Batoh zhruba 20l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 19, 2023 11:46

Etheric píše:Ceny některých batohů jsou nepochopitelný. Nejen Fjallraven


Fjallraven má nepochopitelný ceny snad u všeho.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 11:57

Je to outdoor fashion hipster značka, co bys čekal :)
Ostatně i protipól to má stejně - super ultra moderní UL věci, tak to nehorázně předraží, bez ohledu na kvalitu a výdrž.... A ceny těch taktických batůžků? Je to pro specifickou skupinu lidí, kteří jsou povětšinou ochotni to zaplatit. Z užitných důvodů, nebo protože je to cool, už je celkem fuk..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » ned bře 19, 2023 16:03

Etheric píše:Ta Tatonka nevypadá vůbec špatně, mně by koncepcí nevyhovovala, ale to je fuk. Jestli ju vyzkoušíš, dej prosím vědět víc. Btw tady ti absence přední kapsy nevadí?
Ty záda asi taky nebudou moc větrat.

Na takovýchto klasických batozích jsem vyrostl a mám s nimi ty nejlepší zkušenosti... Pokud je víko, absence přední kapsy nevadí, neboť co se dává do čelní kapsy, se dá dát pod víko... kapsa mi chybí u zipových batohů...
Záda mám rád pevnější i u malých batohů, větrání uvidím - koneckonců, i vypnuté síťky na zádech, o kterých se tvrdí, že větrají nejlíp, ve svém důsledku moc nevětrají, neb připlácnou oblečení na hřbet a je po větrání... nejlepší větrání je, když se záda člověka vůči zádům batohu při chůzi mírně pohybují - vzdalují a přibližují, to pak ventilace opravdu funguje... (a proto mám taky rád bederáky)
Naposledy upravil Quido dne úte bře 21, 2023 12:18, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 19:31

Já do kapsy ve víku tedy dávám to, co do vrchní čelní kapsy u batohu na zip, případně kapsy vnitřní. Ale u tak malýho batohu mi víko spíš překáží..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » ned bře 19, 2023 22:01

tos nepochopil - nemyslel jsem kapsu ve víku...
bundu, šátek, rukavice, cokoli ze svršků, co chci narycjhlo odložit, dám pod víko, a drží to, u zipových batohů to nelze, proto je tam ta čelní, většinou pružná otevřená kapsa... batohy jako třeba Thule AT X 25 mají jak víko, tak kapsu, takže je u něj velký komfort volby, co kam dám ...

PS: IMO u batohu čím méně zipů, tím lépe - v extrémním případě se zip mnohem hůře spravuje či nahrazuje, než spona / přezka
Naposledy upravil Quido dne pon bře 20, 2023 7:56, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Vexo » ned bře 19, 2023 22:26

Quido píše:a podle tebe je ta 15-ka fajn?
Mne vyhovuje a na kvalitu provedeni si nemuzu stezovat. Ale designovany uz byl pred nejakou dobou, treba kapsicka na popruhu je tak na Nokii 3310 :lol:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Bertik V. » úte bře 21, 2023 11:27

Etheric píše:Já do kapsy ve víku tedy dávám to, co do vrchní čelní kapsy u batohu na zip


Jak to řešíš aby se to vše nepomíchalo? Dělám to také tak ale štve mě že z toho vznikne zmatek a najít pak něco je děs. Přemýšlím jak to udělat aby se vše udrželo přehledně.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Riokai » čtv bře 23, 2023 10:18

oodoow píše:Já mám tenhle na jednodenky, chození po městě, na nákupy a tak. Jsem z něj docela nadšený, skoro plnohodnotná náhrada za rozpadlý Golite Rush.
Zadní kapsa je nafukovací, dokonce se tam vlezl i 14" notebook s kterým jsem takhle jel na kole Olomouc - Praha a ani jednou nevypadl. :)


Asi ho taky pořídím na jednodenní treky, cena je fajn, hmotnost taky a právě se mi na něm líbí ta kapsa, kam se vejde spousta věcí. :)
Riokai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 20, 2023 10:24

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 23, 2023 10:41

Bertik V. píše:Jak to řešíš aby se to vše nepomíchalo?

Úplně jednoduše. Mám toho tak málo, že neni možný, abys otevřel kapsu a musel se přehrabovat, nebo aby to vadilo kvůli těžišti atd, přitom mám vše potřebné :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 23, 2023 10:49

Quido píše:bundu, šátek, rukavice, cokoli ze svršků, co chci narycjhlo odložit

u batohu čím méně zipů, tím lépe

Nevim, já jsem nikdy neměl potřebu narychlo odkládat věci a když už tak šátek a rukavice maj své místo v tý tenký přední kapse "na mapu", bunda uvnitř kam se díky zipu dostanu okamžitě a je to pro mě jednodušší a pohodlnější manipulace, než s víkem. Výhoda víka je, že ten batoh můžeš narvat víc, když je to potřeba, se zipem nic neuděláš, můžeš tak maximálně hodit nějaký oblečení na boky pod kompresní popruhy.
Víko a zip jsou dva rozdílný systémy a každej má svoje pro a proti. Jde o preference každého jednotlivce, respektive jeho způsob balení a cestování

Ano, ale zas pytel bez kapes je taky k ničemu. Pak všechno pytlíčkuješ /ušetřená váha jde pryč/ a přehrabuješ se... Ale zas moc kapes taky není dobrý. Chce to tak akorát, což kolik je, na to neexistuje odpověď
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv bře 23, 2023 11:01

Etheric píše:... své místo v tý tenký přední kapse "na mapu", ... je to pro mě jednodušší a pohodlnější manipulace, než s víkem.

no dyť, ale tu pružnou síťovou na čele mám radši, nemusí se zapínat a je přístupnější... je to ale nepatrný rozdíl

Etheric píše:.
Výhoda víka je, že ten batoh můžeš narvat víc, když je to potřeba, se zipem nic neuděláš, můžeš tak maximálně hodit nějaký oblečení na boky pod kompresní popruhy.
Víko a zip jsou dva rozdílný systémy a každej má svoje pro a proti. Jde o preference každého jednotlivce, respektive jeho způsob balení a cestování

přesně - a taky jde o zvyk... jsem více zvyklý na víko a proto ho preferuju... to ale neznamená, že batohy se zipem zavrhuju a nemám (např. cyklo-batoh s víkem si skoro nedokážu představit)... a teď je v módě ještě to "rolování"
:wink:
nicméně, pořád u mne platí - kde není zip, nemá se co pokazit...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 23, 2023 11:08

Zip na batohu se mi pokazil ze všech batohů jen jednou jedinkrát a to na Corazonu, je to už hodně let zpět, odhadem 7. Předtím nic a potom už taky nic. Btw, u víka máš 2 spony = 4ks, který se můžou rozlomit a vedou tam 2 popruhy, který se o ledasco můžou zachytit, pro někoho taky podstatná věc. Máš s sebou náhradní spony? Já sadu na opravu zipů mám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv bře 23, 2023 11:36

tohle mereni pindouru, to nikam nevede... ja se nepru, ja konstatuju, jak to vidim a ze mam readeji vika...

U malych batohu je to asi jedno, u velkych jsou zipy na povazenou, ale i ty se vyviji
mnohe male batohy maji jednu sponu, a i u dvou ((a neleze to brat jako 4 - jsou to dva spoje) je nepravdepodobne, ze se ti pokazi / prasknou dve spony najednou, takze i krizenim se da do jiste miry porucha jedne spony vyresit...

Mne se treba pokazily zipy uz nekolikrat, taky davno drive, ale nastesti u malych kapes, ale znam nejmene 2 pripady, kdy se mym kamaradum pokazil hlavni zip... jestli mas nejakou sadu na opravu zipu, tak to mas dobry, ja nikoho takoveho neznam... a ty to beres z pohledu jednodenniho vyletu a vecer jsi doma, ja to beru z pohledu vicedenich akci, kdy pokazeny batoh je vetsi problem...

Jasne, uznavam, ze soucasne zipy jsou / mely by byt podstatne spolehlivejsi, nez drive... kazdopadne, sponu jednoduse nahradim uzlem, nebo 2 sicherkama a je to mnohem rychlejsi, u zipu bys jich musel mit vic, ale i to se da - vsechno se da vyresit

co se zacyhtavani tyce, tak jsou na batohu i zipovem, desitky dalsich veci, ktere se muzou zachytit...
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » čtv bře 23, 2023 12:01

Quido píše:znam nejmene 2 pripady, kdy se mym kamaradum pokazil hlavni zip
Hlasim se jako dalsi - Deuter Transalp 25, jeste z nejlepsich let Deuteru. Sice po hodne letech a s castym pouzivanim batohu nacpanem nakupem, ale stalo se. Neodesel jeden zoubek, ale rozpadla se latka pod nekolika zubama. To uz soupravou neopravis.
Dalsi v rade je syn - na jeho novem lavinovem batohu Ortovox odeslo taky par zubu na hlavnim zipu, ze se to samo rozepina nekde uprostred. Mozna opravitelne, ale rozhodne si do lavinoveho batohu nebudes na skialpy nosit opravni sadu. Zatim resene zasitim kusu zipu, aby se to neroztahovalo dal, coz je neprijemne, bo se o dost zmensil otvor. (Uz je vyjednane s vyrobcem, ze posle dovozci - je to zaroven prodejce - novy batoh na vymenu, zatim to muze nosit s tim zasitym zipem.)

Pro jistotu - pisu tady pouze o znackovych turistickych batozich.

Souhlasim s Quidem, ze je uplne jedno, jaky je to batoh, jestli zipovy nebo z vikem (nebo rolovaci). Kazdemu, co vyhovuje - a kdyz si nekdo na dany system zvykne, tak bude hledat duvody, proc je lepsi a druhy horsi. Vsechny systemy maji svoje pro a proti.
A ano - velke ruksaky se se zipem moc nedelaji, krome lavinovych, kde viko z bezpecnostniho hlediska nema co delat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod booze » čtv bře 23, 2023 12:03

Podivej se na BD Nitro 22 a mensi Magnum 16.
Nitro mam uz druhou verzi. Neskutecny drzak.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv bře 23, 2023 12:24

diky... ano ano...psal jsem to uz, mam BD nitro 22, tak asi 8. ci 9. sezonu, a je to muj nejoblibenejsi batoh - viz vlakno "Menší batoh (25-35 litrů)" - ale na kratke akce zbytecne velky.
Magnum 16 nechcu, je to dost jiny batoh - nema kompresak ani bederak (jasne, u tak maleho je bederak diskutabilni), navic nema tak dobre udelana zada, jako Nitro...
Naposledy upravil Quido dne pon dub 3, 2023 8:03, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » čtv bře 23, 2023 19:59

@Quido: Jak tak shanis ten batoh, tak si nevzpominam, jestli jsi nekde zkousel Ortovox Traverse 20, kdyz tak chvalis 40-ku? Nebo je tam nejaky problem oproti 40-ce?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv bře 23, 2023 23:39

@apuka:
asi jsi to necetl... psal jsem to uz nekde drive
- prvni a zasadni problem, kvuli kteremu mam problem s mensimi batohy (iliustruji to ve vlakne Menší batoh (25-35 litrů)) je v tomto pripade absence kompresaku;
- zkousel jsem, ale kratke zada
- je velky, ten napis v nazvu "20" je uplne mimo (ostatne u 40-ky jakbysmet)

Obecne jsem zjistil, ze vetsina batohu s uvadenou litrazi 20 - 22- 25 l ma realne skoro 30 l

BTW: tu 40 jsem uz recenzoval, i to, co se mi na ni taky nelibi... ted jsem jen psal od samej radosti, ze se mi do nej vsechno potrebne pohodlne vejde.. :wink:
Naposledy upravil Quido dne pon dub 3, 2023 8:04, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv bře 23, 2023 23:52

](*,)
asi si poridim tenhle retro a bude po vtakach ...
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 24, 2023 5:36

vypada docela dobre :D sice vypada ze ma kratky zada dost ale to muze byt optickej klam z fotky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát bře 24, 2023 7:06

ani ne - nicmene, to je batoh do mesta, ten mam, bych spise chtel nejaky turisticky s uchyty na hulky a tak, jak jsem psal vyse... o vikendu dorazi tatonka, tak uvidim
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 7:58

Quido píše:tohle mereni pindouru, to nikam nevede... ja se nepru, ja konstatuju, jak to vidim a ze mam readeji vika...

U malych batohu je to asi jedno, u velkych jsou zipy na povazenou...

co se zacyhtavani tyce, tak jsou na batohu i zipovem, desitky dalsich veci, ktere se muzou zachytit...
:wink:

Taky neměřím, taky jen dávám argumenty, proč mám raději zip - tedy u batohu litráže tohoto tématu.
Bavíme se tu o batohu okolo 20l. Takže proto obhajuju zip. Už jsem tu někde psal, že u 40l bysem zip nechtěl ani náhodou, jedině víko. Jenže s 40l provozuju jinačí aktivity, než s batohem okolo 20l, proto jiný požadavky. Jinak mám na víko stejný pohled jako ty ;)

Záleží na konstrukci batohu. Třeba ta moje nová Montura se zrovna o co moc zachytit nemá, mj i proto se mi líbí. Zachytit se můžeš i tak, samozřejmě, ale ta pravděpodobnost je tam nesčetněkrát menší. Já batoh týto litráže nosim i na urbex, celodenní výlety, a tam se někde uvnitř na blbym místě zachytit, by mohlo znamenat i nehezký úraz či dokonce smrt
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát bře 24, 2023 8:36

jasně, máš jiný průběh výletu a tím pádem i jiné požadavky... rozumím - a jestli prolézáš kdeco, tak potřebuješ takový jakýsi "aerodynamický" batoh.. jak jsem tak procházel ty malé batohy, byť už máš monturu, ale říkal jsem si, že by se ti mohl líbit tady ty mamuty
https://www.hudy.cz/lithium-20
https://www.hudy.cz/mammut-lithium-15?v ... ize=420468
:wink:
Tak tak - u 20 l je to asi 50/50, jestli víko nebo zip... já radši víko z důvodů, co jsem psal
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 8:58

Na ty Mammuty jsem koukal, jenže na mě moc dlouhý záda, ta Montura je má kratší, sednou přesně akorát. Jsem prohlédl tisíce batohů, snad všechno, co je v nabídce. I ty UL, lezecký,.... Všechny.. To bylo, se tím vším proklikat...

Ale ten Lithium 15 - by se hodil taky. Nevíš, jestli má kratší záda, než ty větší verze? Stačí otrochu, 3-5cm a bylo by to ok
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » pát bře 24, 2023 9:30

Zkus damskou verzi, je i ve dvacitce.

Edit: pri psani vypadla spojka "i", coz ponekud zmenilo vyznam textu.
Naposledy upravil apuka dne pát bře 24, 2023 12:12, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 9:47

"S" popruhy ne. Ty ta dámská verze má. Navíc dvacítku nechcu, k ničemu mi nebude. Mám 25, pro většinu výletů ideální, ale ta 15 se bude hodit hlavně na léto.
Píšu si s Hudy, prý ty záda změří.
Edit: délka zad je 48cm. U 15l batohu :shock: Tak nic, já potřebu přesně o tolik méně, o kolik jsem psal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát bře 24, 2023 10:07

20ka ma zada cca 50 cm, ta 15-ka ma zada mirne kratsi, ale odhadem asi jen o 2 cm, ale kolekce "women", ta je o 10 cm kratsi... mne 15-ka sedela tak tak, nicmene vadila mi absence te celni pruzne kapsy a nejakych dalsich ocek - ja to tam halt "musim" mit - jinak to byl silny kandidat... velikostne odpovida cca 20 l
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 11:27

Já právě hledám něco takového, čistého, co se nemá kde o co zachytávat. S délkou zad 43-45 max. Objem těch 15 /reálných/ by byl ideální.
Kolekce women už by byla zas moc krátká, navíc ty "S" popruhy, to fakt ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » pát bře 24, 2023 12:18

@Etheric: Mas to u toho linku primo (pro damskou verzi). Omlouvam se, mne v prispevku vypadlo "i", tj. chtel jsem napsat, ze maji "i" 15-ku.
Délka zad: 43,5 cm;
Jen nejak nechapu to s "S" popruhama. Dovozce nic takoveho nepise.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 14:08

Dovozce nepíše, ale obrázky na netu ukazují to zakřivení, který se mi zařezává pod paže = nepoužitelné. Holt tvar popruhů na hrudník s prsy.. Já potřebuju normální popruhy, ne tyhle zakrouceniny
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy