Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř zář 21, 2022 14:42

Tak v tomto je Ortovox asi docela na spici - oni se fakt zabyvaji vsemi uzivatelmi hlasenymi problemami, samozrejme pokud reakce neni totalne mimo. Taky mam velice silny dojem, ze nejake stiznosti a namety docela posuzuji a pokud je jich vice, snazi se to resit. U nekterych veci to videt i na reakcich.

Trochu OT, ale docela dobra ukazka jejich pristupu oproti napr. Tilaku. Ted v nedeli jsem jim odfotil manzelcine merino smesove tricko Ortovox, vytvorilo se tam necekane nekolik malych der (na tmavemodrem tricku na svetle pokozce to pekne sviti :-)). Jsem jim to chtel poslat puvodne jen s dotazem, jestli to vubec muze byt vada materialu, protoze se tricko nosilo kratce, nebylo moc prane a zadna velka zatez na danem miste neni. Navic manzelka uplne ve stejnych vecech a se stejnym batohem (teda, kdyz ji ma) chodi do prace uz dlouha leta v Icebreaker a Smertwool merino trickach, pricemz obe jsou skoro jako nove, i kdyz je to ciste merino, resp. jen 13% PES, Ortovox je vetsi smesice a pisou o ni ze vydrzi vetsi zatez. Kdyz jsem to fotil, tak jsme si vsimli proti svetlu, ze se tam zacinaji vytvaret dirky i asi 15 cm jinde, v miste, kde uz vubec nic na zadech nema jak zatezovat. Dal jsem fotky do mailu, napsal jsem, ze bych byl rad, kdyby se k tomu nezavazne vyjadrili a vecer jsem to odeslal.
V pondeli v pul jedenacte jsem dostal od ORT odpoved, ze to muze byt klidne vada materialu, ze je to prirodny material, kde se neda zarucit stejna tloustka a kvalita kazdeho vlakna. Ze to mame poslat pres dealera, at se na to kouknou. Jeste se omlouvali, ze maji procesovani reklamaci nastavene tak, ze se to musi poslat pres prodejce.

(Tady bych jeste poznamenal, ze normalne bychom to zasili a hotovo, pokud bychom nemeli zkusenost s jinym jen doslova parkrat nosenym merino trickem, ze kdyz na te jemne latce zasijes jednu diru, vytvori se kolem dve dalsi; zasijes-li i ty dve dalsi, vytvori se pet-sest dalsich. V lepsim pripade az kdyz si to prvnikrat po zasiti obleces, v horsim uz v prubehu siti. Proste ze zasit jakz-takz muzes roztrzene merino tricko, ale pokud se rozpadava latka sama, tak se sitim rozpad jen urychli.)

Jak je i tady na OF (i Ty, Ethericu) nekolik zkusenosti, od Tilaku by nejspise prisla odpoved cca, ze za to muzeme my, protoze jsme tricko nosili a je to bezna mechanicka zavada, kterou nekryje zaruka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod qwerty14 » pon říj 3, 2022 22:53

Ahoj. Mám deuter giga z dřívějších let. Ale dole je už protržený i když pořád drží, musím koupit nový abych na to byl připraven. Koupil jsem ten stejný - resp. stejný název akorát nový model a řekl bych že je to taková nemůžu říct ani čínská ale spíše ukrajinská verze toho co mám doma. Chybí tam postranní popruhy, organizér odflákly, kapsa na notebook je příliš úzká, přední strana na peněženku, klíče, tužky je moc malá a hlavní komora je taky malá. Nechápu jak to mohli takhle zmršit a hlavně proč. Přitom tam uvádí stejný objem. Můj aktuální batoh co se týká prostoru ty přihrádky spolu prostor nesdíleli, takže se o vizuální efekt nejedná. Nechápu to.

Moc se mi líbí batoh dragon egg enlarged - coož je 30l verze. Jenže - on má dole v hlavní komoře odtokový kanálek a já si dovedu představit že až bych ho dal na mokrý chodník tak mi nasáknou sešity a knížky co si sebou nosím. Máte nějaký návrh jak tu díru zalepit? Popř. jaký by jste mi vybrali jako náhradu? Mám vybraný jako alternativu pinguin integral 30, ale ten má zase kapsu na láhv s vodou vevnitř v hlavní komoře a tam už by se mi nevešli knížky a sešity. Leda bych koupil placatku a lil vodu tam, ale už se mi stalo že sem na ní šloupnul a praskla, naproti tomu plastovou láhev koupím za 10 Kč.
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte říj 4, 2022 13:06

qwerty14 píše:dragon egg enlarged - ... - on má dole v hlavní komoře odtokový kanálek
:shock: :shock: :shock: To jako fakt? K cemu je ten batoh vyrobcem urceny? Za socaku bych pochopil, ze na sackove mleko :lol:, ale ted? Zeby na praskly hydratacni vak :-k :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod qwerty14 » úte říj 4, 2022 22:41

A ty jsi ten batho zkoušel? Na základě čeho říkáš že je nekvalitní? Je to taktický batoh, ale mě se líbí a je z cordury. Všichni si ho vychvalují. A jaký by jsi mi teda doporučil?
Naposledy upravil mike dne úte říj 4, 2022 22:46, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř říj 5, 2022 7:18

Promin, ale asi reagujes na neco jineho nez na muj prispevek :twisted: ... Ja jsem o (ne)kvalite batohu nepsal vubec nic - jen nechapu, k cemu je "odtokovy kanalek", cos napsal, ze ma a proto jsem se ptal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř říj 5, 2022 7:21

Jestli si chceš hrát na vojáky, je to fajn batoh.
To, co chceš, splňují městský batohy. Třeba Lowe Alpine je dělá. Je toho dost, hledej. Batohy pro armádní použití jsou pro armádní použití, ale chápu, je to hrozně cool...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř říj 5, 2022 8:06

Ale on predtim mel Deuter Giga, ktery je mestsky, prakticky "kancelarsky" batoh. Ano, starsi verze je opravdu skvela, novejsi (mozna nastesti) neznam.

Souhlasim ale Tebou, hledat "mestske" batohy - Lowe Alpine, Deuter (pokud Giga je ted blby, tak jine typy), Osprey (jejich mestske se me osobne nelibi, ale to je muj problem), Gregory taky ma neco. Kupodivu se da najit dost slusnych mestskych i od The North Face.
Pisu o zavedenych znackach, kdyz predtim mel Deutera. Samozrejme je spousta dalsich vyrobcu. Je treba nekam zajit a podivat se.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř říj 5, 2022 8:14

Vím, že měl D Giga, znám tu starou verzi. Proto nechápu, proč chce ten taktickej nesmysl..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod qwerty14 » pon říj 10, 2022 12:42

protože starou verzi už neprodavaj a ten dragon egg se mi vzhledově líbí
Naposledy upravil mike dne pon říj 10, 2022 22:01, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon říj 10, 2022 13:07

No jo, když se ti líbí, kup si ho, budeš vypadat prej že cool, ale to je asi tak celý..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod qwerty14 » úte říj 11, 2022 19:12

Etheric - myslíš že ten batoh je úplně nahovno? To určitě ne. Ale našel jsem jiný. Osprey Nebula... nemůžu se rozhodnout jestli koupit šedý nebo modrý.... jaký je hezčí?

https://www.tradeinn.com/trekkinn/en/os ... lsrc=aw.ds
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte říj 11, 2022 20:49

Zkousel jsi tu Nebulu v realu? Jen ze se to v CR da, napr v Rockpointech. jen abys nebyl potom sklamany, ze je to na Tve potreby malo vyhovujici nebo ze Ti nesedi. Coz plati i pro ostatne batohy - a i na ten takticky. Myslim, ze tam Etheric chtel rict to,co si myslim i ja - muze to byt dobry batoh, ale na ucel, pro ktery je urceny. A to rozhodne není mestske pouziti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod qwerty14 » úte říj 11, 2022 22:25

nezkoušel, ale díval jsem se na jejich eshop a tam tenhle typ nemají...
Jiný jsem nenašel. Tenhle také neni ideální, chybí mi tam aspon pár mole vazeb jako má goruck. Ale jinak se mi líbí a když se na to podívám tak ta přední kapsička má celkem i místo....
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř říj 12, 2022 7:25

qwerty14 píše:chybí mi tam aspon pár mole vazeb
Hm... Pochopil jsem, ze asi chces ruksak do prace, do mesta. Proto se ted ptam vazne- k cemu tam potrebujes ty "mole vazby"? Ja si fakt neumim predstavit, k cemu by mi to na takove vyuziti bylo, podle mne by spise zavazelo/prekazelo a hlavne by vypadalo blbe.

Mas pravdu, ze Nebulu uz v RP nemaji, ale stale se da sehnat v CR v eshopech, napr. i ve 4campingu, kde to muzes vratit na vydejne zdarma - pokud jej mas nekde pobliz. Sice je barevna nabidka omezena, ale na to, abys vyzkousel jak sedi, jestli vyhovi vevnitr to naprosto staci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » stř říj 12, 2022 9:03

@qwerty14:
a takový by se ti nelíbil...?
Odepínací bederák, volitelné 2 komory, barva cool ... prakticky na všechno :roll:
Přílohy
Ping35.JPG
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod qwerty14 » sob říj 15, 2022 5:55

batoh mam doma a opet se jedna jen o ukrajinskou verzi... oni tam ani nedali horní poutko... takže hledam dál.... jeste mám pár adeptů....

Quido - ne... ja chci mestsky batoh...
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » sob říj 15, 2022 7:31

qwerty14 píše:ja chci mestsky batoh...

Mám dojem, že nevíš co chceš. Hledáš městský batoh, chceš na něj mole (progrca proč?) a vybíráš mezi taktickými batohy, který jsou pro tvůj účel celkem k ničemu... Jaksi tomu nerozumím.
Ten Pinguin, co odkazoval Quido, by pro tvůj účel byl stokrát lepší, než ten pseudoarmy nesmysl. A to Pinguin rád nemám.
Taky si uvědom, že tyhle věci, bývají repliky. Kopie. Pokud bys chtěl originál, seženeš, ale dáš za zo majlant a opět - je to armádní batoh dělaný pro specifické účely, pohodlí je tam až to poslední kritérium
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod qwerty14 » ned říj 16, 2022 13:09

Etheric píše:je to armádní batoh dělaný pro specifické účely, pohodlí je tam až to poslední kritérium

To není pravda. Možná za 1. světové války to platilo. Ale dneska ty batohy jsou promyšlené - když ty batohy srovnáš tak nenajdeš rozdíl, krom té laser molle vazby a materiálů. Já jsem ho měl jendou doma, akorát mi přišel malej tak sem ho vracel. Ted udělali 32l verzi, která je větší.....

Etheric píše:Mám dojem, že nevíš co chceš.

Řeknu ti to takhle - potřebuju batoh s třeema přihrádkama - zadní mám na dokumenty, prostřední na bundu, knížky a další věci co potáhnu, a přední mám na peněženku, nožík, klíče, kapesníčky a další drobnůstky... a potranní kapsy na láhev.
qwerty14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob bře 26, 2016 21:30

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » ned říj 16, 2022 18:11

Etheric píše:Mám dojem, že nevíš co chceš. ...

Napsal jsi to za mne - mám stejný dojem...

qwerty14 píše:....
Quido - ne... ja chci mestsky batoh...

Možná sis ten pinguin ani neprohlédl, tak ani nevíš, co odmítáš...

Z toho, jak se tvá argumentace "vyvíjela" jsem nabyl dojmu, že hledáš něco univerzálnějšího... Na druhou stranu, chápu, že sis zvykl na určitý batoh a teď nemůžeš najít plnohodnotnou náhradu, a zkusils třeba bazary na netu... může se stát, že někdo prodává ten starý gigáč, aniž by ho použil (mně se kdysi podařilo takto koupit stejný spacák, který mi spolu s batohem ztratili aerolinky)

A není tohle ta stará verze?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » ned říj 16, 2022 18:47

Taxem během prodlouženého víkendu s vnučkou otestoval Ortovox Traverse 40 a musím říct, že supr - do nějaké době chvílemi jsem až zapomínal, že batoh mám. Na tři dny (dvě noci) jsem nabalil sakumprásk 10,5 kila i s jídlem a pitím, bez stanu (vnučka měla ve svém batůžku jen spacák a věci na spaní + půllitrovou lahev s pitím)... v batohu byla ještě rezerva, kdybych např, vlekl stan, či žďarák, tak pohodlně vejdou. Znovu oceňuji spodní velkou kapsu na nepromokavé hadry, akorát bych u ní ocenil dvoucestný / voujezdcový zip, v šeru a dešti není moc pohodlné hledat zip na jednom z konců (možná až si zvyknu, zapamatuju si na kterém konci je kapsa zapnutá), ale to už je fakt jen blbůstka. Batoh se nese velice dobře, vůbec se neklátí do stran a není nijak "hlučný" (nevrže, nešustí atd.). Síří mně akorát umístění úchytů na trekové hůlky, které ve složeném stavu na batohu musejí jít přes jednu z vnějších bočních kapes a tudíž ji rozdělí na dvě menší, úzké kapsičky; pochopitelně, při hůlkách v ruce to už nevadí...
Někomu by ještě mohlo vadit, že nacpaný batoh bez opření nestojí - to já ale neřeším, už delší dobu nemám batohy, co by samy stály, a zvykl jsem si...
Jsem tedy velmi spokojen, notabene, když jsem ho sehnal v akci za 3,5k
:-..

Etheric píše:Tak mám smůlu, ty ramenní popruhy jsou vykrojený moc, jen v triku je to děs. .

Možná sis ho jen špatně našteloval. Z počátku se mi to taky tak jevilo, jak popisuješ, (zkoušel jsem i verzi S, ale ta má na mne fakt moc krátká záda, i manželce, co má pod 170 cm byla malá- táhne to ramenní popruhy moc dolů a současně bederák nesedne na bedra, ale drží se v pase...Já si se základní verzi pořádně vyhrál a ejhle, po řádném seštelování najednou ty ramenní popruhy sedí dobře, jsou trochu nezvykle tuhé, proti jiným batohům, ale na druhou stranu se při chůzi krásně rytmicky jakoby částečně odchlipují od těla tím perfektně větrají - vytváří takové pumpování vzduchu tam a zpět; bederák úžasný! Záda nikde netlačí, nelepí se a přiléhají k tělu jen tak decentně...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon říj 17, 2022 4:18

Ono tam nebylo moc co štelovat. Zkoušel jsem to různě, v různém oblečení, i bez oblečení a nesedělo to bohužel vůbec, tlačilo to do bicepsů, tlačilo je to směrem od těla. Škoda no, ten batoh byl jinak super. Bederák opravdu nejlepší, co jsem na batohu této velikosti zkoušel. Zpracování super, všechno super, jen ty popruhy :(
Ty ramenní popruhy sedí od zad po klíční kost - potud vše super, ale od klíční kosti už je to vykrojení, že to jde víc přes bok trupu, než přes hrudník. Co jsem srovnával s jinými batohy co mám doma, to vykrojení Ortovoxu vychyluje popruh o 2-3cm víc směrem od těla ven. A to je průser, ty 2-3cm stačí na to, aby to nesedělo jak má, ale tlačilo do bicepsů
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » pon říj 17, 2022 8:16

Ano, to vykrojení tam je, ale to je právě dobře, aspoň mně to vyhovuje, že popruhy nesvírají celý hrudník, jen v té horní částí, kde s dává hrudní popruh, a pak to pěkně jde bokem. a přitom to neškrtí v podpaždí - myslím, že to byl i záměr... samozřejmě, je možné, že někomu to nebude sedět...
Já jen chtěl upozornit, že poprvé jsem měl stejný dojem, jaký popisuješ, až jsem si trochu vyhrál s nastavením ramenních popruhů a balančních popruhů, pak to sedlo už dobře... nicméně, je možné, že máš delší záda, tady u toho batohu se nijak nedají regulovat (je to pro záda cca 44-50 cm, varianta S je pak pro záda pod 44 cm), pak je tedy možné, že ti to nesedí...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon říj 17, 2022 8:28

Mně právě to vykrojení vadí, že to vychyluje popruh tam, kde ho mít nechci. Na svých batozích mám vykrojení taky, ale ne tak moc, vychyluje to popruhy o 2-3cm méně.
Jak píšu, není moc co nastavovat a samozřejmě jsem s tím zkoušel všechno možný. Délka zad byla optimální, přesně tak, jak má být. Delší nevím, o kolik jsou delší. Pokud ne o moc, třeba by to mohlo padnout, beztak ta větší velikost bude mít delší popruhy /přijde mi to logický/, tak by to mohlo být úplně jiný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » pon říj 17, 2022 9:22

Verze S je fakt pro prťata - není to tím?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2022 10:36

qwerty14 píše:potřebuju batoh s třeema přihrádkama - zadní mám na dokumenty, prostřední na bundu, knížky a další věci co potáhnu, a přední mám na peněženku, nožík, klíče, kapesníčky a další drobnůstky... a potranní kapsy na láhev.
Koukal jsi se na Lowe Alpine mestske batohy?
Napriklad ja mam tento LA Phase 30. Ma vse, co popisujes, dobre se nosi, klidne s nim muzes jit i na mesni turisticky vyslap. Vejde se do specialni kapsy v pohode 15" notas a k nemu i tablet a/nebo spousta A4 papirku. Jeho jedina nevyhoda je, ze kdyz jej polozis, tak nestoh sam - bohuzel, to je ted nova moda... Timto batohem jsem nahrazoval stary Deuter Transalpine 25.

Ten LA ma uz i novejsi verzi, ta by mozna i mohla stat.

Vubec se koukni na strankach dovozce, ktere jsem linkoval i na jine meststke batohy od nich, vetsina z nich Tve podminky splnuje. Kdybys to chtel nekde vyzkouset, tak napr. 4Camping ma neco z jejich nabidky nebo (alespon u nas v OV) kupodivu dost jich najdes v Husky prodejne :((. Ale taky je pomerne dost takovych mene znamych "lokalnich" prodejcu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon říj 17, 2022 12:05

@Quido: já už nevím jak to napsat jinak abys to pochopil, že délkou mi ty záda byly přesně akorát..
Každopádně standartní verze může mít i délku popruhů jinou a celý to může být úplně jiný.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » pon říj 17, 2022 12:48

@Etheric:
Já chápu, co chceš vyjádřit, ale přijde mi to divné...
...délka popruhů se přece reguluje... :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » pon říj 17, 2022 12:54

@qwerty14

že by sis třeba tady nevybral...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon říj 17, 2022 14:07

Délka popruhů je jedna, reguluje se jen ten řemínek dole, ne popruh jako takovej.
Mám každopádně dojem, že standartní verze může mít to vychýlení větší, bo budou větší záda - a jestli budou popruhy dále od sebe, byť jen nepatrně, bude to ještě horší, než ta S verze
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2022 20:15

Jsem se ted koukal na produktove fotky na Ortovoxu a podle jedne vypada, ze ta 40-ka ma ten ramenni popruh pripevneny na vrchu tak, jak jsem popisoval predtim, ze je na Peak 45 a co jsem se Te ptal, jestli to tak mas. To umoznuje v nejake (pro Tebe mozna dostatecne) mire regulovat, jak se bude ten popruh chovat.

@Quido: Je to tak, je tam nahore "dvojity" plochy "reminek" (nepisu popruh, aby se to nepletlo), kde se muzes hrat s nastavenim jak horni tak i spodni casti od te uchycovaci cvocky az po batoh? Pokud ano, tak je to asi, co jsem popsal - a 28/30 to tak nema, tam je jednoduche pripevneni. To by docela vysvetlilo, proc se nemuzete vzajemne pochopit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy