Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod ntz » stř bře 29, 2023 7:56

EjdouuRotacak píše:Až příliš často jsou to takoví "papouškové Ara" .. Nějak mi do té přírody subjektivně nezapadají


Doufam, ze me nebudou muset nikdy zachranovat, pokud by se ale tak stalo, tak bude rad, kdyz budu videt ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř bře 29, 2023 8:02

2 ntz

?
Signální plachty váží pár desítek gramů. Spacáky jsou zevnitř komplet v Emergency Orange - stačí je otočit naruby. Výjimečně jdu sám, vždy je nás více, tak proč zbytečně poutat pozornost ještě v "Polestar Blue" kalhotech a "Ferrari Red" krosně? Budiž v zimě, když jsme na Ski-Alpech, nebo na sjezdovce - tam bílé maskování pravda není šťastné řešení :D
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » stř bře 29, 2023 8:18

Quido píše:tvl, na turistech pochopitelne myslim #-o
:mrgreen:
Vsak proto jsem tam dal smajlik, aby jeste vice vyniklo, kdo to tam nosi - specialni armadni jednotky :wink:.
EjdouuRotacak píše:Já jsem měl kdysi turistické batohy od ... a Deuteru (+-50-70L) modely nevím, je to cca 13 let zpět. Batohy byly lehké, ale nebyly pohodlné s velkou zátěží (já 196cm/95-100kg - mám těžší a objemnější výbavu, nosim víc vody) v Rumunsku ve skalách krosna nevydržela.
Teda rict o tech 13 let starych Deuterech, ze byly lehke :(( - vzdyt se tady uz dlouha leta pise o tom, jak jsou Deutery hodne tezke, i ty jejich light verze :-).

Predpokladam, zes v te litrazy jsi mel ACT Lite, to byly tehdy nejlehci turisticke batohy (D delal jeste nejake cestovni ve vyssi litrazi, ale ty byly urcene opravdu na cestovani a lehke presuny, ne na dlouhou turistiku). Coz byly dobre ruksaky i na beznou VHT (myslim, ze mike jej taky pouzival), mozna tak do 20 kil. Pokud jsi tam nosil vice, to je problem s nedodrzenim nosnosti. Taky ale nejsou urcene na opravdu drsne zachazeni (hazeni 10+m ze skaly).
V tom pripade ale nevin vyrobce - Ty sis "jen" vybral nevhodny model batohu. Kdyby sis koupil tehdejsi Aircontact Pro, tak by to nejspise bez problemu vydrzelo i Tve zachazeni i noseni 25+ kg - byl na to urceny (teda ne na hazeni ze skaly, ale na to "oficialne" neni urceny zadny batoh). Ty Aircontact Pro byly snad nejpohodlnejsi batohy na velky naklad - ne nadarmo se jim rikalo (i v testech) "Rolls-Royce mezi batohy". Jen s jednou podminkou - musel batoh dobre sedet, bo nemel nastavovaci delku zadoveho systemu.
No a prave to mohl byt taky Tvym problemem - pri sve vysce a asi stavby tela - Ti ten zadovy system nemusel dobre sedet, tudiz musel byt mene pohodlny. S vyssi vahou dokonce az silne nepohodlny - jak ten dobre sedici batoh dokazal neskutecne dobre rozlozit vahu a prijemne se nosit, tak kdyz nesedel, tak to rozkladalo na mista, kde to telo spatne snaselo.

Abs nepochopil spatne - nechci Ti brat Tve batohy nebo rikat neco ve stylu, zes byl Ty blbec. Ne, spise nezkusenost. Vzdyt ja se taky v mladi vubec nemyslel na to, ze existuje nejaka delka zad a delka zadoveho systemu batohu. Jsem jeste vyrustal v dobe, kdy jsem mohl byt rad, ze neco slusneho (na beznou manipulaci a vydrz) v obchode dostali a ja si to mohu koupit (pokud nebudu dlouho premyslet a neprodaji to a dalsi pulrok nebude nic), ne to jeste "se hrat" na delku zad (a taky se takove udaje nebo jak to merit se nikde dostupne neuvadely; komercni internet /resp. jeho predchudci/ jeste v nasich koncinach nebyl a z casopisu tak max. Turista a Krasy Slovenska, kde se vybaveni nijak moc neprobiralo)... No a bohuzel, nejakou dobu trvalo, kym jsem na to prisel.
Takze tu nezkusenost docela dobre chapu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod ntz » stř bře 29, 2023 8:23

EjdouuRotacak píše:Spacáky jsou zevnitř komplet v Emergency Orange - stačí je otočit naruby.
tak to mam spatnej spacak
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » stř bře 29, 2023 8:25

ntz to spravne naznacil. Ty kriklave barvy jsou na zjednoduseni (resp. nekdy na umozneni) nalezeni v pripade nutne zachrany.

Signalni plachty Ti budou ted na hovno, kdyz Vas vsechny nekde zasahne nejaky zosuv nebo padajici skaly. Stejne tak, kdyz budete nekde v mistech, kde bude kazdy rad, ze vubec stoji a ani ho nenapdane zacat manipulovat s necim, bo by nejspise spadl. No a kdyz uz jeden z Vas spadne nekam mezi skaly do propasti/zlebu a jeho obleceni a vybaveni ma dokonale maskovani (asi jako bile obleceni na snehu), co si myslis, ze signalni plachta nekoho nahore pomuze. A ze je mnoho zachrannych akci, kdy vedi, ze nekdo spadl do nejake ohranicene oblasti, prochazi to desitky zachranaru nekolik dnu a stejne dotycneho najde az nekdy pozdeji "nahodny turista/horolezec" po nejake dobe. Pes nemuze kamkoliv a termokamera mrtveho uz nenajde, ale ani kdyz lezis za vetsi skalou Te nemusi ukazat.

O tom uz tady taky byla rec - s barvou obleceni/vybaveni jsou to dve dvojice protichudnych pristupu: byt videt - byt nenapadny a pomaham poskytnout mi pomoc - musim si pomoci sam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Etheric » stř bře 29, 2023 8:30

EjdouuRotacak píše:proč zbytečně poutat pozornost ještě v "Polestar Blue" kalhotech

Proč ne? Jdu na výlet, ne si hrát na schovávanou. Mám v tomto +- stejném odstínu gatě, mikinu i batoh. Víš, jak je na takových gatích skvěle vidět klíště? A víš, že tahle barva přitahuje havěť míň, než ty "přírodní"? ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod oodoow » stř bře 29, 2023 8:36

Mi přijde, že ty svítivý křiklavý barvy naopak přitahují havěť víc.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř bře 29, 2023 8:41

2 apuka

nastavitelný zádový systém (popřípadě velikost XL) jsem znal už tehdy. Při své výšce, kdy jsem měl už v 9 třídě asi 190cm, jsem si tím prošel už na školách v přírodě (respective, podědil jsem krosnu po bráchovi, kterej má taky skoro 2 metry)

Výrazné barevné odstíny - ano, ale pouze v zimě, když jsme na Ski-Alpu, sjezdovce. Jinak chodíme spíše jako "lesníci".


2 Etheric

jo, tak v tomhle počasí mě ovšem na trip nikdo nedostane (možná do hor) nenávidim hmyz :D
Chodíme na čundry jen podzim - zejména zima - brzké jaro. V létě jen zahraničí ve vyšších nadmořských výškách.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » stř bře 29, 2023 9:01

EjdouuRotacak píše:2 ntz

?
Signální plachty váží pár desítek gramů. Spacáky jsou zevnitř komplet v Emergency Orange - stačí je otočit naruby. Výjimečně jdu sám, vždy je nás více, tak proč zbytečně poutat pozornost ještě v "Polestar Blue" kalhotech a "Ferrari Red" krosně? Budiž v zimě, když jsme na Ski-Alpech, nebo na sjezdovce - tam bílé maskování pravda není šťastné řešení :D

Ja ti jen nepreju, napr. aby ti uklouzla noha, sjel si do strze a tam ses tuknul do hlavicky... pak bys nic z baglu nevyndal, jen bys spinkal... pak je dobre byt viden... a kdyz by byla inverze, kosa, ci te zasypal snih nebo trocha kameni, anebo bys shucel do lesa ci kosodreviny, nenasel by te ani vrtulnik s termokamerou...
Jedn otazka - ucastnil ses nekdy patrani po ztracenem cloveku v horach nebo lese? Pokuano, tak to urcite vis, pokud ne, tak si asi nedovedes si predstavit jak je najednou svet veliky a lidske telo malinky, nicotny predmet...

Na druhou stranu, nemas uplne pravdu - mezi turistickyma baglama je porad dost variant v ponurych barvach... Pokud to vylozene nemusi byt khaki, ci maskovani :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » stř bře 29, 2023 9:05

oodoow píše:Mi přijde, že ty svítivý křiklavý barvy naopak přitahují havěť víc.

nedá se tak říct, některé mušky řitahuje žlutá a oranžová, včely nejvíce přitahuje červena a modrá, ale třeba tesaříky a ploštice zase hnědá, okrová a černá... tož si vyber
většina hmyzu však jde "po čichu" (viz repelenty), komár a klíště májí navíc termokameru
:t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Etheric » stř bře 29, 2023 9:14

oodoow píše:Mi přijde, že ty svítivý křiklavý barvy naopak přitahují havěť víc.

U nás mě strašně serou pakomárci bleší. Ti jdou nejvíc na tmavý barvy, nejvíc na černou. S tou modrou jsem na tom podstatně líp. I s normálními komáry. Akorát na mě sedají motýle /sysle ta barva plaší/ :twisted:

EjdouuRotacak píše:Chodíme na čundry jen podzim - zejména zima - brzké jaro. V létě jen zahraničí ve vyšších nadmořských výškách.

Tak to tě moc otravný havěti netrápí, máš o starost méně
Naposledy upravil Etheric dne stř bře 29, 2023 9:23, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » stř bře 29, 2023 9:23

oodoow píše:Mi přijde, že ty svítivý křiklavý barvy naopak přitahují havěť víc.
Etheric ale psal o modre barve - a nektere odstiny modre opravdu nektery hmyz (ale netusim ktery presne a ktery ne) odpuzuje. Pokud jsi davneji jezdival autem smerem do Tater, prejizdel jsi pres vesnici Hubova. Ta byla davneji docela znama tim, ze pulka vesnice (teda v dobe kdyz si to jeste pamatuji, predtim mozna cela) byly drevenice namalovane na modro, na cca stejny odstin - bylo to (pry - tvrdili to mistni i oficialni mista) kvuli tomu, ze tam zilo hodne hmyzu a ze evidentne na takto zbarvene domy jich tolik nenaletalo.

Takze ta modra muze mit opravdu odpuzujici ucinek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod oodoow » stř bře 29, 2023 9:41

Jo, u modré bych si odpuzující účinek představit dovedl. U křiklavých barev vůbec.
Modrá mi zas ale nepřijde tak dobře rozpoznatelná při nějakém problému vs "ferrari red". Takže je to něco za něco.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř bře 29, 2023 9:49

2 Quido

nesměle napíšu, že s tím určité zkušenosti mám. Dlouhé roky (2004 - 2016) jsem byl "magor" - Maribor, Semmering, Leogang, Saalbach, Kouty, Špičák, Karlovice, Wagrain...."

Znám situace, kdy jsem nakládal kamaráda v bezvědomí do vrtulníku na DH lajně v Leogangu, zažil jsem si, když mě našli v bezvědomí s rozštípanou integrálou bez zubů a s překouslym jazykem za "Velkou Hejníkovinou" na Točné, nebo když jsem se probudil z bezvědomí s propíchlou plící a s rozmlácenym telefonem se plazil ve Všenorech z lesa...bohužel, nebylo to jednou. Jsem celej sešroubovanej, umělé zuby.

V lékárnách jsme běžně vozili izraelské tlakové obvazy, kamarád sehnal Tramal (když by byl někdo jo v prdeli a potřebovali jsme ho stáhnout do civilizace) Satelitní telefon na skupinu jsme měli také. Vím, že v horách je mi 5G k ničemu, že musím manuálně nastavit na 2G, pokud chci mít alespoň trochu šanci, že najdu signál.
Mám za sebou několikadenní rozšířené zdravotnické školení u ZdrSEM se specializací na adrenalinové sporty.

Takže jo, hele na downhillu jsem taky vozil karbonovou TLD D3 Carbon Steve Peat se speciálnim airbrushem a měl na sobě sjezdové "pyžamko" od Foxu nebo Troy Lee Design......ale abych chodil v křiklavých barvách po horách pěšmo, to prostě ne. Jinak na Dolekop.com jsem 20 let "Ádoš".
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod ntz » stř bře 29, 2023 10:08

EjdouuRotacak píše:.. určité zkušenosti mám. Dlouhé roky (2004 - 2016) jsem byl "magor" ... bohužel, nebylo to jednou. Jsem celej sešroubovanej, umělé zuby.


v tom pripade doporucuju bez reflexniho obleceni nechodit ani rano pro mliko a rohliky !!!

ps. ad ty Vsenory ... jj, v tech trempskejch osadach tam umej zit !!
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř bře 29, 2023 10:19

Pardon, mám pocit, že jsem ti šlápl na kuří oko 8) Měl jsem na mysli legendární trail Franty Mrázka, ale evidentně vůbec netušíš, k čemu se vyjadřuješ. :partyman:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Etheric » stř bře 29, 2023 10:43

@oodoow: nejhorší je ta svítivá neonová žlutá, oranžová, zelená. Tedy pokud jde o hmyz. Červenou, růžovou, fialovou jsem nezkoušel, nesnáším tyhle barvy, tak nevím. Normální /nesvítivá/ zelená a hnědá, či jejich kombinace, taky hodně hmyzu přitahují, záleží na odstínu, čím je tmavší, tím je to horší. Ale ta modrá, opravdu svítivá nebeská modrá, která je v podmínkách ČR jen těžko přehlédnutelná, ta funguje. Na mě ten hmyz celkem jde /bez ohledu na to, jestli jsem umytej nebo ulepanej/ a všiml jsem si, že v tý nebesky modrý na mě jde nejméně.

Kolikrát máme batohy položený vedle sebe, nejčastější kombinace je černej, zelenej a modrej. Záleží na období, kdy zrovna co lítá a leze, ale na tom modrým batohu bylo vždycky míň havěti. Někdy si ho nevšimla ta havěť vůbec a nalezla jen na ostatní. Jen jednou to bylo naopak, nalítali mi na něj nějací malí, velice subtilní broučci, ale stačilo s báglem zaklepat a bylo to pryč.
Na oblečení pozoruju ještě větší rozdíl - když si vezmu černou, havěť se o mě zajímá násobně víc, než když mám tu svítivou modrou. S výjimkou těch motýlů, těm se ta barva líbí, ale ti nejsou ani nebezpeční, ani otravní, naopak, můžeš si ho detailně prohlédnout, aniž bys ho musel chytat, přiletí ukázat svou krásu sám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » stř bře 29, 2023 11:29

@EjdouuRotacak:
tak vida... cili tusis, do jakych sracek se muzes dostat, ani nevis jak... zalezi taky kam chodis, na ledovci ci VHT, ale i nizsich polhach v Alpach, nebo Karpatech neni od veci mit barevnou aspon tu HS do sloty, ale je to kazdeho vec - nikoho nepresvedcuju, protoze bervaj e hodne o vkusu kazdeho soudruha...
No, ja ti tvuj vkus neberu, ja mam taky rad tmave zelenou (3 bundy z 5 mam teto barvy), prirodni hnedou (tan) a jine prirodni barvy, a jednu dobu jsem mel skoro vsechno cerne, protoze se nic poradneho v jine barve sehnat nedalo, ale proc hnedle armadni vybavu? To s barvou az tolik nesouvisi... a presvedcovat ostatni, ze to je to nejlepsi - no, nevim nevim...O odolnosti a kavlite by se asi dalo diskutovat a stejne by kazdy mel svou pravdu
:wink:
Nicmene chapu, kazdy mame svou "uchylku" ...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » stř bře 29, 2023 11:48

takova mensi odbocka, kdyz se bavime o barvach...
Vsimli jste si, jak v prirode, mimo obce, jsou za slunnych jarnich a letnich dni cyklisti v tech fluoreskujicich vestach ci bundickych temer neviditelni - jsou to temer mimikry, kdyz je na pozadi, kolem cest atp. krovi ci jina zelen...

Lepsi je tedy oranzova nebo cervena barva
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » stř bře 29, 2023 11:49

takova mensi odbocka, kdyz se bavime o barvach...
Vsimli jste si, jak v prirode, mimo obce, jsou za slunnych jarnich a letnich dni cyklisti v tech fluoreskujicich vestach ci bundickych temer neviditelni - jsou to temer mimikry, kdyz je na pozadi, kolem cest atp. krovi ci jina zelen...

Lepsi je tedy oranzova nebo cervena barva
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř bře 29, 2023 12:10

2 Quido

Na ledovec, do zasnežených velehor, na ski-alp, na freeride na lyžích, downhill na kole, nejsme ve sporu. Ať je člověk vidět. Nerozporuji.

Když chodíme pěšmo po Tatrách, cesty jsou schůdné, nehrozí nebezpečí lavin a nečekaných pádů do strží. Nevidím důvod na sebe upozorňovat křiklavými barvami. Toť můj subjektivní zvyk a názor. 100 lidí, 100 chutí. Hlavně, ať se vrátíme domů živí.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod ntz » stř bře 29, 2023 12:36

@EjdouuRotacak - ne, neslapl jsi mi na kuri oko, jen jsi psal

EjdouuRotacak píše:nebo když jsem se probudil z bezvědomí s propíchlou plící a s rozmlácenym telefonem se plazil ve Všenorech z lesa..


mam bujnou fantasii (a znam to tam) .. takze ihned me napadlo, ze jsi byl bud na koncertu Brutusu a delal tam do nejakejch "Mařek" a nebo ze jsi nekde v lese narazil na partu hladovych trampu ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » stř bře 29, 2023 13:29

ntz píše:... nebo ze jsi nekde v lese narazil na partu hladovych trampu ...

...nepletes si trampa s kanibalem?
#-o :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » stř bře 29, 2023 14:10

Quido píše:ja mam taky rad ... prirodni hnedou (tan)
V prvni moment jsem si tam nevsiml ten "tan" v zavorce, tak prvni "prirodni hneda" barva, ktera me napadla je asi jasne ceho :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » stř bře 29, 2023 14:34

a proto jsem tam tu zavorku dal :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » čtv bře 30, 2023 10:16

EjdouuRotacak píše:....
Tactical Pro je výrobce, který s vysokou pravděpodobností šíje zde v ČR....


Tak jsem hodil dotaz - sijou v CR i v zahranici; detaily, co sijou kde, nbeo kde sijou batohy atp., nesdelili... velmi stroha komunikace
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv bře 30, 2023 11:04

Právě jsem jim napsal také, uvidím co napíšou. Byl bych zklamaný - jsem starý (umírněný) "Čínafób". Z Alíku bych si vědomě neobjednal ani tužku.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » čtv bře 30, 2023 12:04

ti budou mit radost :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » pát bře 31, 2023 9:57

Toto mi přišlo před chvílí do mailu:

Dobrý den, pane Tesaři,

šijeme u nás a kousek za hranicemi (PL, SK), žádná Čína, Turecko, apod... Materiály používáme z celé Evropy, především Belgie, Německo, Itálie a Multicam materiály všechny z USA. V ČR už v podstatě kvalitní materiály neseženete, zůstalo tady pár (doslova) textilek, které vyrábí Corduru a to je vše. Plasty, zipy, popruhy už tady v podstatě řešit nelze (např. Plasty Jablonec prostě kvalitní nejsou, jestli vůbec ještě existují).
Kvalita je u nás na 1. místě, ale i ty nejkvalitnější zipy po 8 letech denního používání přestávají správně fungovat nebo se může stát, že je špatná šarže zipu nebo plastů, proto poskytujeme doživotní servis a v případě selhání materiálu výrobky opravujeme.

S pozdravem,


Miroslav Kantor
CEO
info@tacticalpro.cz
+420 608 435 439
http://www.tacticalpro.cz
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Etheric » pát bře 31, 2023 10:25

EjdouuRotacak píše:V ČR už v podstatě kvalitní materiály neseženete, zůstalo tady pár (doslova) textilek, které vyrábí Corduru a to je vše.

5 let jsem to vyráběl :) a jako...... Oproti věcem pro DuPont, nulovej zájem o výrobu. Občas někdo prošel, ani se nepodíval. Z DP tam byli co chvíli a kontrolovali čistotu strojů, napětí vlákna, správně seřízení, prostě celý proces. Ti byli velice pečliví a vše muselo být dokonalé. Jenže DuPont kvůli financím přesunul výrobu jinam, za kopečky. Ještě jsem dělal Dyneemu, ale to taky nevím, jestli to už též nepřesunuli.
Jinak se dělalo x přízí ala Cordura, mnohé měly i lepší surový materiál a výsledek byl v testech /dělaly se u nás z každé várky/ lepší ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy