete společně něco jiného.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod bionic3 » pon čer 7, 2010 18:43

Jasný, už na tom pracuju. Našel jsem ho i za super cenu (3000,-) jen to opět nemůže být jednoduché - nemají ho skladem, budu čekat 2-3 týdny. Tak snad nemlžej a opravdu bude. Za měsíc už musí být zabalený [-o< :wink:
bionic3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 3, 2010 13:48
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod terkad » pon čer 7, 2010 19:21

Tak držím palce, aby opravdu včas dorazil a slečně se líbil a seděl :) Pak se nezapomeň pochlubit, jaký jsi měl úspěch
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod bionic3 » pon čer 7, 2010 20:16

Jasný, nahlásim :wink: Díky =;
bionic3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 3, 2010 13:48
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » pon čer 21, 2010 10:04

Taky uz 2 mesice resim nejakou tu 70+, ale stale nevim. Problem je v tom, ze s sebou potrebuju krom klasickyho objemnejsiho vybaveni (stan, spacak, karimatka) tahat stativ. Vyska cca 80 cm ve slozenem stavu a prumer jako petka od kofoly.

Volim mezi
Deuter aircontact 75+10
Deuter aircontact pro 70+15
Ospray aether 70 (72l)

Vsechny batohy sem mel v prodejnach na zadech, i zatizene. Tu
Vonkreuzovu 75+10 i tenhle vikend s takovejma 15-20kg :) sedi mi vsechny, ale problem je ten stativ. Potrebuju ho pripevnit na bok batohu, a obavam se, ze dostatecne dlouhe popruhy ma jen air-pro. Predni plneni neni vubec k zahozeni, ale to ma ospray taky a dokonce je lehci. To kilo navrch me trochu trapi, ale bez stativu to nejde.
Nemate i nejake typy kde deutera koupit jinde nez v hudy za necelych 5,5k ? :)
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod amigo » pon čer 21, 2010 10:18

@elo: moc bych tomu nevěřil, že bys sehnal dojtra v nějakým shopu výrazně levněji, než třeba v hudy. ale možné je vše. každopádně ten stativ můžeš přece připnout na jakýkoliv bágl nějakým dokoupeným popruhem, ne?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod zbuddy » pon čer 21, 2010 10:20

Ale sehnal: Mall.cz za 5099 Kč

edit: aha, už se neprodává...Tak jedině nePRO nebo menší PRO...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » pon čer 21, 2010 10:27

Ten stativ vazi mirne pres 2k a at to dam do cehokoliv, bude blembat a je to nakokot :) navic ho hodlam sem tam na cestach i pouzit, takze slozite anti-blembave baleni neni tou spravnou cestou.

Dneska se jeste mrknu za poldikem do bartsportu na ty deutery a uvidime.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod amigo » pon čer 21, 2010 10:33

proč by se měl blembat? stativ jsem kdysi na báglu tahal a nikdy neblembal. spodní nohy stativu jsem dal do boční kapsy a pak stativ napevno dotáhnul popruhama, který jsem dokoupil. ale je to tvoje věc *
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » pon čer 21, 2010 10:41

To mam vymenit na osprayi bocni popruh za delsi? Dyt ty popruhy jsou zasity do konstrukce batohu.

Jinak 5099 stoji non-pro deuter :) to uz mi v hudy a 7% na ISICa vyjde stejne a bez postovneho :) PROcko je jeste asi o 500 drazsi, nebo vic.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod amigo » pon čer 21, 2010 10:53

proč měnit? ty externí připneš k báglu, za něco jdou vždycky uchytit. to si nikdy nebalil bágl? :twisted: :wink:
ale pokud jsi rozhodnutý pro toho dojtra, tak ho mohu doporučit. s ním chybu neuděláš.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » pon čer 21, 2010 11:02

Mam uz pres 10 let nejakou noname 40+10 a pak deuter futura 34, tudiz tvorba vanocniho stromecku je pro mne beznou praxi :D asi vyskrtnu ospraye a mezi deuterama si hodim kostkou :DDD
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Mindik » stř čer 23, 2010 12:20

Tak jsem si dneska koupil Treksport Tatran Q 70, zatím provedení vypadá velmi dobře a snad bude držet. Otestuji ho letos o prázdninách na Slovensku a pak v Rumunsku. Tak dám pak vědět :)
Mindik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 23, 2010 12:13

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » čtv čer 24, 2010 21:22

Byl sem se dneska podivat na toho deutera pro 60+15 a rovnou sem si ho zamluvil :) je to velky vic nez dost, luxusni doplnky, bederak perfektni, no proste super :) zitra si ho vyzvednu hned o vikendu otestuju
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod mmmmichal » čtv čer 24, 2010 21:36

a kam jedes?taky chci nekam
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » čtv čer 24, 2010 22:35

jen za blansko na tabor :D zadna velka pesi tura, bduu testovat vsechny ty vychytavky co to ma a jak dobre tam anrvu vsehcny potrebne veci :)
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod zbuddy » pát čer 25, 2010 10:54

zbuddy píše:Tak jedině nePRO nebo menší PRO...

Eloherd: takže gratuluji k dobrému výběru :supz: a pokec veďte jinde :evil: :wink:
Jo, takže Tě zapisuji do Deuter sekce =D>
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Tecumseh » pát čer 25, 2010 11:36

Máte niekto skúsenosti s týmto batohom batoh MAMMUT Arete 60 - carbon
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » pát čer 25, 2010 13:04

zbuddy píše:
zbuddy píše:Tak jedině nePRO nebo menší PRO...


Jo, takže Tě zapisuji do Deuter sekce =D>


jasne :) tam uz mam byt tak rok :D ted to bude uz dvojnasob
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod pz » pon čer 28, 2010 8:25

tak jsem nakonec po peclivem rozhodovani dosel k zaveru, ze je potreba inovovat - muj drivejsi expedicni system ala hamburger (batoh na zadech a k nemu pripnuty maly batuzek na prsou s fotakem a jidlem) chci zkusit nahradit klasikou... (to by clovek neveril, kolik mista zabere nejen fotak, ale hlavne napriklad 100 musli tycinek ;))

takze bych rad pozadal o radu k vyberu batohu, jelikoz ani po precteni teto a jinych diskuzi jsem nedospel k finalnimu rozhodnuti

pozadavky:
perfektni zadovy system (na dlouha a siroka zada, dobre udelane vyztuhy a ventilace, relativne tvrdsi v bederni oblasti a dostatecne daleko od sebe ramenni popruhy aby neskrtily)
velky bederak (opravdu velky, aby byl nejen dostatecne siroky, ale hlavne i dostatecne dlouhy a netlacily me popruhy do bricha)
vaha do dvou kilo (idealne ;))
bocni nabirane kapsy
dostatecne mnozstvi kompesnich popruhu
vetsi dolni komora
neutralni barva
rozumna cena

bohuzel, vetsina mnou uvazovanych modelu ma proste nejen nejake neduhy hrozici vetsim ci mensim kompromisem, ale hlavne kratky bederak (proste bych ho chtel mit vic pres pupek...)
takze zatim po mnoha zkouseni je v hledacku novy tatran q a pripadna drobna uprava, nebo si u stare dobre a osvedcene gemmy ci trampu nechat udelat delsi bederak...

dik za tipy
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » pon čer 28, 2010 9:51

Takovej batoh neexistuje :D
delaji se sice batohy okolo 60l a do 2kg, ale to jsou lehke tenke materialy a ocesanej jak zadovej system, tak bederak.
Kvalitni zada a bederak dela deuter (sem zaujatej, ale ten Pro 60+15 je fakt luxus, ted sem v nem mel 25kg a naprosto fpohode, ikdyz sem sel jen kousej tak netlacil nikde) nebo myslim bergans ma taky dobry zada. Takovej batoh ale pod 2kg nedostanes, spis okolo 3kg.
Ospray eathep ma 2,2kg, taky pekne, ale ten material je mirne tenci, nema bocni kapsy a bocni popruhy jsou na stativ kratke.
Jinak nedostatek popruhu resim tedka externima paskama na horolezeckej maglajz. Lehke, levne, pevne, dlouhe :)

Pro mne deuter forever :)
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » pon čer 28, 2010 9:54

Jeste k te cene... nizka vaha, kvalitni provedeni a dostatek nosnych uchytu nejde dohromady s cisly pod 4000. Za kvalitu proste zaplatis, a zrovna u batohu se to podle mne vyplati.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod grco » pon čer 28, 2010 14:56

To musi byt riadny stativ, ked to ma sirku jak 2l flasa. Zena ma nejaky gitzo, je to normalny, velky tripod a zbalene je to siroke jak 1l flasa, takze nemoze byt problem dat to zboku Aetheru a ak by aj ano, tak Aether ma ako jeden z mala, este 3 popruhy zpredu batohu, kde podla mna narves aj nieco sirsie.

To ze Ospreye maju na dotyk tenky material neznamena, ze nie su odolne. Moj stary 10 rocny tatran ma sice corduru siroku centimeter, ktora je na dotyk skoro jak latka so zeleznou vyztuhou, ale nemozem povedat, ze novsi Osprey Atmos, alebo Ariel/Aether by sa trhal, aj ked ma o kilo menej. Predsalen ide vyvoj dopredu, taka Dyneema je hodne odolna na to aka je tenka a kolko vazi. A este k tomu Osprey dava dozivotnu zaruku, takze aj ak by sa ta latka pretrhla, co sa mi este nestalo, tak nie je problem ho reklamovat, aj za 20 rokov.

Neukamenujte ma, ale ja tie Deutre proste nemusim. Drzim sa teorie, ze batoh by nemal vazit viac ako 10% z maximalnej vahy co v nom budem nosit. Takze taky Aircontact Pro so svojimi 3.2kg by som pouzival len pri nakladoch okolo 35kg a viac, a veci s takou hmotnostou do 70l batohu ani nenarvem a dokonca ich odmietam nosit.
Myslim si, ze 70-80l batoh by nemal vazit viac ako 2.5kg, idealne su tie 2-2.2kg (kedze v nom nosim asi tak 20kg). Vtedy nie je batoh este ochudobneny o dobry zadovy system a rozne kapsy a popruhy, ako uz byvaju batohy pod 2kg.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » pon čer 28, 2010 16:10

Jo ty popruhy tam ma, ale to uz je tak 20-30 cisel od zad a dost by to prevazovalo ... anvci jak pokladas batoh kdyz mas pauzu ? ja rozhodne ne na bederak a zadovej system, dycky na predni kapsu a tak :) v lepsim pripade mam dole karimatku a batoh si vertikalne hovi jako kdyz ho nesu. Navic kdyz si zaplacnu predek stativem, kam dam napriklas stan a spacak ... nene :)
btw stativ mam Manfrotto 055CX

Ohledne amterialu vyvoj sice dopredu jde, ale kdyz je batoh tezsi a rok vyroby/vyvoje je zhruba stejny, tak rozdil nekde videt bejt musi.

Ja mam ted k porovnani jak tu PRO 60+15 (3,2kg) tak futuru 32 (1,8kg myslim) a ten rozdil je hodne znat. Do obou sem mel nalozene vpodstate to stejne ... do PROcka mozna o trochu vic, ale ta futura 20kg zateze zvladne, ale je to fakt uz bida, ten bederak na to proste neni stavenej, maximalne bych v tom pohodlne na tury nosil tak 10-15 kilo, a na nejaky delsi treky pocitam ze 20 kilo nebude zadnej problem nalozit ... tzn, sel sem do kvalitnejsiho batohu :)
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod grco » úte čer 29, 2010 10:46

Ja mam spacak, karimatku, aj stan vnutri batohu, jedine ak je tropiko mokre, tak ho mam zvonka dole.
Futura 32 tipujem podla nazvu, ze ma 32 litrov objem? Co do neho das, aby si v takom malom batohu nosil 20kg? Nehovorim o cinkach pri skusani.
Ked tam das oblecenie, jedlo a normalne veci, tak do takeho maleho objemu nemozes nacpat 20kg, takze je jasne, ze ten zadovy system je stavany na mensie hmotnosti.
Chcel som tym len povedat, ze ked mam batoh okolo 70l, tak v nom budem nosit okolo 20kg, maximalne 25kg, nikdy viac, pretoze normalne veci, ktore si berem na trek a zmestia sa mi do toho batohu nebudu vazit viac, takze mi staci zadovy system na zataze do 25kg a batoh vahy do 2.5kg. Nepotrebujem zadovy system, ktory je pohodlny pri 40kg a tym padom batoh vaziaci 3.5kg, pretoze tych 40kg tam nedam, ak tam nebudem davat kamene. :)
Keby som mal batoh s objemom, co ja viem, 120 litrov a chcel by som si tam nosit pol domacnosti, vtedy by som samozrejme rozmyslal o lepsom zadovom systeme, tym padom tazsom batohu. Myslim si, ze dolezity je prave ten pomer vahy batohu k celkovej vahe. Je podla mna zbytocne mat 3.5kg vaziaci batoh z celkovych 10kg na zadech. :)
Nechcem Vam tie Deutre vyhovarat, ale myslim si ze zadovy system na Osprey Aether 70 je plne dostacujuci na naklad okolo 25kg, mozno aj 30kg. A to ma ten batoh oproti Aircontactu o 1kg menej. :) Aj moj Arc'Teryx Altra vazi tych 2.2 kg ako Aether. Dnes su tie 2.2kg na 70ku uplny standard a vsetko tazsie mi pripada zbytocne.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Eloherd » úte čer 29, 2010 11:04

Je fakt, ze ta 32 byla ovesena jako vanocni stromecek (spacak, karimatka, stan, voda, stativ, zrcadlovka, atd), ale co uz, byla nouze :) 3kg z celkovych 15-20 neni tak hrozne. Je to spis jen o volbe designu co komu sedi. Ja sem se s deuterama szil a jejich styl mi sedi, takze asi tak no :) btw predni vstup rulez :D
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Zvonek » úte čer 29, 2010 20:29

pz: zkoušel jsi corazon, je o něco málo těžší než uvádíš ale jinak opravdu dobrý za dobrý peníz + pozáruční servis
Zvonek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 28, 2009 19:42

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod mike » úte čer 29, 2010 20:31

grco píše:A este k tomu Osprey dava dozivotnu zaruku, takze aj ak by sa ta latka pretrhla, co sa mi este nestalo, tak nie je problem ho reklamovat, aj za 20 rokov.

Aby ses nepletl. Dozivotni zaruka znamena treba u Ferrina 5 let, jak mi bylo receno. Precti si poradne podminky, na 20 let neverim u nikoho, maximalne 10. Ono to totiz neni do konce tveho zivota, ale do konce zivotnosti batohu ;-)

grco píše:Neukamenujte ma, ale ja tie Deutre proste nemusim. Drzim sa teorie, ze batoh by nemal vazit viac ako 10% z maximalnej vahy co v nom budem nosit.

Rozumna teorie a nektere Deutery ji splnuji. ActLite 50+10 ma letos tusim 1560g a do 20 kilo je v pohode. Bederak i zada pro mne skvela, jen nevim, jestli by delka bederaku stacila i puvodnimu tazateli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy