Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Stani » pon kvě 3, 2010 16:06

jasne, Osprey ma dobre batohy (mam Stratos 24 = max. spokojnost).

Uz ked je vlakno o velkolitraznych, velmi sa mi pacili, aspon tak pohladom Gregory pack. Malo sa tu spominaju, ale ziskali par cien aj za dizajn, su to amici, myslim z CA?...nie som si isty, hlavne minulorocna kolekcia sa mi pacila. Ale odskusanu nemam ziadnu vzorku.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 3, 2010 16:30

V USA sa da kupit viac dobrych znaciek batohov, lenze tu ich nezozenies.

Napr: tvoj spominany Gregory, ale dalej Black Diamond, Kelty, Mountain Hardwear, Mountainsmith, MontBell, REI, ULA
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Novy Treksport Tatran - celocordura + zaruka 5 let

Příspěvekod Trip » úte kvě 4, 2010 20:10

Tak po dlouhe dobe opet vybiram nejakou tu 60-80l krosnu a byl jsem skoro presvedcen, ze si poridim Treksport Tatran, ale chlapek v obchode me odrazoval, sec mu sily stacili. I zde jsem se docetl, ze Treksport uz neni co byvalo (viz siti batohu v Cine), ale v tydnu jsem narazil na novou kolekci a docela mne zaujala. Novy Treksport Tatran Q nyni plnecordurovy a davaji k nemu 5-ti letou zaruku! Myslite, ze mas smysl o nem uvazovat? Premyslim, ze mu dam sanci.

Diky za reakce.
Naposledy upravil zbuddy dne úte kvě 4, 2010 21:24, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeno s tímto vláknem, zmiňuje se zde i nový Tatran.
Trip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 4, 2010 20:03

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod holgerus » stř kvě 5, 2010 6:39

Já bych do něho šel, kvalitou se zlepšili. Jen bych prohlídnul švy, zda jsou dostatečně pevné. Má dobrá záda, to je asi největší přednost toho batohu.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod amigo » stř kvě 5, 2010 6:58

podíval jsem se na první odkaz s tím tatranem Q a cena byla kolem 4 tisíc. za takový peníze si vybereš mnohem kvalitnější bágl od nějaký prověřený značky, tipů tady najdeš dost, stačí hledat :wink:
za 4 litry by se mi nechtělo experimentovat jak moc pokročila kvalita u treksportu.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod juhele » stř kvě 5, 2010 7:19

navrhoval tu někdo už Corazon Rock? Mám ho sice chvíli (Skleník mi ho dodal za velmi slušnou cenu), ale jsem s ním zatím velmi spokojen a působí na mne dost robustně a poctivě. Nějaký další obrázek by byl i tady a když pohledáš na tomhle fóru, tak zjistíš, že ohlasy na tenhle bágl jsou dost dobré. :wink:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod holgerus » stř kvě 5, 2010 7:32

Jo Corazon je dobrý a kvalitní.
@ amigo: S takovýmhle přístupem by žádný nový nebo ne tak osvědčený výrobce neprorazil :evil: Mimochodem s TS to není experimentování.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Trip » stř kvě 5, 2010 7:57

Napsal jsem do TrekSportu dotaz na novou kolekci, jestli se to stale sije v Cine, tak uvidime :) Jinak ten Tatran Q 60l jsem nasel v pohode za 3399,-
Trip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 4, 2010 20:03

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod amigo » stř kvě 5, 2010 8:06

holgerus píše:@ amigo: S takovýmhle přístupem by žádný nový nebo ne tak osvědčený výrobce neprorazil :evil:

to máš pravdu, já to pouze bral ze "svého" pohledu kupujícího. většinou se rozmýšlím, než za něco vyhodím 4 litry, ale obětní beránci jsou potřeba, to souhlasím. jinak bychom všichni měli dojtra nebo corazon :)
holgerus píše:Mimochodem s TS to není experimentování.

nějaké konkrétní zkušenosti? já měl tatrana x let a byl to držák, po 12ti letech jsem ho dokonce ještě prodal, ale to ještě šili v SK. jak si vedou teď, popravdě, netuším, ale vzhledem k tomu jejich kvalitativnímu výpadku, bych jim moc nevěřil. toť vsjo :) .
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod xgeorgeas » stř kvě 5, 2010 8:27

Mám pocit, že už to tu někde zaznělo - Treksport přesunul výrobu z Číny do Vietnamu, kde by snad měl docílit vyšší kvality zpracování - mimochodem i Deuter šije ve Vietnamu....
Jinak jsem o Tatranovi Q taky přemýšlel, ale nemám rád čelní vstupy do hlavní komory a pak mi přijde, že má Tatran strašně moc popruhů, který ani nevyužiju, protože já mám radši věci uklizený v batohu, než pověšený venku :mrgreen:
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod holgerus » stř kvě 5, 2010 8:30

Mám TS Patagonia a jsem spokojen. Kvalita zpracování dle očekávání. To jest má zkušenost v délce 2 let.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod grco » stř kvě 5, 2010 8:34

Inac, mam stary dobry na slovensku sity TrekSport Tatran 80ku, tmavo zeleny z cordury, skoro ako novy.
Ak by niekto mal zaujem, tak by som ho mozno predal za nejaku rozumnu cenu, aj ked som to povodne neplanoval.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Zdéňa » stř kvě 5, 2010 8:37

Ale jak píšou jiní.. to radši Corazon který stojí kolem 2500 (jak Creek 65litrů tak Rock 75 nebo 80 litrů) ..
Kolem 3500 se už dají sehnat lepší zahraniční značky (lepší myslím lepší než TrekSport)..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Trip » pon kvě 10, 2010 14:34

Tak jsem se pasoval do role pokusneho kralika :) Koupil jsem si Treksport Tatran Q 60l... uz na prodejne na me zapusobil (sedl mi krasne, konstrukce, pouzity material), jen co me prekvapilo je docela dost tvrdy, nepodajny bederni pas... ne ze by mi to nejak vadilo, je paradne polstrovany, jen jsem zvedav jak to vyresim do letadla. Polstrovani se da sundat, tak to asi zkusim. Jinak se mi zda, ze se zmensily zipy. Predchozi model mel vetsi, bytelnejsi. Na druhou stranu ramenni popruhy jsou o dost mekci, coz je velke zlepseni proti predchozimu. Tak uvidime, jak bude slouzit :)
Trip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 4, 2010 20:03

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod michail » sob kvě 15, 2010 10:45

Máte niekto možnosť porovnať tieto batohy, a zoradiť ich od z hľadiska skutočného objemu? Väčšinou sa v obchodoch nachádza len jeden z uvedených a nedostanem sa k tomu aby som ich dal vedľa seba a porovnal.
Osprey Aether 70L
Deuter Aircontact Pro 70+15L
Millet Khumbu 75+10L

Deuter by mal byť väčší ako papierové údaje, podľa skúseností ostatných s touto značkou.
Mojím favoritom je Osprey, len neviem či bude dostatočne veľký. Mám doma Millet Nanda 60+10L a ten prenechávam priateľke, je dosť úzky a pre mňa malý.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod vonkreuz » sob kvě 15, 2010 12:05

Pokud Ti bude stačit, že mám Aircontakta 75+10 (ale NE Pro) :oops: Dej mi čas do pondělí :-k Máme jen Nandu. Vzal bych toho svýho v pondělí porovnat ke klukům do Treklandu, páč oni Millety dovážejí :wink:

Ale však jsi tu moji krávu :twisted: viděl na Vtáčníku :mrgreen: kurnik, mohl jsi ho zkusit, když je naložený #-o
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod xanti » sob kvě 29, 2010 19:52

Ahoj, vím, že tenhle topic je trochu starý, ale řeším prakticky stejný problém jako zakladatel. Potřeboval bych vybrat batoh zhruba kolem 65l na přesuny na kolej, vandry a hlavně i cesty po městech(takže ne moc expedice - občas pod stan, ale spíš přesun mezi hostely). Proto mi záleží i celkem na designu, ale samozřejmě funkce je to hlavní.

Přijde mi zajímavý batoh http://www.huskycz.cz/batoh-ultralight-zethos-60l-seda-oranzova-837_dba.html (Husky Zethos) - vím , že tady na fóru s batohy Husky nejsou moc dobré zkušenosti, ale ty příspěvky jsou trochu staré a k tomhle batohu tu není vůbec nic. Celkem se mi líbí a cena je také celkem přívětivá. Nemáte nějaké zkušenosti?

Budu rád když mi něco poradíte. Dík
Jinak nemám problém připlatit, ale nerad dávám víc peněz za něco co nepotřebuji.
xanti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 29, 2010 19:44

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod holgerus » pon kvě 31, 2010 7:08

A co Gemma Expedition 60 l? Mám ho a nemůžu si vynachválit. Má dobrá záda a výborně polstrované ramenní popruhy a bederák. V černém provedení je navíc decentní. Musím říct, že po svých zkušenoostech bych neměnil.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 31, 2010 7:33

@ holgerus - nemáš, prosím, někde fotku zádového systému tvé Gemmy? Zajímalo by mě, jak se liší od mojí Gemmy Turist (starší verze, ne s tím "snowboardovým" uchycením).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod holgerus » pon kvě 31, 2010 9:42

Žial nemám, mělo by to být na stránkách výrobce.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 31, 2010 11:12

Tak jinak - je to jako tohle?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod holgerus » pon kvě 31, 2010 11:29

Jo je to přesně tento zatracovaný zádový systém :D
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod bionic3 » čtv čer 3, 2010 14:20

TAK SE PŘIDÁVÁM DO DEBATY NA TÉMA "VELKÝ BÁGL". :-k
Potřeboval bych přítelkyni koupit batoh na 2-4 denní courání - čundry atd.
Cenově asi do 3 000,- Velikost báglu 65, max. 75l.
Mám 3 favority, poraďte jaký z nich zvolit.
Doldy X-Travel 60+10 Lady
http://www.sportnawebu.cz/doldy-x-travel-6010/d-101307/
Ferrino TRANSALP 75
http://www.ferrino.cz/item.php?zbozi=1699-transalp-75
Karrimor Bobcat 60-65
http://www.scoutdoor.cz/karrimor-bobcat-60-65/
DÍKY ZA VAŠE NÁZORY - TYPY... 8-[
bionic3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 3, 2010 13:48
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod svetlovdusi » čtv čer 3, 2010 14:34

Určitě jděte zkoušet na ostro někam do prodejny, aby ji dobře seděl na zádech, Jinak 75 litrů už je poměrně hodně, na 4 denní tůru. Ale samozřejmě záleží na tom, co všechno člověk tahá.

Karrimor bobvat jsem nikdy nezkoušel, ale měl jsem vyšší model Karrimor Panther 55+10 (cca 2700 Kč) a zpracování je dobré (jen mi byl krátký na záda). Také váha 1750 gramů je dobrá. Bohužel nemá odepínací stříšku, takže ledvinku z ní neuděláš, pokud takovou funkci využiješ.
Naposledy upravil svetlovdusi dne čtv čer 3, 2010 14:37, celkově upraveno 1
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod holgerus » čtv čer 3, 2010 14:35

Z Těch tří bych bral Karrimora. Doldy kvalitou nic moc (mám zkušenost s tímto modelem v pánské verzi), Ferrino - no nevím též bych se obával kvality leda že by to byla jejich řada High Lab ale zas za tu cenu se dá něco lepšího.

Zde mám typy:
http://www.royaloutlet.cz/b-country-ruck94/
http://www.royaloutlet.cz/karrimor-coug ... ck-cinder/
http://www.royaloutlet.cz/karrimor-fly- ... cl0-multi/
http://www.royaloutlet.cz/karrimor-pant ... re-cinder/
http://www.hudy.cz/batohy-zavazadla/bat ... 45-10.html (Deuter má silně podceněnou litráž).
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod bionic3 » čtv čer 3, 2010 14:42

Když já to chtěl jako dárek - překvápko :( Ale pravdu máte...
bionic3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 3, 2010 13:48
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod bionic3 » pát čer 4, 2010 10:30

Tak asi půjdu do Cougara od Karrimor... :-k
bionic3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 3, 2010 13:48
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod svetlovdusi » pát čer 4, 2010 14:05

Stále ještě překvápko? :) karrimor dělá i dámské verze batůžků, ale nevím zda i cougar
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Scarabeus » ned čer 6, 2010 13:56

Scarabeus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 3, 2010 21:49

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod lysergine » ned čer 6, 2010 18:48

Přidám něco ze svých zkušeností:

Léta jsem měl Treksport Patagonia - celkem asi 6 let, naprostá spokojenost, snad jen bederák byl málo tuhý, či spíše mohl by být tužší. Pokud se Treksport nepokazil, tak bych to viděl jako dobrou volbu price/value ratio.

Teď mám 3 roky Deuter Aircontact 65+10 a rovněž spokojenost. Možná bych uvítal uvnitř jednu, dvě kapsy na drobnosti.
Maximální spokojenost se zádovým systémem, nastavíte si opravdu na míru.

Gemma: záviděl jsem kamarádovi, kolik se mu do jeho Gemmy vejde věcí, nevím co to měl za typ, ale objem byl 70 + hodně navrch. Na druhou stranu jsou Gemmy dost široké a to taky nemusí být výhodou, já osobně bych se širokým batohem měl problém v exponovanějších partiích v horách.
Co však měla jeho Gemma dost tragické, to byly zipy. Neskutečně nekvalitní. Jaká je aktuální kvalita zipů je dobře ověřit v prodejně.
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

PředchozíDalší

Zpět na Batohy