Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 9:40

S tema Vaude batohy je to uz jedno. (Docela ocekavatelne za tu cenu) jsou uz vyprodane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » čtv zář 22, 2022 10:08

njn... mně stál tehdy kolem 3k, pořád je to odpovídající cena
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pát zář 23, 2022 12:24

apuka píše:S tema Vaude batohy je to uz jedno. (Docela ocekavatelne za tu cenu) jsou uz vyprodane.


Kdyby mel nekdo zajem o tento batoh, tak vim o jednom kousku v litrazi 52+8 (uz je to dvoukomorak), za stejny prachy, tedy za 1200 kaček, akorat nevim, jak dlouho jeste bude...
:-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pát zář 30, 2022 14:05

Pokud by někoho zaujal batoh ORTOVOX Traverse 38S/40, tak si dovolím skromnou mini recenzi:

První dojem z batohu je velmi dobrý, evidentně jsou použity velmi kvalitní materiály a celkové zpracování, až na výjimku, kterou zmíním dále, je vynikající. Je zde uplatněno pár dobrých nápadů, některé budou chtít ještě doladit, většina je skvělých. Po podrobnější prohlídce a vyzkoušení batohu se najde jeden estetický i praktický problém, a několik nelogičností.
Velmi hodnotím zádový systém, který je opravdu pohodlný, dobře větrá a je lehký. Taktéž chválím propracované ramenní popruhy a pevný bederák. Nevýhodou vůči zákazníkům je, že je zádový systém neměnný, bez možnosti úpravy na danou délku zad a vyrábí se jen ve dvou velikostech: Velikost S je pro velmi malé lidi, resp. má krátká záda, do cca 40 cm (většinou pro postavy výšky kolem 160 cm), standardní velikost je se zády pro výšku postavy kolem 170-175 cm, max. do 180 cm, pro většinu vyšších postav jsou záda i zde krátká. Přístup do batohu je klasicky horním víkem zavíraným na dva popruhy s "buckle" rychlo-sponami. Horní víko však není odnímatelné, tím pádem je omezena výška jeho nastavení; je pevně spojeno nad zády sešitým dílem látky s hlavní komorou. Stahování horního konce se provádí pohodlně jedním tahem za lanko opatřené "polstrovaným" očkem, ještě luxusnější je rozevírání staženého horního konce batohu jedním tahem za dvě ouška, dobře barevně odlišených pro orientaci za zhoršených světelných podmínek. Prostor pro místění vodního vaku na zádech a dobře připravené "cesty" pro hadičku je dnes již téměř samozřejmostí. Osobně camelbak nepoužívám, tak tento prostor využívám případně jinak. Taktéž běžné jsou dnes boční kapsy ze síťových materiálů. Navíc je tu ale praktická velká kapsa (ze stejného pružného síťovaného materiálu, jako boční kapsy) na přední části batohu, do které lze dle potřeby odložit svršky, bundu, mikinu a pod., přičemž odložené svršky mohou větrat a schnout, ale neplandají a neruší zásadně vzhled turistova zavazadla. Dobrá vychytávka je otevírání hlavní komory zepředu batohu zipem, podobně jako u kufru či cestovní tašky, takže máte pohodlný a přehledný přístup do hlavní komory. Chybou je, že zip víka není jištěn žádným z popruhů, takže v případe poškození a uvolnění zipu se obsah batohu může vysypat...
Oceňuji také, že většina volných konců popruhů je dobře jištěna proti "plandání" - to stále není u výrobců batohů běžnou samozřejmostí. Další vychytávkou je malá kapsička na zip v čele batohu za zipovým víkem hlavní komory, kde je ukryta síťka na přilbu. Ta je však přišita napevno, zřejmě jako opatření proti ztrátě, já to však považuji za nevhodné opatření - jednak mnozí uživatelé batohu síťku nepotřebují, ale musí ji nositpří, pokud ji nepoužijí jinak, a batoh se tím současně připravil o jedno poutko, které by šlo využít i jinak, například na "pavouka" pro uchycení jiných pomůcek atp. Nejvýraznějším, třebaže drobným, zato estetickým nedostatkem je zavírání kasiček na bederáku - při zavření dojede zip na konec a mezi shrnovací "stěnou" přední části kapsičky zůstane cca 1-1,5 cm otvor, takové nedovření, skrz něj je navíc vidět světlý lem vnitřního švu kapsičky - působí to nepěkně, odbytě a naprosto neadekvátně vzhledem k celkové poměrně vysoké kvalitě celého batohu.
Další drobnost, kterou bych zmínil, je sice vymazlené uchycení spodních částí turistických hůlek, ale zase, umístěné tak, že hůlky budou přes boční kapsu, kterou v takovém případě nelze použít, resp. jen omezeně, což považuji za poněkud nedomyšlené.
Celkově se jedná o kvalitní, dobře dizajnovaný moderní batoh s poměrně universálním použitím.
Edit: ještě doplním o jeden postřeh - ve spodní části batohu je ještě zip pro jednu větší kapsu (spíše kapsu, než komoru či komůrku), napevno oddělenou nepromokavou stěnou od hlavní komory, kam se může dávat např. nepromokavá bunda či souprava a po použití zase schovat, případně promoklé svršky, aniž by ohrozila ostatní věci v batohu namočením - jako člověk, co nemá moc rád dvoukomorové batohy, kvituji tuto kapsu, která mi na rozdíl od velké spodní komory, dává smysl... No a pochopitelně za ní vespodu ještě kapsa s pláštěnkou na batoh, ta je naroozdíl od síťky na přilbu, odepínací.

Ortovox Traverse.jpg
Naposledy upravil Quido dne pát zář 30, 2022 23:01, celkově upraveno 3
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát zář 30, 2022 15:49

Quido píše:Nejvýraznějším, třebaže drobným, zato estetickým nedostatkem je zavírání kasiček na bederáku - při zavření dojede zip na konec a mezi shrnovací "stěnou" přední části kapsičky zůstane cca 1-1,5 cm otvor, takové nedovření, skrz něj je navíc vidět světlý lem vnitřního švu kapsičky - působí to nepěkně, odbytě a naprosto neadekvátně vzhledem k celkové poměrně vysoké kvalitě celého batohu.
Nemas konkretne toto odfocene? Protoze mi to prijde spise jako kusova vada nez jako "ficura". U jinych Ortovox batohu mi nikde neprislo, ze by nejaky podobny problem tam byl.

Pripadne muzes zkusit napsat primo do Ortovoxu, jestli je to v poradku. Pokud ne, tak oni Ti to rozhodne opravi a zip vymeni (jen se budes muset chvili bez batohu obejit).

Ohledne predniho zipu - nejspise maji duveru ke kvalite zipu. Pravda, jeste jsem nevidel problem ani jsem neslysel se na to nikoho stezovat, ze u nektereho z jejich batohu by se pokazil ten predni zip - a to maji skoro na vsech poradnejsich. (Nechtej videt, jak jsem mel nacpany ruksak - pres ten zip, ne vrchem - pri ceste do a z Otztalu vloni i letosNa druhe strane, stat se muze cokoli a ano, nejake dve cvocky by pomohly v pripade problemu. Nevim, jak je to u Traverse, u Peaku mas prodluzovaci popruhy, ktere muzes dat mezi ty bocni a tak si stahnout cely batoh od zad pres cely predek nahore i dole. Ty popruhy jsou normalne na pripevneni snowboardu a sneznic. Kazdopadne, pokud mas obavy, dva takove popruhy by mohly pomoci. Pokud tam nejsou, zase se da napsat do Ortovoxu, jsem presvedceny, ze by Ti poslali, nejspis i zadarmo.

Co se tyce te sitky na helmu, ja trochu chapu, ze to prisili - je to u nich horolezecky ruksak, takze se s helmou trochu pocita. Navic ja i manzelka mame tu sitku u Peak 42S/45 zvlast a neni to uplne ono. Na druhe strane syn ma novsi verzi Peak 45 a tam je to stejne resene jako tady - a toto reseni ma jednu mnohem zasadnejsi chybu nez, cos napsal. Ptilbu muzes pripevnit pouze na predek ruksaku, i kdyz ty ocka tam jsou i na pripevneni na viko. U Traverse nejspise pouze znemoznis pouziti celeho objemu te pruzne predni kapsy, u Peaku ale to zabranuje noseni napr. sneznic, snowboardu nebo lyzi pres predek, i kdyz na to je Peak pripraveny. Pokud mas hemu na viku, neni s tim zadny problem.

Jeste by me zajimalo, nakolik bude vadit uchyceny cepin pazim pri pohybu, jestli nebude ruka narazet na hlavu cepinu.

Ja bych na Tvem miste po chvilce noseni a ustaleni dojmu zkusil napsat recenzi zase na stranky Ortovoxu - oni to daji jako podnet vyvojarum. Mozna nikdo s tim nic neudela, ze jim to neprijde dulezite - ale taky je mozne, ze se nekdo zamysli a pro pristi verzi to vyresi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pát zář 30, 2022 20:09

tak tohle mne neba - ted jsem to postnul a odhlasilo mne to... a prispevek nikde, na to fakt nemam nervy (pisu to na tabletu)
](*,)

znova akorat dam ty fotky (nedomnivam se, ze je to vec jednoho kusu, je to jen nedomyslene)

moje mini recenze neni stiznost - je to konstatovani faktu [-X
Přílohy
O 6.jpg
O 3.jpg
O 1.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pát zář 30, 2022 20:25

apuka píše:...
Co se tyce te sitky na helmu, ja trochu chapu, ze to prisili - je to u nich horolezecky ruksak, takze se s helmou trochu pocita. ...


Není to horolezecký batoh, ale turistický - píšou:

TURISTICKÝ BATOH NA CELÝ ROK
Na batoh ORTOVOX TRAVERSE připevníš velké množství vybavení na náročnou turistiku v létě i v zimě. Každé vybavení má přesně své místo a drží pevně na batohu. Připevnění i sundání vybavení je rychlé a jednoduché. Na batoh připevníš:
trekingové hole
přilba
lyže (A-Skifix)
karimatku

Mně to přijde hloupé, to přišití - já se chci sám rozhodnout, zda síťku chci tahat, nebo ne... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát zář 30, 2022 20:49

Dovozce to ma jako turisticky a trekovy, ale vyrobce jako pro "Mountaineering", nemecky Bergsteigen, coz neni normalni turistika, ale neco jako VHT nebo alpinizmus, proste lehci forma horo-lezeni.

Ja se schvalne nekdy pujdu podivat do obchodu, protoze mne to prijde jako spatne ukonceni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pát zář 30, 2022 21:29

apuka píše:Dovozce to ma jako turisticky a trekovy, ale vyrobce jako pro "Mountaineering", nemecky Bergsteigen, coz neni normalni turistika, ale neco jako VHT nebo alpinizmus, proste lehci forma horo-lezeni.

Ja se schvalne nekdy pujdu podivat do obchodu, protoze mne to prijde jako spatne ukonceni.


Ale ale, už zase fabuluješ:
Mountaineering i Bergsteigen = horolezctví, takže to není něco jako...
Ale ve skutečnosti tam nepíšou ani jedno, ale přesně: Backpacks for Mopuntaineeres since 1985 (myslí tím Ortovox, nikoli konkrétní bágl)... a k batohu konkrétně pak píšou: Versatile, functional and comfortable year-round mountain backpack, což je zase trošku něco jiného. Už od pohledu a konstrukce to není čistě horolezecký bágl... snaží se být všestranný - to asi není na škodu
:wink:

VHT je něco jiného než alpinismus - viz definice dle ČHS: "Alpinismus zahrnuje široké spektrum činností v horách – lezení skalních cest překonávaných volným lezením, technické lezení s pomocí umělých pomůcek, výstupy ve sněhu, ledu a po ledovcích. Spojujícím prvkem těchto činností je horský terén."

Tolik tedy z teorie lingvistického okénka
:mentor:

Nedělej z toho vědu, je to prkotina...
(ještě jsem to doplnil, zapomněl jsem na jednu fičůrku)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » ned říj 2, 2022 20:20

Quido píše:Tolik tedy z teorie lingvistického okénka
:twisted: Uz i Ty zacinas bazirovat na slovickach?

Mne nejde o to, co vyrobce u toho batohu pise v popise - to casto neodpovida uplne zarazeni batohu -, ale o to, ze Ortovox to ma zarazene do skupiny "Bergsteigen"/"Mountaineering" batohu. Oni nevyrabeji batohy oznacene jako "turisticke", ale maji kategorie (anglicky) "Mountaineering", "Climbing", "Alpine Tour", "Freeride" a "Skitour". Ty prvni tri jsou vsechno horolezecke, lisi se vice-mene jenom urcenim podle (jejich) druhu horolezeni (pricemz do lezeni jim spadaji i feraty):

Mountaineering - pro jednodussi lezeni, bez prekonani snehovych srazu (nepocita se s lavinovym vybavenim), spise na nizsi hory, zato jsou vhodne i na delsi pristup k samotnemu lezeni, resp. jednoduche lezeni typy UIAA I-II. I s ledovcemi se tady pocita spise jen omezene. Svym (ne)vybavenim ale tyto batohy se docela dobre hodi i na beznou turistiku.

Alpine Tour - podobne, ale uz se pocita s prechody ledovcu i s prekonanim snehovych svahu (lavinova vybava), spise na vyssi hory. Na beznou turistiku se daji pouzit, ale maji veci navic, ktere jsou tam zbytecne (napr. kapsa na lavinovou vybavu).

Climbing - to jsou ciste lezecke batohy, minimalisticke, nejlehci a pripadne s moznosti jeste vice je odlehcit, zato s moznosti pripevnit na ne mnozstvi lezeckeho matrosu

Freeride a Skitour jsou asi jasne.

No a psal jsem, ze vyrobce to ma zarazene do dane kategorie - a proto tam mas tu sitku na helmu bo se u dane cinnosti s helmou pocita. Ze to maji ted v jednom rohu prisite, je vec jina - ma to sve vyhody i nevyhody, jak jsem psal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » ned říj 2, 2022 21:02

apuka píše:
Quido píše:Tolik tedy z teorie lingvistického okénka
:twisted: Uz i Ty zacinas bazirovat na slovickach?

Mne nejde o to, co vyrobce u toho batohu pise v popise - to casto neodpovida uplne zarazeni batohu ....

Pokud ti totiz nejde o to, co pise vyrobce u toho batohu, tak to muzeme uplne zabalit diskuzi o nejakych kategoriich, coz... Tak prave proto "slovickarim", jak to nazyvas - zakaznik je prave tim popisem informovan, takze na tom, IMHO, asi zalezi :roll:

BTW: vis, ze u starsich verzi tehoz modelu, tedy stejne nazvaneho, maji tu sitku odepinaci? Takze podle meho krok zpet (ale ruku na srdce, docela nezakryte je podezrivam, ze je to vlastne jen obycejne snizeni nakladu vyroby - je to malickost, ale v tom mnozstvi...)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 3, 2022 7:58

Quido píše:Pokud ti totiz nejde o to, co pise vyrobce u toho batohu, tak to muzeme uplne zabalit diskuzi o nejakych kategoriich, coz... Tak prave proto "slovickarim", jak to nazyvas - zakaznik je prave tim popisem informovan, takze na tom, IMHO, asi zalezi
Ehm...

Zopakuji - ja jsem psal o tom, ze ten batoh ma vyrobce zarazeny do skupiny "Alpskych horolezeckych" (ne "lezeckych"/climbing ale Mountaineering) a ze u takovych se pocita s pouzitim prilby. Coz sedi. Nic vic, nic min jsem (puvodne) nepsal o kategoriich. Toto zarazeni (bohuzel) nema primo souvislost s popisem konkretnich batohu. I kdyz ten "horsky" v kratkem popisu ma asi znamenat odkaz na toto vyuziti. Ale jo, ty popisy u jednotlivych batohu opravdu nejsou vzdy v souladu se zarazenim.

Navic vyrobce tady ma jeste jednu skvelou vec - pri vyberu muzes vyborat podle "Purpose" - anebo podle "Sport". Pricemz stejne oznacena to v techto dvo vyberovych polozkach maji Mountaineering, Freeride a Skitour (tady se lisi jenom mezerou). Ale Climbing je Alpine climbing a Alpine Tour je High Alpine.

Asi bych jim mel napsat, ze maji trochu zmatecne oznacovani... :((

S tou sitkou netusim, jak to bylo na Traversech predchozich modelu, ale rekl bych, ze asi u vsech batohu ted presli na prisite sitky. Jak jsem psal, u PEAKu je to stejne. Zase se opakuji - toto reseni ma sve vyhody i nevyhody. Nevyhoda volne sitky byla, ze na ni nebyla ta zvlastni kapsicka na zip, ale byla (alespon u Peaku, ale predpokladam i jinde) ve spodni kapse na viku. Coz ponekud zavazelo a obcas i vypadlo, kdyz jsem vybral neco jineho. Jasne, mohl sis to vybrat nebo dat jinam. Taky kdyz si pripnes prilbu, potom ji vyberes ze sitky ale sitku nechas na ockach tak je mozne, ze takto nenapnuta tam nedrzi a obcas se ztrati (a lidi, horolezcu nevyjimajeú jsou liny, takze siumim predstavit, ze mnoho z nich to takto delalo).
Prisita sitka resi tyto problemy - a zavadi jine. Myslim si, ze nejmensim je to, ze se Ty chces rozhodnout, vetsi je, co jsem psal, ze takto muzes mit pripevnenou prilbu pouze vepredu a kdyz chces nahore, tak si musis prikoupit sitku zvlast. (Ze u nketerych batozich to ma nevyhodu, ze nemuzes nosit lyze nejakym zpusobem jsem uz taky psal.)

Kazdopadne si nemyslim, ze by jim to prineslo nejake uspory nakladu - alespon si neumim predstavit, ze by udelani nove kapsy se zipem vyvazilo usetreni jednoho ocka... :lol: Spise bych rekl - co mike obcas jinde spomina -, pokud je nekdo s danym stavem spokojeny, nebude to v recenzi spominat. Pokud neni, tak to tam uvede. Tudiz se mohlo stat, ze dostali mnoho feedbacku, ze se lidem ztracela nebo zavazela sitka nebo ze ji nekde "jen" zapomeli, atd. A oni se rozhodli toto resit. Takze by bylo treba se ozvat - ta samostatna kapsicka je skvely napad, ale mohli to resit jako casto je s integrovanou plastenkou. Ta je sice pripevnena, ale da se odepnout, realizace je ruzna, myslim, ze tady by s tim nemel byt zadny problem ani extra zvysene naklady.

Jo, jsem se doma dival na Traverse 28S na tu kapsu na bederaku - mas pravdu, ze je to designem. Oni tu kapsu asi "planuji" aby se tam vesly bryle, tj. je to takovy "pulmesic" a na jednom konci, kde konci zip maji ten bok naskladany. Proto se to neda uplne zapnout. Nelibi se to ani mne, i kdyz ne esteticky (my mame oranzovy ruksak s oranzovou podsivkou, to tam nekrici :-)), ale napr. takto tam muze naprset - a ja pouzivam tu kapsu na (ne nepromokavy) mobil. Taky by se to melo napsat, ze se reseni nelibi.

Vubec s tim napsanim, co se nelibi nemas brat jako stiznost, klidne se to da napsat jako namet pro designery pro pristi verzi. Hlavne kdyz se to vysvetli a jeste lepe - jako u te sitky - se navrhne i reseni. Myslim si, ze zrovna u Ortovoxu by to docela uvitali
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pon říj 3, 2022 10:57

apuka píše:Asi bych jim mel napsat, ze maji trochu zmatecne oznacovani... :((

To by asi bylo uzitecne... i kdyz - jestli se jim bude chtit to menit...


apuka píše:S tou sitkou netusim, jak to bylo na Traversech predchozich modelu, ale rekl bych, ze asi u vsech batohu ted presli na prisite sitky. Jak jsem psal, u PEAKu je to stejne. Zase se opakuji - toto reseni ma sve vyhody i nevyhody. Nevyhoda volne sitky byla, ze na ni nebyla ta zvlastni kapsicka na zip, ale byla (alespon u Peaku, ale predpokladam i jinde) ve spodni kapse na viku. Coz ponekud zavazelo a obcas i vypadlo, kdyz jsem vybral neco jineho. Jasne, mohl sis to vybrat nebo dat jinam. Taky kdyz si pripnes prilbu, potom ji vyberes ze sitky ale sitku nechas na ockach tak je mozne, ze takto nenapnuta tam nedrzi a obcas se ztrati (a lidi, horolezcu nevyjimajeú jsou liny, takze siumim predstavit, ze mnoho z nich to takto delalo).
Prisita sitka resi tyto problemy - a zavadi jine. Myslim si, ze nejmensim je to, ze se Ty chces rozhodnout, vetsi je, co jsem psal, ze takto muzes mit pripevnenou prilbu pouze vepredu a kdyz chces nahore, tak si musis prikoupit sitku zvlast. (Ze u nketerych batozich to ma nevyhodu, ze nemuzes nosit lyze nejakym zpusobem jsem uz taky psal.)

Mam zcela opacny nazor.
Za mne je to vyroba "blbuvzdorneho" batohu, coz je obecne cesta do pekel - abych neztratil sitku, jelikoz jsem liny, to je argument jak sfina :-D
IMHO zakaznik / uzivatel by mel mit mznost si vybrat, jestli vubec chce sitku s sebou tahat - to je podle meho, daleko vetsi komfort, nez to tam mit natvrdo... Nasel jsem starsi recenze, kede je videt, ze sitka nebyla prisita a byla ve stejne kapsicce - sama od sebe neupadne, pokud je temi "hacky" sprvne zahaknuta.

apuka píše:Kazdopadne si nemyslim, ze by jim to prineslo nejake uspory nakladu - alespon si neumim predstavit, ze by udelani nove kapsy se zipem vyvazilo usetreni jednoho ocka... :lol: Spise bych rekl - co mike obcas jinde spomina -, pokud je nekdo s danym stavem spokojeny, nebude to v recenzi spominat. Pokud neni, tak to tam uvede. Tudiz se mohlo stat, ze dostali mnoho feedbacku, ze se lidem ztracela nebo zavazela sitka nebo ze ji nekde "jen" zapomeli, atd. A oni se rozhodli toto resit. Takze by bylo treba se ozvat - ta samostatna kapsicka je skvely napad, ale mohli to resit jako casto je s integrovanou plastenkou. Ta je sice pripevnena, ale da se odepnout, realizace je ruzna, myslim, ze tady by s tim nemel byt zadny problem ani extra zvysene naklady.

Tady se velmi mylis - delal jsem ve firme vyrabejici sportovni odevy dizajnera a moc dobre vim, jak kazdy sef, kazdy knoflik ci druk se projevi na vyrobnich nakladech a kor kdyz je to vyroba velkeho mnozstvi / seriova vyroba - tady se nahradilo ocko (1 vsev), hacek a jeho prisiti (2 svy) jednim kratkym popruhem a jednim svem - ano, mozna se usetrilo 5 g na vaze ...
[/quote]

apuka píše:Vubec s tim napsanim, co se nelibi nemas brat jako stiznost, klidne se to da napsat jako namet pro designery pro pristi verzi. Hlavne kdyz se to vysvetli a jeste lepe - jako u te sitky - se navrhne i reseni. Myslim si, ze zrovna u Ortovoxu by to docela uvitali


to mozna jo...
ja tim mysllel, ze ta recenzicka nebyla stiznost - a to zavirani bederakove kapsicky mi vadi mnohem min, nez ta sitka... u te sitky mi totiz tim padem chybi jedno oko, ktere se da vyuzit pak na uchaceni pavouka mnebo cehokoli jineho, ale tri ocka jsou celkem k lejnu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 3, 2022 11:47

Quido píše:Nasel jsem starsi recenze, kede je videt, ze sitka nebyla prisita a byla ve stejne kapsicce
Pokud uz tehdy ta kapsicka tam byla, tak to je trochu jine. Ja jsem si jen domyslel (a netajil se tim), ze to usuzuji podle Peaku, tam nebyla a ted je.

Jinak si ale stale myslim, ze nijak moc jim neusetri naklady soucasny zpusob. Vem, ze min. ve Traversich a Peacich (normalnich, nevim, jak na tom je Light) maji tyto prisite sitky, ale stale prodavaji (a tudiz i vyrabeji) samostatne se ctyrma hackama. No a vyrabet dve ruzne udelane verze asi nebude moc usporne, jedna by byla lepsi, i pri ohledu na usetreny hacek a ocko.
Jak rikam, nejlepsi by bylo reseni, kdyby to byla pri-/odepnutelna sitka.

Az na to najdu trochu casu, tak jim zkusim napsat - stejne na ne mam par veci i odjinud.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Batoh 35-50 litrů

Příspěvekod Quido » pát říj 21, 2022 12:58

Kdybyste dnes potřebovali, či se rozhodli si pořídit nový batoh přibližně v této kategorii (od 35 do cca 50 l), napište prosím jaký by to byl.
Jen značku a model v případě že už přesně víte, co byste si pořídili, anebo výčet značek a modelů, který byste chtěli vyzkoušet, abyste se rozhodli o pořízení konkrétního batohu.
Zatím prosím bez komentářů a poznámek, jen značku a model, případně výčet...
Děkuji
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » pát říj 21, 2022 15:09

Osprey Talon 44 II - na turistiku mimo VHT, lezeni
Blue Ice Warthog 40 2022 - mozna na VHT/II-III lezeni, ale osobni zkusenosti s nim nemam
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod milarepa » úte říj 25, 2022 21:27

Gregory Focal 48
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » stř říj 26, 2022 7:29

Ortovox Peak 45 - univerzalni celorocni batoh na vsechny cinnosti. Vybran z duvodu oddeleneho uzaviratelnrho prostoru dostatecne velkeho (zde jr to urcene pro lavinovou vybavu). Kdybych nemel pozadavek na druhou komoru nebo oddeleneho prostorul, tak bych asi mel:
Ortovox Traverse 40
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » čtv bře 23, 2023 8:36

Prosel jsem vsechno mozne, i v AT jsem se dival, a opet mi tez vysel nejlepe Ortovox Traverse 40... ono je to v realu mnohem vetsi batoh, ale da se sbalit i jako mensi, aniz by mu to ubiralo "na krase". Je genialni tim, ze je jednoduchy, ale nic mu nechybi. Tvar je neco mezi eliptickym valcem a hranolem, a neni nijak deformovany slozitym zadovym systemem. Priznivci dvoukomorvych batohu se sice usklibnou, ale to ja nejsem. Naopak, ta dolni izolovana kapsa na nepromok veci, nebo mokre veci je daleko smysluplnejsi. :smt023
Tady jsem do nej zbalil veci na tydeni trek (ne zimni, ale i to by asi slo) - viz foto. Stan je jen ilustrativni, ten na fotce pouzivam jen na zahradu pro vnucku, ale v pohode se tam vesel. Batoh neni plny, pod vikem je jeste asi 4-5 l mista, treba na jidlo; kapsa ve viku je taky prazdna, je tam jen filtr a v obou kapsach na bederaku taky nic zatim neni, celni sitova pruzna kapsa je taky prazdna. Pokud bych bral sve skromne veci na foceni, urcite by se vesly (ale ja mam jen dve skla a mensi Olympus - prave kvuli outdooru jsem vybiral co nejmensi zdcadlovku + prislusentstvi, samotny fotak umistuji v pouzdre na bederak - velky Canon na tyto akce netaham).
Bez vody a jidla 7,5 kg, a kdyz stan netaham, klidne muzu dat jeste o 1 a 1/2 kila nize.
Takze:
7 kilo jen veci
3 kila jidlo a piti (max)
2.5 kila foceni (max)
Pres 13 kilo se tedy nedostanu, a pres 15 rozhodne ani se stanem a focenim...

VECI NA TREK.jpg


o-tRAVERSE 40 SBALENY.jpg
Naposledy upravil Quido dne čtv srp 3, 2023 12:34, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » čtv srp 3, 2023 12:25

No nevím. - inspirativní možná, ale jinak...
RECENZE: VODOTĚSNÉ BATOHY ORTLIEB ATRACK A ATRACK BP
:roll:
první, co mne napadne: 45l batoh s vahou přes 1,5 kilo v této cenové úrovni je dneska prostě out...
(to nemluvím o naprosto nedostatečné fotodokumentaci u recenze)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-50 litrů

Příspěvekod oodoow » čtv srp 3, 2023 12:42

Quido píše:Kdybyste dnes potřebovali, či se rozhodli si pořídit nový batoh přibližně v této kategorii (od 35 do cca 50 l)

To je dost nesmyslný požadavek. U batohu hodně záleží na co ho chceš používat. Typicky třeba: zimní vht túry, sněžnice, skialp / dálková turistika / přenášení věcí při cestování někam na dovolenou atd..

Všechno to budou diametrálně odlišné batohy.

Jinak svetoutdooru.cz je inzertní server, tam žádné objektivní recenze nejsou, takže články tam je nejlepší ignorovat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod ntz » čtv srp 3, 2023 12:47

ten Atrack neni univerzalni batoh a ani to z te recenze nevypliva ... je to spis takovej expedicni batoh do nejdrsnejsich podminek na spis kratsi akce .. jak jsem psal, ma ho muj kamarad, mel jsem ho nekolikrat v ruce, videl jsem ho v akci .. pokud bych jel na (foto-)expedici na sever norska a nebo na Lofoty, pokud bych jel do Skotska na munro bagging (a vedel bych, ze budu chodit treba jen na jednu noc max), pokud bych delal nejakej drsnej prechod nekde, kde je hodne brodeni, bahna, spiny a strasnejch podminek tak je to idealni bagl .. i na lezeni bych ho klidne vzal ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv srp 3, 2023 13:14

ntz píše:pokud bych delal nejakej drsnej prechod nekde, kde je hodne brodeni, bahna, spiny a strasnejch podminek tak je to idealni bagl
Jen technicka poznamka - ten batoh neni vodeodolny, jen vodotesny. MInimalne kvuli tomu zipu. Ze mi ochrani fotovybavu, bych se nespolehal...

Edit: Beru zpet, co jsem napsal. Po zmene typu zipu uz by mel byt nepromokavy (viz moje odpoved oodoow).
Naposledy upravil apuka dne čtv srp 3, 2023 15:01, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod oodoow » čtv srp 3, 2023 13:20

apuka píše:ten batoh neni vodeodolny, jen vodotesny

:-k já si vždycky myslel, že voděodolnost je míň než vodotěsnost. Když je něco vodotěsné, tak to beru tak, že tam neprojde nikdy nic. Když vidím voděodolný, tak to chápu tak, že to bude chvilku odolávat vodě a pak to proteče.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv srp 3, 2023 15:00

No, mas vlastne pravdu. V tech dvou terminech je v outdoorovych vecech trochu mismas.... oba anglicke vyrazy se v slovnicich prekladaji do obou ceskych vyrazu a ruzny vyrobci/prodejci to pouzivaji obcas ruzne :twisted: :((. U hodinek je to o neco jasnejsi...

Myslel jsem, ze je to Water resistant (do jiste miry vode odolny) a ne waterproof (nepromokavy).

I kdyz - ted jsem se kouknul u vyrobce a uz tam zmenil zip na TIZIP Masterseal, ktery je uz docela "waterproof", pry IPX8. Takze uz se da rict, ze ano, ten ruksak by mohl byt opravdu nepromokavy do tlaku vody 1000 mBar.

Takze odvolavam, co jsem psal a omlouvam se za to...

BTW: TIZIP, vyrobce zipu taky u tech zipu u popisu i v ramci jednoho odtsavce (nebo dvou souvisejicich) pise jednou waterproof a jedno water resistance. Aby ses dostal k necemu rozumnemu, musis si stahnout technicky datasheet :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » ned zář 3, 2023 20:40

Tak batoh Osprey Talon 44 nové generace prošel dudím testem s nedostatečnou.
Rumunsko, čtyřdenní přechod, zátěž cca 12 kilo a peklo.
Ramena v prdeli a bágl jsem si přehazoval, jak sportovní pytel na šňůrách.
Přitom jedničkový model to dával v pohodě.
Nevím, jestli to souvisí s věkem, ale trpěl jsem jako zvíře.
Vysvětlení je jednoduché - První verze tohohle batohu měly přetaženou tlumicí pěnu do švů popruhů a bederáku, takže hrany byly takové kulaté, což nové verze nemají a popruhy i bederák jsou lemovány pouze ostrou lemovkou a to se ukázalo, u limitního zatížení, jako velikánskej průser.
Normálně to řeže jako kráva.
Takže, za mne, krok zpátky a možné zatížení nových generací je tak max 10 kg, možná spíš osm (v manuálu psaných 14kg je z říše vlhkých masochistických snů)...
Batoh s takovýmhle objemem a takhle řešenými popruhy je tak na přenášení peřin, ale ne na turistiku...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lipon » ned zář 3, 2023 22:09

Teďkonc jsem vyzkoušel na prodloužený víkend v Rakousku Ortovox Peak 45 a jsem s výběrem spokojen.

Ramenní popruhy i bederák nikde netlačí, je užší a vyšší, což mi na mojí vyšší postavu vyhovuje.

Záda a bederák jsou z vlny, na bederáku je pár vláken vidět, jak se vytáhlo, ale jen opticky, nic jako když lezou nitě.
Fajnové je, že se dá otevřít celý a podstatě udělat čelní vstup. Kapsiček dost.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon zář 4, 2023 18:13

@Lipon: Doporucuji obcas batoh nalozit poradne a trochu se pohrat s tim hlavnim zipem. Vypada, ze jistou dobu meli v Ortovoxu trochuh problem se zipy. Synuvi na lavinovem batohu odesel zip uprostred prvni sezony - domluvil se s dovozcem, ze to budou resit az konci skialpova sezona, at neni bez lav. batohu (ze si syn doted nenasel cas jim batoh poslat nebo zanest je vec jina :twisted:). Manzelce zase jak ke konci petilete zaruky vymenili jeji Peak 42S (damska verze toho, co mas) za uplne novy, tak ji taky hapruje (rozchazi se) zip, ta to bude resit asi brzo. Ale oba batohy jsou pravdepodobne ze stejneho modeloveho roku, tak je mozne, ze dostali blbou zasilku zipu.

Jinak nezapomen na tu petiletou zaruku a hodne slusny servis (u nas).

Ty vlakna vlny jsou zanedbatelne. Nevytahuje se to jako peri nebo umela izolace, je to opravdu jenom kozmeticka vec - a to jeste jenom z hodne blizka. Na druhe strane ta vlna s umelinou v zadech funguje skvele jak v lete, tak i v zime.

At Ti slouzi taky dlouho a dobre!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod booze » pon zář 4, 2023 18:43

@dudy jaky je rozmer tech ramennich poruhu? A jaky je rozmer dudyho? Si myslim, ze to je batoh pro orezavatka, potrebujes silnejsi popruhy. Asi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lipon » pon zář 4, 2023 21:20

Tak snad ty zipy budou už z té správné série.
Díky za info o záruce, zkoušel jsem to prodloužit registrací, ale na tyhle batohy tam nemají možnost registrace. Psal jsem jim jak na to, tak uvidím.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Batohy