nepromokave obaly do batohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 8:18

Nemaji. Vcera jsem se dival na jine moznosti a zkusim neco objednat z Amazonu

toto a toto
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob bře 9, 2024 3:30

Dotaz a reakce jsem presunul do spravneho vlakna.

booze píše:Vrchni jsou nejlepsi ten vlevo ma 13g pravy 12g

Jo. Ty vlevo nahore mam a jsou skvele. Nastesti jsem kdysi nakoupil zasobu. Bohuzel nevydrzi vecne a driv jsem s nima trochu plytval, vsak si koupim dalsi... nekoupim, zprasili je :? Nove od stejne znacky nevydrzi ani desetinu, nektere se roztrhnou uz pri prvnim pouziti ](*,)

booze píše:toto a toto

Dej vedet, jak to dopadlo. Jsem trochu skepticky, v recenzich pisou (automaticky prelozeno): Mrazicí tašky Toppits však pro nás zůstávají referencí; jsou silnější, odolnější, odolnější proti roztržení. Pricemz aktualni Toppits bohuzel nestoji za nic.

Sam uz jsem zkousel vsechno, na co jsem narazil a vysledek cista nula. Vsechno se trha a odpadavaji jezdce zipu. Tem puvodnim skvelym se nic ani vzdalene neblizi...

Tohle je normalni zlocin. Skvely produkt a oni ho takhle znici :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod apuka » pon bře 11, 2024 13:41

mike píše:Skvely produkt a oni ho takhle znici
Nepouzivam tyto sacky, ale odle nedobrych zkusenosti z jinych oblasti, kde by problem mohl mit stejny duvod bych si tipnul, ze i tady je problemem vynucena zmena pouzivanych materialu. Jinymi slovy zakazy pouzivani nekterych chemikalii a materialu pri vyrobe.

Staci se podivat napr. na soucasne obycejne igelitky - kde je jeste prodavaji - a porovnat s tim, co bylo bezne k dispozici pred nekolika lety. Soucasne jsou sice biodegradovatelne (resp. se rozpadnou na prach rychleji, nekdy az prilis rychle :-)), zato po sebemensim namahani jsou derave. Stare tasky z Tesca, Alberta, .... doma normalne hyckame. I kdyz maji 10+ let, poslouzi lip.

Tech zakazanych nebo "silne nedoporucenych" materialu a chemie je posledni roky docela dost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » pon bře 11, 2024 15:22

O tom trochu pochybuju, spis to vidim na setreni. Zmena matrialu nevysvetluje odpadavajici jezdce zipu ani sacky trhajici se podel svaru, to je spis zmena technologie vyroby a konstrukce. K levnejsi vyrobe a radove horsi kvalite :evil:

Kdybych byl konspiracni teoretik, tak reknu, ze je to zamer. Puvodni sacky vydrzely neskutecne, a tak lidi nemeli potrebu kupovat nove. A tak je zmenili na jedno pouziti ](*,) Coz mne ale vede na myslenku... co na ne postvat ekologisty? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod apuka » úte bře 12, 2024 10:07

mike píše:Zmena matrialu nevysvetluje odpadavajici jezdce zipu ani sacky trhajici se podel svaru, to je spis zmena technologie vyroby a konstrukce. K levnejsi vyrobe a radove horsi kvalite
Jedno druhe nevylucuje, spise naopak :twisted:.

Ja tam vsak "vidim prostor" na moznost, ze prave, co popisujes se muze dit i kvuli zmene materialu. Staci, kdyz na tom tak dobre nedrzi svar nebo lepidlo, nedokaze tak dlouho drzet pokope, atd... Napr. uz se mi nekolikrat stalo, ze nova igelitka, dokonce i pevna a ze silneho plastu (myslim, ze se to prodava na nosnost do 10 kg) se na sparu rozletela jakmile jsem do ni dal neco - bez jakekoliv vetsi namahy. Napr. tak jsem musel u rybnika nahanet vycisteneho bezhlaveho (zaziva trikiloveho) kapra bez kuze po blate s tlejicim listim ](*,). Protoze spar nedrzel...

Dalsi moznosti je ten prechod na "Eco" ve smyslu recyklace. To je ted v mode - a ma to v praxi taky docela viditelne nasledky. To znecisteni (at uz cimkoliv a jakemkoliv malem mnozstvi) z recyklovanych materialu dela mirne neco jineho. Napriklad to vidim na manzelcine "mestske" zimni bunde - je tam Pertex Quantum s Diamond Fuse technologii, ktera by mimo jine mela vest k vetsi oderuvzdornosti i odolnosti vuci vylezani vlaken izolace, na papirku k nemu se chlubili, ze je to hodne "Eco". No, uz po prvnim tydnu noseni se na bile casti (jsou tam tri nebo ctyri barvy) objevily zmolky, potom se to jeste zhorsilo, ale nakonec zastavilo na nejake urovni. Na jinych barvach se nic takoveho nedelo, pricemz zrovna bila barva je pod ruksakem, se kterym bundu nosi na nejmene namahanem miste, co se tyce odirani, zmolkuje se to mezi lopatkami. Jo, evidentne to nejsou vytazena vlakna z PL Silver. (Tu bundu jsem uz videl stejne uzmolkovanou i na nekolika jinych lidech, taky na podobnem miste, takze asi nebude problem jen ten kousek latky na manzelcine bunde...)
Doma mame i jine veci z PQ (dokonce neco i s Diamond Fuse), bile ale jen ze starsi, ne-Eco verze. Ten je cca stejne tenky jako na te novejsi bunde, ale i kdyz se koukam na mista kde je to opravdu hodne zatezovane, napr. pod bedernym popruhem, resp. na zadech dole, tak stejne tam neni ani po mnoha letech pouzivani zadny naznak jakehokoliv zmolkovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » úte bře 12, 2024 10:19

po zklamání s mikovyma toppits ziplocama teď používám tyhle Ikea https://www.ikea.com/cz/cs/p/istad-uzav ... -50525642/
výhoda je, že se tam nemá co pokazit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod apuka » úte bře 12, 2024 12:53

O stranku nazad se o nich bavilo. Nekomu funguji, nekomu min, napr. mne se kazily, ale starsi verze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » úte bře 12, 2024 14:53

Aha, tak mně se zatím nekazí. Ale neřeším tedy vakuové balení.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » úte bře 12, 2024 15:54

@apuka: neni to spar, ale svar a ty sacky se obcas trhaji i uplne nove. Podel svaru a rekl bych, ze je to jeho ostrou hranou, ktera driv takova nebyvala. Ale to je v zasade fuk, podstatne je, ze ze skveleho vyrobku udelali sunt :? Jeste horsi ovsem je, ze uplne stejne vypadaji sacky od ruznych vyrobcu. Vypada to, ze to dela jedna fabrika a jen na to tiskne ruzna loga... vsechno stejny sunt. Teda, obcas je jeste horsi, nekteri setri na gramazi materialu a ten se pak trha vsude.

@oodoow: nejde o vakuove baleni, to od toho nikdo soudny neceka, ale o funkcnost. Zip je zasadni plus pri pouzivani. Kdyz funguje, samozrejme...

BTW, par tech sacku od IKEA jsem mel. Nevyhovovaly mi prave kvuli absenci zipu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » úte bře 12, 2024 17:48

Jak to tady čtu tak jsem byl nějak ovlivněn a koupil jsem tu Ikeu. Je to horší asi než ten toptist nebo tak na stejné úrovni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 12, 2024 17:55

Byl jsi ovlivněn tím, jak tu psali, že nejsou dobré, proto sis je koupil? :) To moc nedává logiku.

V té Ikea mají za super cenu i ty plastové krabičky. Normálně jinde stojí cca 50Kč jeden kus a tady ta sada stojí 100Kč a je v ní 17ks. Já to vzal hlavně kvůli těm pidi krabičkám, ty občas také beru do batohu, ale v kuchyni to hodně používám tyhle krabičky. A jsou dobré, víka pěkně zaklapnou a drží - PRUTA

Já jsem teď v Ikea jako doma. Trochu si vylepšuju byt a za dobré ceny se tam dají pořídit dobré věci ( alespoň mně to stačí.)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » úte bře 12, 2024 21:16

Ano, jak psal oodoow, tak ty jsou naprd. ALE asi v tom maji bordel.

Dneska jsem vzal jine. Je tam psane made in taiwan ten 2.5l ma 9g je pevny dobry, 1.2l 7g, jsou jednou tak pevne jak topist.
Zitra je naplnim piskem a hodim na zem

Jsou to tyto
20240312_205848.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » stř bře 13, 2024 12:37

Co s těma sáčkama děláte, že vám rupaj? Mně narozdíl od toppits nerupl zatím ani jeden.
@mike: Ten zip je tam jenom na obtíž potenciální místo, kde se to rozpadne a je po sáčku. A že zatím každej zip sáček po čase přestal fungovat.
Tohle se dá spolehlivě a zavřít a nemá se na tom co pokazit.

@booze: On je mezi nimi rozdíl? Já sem frknul první odkaz co jsem našel a předpokládal, že se liší jenom velikostí. Však se i jmenují stejně - ISTAD. Nechtělo se mi to na mobilu zkoumat.

Mám tyhle https://www.ikea.com/cz/cs/p/istad-uzav ... -40525685/
V jednom tom velkém nosím všechnu svoji elektroniku. Powerbanku, nabíječku, kabely, baterky do čelovky, sluchátka. Nabíječku na baterky do čelovky atd..
Když jsem to nosil v toppits tak se to začalo trhat nahoře kolem té zpevněné části u zipu a časem se objevily i díry dole, asi od nějaký ostrých hran usb-c koncovek a tak. Ikea oproti tomu drží v pohodě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 15:52

oodoow píše:Ten zip je tam jenom na obtíž potenciální místo, kde se to rozpadne a je po sáčku.

Pokud odpadne jen jezdec, mas z toho ten tvuj IKEA sacek. Roztrzeni sacku pod zipem neni problem zipu jako takoveho, ale nejake vady konstrukce. Puvodni Toppits to nedelaly, vydrzely roky pouzivani bez problemu.

oodoow píše:Tohle se dá spolehlivě a zavřít a nemá se na tom co pokazit.

Mne se u sacku tohodle typu stavalo, ze to po case prestalo drzet a zacalo se samovolne otevirat. Nehlede na to, ze se mi s tim fakt blbe pracuje, zip se zavira mnohem lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » stř bře 13, 2024 16:45

Stary topist vydrzel 30x pad z 1m s 0.5kg cocky a nic mu neni


Cerveny Ikea vydrzel 10x pad z 1m s 0.5kg cocky, pak se v nem udelaly male dirky cca 1mm, porad drzi. Pri padu na zip se otevrel.

Zeleny Ikea vydrzel 3x pak praskl
20240313_162412.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 16:48

:D =D>

Nemas nahodou aktualni verzi Toppits nebo treba Prima pack, ktery vypada uplne stejne? Na stejny pokus.

booze píše:Pri padu na zip se otevrel.

Tohle je muj duvod, proc takove sacky pouzivat nechci. Slouzi mj. jako nepromokave obaly a kdyz se otevrou, je to nanic. Delaly mi to v batohu bohuzel bezne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » stř bře 13, 2024 17:01

Mam. Udelam.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 17:02

:smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod oodoow » stř bře 13, 2024 17:42

@mike: Když se rozbije zip tak z něj rozhodně není ikea sáček, protože ten drží zavřený mnohem lépe. Zip je na zavírání možná trochu jednodušší, ale jak jsem psal, za ten opruz to nestojí.

@booze: Super pokus :smt023 asi mezi nimi budou opravdu nějaké rozdíly. Já mám tento zelený a ten mi fakt drží, ale s čočkou na zem jsem s ním neházel.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » stř bře 13, 2024 17:51

Lidl 3x z metru KO ve svaru pod zipem made in vietnam
Topist letosni 7x z metru KO pod zipem made in vietnam

Tak ta cervena Ikea je lepsi
20240313_172514.jpg

20240313_172542.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » stř bře 13, 2024 17:57

Ten Topist me uplne na.ral. uplne. Lidl stejne nekvalitni jako topist s cenou 3x jinde.

Edit: tak jsem zkousel znicit tu Ikeu 50x z metru 800g cocky. V sacku dirky, ALE nepraskl a zip se nepokazil.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 13, 2024 19:17

booze píše:Edit: tak jsem zkousel znicit tu Ikeu 50x z metru 800g cocky. V sacku dirky, ALE nepraskl a zip se nepokazil.

Super, díky za sdílení pokusu. Jen v tom mám binec. Ta ikea v této mé tebe citaci je která, jenž vydrží "Ikeu 50x z metru 800g cocky. V sacku dirky, ALE nepraskl a zip se nepokazil." ?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » stř bře 13, 2024 19:38

Nevim jak se zopakuje obrazek
Naposledy upravil booze dne stř bře 13, 2024 19:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 20:20

Obrazek se neopakuje, dava se odkaz na prispevek s nim. Tady: viewtopic.php?p=595862#p595862

Jinak super, diky za test. Bohuzel potvrzuje to, co jsme tusili. Original Toppits byly skvele, aktualne jsou vsechny dostupne verze sunt :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 20:28

oodoow píše:Když se rozbije zip tak z něj rozhodně není ikea sáček, protože ten drží zavřený mnohem lépe.

Jedine proto, ze IKEA ma zavirani dvojite, ne? Coz je ale pak horsi na zavirani.

oodoow píše:Zip je na zavírání možná trochu jednodušší, ale jak jsem psal, za ten opruz to nestojí.

Ne trochu, ale hodne, zvlast kdyz ma clovek treba zmrzle ruce. Ale uznavam, ze hlavni vyhodu ma tady bezporuchovy original a ne aktualni sunty...

Nastesti mam jeste nejake stare zasoby a pouzite sacky holt budu recyklovat az do uplneho spotrebovani. Takze mne vlastne vedou k ekologickemu chovani :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod booze » čtv bře 14, 2024 8:04

mike píše:Obrazek se neopakuje, dava se odkaz na prispevek s nim. Tady: viewtopic.php?p=595862#p595862


Dik,ses silny kádr :twisted:

Počkám, co dojde s Amazonu a nakoupím kdyžtak do zásoby Ikeu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 15, 2024 17:21

Jsem dnes v Kaufu koukal, že dělají také nějaké své vlastní ziplocky. Jedno z balení bylo rozdělané, tak jsem jeden ze sáčků vytáhl, zajezdil jsem si klipem párkrát tam a zpět, než mi zůstal v ruce... tak jsem balení vrátil.

Ono možná bude mít něco do sebe Apukovo vysvětlení. Třeba s těmi igelitkami má pravdu. Dříve byly nesmrtelné, teď jsou za chvíli taky potrhané. V batohu jsem nosil na čundr furt ty samé a vydržely. Teď jsou po týdenním vandru na vyhození. Mám pár starých kusů x let a furt v pohodě. Škoda, že jsem si je víc nehýčkal stejně tak ty staré ziplocky. Kdo to ale mohl tušit...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Batohy

cron