Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » ned srp 7, 2022 7:19

Uvažuji o novém batohu, objem něco kolem 45 až 50 litrů. Zaujal mě nový Gregory Focal 48, měl by ho mít Protrek.cz. Měl jste ho už někdo v ruce, jak ho hodnotíte? Vydrží to něco při té hmotnosti 1180g? Asi ho objednám na vyzkoušení.
Pokud by nesedl, vezmu Paragon 48. který jsem už zkoušel a sedí dobře, Navíc jsem ho ve velikosti 58 kupoval před půl rokem synovi.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Reccol » ned srp 7, 2022 10:57

Focal nemám, ale mám předchozí generaci (Optic) a drží už pár let, na zádech mi extra nevadí, splňuje to, co od báglu chci, víc jak 14-15 kilo v tom ale netahám nikdy.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 7, 2022 11:01

Mám taky předchozí generaci Optic a jsem s ním dost spokojený.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » čtv srp 11, 2022 9:13

Focal 48 mám doma. Před chvílí jsem si ho vyzvednul v Zásilkovně. Bohužel zatím nemám čas ho pořádně vyzkoušet (to bude zítra), tak jen narychlo. Je fakt lehký. :lol:
Plno různých popruhů, bude to chtít chvíli zkoušení, na co který vlastně je. První rychlá zkouška - naskládal jsem do něj asi 8kg věcí za spíže a sedí dobře. Samozřejmě důležitější bude naskládat do něj obvyklé vybavení a testnout s ním. To bude asi zítra, dnes na to nemám, bohužel, čas.
Velikost, zdá se mi na 48l dost velký, ale aspoň bude rezerva. A hlavně se do bočních kapes vejde pohodlně 1,5l petka vody. :P
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 11, 2022 9:34

Myslím, že ten Gregory je dobrá volba :smt023 Mám od nich dva batohy a jsou to dobré batohy.

malejjarda píše:Plno různých popruhů, bude to chtít chvíli zkoušení, na co který vlastně je.
Velikost, zdá se mi na 48l dost velký, ale aspoň bude rezerva. A hlavně se do bočních kapes vejde pohodlně 1,5l petka vody. :P


Nevím, jak u toho tvého, ale podle fotek to bude podobné jako opticu. Ty popruhy jsou super a je to vychytané, že si můžeš všechno krásně postahovat a přizpůsobit podle toho, kolik toho máš v batohu. Nejvíce se mi líbí, že jde sepnout na sponu i ten vršek pod víkem. Ten optic je taky krásně lehký a také mi připadá, že má víc než 48L, jak je velký a vleze se toho do něj opravdu hodně. Já si v něm vozím i "výslužku" od rodičů jako jsou zavařeniny, vajíčka, zabíjačka, sklizeň ze zahrady a kolikrát je to nálož přes deset kilo a stejně se mi to nese krásně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte srp 30, 2022 11:13

Stve me to, ale asi budu muset koupit tohle (online) ve velikosti Long abych to vyzkousel, pak to vratim a koupim si jinou barvu pres idealo.de (takova nemecka heureka - nejlepsi vec, vetsinu veci kupuju pres idealo.de)

tak doufam, ze ten Bach bude dobrej .. koukam po nem uz dlouho .. pokud prosim mate nekdo nejake zkusenosti s batohy od Bachu, sem s nima ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 30, 2022 12:05

Jako, že se ti nelíbí ta tmavě šedá a chceš tu žlutou? Já to mám naopak. Mě na tom mém Gregory štve, že má modrou barvu, ale jiná už nebyla k dostání. Tu šedou bych bral všemi deseti. Nemám rád do přírody výrazné barvy.

Jinak ten batoh vypadá zajímavě. Objem vs váha.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte srp 30, 2022 15:02

Hmm ... Me to spis prijde cerny nez sedy ... no nelibi se mi to ... Nelibi se mi ta modra, ta zluta ale docela jde .. Mozna kdyz mi bude, tak si tu cernou verzi necham ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte srp 30, 2022 15:04

ntz píše:pak to vratim a koupim si jinou barvu pres idealo.de (takova nemecka heureka - nejlepsi vec, vetsinu veci kupuju pres idealo.de)

To jsem nejak nepochopil. Proc si rovnou nekoupis tu hnusnou zlutou?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte srp 30, 2022 15:12

@Dromedaro - Me pripada ze je cernej o.O, pise to i vyrobce ze barva je Black

.. tak jsem ho koupil ... dal jsem 110 za DPD ... rad ti ho prenecham, kdyz se mi ta barva nebude libit .. Asi ale fakt nebude .. Chci ten zlutej, cernej je meh, radsi si to ale zkusim a prohlednu si ho, nez neco vracet nemeckymu e-shopu (bude to asi fungovat stejne - prece jenom ale, nechci to vedet)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte srp 30, 2022 15:13

@mike - nechci se dohadovat se zadnejma germanama o vraceni ... ani nevim jak to funguje ... ti Germani navic vetsinou chtej drazsi postovny, typicky 10 euro a i vic a ja bych to pak platil za 10 euro (mozna vic) v obou smerech ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » čtv zář 1, 2022 21:37

Ja jsem smutnej ... Pristi tejden jedeme na Sumavu a ja nebudu mit ten Bach Molecule .. Prijde mi ten cernej, doma jsme se ale shodli, ze ho mam vratit a ze chcem ten zlutej kdyz mi bude, ze cernej je osklivej ..

Heledte, kdyz si objednam i ten zlutej, nebudete ho nekdo chtit, kdyby mi nebyl ? Jen summary .. Ten cernej jsem objednal v ceskem endorphinrepublic.cz ale oni ho ti vocasove posilaji za 3-5 dni :( .. cernej vratim jednoduse, zlutej se mi ale vracet nechce pac to objednam od germanu (idealo.de - neco jako ceska heureka) a nechci resit s germanskym e-shopem nejake vraceni, navic by me podojili na postovnym, pac postovny stoji typicky 10-15 euro sem a pro me jako pro jednotlivce mozna i vic zpet
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 9:16

Tak Bach Molecule dorazil a cumim na drat ... to je fakt "Pan Bagl" .. Je mnohem hubenejsi a vyssi nez se zda z obrazku a je zjevne nepromokavej (nepisou to na strankach vyrobce, ale tohle je nepromokava verze Cordury), ma takovej originalni system na ty hacky a na stahovani ... Nahore zip, ale roluje se jako lodni pytel ..

Nicmene ... nicmene je cernej - kluci v ofisu rikaj, ze jsem debil, kdyz chci zlutej .. takze za me jedinecna nabidka: chcete ho nekdo ? - je to jedine Bach Molecule vel. L v Cesku .. Je mozny ho videt/vyzkouset v Praze na IP Pavlova .. Jinak ho vratim, jdu objednat ten zlutej ..

Apropos zkousel jsem velikost a me je trosku mensi (klasika - ty zada by mohl mit delsi) .. Zkousel jsem na kolezich (?kolegach) a sedne podle me "jak prdel na hrnec" na vejsu cca 180-185cm ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod bonatius » pon zář 5, 2022 9:25

@ntz: chcel by som sa spytat aky je ten batoh vnutri? Na fotkach vidim len batoh zvonka. Kolko ma komor, ma aj nejake vnutorne kapsy?

Na hipbelte ma len jednu kapsu? Ma nejake uchytky na pripevnenie palic?

Dakuejm.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 9:47

Je jednokomorovej, vevnitr ma kapsu na vak s vodou a samozrejme hacek .. co se tyce prichyceni cepinu a tehlech veci tak to pujde v pohode, ma spousta poutek abys tam mohgl provazat ty snurky (ma to 4 snurky s hackama + jeste uchyt na hulky nebo kladiva), ktery slouzej asi jak na stahovani, tak na uchycovani dalsich veci ..

Jo, je to alpinistickej bagl, ten system je fakt spise alpinistickej nez klasickej turistickej (samozrejme jak pisu - nepromokava Cordura, spousty poutek abys to mohl provazat tema provazkama jak potrebujes, uchytka na hole nebo kladiva)

edit - je jednokomorovej s kapsou na vak na vodu a to (sundatelny) viko ma dve kapsy na zip - jednu z vrchu a druhou zespodu .. Pak to ma tu kapsicku na hipbeltu a klasicky dve zasuvky po stranach na flasku s vodou nebo nejake dalsi blbosti ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 10:17

kua to je znameni ... oni vyprodali germani ten zlutej za tu dobrou cenu, ted ho maj za 175 euro :( .. co mam delat .. pokud nekdo chcete tenhle cernej, tak se ozvete protoze si ho bud necham a nebo ho dneska vratim .. znovu rikam, muzete ho videt, ochmatat a ocuchat na IP Pavlova v Praze v normalni pracovni hodiny (jsem tu v offisu)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 15:06

ntz píše:kluci v ofisu rikaj, ze jsem debil, kdyz chci zlutej

Poslouchej kluky z ofisu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 15:14

@miku - pro me vzdy plati zasada "moda predevsim" ... modrej bych nechtel, je osklivej a modra se nehodi k hrozne moc barvam ...

psst, nemuzu mluvit ve skutecnosti ... potrestali by me, kdyby to videli .. barvu za me rozhodla moje draha polovicka, rekla, ze cernej je hnusnej a ze si muzu vybrat mezi zlutym a modrym ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 5, 2022 15:16

ntz píše:.. co mam delat ..

Obarvit černý batoh na žluto :) Můžeš si u toho pustit Jak se pyšná princezna stala žebrákovou ženou, třeba tam najdeš podobnost a z ní vyplývající ponaučení :wink:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon zář 5, 2022 15:26

Taky jsem ntz chtel dat odpoved na tu citaci, ze se ma kouknout, co stoji plechovka zlute barvy :lol:.

Ale mozna by stacilo i koupit si pekne zlutou (nebo oranzovou nebo cervenou, jak je libo a co sedi) plastenku na batoh. To by se mohly koupit i ruzne barvy a menit podle naladay ("drahe polovicky").
ntz píše:barvu za me rozhodla moje draha polovicka, rekla, ze cernej je hnusnej a ze si muzu vybrat mezi zlutym a modrym
Na to si ji mel rict, ze OK, tak at Ti nasije "prevlek", nejlepe zlute-modry, to je ted hodne in - teda pokud nepojedes do Ruska nebo Srbska.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 15:41

Nicmene nabidka asi furt plati ... Az mi dojde ten zlutej (dnes jsem koupil, za 2 hodiny prisel mail od DHL s tracking number - viz jak jsem si stezoval ze ti jelimani z endorphinrepublic.cz posilaj za 3-5 dni - LOL), tak se budu zbavovat toho cerneho .. Asi, pokud ten zlutej bude stejnej .. Ten bagl vypada fakt skvele a *nejsou* k dostani .. takze znovu rikam, makam na IP Pavlova a pak jezdim smer na sever po praci domu, pokud nekdo mate napiste driv, nez bude pozde ..

Co me na tom zarazi je, ze nikde neni uvedeno (ani na strankach bach-equipment.com ani na stitkach na batohu), ze/jestli to je nejaka nepromokava verze Cordury ... furt mi to vrta hlavou ... zevnitr to ma takovej jakoby pogumovanej povrch, neni to stejnej povrch z obou stran jako normalni Cordura (co mam na jinejch batozich) ... zas to ale nema zevnitr nijak podlepeny ty svy .. vrta mi to hlavou
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 15:47

Kdyz nema podlepene svy, tak neni nepromokavy. To vevnitr je nejspis PU vrstvicka/zater, byva docela bezne, mel jsem ji na Deuteru uz skoro pred 20 lety. Vydrzela nestandardne snad 10 let, u jinych batohu se loupala podstatne driv (Ferrino 3 roky :roll:). A ano, proti mokru trochu pomuze, ale pres ty svy ti tam natece. Podlepene svy pomuzou hodne (mam), ale aby se tam nedostalo vubec nic, musi byt cely batoh konstruovany jako nepromokavy a pak si pis, ze se tim vyrobce pochlubi. Priklad: batohy Crux, ty pry i plavou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 16:01

jasny, diky za koment ... na ten batoh neni ani plastenka ... muj 45L pytel ma 80g (tvl, to zni zvlastne ..:D), to se da prezit ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon zář 5, 2022 16:07

ntz píše:Kdyz nema podlepene svy, tak neni nepromokavy.
To uz nemusi nutne byt - uz jsou specialni nite (asi i specialni siti k tomu), co pri styku s vodou napuci tak, ze plne vyplni diry (i stahne k sobe sesite latky) a dovnitr se vlhkost nedostane. Jen bych neveril tomu, ze to pouziji u batohu vsude - protoze tam se (resp. melo by se) pocita s tim, ze se batoh naplni doslova k prasknuti a nektere svy maji co delat, aby udrzely pokope (a latka ani nit se neroztrhly).

Jinak ma mike pravdu, ten PU (nebo zridkaveji silikonovy, ten je trvanlivejsi) zater je uz desitky let standardem u batohu. Ale nejenomze protece pres svy, ono to vubec moc vody neudrzi ani pres latku. Na jemne mrholeni OK, za nova i na slabounky desticek, ale bezny dest uz dela problemy, ne to jeste silny nebo prutrz. Navic se ten zater dost nici vecmi v batohu, takze i ta mala ochranna funkce docela rychle odejde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 5, 2022 16:08

jen tak bokem o barve je nutny se rozhodovat pri vymalbe obyvaku ne kdyz si kupujes svoji vlastni vybavu, ne?

jinak se tesim na recenzi, ten batoh vypada docela zajimave.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 16:18

Mawenzi píše:jinak se tesim na recenzi, ten batoh vypada docela zajimave.


Ted s nim jedu na Sumavu na tyden (pristi tyden dovol) a jsem presvedcenej, ze bude dobrej .. Dneska ho jeste zvazim, vypada ale skvele .. Trosku me stve, ze nema plastenku, ale ten system tech snurek zda se super .. Zkousel jsem dneska jak sedi (s asi 10kg) a pripada mi, ze sedi mimoradne dobre .. neni to na tahani 20kg nakladu, je to ale jednoznacne spis blize k normalnimu baglu nez k UL, treba tim bederakem a tema zadama ..

Ja jsem presne potreboval lehkej bagl na jednodenni vylety (s focenim) + na rodinnej vylet .. mam doma nekolik bagliku kolem velikosti 20-30L a ty proste nestaci (vsechny sracky pro deti aka obleceni, svaciny, lahvicky, ted i pliny, atd ...)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 5, 2022 16:42

Mawenzi píše:jen tak bokem o barve je nutny se rozhodovat pri vymalbe obyvaku ne kdyz si kupujes svoji vlastni vybavu, ne?


Zase jej v tomto chápu. Já tu barvu vybavení také řeším.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 5, 2022 17:38

dromedaro
ale ja chapu ze nekdo resi barvu, ale nechapu ze resi barvu protoze se nelibi nekomu, kdo to nosit nebude...

ja uz resim jen "tak hnusny ze to nedam" - vyjimecne / "hnusny ale vyhody prevladaji nad hnusotou" - moje novy ospreye :D / "nic moc, da se prezit ale je to super vec" - sem bohuzel spada hodne veci a / "tyjo to je super barva na super veci" - si rikam vyjimecne, protoze bud je to hezky nebo je to pouzitelny...

nechavam si nekdy delat veci na miru, aby to splnovalo super vzhled a super funkce :D ale u batohu bych do toho nesla, tam proste kdyz se mi uplne nezveda kufr tak ten batoh vetsinu casu je na zadech a neni na to videt a cizi hnusota me netankuje :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 20:15

Mawenzi píše:tak ten batoh vetsinu casu je na zadech a neni na to videt a cizi hnusota me netankuje

Proto to resi manzelka, ktera na nej bude koukat furt :D

Ted je ale otazka, jestli by nebylo lepsi si nechat batoh a nevymenit manzelku za nejakou s lepsim vkusem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 21:33

Tak jsem to prevazil ... fakt nechapu z ty prstu vycucany cisla od vyrobce a ruzne na strankach ruznejch prodejcu .. nerikejte mi, ze ty batohy vazi +/- 50-100g jinak .. vahu jsem zkontroloval (kalibrace netreba, vazi presne, odvazeno zavazi 500/1000/1500/2000g)

takze, celej bagl se vsim vsudy 1215g (vyrobce uvadi 1310g), bagl bez toho horniho "poklopu" (lid anglicky zni lip) ma 1100g .. vazil jsem se vsema snurkama i s hipbelt-kapsickou (vyrobce uvadi 20 + 25g)

velikost idealni ... kdybych nebral foceni, tak se do nej krasne sbalim lehce pod 5 kilo zaklad (bagl, dry-sack, spacak, karimama - ta tezka samonafukovacka 850g, stan + groundsheet)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Batohy